Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Alexouli είπε:

Ναι αλλά το θέμα είναι ότι ο γιατρος μου έδωσε βεβαίωση που ελεγε ότι χρησιμοποιηθηκαν όλες οι μονάδες για να μην μου κόψουν. Και πάλι έκοψαν.

Δεν έχει σημασία πόσες χρησιμοποιηθηκαν αλλά πόσες παρελήφθησαν. Σου έγραψα και σε προηγούμενο μήνυμα πως για κάθε προσπάθεια δίνουν συγκεκριμένο αριθμό μονάδων. Ειτε τις πετάξεις είτε τις χρησιμοποιήσεις δεν τους απασχολεί. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Begonia είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια. Και γω πήρα ξανά και τους παρακάλεσα να μην αργήσουνε πάνω από μήνα τα αποτελέσματα και μου είπανε πολύ δύσκολο. Δηλαδή θα κοιτάξουνε τον φάκελο μου 1 μήνα αφού τους τον έχω πάει..Τελικά αποφασίσαμε να προχωρήσουμε, μπορεί όντως να μην χρειαστούμε όλη τη δόση, αλλά αγχωνόμαστε γιατί οριακά αποφεύγουμε την βιοψία όρχεως που κοντεύει στο κόστος την εξωσωματική. Σε αυτή τη φάση βρίσκουμε με ψάξιμο μονοψήφιο άντε διψήφιο αριθμό σπέρματος με καλά χαρακτηριστικά..και μας λένε πως ακόμα και με αυτά μπορούμε να τα καταφέρουμε.

Μην ανησυχείς καθόλου εμείς λίγα και καλά θέλουμε.....αν ήταν να είχαμε πολλά δεν θα καταφευγαμε σε αυτές τις λύσεις....καλή αρχή και όλα να πάνε καλά να εισαι μανούλα τα Χριστούγεννα.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Jaipur είπε:

Καλημέρα και καλή αρχή! Για καθε προσπάθεια δικαιούσαι συγκεκριμένες μονάδες φαρμάκου. Προφανώς προσθέτοντας αυτά που πήρες την προηγούμενη φορά με τις 900 μονάδες Gonal υπήρχε υπέρβαση. Το αν μπορείς να κάνεις συνδυασμό θα στο πει ο γιατρός- ενημέρωσέ τον εξαρχής είναι σημαντικό . Μπορεί να σου φτάσουν και οι δύο gonal και να μην χρειαστείς κάτι παραπάνω. Με πόσες μονάδες ξεκινάς; 

Στην ωοληψία δεν θα καταλάβεις απολύτως τίποτα. 

Σε ευχαριστώ κοριτσι μου! Δεν ξερω ακομα αν και ο γιατρος αναφέρθηκε κατι σε 200 μονάδες. Περιμένω τα αποτελέσματα από τις εξετασεις που μου έδωσε να κανω ορμονολογικες για λοιμωδη και τα λοιπά και θα τον πάρω να δω πως θα προχωρήσουμε. Αγχωνομαι με την ωοληψια και σκεφτομαι πως χωράνε τοοσααα ωαρια σε μια κοιλιτσα??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Jaipur είπε:

Δεν έχει σημασία πόσες χρησιμοποιηθηκαν αλλά πόσες παρελήφθησαν. Σου έγραψα και σε προηγούμενο μήνυμα πως για κάθε προσπάθεια δίνουν συγκεκριμένο αριθμό μονάδων. Ειτε τις πετάξεις είτε τις χρησιμοποιήσεις δεν τους απασχολεί. 

Ναι καταλαβα τι λες ετσι θα έγινε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Alexouli είπε:

Σε ευχαριστώ κοριτσι μου! Δεν ξερω ακομα αν και ο γιατρος αναφέρθηκε κατι σε 200 μονάδες. Περιμένω τα αποτελέσματα από τις εξετασεις που μου έδωσε να κανω ορμονολογικες για λοιμωδη και τα λοιπά και θα τον πάρω να δω πως θα προχωρήσουμε. Αγχωνομαι με την ωοληψια και σκεφτομαι πως χωράνε τοοσααα ωαρια σε μια κοιλιτσα??

Μην αγχώνεσαι καθόλου...
Με μέθη γίνεται δεν καταλαβαίνεις τίποτα και ξυπνάς και είσαι μια χαρ.. .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Alexouli είπε:

Σε ευχαριστώ κοριτσι μου! Δεν ξερω ακομα αν και ο γιατρος αναφέρθηκε κατι σε 200 μονάδες. Περιμένω τα αποτελέσματα από τις εξετασεις που μου έδωσε να κανω ορμονολογικες για λοιμωδη και τα λοιπά και θα τον πάρω να δω πως θα προχωρήσουμε. Αγχωνομαι με την ωοληψια και σκεφτομαι πως χωράνε τοοσααα ωαρια σε μια κοιλιτσα??

Μην το σκέφτεσαι καν για την ωοληψία. Γίνεται με μέθη και δεν καταλαβαίνεις τίποτα. Επίσης, μην αγχώνεσαι για τα φάρμακα. Αν πας με 200 μονάδες θα σου φτάσουν! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!! Εγώ σε όλες τις εμβρυομεταφορές είχα την μαμά μου στο σπίτι και εγώ δεν έκανα τόποτα.Εκτός στην τελευταία που έμεινα και έγκυος έπρεπε την επόμενη μέρα απο Αθήνα που ήταν τον κέντρο της εξωσωματικής να ταξιδέψω μέχρι Ορεστιάδα όπου και μένω γύρο στα 900 χλμ απόσταση. Ταλαιπωρήθηκα μια μέρα και μετά πάλι ξεκούραση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Ιωάννα28iwantababy είπε:

Μην αγχώνεσαι καθόλου...
Με μέθη γίνεται δεν καταλαβαίνεις τίποτα και ξυπνάς και είσαι μια χαρ.. .

Συμφωνώ μαζί σου Ιωάννα .....@Alexouli.....μην ανησυχείς καθόλου εγώ εχω μια από βδομάδα που την έκανα και περιμενω το επιθυμητό αποτέλεσμα και τα ξέχασα ήδη και ενέσεις και ωοληψια....τίποτα δεν καταλαβαίνεις....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Ιωάννα28iwantababy είπε:

Μην αγχώνεσαι καθόλου...
Με μέθη γίνεται δεν καταλαβαίνεις τίποτα και ξυπνάς και είσαι μια χαρ.. .

Εχω ένα άγχος βλέπεις δεν εχω βανα μπει σε νοσοκομεία και ουτε καν όρο εχω βαλει.  Και αυτη η μεθη ποσο κρατάει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Jaipur είπε:

Μην το σκέφτεσαι καν για την ωοληψία. Γίνεται με μέθη και δεν καταλαβαίνεις τίποτα. Επίσης, μην αγχώνεσαι για τα φάρμακα. Αν πας με 200 μονάδες θα σου φτάσουν! 

Ποσες μερες κανεις τις ενέσεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Alexouli είπε:

Εχω ένα άγχος βλέπεις δεν εχω βανα μπει σε νοσοκομεία και ουτε καν όρο εχω βαλει.  Και αυτη η μεθη ποσο κρατάει?

10-15 λεπτά.....ξυπνάς και σε μια ώρα φεύγεις....σκέψου εγώ ξύπνησα, είδα τον άντρα μου πήρα το τηλ και παρήγγειλα και τα φάρμακα να μου τα κρατήσουν στο φαρμακείο, σηκώθηκα, ντύθηκα και ταξίδεψα κιόλας....για δύο μέρες θα είσαι λίγο ζαλισμενη αλλά περνάει....(έχω κάνει 7μεθη μέχρι τώρα) όλα καλά θα πάνε μην φοβάσαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Nia2021 είπε:

Συμφωνώ μαζί σου Ιωάννα .....@Alexouli.....μην ανησυχείς καθόλου εγώ εχω μια από βδομάδα που την έκανα και περιμενω το επιθυμητό αποτέλεσμα και τα ξέχασα ήδη και ενέσεις και ωοληψια....τίποτα δεν καταλαβαίνεις....

Εύχομαι με το καλο να πετύχεις κοριτσι μου  εγω παντως όταν έκανα τις ενέσεις στις σπερματεγχυσεις ειχα πολλααααα νεύρα!!! Αφού σκεψου ειχα κουραστεί και εγω η ίδια με τα νεύρα που ειχα, ειχα εξαντληθει 😅. Ο άντρας μου ελεγε θα σε κλειδώσω στο υπόγειο δεν γίνεται 😅😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Alexouli είπε:

Εχω ένα άγχος βλέπεις δεν εχω βανα μπει σε νοσοκομεία και ουτε καν όρο εχω βαλει.  Και αυτη η μεθη ποσο κρατάει?

Καλημέρα,μην αγχώνεσαι ούτε μισή ώρα δεν κρατάει δεν θα καταλάβεις τίποτα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Alexouli είπε:

Ευχαριστώ ρε κοριτσια μου δίνεται κουράγιο. Και μετά στην εμβρυομεταφορα παλι το ίδιο γίνεται?

Όχι καμία σχέση....σαν να πας για τεστ Παπ γίνεται....μην αγχώνεσαι κοριτσι μου αλήθεια....να είσαι ήρεμη να πετύχει.....ο γιατρός μου, μου είπε ότι στατιστικά όσες πήγαν με καλή διάθεση έφυγαν έγκυες....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Alexouli είπε:

Ποσες μερες κανεις τις ενέσεις?

Εξαρτάται από το πώς εξελίσσεται η κατάσταση, αυτό θα το διαπιστώνει ο γιατρός υπερηχογραφικα και με εξετάσεις αιματος. Στο πρωτόκολλο ανταγωνιστών (cetrotide, orgalutran κλπ) συνήθως λίγο λιγότερο ή λίγο περισσότερο από μία εβδομάδα. Δεν σου τα έχει εξηγήσει ο γιατρός σου; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Alexouli είπε:

Εχω ένα άγχος βλέπεις δεν εχω βανα μπει σε νοσοκομεία και ουτε καν όρο εχω βαλει.  Και αυτη η μεθη ποσο κρατάει?

Και εγώ είμαι πολύ αγχωτικό άτομο.
.  Δεν κοιμήθηκα το  προηγούμενο βράδυ δεν μπορώ τα νοσοκομεία, λιποθυμαω άσε... Δεν μπορώ να θυμηθώ νομίζω καμία ώρα... Δυστυχώς λόγω άσχημης κατάληξης τα χω διαγράψει από το μυαλό μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Nia2021 είπε:

Όχι καμία σχέση....σαν να πας για τεστ Παπ γίνεται....μην αγχώνεσαι κοριτσι μου αλήθεια....να είσαι ήρεμη να πετύχει.....ο γιατρός μου, μου είπε ότι στατιστικά όσες πήγαν με καλή διάθεση έφυγαν έγκυες....

Η αλήθεια είναι ότι στην πρώτη σπερματεγχυση ειχα αγχωθει στη δεύτερη καθολου. Ηξερα την διαδικασία για αυτό.  Τωρα θα προσπαθήσω να μην αγχώνομαι ότι είναι να γίνει θα γίνει. Stay positive 🤞🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Kukki είπε:

Χμ οκ, άρα αυτό ίσως πρέπει να κάνω την επόμενη φορά. Εγώ κ στις 2 ετ δεν έβαλα κώλο κάτω. Ειδικά την πρώτη που την έκανα Μ. Πέμπτη την επόμενη μέρα ξεκίνησα μαγειρίτσα 😂 Btw, πως είναι η ζωή με τα διδυμάκια σου;;

@Nefeliap κ πότε ξεκίνησες την κανονική ζωή (μαγείρεμα, συμμάζεμα, γυμναστική, περπάτημα έξω, κλπ);

Ειλικρινά δεν πιστεύω πως παίζει τόσο μεγάλο ρόλο. Εγώ το έκανα για καθαρα ψυχολογικούς λόγους. Ο γιατρός είχε πει συνεχίζεις κανονικά τη ζωή σου. Πολλά κορίτσια εδώ δεν άλλαξαν απολύτως τίποτα στην καθημερινότητα τους κ έπιασαν κανονικά. Κάθε μέρα είναι μαγική με τε μικρακια μου. Πολύ κούραση κ αϋπνία αλλά αξίζουν όλα και με το παραπάνω!! 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nia2021 είπε:

Καλημέρα σε όλες....3η ημέρα μετά την ετ....δεν κάνω τίποτα.....καναπές, κουζίνα για φαγητό και κρεββάτι....λίγο περπάτημα σπίτι μόνο και κανένα ντουζακι....οι έντονοι πόνοι έφυγαν κάτω χαμηλά και νιώθω μόνο υγρασία και συχνπουρια είναι καλό;;;

Μην ψάχνεις για συμπτώματα κορίτσι μου. Παίρνουμε τόσα φάρμακα που ειλικρινά δεν υπάρχουν. Εγώ δεν είχα κανένα σύμπτωμα. Ότι είχα ήταν από τα φάρμακα ακόμα κ πριν την εμβρυομεταφορα. Μόνο την 6η μέρα μετά την ετ που είχα αυτό που λένε αιματακι εμφύτευσης. Εύχομαι μια τεράστια χοριακη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Ιωάννα28iwantababy είπε:

Και εγώ είμαι πολύ αγχωτικό άτομο.
.  Δεν κοιμήθηκα το  προηγούμενο βράδυ δεν μπορώ τα νοσοκομεία, λιποθυμαω άσε... Δεν μπορώ να θυμηθώ νομίζω καμία ώρα... Δυστυχώς λόγω άσχημης κατάληξης τα χω διαγράψει από το μυαλό μου...

Λυπάμαι πολύ. Καλα εκανες και τα διέγραψες πμε για αλλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Jaipur είπε:

Εξαρτάται από το πώς εξελίσσεται η κατάσταση, αυτό θα το διαπιστώνει ο γιατρός υπερηχογραφικα και με εξετάσεις αιματος. Στο πρωτόκολλο ανταγωνιστών (cetrotide, orgalutran κλπ) συνήθως λίγο λιγότερο ή λίγο περισσότερο από μία εβδομάδα. Δεν σου τα έχει εξηγήσει ο γιατρός σου; 

Δεν έχουμε μιλήσει ακόμα για την διαδικασία πως θα προχωρήσουμε και τι θα κανουμε ακριβώς. Δεν τον ρώτησα και γω ηθελα να κανω πρώτα τις εξετασεις να βγουν να δω ότι είναι οκ και να προχωρήσουμε μετα. Δεν θέλω να βιαστώ γιατι ετσι βιαστικά εκανα και τις σπερματεγχυσεις και αγχωνομουν να βρω τα φαρμακα να προλάβω τις ημερομηνίες και εκανα και μια τρύπα στο νερό. Οποτε τωρα το παω λαου λαου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Alexouli είπε:

Δεν έχουμε μιλήσει ακόμα για την διαδικασία πως θα προχωρήσουμε και τι θα κανουμε ακριβώς. Δεν τον ρώτησα και γω ηθελα να κανω πρώτα τις εξετασεις να βγουν να δω ότι είναι οκ και να προχωρήσουμε μετα. Δεν θέλω να βιαστώ γιατι ετσι βιαστικά εκανα και τις σπερματεγχυσεις και αγχωνομουν να βρω τα φαρμακα να προλάβω τις ημερομηνίες και εκανα και μια τρύπα στο νερό. Οποτε τωρα το παω λαου λαου

Πολύ σωστά κάνεις, καλή επιτυχία! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Jaipur είπε:

Πολύ σωστά κάνεις, καλή επιτυχία! 

Ευχαριστώ  πολυ!! Εδώ θα είμαστε και θα τα λέμε 🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 5/1/2021 at 7:27 ΜΜ, ο/η @ngelina81 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!! Καλή χρονιά εύχομαι με υγεία και πολλές χαρές!!! Έχω 3 κουτιά σφραγισμένα ενέσεις Gonal 900. Οποία ενδιαφέρεται ας μου στείλει Inbox. Περιοχή Αθήνα. 

Καλησπέρα, 

Για κάποιο λόγο δε μπορώ να σου στείλω inbox  που λες, τις χρειάζομαι! Υπάρχουνε ακόμη??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η annie! είπε:

Ειλικρινά δεν πιστεύω πως παίζει τόσο μεγάλο ρόλο. Εγώ το έκανα για καθαρα ψυχολογικούς λόγους. Ο γιατρός είχε πει συνεχίζεις κανονικά τη ζωή σου. Πολλά κορίτσια εδώ δεν άλλαξαν απολύτως τίποτα στην καθημερινότητα τους κ έπιασαν κανονικά. Κάθε μέρα είναι μαγική με τε μικρακια μου. Πολύ κούραση κ αϋπνία αλλά αξίζουν όλα και με το παραπάνω!! 

Μην ψάχνεις για συμπτώματα κορίτσι μου. Παίρνουμε τόσα φάρμακα που ειλικρινά δεν υπάρχουν. Εγώ δεν είχα κανένα σύμπτωμα. Ότι είχα ήταν από τα φάρμακα ακόμα κ πριν την εμβρυομεταφορα. Μόνο την 6η μέρα μετά την ετ που είχα αυτό που λένε αιματακι εμφύτευσης. Εύχομαι μια τεράστια χοριακη!

Πριν λίγο έκανα και τηλεκπαιδευση από τον καναπέ μου μια χαρά χαλάρωσα με τα παιδιά μου....τώρα για τα συμπτώματα έχεις δίκιο αλλά κάποια είναι πρωτόγνωρα....πχ δεν πονούσα ποτέ σε περίοδο εκτός από σπάνιες περιπτώσεις....τώρα νομίζω τα έχω όλα....σε ευχαριστώ πολύ ♥️♥️♥️♥️ την άλλη Πέμπτη θα μάθουμε....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...