Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! Τι κάνετε; Εύχομαι σε όλες ένα όμορφο πσκ παρά τις απαγορεύσεις που κατά πως φαίνονται έρχονται... 

@Nia2021 Πώς είσαι; Σημέρα ξημέρωσε μια νέα ημέρα, ηλιόλουστη μοιάζει ανοιξιάτικη και εύχομαι να κάνεις μόνο όμορφες κ θετικές σκέψεις! 

@Despina87 Η αγωνία κορυφώνεται κοριτσάκι μου; Αύριο δεν κάνεις χοριακή; Εύχομαι να είναι στα ύψη! Έκανες μήπως και δεύτερο τεστάκι στο σπίτι ή κρατιέσαι;

@Evi87 Κοντεύει κ η δική σου ημέρα; Άντε!

@Nefeliap Με κανέναν πόνο κοριτσάκι μου γλυκό να υποδεχτείς τα μωρούλια σου! Καλή λευτεριά! Κοίτα να κοιμηθείς όσο περισσότερο μπορείς απόψε, γιατί μετά αρχίζουν τα καλά ξενύχτια! Σου εύχομαι ολόψυχα καλή δύναμη, γιατί το βάρος της ευτυχίας που σε περιμένει θα είναι ασήκωτο! Με το καλό! 😘

Στα δικά μου τώρα... Ήρθε κ η σειρά μου! Έχω ξεκινήσει προετοιμασία κ την Δευτέρα πρώτα ο Θεός κάνω την ετ! Ανάμεικτα συναισθήματα... 

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!!!

Καλη επιτυχία να έχεις να είσαι ήρεμη και όπως λέω πάντα προσγειωμένη...Όλα θα πάνε καλά💖💖💖

Γιατί εχεις ανάμεικτα συναισθήματα;Βλαστοκύστες θα βάλεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Evi87 είπε:

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!!!

Καλη επιτυχία να έχεις να είσαι ήρεμη και όπως λέω πάντα προσγειωμένη...Όλα θα πάνε καλά💖💖💖

Γιατί εχεις ανάμεικτα συναισθήματα;Βλαστοκύστες θα βάλεις;

Σ´ευχαριστώ καλή μου! Έχω ήδη φάει μια σφαλιάρα οπότε δεν είναι πρωτόγνωρη η διαδικασία πια για εμένα. Βλαστοκύστες ναι, εάν μας κάνουν την χάρη τα εμβρυάκια μας να φτάσουν στο στάδιο αυτό! Χαχαχα!

Ανάμεικτα γιατί δεν ήμουν προετοιμασμένη γι’ αυτό τον μήνα αλλά ο γιατρός μου είπε προχωράμε! Οπότε βουρ στο ψητό κ η Παναγιά μαζί μας! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! Τι κάνετε; Εύχομαι σε όλες ένα όμορφο πσκ παρά τις απαγορεύσεις που κατά πως φαίνονται έρχονται... 

@Nia2021 Πώς είσαι; Σημέρα ξημέρωσε μια νέα ημέρα, ηλιόλουστη μοιάζει ανοιξιάτικη και εύχομαι να κάνεις μόνο όμορφες κ θετικές σκέψεις! 

@Despina87 Η αγωνία κορυφώνεται κοριτσάκι μου; Αύριο δεν κάνεις χοριακή; Εύχομαι να είναι στα ύψη! Έκανες μήπως και δεύτερο τεστάκι στο σπίτι ή κρατιέσαι;

@Evi87 Κοντεύει κ η δική σου ημέρα; Άντε!

@Nefeliap Με κανέναν πόνο κοριτσάκι μου γλυκό να υποδεχτείς τα μωρούλια σου! Καλή λευτεριά! Κοίτα να κοιμηθείς όσο περισσότερο μπορείς απόψε, γιατί μετά αρχίζουν τα καλά ξενύχτια! Σου εύχομαι ολόψυχα καλή δύναμη, γιατί το βάρος της ευτυχίας που σε περιμένει θα είναι ασήκωτο! Με το καλό! 😘

Στα δικά μου τώρα... Ήρθε κ η σειρά μου! Έχω ξεκινήσει προετοιμασία κ την Δευτέρα πρώτα ο Θεός κάνω την ετ! Ανάμεικτα συναισθήματα... 

Καλημέρα σας κοριτσάρες...κλεμμένη ναι πολύ, απογοητευμένη όμως καθόλου....δεν είμαι η πρώτη ούτε η τελευταία...και το κυριότερο ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΜΟΝΗ....όλα τα καλά εύχομαι σε όλα τα κορίτσια που περιμένουν και προσπαθούν.....νέα μέρα νέοι στόχοι...πάμε παρακάτω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Σ´ευχαριστώ καλή μου! Έχω ήδη φάει μια σφαλιάρα οπότε δεν είναι πρωτόγνωρη η διαδικασία πια για εμένα. Βλαστοκύστες ναι, εάν μας κάνουν την χάρη τα εμβρυάκια μας να φτάσουν στο στάδιο αυτό! Χαχαχα!

Ανάμεικτα γιατί δεν ήμουν προετοιμασμένη γι’ αυτό τον μήνα αλλά ο γιατρός μου είπε προχωράμε! Οπότε βουρ στο ψητό κ η Παναγιά μαζί μας! 

Τέλεια για να λέει ο γιατρος ότι προχωράτε κάτι ξέρει...Σου στέλνω όλη μου την θετική ενεργεία!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Vasilique είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! Τι κάνετε; Εύχομαι σε όλες ένα όμορφο πσκ παρά τις απαγορεύσεις που κατά πως φαίνονται έρχονται... 

@Nia2021 Πώς είσαι; Σημέρα ξημέρωσε μια νέα ημέρα, ηλιόλουστη μοιάζει ανοιξιάτικη και εύχομαι να κάνεις μόνο όμορφες κ θετικές σκέψεις! 

@Despina87 Η αγωνία κορυφώνεται κοριτσάκι μου; Αύριο δεν κάνεις χοριακή; Εύχομαι να είναι στα ύψη! Έκανες μήπως και δεύτερο τεστάκι στο σπίτι ή κρατιέσαι;

@Evi87 Κοντεύει κ η δική σου ημέρα; Άντε!

@Nefeliap Με κανέναν πόνο κοριτσάκι μου γλυκό να υποδεχτείς τα μωρούλια σου! Καλή λευτεριά! Κοίτα να κοιμηθείς όσο περισσότερο μπορείς απόψε, γιατί μετά αρχίζουν τα καλά ξενύχτια! Σου εύχομαι ολόψυχα καλή δύναμη, γιατί το βάρος της ευτυχίας που σε περιμένει θα είναι ασήκωτο! Με το καλό! 😘

Στα δικά μου τώρα... Ήρθε κ η σειρά μου! Έχω ξεκινήσει προετοιμασία κ την Δευτέρα πρώτα ο Θεός κάνω την ετ! Ανάμεικτα συναισθήματα... 

Καλή τύχη και Ολοψυχες ευχές για ένα υπέροχο ταξίδι στη μητρότητα!!!! Να είσαι ήρεμη και να το απολαύσεις !!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η condios είπε:

Καλή τύχη και Ολοψυχες ευχές για ένα υπέροχο ταξίδι στη μητρότητα!!!! Να είσαι ήρεμη και να το απολαύσεις !!!!! 

Αχ, εσύ γλυκό μου κορίτσι! Σ´ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου και αντεύχομαι να μην αργήσει κ η σειρά σου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Αχ, εσύ γλυκό μου κορίτσι! Σ´ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου και αντεύχομαι να μην αργήσει κ η σειρά σου! 

Σε ευχαριστώ πολύ,,,για όλες έχει ο Θεός και η Παναγία μας...είμαστε πολλές στη σειρά βλέπεις ,,,πόσες να κάνουν καλά και αυτοί κάθε μέρα???? 😂🤣 Εύχομαι αυτή η Δευτέρα που έρχεται να είναι η αρχή της δικής σου σειράς!!!! 🤞🙏👶❤️👶❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Vasilique είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! Τι κάνετε; Εύχομαι σε όλες ένα όμορφο πσκ παρά τις απαγορεύσεις που κατά πως φαίνονται έρχονται... 

@Nia2021 Πώς είσαι; Σημέρα ξημέρωσε μια νέα ημέρα, ηλιόλουστη μοιάζει ανοιξιάτικη και εύχομαι να κάνεις μόνο όμορφες κ θετικές σκέψεις! 

@Despina87 Η αγωνία κορυφώνεται κοριτσάκι μου; Αύριο δεν κάνεις χοριακή; Εύχομαι να είναι στα ύψη! Έκανες μήπως και δεύτερο τεστάκι στο σπίτι ή κρατιέσαι;

@Evi87 Κοντεύει κ η δική σου ημέρα; Άντε!

@Nefeliap Με κανέναν πόνο κοριτσάκι μου γλυκό να υποδεχτείς τα μωρούλια σου! Καλή λευτεριά! Κοίτα να κοιμηθείς όσο περισσότερο μπορείς απόψε, γιατί μετά αρχίζουν τα καλά ξενύχτια! Σου εύχομαι ολόψυχα καλή δύναμη, γιατί το βάρος της ευτυχίας που σε περιμένει θα είναι ασήκωτο! Με το καλό! 😘

Στα δικά μου τώρα... Ήρθε κ η σειρά μου! Έχω ξεκινήσει προετοιμασία κ την Δευτέρα πρώτα ο Θεός κάνω την ετ! Ανάμεικτα συναισθήματα... 

Καλησπέρα κορίτσι μου!!!Πολυ χάρηκα που προχωράς σε ετ!!!Λογικο να έχεις ανάμεικτα συναισθήματα αλλά να είσαι αισιόδοξη!Δεν σημαίνει ότι επειδή αποτύχαμε μια φορά δε θα τα καταφέρουμε!Καλη επιτυχία σου εύχομαι!!!

@Nefeliap έφτασε  ώρα να γεννήσεις;;;Εύχομαι  μέσα από την καρδιά μου να πάνε όλα τέλεια και να υποδεχτείς τα μωράκια σου!!!Είναι πραγματικά συγκινητικό!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Vasilique είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! Τι κάνετε; Εύχομαι σε όλες ένα όμορφο πσκ παρά τις απαγορεύσεις που κατά πως φαίνονται έρχονται... 

@Nia2021 Πώς είσαι; Σημέρα ξημέρωσε μια νέα ημέρα, ηλιόλουστη μοιάζει ανοιξιάτικη και εύχομαι να κάνεις μόνο όμορφες κ θετικές σκέψεις! 

@Despina87 Η αγωνία κορυφώνεται κοριτσάκι μου; Αύριο δεν κάνεις χοριακή; Εύχομαι να είναι στα ύψη! Έκανες μήπως και δεύτερο τεστάκι στο σπίτι ή κρατιέσαι;

@Evi87 Κοντεύει κ η δική σου ημέρα; Άντε!

@Nefeliap Με κανέναν πόνο κοριτσάκι μου γλυκό να υποδεχτείς τα μωρούλια σου! Καλή λευτεριά! Κοίτα να κοιμηθείς όσο περισσότερο μπορείς απόψε, γιατί μετά αρχίζουν τα καλά ξενύχτια! Σου εύχομαι ολόψυχα καλή δύναμη, γιατί το βάρος της ευτυχίας που σε περιμένει θα είναι ασήκωτο! Με το καλό! 😘

Στα δικά μου τώρα... Ήρθε κ η σειρά μου! Έχω ξεκινήσει προετοιμασία κ την Δευτέρα πρώτα ο Θεός κάνω την ετ! Ανάμεικτα συναισθήματα... 

Κορίτσι μου μαζί είμαστε :) Εγώ πάω για ετ τη Δευτέρα :) Κοντεύουμεεε :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας , καινούρια στην παρέα. Ολοκληρώθηκε η 1η προσπάθεια και είμαι σε αναμονή τώρα. Την Δευτέρα βάλαμε 2 βλαστοκύστες 5 ημερών. Εύχομαι σε όσες ξεκινάνε τώρα την προσπάθεια καλό κουράγιο και καλή επιτυχία και σε όσες περιμενουν καλά αποτελέσματα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η Xrisa127 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου!!!Πολυ χάρηκα που προχωράς σε ετ!!!Λογικο να έχεις ανάμεικτα συναισθήματα αλλά να είσαι αισιόδοξη!Δεν σημαίνει ότι επειδή αποτύχαμε μια φορά δε θα τα καταφέρουμε!Καλη επιτυχία σου εύχομαι!!!

@Nefeliap έφτασε  ώρα να γεννήσεις;;;Εύχομαι  μέσα από την καρδιά μου να πάνε όλα τέλεια και να υποδεχτείς τα μωράκια σου!!!Είναι πραγματικά συγκινητικό!!

Ευχαριστώ πολύ! Κ στα δικά σου με το καλό όταν έρθει η ώρα σου! 🤗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Άντρεα είπε:

Κορίτσι μου μαζί είμαστε :) Εγώ πάω για ετ τη Δευτέρα :) Κοντεύουμεεε :) 

Αλήθεια;;; Πω πω! Τι ωραία! Θα συνταξιδέψουμε! Με το καλό! Πώς αισθάνεσαι; Εκτός από πρησμένη! 🤣 Άρχισες προετοιμασία υποθέτω ε; Χάπια εννοώ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η eLen13 είπε:

Γεια σας , καινούρια στην παρέα. Ολοκληρώθηκε η 1η προσπάθεια και είμαι σε αναμονή τώρα. Την Δευτέρα βάλαμε 2 βλαστοκύστες 5 ημερών. Εύχομαι σε όσες ξεκινάνε τώρα την προσπάθεια καλό κουράγιο και καλή επιτυχία και σε όσες περιμενουν καλά αποτελέσματα. 

Καλώς την! Καλά αποτελέσματα να έχεις κορίτσι! Πώς είσαι; Πώς σου φάνηκε η διαδικασία; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Vasilique είπε:

Καλώς την! Καλά αποτελέσματα να έχεις κορίτσι! Πώς είσαι; Πώς σου φάνηκε η διαδικασία; 

Μια χαρά είμαι, ευτυχώς έχω ήδη ένα παιδάκι και περνάνε γρήγορα οι μέρες χωρίς να προλαβαίνω να σκέφτομαι πολλά πολλά, η διαδικασία μου φάνηκε πιο απλή τελικά από ότι είχα στο μυαλό μου. Το να είμαστε χαλαρές και όσο μπορούμε χωρίς άγχος, νομίζω βοηθάει σε όλη την διαδικασία. Το μόνο που πονούσα  μετά την ωοληψία ,για 2-3 μέρες,και μου είχε πει ο γιατρός οτι θα πονάω γιατί με τρύπησε πολλές φορές μιας και είχα 21 ωοθηλακια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Αλήθεια;;; Πω πω! Τι ωραία! Θα συνταξιδέψουμε! Με το καλό! Πώς αισθάνεσαι; Εκτός από πρησμένη! 🤣 Άρχισες προετοιμασία υποθέτω ε; Χάπια εννοώ...

Είμαι ενθουσιασμένη και ανυπόμωνη!! Μακάρι να μην αγχωθώ εκείνη τη μέρα!! Άρχισα από την μέρα της ωορηξίας ξεκίνησα τρελά φάρμακα! Χάπια και ενέσεις! Τα περισσότερα προληπτικά απ' ότι κατάλαβα και επειδή θα βοηθήσουν στην εμφύτευση! Εσύ πώς είσαι?? :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η eLen13 είπε:

Μια χαρά είμαι, ευτυχώς έχω ήδη ένα παιδάκι και περνάνε γρήγορα οι μέρες χωρίς να προλαβαίνω να σκέφτομαι πολλά πολλά, η διαδικασία μου φάνηκε πιο απλή τελικά από ότι είχα στο μυαλό μου. Το να είμαστε χαλαρές και όσο μπορούμε χωρίς άγχος, νομίζω βοηθάει σε όλη την διαδικασία. Το μόνο που πονούσα  μετά την ωοληψία ,για 2-3 μέρες,και μου είχε πει ο γιατρός οτι θα πονάω γιατί με τρύπησε πολλές φορές μιας και είχα 21 ωοθηλακια 

Να το χαίρεσαι το παιδάκι σου κ με το καλό να του χαρίσεις σύντομα κ ένα αδερφάκι! Ή κ δύο που ξέρεις! 😉

Είναι όντως απλή η διαδικασία. Για εμένα προσωπικά το χειρότερο κομμάτι είναι αυτό της αναμονής μέχρι τη χοριακή... Εσύ πάλι καλά έχεις να ασχοληθείς με το παιδάκι σου κ να ξεχαστείς. Εμείς που δεν έχουμε θα πάρει φωτιά το netflix! 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Άντρεα είπε:

Είμαι ενθουσιασμένη και ανυπόμωνη!! Μακάρι να μην αγχωθώ εκείνη τη μέρα!! Άρχισα από την μέρα της ωορηξίας ξεκίνησα τρελά φάρμακα! Χάπια και ενέσεις! Τα περισσότερα προληπτικά απ' ότι κατάλαβα και επειδή θα βοηθήσουν στην εμφύτευση! Εσύ πώς είσαι?? :) 

Μια από τα ίδια! Ναι, προληπτικά τα δίνουν αυτά για να ενισχύσουν το ενδομήτριο... Εγώ έχω μια κοιλιά πρησμένη φουλ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Μια από τα ίδια! Ναι, προληπτικά τα δίνουν αυτά για να ενισχύσουν το ενδομήτριο... Εγώ έχω μια κοιλιά πρησμένη φουλ! 

Πρισμένη εμένα νομίζω δεν είναι, μελανιασμένη είναι από τις ενέσεις 🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Vasilique είπε:

Να το χαίρεσαι το παιδάκι σου κ με το καλό να του χαρίσεις σύντομα κ ένα αδερφάκι! Ή κ δύο που ξέρεις! 😉

Είναι όντως απλή η διαδικασία. Για εμένα προσωπικά το χειρότερο κομμάτι είναι αυτό της αναμονής μέχρι τη χοριακή... Εσύ πάλι καλά έχεις να ασχοληθείς με το παιδάκι σου κ να ξεχαστείς. Εμείς που δεν έχουμε θα πάρει φωτιά το netflix! 😂

Έτσι κορίτσι μου εγώ είμαι τυχερή έχω τον μικρό και ξεχνιέμαι γιατί όντως το χειρότερο είναι αναμονή. Ευχαριστώ και εσύ ελπίζω σύντομα να έχεις μια θετική χοριακή ♡ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!!Σήμερα πήγα για χοριακη καιιιι είναι 1079 !!!Είμαι πάρα πολυυυυ Χαρούμενη!!!Ελπίζω ολόψυχα σε όλες τα ίδια αποτελέσματα και τα ίδια συναισθήματα!!Να σκέφτεστε θετικά!!!Και σας το λέω και εγώ που έχω περάσει πολλά!!!Ειλικρινά ότι μα ότι καλύτερο σε όλες!!!❤❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Despina87 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!Σήμερα πήγα για χοριακη καιιιι είναι 1079 !!!Είμαι πάρα πολυυυυ Χαρούμενη!!!Ελπίζω ολόψυχα σε όλες τα ίδια αποτελέσματα και τα ίδια συναισθήματα!!Να σκέφτεστε θετικά!!!Και σας το λέω και εγώ που έχω περάσει πολλά!!!Ειλικρινά ότι μα ότι καλύτερο σε όλες!!!❤❤❤

Συγχαρητήρια κοπελα μου μπραβοοοοοο μπραβοοοοοοο σου ❤️❤️❤️❤️Δώσε κ σε εμάς τις καινούργιες κουράγιο κ ελπίδα που ξεκινάμε ☺️☺️☺️☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 22/1/2021 at 11:08 ΠΜ, ο/η Maria84 είπε:

Καλημέρα κοπέλα μου!παλι καλά τους βρήκες,εγώ είχα πάρει πόσες φορές τηλ κ δν απαντούσαν κ πήγα δυο φορές..άντε ωραία να πας να τα πάρεις κ να ξεκινήσεις σιγά σιγά!ολα καλά θα πανε,να είσαι ήρεμη κ χαλαρή!!😊🧿

 

στις On 30/1/2021 at 8:45 ΜΜ, ο/η Lnia είπε:

Θα σας πω την εμπειρία μου μιας και ειναι πρόσφατη. Εκανα την πρωτη μου προσπάθεια εξωσωματικης με ετ πριν τα Χριστούγεννα. Η διάγνωση μου ηταν ανεξηγητη υπογομιμοτητα και ειχα πιο πριν τρεις αποτυχημενες σπερματεγχυσεις με μηδενικες χοριακες. Μετέφερα 2 βλαστοκυστες ΑΑ και κατα την περιοδο των 11 ημερών μεχρι την χοριακη ειχα αρκετο αγχος, πολλες ψυχολογικες μεταπτώσεις(και λογο φαρμακων) και σε αρκετα σημεια ήμουν σχεδον σιγουρη οτι απετυχε. Συμπτωματα μηδεν.. Οταν λεμε μηδεν ομως μηδεν.. Τις μερες πριν την χοριακη ημουν σαν να περιμενω περιοδο και ετσι πηγαμε χωρις πολλές ελπίδες.. Παρ ολα αυτα πηραμε πρωτοχρονιατικο δωρο μια χωριακη στα 300 και τωρα διανύω την 9η εβδομαδα με αρκετη αγωνια αλλα και αισιοδοξια και ελπιδα ολα να πανε καλα. Να έχετε πιστη και πανω απ ολα να μην ψάχνετε για συμπτώματα.. Καλη επιτυχια σε ολες μεσα απο την καρδια μου. 

 

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Despina87 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!Σήμερα πήγα για χοριακη καιιιι είναι 1079 !!!Είμαι πάρα πολυυυυ Χαρούμενη!!!Ελπίζω ολόψυχα σε όλες τα ίδια αποτελέσματα και τα ίδια συναισθήματα!!Να σκέφτεστε θετικά!!!Και σας το λέω και εγώ που έχω περάσει πολλά!!!Ειλικρινά ότι μα ότι καλύτερο σε όλες!!!❤❤❤

Συγχαρητήρια μπράβο κ πάλι μπράβο!!!να έχεις μια όμορφη κ τελειομηνη εγκυμοσύνη να το απολαύσεις όσο πιο πολύ μπορείς!!! Δυο είχες βάλει ή ένα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Mairaki είπε:

Συγχαρητήρια κοπελα μου μπραβοοοοοο μπραβοοοοοοο σου ❤️❤️❤️❤️Δώσε κ σε εμάς τις καινούργιες κουράγιο κ ελπίδα που ξεκινάμε ☺️☺️☺️☺️

Σας στέλνω όσο περισσότερη θετική ενέργεια και ελπίδα!!Μέσα από την καρδιά μου μοοοοονο επιτυχίες!!!😘😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Maria84 είπε:

 

 

Συγχαρητήρια μπράβο κ πάλι μπράβο!!!να έχεις μια όμορφη κ τελειομηνη εγκυμοσύνη να το απολαύσεις όσο πιο πολύ μπορείς!!! Δυο είχες βάλει ή ένα?

Ευχαριστώ πολυυυυυ!!!2 εβαλα βλαστοκύστες 5ημερων

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Despina87 είπε:

Ευχαριστώ πολυυυυυ!!!2 εβαλα βλαστοκύστες 5ημερων

Μεγάλη χοριακη διδυμάκια βλέπω😁😁🧿🧿τέλεια τέλεια!!ολα καλά να πανε!τωρα θα παρακαλάς να περνάς οι μέρες να πηγαίνεις στο γιατρό να τα βλέπεις 💝💝💝

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσι μου. Για αρχή καλώς ήρθες. 2ον επειδή είσαι δοκιμαστικό μέλος πρέπει να φτάσεις τα 20 μηνύματα για να φαίνονται αμέσως. Μέχρι τότε όποτε εμφανίζονται θα σου απαντάμε. Τώρα... στο θέμα σου. Έχουμε την ίδια ηλικία και περίπου τον ίδιο κύκλο. Προσπαθείς για παιδάκι; Καλό θα ήταν να κάνεις μια χοριακή... Αλλά εγώ είμαι γενικά κατά των τεστ. Εγώ στην 4η μέρα καθυστέρησης είχα χοριακή 188. Θα περιμένουμε τα νέα σου.
    • Καλημέρα κορίτσια! Τι κάνετε; έχω κι εγώ αρκετό καιρό να γράψω. είχα λίγο τα τρεχάματα μου με ενδοκρινολόγους και λοιπά αλλά προς το παρόν όλα καλά δόξα το θεό! Εμφάνισα και πάλι προδιάθεση για διαβήτη στην εγκυμοσύνη μου (όπως και στην πρώτη) αλλά αυτή τη φορά παρόλο που ακολουθώ δίαιτα για διαβήτη ήταν πιο δύσκολο να το ρυθμίσω (ειδικά το πρωινό της νηστείας). 'Ημουν ένα τσικ πριν μου ξεκινήσουν ινσουλίνη, γιατί το αμνιακό υγρό είναι στα ανώτατα φυσιολογικά και το μωρό έβγαινε μια εβδομάδα μεγαλύτερο! το παλέψαμε όμως λίγο με τη γυναικολόγο μου εφόσον δεν είχα ξεφύγει από τα φυσιολογικά όρια και καταφέραμε κάπως και το ισορροπήσαμε! έστρωσε το πρωινό ζάχαρο, το μωρό έχει πάει στις 2 μέρες μεγαλύτερο και το αμνιακό υγρό μένει σταθερό, δεν αυξάνεται. Επομένως τώρα το πάμε μέτρηση στη μέτρηση κι όσο παραμένω μέσα στα φυσιολογικά όρια με καλές τιμές ζαχάρου, γλιτώνω την ινσουλίνη! (καμπύλη εγώ δεν έκανα μιας και ήδη είχα θέμα και πρόσεχα) Ραντεβού με την γυναικολόγο μου έχω ξανά 30 του Απρίλη για να δούμε και πάλι πως πάμε και στις 20 ΜαΪου έχω το doppler. Τώρα έχω αρχίσει και σκέφτομαι ότι δεν έχω προετοιμάσει τίποτα από το άγχος μου. Ψώνια τίποτα, μόνο ό,τι μου έχουν φέρει ως δωράκι και λέω σιγά σιγά να ξεκινήσω να κάνω ψώνια! Ό,τι χρειάζομαι δηλαδή γιατί τα πολύ βασικά τα έχω από την πρώτη εγκυμοσύνη (κούνιες, καρότσια και λοιπά) να ξεκινήσω να παίρνω φορμάκια, σεντονάκια, πάνες, απορρυπαντικά, σαμπουάν κλπ για να κάνω ένα μίνι στοκ, επίσης νομίζω θα χρειαστώ φωλιά κι ένα καλό μάρσιπο (αν έχετε κάτι να προτείνετε) και τέλος νομίζω ότι πρέπει να ξεκινήσω να φτιάχνω και τη βαλίτσα μου, μόνο που δεν θυμάμαι καθόλου τι είχα βάλει μέσα την πρώτη φορά  για πείτε ρε κορίτσια τι θα βάλετε εσείς να κάνουμε μια λίστα. Για το μωρό δεν θα χρειαστώ τίποτα μιας και μου τα παρέχει όλα το μαιευτήριο (μόνο το ρουχαλάκι που θα φύγουμε). Εσείς έχετε ξεκινήσει;
    • Καλησπέρα κορίτσια🫶🏻 Η εγκυμοσύνη μου πάει τελεια η μπεμπουλα μεγαλώνει πολυ γρήγορα όπως και η κοιλιτσα μου..έχω γίνει σαν ένα μικρό μπαλονάκι😂 Απο όταν μπήκα στον 5ο την ακούω πιο συχνά νιωθω οτι κινείται..καλά για τις κλοτσιές που μου ρίχνει δεν το συζητώ καν😂 Σήμερα είμαι 21+6 και Μ.Εβδομάδα θα πάω για την β’επιπέδου και έχω αγχωθεί λίγο😅Κοριτσιαα κάτι άσχετο μιας και λέμε διαφορα εδώ..Έχω ξεκινήσει δουλεια από τέλη Μαρτίου και θα μείνω έως και τον Ιούνιο (ολόκληρο)βάση νόμου..Έχω και παλιότερα ένσημα αλλα ήθελα την δουλεια και για να ξεφύγω λίγο εφόσον μπορω και ο γιατρός μου έδωσε το οκ αλλά και για το 9μηνο αργότερα..Τι επιδόματα ομως και τι δικαιούμαστε γενικα πριν και αφού γεννήσουμε;Έχω ακούσει διαφορα και έχω μπερδευτεί παρα πολυ και ενας λογιστής δεν έχει βρεθεί να με κατατοπίσει 😅  Ελπιζω να είστε όλες καλά περιμένω νέα και από εσάς🥹🥰
    • Καλημέρα κορίτσια..καλη επιτυχία σε ολες!! Ήρθα και εγω στο κλαμπ για άλλη μια φορά 
    • Είμαι σήμερα 30 εβδομάδων ακριβώς και το μωρό μ ζύγιζε την Παρασκευή 1.350 κανονικά μου είπε είναι σύμφωνα με την ηλικία της…
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...