Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Despina87 είπε:

Μακάρι γιατί εχω αγχωθεί πάρα πολύ!!!Την Δευτέρα θα πάω να κάνω υπέρηχο πάλι να δούμε τι γίνεται!!!Ελπίζω να μην έχει συμβεί τίποτα!!Και να σταματήσει πια αυτό το αίμα με έχει εξαντλήσει σηκώνομαι απο το κρεβάτι για τουαλετα (μόνο αυτό με αφήνει)και δεν μπορώ χωρίς βοήθεια κατευθείαν νιώθω ότι θα χάσω τις αισθήσεις μου ζαλίζομαι πάρα πολύ!Είχα κ χαμηλή πίεση και φερετινη γενικά επομένως θεωρώ ότι τώρα θα είναι χάλια και με το αίμα που χάνω μου δημιουργούνται αυτά 

Ζαλίζεσαι επειδή έχεις αίμα,πιες καμία πορτοκαλάδα χωρίς ανθρακικό και φάε συκώτι μοσχαρίσιο(μπορεί να μην σου αρέσει)αλλά θα σε βοηθήσει λίγο...Όλα θα είναι καλά κορίτσι μου λίγο υπομονή κανε💪❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Despina87 είπε:

Αυτο προσπαθώ!!Μακάρι να εχω καλη κατάληξη!

Καλη επιτυχια να εχεις!! Σου ευχομαι να σου πανε ολα καλα! 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Despina87 είπε:

Καλησπέρα κοπέλα μου!Περνω και outrogestan και cyclacour και prolutex ένεση!Και προχθές που πήγα νοσοκομείο μου έκαναν και λεντοτζεστ

Όλα καλά θα πανε κοπέλα μου! Ηρεμία και ξεκουραση! Σου στέλνω όλη τη θετική μου ενέργεια!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Evi87 είπε:

Ζαλίζεσαι επειδή έχεις αίμα,πιες καμία πορτοκαλάδα χωρίς ανθρακικό και φάε συκώτι μοσχαρίσιο(μπορεί να μην σου αρέσει)αλλά θα σε βοηθήσει λίγο...Όλα θα είναι καλά κορίτσι μου λίγο υπομονή κανε💪❤️

Πίνω πολλούς φυσικούς χυμούς πορτοκαλι και το συκώτι μου αρέσει!Προσπαθώ να τρώω πρωτεΐνη γενικά φρούτα γαλα γιαούρτι οτι μπορώ δλδ!Κάνω πολύ υπομονή και εύχομαι να πάνε όλα καλά!!!Θα δω και την Δευτέρα που θα κάνω τον υπέρηχο πάλι τι γίνεται!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η PAPA EVA είπε:

Όλα καλά θα πανε κοπέλα μου! Ηρεμία και ξεκουραση! Σου στέλνω όλη τη θετική μου ενέργεια!!!! 

Μακαρι!!!Σε ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η JNtina είπε:

Καλη επιτυχια να εχεις!! Σου ευχομαι να σου πανε ολα καλα! 🙏

Μακάρι κοπέλα μου αυτο θελω και εγω!Σε ευχαριστώ πολύ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Despina87 είπε:

Μακάρι κοπέλα μου αυτο θελω και εγω!Σε ευχαριστώ πολύ 

Με το καλο τη Δευτερα!!! ❤️🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα..είμαι καινούργια εδώ και δεν ξέρω καλά καλά σε ποιο θεμα να απευθυνθώ.εκανα ωοληψια για κρυοσυντηρηση εμβρύων.απο τα 18 ωάρια μου τα 9 έχουν γίνει βλαστοκυστες..δίπλα γράφει κάτι expAA και δεν έχω ιδέα τι είναι.μπορει κάποια να μου πει;σας ευχαριστώ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η pelochris είπε:

Καλησπέρα..είμαι καινούργια εδώ και δεν ξέρω καλά καλά σε ποιο θεμα να απευθυνθώ.εκανα ωοληψια για κρυοσυντηρηση εμβρύων.απο τα 18 ωάρια μου τα 9 έχουν γίνει βλαστοκυστες..δίπλα γράφει κάτι expAA και δεν έχω ιδέα τι είναι.μπορει κάποια να μου πει;σας ευχαριστώ

Καλή σου μέρα.... expanded (=ανεπτυγμένες) και το ΑΑ ειναι η ποιότητα...... Ανεπτυγμένες βλαστοκυστες ΑΑ (=Άριστης) ποιότητας 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Υπάρχει καμία απ τις παλιές του φορούμ εδωωωωωω (προ 6-7 μηνου) ή όσες ήρθαν απ το προηγούμενο φορούμ ?!? Ή έστω κάποια που να πέτυχε η προσπάθεια της να γέννησε κ να μετέφερε κ δεύτερο έμβρυο που είχε στην κατάψυξη..... Εχω ερώτηση.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα!Τα κορίτσια που κάνατε εμβρυομεταφορά εκτός από τα κλασσικά φάρμακα που πήρατε παίρνατε και filicine?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Vickypucca είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!Τα κορίτσια που κάνατε εμβρυομεταφορά εκτός από τα κλασσικά φάρμακα που πήρατε παίρνατε και filicine?

Καλησπέρα,ναι εγώ έπαιρνα κανονικά και πριν την εμβρυομεταφορα και μετά και παρόλο που δεν πέτυχα συνεχίζω και παίρνω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Evi87 είπε:

Καλησπέρα,ναι εγώ έπαιρνα κανονικά και πριν την εμβρυομεταφορα και μετά και παρόλο που δεν πέτυχα συνεχίζω και παίρνω!

Εγώ παρόλο που έχω το στίγμα όπως και ο άντρας μου, γιαυτό μπήκαμε στη διαδικασία της εξωσωματικής, δεν μου το έδωσε και σήμερα αναρωτήθηκα το γιατί.Θα πάρω να ρωτήσω.Ευχαριστώ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Vickypucca είπε:

Εγώ παρόλο που έχω το στίγμα όπως και ο άντρας μου, γιαυτό μπήκαμε στη διαδικασία της εξωσωματικής, δεν μου το έδωσε και σήμερα αναρωτήθηκα το γιατί.Θα πάρω να ρωτήσω.Ευχαριστώ!!

Μήπως στις εξετάσεις σου βγήκε ανεβασμένο και έκρινε ότι δεν χρειάζεται να πάρεις;είναι πολύ πιθανό και αυτό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Evi87 είπε:

Μήπως στις εξετάσεις σου βγήκε ανεβασμένο και έκρινε ότι δεν χρειάζεται να πάρεις;είναι πολύ πιθανό και αυτό!

Συνήθως εμείς που έχουμε στίγμα δεν ανεβαίνει αν δεν πάρουμε filicine τώρα βέβαια δεν θυμάμαι και τις εξετάσεις γιατί ήταν πριν πολύ καιρό και δεν κράτησα αντίγραφα.Αν πάρω μόνη μου θα είναι κακό;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Vickypucca είπε:

Συνήθως εμείς που έχουμε στίγμα δεν ανεβαίνει αν δεν πάρουμε filicine τώρα βέβαια δεν θυμάμαι και τις εξετάσεις γιατί ήταν πριν πολύ καιρό και δεν κράτησα αντίγραφα.Αν πάρω μόνη μου θα είναι κακό;

Καλύτερα να ρωτήσεις τον γιατρό σου και να μην πάρεις μόνη σου..την έχεις κάνει την εμβρυομεταφορα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Evi87 είπε:

Καλύτερα να ρωτήσεις τον γιατρό σου και να μην πάρεις μόνη σου..την έχεις κάνει την εμβρυομεταφορα;

Ναι στις 10/2 και έκανα χοριακή την 9η μέρα η οποία βγήκε θετική και σήμερα ένα τεστ εγκυμοσύνης και βγήκε θετικό (με αχνή γραμμή βέβαια) αλλά κανονικά χοριακή έχω την τρίτη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Vickypucca είπε:

Ναι στις 10/2 και έκανα χοριακή την 9η μέρα η οποία βγήκε θετική και σήμερα ένα τεστ εγκυμοσύνης και βγήκε θετικό (με αχνή γραμμή βέβαια) αλλά κανονικά χοριακή έχω την τρίτη.

Συγχαρητήρια κορίτσι μου εύχομαι να εχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη💖καλύτερα να μιλήσεις με τον γιατρό σου αύριο και να τον ρωτήσεις αν χρειάζεται να πάρεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Evi87 είπε:

Συγχαρητήρια κορίτσι μου εύχομαι να εχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη💖καλύτερα να μιλήσεις με τον γιατρό σου αύριο και να τον ρωτήσεις αν χρειάζεται να πάρεις!

Ευχαριστώ πολύ!!!💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η ntinaki88 είπε:

Υπάρχει καμία απ τις παλιές του φορούμ εδωωωωωω (προ 6-7 μηνου) ή όσες ήρθαν απ το προηγούμενο φορούμ ?!? Ή έστω κάποια που να πέτυχε η προσπάθεια της να γέννησε κ να μετέφερε κ δεύτερο έμβρυο που είχε στην κατάψυξη..... Εχω ερώτηση.... 

Καλησπέρα κορίτσι! Αν θυμάμαι καλά είχες γεννήσει Ιούλιο.. Τι κάνει το μωράκι;Σκέφτεσε να ξανά κάνεις τώρα στα σύντομα προσπάθεια; Εγώ γέννησα Οκτώβριο με φρέσκα αλλά αν θέλεις να ρωτήσεις κάτι ίσως να ξέρω να σου απαντήσω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 20/2/2021 at 11:00 ΜΜ, ο/η pelochris είπε:

Καλησπέρα..είμαι καινούργια εδώ και δεν ξέρω καλά καλά σε ποιο θεμα να απευθυνθώ.εκανα ωοληψια για κρυοσυντηρηση εμβρύων.απο τα 18 ωάρια μου τα 9 έχουν γίνει βλαστοκυστες..δίπλα γράφει κάτι expAA και δεν έχω ιδέα τι είναι.μπορει κάποια να μου πει;σας ευχαριστώ

Ουαου!! 9 βλαστοκυστες ΑΑ και exp ειναι απλα τελειο!!!με το καλό :-) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Vickypucca είπε:

Συνήθως εμείς που έχουμε στίγμα δεν ανεβαίνει αν δεν πάρουμε filicine τώρα βέβαια δεν θυμάμαι και τις εξετάσεις γιατί ήταν πριν πολύ καιρό και δεν κράτησα αντίγραφα.Αν πάρω μόνη μου θα είναι κακό;

Με στιγμα εγω παιρνω απο περυσι φεβρουαριο κ τσεκαρω φυλικο οξυ κατα καιρους με εξ αιματος .ναι θα παρεις δεν ειναι κακό ισα ισα Απαραιτητο ! Και D 3 !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 21/2/2021 at 8:13 ΠΜ, ο/η ntinaki88 είπε:

Υπάρχει καμία απ τις παλιές του φορούμ εδωωωωωω (προ 6-7 μηνου) ή όσες ήρθαν απ το προηγούμενο φορούμ ?!? Ή έστω κάποια που να πέτυχε η προσπάθεια της να γέννησε κ να μετέφερε κ δεύτερο έμβρυο που είχε στην κατάψυξη..... Εχω ερώτηση.... 

Καλημέρα κορίτσι μου, τι κάνεις; Πως είναι το μπουμπουκάκι σου;; Πρέπει να έχετε μεγαλώσει τώρα πολύ!! Εγώ έκανα ετ με κατεψυγμένα κ έπιασα τα διδυμάκια μου αν μπορώ να σε βοηθήσω. 

στις πριν 18 ώρες, ο/η Vickypucca είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!Τα κορίτσια που κάνατε εμβρυομεταφορά εκτός από τα κλασσικά φάρμακα που πήρατε παίρνατε και filicine?

Καλημέρα κοπέλα μου. Εμένα μου έδινε μέχρι τον 4ο μήνα φυλλικό οξύ. Έπειτα επειδή είχε ο σίδηρος που μου έγραψε μου το έκοψε το χάπι. Ρώτησε το γιατρό σου αν χρειάζεται να πάρεις. Απ όσο ξέρω σε όλες δίνουν τουλάχιστον στο 1ο 3μηνο την εγκυμοσύνης 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η sokola4 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι! Αν θυμάμαι καλά είχες γεννήσει Ιούλιο.. Τι κάνει το μωράκι;Σκέφτεσε να ξανά κάνεις τώρα στα σύντομα προσπάθεια; Εγώ γέννησα Οκτώβριο με φρέσκα αλλά αν θέλεις να ρωτήσεις κάτι ίσως να ξέρω να σου απαντήσω. 

Καλησπέρα αγαπη μου ναι ιουλιο γέννησα.... Ολα καλα μεγαλώνει το θαύματακι μου...... Επιστρέφει ο σύζυγος Μάρτη πρώτα ο Θεός κ λέγαμε για ενα τρίμηνο να προσπαθήσουμε μόνοι κ αν δεν καταφέρουμε, θα κανουμε έμβρυομεταφορα το τελευταίο μας έμβρυο....  Θα έχει περάσει ενάμιση χρονο στην κατάψυξη... Αναρωτιόμουν λοιπον οσο περισσότερο μένουν στην κατάψυξη χανουν άραγε την δυναμική τους....?! Σε σχέση με τα κατεψυγμένα λιγων ημερων που ηταν η μπέμπα!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η annie! είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου, τι κάνεις; Πως είναι το μπουμπουκάκι σου;; Πρέπει να έχετε μεγαλώσει τώρα πολύ!! Εγώ έκανα ετ με κατεψυγμένα κ έπιασα τα διδυμάκια μου αν μπορώ να σε βοηθήσω. 

Καλημέρα κοπέλα μου. Εμένα μου έδινε μέχρι τον 4ο μήνα φυλλικό οξύ. Έπειτα επειδή είχε ο σίδηρος που μου έγραψε μου το έκοψε το χάπι. Ρώτησε το γιατρό σου αν χρειάζεται να πάρεις. Απ όσο ξέρω σε όλες δίνουν τουλάχιστον στο 1ο 3μηνο την εγκυμοσύνης 

Αγαπημένη μου..... Μεγαλώνει το μωρακι μου... Είμαστε 7μηνων τώρα!!!! Αναρωτιέμαι αν τα κατεψυγμένα έμβρυα χάνουν γην δυναμική τους οσο πιο πολυ μείνουν στην κατάψυξη πχ ενάμιση χρόνο... Γτ η μπέμπα ήταν λιγων ημερών στην κατάψυξη...... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...