Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 46 λεπτά, ο/η ntinaki88 είπε:

Αγαπημένη μου..... Μεγαλώνει το μωρακι μου... Είμαστε 7μηνων τώρα!!!! Αναρωτιέμαι αν τα κατεψυγμένα έμβρυα χάνουν γην δυναμική τους οσο πιο πολυ μείνουν στην κατάψυξη πχ ενάμιση χρόνο... Γτ η μπέμπα ήταν λιγων ημερών στην κατάψυξη...... 

Αχ θα τρελαθώ!! Πως περνάει ο καιρός ρε συ... Εμένα έμειναν 2.5 μήνες στην κατάψυξη κ μια χαρά εμφυτεύτηκαν τα ζουζουνάκια μου. Νομίζω ότι μέχρι μια 5ετια έχουν την ίδια δυναμική. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Αχ θα τρελαθώ!! Πως περνάει ο καιρός ρε συ... Εμένα έμειναν 2.5 μήνες στην κατάψυξη κ μια χαρά εμφυτεύτηκαν τα ζουζουνάκια μου. Νομίζω ότι μέχρι μια 5ετια έχουν την ίδια δυναμική. 

Τέλεια!!!!! Γιατι δεν θελω να αργήσω πολύ....ανησυχώ μήπως η κατάψυξη το επηρεάσει...... Το "παγωτινι" μου με περιμένει κ εκεινο... ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η ntinaki88 είπε:

Τέλεια!!!!! Γιατι δεν θελω να αργήσω πολύ....ανησυχώ μήπως η κατάψυξη το επηρεάσει...... Το "παγωτινι" μου με περιμένει κ εκεινο... ❤️❤️

Είσαι έτοιμη για 2ο;; Με το καλό στο εύχομαι κοριτσάκι μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα,

@Despina87 πώς είσαι κορίτσι μου; Σταμάτησε η αιμορραγία; Πήγες να σε δει σήμερα ο γιατρός σου; Εύχομαι να είναι όλα περαστικά κ φυσιολογικά.

Να ρωτήσω εάν κάποιο κορίτσι έχει κάνει προεμφυτευτικό έλεγχο; @Tokyo νομίζω εσύ είχες κάνει;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Καλησπέρα,

@Despina87 πώς είσαι κορίτσι μου; Σταμάτησε η αιμορραγία; Πήγες να σε δει σήμερα ο γιατρός σου; Εύχομαι να είναι όλα περαστικά κ φυσιολογικά.

Να ρωτήσω εάν κάποιο κορίτσι έχει κάνει προεμφυτευτικό έλεγχο; @Tokyo νομίζω εσύ είχες κάνει;

 

Εγώ έκανα προεμφυτευτικό έλεγχο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Vickypucca είπε:

Εγώ έκανα προεμφυτευτικό έλεγχο!!

Για δώσε info ρε κορίτσι! Τι ηλικία έχεις; Για ποιο λόγο έκανες; Πόσα έμβρυα έστειλες; Πόσα βρέθηκαν κατάλληλα κ πόσα έβαλες; Είσαι έγκυος εάν δεν κάνω λάθος, σωστά; 

Βομβαρδισμός ερωτήσεων! Α! Κόστος;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Καλησπέρα,

@Despina87 πώς είσαι κορίτσι μου; Σταμάτησε η αιμορραγία; Πήγες να σε δει σήμερα ο γιατρός σου; Εύχομαι να είναι όλα περαστικά κ φυσιολογικά.

Να ρωτήσω εάν κάποιο κορίτσι έχει κάνει προεμφυτευτικό έλεγχο; @Tokyo νομίζω εσύ είχες κάνει;

 

Καλησπέρα κορίτσι μου και γω έχω κάνει προεμφυτευτικο για το στίγμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Ιωάννα28iwantababy είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου και γω έχω κάνει προεμφυτευτικο για το στίγμα!

Κ το αποτέλεσμα αυτού;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Κ το αποτέλεσμα αυτού;

Δυστυχώς καμία διάγνωση στα 8 έμβρυα.. Εγινε στις 3 μέρες γι αυτό δεν είχαν προλάβει να γίνουν βλαστοκυστες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Ιωάννα28iwantababy είπε:

Δυστυχώς καμία διάγνωση στα 8 έμβρυα.. Εγινε στις 3 μέρες γι αυτό δεν είχαν προλάβει να γίνουν βλαστοκυστες.

 

 

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Ιωάννα28iwantababy είπε:

Δυστυχώς καμία διάγνωση στα 8 έμβρυα.. Εγινε στις 3 μέρες γι αυτό δεν είχαν προλάβει να γίνουν βλαστοκυστες.

Γιατί τόσο νωρίς; Νόμιζα πως μόνο βλαστοκύστες στέλνουν για βιοψία. Κ τώρα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Vasilique είπε:

 

 

Γιατί τόσο νωρίς; Νόμιζα πως μόνο βλαστοκύστες στέλνουν για βιοψία. Κ τώρα;

Γιατί ήθελαν να γίνει η εμβρυομεταφορά στον ίδιο κύκλο. Το νέο κέντρο που πήγαμε μας είπε ότι και αυτό μέχρι πριν λίγο καιρό τα έλεγχαν την 3μερα και τώρα το άλλαξαν σε 5ης.. Αποτέλεσμα ήταν αποτυχία γιατί εκτός ότι δεν είχαμε διάγνωση χάλασε και η ποιότητα τους.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Nefeliap είπε:

Ουαου!! 9 βλαστοκυστες ΑΑ και exp ειναι απλα τελειο!!!με το καλό :-) 

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ..είχε και άλλα aa ab bb και μια δυάδα expaa use first....ούτε που κατάλαβα τι είναι αυτά..αλλά διαβάζοντας στο φόρουμ τα συνέδεσα και κάτι έπιασα..χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ιωάννα28iwantababy είπε:

Γιατί ήθελαν να γίνει η εμβρυομεταφορά στον ίδιο κύκλο. Το νέο κέντρο που πήγαμε μας είπε ότι και αυτό μέχρι πριν λίγο καιρό τα έλεγχαν την 3μερα και τώρα το άλλαξαν σε 5ης.. Αποτέλεσμα ήταν αποτυχία γιατί εκτός ότι δεν είχαμε διάγνωση χάλασε και η ποιότητα τους.

Αυτό είναι κ το ρίσκο του προεμφυτευτικού. Να μην αντέξουν κ τελικά να μείνεις με μηδέν. Αλλά από την άλλη κανείς δεν εγγυάται πως ακόμη κ αν αντέξουν κ γίνει διάγνωση θα βρεθούν όλα κατάλληλα για ετ. Πού ήσουν σε ποιο κέντρο; Κ τώρα; Όχι πβς παίζει κάποιο ρόλο... Το κόστος του προεμφυτευτικού; 

 

 

 

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Αυτό είναι κ το ρίσκο του προεμφυτευτικού. Να μην αντέξουν κ τελικά να μείνεις με μηδέν. Αλλά από την άλλη κανείς δεν εγγυάται πως ακόμη κ αν αντέξουν κ γίνει διάγνωση θα βρεθούν όλα κατάλληλα για ετ. Πού ήσουν σε ποιο κέντρο; Κ τώρα; Όχι πβς παίζει κάποιο ρόλο... Το κόστος του προεμφυτευτικού; 

 

 

 

 

 

 

Το κακό είναι ότι δεν είχαμε ενημέρωση ότι δεν θα χουμε διάγνωση.. Εχουμε 75% πιθανότητα για γερά η με το στίγμα.. Δώσαμε 1.400 για 8 έμβρυα.ήμουν στο ακεσω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Ιωάννα28iwantababy είπε:

Το κακό είναι ότι δεν είχαμε ενημέρωση ότι δεν θα χουμε διάγνωση.. Εχουμε 75% πιθανότητα για γερά η με το στίγμα.. Δώσαμε 1.400 για 8 έμβρυα.ήμουν στο ακεσω 

Πόσο κρίμα! Πόσος κόπος κ τι κόστος! Τι να πω... Σ´ ευχαριστώ πολύ κορίτσι για τις πληροφορίες! Τώρα σε τι φάση είσαι; Άλλαξες κέντρο λες; Ξεκίνησες νέα διέγερση;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Vasilique είπε:

Πόσο κρίμα! Πόσος κόπος κ τι κόστος! Τι να πω... Σ´ ευχαριστώ πολύ κορίτσι για τις πληροφορίες! Τώρα σε τι φάση είσαι; Άλλαξες κέντρο λες; Ξεκίνησες νέα διέγερση;

Ειναι πολύ κρίμα άστα... Δυστυχώς δεν  μπορώ να ξεκινήσω λόγω οικονομικών... Τώρα πήγαμε στο γέννημα και είμαστε ευχαριστημένοι αλλά θα δούμε τώρα..  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου γέννησα το Σάββατο κ είμαι σε βάρδια νυχτερινή! Χαχαχ 

Μπήκα όμως γιατί θέλω να το πω άλλη μια φορά... Έλεγχος σε 3ης μέρας ΔΕΝ γίνεται πια... Κάποτε το έκαναν όμως από τη στιγμή που έχουμε τις βλαστοκυστες γίνεται μόνο σε αυτές γιατί αντέχουν!!! Κ δίνουν κ αποτέλεσμα καθώς έχεις το περιθώριο να πάρεις κάμποσα κύτταρα! 

Εμείς κάναμε σε 4 κ άντεξαν όλες, μια είναι στην αγκαλιά μου αυτή τη στιγμή... 

Κάναμε τον έλεγχο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες όχι κάποια ασθένεια κ το κάναμε προληπτικά λόγω ηλικίας (38). Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου καλά αποτελέσματα σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

Κορίτσια μου γέννησα το Σάββατο κ είμαι σε βάρδια νυχτερινή! Χαχαχ 

Μπήκα όμως γιατί θέλω να το πω άλλη μια φορά... Έλεγχος σε 3ης μέρας ΔΕΝ γίνεται πια... Κάποτε το έκαναν όμως από τη στιγμή που έχουμε τις βλαστοκυστες γίνεται μόνο σε αυτές γιατί αντέχουν!!! Κ δίνουν κ αποτέλεσμα καθώς έχεις το περιθώριο να πάρεις κάμποσα κύτταρα! 

Εμείς κάναμε σε 4 κ άντεξαν όλες, μια είναι στην αγκαλιά μου αυτή τη στιγμή... 

Κάναμε τον έλεγχο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες όχι κάποια ασθένεια κ το κάναμε προληπτικά λόγω ηλικίας (38). Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου καλά αποτελέσματα σε όλες!

Τι ωραία! Να ζήσει το παρτσινεβελομωρό 😋!

Ευτυχισμένο και καλότυχο!

💜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η annie! είπε:

Είσαι έτοιμη για 2ο;; Με το καλό στο εύχομαι κοριτσάκι μου!!

Απο θεμα ψυχικής αντοχής ειμαι.... Σωματικής επίσης καθώς γέννησα φυσιολογικα κ με ελάχιστα ραμματα(2) εχω επανέλθει πλήρως...

Η μπέμπα είναι ενα πανεύκολο μωρο το οποίο εχει πρόγραμμα ύπνου κ φαγητού απο 2,5 μηνών (μονη της το έδειξε κ εγω απλα το διαμόρφωσα) το μόνο που με προβληματίζει εινσι ότι είναι "αγκαλιτσα" στο θεμα ύπνου... Κατα τ αλλα ειχαμε βάλει δυο κ μας έμεινε η μπέμπα όποτε κ δίδυμα να είχα θα τα καταφέρνα οποτε ναι θελω κ δεύτερο αμεσα.... Για να μεγαλώνουν μαζί ❤️❤️❤️❤️

(+) λογω κυστικής ινωσης δν με παίρνει να αργήσω γτ δν ξέρω αν το έμβρυο στην καταψύξη είναι υγιές κ πρέπει να  κάνουμε εξέταση τροφοβλαστης στον 3ο μηνα... Κ αν δεν..... Ξανα απ την αρχή.... Κ ολα αυτα όταν ο σύζυγος είναι εδω κ όχι στο καράβι... Τωρα πχ λείπει 9 μήνες...... Κ ειμαι 33 χρόνων... Δν θα ήθελα να αργήσω πολυ.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

Κορίτσια μου γέννησα το Σάββατο κ είμαι σε βάρδια νυχτερινή! Χαχαχ 

Μπήκα όμως γιατί θέλω να το πω άλλη μια φορά... Έλεγχος σε 3ης μέρας ΔΕΝ γίνεται πια... Κάποτε το έκαναν όμως από τη στιγμή που έχουμε τις βλαστοκυστες γίνεται μόνο σε αυτές γιατί αντέχουν!!! Κ δίνουν κ αποτέλεσμα καθώς έχεις το περιθώριο να πάρεις κάμποσα κύτταρα! 

Εμείς κάναμε σε 4 κ άντεξαν όλες, μια είναι στην αγκαλιά μου αυτή τη στιγμή... 

Κάναμε τον έλεγχο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες όχι κάποια ασθένεια κ το κάναμε προληπτικά λόγω ηλικίας (38). Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου καλά αποτελέσματα σε όλες!

Αγαπημένη μου να σου ζησειιιιιιιιιι ❤️❤️❤️....... Να το δεις οπως επιθυμείς κουκλα μου.... Κοριτσάκι ή Αγοράκι? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Vasilique είπε:

Καλησπέρα,

@Despina87 πώς είσαι κορίτσι μου; Σταμάτησε η αιμορραγία; Πήγες να σε δει σήμερα ο γιατρός σου; Εύχομαι να είναι όλα περαστικά κ φυσιολογικά.

Να ρωτήσω εάν κάποιο κορίτσι έχει κάνει προεμφυτευτικό έλεγχο; @Tokyo νομίζω εσύ είχες κάνει;

 

Καλημερα κοπέλα μου!Ναι πήγα στον γιατρό δυστυχώς τα πράγματα δεν πήγαν καλά σε μένα!Το αίμα δεν σταμάτησε λόγο της αποκόλλησης και παλλινδρομησαν και τα 2 μου έμβρυα!Σήμερα πάω για αποξεση!Με μια ψυχολογία στα πατώματα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

Κορίτσια μου γέννησα το Σάββατο κ είμαι σε βάρδια νυχτερινή! Χαχαχ 

Μπήκα όμως γιατί θέλω να το πω άλλη μια φορά... Έλεγχος σε 3ης μέρας ΔΕΝ γίνεται πια... Κάποτε το έκαναν όμως από τη στιγμή που έχουμε τις βλαστοκυστες γίνεται μόνο σε αυτές γιατί αντέχουν!!! Κ δίνουν κ αποτέλεσμα καθώς έχεις το περιθώριο να πάρεις κάμποσα κύτταρα! 

Εμείς κάναμε σε 4 κ άντεξαν όλες, μια είναι στην αγκαλιά μου αυτή τη στιγμή... 

Κάναμε τον έλεγχο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες όχι κάποια ασθένεια κ το κάναμε προληπτικά λόγω ηλικίας (38). Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου καλά αποτελέσματα σε όλες!

Κοριτσάκι μου να σου ζήσει!!! Γερό κ δυνατό !! 💕💕💕 Πως είσαι ; 

στις πριν 2 ώρες, ο/η ntinaki88 είπε:

Απο θεμα ψυχικής αντοχής ειμαι.... Σωματικής επίσης καθώς γέννησα φυσιολογικα κ με ελάχιστα ραμματα(2) εχω επανέλθει πλήρως...

Η μπέμπα είναι ενα πανεύκολο μωρο το οποίο εχει πρόγραμμα ύπνου κ φαγητού απο 2,5 μηνών (μονη της το έδειξε κ εγω απλα το διαμόρφωσα) το μόνο που με προβληματίζει εινσι ότι είναι "αγκαλιτσα" στο θεμα ύπνου... Κατα τ αλλα ειχαμε βάλει δυο κ μας έμεινε η μπέμπα όποτε κ δίδυμα να είχα θα τα καταφέρνα οποτε ναι θελω κ δεύτερο αμεσα.... Για να μεγαλώνουν μαζί ❤️❤️❤️❤️

(+) λογω κυστικής ινωσης δν με παίρνει να αργήσω γτ δν ξέρω αν το έμβρυο στην καταψύξη είναι υγιές κ πρέπει να  κάνουμε εξέταση τροφοβλαστης στον 3ο μηνα... Κ αν δεν..... Ξανα απ την αρχή.... Κ ολα αυτα όταν ο σύζυγος είναι εδω κ όχι στο καράβι... Τωρα πχ λείπει 9 μήνες...... Κ ειμαι 33 χρόνων... Δν θα ήθελα να αργήσω πολυ.... 

Κορίτσι μου από τη στιγμή που έχεις αντοχές με τη μικρή δεν το συζητώ!! Θα είναι κ κοντά τα αδερφάκια!! Όλα γίνονται. Επίσης η φύση μας προετοιμάζει για όλα κ ο Θεός πιστεύω πως μας φέρνει όσα μπορούμε να αντέξουμε. Θα τα βγάλεις πέρα κ με 2 μωρά είμαι σίγουρη!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ για τις ευχές!!! Κοριτσάκι είναι ❤️

@annie! @wild lavender @ntinaki88

Να σου ζησει!!! Να ειστε καλα και ευτυχισμένοι σαν γονείς να το χαρείτε το μωρακι σας! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...