Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Evi87 είπε:

Κορίτσια μου 🆘 

Σήμερα είναι η 4η ημέρα από την ετ και 20η μέρα του κύκλου μου και ειδα στο σκούπισμα καφέ υγρά να ανησυχήσω;;;

Καλημέρα κοπέλα μου, εγώ για καλό το βλέπω... Είχα καφέ στο σκούπισμα την 6η μέρα μετά την ετ 2 φορές μέσα στη μέρα και ήταν εμφύτευσης!! Είχαν γραπωθεί τα μικρακια μου😍😍👼🏻👼🏻❤️💙 Εύχομαι να είναι το ίδιο και για σένα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Καλημέρα κοπέλα μου, εγώ για καλό το βλέπω... Είχα καφέ στο σκούπισμα την 6η μέρα μετά την ετ 2 φορές μέσα στη μέρα και ήταν εμφύτευσης!! Είχαν γραπωθεί τα μικρακια μου😍😍👼🏻👼🏻❤️💙 Εύχομαι να είναι το ίδιο και για σένα!! 

Μακάρι να είναι αυτό!!!σε ευχαριστώ πάρα πολύ,να χαίρεσαι τα παιδάκια σου και να τα καμαρώνεις💖💖💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κορίτσια ανεβάστε καμία φωτογραφία με κανένα θετικό τεστ εγκυμοσύνης να πάρουμε και οι υπόλοιπες λίγο τα πάνω μας....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mairaki είπε:

Άρα αν τα συνταγογραφήσουν μπορείς να τα κανείς ιδιωτικά  σωστά ;;;

Ναι πχ στο neoscreen στα βριλησια τους πας το παραπεμπτικο που ειναι για το 50% των μεταλλαξεων και αν θες πληρωνεις τη διαφορα και κανεις το 99,6%.σε αλλα ιδιωτικα κεντρα δε το δεχονται αυτο..https://neoscreen.online/collections/προγεννητικοσ-ελεγχοσ-γυναικολογια/products/cftr-gold-100?variant=36754414567574

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Βρε κορίτσια ανεβάστε καμία φωτογραφία με κανένα θετικό τεστ εγκυμοσύνης να πάρουμε και οι υπόλοιπες λίγο τα πάνω μας....

Δε ξερω για σενα αλλά εγω σε αυτη τη φάση μόνο με φωτογραφίες απο σοκολάτες παίρνω τα πανω μου! 😆

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Δε ξερω για σενα αλλά εγω σε αυτη τη φάση μόνο με φωτογραφίες απο σοκολάτες παίρνω τα πανω μου! 😆

Κάνε κρατει φιλενάδα σε άφησα το καλοκαίρι μοντέλο μη σε βρω γιουβαρλάκι.... χαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Ναι πχ στο neoscreen στα βριλησια τους πας το παραπεμπτικο που ειναι για το 50% των μεταλλαξεων και αν θες πληρωνεις τη διαφορα και κανεις το 99,6%.σε αλλα ιδιωτικα κεντρα δε το δεχονται αυτο..https://neoscreen.online/collections/προγεννητικοσ-ελεγχοσ-γυναικολογια/products/cftr-gold-100?variant=36754414567574

Σ’ευχαριστω πολυυυυυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Evi87 είπε:

Κορίτσια μου 🆘 

Σήμερα είναι η 4η ημέρα από την ετ και 20η μέρα του κύκλου μου και ειδα στο σκούπισμα καφέ υγρά να ανησυχήσω;;;

Δεν νομίζω να είναι κακό κορίτσι μου!!Μην αγχώνεσαι ισως είναι σημάδι εμφύτευσης!Το έχουν πολλές κοπέλες!Και εγω την 8ημερα είχα δει λίγα καφέ υγρά!!Έχεις ακόμα?Η σου σταμάτησαν?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Despina87 είπε:

Δεν νομίζω να είναι κακό κορίτσι μου!!Μην αγχώνεσαι ισως είναι σημάδι εμφύτευσης!Το έχουν πολλές κοπέλες!Και εγω την 8ημερα είχα δει λίγα καφέ υγρά!!Έχεις ακόμα?Η σου σταμάτησαν?

Ελάχιστα στο σκούπισμα είχα πριν καμία ώρα που ειδα!Εσυ είχες για μια ημέρα μόνο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Nefeliap είπε:

Ναι πχ στο neoscreen στα βριλησια τους πας το παραπεμπτικο που ειναι για το 50% των μεταλλαξεων και αν θες πληρωνεις τη διαφορα και κανεις το 99,6%.σε αλλα ιδιωτικα κεντρα δε το δεχονται αυτο..https://neoscreen.online/collections/προγεννητικοσ-ελεγχοσ-γυναικολογια/products/cftr-gold-100?variant=36754414567574

To 50% των μεταλλάξεων είναι λίγο...Σήμερα ρώτησα στο Λαϊκό και τα ραντεβού του Απριλίου θα ανοίξουν 10/3. Ως τότε μόνο από καμία ακύρωση...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Tonakiv είπε:

Σωστά!

Εμένα απ' όλα τα μικροβιολογικά που έψαξα ( γύρω στα 7) και στο εξωσωματικο κέντρο μου είπαν ότι δεν με καλύπτει ο κωδικός της συνταγογραφημενης κυστικής ίνωσης. Γιατί δεν είναι πάνω από 80% των μεταλλάξεων που ήθελαν από το κέντρο. Το ίδιο μου είπαν όλοι! Τώρα τι ισχύει και τι όχι δεν το γνωρίζω! Μιας και δεν είχα καμία σχέση με όλα αυτά!!

εγώ βρήκα αυτό :

Ο ΕΟΠΥΥ καλύπτει μόνο την μία βασική μετάλλαξη ΔF508, αξίας 50 ευρώ, με μηδενική συμμετοχή. Η εξέταση που συνταγογραφείται, καλύπτει μόνο το 50 % των περιστατικών της κυστικής ίνωσης.

 

τώρα τι ισχύει και τι όχι δεν το γνωρίζω μιας και δεν ειμαι γιατρός! Απλά είπα τι έκανα εγώ! 

Όλα αυτά μπορεί να ισχύουν για τα ιδιωτικά, αλλά στο Λαϊκό γίνεται το 90-92% των μεταλλάξεων εντελώς δωρεάν αν πας με παραπεμπτικό. Κι εμένα τα ίδια μου έλεγαν και από το ιατρείο του εξωσωματιστή μου, αλλά ΔΕΝ ήταν ενημερωμένοι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Tonakiv είπε:

Αυτό είναι από δημόσιο νοσοκομείο! Εγώ μιλάω για ιδιωτικά μικροβιολογικά!!!

Γιατί να πας σε ιδιωτικό και όχι στο κέντρο αναφοράς της νόσου (Λαικό) που είναι και δωρεάν;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Ιωάννα28iwantababy είπε:

Καλημέρα κορίτσια εμένα μου είπαν ότι γράφεται η θρομβοφιλια και ο ο καρυοτυπος αλλά όχι η κυστικη ινωση

Λάθος σου είπαν. Τα ξαναείπαμε αυτά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η troia είπε:

Γιατί να πας σε ιδιωτικό και όχι στο κέντρο αναφοράς της νόσου (Λαικό) που είναι και δωρεάν;

Καλησπέρα! Εγώ είμαι Θεσσαλονίκη! Απλά είπα πως έχει η διαδικασία σε ιδιωτικό μιας κ πήγα και το έκανα εκεί! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Evi87 είπε:

Ελάχιστα στο σκούπισμα είχα πριν καμία ώρα που ειδα!Εσυ είχες για μια ημέρα μόνο;

Ναι είχα δει για 1 μερα μόνο ελάχιστα στο σκούπισμα!!Δεν νομίζω ότι κάτι κακό από τι εχω διαβάσει και απο άλλες κοπέλες βέβαια στην κάθε μια είναι διαφορετική περίπτωση!Εγω π.χ εχω παρα πολλα υγρά σε σημείο που με αγχώνει γιατί λέω ολο και κάτι θα δω μπορεί να είναι και απο τα υποθέτα που χρησιμοποιώ κάθε βράδυ!Προσπαθώ να σκέφτομαι θετικά(οχι βέβαια ότι το καταφέρνω παντα)και να λέω ότι είναι γραφτό να γίνει θα γίνει!Αναμένω μέχρι την Παρασκευή που θα παω για χοριακη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Despina87 είπε:

Ναι είχα δει για 1 μερα μόνο ελάχιστα στο σκούπισμα!!Δεν νομίζω ότι κάτι κακό από τι εχω διαβάσει και απο άλλες κοπέλες βέβαια στην κάθε μια είναι διαφορετική περίπτωση!Εγω π.χ εχω παρα πολλα υγρά σε σημείο που με αγχώνει γιατί λέω ολο και κάτι θα δω μπορεί να είναι και απο τα υποθέτα που χρησιμοποιώ κάθε βράδυ!Προσπαθώ να σκέφτομαι θετικά(οχι βέβαια ότι το καταφέρνω παντα)και να λέω ότι είναι γραφτό να γίνει θα γίνει!Αναμένω μέχρι την Παρασκευή που θα παω για χοριακη 

Εγώ υποθετα βάζω κολπικά τρία την ημέρα αλλά από υγρά είμαι οκ δεν έχω πολλά,υπομονή θα κάνουμε σε λίγες ημέρες θα μάθουμε🙏💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Evi87 είπε:

Εγώ υποθετα βάζω κολπικά τρία την ημέρα αλλά από υγρά είμαι οκ δεν έχω πολλά,υπομονή θα κάνουμε σε λίγες ημέρες θα μάθουμε🙏💖

Εμενα μου έχει δώσει 1 κάθε βράδυ μόνο αλλα εχω χάπια αρκετά και 2 διαφορετικές ενέσεις!!Μόνο υπομονή μπορούμε να κάνουμε να ελπίζουμε και να πιστεύουμε ότι θα πανε ολα καλα!Εσυ Δευτέρα έχεις χοριακή?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Despina87 είπε:

Εμενα μου έχει δώσει 1 κάθε βράδυ μόνο αλλα εχω χάπια αρκετά και 2 διαφορετικές ενέσεις!!Μόνο υπομονή μπορούμε να κάνουμε να ελπίζουμε και να πιστεύουμε ότι θα πανε ολα καλα!Εσυ Δευτέρα έχεις χοριακή?

Ναι Δευτέρα χοριακη.Εγώ χάπια παίρνω 8/ημέρα δυο ενέσεις και τα κολπικά...αστα να πάνε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Evi87 είπε:

Ναι Δευτέρα χοριακη.Εγώ χάπια παίρνω 8/ημέρα δυο ενέσεις και τα κολπικά...αστα να πάνε!!!

Άστα να πάνε ποοοολλα φάρμακα!!!Σου εύχομαι ολόψυχα να πάνε όλα καλά και να έχεις μια τεράστια χοριακη!1η προσπάθεια σου?Βλαστοκύστες μετέφερες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Despina87 είπε:

Άστα να πάνε ποοοολλα φάρμακα!!!Σου εύχομαι ολόψυχα να πάνε όλα καλά και να έχεις μια τεράστια χοριακη!1η προσπάθεια σου?Βλαστοκύστες μετέφερες?

Ευχαριστώ πολύ!

Ναι πρώτη προσπάθεια δυο βλαστοκυστες βάλαμε,εσυ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η Evi87 είπε:

Ευχαριστώ πολύ!

Ναι πρώτη προσπάθεια δυο βλαστοκυστες βάλαμε,εσυ;

Και εγω πρώτη προσπάθεια είμαι και βάλαμε 2 βλαστοκύστες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Evi87 είπε:

Ελάχιστα στο σκούπισμα είχα πριν καμία ώρα που ειδα!Εσυ είχες για μια ημέρα μόνο;

Εγώ δε θα ανησυχούσα στη θέση σου! Από ότι έχω διαβάσει από άλλα κορίτσια τα λίγα καφετουλιά μετά την ετ συνήθως υποδηλώνουν εμφύτευση!

Καλού κακού κάτσε λίγο παραπάνω ξάπλα κ υπομονή ως τη Δευτέρα που έχεις χοριακή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Despina87 είπε:

Και εγω πρώτη προσπάθεια είμαι και βάλαμε 2 βλαστοκύστες 

Καλά αποτελέσματα να έχουμε🙏💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Evi87 είπε:

Καλά αποτελέσματα να έχουμε🙏💖

Μακάρι κοπέλα μου το εύχομαι ολόψυχα να έχουμε καλα αποτελέσματα!!!🤗🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια..
 Ελπίζω να είστε όλες καλά... Με το καλό να μάθουμε ευχάριστα νέα από τα κορίτσια μας.. Σήμερα έκανα τις εξετάσεις για  θρομβοφιλια και για τον καρυοτυπο... Μια γνωστή με παρέπεμψε σε μια γυναικολόγο μέσα από το Αλεξάνδρα.. Έχετε κάποια εμπειρία; αξίζει να πάρω άλλη μια γνώμη και από κει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλησπέρα κορίτσια μου. Πριν λίγο έκανα κι εγώ τη Β' επιπέδου. Όλα καλά! Κοριτσάκι 487γρ. @Raf123τράχηλος 38χιλ. με μέτρηση απο την κοιλιά. (αυχενική 35χιλ με ενδοκολπική μέτρηση)
    • Συνήθως ξέρουν πότε περίπου θα γεννήσουν οι γυναίκες που παρακολουθούν και προγραματίζουν ανάλογα το πότε και πόσο θα λείψουν. Αλλά συνήθως δε φεύγουν για πάνω απο 3-5 μέρες. Μακάρι να το ζήσουμε κορίτσι μου. Εγώ θα ξεκινήσω μαθήματα στο τελος του 7ου με την ελπίδα να έρθει στην ώρα της η μπουμπού. Για την ώρα κάνω μόνο ασκήσεις Kegel!
    • Κορίτσια μου καλησπέρα! Μόλις γύρισα κι εγώ απο τη Β' επιπέδου... Επιβεβαιώσαμε ότι είναι κοριτσάκι. ΠΗΤ 23/8 σταθερά, βάρος 487γρ. Όλα φυσιολογικά. Πλακούντας μπροστά και πλάγια και τράχηλος 38χιλ με μέτρηση απο την κοιλιά (στην αυχενική ήταν 35χιλ.)... Και τέλος κορίτσια μου... έχω πάρει 6 ολόκληρα κιλά!!! Μια χαρά μου τα βρήκε όλα ο γιατρός μου. Σε 6 βδομάδες, 4/6 , θα κάνουμε καμπύλη ζαχάρου!
    • Εγω το πρώτο μου παιδί το γέννησα με καισαρική όποτε λογικά και το δεύτερο έτσι θα πάει δεν πιστεύω ο γιατρός να με πάει φυσιολογική γεννά λίγη παίρνουν το ρίσκο μετά από καισαρική να σε βάλουν να γεννησεις φυσιολογικά έχουν περάσει και 2 χρόνια από την καισαρική όποτε το εχω ξεγράψει πλέον το φυσιολογικό τοκετο  κοριτσια εύχομαι να είστε τυχερές να ζήσετε αυτήν την όμορφη στιγμή με την φυσιολογική γεννά 😊
    • Mια χαρά η β επιπέδου, τέλεια! Κι εγώ κορίτσια με φυσιολογικό τοκετό θέλω.. Θα ξεκινήσετε τίποτα ασκήσεις ή κάποια προετοιμασία? δεν έχω ψάξει ακόμη γι' αυτό.. @Elk εσύ πώς το ξέρεις ότι θα σε πάει καισαρική? Εμένα αυτό που αγχώνει κορίτσια είναι ότι γεννάμε Αύγουστο.. Αν τύχει να λείπει ο γιατρός και δεν προλάβει να έρθει? Γενικά τι κάνουν? Μένουν απίκο και περιμένουν την κάθε μία πότε θα την πιάσουν οι πόνοι?
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...