Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η annie! είπε:

Φυσικά και σ έβαλα!! Χαμηλά. Τη μια δεξιά την άλλη αριστερά.. Ότι να ναι!!

Άντε να δούμε τι θα γίνει για όλες μας!!! Ας ελπίσουμε ο Μάης να είναι γενναιόδωρος μαζί μας!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η elena0212 είπε:

Εγώ σήμερα,7η μέρα,δε νιώθω κάτι. Ένα ελαφρύ πρηξιματακι. Και είναι αυτό. Μη σε αγχώνει. Σου εύχομαι να πάνε ολα καλά!! 
 

@annie! αύριο επιτέλους θα σου πω ακριβή ημερομηνία για ωοληψια. Να πάψω να είμαι με ερωτηματικό 😁😁😁 για να δούμε ποσο μεγάλωσαν 🤞

Κορίτσια την 8η μέρα διέγερσης πως πρέπει να είναι σε μέγεθος;;;

Νομιζω δεν υπαρχει πρεπει, αναλογα..σου γραφω τι ειχα σε 3 φυσικου κυκλους ομως 1) 14εκ 2)2 ωαρια 11,5 και 12,5  3)παλι 2 ωαρια  16 και 11,5

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Sweetie79 είπε:

Άντε να δούμε τι θα γίνει για όλες μας!!! Ας ελπίσουμε ο Μάης να είναι γενναιόδωρος μαζί μας!!! 

Εγω ειμαι σιγουρη το λεω απο την αρχη ! :-)Εχουμε πολλες ετ για να δουμε ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Zeta. είπε:

Στις 28 Πιου μου!!! Θα είναι ωραία να τα έκανα κοντά ώστε να κάνουν παρέα... Η τελευταία μου βλαστοκύστη είναι. Αν δεν τα καταφέρει θα πάμε φυσιολογικά κ ο θεός βοηθός. Τα ζουζούνια σου τι κάνουν; Αν υπολογίζω από τον δικό μου θα έχουν γίνει γιγαντάκια τώρα.

Καλά έκανες αφού έχετε τη διάθεση και τη δυνατότητα! Όντως είναι ωραία να είναι κοντά! Κοντεύουν τους 8 μήνες. Είμαστε μια χαρά! 

Εύχομαι καλή επιτυχία.Περιμένω τα νέα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 20/5/2020 at 6:57 ΜΜ, ο/η Zeta. είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!! Εύχομαι γρήγορα να φουσκώσουν όλες οι κοιλίτσες!!! Χθες έκανα κ εγώ την 4η κ τελευταία εμβρυομεταφορά μου με μία βλαστοκύστη. Μην ψάχνετε συμπτώματα όσες περιμένετε για χοριακή. Όλες έχουμε διαφορετικά...  Το πρήξιμο στο στήθος δεν δηλώνει εγκυμοσύνη. 

Ζετακιιιι που εισαι με το καλό!!!!καλή επιτυχία! Ο μικρούλης τι κάνει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Nefeliap είπε:

Δε καταλαβαινω ..θα κανεις μεθη; Αν ναι λογικό! Πολυ καλή επιτυχια!!!

Παντα νάρκωση κανω...απο ρη στιγμή που κοιμαμαι δεν το θεωρω μεθη..σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η melodyy είπε:

Με το καλό κορίτσι να έχεις πολλά ώριμα ωαρια να κάνεις υγιέστατα εμβρυακια! 

Σε ευχαριστώ πολύ...μακάρι να πετύχει αυτη τη φορα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η elena0212 είπε:

Εγώ σήμερα,7η μέρα,δε νιώθω κάτι. Ένα ελαφρύ πρηξιματακι. Και είναι αυτό. Μη σε αγχώνει. Σου εύχομαι να πάνε ολα καλά!! 
 

@annie! αύριο επιτέλους θα σου πω ακριβή ημερομηνία για ωοληψια. Να πάψω να είμαι με ερωτηματικό 😁😁😁 για να δούμε ποσο μεγάλωσαν 🤞

Κορίτσια την 8η μέρα διέγερσης πως πρέπει να είναι σε μέγεθος;;;

Ξέρεις είχα στο μυαλό μου ότι έπρεπε να νιώθω κάτι παραπάνω. Εσύ πως έχεις πάει; Έχεις κάνει υπέρηχο; Λογικά μέσα στην επόμενη βδομάδα θα πας για οωληψια;

Εγώ Σάββατο έχω τον πρώτο υπερηχο δεν ξέρω πόσες μέρες θα πάει.. δέκα μέρες περίπου δεν είναι η διέγερση;

Επίσης κοριτσια κάνω μελανιτσες μικρές από τις ενέσεις ενώ τις κάνω κάθετα και κάποιες φορές βγάζει και αίματακι λίγο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η mamamaria είπε:

Καλησπερα ειμαι και εγω στο μητερα αλλα κανω φυσικους χωρις μεθη πρεπει να κανω?

Την εξέταση για τον κορονοϊο.;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Ξέρεις είχα στο μυαλό μου ότι έπρεπε να νιώθω κάτι παραπάνω. Εσύ πως έχεις πάει; Έχεις κάνει υπέρηχο; Λογικά μέσα στην επόμενη βδομάδα θα πας για οωληψια;

Εγώ Σάββατο έχω τον πρώτο υπερηχο δεν ξέρω πόσες μέρες θα πάει.. δέκα μέρες περίπου δεν είναι η διέγερση;

Επίσης κοριτσια κάνω μελανιτσες μικρές από τις ενέσεις ενώ τις κάνω κάθετα και κάποιες φορές βγάζει και αίματακι λίγο

Εγώ έκανα υπέρηχο την Τρίτη κ ξανακάνω αύριο. Ωοληψια Δευτέρα Έως Τετάρτη. Αύριο θα μάθω σιγουρα. Άρα 10-12 μερες απ τη μέρα που ξεκίνησα τις ενέσεις. Ούτε οι οργκαλουτραν με πόνεσαν παντως εμένα. Λιγο κοκκινίζει απλά εκει που κνω αυτήν την ένεση.

 Κ εγώ έχω μελανιτσες. Παρόλο που όταν έκανα αντιπηκτικές μετά την επέμβαση δεν είχα. Μην αγχωνεσαι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Ζετακιιιι που εισαι με το καλό!!!!καλή επιτυχία! Ο μικρούλης τι κάνει;

10 μηνών σχεδόν Μπλουμπλού μου κ σχεδόν 11 κιλά... το τρώμε το φαΐ μας... το μωράκι σου εσένα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Ξέρεις είχα στο μυαλό μου ότι έπρεπε να νιώθω κάτι παραπάνω. Εσύ πως έχεις πάει; Έχεις κάνει υπέρηχο; Λογικά μέσα στην επόμενη βδομάδα θα πας για οωληψια;

Εγώ Σάββατο έχω τον πρώτο υπερηχο δεν ξέρω πόσες μέρες θα πάει.. δέκα μέρες περίπου δεν είναι η διέγερση;

Επίσης κοριτσια κάνω μελανιτσες μικρές από τις ενέσεις ενώ τις κάνω κάθετα και κάποιες φορές βγάζει και αίματακι λίγο

Ποιες ενέσεις κανεις;;; εγω με bemfola κ orgalutran αλλά κανενα σημαδι.....μονο οι αντιπηκτικες στο παρελθόν μου έκαναν μελανια..με το καλο...εγω Δευτέρα τελικα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλες μετά από αρκετούς μήνες! Λίγο η καραντίνα και το άγχος, λίγο που εδώ και 2 εβδομάδες γύρισα στη δουλειά και νιώθω πτώμα δεν έμπαινα καθόλου. Τι κάνετε? Τα δικά μου καλά νέα είναι ότι ξεκίνησα κι εγώ επιτέλους διέγερση και σήμερα 5η μέρα έχω ραντεβού με τον γιατρό να δούμε πως πάμε. Η βοηθός του την Δευτέρα μου είπε ότι προς το τέλος της ερχόμενης εβδομάδας θα κάνουμε ΕΤ έτσι όπως τα υπολόγιζε. Σήμερα θα μου πει και για το τεστ για τον ιό (την ρώτησα εχθές που πείρα για να κλείσουμε το σημερινό ραντεβού). Άντε να δούμε τι θα γίνει και με αυτό. Ελπίζω να είναι ο τυχερός μας μήνας! 

@Papadakis συγχαρητήρια κορίτσι μου μια τελειομηνη εγκυμοσύνη να έχεις! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα @dimsea ! ολες ταυτοχρονα είμαστε. κ εγω σημερα έχω υπερηχο (8η μερα). Μακαρι να μας παει ολες καλα αυτός ο μήνας και ο επόμενος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η elena0212 είπε:

καλημέρα @dimsea ! ολες ταυτοχρονα είμαστε. κ εγω σημερα έχω υπερηχο (8η μερα). Μακαρι να μας παει ολες καλα αυτός ο μήνας και ο επόμενος!

Με το τέλος της καραντίνας πέσαμε όλες με τα μούτρα χαχαχαχαχα λογικό το βρίσκω. Μακάρι βρε κορίτσι μου γιατί είναι η δεύτερη μου προσπάθεια κι αν κούφια η ώρα δεν..... θα πρέπει φτου κι από την αρχή χαρτιά, επιτροπή κλπ κλπ. Προσπαθώ να είμαι αισιόδοξη γιατί 2η μέρα περιόδου που με είδε μου είπε ότι φαίνεται καλή η ωορρηξία που θα γίνει και πιστεύει ότι θα πάρουμε περισσότερα ωάρια αυτήν τη φορά Έχω μια αγωνία..... η καρδιά μου από την ώρα που ξύπνησα πάει να σπάσει! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η dimsea είπε:

Με το τέλος της καραντίνας πέσαμε όλες με τα μούτρα χαχαχαχαχα λογικό το βρίσκω. Μακάρι βρε κορίτσι μου γιατί είναι η δεύτερη μου προσπάθεια κι αν κούφια η ώρα δεν..... θα πρέπει φτου κι από την αρχή χαρτιά, επιτροπή κλπ κλπ. Προσπαθώ να είμαι αισιόδοξη γιατί 2η μέρα περιόδου που με είδε μου είπε ότι φαίνεται καλή η ωορρηξία που θα γίνει και πιστεύει ότι θα πάρουμε περισσότερα ωάρια αυτήν τη φορά Έχω μια αγωνία..... η καρδιά μου από την ώρα που ξύπνησα πάει να σπάσει! 

κάθε φορά ειναι διαφορετική! να μη σκέφτεσαι άσχημα! ολα καλά θα πάνε. Το άγχος μονο αρνητικά αποτελεσματα μπορεί να φέρει. εγω ειμαι πολύ ήρεμη (ενω γενικά ειμαι υπερ-αγχώδης). Ισως φταίει η άγνοια του πρωτάρη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Ginaak είπε:

Το σκέφτηκα πολύ πριν απαντήσω αλλά τη σπερματεγχυση τη θεωρώ χάσιμο χρόνου και χρημάτων.

Όμως εισαι μικρη κι αυτό σε βοηθάει,από την άλλη οι παράμετροι του σπέρματος δεν είναι ευνοϊκοί.Τι κίνηση έχει? Παίζει βασικό ρόλο η κίνηση στη σπερματεγχυση.

Συγγνώμη αν σε απογοητεύω με την απάντηση μου

Λες ε? Βασικά θα μιλήσω με τον γυναικολόγο μου να δω τι θα μου πει και εκεινος και βλέπουμε 🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η elena0212 είπε:

κάθε φορά ειναι διαφορετική! να μη σκέφτεσαι άσχημα! ολα καλά θα πάνε. Το άγχος μονο αρνητικά αποτελεσματα μπορεί να φέρει. εγω ειμαι πολύ ήρεμη (ενω γενικά ειμαι υπερ-αγχώδης). Ισως φταίει η άγνοια του πρωτάρη!

Εχεις δικιο όντως είναι διαφορετική η κάθε φορά κι ενώ στην πρώτη φορά που δεν γνώριζα και πολλά ήμουν χαλαρή τώρα με έχει πιάσει μια αγωνία ... για καλό μεν αλλά αγωνία έχουν μεγαλώσει, πόσο έχουν μεγαλώσει κλπ κλπ. Ας πάνε όλα καλά για όλες μας και χαλάλι όσα περνάμε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η dimsea είπε:

Εχεις δικιο όντως είναι διαφορετική η κάθε φορά κι ενώ στην πρώτη φορά που δεν γνώριζα και πολλά ήμουν χαλαρή τώρα με έχει πιάσει μια αγωνία ... για καλό μεν αλλά αγωνία έχουν μεγαλώσει, πόσο έχουν μεγαλώσει κλπ κλπ. Ας πάνε όλα καλά για όλες μας και χαλάλι όσα περνάμε! 

Όλα καλά θα πάνε για όλες μας!! Ανοίγει ο καιρός, έρχεται το καλοκαίρι και ευνοείται η όλη διαδικασία και ειδικά η σύλληψη!! Μόνο θετικά τεστακια θα έχουμε από δω και πέρα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η elena0212 είπε:

Εγώ έκανα υπέρηχο την Τρίτη κ ξανακάνω αύριο. Ωοληψια Δευτέρα Έως Τετάρτη. Αύριο θα μάθω σιγουρα. Άρα 10-12 μερες απ τη μέρα που ξεκίνησα τις ενέσεις. Ούτε οι οργκαλουτραν με πόνεσαν παντως εμένα. Λιγο κοκκινίζει απλά εκει που κνω αυτήν την ένεση.

 Κ εγώ έχω μελανιτσες. Παρόλο που όταν έκανα αντιπηκτικές μετά την επέμβαση δεν είχα. Μην αγχωνεσαι. 

Kαλημέρα! Αντε κοντεύεις! Αν είναι έτσι λογικα κι εγώ θα έχω οωληψία Παρασκευή-Σάββατο. Λογικά Στον επόμενο υπέρηχο γύρω στην Τρίτη θα ξέρω κι εγώ! 

Τέλεια είμαστε πολύ κοντά!

Με ηρεμήσατε που μου λέτε ότι δεν νοιώθετε τίποτα σημαντικό.

Κι εγώ αυτό ένα φούσκωμα, πρήξιμο και κάτι τσιμπηματάκια. Αλλά πιο πολύ όταν κουράζομαι. Ας πούμε χθες έβαλα σκούπα ηλεκτρική και λίγο ζορίστηκα..

Καλή επιτυχία κορίτσι μου, να μας πάνε όλα κατ ευχήν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@annie! μακάρι για όλες όσες προσπαθούμε εντός και εκτός φόρουμ γιατί κορίτσια πραγματικά γίνεται ένας χαμός! Κάθε φορά που πάω και κοιτάζω στο σαλόνι βλέπω τόσες γυναίκες..... πραγματικά δλδ μου κάνει εντύπωση! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η dimsea είπε:

Καλημέρα σε όλες μετά από αρκετούς μήνες! Λίγο η καραντίνα και το άγχος, λίγο που εδώ και 2 εβδομάδες γύρισα στη δουλειά και νιώθω πτώμα δεν έμπαινα καθόλου. Τι κάνετε? Τα δικά μου καλά νέα είναι ότι ξεκίνησα κι εγώ επιτέλους διέγερση και σήμερα 5η μέρα έχω ραντεβού με τον γιατρό να δούμε πως πάμε. Η βοηθός του την Δευτέρα μου είπε ότι προς το τέλος της ερχόμενης εβδομάδας θα κάνουμε ΕΤ έτσι όπως τα υπολόγιζε. Σήμερα θα μου πει και για το τεστ για τον ιό (την ρώτησα εχθές που πείρα για να κλείσουμε το σημερινό ραντεβού). Άντε να δούμε τι θα γίνει και με αυτό. Ελπίζω να είναι ο τυχερός μας μήνας! 

@Papadakis συγχαρητήρια κορίτσι μου μια τελειομηνη εγκυμοσύνη να έχεις! 

΄Καλημέρα κορίτσι μου! Είμαστε πάρα πολύ κοντά! Εγώ σήμερα είμαι 4η μέρα και πάω άυριο για υπέρηχο..

Ευχομαι αυτή τη φορά να έχεις θετική χοριακή ! Αισιοδοξία και θετική σκέψη!

Κι εγώ έχω άγχος αν και η πρώτη μου φορά, αλλά προσπαθώ να το περιορίσω. Απλά κρατάω μικρό καλάθι για να μην απογοητευτώ! Με τι ορμόνες ξεκίνησες εσύ κορίτσι μου και τι δόσεις φαρμάκων κάνεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...