Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 19 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Μια χαρά, ξεκούραση.. Εσυ; Πως αισθάνεσαι; Ποτε έχεις χοριακη; Να σε βάλω στο πινακακι; 

Καλά εδώ στην αναμονή.. έχω αυτά τα τραβήγματα ακόμη και χθες το απόγευμα με έπιασαν και κάτι πόνοι περιόδου.. τώρα καλό κακό είναι αυτό θα δείξει τη Δευτέρα.. κατά τα άλλα τίποτα διαφορετικό!!! Εσύ πώς αισθάνεσαι σήμερα??? Χοριακη θα κάνω τη Δευτέρα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Sweetie79 είπε:

@annie @melodyy @Zeta. πώς είστε σήμερα????

@Hope19 καλή συνέχεια στη διέγερση σου όλα να πάνε καλά!!! 

Χρόνια πολλά κορίτσια!!! Όλο και κάποιες θα γιορτάζουν! Καλά δόξα το θεό! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η annie! είπε:

Αλήθεια;; Εγώ πήγα από εκεί στο πάρκινγκ στο υπόγειο... 

Ναι κ χωρίς επιπλέον χρέωση. Έτσι θα κάνω κ με την χοριακή. Θα κλείσω ραντεβού στην Βιοιατρική να έρθουν σπίτι. Χρεώνουν 10€ την υπηρεσία αποτι θυμάμαι κ την χοριακή την γράφει ο γιατρός μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Zeta. είπε:

Ναι κ χωρίς επιπλέον χρέωση. Έτσι θα κάνω κ με την χοριακή. Θα κλείσω ραντεβού στην Βιοιατρική να έρθουν σπίτι. Χρεώνουν 10€ την υπηρεσία αποτι θυμάμαι κ την χοριακή την γράφει ο γιατρός μου.

Να σου πω την αλήθεια θα την κάνω στο atg. Τους ρώτησα και μου είπαν πως τα αποτελέσματα βγαίνουν σε 3 ώρες και αν τα βιαζόμαστε μπορούν και νωρίτερα!! Η βιοϊατρική τα δίνει απόγευμα αν δεν κάνω λάθος 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η annie! είπε:

Εμένα για ετ μου το ζήτησαν.. Βασικά υπάρχει η οδηγία που λέει και πριν την ωοληψια και την ετ να κάνουμε το τεστ.. Τωρα ποια κέντρα την ακολουθούν δεν ξέρω... Εμένα όταν έκανα το τεστ επειδη πήρα να κλείσω ραντεβού και είχε την επόμενη το απόγευμα, ρώτησα τι χαμός γίνεται με τα τεστ και μου είπαν πως το ζητάνε για οποιαδήποτε επεμβατική διαδικασία.. 

οχι πριν την ετ δεν χρειαζεται.η οδηγεια λεει για περιπτωση μεθης ή ολικης ναρκωσης.Σκεψου οτι εγω κανω σε στρατιωτκο νοσοκομειο που ακολουθουν κατα γραμμα τις οδηγιες εντολες και δεν θελουν τεστ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια .Εχω κανει πολλες ετ σε διαφορετικους γιατρους και ο τωρινος ειναι ο πρωτος που κατα την προετοιμασια(Τριτη πρωι θα κανω εμβριομεταφορα)σήτησε μονο vasclor πρωι μεσημερι βραδυ.Εσας πριν την ετ τι σας εδωσε απο προγεστερονη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Zeta. είπε:

Όχι κορίτσι, την είχα από την διέγερση που είχα κάνει το 2018. Κάναμε εξωσωματική λόγω του ότι έχουμε στίγμα μεσογειακής αναιμίας εγώ κ ο σύζυγος. Είχα 6 βλαστοκύστες κ οι 4 δεν έπιασαν. Μετά ήρθε τυχαία ο γιος μου, όπου δόξα το θεό είναι υγιής. Έβαλα μετά άλλη μία βλαστοκύστη, όπου κ δεν τα κατάφερε, άρα τώρα έβαλα την τελευταία μας, ελπίζω κ η τυχερή...

Ζετααααα θα τρελαθώ! Έκανες ετ ρε κοριτσακι; Εύχομαι τα καλύτερα!!!!!! Ποτε έχεις χοριακη;;;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η santaloxilo είπε:

καλησπερα κοριτσια .Εχω κανει πολλες ετ σε διαφορετικους γιατρους και ο τωρινος ειναι ο πρωτος που κατα την προετοιμασια(Τριτη πρωι θα κανω εμβριομεταφορα)σήτησε μονο vasclor πρωι μεσημερι βραδυ.Εσας πριν την ετ τι σας εδωσε απο προγεστερονη;

Κι εγω μονο vasclor επσιρνα απο προγεστερονη, πρωι-βραδυ. 

Καλη επιτυχια! 😉

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Sweetie79 είπε:

Καλά εδώ στην αναμονή.. έχω αυτά τα τραβήγματα ακόμη και χθες το απόγευμα με έπιασαν και κάτι πόνοι περιόδου.. τώρα καλό κακό είναι αυτό θα δείξει τη Δευτέρα.. κατά τα άλλα τίποτα διαφορετικό!!! Εσύ πώς αισθάνεσαι σήμερα??? Χοριακη θα κάνω τη Δευτέρα.. 

Καλή επιτυχία !!!

στις πριν 1 ώρα, ο/η santaloxilo είπε:

καλησπερα κοριτσια .Εχω κανει πολλες ετ σε διαφορετικους γιατρους και ο τωρινος ειναι ο πρωτος που κατα την προετοιμασια(Τριτη πρωι θα κανω εμβριομεταφορα)σήτησε μονο vasclor πρωι μεσημερι βραδυ.Εσας πριν την ετ τι σας εδωσε απο προγεστερονη;

Εγβ στον σφακ  έπαιρνα 6 προγεστερονη και 9 σικλακουρ και τώρα στον μαντ παίρνω 3 προγεστεονη ένα σικλακουρ και vasklor μέρα παρά μέρα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επιτροπή 🎫

@kaounmar --> 12/6

Ωοληψια 🤗

@lactaki --> Ιούνιος

@Katerinaki83 --> Ιούνιος

@ioannastr --> Ιούνιος

@Lily94 --> ? Ιούνιος

@Hope19 --> Ιούνιος

@Taggeris --> Ιούνιος

@JoyCat --> Ιούλιος

@elena0212 --> ?

@Miti85 --> ?

@Ριρίκα --> ?

@ViKcy --> ?

@Steli --> ?

Εμβρυομεταφορα 😍

@Tokyo --> ?

@Antelope --> Ιούνιος 

@Kukki-->Ιούνιος

@Nefeliap --> Ιούλιος 

@Σταυρι --> Σεπτέμβριος

@Anna32 --> ?

@Niki94 --> Σεπτέμβριος 

Χοριακή 🤞

@Sweetie79 --> 25/5

@annie! --> 28/5

@melodyy --> 1/06

Εγκυμοσύνη 🤰

@ntinaki88

@Katerina32

@sokola4

@Takira 

@koukou84 

@Papadakis

 
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Επιτροπή 🎫

@kaounmar --> 12/6

Ωοληψια 🤗

@lactaki --> Ιούνιος

@Katerinaki83 --> Ιούνιος

@ioannastr --> Ιούνιος

@Lily94 --> ? Ιούνιος

@Hope19 --> Ιούνιος

@Taggeris --> Ιούνιος

@JoyCat --> Ιούλιος

@elena0212 --> ?

@Miti85 --> ?

@Ριρίκα --> ?

@ViKcy --> ?

@Steli --> ?

Εμβρυομεταφορα 😍

@Tokyo --> ?

@Antelope --> Ιούνιος 

@Kukki-->Ιούνιος

@Nefeliap --> Ιούλιος 

@Σταυρι --> Σεπτέμβριος

@Anna32 --> ?

@Niki94 --> Σεπτέμβριος 

Χοριακή 🤞

@Sweetie79 --> 25/5

@annie! --> 28/5

@melodyy --> 1/06

Εγκυμοσύνη 🤰

@ntinaki88

@Katerina32

@sokola4

@Takira 

@koukou84 

@Papadakis

 

@annieμε έβαλες στο πινακακι!!! Ελπίζω να μεταφερθούμε κι από κάτω σύντομα!!! Πονακια που???

@santaloxilo εγώ παίρνω μόνο cyclacur utrogestan πρωί βράδυ κι αυτά τα ξεκίνησα μόλις έκανα την ετ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Dimitra75 είπε:

ΝΕΦΕΛΗ σήμερα εκανα το τεστ στο μητερα...δυστυχως πληρωσα υποχρεωτικά 120 ευρω..ωοληψια Σάββατο η δευτερα....περιμένω 

Δε καταλαβαινω ..θα κανεις μεθη; Αν ναι λογικό! Πολυ καλή επιτυχια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η santaloxilo είπε:

καλησπερα κοριτσια .Εχω κανει πολλες ετ σε διαφορετικους γιατρους και ο τωρινος ειναι ο πρωτος που κατα την προετοιμασια(Τριτη πρωι θα κανω εμβριομεταφορα)σήτησε μονο vasclor πρωι μεσημερι βραδυ.Εσας πριν την ετ τι σας εδωσε απο προγεστερονη;

Πρωι μεσημερι βραδυ utrogestan στομα και το ιδιο κολπικα υποθετα,δηλαδη 6 συνολο τη μερα αλλά ανά 8ωρο !!!σε μια αλλη μεταφορα ενεση prolutex και vasclor

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sweetie79 είπε:

@annieμε έβαλες στο πινακακι!!! Ελπίζω να μεταφερθούμε κι από κάτω σύντομα!!! Πονακια που???

@santaloxilo εγώ παίρνω μόνο cyclacur utrogestan πρωί βράδυ κι αυτά τα ξεκίνησα μόλις έκανα την ετ. 

Φυσικά και σ έβαλα!! Χαμηλά. Τη μια δεξιά την άλλη αριστερά.. Ότι να ναι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Dimitra75 είπε:

ΝΕΦΕΛΗ σήμερα εκανα το τεστ στο μητερα...δυστυχως πληρωσα υποχρεωτικά 120 ευρω..ωοληψια Σάββατο η δευτερα....περιμένω 

Με το καλό κορίτσι να έχεις πολλά ώριμα ωαρια να κάνεις υγιέστατα εμβρυακια! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Alexouli είπε:

Καλημερα κορίτσια μου. Ελπίζω να σας βρίσκω όλες καλά. Χρόνια πολλα σε όσες γιορτάζουν και αν έχετε κάποιον εορταζωντα πολυχρονος. Κάποιες από τις παλιες ίσως με θυμηθούν οι νέες θα με μάθουν τώρα 🙂. Λοιπόν εν συντομία ο άντρας μου διαγνώστηκε με Κυρσοκοιλη έκανε επέμβαση η οποία πετυχε περα απο τα αναμενόμενα. Μας είπε ο γιατρός του να προσπαθησουμε κανα εξάμηνο ακόμα και μετά ίσως Σπερματεγχυση ή εξωσωματική. Εγώ δεν θέλω να περιμενω τόσο όμως είμαι 32 κ εκείνος 36. Όποτε σκέφτομαι για Σπερματεγχυση (μιλάμε για σπέρμα 20 εκατομμυρια ανά ml) έχει κάποια ανάλογη εμπειρια? 

Το σκέφτηκα πολύ πριν απαντήσω αλλά τη σπερματεγχυση τη θεωρώ χάσιμο χρόνου και χρημάτων.

Όμως εισαι μικρη κι αυτό σε βοηθάει,από την άλλη οι παράμετροι του σπέρματος δεν είναι ευνοϊκοί.Τι κίνηση έχει? Παίζει βασικό ρόλο η κίνηση στη σπερματεγχυση.

Συγγνώμη αν σε απογοητεύω με την απάντηση μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Πιου-πιου είπε:

Ζετααααα θα τρελαθώ! Έκανες ετ ρε κοριτσακι; Εύχομαι τα καλύτερα!!!!!! Ποτε έχεις χοριακη;;;;;;;

Στις 28 Πιου μου!!! Θα είναι ωραία να τα έκανα κοντά ώστε να κάνουν παρέα... Η τελευταία μου βλαστοκύστη είναι. Αν δεν τα καταφέρει θα πάμε φυσιολογικά κ ο θεός βοηθός. Τα ζουζούνια σου τι κάνουν; Αν υπολογίζω από τον δικό μου θα έχουν γίνει γιγαντάκια τώρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Hope19 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

Τι κάνετε? Για τα τεστ κορονοιου που λεγατε κι εγω ξερω το μοριακο υποχρεωτικο. Εγω στο γενεσις που θα κανω την οωληψια και τη εμβρυομεταφορα μου ειπαν 90€ όπως λέει και η Νεφέλη περιπου οταν κανω και την ovitrelle , μια μερα πριν νομιζω. Δεν ζητανε για την εμβρυομεταφορα και δευτερο παντως στο γενεσις.

Κοριτσια οσες ειστε στη διεγερση νοιωθετε τιποτα; Εγω  σημερα ειμαι στην τριτη μερα που θα κανω ενεσεις το απογευμα. Δεν νοιωθω κατι ιδιαιτερο παραμονο φουσκωμα και οταν τις κανω για κανενα δυωρο νοιωθω κατι τσιμπηματα. ΕΙναι επειδη ειναι νωρις? Θα επρεπε να νοιωθω κατι ποιο εντονο?

ΤΟ Σαββατο που εχω τον πρωτο υπερηχο θα δειξει αν παει καλα  η διεγερση ή στους επομενους?

Εγώ σήμερα,7η μέρα,δε νιώθω κάτι. Ένα ελαφρύ πρηξιματακι. Και είναι αυτό. Μη σε αγχώνει. Σου εύχομαι να πάνε ολα καλά!! 
 

@annie! αύριο επιτέλους θα σου πω ακριβή ημερομηνία για ωοληψια. Να πάψω να είμαι με ερωτηματικό 😁😁😁 για να δούμε ποσο μεγάλωσαν 🤞

Κορίτσια την 8η μέρα διέγερσης πως πρέπει να είναι σε μέγεθος;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Καλησπέρα σας και χρόνια πολλά στις εορταζουσες! Ξέρει κάποια πότε κλείνουν τελείως τα κέντρα εξωσωματικής για καλοκαίρι;

Εξαρτάται από το κέντρο

Συνήθως Αύγουστο αν και κάποια μένουν ανοιχτά.

Ρώτα συγκεκριμένα στο κέντρο σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...