Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 7 λεπτά, ο/η kaounmar είπε:

Τέλεια, θα περάσουν γρήγορα οι μέρες και όλα θα πάνε μια χαρά!

Θα περάσουν κορίτσια;;;; 5 και σήμερα.....σαν κατάδικος νιώθω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Nia2021 είπε:

Μπράβο Εύη μου καλή δύναμη τώρα και καλή υπομονή να πάρουμε γρήγορα τη θετική χοριακη μας....τι οδηγίες πήρες;;♥️♥️♥️♥️

Ευχαριστώ πολύ💕💕

Απο σήμερα ξεκίνησα και τις ενέσεις, μου είπε να προσέχω αλλά όχι όλη την ημέρα ξαπλωμένη επίσης φαγητο καφέ και περπάτημα κανονικά όχι βάρος!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Nia2021 είπε:

Θα περάσουν κορίτσια;;;; 5 και σήμερα.....σαν κατάδικος νιώθω....

Θα περάσουν μην το σκέφτεσαι..όλα καλά θα πάνε💖💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Evi87 είπε:

Ευχαριστώ πολύ💕💕

Απο σήμερα ξεκίνησα και τις ενέσεις, μου είπε να προσέχω αλλά όχι όλη την ημέρα ξαπλωμένη επίσης φαγητο καφέ και περπάτημα κανονικά όχι βάρος!!!

Άντε ωραία....θα τις περάσουμε παρέα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Evi87 είπε:

Καλησπέρα σε όλες εγώ έκανα την ετ και τώρα ξεκινάει η αναμονή...η διαδικασία ήταν πολύ απλή και καθόλου ψυχοφθόρα..εύχομαι όλες μας να έχουμε θετικά αποτελέσματα💖💖💖

Να είσαι ήρεμη και να ξεκουραστείς τώρα!Και σύντομα μια θετικότατη χοριακη!!!Σου στέλνω όσο περισσότερη θετική ενέργεια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Dolphin είπε:

Τι ωραίο μήνυμα! Έτσι όπως τα λες είναι... Σ ευχαριστώ πολύ...κι εσύ να χαίρεσαι το παιδάκι σου..  και ξέχασα να σε συμπεριλάβω κ εσένα που έβαλες κ εσύ το λιθαράκι σου χωρίς να το ξέρεις... Αυτη η προσπάθεια με το πρώτο θετικό ήταν στον δικό σου γιατρο. 🥰

Ευχαριστώ πολύ!!!! Σοβαρά ε;;; Κάποτε μια ψυχή εδω μέσα μου είχε πει ότι είναι ο μάγος των εξωσωματικών😊 Σε μένα έκανε τα μαγικά του και ήμουν φουλ απαισιόδοξη...Χαίρομαι που σε βοήθησα! Εδώ είμαστε για να βοηθάει η μία την άλλη...🤗🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 28/1/2021 at 12:41 ΜΜ, ο/η Begonia είπε:

Καλησπέρα, 

Για κάποιο λόγο δε μπορώ να σου στείλω inbox  που λες, τις χρειάζομαι! Υπάρχουνε ακόμη??

Καλησπέρα κορίτσι μου! Όχι δεν υπάρχουν ακόμη! Εύχομαι να βρεις σύντομα και καλή επιτυχία!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Dolphin είπε:

Κορίτσια δεν ξέρω αν με θυμάστε από παλιές συζητήσεις, δεν γράφω συχνά αλλά σας παρακολουθώ. Αν κ είναι πολύ νωρίς ακόμα κ φοβάμαι να το πιστέψω, την Τετάρτη πήρα την πρώτη θετική μου χοριακη ύστερα από 3 αποτυχημένες ετ βλαστοκυστεων...μην σταματάτε να ελπίζετε κοριτσια... θέλει πολύ πιστή αλλά κ ψυχικά αποθέματα αυτός ο αγωνας... Το μοιραζομαι μαζί σας για να δώσω αν μπορώ δύναμη κ ελπίδα μέσα από τη δική μου ιστορία,  όπως άντλησα κι εγώ στο παρελθόν από κορίτσια του φόρουμ. Νομίζω ότι θα είχα εγκαταλείψει την προσπάθεια, αν δεν ήταν κορίτσια στο φόρουμ να μοιραστούν τις δικές τους ιστορίες κ να με στηριξουν όπως η @Cinnamon@Nefeliap @Papadakis

Συγχαρητήρια κορίτσι μου!!!Να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη!!Ευχαριστούμε πολύ για τη δύναμη και το κουράγιο που μας δίνει το θετικό σου μνμ!💗 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Mari84 είπε:

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι...

Το διάστημα μετά την έμβρυομεταφορά μέχρι την χοριακη μετρουσατε θερμοκρασία??

Όχι. Εκτός αν δεν νιώσεις καλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Mari84 είπε:

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι...

Το διάστημα μετά την έμβρυομεταφορά μέχρι την χοριακη μετρουσατε θερμοκρασία??

Εγω δε μετραγα και νομιζω και καμια δε μετραει..αλλα 12η μερα απο ετ ειχα ριγος και κρυωνα κ 35,8 κ τηλ του γιατρου και μου ειπε να παω αμεσα να κανω prg ,e2 και χοριακη και να του τηλ.ενω κανονικα θα πηγαινα 14η για χοριακη..και ηταν θετικό..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 29/1/2021 at 1:03 ΠΜ, ο/η I want a baby είπε:

Καλησπέρα κορίτσια.

Σχετικά με την ξεκούραση μετά την εμβρυομεταφορά τι να σας πω. Απο τη δική μου την εμπειρία απο φίλες και ξαδέρφες με φυσιολογική σύλλη η είδα ότι δεν ισχύουν! Μια καλή μου φίλη μου που έμεινε τελευταία έγκυος είναι στον 8ο μήνα τώρα. Όταν έπιασε ήταν διακοπές. Ποδαρόδρομος, θάλασσα, ουίσκι, τσιγάρα, πανικός μια χαρά έπιασε και όλα της πήγαν τέλεια. Τα ποτά τα τσιγάρα και τα βάρη τα σταμάτησε στον 1.5 μήνα εγκυμοσύνης όπου και έμαθε για την εγκυμοσύνη!

Η ξαδερφή μου όταν έμεινε έγκυος δούλευε σε διανομές φυλλαδίων. Πέντε ώρες τη μέρα περπάτημα και εξόντωση! Μια χαρά έπιασε. Κι εμείς σκεφτόμαστε κάθε μήνα μη πάρουμε κανένα panadol σε περίπτωση που είμαστε έγκυες, δεν σκουπίζουμε δεν σφουγγαρίζουμε δεν σηκωνόμαστε για να πάρουμε ένα μηδενικό χοριακής στο τέλος! Πιστεύω ακράδαντα πως ότι είναι να γίνει θα γίνει όσο και αν προσέξουμε! Γι'αυτό και διαβάζω κοπέλες ξάπλα όλη μέρα αλλά χοριακή μηδέν!!

Είναι αν θέλει να γαντζωθεί το εμβρυάκι στο ενδομήτριο! Έτσι κατάλαβα τελικά!

 

Κι εγώ έτσι σκεφτόμουν στις 2 πρώτες ετ κ το συζήτησα με τον γιατρό μου.

Μου είπε ότι στη φυσική σύλληψη δεν υπάρχει άγχος κ υπάρχουν οι ιδανικές συνθήκες. Ενώ στην υποβοηθούμενη πέρα του ότι οι συνθήκες δεν είναι ιδανικές κ πρέπει να κάνουμε τα πάντα για να μας βοηθήσουμε, παίζει κ πολύ ρόλο η ψυχολογία κ το άγχος.

Πάρε παράδειγμα από όλες μας, κάθε μέρα ψάχνουμε συμπτώματα, μετράμε αντίστροφα, το σκεφτόμαστε συνέχεια κλπ.

Γι’αυτό κ μας προτείνουν ξεκούραση. Για να βοηθήσουν την ψυχολογίας μας αλλά κ να δημιουργηθούν οι κατάλληλες συνθήκες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kukki είπε:

Βλαστοκύστες έβαλες;

τι φάρμακα σου ξεκίνησε για μετά την ετ αν επιτρέπεται;

Καλημερα ναι βλαστοκυστες..

Cyclacur,utrogestan,salospir,ficiline και από ενέσεις prolutex,innohep!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου καλημέρα κ καλό Σαββατοκύριακο σας παρακολουθώ και σας ευχομαι ότι καλύτερο για όλες κ μα μωράκια το 2021 !!εμενα η δίκη μου ιστορία θα ξεκινήσει στις 7/4 που περνάω επιτροπή ποτέ περνάνε οι μήνες;;;; Κ πως να το διαχειριστώ;;; 😔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Mairaki είπε:

Κοριτσια μου καλημέρα κ καλό Σαββατοκύριακο σας παρακολουθώ και σας ευχομαι ότι καλύτερο για όλες κ μα μωράκια το 2021 !!εμενα η δίκη μου ιστορία θα ξεκινήσει στις 7/4 που περνάω επιτροπή ποτέ περνάνε οι μήνες;;;; Κ πως να το διαχειριστώ;;; 😔

Καλημέρα κορίτσι μου.... εύχομαι να πάνε όλα καλά και να έχουμε όλες σύντομα τα μωράκια μας.....αν εργάζεσαι θα σε βοηθήσει πολύ αυτό, επίσης βρες ασχολίες όσο μπορείς με την καραντινα που σε ευχαριστούν και το κυριότερο επειδή είναι επώδυνη κατάσταση για τα ζευγάρια έλα όσο πιο κοντά με τον άντρα σου γίνεται, ακόμα και ερωτικά.....και θα περάσουν γρήγορα.... επιπλέον κάνε και όνειρα είναι τζάμπα.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Nia2021 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου.... εύχομαι να πάνε όλα καλά και να έχουμε όλες σύντομα τα μωράκια μας.....αν εργάζεσαι θα σε βοηθήσει πολύ αυτό, επίσης βρες ασχολίες όσο μπορείς με την καραντινα που σε ευχαριστούν και το κυριότερο επειδή είναι επώδυνη κατάσταση για τα ζευγάρια έλα όσο πιο κοντά με τον άντρα σου γίνεται, ακόμα και ερωτικά.....και θα περάσουν γρήγορα.... επιπλέον κάνε και όνειρα είναι τζάμπα.....

Εργάζομαι κρατάω ένα κοριτσάκι ... ο άντρας μου το έχει πάρει λίγο από κάτω και προσπαθώ να του ρίχνω ότι δεν στεναχωριέμαι κ εγώ απλά κάποιες φορές λυγίζω ... είναι 3 μέρες τώρα που μιλήσαμε με τον γιατρό πιστεύω σε καμία εβδομάδα να επανέλθουμε !!! Να κάνω όνειρα ;; Λες;;;; ☺️Σ’ευχαριστω πολύ που μου απάντησες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Mairaki είπε:

Εργάζομαι κρατάω ένα κοριτσάκι ... ο άντρας μου το έχει πάρει λίγο από κάτω και προσπαθώ να του ρίχνω ότι δεν στεναχωριέμαι κ εγώ απλά κάποιες φορές λυγίζω ... είναι 3 μέρες τώρα που μιλήσαμε με τον γιατρό πιστεύω σε καμία εβδομάδα να επανέλθουμε !!! Να κάνω όνειρα ;; Λες;;;; ☺️Σ’ευχαριστω πολύ που μου απάντησες 

Την πιο όμορφη εργασία έχεις.....ήρεμη και δημιουργική....είναι λίγο φρέσκο ακόμα....τι πρόβλημα υπάρχει....φυσικά και να κάνεις....να εγώ μυρίζω παιδικές κρεμουλες τώρα και μόλις έκανα την έμβρυο μεταφορά....να έχεις χαμόγελο να σε χαμογελάει και η τύχη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Nia2021 είπε:

Την πιο όμορφη εργασία έχεις.....ήρεμη και δημιουργική....είναι λίγο φρέσκο ακόμα....τι πρόβλημα υπάρχει....φυσικά και να κάνεις....να εγώ μυρίζω παιδικές κρεμουλες τώρα και μόλις έκανα την έμβρυο μεταφορά....να έχεις χαμόγελο να σε χαμογελάει και η τύχη

Με το καλό σου ευχομαι όλα δεξιά να σου πάνε θετικά αποτελέσματα ☺️🤗🤗🤗έχω κλειστεί σάλπιγγα κ η άλλη υπολειτουργεί κ ο άντρας μου έχει πρόβλημα με το σπερμα του μας είπε ότι φυσική σύλληψη είναι μονοψήφιος αριθμός και ίσως κ για χρόνια να προσπαθούμε !!! Μας είπε ότι θα υπερδύναμωσει το σπερμα στο εργαστήριο και εννεοιετε ότι θα κάνει κ θεραπεία μέχρι την στιγμή εκείνη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Mairaki είπε:

Με το καλό σου ευχομαι όλα δεξιά να σου πάνε θετικά αποτελέσματα ☺️🤗🤗🤗έχω κλειστεί σάλπιγγα κ η άλλη υπολειτουργεί κ ο άντρας μου έχει πρόβλημα με το σπερμα του μας είπε ότι φυσική σύλληψη είναι μονοψήφιος αριθμός και ίσως κ για χρόνια να προσπαθούμε !!! Μας είπε ότι θα υπερδύναμωσει το σπερμα στο εργαστήριο και εννεοιετε ότι θα κάνει κ θεραπεία μέχρι την στιγμή εκείνη 

Όλα αντιμετωπίζονται και όλα γίνονται...η επιστήμη κάνει θαύματα....θα σου πουν και άλλες κοπέλες εδώ ότι όλα καλά θα πάνε....να συνέλθετε πρώτα και να έρθετε κοντά...να ακολουθήσετε τις οδηγίες αλλα να μην ξεχάσετε ποτέ ότι είστε και ζευγάρι....αυτό τονώνει πολύ την ψυχολογία.....σε ευχαριστώ πολύ γλυκειά μου....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Mairaki είπε:

Κοριτσια μου καλημέρα κ καλό Σαββατοκύριακο σας παρακολουθώ και σας ευχομαι ότι καλύτερο για όλες κ μα μωράκια το 2021 !!εμενα η δίκη μου ιστορία θα ξεκινήσει στις 7/4 που περνάω επιτροπή ποτέ περνάνε οι μήνες;;;; Κ πως να το διαχειριστώ;;; 😔

Καλημέρα κορίτσι και καλή αρχή!Εγω όταν ξεκίνησα την εξωσωματική ήμουν περισσότερο χαρούμενη παρά αγχωμένη.Θα σου πρότεινα να το δεις με αισιοδοξία γιατί με την εξωσωματική αργά ή γρήγορα θα καταφέρεις να γίνεις μανούλα.Η αναμονή είναι όντως λίγο κουραστική σε όλες τις φάσεις τις εξωσωματικής,από την επιτροπή μέχρι και την χοριακη αλλά όπως λένε τα κορίτσια που τα κατάφεραν όταν μείνεις έγκυος ξεχνάς τα πάντα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Xrisa127 είπε:

Καλημέρα κορίτσι και καλή αρχή!Εγω όταν ξεκίνησα την εξωσωματική ήμουν περισσότερο χαρούμενη παρά αγχωμένη.Θα σου πρότεινα να το δεις με αισιοδοξία γιατί με την εξωσωματική αργά ή γρήγορα θα καταφέρεις να γίνεις μανούλα.Η αναμονή είναι όντως λίγο κουραστική σε όλες τις φάσεις τις εξωσωματικής,από την επιτροπή μέχρι και την χοριακη αλλά όπως λένε τα κορίτσια που τα κατάφεραν όταν μείνεις έγκυος ξεχνάς τα πάντα!

Καλημέρα κ σ’ εσένα γλυκιά μου 🤗φοβάμαι την αποτυχία γιατί με φυσικό τρόπο δεν γίνετε με τίποτα ίσως γιαυτο να λυγίζω δεν έχω άλλη επιλογή  αλλά όπως είπες που δεν το είχα σκεφτεί αργά η γρήγορα θα τα καταφέρουμε ✌️Εσυ αν επιτρέπετε ποτέ την έκανες ;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Mairaki είπε:

Καλημέρα κ σ’ εσένα γλυκιά μου 🤗φοβάμαι την αποτυχία γιατί με φυσικό τρόπο δεν γίνετε με τίποτα ίσως γιαυτο να λυγίζω δεν έχω άλλη επιλογή  αλλά όπως είπες που δεν το είχα σκεφτεί αργά η γρήγορα θα τα καταφέρουμε ✌️Εσυ αν επιτρέπετε ποτέ την έκανες ;;;

Εφόσον με φυσικό τρόπο δεν γίνεται οι πιθανότητες με την εξωσωματική θα είναι περισσότερες.Είναι παρά πολλά κορίτσια εδώ μέσα που πέτυχαν με την πρώτη και άλλες σαν και εμένα  που ακόμη προσπαθούν.Θα σου όπως ότι και εγώ έκανα κάποια πρόοδο με την εξωσωματική.Είχα για πρώτη φορά εμφύτευση κάτι που με τη φυσική διαδικασία δεν το είχα πετύχει ποτέ.Εγώ ξεκίνησα το περασμένο καλοκαίρι και έκανα 2 ετ μέχρι τώρα ,η πρώτη κατέληξε σε απόβολη και η δεύτερη ήταν βιοχημική.Τώρα θα ετοιμαστώ για την 3 προσπάθεια.

Το μόνο που θα σου προτείνω είναι αφού έχεις χρόνο μέχρι τη επιτροπή να κανεις όλες τις εξετάσεις που χρειάζονται πριν ξεκινήσεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Evi87 είπε:

Καλημερα ναι βλαστοκυστες..

Cyclacur,utrogestan,salospir,ficiline και από ενέσεις prolutex,innohep!

Α παρεμφερή έπαιρνα κι εγώ! Μόνο που απο ενέσεις έκανα τις klexane!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...