Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Despina87 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!Εύχομαι να είστε όλες καλά και καλή επιτυχία σε όσες είναι στην αναμονή για β-χοριακη!Εγω έκανα εμβρυομεταφορα το προηγούμενο Σάββατο και αναμένω με αγωνία 6/2 που θα παω για χοριακη!Σήμερα βέβαια επειδή με εχει φάει η αγωνία μου έκανα ένα τεστ εγκυμοσύνης και βγήκε πολύ αχνό θετικό!Δεν θέλω ακόμα να χαρώ γιατί φοβάμαι μήπως είναι από τα φάρμακα!!Εσείς τι λέτε?Είχε καμία παρόμοια εμπειρία?Από φάρμακα περνω cyclacur filicine prezolon utrogestan 200 Κολπικά και ενέσεις prolutex και ivor 

Καλημέρα!!!ευχομαι να είσαι έγκυος και να το επιβεβαιώσεις με μια τεράστια χοριακη!!!

Γιατι σου είπαν τόσο αργά να πας για χοριακη;Εγώ έκανα εμβρυομεταφορα την Παρασκευή και μου είπαν να κάνω 8/2!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Evi87 είπε:

Καλημέρα!!!ευχομαι να είσαι έγκυος και να το επιβεβαιώσεις με μια τεράστια χοριακη!!!

Γιατι σου είπαν τόσο αργά να πας για χοριακη;Εγώ έκανα εμβρυομεταφορα την Παρασκευή και μου είπαν να κάνω 8/2!

Κάποια κέντρα λένε στις 9 μέρες μετά από ετ βλαστοκυστεων 5 ημερών και κάποια κέντρα λένε 13-14 μέρες. Το δικό μου επιμένει στις 14 μέρες μετά για να υπάρχει σίγουρη ένδειξη και προφανώς να μην αγχώνονται παραπάνω σε περίπτωση που δείξει αρχικά χαμηλή και μετά μπαίνει σε διαδικασία η κοπέλα να ξαναπάει και ξαναπάει. Θα μου πεις "ποια κρατιέται" ως τις 14μερες? Ανάλογα τη γυναίκα θα σου απαντήσω. Άρα κάνουμε ότι λέει ο γιατρός μας και ελπίζουμε για το καλύτερο.🤞🙏👶❤️👶❤️ Όπως ελπίζουμε και για σας που είστε οι επόμενες!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Evi87 είπε:

Καλημερα!!ειναι πολύ απλή διαδικασία σαν ένα τεστ παπ τίποτα δεν κατάλαβα...Μετά πήγα κατευθείαν τουαλέτα γιατί με τόσο νερό που είχα πιει ένιωθα ότι θα σκάσω ξάπλωσα περίπου είκοσι λεπτά και έφυγα.Πήρα φάκελο με φωτογραφίες των βλαστοκυστεων και τον υπέρηχο...Να μην αγχώνεσαι καθόλου💖

Πότε θα κανεις;

Τέλεια!!! Εγώ θα κάνω την Τρίτη!!! Αχ τέλειο πρέπει να είναι που σου δίνουν και τις φωτογραφίες !!!! Άντε καλή μας επιτυχία!!!! Θα πάνε όλα τέλεια 🤗🥰🥰 αρχίζει να φεύγει τωρα το άγχος και με πιάνει ανυπομονησία ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Think Positive είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! ελπίζω όλα να πηγαίνουν καλά και η αναμονή να σας φέρει καλά αποτελέσματα !! Μιας και θα κάνω αυτή την εβδομάδα την ΕΤ και δεν το έχω ξανακάνει και εγώ ηθελα να σας ρωτήσω πως σας φάνηκε τελικά η διαδικασια της ΕΤ ... Είναι τελικά τόσο απλά όσο λένε; Σαν ένα απλό ΠΑΠ;; Επίσης ήθελα να μαθω αν την ημέρα εκείνη δίνουν φωτογραφία από τις βλαστοκύστες η κάποιο χαρτί που να τις χαρακτηρίζει ΑΑ ΑΒ κτλ;;

Με το καλό αγαπημένη με το υπέροχο feng shui ψευδώνυμο 🤞🙏👶❤️👶❤️ Αρχικά θα σου πω να είσαι χαλαρή,,,έφτασε η ώρα που βλέπεις την "πηγή",,,πάρε βαθιά ανάσα γιατί το "νερό" της ίσως είναι το καλύτερο που θα πιεις στη ζωή σου! 😉😎😍 

Εμένα ακριβώς πριν την ετ μου έδωσαν φωτογραφίες τις βλαστοκυστες και αναγραφόμενες και τις ποιότητες της καθεμιάς ,πχ 4ΑΑ &4ΒΑ . Για τη διαδικασία δεν μπορώ να σου πω αν είναι απλή γιατί εγώ λόγω άλλου θέματος έκανα μέθη,αλλά τα περισσότερα κορίτσια λένε πως δεν είναι τίποτα. Ίσως την επόμενη μου την κάνω και εγώ ξύπνια. Η χαζομάρα μου ήταν που δε ζήτησα και τη φωτογραφία που απεικονίζονται μέσα στο ενδομήτριο μετά την τοποθέτηση τους. Να τα ζητήσεις όλα,είναι υποχρεωμένοι να στα δώσουν. Κατά τα άλλα, ναι περιμένεις 30 λεπτά περίπου, ντύνεσαι,και πας στο σπιτάκι με γλυκιά αναμονή.

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Think Positive είπε:

Τέλεια!!! Εγώ θα κάνω την Τρίτη!!! Αχ τέλειο πρέπει να είναι που σου δίνουν και τις φωτογραφίες !!!! Άντε καλή μας επιτυχία!!!! Θα πάνε όλα τέλεια 🤗🥰🥰 αρχίζει να φεύγει τωρα το άγχος και με πιάνει ανυπομονησία ! 

Καλή επιτυχία να έχεις κορίτσι μου όλα τέλεια να πάνε!!!!

Μακαρι ο Φεβρουάριος να είναι ο μήνας μας🙏❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Think Positive είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! ελπίζω όλα να πηγαίνουν καλά και η αναμονή να σας φέρει καλά αποτελέσματα !! Μιας και θα κάνω αυτή την εβδομάδα την ΕΤ και δεν το έχω ξανακάνει και εγώ ηθελα να σας ρωτήσω πως σας φάνηκε τελικά η διαδικασια της ΕΤ ... Είναι τελικά τόσο απλά όσο λένε; Σαν ένα απλό ΠΑΠ;; Επίσης ήθελα να μαθω αν την ημέρα εκείνη δίνουν φωτογραφία από τις βλαστοκύστες η κάποιο χαρτί που να τις χαρακτηρίζει ΑΑ ΑΒ κτλ;;

Καλημέρα κοριτσι μου...καλή επιτυχία σου εύχομαι και μια θετική χοριακη μετά.....είναι σαν τεστ Παπ περισσότερο θυμάμαι να κατουριεμαι γτ πρέπει να είναι γεμάτη η ουροδόχος κύστη....ούτε 5 λεπτά κρατάει....εγώ έχω φωτό και τη βλαστοκυστη μου την ΑΑ και αυτές που δεν προχώρησαν σε ωρίμανση και την είσοδο από το σπορακι μου στο σπίτι του (στην μητρα μου)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η Nia2021 είπε:

Καλημέρα κοριτσι μου...καλή επιτυχία σου εύχομαι και μια θετική χοριακη μετά.....είναι σαν τεστ Παπ περισσότερο θυμάμαι να κατουριεμαι γτ πρέπει να είναι γεμάτη η ουροδόχος κύστη....ούτε 5 λεπτά κρατάει....εγώ έχω φωτό και τη βλαστοκυστη μου την ΑΑ και αυτές που δεν προχώρησαν σε ωρίμανση και την είσοδο από το σπορακι μου στο σπίτι του (στην μητρα μου)

Μα τι όμορφα που τα λες!!!! Όλα θα σου πάνε τέλεια !!! Είμαι σίγουρη!!!!! Ευχαριστώ για τις πληροφορίες!!!! Σύντομα όλες φουσκωμένες 🌺🌺🌺🌺

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Evi87 είπε:

Καλή επιτυχία να έχεις κορίτσι μου όλα τέλεια να πάνε!!!!

Μακαρι ο Φεβρουάριος να είναι ο μήνας μας🙏❤️

Ευχαριστώ πολύ πολύ!!!! Θα είναι!!! Όλα θα πάνε καλά!  🙏🙏🙏🙏🙏🌺🌺🌺🌺

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Think Positive είπε:

Μα τι όμορφα που τα λες!!!! Όλα θα σου πάνε τέλεια !!! Είμαι σίγουρη!!!!! Ευχαριστώ για τις πληροφορίες!!!! Σύντομα όλες φουσκωμένες 🌺🌺🌺🌺

Σε ευχαριστώ πολύ γλυκούλα μου....μην φάω τα μούτρα μου στο τέλος από την αισιοδοξία μου....ότι είναι γραμμένο να γίνει, θα γίνει....ναι ναι ναι να έχουμε πολλές μανουλες ...να βλέπουμε πολλές κοιλίτσες το καλοκαίρι.....💞💞💞💞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Evi87 είπε:

Καλημέρα!!!ευχομαι να είσαι έγκυος και να το επιβεβαιώσεις με μια τεράστια χοριακη!!!

Γιατι σου είπαν τόσο αργά να πας για χοριακη;Εγώ έκανα εμβρυομεταφορα την Παρασκευή και μου είπαν να κάνω 8/2!

Σε ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου και σε σενα εύχομαι οτι το καλύτερο με μια θετικηηηη χοριακη!!!Δεν ξέρω γιατί και φαντάσου ότι μετέφεραν βλαστοκύστες 5ημερων!Η αλήθεια είναι ότι είναι πολλές οι μέρες αλλα από τι εχω καταλάβει ο κάθε γιατρός έχει τα δικά του πρωτόκολλα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η condios είπε:

Κάποια κέντρα λένε στις 9 μέρες μετά από ετ βλαστοκυστεων 5 ημερών και κάποια κέντρα λένε 13-14 μέρες. Το δικό μου επιμένει στις 14 μέρες μετά για να υπάρχει σίγουρη ένδειξη και προφανώς να μην αγχώνονται παραπάνω σε περίπτωση που δείξει αρχικά χαμηλή και μετά μπαίνει σε διαδικασία η κοπέλα να ξαναπάει και ξαναπάει. Θα μου πεις "ποια κρατιέται" ως τις 14μερες? Ανάλογα τη γυναίκα θα σου απαντήσω. Άρα κάνουμε ότι λέει ο γιατρός μας και ελπίζουμε για το καλύτερο.🤞🙏👶❤️👶❤️ Όπως ελπίζουμε και για σας που είστε οι επόμενες!!!!!

Και εμένα το δικό μου κέντρο επιμένει στις 14 μέρες!Η Αλήθεια είναι ότι σήμερα δεν κρατήθηκα με το τεστ είναι πολλές οι μέρες αλλα προσπαθώ να σκέφτομαι θετικά και περιμένω μέχρι την χοριακη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Despina87 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου και σε σενα εύχομαι οτι το καλύτερο με μια θετικηηηη χοριακη!!!Δεν ξέρω γιατί και φαντάσου ότι μετέφεραν βλαστοκύστες 5ημερων!Η αλήθεια είναι ότι είναι πολλές οι μέρες αλλα από τι εχω καταλάβει ο κάθε γιατρός έχει τα δικά του πρωτόκολλα 

Σε ευχαριστώ πολύ!!!ναι ο κάθε γιατρός εχει την δίκη του γραμμή και εμείς ακολουθούμε δεν μπορούμε να κάνουμε κ αλλιώς😂

Μακαρι να έχουμε θετικά αποτέλεσματα αυτό έχει σημασία🙏💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Evi87 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ!!!ναι ο κάθε γιατρός εχει την δίκη του γραμμή και εμείς ακολουθούμε δεν μπορούμε να κάνουμε κ αλλιώς😂

Μακαρι να έχουμε θετικά αποτέλεσματα αυτό έχει σημασία🙏💖

Μακάριιιιιιιιι εννοείται!!!🙏🙏🙏🙏

Αυτό έχει σημασία!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 23/1/2021 at 11:35 ΠΜ, ο/η maroutsalo είπε:

Κορίτσια, είναι δυνατόν να πηγαίνουμε για εξωσωματική και να μην μας βάζουν να κάνουμε βασικές εξετάσεις;;;(δεν ρωτάω ήρεμα).. καρυότυπος, θρομβοφιλιες κτλ; Δηλαδή να μπαίνουμε σε τέτοια διαδικασία και νην έχουμε διασφαλίσει τα βασικά;μερικες φορές με αυτά που διαβάζω αγανακτώ..γιατί ένας γιατρός να μην μας τα πει να τα κάνουμε από πριν; Δηλαδή να μείνεις έγκυος και να το χάσεις γιατί δεν είχες κάνει μια εξέταση και δεν έπαιρνες ένα χαπάκι για παράδειγμα...συγγνώμη για τον θυμό μου προς τους γιατρούς που μας καθοδηγούν πηγαίνει εννοείται 

Συμφωνω! Κι εγώ έκανα μια ετ περιση και τροποποιημένο φυσικό πριν λίγες μέρες (σταμάτησε στην ωοληψια) και αυτές τις εξετάσεις δεν μου τις έκαναν. Μου εδωσε στην πρωτη έκανα ενέσεις ηπαρινης και salospir (χωρις να ξέρω αν εχω θρομβοφιλια) προληπτικα για να γίνει εμφυτευση. Έμεινα εγκυος βέβαια αλλά παλυνδρομισε. Όταν ζήτησα τις άλλες εξετάσεις πχ για ενδομητριωση μου είπε αφου και ενδομητριωση να έχεις εξωσωματική θα κάνεις. Δηλ αν υπάρχει κι άλλη αιτία υπογονιμοτητας (εκτός από την ηλικία που μου λένε εμένα σαν καραμέλα από τα 37) και εμποδίζει να πετυχει και η ετ; τι κάνουμε; τζάμπα χρόνο χρήμα και πονο; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσια! Καλη επιτυχια σε ολες μας! Με πολλα εμβρυακια να μας βρει ο Φλεβαρης. Ετοιμαζομαι και εγω για ετ  σε λιγες μερες και ηθελα να ρωτησω τις φωτογραφιες κλπ. στα δινουν ουτως ή αλλως ή πρεπει να τα ζητησεις? Και αν τα ζητας εσυ, τα ζητας απο το γιατρο σου ή απο το κεντρο πριν τη ετ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η PAPA EVA είπε:

Καλησπέρα κοριτσια! Καλη επιτυχια σε ολες μας! Με πολλα εμβρυακια να μας βρει ο Φλεβαρης. Ετοιμαζομαι και εγω για ετ  σε λιγες μερες και ηθελα να ρωτησω τις φωτογραφιες κλπ. στα δινουν ουτως ή αλλως ή πρεπει να τα ζητησεις? Και αν τα ζητας εσυ, τα ζητας απο το γιατρο σου ή απο το κεντρο πριν τη ετ?

Καλησπέρα κορίτσι μου....καλη επιτυχία σου εύχομαι με μια τεράστια χοριακη...όχι σου τα δίνουν εκείνοι και τις βλαστοκυστες και την εμβρυομεταφορά....όλα καλά θα πάνε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Nia2021 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου....καλη επιτυχία σου εύχομαι με μια τεράστια χοριακη...όχι σου τα δίνουν εκείνοι και τις βλαστοκυστες και την εμβρυομεταφορά....όλα καλά θα πάνε..

Σ ευχαριστω για την άμεση απάντησή σου! Αχ μακαρι γιατι εχω αγχος και νιωθω οτι δεν περνανε οι μερες με τιποτα.... Καλη επιτυχια κ σε σενα σε οποιο σταδιο κ αν βρισκεσαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η PAPA EVA είπε:

Σ ευχαριστω για την άμεση απάντησή σου! Αχ μακαρι γιατι εχω αγχος και νιωθω οτι δεν περνανε οι μερες με τιποτα.... Καλη επιτυχια κ σε σενα σε οποιο σταδιο κ αν βρισκεσαι!

Να μην έχεις άγχος καθόλου και να πας χαρούμενη και αισιόδοξη....βοηθάει πολύ...κάνε πράγματα που σε ευχαριστούν...περιμένω να κάνω χοριακη την Πέμπτη....♥️♥️♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Nia2021 είπε:

Να μην έχεις άγχος καθόλου και να πας χαρούμενη και αισιόδοξη....βοηθάει πολύ...κάνε πράγματα που σε ευχαριστούν...περιμένω να κάνω χοριακη την Πέμπτη....♥️♥️♥️

Αυτό μου λένε και προσπαθω όσο μπορώ να είμαι αισιόδοξη. Με ένα πολυ μεγάλο νούμερο σου ευχομαι!!! Ότι καλυτερο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια και καλό μήνα με θετικά αποτελέσματα σε όλες!!!!

Εμένα σήμερα με έχει πιάσει μανία να κάνω ένα τσιγάρο νιώθω ότι δεν μπορώ να το διαχειριστώ ενώ τις προηγούμενες ημέρες ήμουν μια χαρά και δεν μου έκανε καμία αίσθηση σήμερα δεν μπορώ να το βγάλω από  το μυαλό μου☹️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Evi87 είπε:

Καλημέρα κορίτσια και καλό μήνα με θετικά αποτελέσματα σε όλες!!!!

Εμένα σήμερα με έχει πιάσει μανία να κάνω ένα τσιγάρο νιώθω ότι δεν μπορώ να το διαχειριστώ ενώ τις προηγούμενες ημέρες ήμουν μια χαρά και δεν μου έκανε καμία αίσθηση σήμερα δεν μπορώ να το βγάλω από  το μυαλό μου☹️

Καλημέρα αγαπημένη, καλό μήνα μόνο με χαρές σύντομα!!! Καταλαβαίνω ότι σου είναι δύσκολο να μη το σκέφτεσαι αλλά προσπάθησε να ασχοληθείς με κάτι άλλο, φάε κάτι δεν ξέρω δεν έχω υπάρξει καπνίστρια αλλά γνωρίζω από τη μαμά μου που καπνίζει σχεδόν από έφηβη ότι ναι είναι δύσκολο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Evi87 είπε:

Καλημέρα κορίτσια και καλό μήνα με θετικά αποτελέσματα σε όλες!!!!

Εμένα σήμερα με έχει πιάσει μανία να κάνω ένα τσιγάρο νιώθω ότι δεν μπορώ να το διαχειριστώ ενώ τις προηγούμενες ημέρες ήμουν μια χαρά και δεν μου έκανε καμία αίσθηση σήμερα δεν μπορώ να το βγάλω από  το μυαλό μου☹️

Καλημέρα κ καλό μήνα με θετικα αποτελέσματα για όλα τα κορίτσια!!!

ειναι από το άγχος σου μάλλον, φάε καμία μαστίχα ή απασχολήσου με κάτι να ξεχαστείς...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Evi87 είπε:

Καλημέρα κορίτσια και καλό μήνα με θετικά αποτελέσματα σε όλες!!!!

Εμένα σήμερα με έχει πιάσει μανία να κάνω ένα τσιγάρο νιώθω ότι δεν μπορώ να το διαχειριστώ ενώ τις προηγούμενες ημέρες ήμουν μια χαρά και δεν μου έκανε καμία αίσθηση σήμερα δεν μπορώ να το βγάλω από  το μυαλό μου☹️

Καλημέρα κοριτσι μου καλό μήνα και καλή εβδομάδα....λογικό είναι όσο πλησιάζει η μέρα να αγχώνεσαι, αλλά προσπάθησε λίγο...τα σπορακια μας δεν θέλουν τσιγάρο.....είναι η εβδομάδα μας αυτή που θα πάρουμε τις θετικές χοριακες....κάνε ότι άλλο σε ευχαριστεί εκτός από τσιγάρο, τόση προσπάθεια έκανες....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Evi87 είπε:

Καλημέρα κορίτσια και καλό μήνα με θετικά αποτελέσματα σε όλες!!!!

Εμένα σήμερα με έχει πιάσει μανία να κάνω ένα τσιγάρο νιώθω ότι δεν μπορώ να το διαχειριστώ ενώ τις προηγούμενες ημέρες ήμουν μια χαρά και δεν μου έκανε καμία αίσθηση σήμερα δεν μπορώ να το βγάλω από  το μυαλό μου☹️

Μην αγχώνεσαι κορίτσι μου, κρίση είναι θα περάσει! Φάε κάτι ελαφρύ και πιες κανένα χυμό ή τσάι ή κάτι τέτοιο!  Και η τσίχλα κάνει δουλειά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • ραφ μου μιλάμε για 2 εντελώς διαφορετικές γνώμες..εκεί τσαντίζομαι δηλ..μιλάμε για εικόνα σε υπέρηχο, ούτε καν για υποκειμενική άποψη σε καποιες εξετάσεις..τι να πω.. Η προλακτίνη μου είναι γύρω στο 45-50..έχω κάνει με τον ενδοκρινολόγο και μια πιο ειδική εξέταση που ονομάζεται μακροπρολακτίνη και από αυτό ουσιαστικά μου είχε πει ότι ακομη και που είναι ανεβασμένη δεν με επηρεάζει κάπου..πήρα ντοστινεξ 2 φορες την εβδομαδα για 3 μήνες, μετά το διέκοψα και σε επανέλεγχο μετά από 2 μήνες είδαμε ότι είχε ανέβει ξανά..έκανα και μαγνητική και ήταν καθαρή! Τώρα παίρνω μισο χάπι την εβδομάδα γιατί είχα παρατηρήσει μια μείωση στη ροή της περιόδου και είπαμε μήπως παίζει ρόλο η προλακτίνη..και ο ενδοκρινολόγος παντως και η νεα γυναικολόγος μου είπαν ότι δεν επηρεάζει την σύλληψη στην περίπτωση μου..
    • δυστυχώς δεν θα σταματήσει..είναι θέμα τύχης καθαρά που θα πέσουμε.. ισχύει αυτό με το ιντερνετ..είναι λίγο δίκοπο αλλά αν ξέρεις πως να χειριστείς τις πληροφορίες νομίζω πως λειτουργεί υπερ μας...
    • Σωστά! και μπορεί η λύση να περιμένει.. επέβαλε μία παύση κι όταν είσαι έτοιμη τότε να πάρεις τις οριστικές αποφάσεις..
    • Δεν ξέρω αν λύνεται με συμβιβασμό ή με ολοκληρωτική ρήξη της σχέσης. Θα δείξει! Για μένα πια το πολυτιμότερο πλάσμα της ζωής μου βρίσκεται στην κοιλιά μου! Και θα κάνω τα ΠΆΝΤΑ για να είναι εκείνη καλά!
    • Κορίτσι μου καλημέρα καλά έκανες κ πήρες δεύτερη γνώμη κ Εγώ είχα πάρει πριν μείνω εγκυος το πρώτο μωρό αν και τελικά μου είχε πει τα ίδια πράγματα αλλά με άλλο τρόπο π με κέρδισε καλύτερα! Κ τελικά έμεινα στην δεύτερη γιατρο θεωρώ ότι είναι κ το γούρι μου!!   αρχικα θα ήθελα να σε ρωτήσω ποσό ήταν η προλακτινη σου; Είχα κ εγώ κάπου στα 50 κ η ενδοκρινολόγος μ εγραψε ντοστινεξ για 6 μηνες σε περίπτωση π δεν εμένα εγκυος θα έπρεπε να ακολουθούσαμε άλλη μέθοδο πια…αλλά είχαν συμφωνήσει κ οι δυο γιατροί με την αγωγή αυτή  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...