Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 5 ώρες, ο/η Evi87 είπε:

Καλημερα ναι βλαστοκυστες..

Cyclacur,utrogestan,salospir,ficiline και από ενέσεις prolutex,innohep!

Καλησπέρα Εύη...πως πάει;;;ξεκούραση;;;εγώ πιάστηκα να κάθομαι και τώρα περπατάω σαλόνι κρεβατοκάμαρα....παίρνω και εγώ τα ίδια με εσένα αλλά επειδή δεν ήθελα ένεσεις την προγεστερόνη, αφού είχα δικαιώμα επιλογής, παίρνω κολπικά το vascular.....πως αισθάνεσαι;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nia2021 είπε:

Καλησπέρα Εύη...πως πάει;;;ξεκούραση;;;εγώ πιάστηκα να κάθομαι και τώρα περπατάω σαλόνι κρεβατοκάμαρα....παίρνω και εγώ τα ίδια με εσένα αλλά επειδή δεν ήθελα ένεσεις την προγεστερόνη, αφού είχα δικαιώμα επιλογής, παίρνω κολπικά το vascular.....πως αισθάνεσαι;;;

Καλησπέρα!Πολυ καλά είμαι αποφεύγω να είμαι όλη την ώρα ξαπλωμένη,βλέπω τηλεόραση και προς το παρόν περνάει η ώρα...Πάντως αισθάνομαι καλά και δεν έχω άγχος ακόμη...εσυ;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Evi87 είπε:

Καλησπέρα!Πολυ καλά είμαι αποφεύγω να είμαι όλη την ώρα ξαπλωμένη,βλέπω τηλεόραση και προς το παρόν περνάει η ώρα...Πάντως αισθάνομαι καλά και δεν έχω άγχος ακόμη...εσυ;;;

Μόνο το πρώτο 24ωρο είχα πονάκια σαν περίοδο....τώρα καλά....μερικές στιγμές από σκέψη στιγμιαία αγχώνομαι αλλά γενικά ήρεμα.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Nia2021 είπε:

Μόνο το πρώτο 24ωρο είχα πονάκια σαν περίοδο....τώρα καλά....μερικές στιγμές από σκέψη στιγμιαία αγχώνομαι αλλά γενικά ήρεμα.....

Την Τετάρτη θα κανεις χοριακη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Evi87 είπε:

Λίγο έμεινε!!!
Ευχομαι μια τριψηφια χοριακή 🙏❤️

Ευχαριστώ πολύ ♥️♥️♥️ κορίτσι μου μια τα ίδια σου εύχομαι....εσύ νομίζω είσαι για 8/2 σωστά;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Nia2021 είπε:

Ευχαριστώ πολύ ♥️♥️♥️ κορίτσι μου μια τα ίδια σου εύχομαι....εσύ νομίζω είσαι για 8/2 σωστά;;;

Ναι έχω μέλλον εγώ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Kukki είπε:

Κι εγώ έτσι σκεφτόμουν στις 2 πρώτες ετ κ το συζήτησα με τον γιατρό μου.

Μου είπε ότι στη φυσική σύλληψη δεν υπάρχει άγχος κ υπάρχουν οι ιδανικές συνθήκες. Ενώ στην υποβοηθούμενη πέρα του ότι οι συνθήκες δεν είναι ιδανικές κ πρέπει να κάνουμε τα πάντα για να μας βοηθήσουμε, παίζει κ πολύ ρόλο η ψυχολογία κ το άγχος.

Πάρε παράδειγμα από όλες μας, κάθε μέρα ψάχνουμε συμπτώματα, μετράμε αντίστροφα, το σκεφτόμαστε συνέχεια κλπ.

Γι’αυτό κ μας προτείνουν ξεκούραση. Για να βοηθήσουν την ψυχολογίας μας αλλά κ να δημιουργηθούν οι κατάλληλες συνθήκες. 

Καταλαβαίνω τι λες. Αλλά πιστεύω ότι είναι να γίνει θα γίνει χωρίς να σημαίνει αυτό ότι δεν πρέπει να προσέχουμε. Αν έίναι να μην προχωρήσει δεν θα προχωρήσει για κάποιο λόγο αλλά δε πιστεύω ότι αν πχ είναι κάποια ξαπλωμένη όλη μέρα έχει περισσότερες πιθανότητες απο μια που κάνει βολτα. Το ότι προσέχουνε περισσότερο οι γυναίκες της ετ είναι γεγονός! Ο κόπος, το άγχος, το χρήμα, ο χρόνος και ότι άλλο σε πονάρι περισσότερο αν αποτύχεις.

Ο γιατρός που είμαι τώρα μου είπε " να ξέρεις μια στις τέσσερεις εγκυμοσύνες (γενικά κσι στις φυσιολογικές συλλήψεις και στις ετ) δεν προχωράει ακόμα και αν κάθεσαι όλη μέρα, όχι γιατί κάνεις εσύ κάτι λάθος αλλά επειδή έτσι είναι ο οργανισμός μας απο τη φύση. Όπως ένα απόλυτα φυσιολογικό υγιές ζευγάρι έχει κάθε μήνα 20% πιθανότητα εγκυμοσύνης. Έτσι και ένα έμβρυο έχει 75% πιθανότητες να συνεχίσει αφού γίνει η εμφύτευση. Σκέγτομαι τι ωραία θα ήταν να ανέβαινε στο 100% το ποσοστό επιτυχίας αν ο άντρας τελείωνε 10 φορές μέσα και αντίστοιχα στο 100% όσες γυναίκες μετά απο ετ καθόταν όλη μέρα στο κρεβάτι! 

Άσε που κάπου διάβασα ότι μετά απο ετ πρέπει να κινείται σε λογικά πλαίσια η γυναίκα για να αιματώνεται και η μήτρα της καλύτερα ενώ αν κάθεται δεν θα έχει και σωστή κυκλοφορία αίματος!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα σας πω την εμπειρία μου μιας και ειναι πρόσφατη. Εκανα την πρωτη μου προσπάθεια εξωσωματικης με ετ πριν τα Χριστούγεννα. Η διάγνωση μου ηταν ανεξηγητη υπογομιμοτητα και ειχα πιο πριν τρεις αποτυχημενες σπερματεγχυσεις με μηδενικες χοριακες. Μετέφερα 2 βλαστοκυστες ΑΑ και κατα την περιοδο των 11 ημερών μεχρι την χοριακη ειχα αρκετο αγχος, πολλες ψυχολογικες μεταπτώσεις(και λόγω φαρμακων) και σε αρκετα σημεια ήμουν σχεδον σιγουρη οτι απετυχε. Συμπτωματα μηδεν.. Οταν λεμε μηδεν ομως μηδεν.. Τις μερες πριν την χοριακη ημουν σαν να περιμενω περιοδο και ετσι πηγαμε χωρις πολλές ελπίδες.. Παρ ολα αυτα πηραμε πρωτοχρονιατικο δωρο μια χωριακη στα 300 και τωρα διανύω την 9η εβδομαδα με αρκετη αγωνια αλλα και αισιοδοξια και ελπιδα ολα να πανε καλα. Να έχετε πιστη και πανω απ ολα να μην ψάχνετε για συμπτώματα.. Καλη επιτυχια σε ολες μεσα απο την καρδια μου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η I want a baby είπε:

Καταλαβαίνω τι λες. Αλλά πιστεύω ότι είναι να γίνει θα γίνει χωρίς να σημαίνει αυτό ότι δεν πρέπει να προσέχουμε. Αν έίναι να μην προχωρήσει δεν θα προχωρήσει για κάποιο λόγο αλλά δε πιστεύω ότι αν πχ είναι κάποια ξαπλωμένη όλη μέρα έχει περισσότερες πιθανότητες απο μια που κάνει βολτα. Το ότι προσέχουνε περισσότερο οι γυναίκες της ετ είναι γεγονός! Ο κόπος, το άγχος, το χρήμα, ο χρόνος και ότι άλλο σε πονάρι περισσότερο αν αποτύχεις.

Ο γιατρός που είμαι τώρα μου είπε " να ξέρεις μια στις τέσσερεις εγκυμοσύνες (γενικά κσι στις φυσιολογικές συλλήψεις και στις ετ) δεν προχωράει ακόμα και αν κάθεσαι όλη μέρα, όχι γιατί κάνεις εσύ κάτι λάθος αλλά επειδή έτσι είναι ο οργανισμός μας απο τη φύση. Όπως ένα απόλυτα φυσιολογικό υγιές ζευγάρι έχει κάθε μήνα 20% πιθανότητα εγκυμοσύνης. Έτσι και ένα έμβρυο έχει 75% πιθανότητες να συνεχίσει αφού γίνει η εμφύτευση. Σκέγτομαι τι ωραία θα ήταν να ανέβαινε στο 100% το ποσοστό επιτυχίας αν ο άντρας τελείωνε 10 φορές μέσα και αντίστοιχα στο 100% όσες γυναίκες μετά απο ετ καθόταν όλη μέρα στο κρεβάτι! 

Άσε που κάπου διάβασα ότι μετά απο ετ πρέπει να κινείται σε λογικά πλαίσια η γυναίκα για να αιματώνεται και η μήτρα της καλύτερα ενώ αν κάθεται δεν θα έχει και σωστή κυκλοφορία αίματος!

 

Οπως τα λες είναι....ένα φυσιολογικό ζευγάρι έχει πιθανότητες για σύλληψη 20% και αυτο όταν είναι κάτω από 35ετών, προσωπικά σήμερα 5η μέρα με την ετ περπάτησα, έπλυνα πιάτα, έκατσα μια ώρα στον υπολογιστή μου έκανα δουλειά, μάζεψα και τα ρούχα που ήταν απλωμένα....και μάλιστα τολμώ να πω ότι αισθάνομαι ακόμα καλύτερα που κινήθηκα....ότι είναι να γίνει θα γίνει....έκανα ότι καλύτερο μπορούσα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Lnia είπε:

Θα σας πω την εμπειρία μου μιας και ειναι πρόσφατη. Εκανα την πρωτη μου προσπάθεια εξωσωματικης με ετ πριν τα Χριστούγεννα. Η διάγνωση μου ηταν ανεξηγητη υπογομιμοτητα και ειχα πιο πριν τρεις αποτυχημενες σπερματεγχυσεις με μηδενικες χοριακες. Μετέφερα 2 βλαστοκυστες ΑΑ και κατα την περιοδο των 11 ημερών μεχρι την χοριακη ειχα αρκετο αγχος, πολλες ψυχολογικες μεταπτώσεις(και λογο φαρμακων) και σε αρκετα σημεια ήμουν σχεδον σιγουρη οτι απετυχε. Συμπτωματα μηδεν.. Οταν λεμε μηδεν ομως μηδεν.. Τις μερες πριν την χοριακη ημουν σαν να περιμενω περιοδο και ετσι πηγαμε χωρις πολλές ελπίδες.. Παρ ολα αυτα πηραμε πρωτοχρονιατικο δωρο μια χωριακη στα 300 και τωρα διανύω την 9η εβδομαδα με αρκετη αγωνια αλλα και αισιοδοξια και ελπιδα ολα να πανε καλα. Να έχετε πιστη και πανω απ ολα να μην ψάχνετε για συμπτώματα.. Καλη επιτυχια σε ολες μεσα απο την καρδια μου. 

Συγχαρητήρια κορίτσι μου όλα καλά να πάνε κ να έχεις μια όμορφη κ τελειομηνη εγκυμοσύνη. Λίγη περισσότερη προσοχή θέλει τώρα με όλη αυτή την κατάσταση που ζούμε για όλες μας!!!💝💝

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Kukki είπε:

Α παρεμφερή έπαιρνα κι εγώ! Μόνο που απο ενέσεις έκανα τις klexane!

Καλυτερα clexane δε πονανε και ουτε μελάνιαζουν.και εγω ακομα κανω σε ολη την εγκυμοσυνη..0,4 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lnia είπε:

Θα σας πω την εμπειρία μου μιας και ειναι πρόσφατη. Εκανα την πρωτη μου προσπάθεια εξωσωματικης με ετ πριν τα Χριστούγεννα. Η διάγνωση μου ηταν ανεξηγητη υπογομιμοτητα και ειχα πιο πριν τρεις αποτυχημενες σπερματεγχυσεις με μηδενικες χοριακες. Μετέφερα 2 βλαστοκυστες ΑΑ και κατα την περιοδο των 11 ημερών μεχρι την χοριακη ειχα αρκετο αγχος, πολλες ψυχολογικες μεταπτώσεις(και λογο φαρμακων) και σε αρκετα σημεια ήμουν σχεδον σιγουρη οτι απετυχε. Συμπτωματα μηδεν.. Οταν λεμε μηδεν ομως μηδεν.. Τις μερες πριν την χοριακη ημουν σαν να περιμενω περιοδο και ετσι πηγαμε χωρις πολλές ελπίδες.. Παρ ολα αυτα πηραμε πρωτοχρονιατικο δωρο μια χωριακη στα 300 και τωρα διανύω την 9η εβδομαδα με αρκετη αγωνια αλλα και αισιοδοξια και ελπιδα ολα να πανε καλα. Να έχετε πιστη και πανω απ ολα να μην ψάχνετε για συμπτώματα.. Καλη επιτυχια σε ολες μεσα απο την καρδια μου. 

Αχ σαν να διαβάζω τη δική μου ιστορία με ανεξήγητη και τρεις αποτυχημένες σπερματεγχύσεις!
Μακάρι να είμαι τυχερή σαν κι εσένα και να πιάσω στην πρώτη μου εμβρυομεταφορά!
Συγχαρητήρια κοπέλα μου,με το καλό και να έχεις μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη σου εύχομαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η I want a baby είπε:

Καταλαβαίνω τι λες. Αλλά πιστεύω ότι είναι να γίνει θα γίνει χωρίς να σημαίνει αυτό ότι δεν πρέπει να προσέχουμε. Αν έίναι να μην προχωρήσει δεν θα προχωρήσει για κάποιο λόγο αλλά δε πιστεύω ότι αν πχ είναι κάποια ξαπλωμένη όλη μέρα έχει περισσότερες πιθανότητες απο μια που κάνει βολτα. Το ότι προσέχουνε περισσότερο οι γυναίκες της ετ είναι γεγονός! Ο κόπος, το άγχος, το χρήμα, ο χρόνος και ότι άλλο σε πονάρι περισσότερο αν αποτύχεις.

Ο γιατρός που είμαι τώρα μου είπε " να ξέρεις μια στις τέσσερεις εγκυμοσύνες (γενικά κσι στις φυσιολογικές συλλήψεις και στις ετ) δεν προχωράει ακόμα και αν κάθεσαι όλη μέρα, όχι γιατί κάνεις εσύ κάτι λάθος αλλά επειδή έτσι είναι ο οργανισμός μας απο τη φύση. Όπως ένα απόλυτα φυσιολογικό υγιές ζευγάρι έχει κάθε μήνα 20% πιθανότητα εγκυμοσύνης. Έτσι και ένα έμβρυο έχει 75% πιθανότητες να συνεχίσει αφού γίνει η εμφύτευση. Σκέγτομαι τι ωραία θα ήταν να ανέβαινε στο 100% το ποσοστό επιτυχίας αν ο άντρας τελείωνε 10 φορές μέσα και αντίστοιχα στο 100% όσες γυναίκες μετά απο ετ καθόταν όλη μέρα στο κρεβάτι! 

Άσε που κάπου διάβασα ότι μετά απο ετ πρέπει να κινείται σε λογικά πλαίσια η γυναίκα για να αιματώνεται και η μήτρα της καλύτερα ενώ αν κάθεται δεν θα έχει και σωστή κυκλοφορία αίματος!

 

Ναι συμφωνώ στο ότι είναι να γίνει, θα γίνει. Αν ήταν με 2 εβδομάδας ξάπλα να γινόταν εμφύτευση θα ήταν όλα απλά κ εύκολα :)

Εξήγησα γιατί στην υποβοηθούμενη οι γιατροί προτείνουν ξεκούραση ενώ στη φυσιολογική μπορεί να έχει πάει κ για ράφτινκ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Nefeliap είπε:

Καλυτερα clexane δε πονανε και ουτε μελάνιαζουν.και εγω ακομα κανω σε ολη την εγκυμοσυνη..0,4 

Κι εγώ 0,4 έπαιρνα αλλά κ μελάνιαζα κ έτσουζαν 😕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Lnia είπε:

Θα σας πω την εμπειρία μου μιας και ειναι πρόσφατη. Εκανα την πρωτη μου προσπάθεια εξωσωματικης με ετ πριν τα Χριστούγεννα. Η διάγνωση μου ηταν ανεξηγητη υπογομιμοτητα και ειχα πιο πριν τρεις αποτυχημενες σπερματεγχυσεις με μηδενικες χοριακες. Μετέφερα 2 βλαστοκυστες ΑΑ και κατα την περιοδο των 11 ημερών μεχρι την χοριακη ειχα αρκετο αγχος, πολλες ψυχολογικες μεταπτώσεις(και λογο φαρμακων) και σε αρκετα σημεια ήμουν σχεδον σιγουρη οτι απετυχε. Συμπτωματα μηδεν.. Οταν λεμε μηδεν ομως μηδεν.. Τις μερες πριν την χοριακη ημουν σαν να περιμενω περιοδο και ετσι πηγαμε χωρις πολλές ελπίδες.. Παρ ολα αυτα πηραμε πρωτοχρονιατικο δωρο μια χωριακη στα 300 και τωρα διανύω την 9η εβδομαδα με αρκετη αγωνια αλλα και αισιοδοξια και ελπιδα ολα να πανε καλα. Να έχετε πιστη και πανω απ ολα να μην ψάχνετε για συμπτώματα.. Καλη επιτυχια σε ολες μεσα απο την καρδια μου. 

Με το καλό κορίτσι μου να πάνε όλα καλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!Εύχομαι να είστε όλες καλά και καλή επιτυχία σε όσες είναι στην αναμονή για β-χοριακη!Εγω έκανα εμβρυομεταφορα το προηγούμενο Σάββατο και αναμένω με αγωνία 6/2 που θα παω για χοριακη!Σήμερα βέβαια επειδή με εχει φάει η αγωνία μου έκανα ένα τεστ εγκυμοσύνης και βγήκε πολύ αχνό θετικό!Δεν θέλω ακόμα να χαρώ γιατί φοβάμαι μήπως είναι από τα φάρμακα!!Εσείς τι λέτε?Είχε καμία παρόμοια εμπειρία?Από φάρμακα περνω cyclacur filicine prezolon utrogestan 200 Κολπικά και ενέσεις prolutex και ivor 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Despina87 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!Εύχομαι να είστε όλες καλά και καλή επιτυχία σε όσες είναι στην αναμονή για β-χοριακη!Εγω έκανα εμβρυομεταφορα το προηγούμενο Σάββατο και αναμένω με αγωνία 6/2 που θα παω για χοριακη!Σήμερα βέβαια επειδή με εχει φάει η αγωνία μου έκανα ένα τεστ εγκυμοσύνης και βγήκε πολύ αχνό θετικό!Δεν θέλω ακόμα να χαρώ γιατί φοβάμαι μήπως είναι από τα φάρμακα!!Εσείς τι λέτε?Είχε καμία παρόμοια εμπειρία?Από φάρμακα περνω cyclacur filicine prezolon utrogestan 200 Κολπικά και ενέσεις prolutex και ivor 

Κορίτσι μου καλό αν και δεν έχω τέτοια εμπειρία μιας κ εγώ θα ξεκινήσω την διαδικασία τον Απρίλιο σου ευχομαι μέσα από την καρδιά μου να είναι θετικότατο ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Despina87 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!Εύχομαι να είστε όλες καλά και καλή επιτυχία σε όσες είναι στην αναμονή για β-χοριακη!Εγω έκανα εμβρυομεταφορα το προηγούμενο Σάββατο και αναμένω με αγωνία 6/2 που θα παω για χοριακη!Σήμερα βέβαια επειδή με εχει φάει η αγωνία μου έκανα ένα τεστ εγκυμοσύνης και βγήκε πολύ αχνό θετικό!Δεν θέλω ακόμα να χαρώ γιατί φοβάμαι μήπως είναι από τα φάρμακα!!Εσείς τι λέτε?Είχε καμία παρόμοια εμπειρία?Από φάρμακα περνω cyclacur filicine prezolon utrogestan 200 Κολπικά και ενέσεις prolutex και ivor 

Κορίτσι μου ούτε κι εγώ έχω εμπειρία, αλλά ολόψυχα να πάρεις μια τερααααστια χοριακή!!!!!!🍀🍀❤️❤️❤️🤞🤞🤞🤗🤗🤗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Nia2021 είπε:

Κοντά είμαστε.... υπομονή λοιπόν...♥️😍🥰😘

Καλημέρα κορίτσια!!! ελπίζω όλα να πηγαίνουν καλά και η αναμονή να σας φέρει καλά αποτελέσματα !! Μιας και θα κάνω αυτή την εβδομάδα την ΕΤ και δεν το έχω ξανακάνει και εγώ ηθελα να σας ρωτήσω πως σας φάνηκε τελικά η διαδικασια της ΕΤ ... Είναι τελικά τόσο απλά όσο λένε; Σαν ένα απλό ΠΑΠ;; Επίσης ήθελα να μαθω αν την ημέρα εκείνη δίνουν φωτογραφία από τις βλαστοκύστες η κάποιο χαρτί που να τις χαρακτηρίζει ΑΑ ΑΒ κτλ;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Think Positive είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! ελπίζω όλα να πηγαίνουν καλά και η αναμονή να σας φέρει καλά αποτελέσματα !! Μιας και θα κάνω αυτή την εβδομάδα την ΕΤ και δεν το έχω ξανακάνει και εγώ ηθελα να σας ρωτήσω πως σας φάνηκε τελικά η διαδικασια της ΕΤ ... Είναι τελικά τόσο απλά όσο λένε; Σαν ένα απλό ΠΑΠ;; Επίσης ήθελα να μαθω αν την ημέρα εκείνη δίνουν φωτογραφία από τις βλαστοκύστες η κάποιο χαρτί που να τις χαρακτηρίζει ΑΑ ΑΒ κτλ;;

Ναι είναι πολύ απλη διαδικασία και γρήγορη πολύ!Απλά πρέπει να έχεις πιει αρκετό νερο πριν πας εμένα έτσι μου είχαν πει!Όταν τελειωσε η διαδικασία έμεινα ξαπλωμένη για 30' και μετα ντυθηκα και έφυγα!Εμενα μου έδωσαν φωτογραφίες από τα 2 εμβρυα που μετέφεραν που έγραφε αναλυτικά ποιότητα και ημέρα όπως και υπέρηχο όταν έγινε η τοποθέτηση 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Think Positive είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! ελπίζω όλα να πηγαίνουν καλά και η αναμονή να σας φέρει καλά αποτελέσματα !! Μιας και θα κάνω αυτή την εβδομάδα την ΕΤ και δεν το έχω ξανακάνει και εγώ ηθελα να σας ρωτήσω πως σας φάνηκε τελικά η διαδικασια της ΕΤ ... Είναι τελικά τόσο απλά όσο λένε; Σαν ένα απλό ΠΑΠ;; Επίσης ήθελα να μαθω αν την ημέρα εκείνη δίνουν φωτογραφία από τις βλαστοκύστες η κάποιο χαρτί που να τις χαρακτηρίζει ΑΑ ΑΒ κτλ;;

Καλημέρα κοπέλα μου κ καλή επιτυχία να πανε όλα τέλεια σου εύχομαι!!!ναι είναι πολυυυ απλή ούτε νιώθεις κάτι,απλά πίνεις πολύ νερό γιατί σου κάνουν υπέρηχο κοιλιάς για να βάλουν τα έμβρυα. Σου δίνουν χαρτί αναλυτικό με τα ωάρια κ υπέρηχο από την μεταφορά,μετά για λίγη ώρα σε κρατάνε ξαπλωμένη !να είσαι ήρεμη κ χαλαρή για να μπορέσεις να το απολαύσεις!!!θετικη ενέργεια κ όλα θα πανε καλά 💝💝🧿

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Think Positive είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! ελπίζω όλα να πηγαίνουν καλά και η αναμονή να σας φέρει καλά αποτελέσματα !! Μιας και θα κάνω αυτή την εβδομάδα την ΕΤ και δεν το έχω ξανακάνει και εγώ ηθελα να σας ρωτήσω πως σας φάνηκε τελικά η διαδικασια της ΕΤ ... Είναι τελικά τόσο απλά όσο λένε; Σαν ένα απλό ΠΑΠ;; Επίσης ήθελα να μαθω αν την ημέρα εκείνη δίνουν φωτογραφία από τις βλαστοκύστες η κάποιο χαρτί που να τις χαρακτηρίζει ΑΑ ΑΒ κτλ;;

Καλημερα!!ειναι πολύ απλή διαδικασία σαν ένα τεστ παπ τίποτα δεν κατάλαβα...Μετά πήγα κατευθείαν τουαλέτα γιατί με τόσο νερό που είχα πιει ένιωθα ότι θα σκάσω ξάπλωσα περίπου είκοσι λεπτά και έφυγα.Πήρα φάκελο με φωτογραφίες των βλαστοκυστεων και τον υπέρηχο...Να μην αγχώνεσαι καθόλου💖

Πότε θα κανεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...