Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Evi87 είπε:

Ναι λογικά αρνητικό θα βγήκε είχα περάσει τον Οκτώβριο covid και προσέχω παρα πολύ τώρα!Απο ενέσεις σου είπε να ξεκινήσεις;

Όχι ενέσεις, μόνο κολπικά προγεστερόνη και χαπάκια, σαλοσπιρ, cyclacur, follidex και εγώ παίρνω και το medithyrox για θυρεοειδή.....δεν ήθελα ένεσεις προτίμησα την κρέμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Nia2021 είπε:

Καλησπέρα κοπέλες μου... σήμερα έκανα ετ μια τέλεια βλαστοκυστη ΑΑ, τα άλλα δύο μεγάλωσαν....τώρα ξεκούραση και υπομονή....αας ευχαριστω πολύ ♥️♥️♥️ για όλες τις συμβουλές και την συμπαράσταση

Κοπέλα μου όλα τέλεια να πανε κ να ακούσουμε για την μεγάλη χοριακη σου!!!να ξεκουράζεσαι,μην κανείς τπτ δν χάλασε κ ο κόσμος!💝💝

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nefeliap είπε:

Ειναι πολυ σπανιο να εχει καποια γυναικα μετατοπιση..εγω οπως ειπα μετα τη 2η αποτυχια ηθελα να κανω οτι υπαρχει απο εξεταση και επεμενα για τα παντα στον γιατρο μου.φαντασου παρακαλαγα για υστεροσκοπηση..αστα.. γιατι δεν ειχα χρονο για χασιμο..δεν εχω μετατόπιση αλλα το αποτελεσμα εδειξε οτι με βλαστοκυστες ειναι δεκτικο το ενδομητριο μου δηλαδη 5η μερα πρεπει να κανω ετ για να γινει αμεσα εμφυτευση..οποτε αναγκάστηκαμε να ρισκαρουμε τα ελαχιστα εμβρυα που μαζευα με φυσικους καθε μηνα(τα καταψύχαμε 3ης μερας παντα).με βλασοκυστες δηλ οτι πιο συνηθισμενο.μου στοιχισε 540€ Και το αποτελεσμα σε 4 βδομαδες ερχεται απο τους ισπανουσ.αναλυονται γονιδιακά κ σου λεει την ιδανικη μερα που πρεπει να προβείς σε ετ!γυναικες με επαναλαμβονομενες αποτυχιες ή κ βιοχημικες καλο ειναι να το δουνε..

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου. Απλά αυτό με τη μετατόπιση δεν κατάλαβα...τι σημαίνει? Ότι και καλά ποια ειναι η ακριβής μέρα του κύκλου που είναι καλό να γίνει η ετ παρόλη την προετοιμασία τεχνητού ή φυσικού κύκλου? Ή τα έκανα κουβάρι στο μυαλό μου? Εγώ είμαι 40 ετών με μια αποτυχημένη ετ. @peacock σε ευχαριστώ πολύ και σένα!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Begonia είπε:

Καλησπέρα σου,

Πέρασα από διάφορά κέντρα πριν αποφασίσω, μεταξύ αυτών και το new life. Δε ξέρω με ποιον μίλησες εκεί αλλά ο συγκεκριμένος που μίλησα εγώ μου άφησε πολύ άσχημη εντύπωση, είχε γνώσεις αλλά δεν έλαβε τίποτα υπόψην του από την περίπτωση μου. Και μου τον είχανε συστήσει κιόλας.. Νόμιζω δεν πρέπει να γράψω τι σου συστήνω αλλά το δίπλα ακριβώς κτίριο εμένα με ικανοποίησε πλήρως.

Καλησπέρα!!

Επειδή δεν με κάλυψε πλήρως η συνάντηση που είχα, πήραμε απόφαση με τον άντρα μου να πάμε Αθήνα στον Παντο, που έχουμε ακούσει πολύ καλά λόγια από τον περίγυρο μας. 

Εγώ κ για τα δύο κέντρα έχω ακούσει και καλά και κακά λόγια! Θεωρώ ότι επειδή πρόκειται για ένα λεπτό θέμα, το θέμα της εξωσωματικής και της υπογονιμότητας, κάποιες γυναίκες παρεξηγουμε λίγο παραπάνω κάποιες καταστάσεις ή συζητήσεις! Σίγουρα όμως υπάρχουν και αυτοί που θα σε δουν ψύχρα σαν ευρώ και δεν θα σκεφτούν τις ψυχές μας!!

Σε ευχαριστώ πολύ που μπήκες στο κόπο να μου γράψεις και να με ενημερώσεις όπως έκαναν πολλά κορίτσια εδώ μέσα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nia2021 είπε:

Καλησπέρα κοπέλες μου... σήμερα έκανα ετ μια τέλεια βλαστοκυστη ΑΑ, τα άλλα δύο μεγάλωσαν....τώρα ξεκούραση και υπομονή....αας ευχαριστω πολύ ♥️♥️♥️ για όλες τις συμβουλές και την συμπαράσταση

Καλή επιτυχία!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nia2021 είπε:

Τέλεια με το καλό κορίτσι μου... φαντάζομαι αρνητικό....ξέχασα να σου πω και για τη δουλειά, μου επιτρέπει να πάω αλλά επειδή είμαι εκπαιδευτικός στη δευτεροβάθμια φοβάμαι το συνωστισμό και τον κορονοιο και δεν θα πάω από 1/2 που ανοίγουν....αύριο τηλεκπαίδευση κανονικά....

Κι εγώ εκπαιδευτικός είμαι. Να πάρεις την επταήμερη ειδική άδεια υποβοηθούμενης αναπαραγωγής...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Κι εγώ εκπαιδευτικός είμαι. Να πάρεις την επταήμερη ειδική άδεια υποβοηθούμενης αναπαραγωγής...

Έχω πάρει ήδη βεβαίωση από το κέντρο....θα πάρω και από το γιατρό....και θα τα καταθέσω.... ευχαριστω πολύ ♥️♥️♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Nia2021 είπε:

Έχω πάρει ήδη βεβαίωση από το κέντρο....θα πάρω και από το γιατρό....και θα τα καταθέσω.... ευχαριστω πολύ ♥️♥️♥️

Να ξέρεις στις μέρες αυτές δεν περιλαβανεται το Σαββατοκύριακο. Την έχω πάρει 2 φορές γι'αυτό στο λέω..... Μέτρα μέρες ....από αύριο 3 και από την άλλη εβδομάδα άλλες 4... Άραξε τώρα.... Πότε σου είπε να κάνεις χοριακή ο γιατρός;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Να ξέρεις στις μέρες αυτές δεν περιλαβανεται το Σαββατοκύριακο. Την έχω πάρει 2 φορές γι'αυτό στο λέω..... Μέτρα μέρες ....από αύριο 3 και από την άλλη εβδομάδα άλλες 4... Άραξε τώρα.... Πότε σου είπε να κάνεις χοριακή ο γιατρός;

Θα την πάρω από 1/2 έως 9/2 που ανοίγουν τα σχολεία στη δευτεροβάθμια, αύριο μέχρι την Παρασκευή έχω τηλεκπαίδευση οπότε όλα καλά....σπίτι θα είμαι χαλαρά, στα περισσότερα είμαι συνδιδασκαλια....στις 4/2 με το καλό θα κάνω τη χοριακη....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nia2021 είπε:

Θα την πάρω από 1/2 έως 9/2 που ανοίγουν τα σχολεία στη δευτεροβάθμια, αύριο μέχρι την Παρασκευή έχω τηλεκπαίδευση οπότε όλα καλά....σπίτι θα είμαι χαλαρά, στα περισσότερα είμαι συνδιδασκαλια....στις 4/2 με το καλό θα κάνω τη χοριακη....

Περιμένουμε να ανοίξεις το μήνα με θετικό....σου στέλνω θετική ενέργεια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Περιμένουμε να ανοίξεις το μήνα με θετικό....σου στέλνω θετική ενέργεια

Ευχαριστώ πολύ ♥️♥️♥️ με τόσες θετικές σκέψεις...που θα πάει;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Begonia είπε:

Γειά σας κορίτσια,

Πρώτη φορά γράφω αλλά μήνες διαβάζω. Προσπαθούμε 2 χρόνια αλλά τίποτα..Προχωράμε και εμείς σε εξωσωματική. Είμαι 33 χρονων και ο λόγος είναι το αδύναμο σπέρμα του άντρα μου, χωρίς να μπορούμε να βρούμε την αιτία. Έκανε θεραπεία με βιταμίνες και από κει που είμασταν για βιοψία όρχεως τώρα το αποφύγαμε σίγουρα και βελτιώθηκε λιγακι η ποσότητα και το DNA.

Όμως, παράλληλα τρέχαμε τα χαρτιά για την επιτροπή ώστε να πάρουμε τα φάρμακα. Τα στείλαμε και ενώ όταν τον Οκτώβρη που πήραμε τηλεφώνο για το ραντεβού μας είπανε πως θα έχουμε τα αποτελέσματα σε 10 μέρες από την παραλαβή του φακέλου, τώρα που τους πήρα τηλέφωνο σχεδον 10 μέρες μετά που παρέλαβαν το φάκελο μου λένε σε κανα μήνα θα τα έχουμε. Αυτό σημαίνει ότι ενώ θα ξεκινούσαμε σε λίγες μέρες τις ενέσεις τώρα θα χάσουμε τον επόμενο και μάλλον τον μεθεπόμενο κύκλο με κίνδυνο να ξαναχαλάσει το σπέρμα αφού τώρα είναι φουλ ντοπαρισμένο και φαίνεται πως ήδη ξαναρχισε η πτωτική του πορεία.

Έχω στενοχωρηθεί πολύ και σκέφτομαι πως ίσως πρέπει να τα αγοράσουμε τα φάρμακα όσο και αν μας ζορίζει το κόστος που πιθανα θα γλιτώναμε περιμένοντας. Δε ξέρω τι να κάνω..

Καμία εμπείρια-γνώμη?

Να καταψύξετε το σπέρμα ίσως; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Begonia είπε:

Γειά σας κορίτσια,

Πρώτη φορά γράφω αλλά μήνες διαβάζω. Προσπαθούμε 2 χρόνια αλλά τίποτα..Προχωράμε και εμείς σε εξωσωματική. Είμαι 33 χρονων και ο λόγος είναι το αδύναμο σπέρμα του άντρα μου, χωρίς να μπορούμε να βρούμε την αιτία. Έκανε θεραπεία με βιταμίνες και από κει που είμασταν για βιοψία όρχεως τώρα το αποφύγαμε σίγουρα και βελτιώθηκε λιγακι η ποσότητα και το DNA.

Όμως, παράλληλα τρέχαμε τα χαρτιά για την επιτροπή ώστε να πάρουμε τα φάρμακα. Τα στείλαμε και ενώ όταν τον Οκτώβρη που πήραμε τηλεφώνο για το ραντεβού μας είπανε πως θα έχουμε τα αποτελέσματα σε 10 μέρες από την παραλαβή του φακέλου, τώρα που τους πήρα τηλέφωνο σχεδον 10 μέρες μετά που παρέλαβαν το φάκελο μου λένε σε κανα μήνα θα τα έχουμε. Αυτό σημαίνει ότι ενώ θα ξεκινούσαμε σε λίγες μέρες τις ενέσεις τώρα θα χάσουμε τον επόμενο και μάλλον τον μεθεπόμενο κύκλο με κίνδυνο να ξαναχαλάσει το σπέρμα αφού τώρα είναι φουλ ντοπαρισμένο και φαίνεται πως ήδη ξαναρχισε η πτωτική του πορεία.

Έχω στενοχωρηθεί πολύ και σκέφτομαι πως ίσως πρέπει να τα αγοράσουμε τα φάρμακα όσο και αν μας ζορίζει το κόστος που πιθανα θα γλιτώναμε περιμένοντας. Δε ξέρω τι να κάνω..

Καμία εμπείρια-γνώμη?

Να πάρεις την επιτροπή να εξηγήσεις και να παρακαλέσεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η maroutsalo είπε:

Να πάρεις την επιτροπή να εξηγήσεις και να παρακαλέσεις;

Συμφωνώ μαζί σου, μη πω να πιέσει....εγώ τους έσπασα τα νεύρα από τα τηλ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Nia2021 καλή επιτυχία σου εύχομαι!! να είναι τυχερή η εμβρυομεταφορά σου και σύντομα να μας πεις τα καλά νεά!! 🤞🤞🤞

@Nefeliap και @Kukki σας ευχαριστώ για τη συμπαράσταση. Είδα σήμερα το γιατρό και μου είπε ότι τον προβλημάτισε πολύ η δεύτερη αρνητική χοριακή και πρέπει να το ψάξουμε περαιτέρω πριν προχωρήσουμε στην 3η ετ. Μπορεί βέβαια να ήταν και τύχη, συν έβαζα μόνο 1 έμβρυο κάθε φορά. Αλλά αθροιστικά η πιθανότητα για θετικό αποτέλεσμα ήταν μέχρι τώρα πάνω από 70%. Μου είπε πλέον να κάνω υστεροσκόπηση, καρυοτυπο ζευγους, ανοσολογικό ελεγχο, ελεγχο θρομβοφιλίας και μοριακό θρομβοφιλίας. Από αύριο θα ψάξω αν μπορώ να κάνω κάποια από αυτά σε δημόσια νοσοκομεία για να μειώσω λίγο το κόστος. Πιστεύετε ότι χρειάζεται κάτι άλλο; 

Ενδιαφέρον αυτό το έρα τεστ... Η δειγματοληψία γίνεται κατά την υστεροσκόπηση ή είναι κάποια ανεξάρτητη εξέταση; 

@Begonia προσπάθησε να επιμείνεις και να τους πεις ότι έχεις ήδη κάνει τον προγραμματισμό σου με βάση τους χρόνους που σας υπέδειξαν, έχετε ήδη ξεκινήσει θεραπείες και σας δημιουργούν σοβαρό πρόβλημα. Κάνε ό,τι μπορείς για να τους πιέσεις. Κι αν δεν τα καταφέρεις μη φρικάρεις - μίλα με το γιατρό σου και θα σας πει πώς να το διαχειριστείτε. Σίγουρα θα σας βρει λύση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Nefeliap είπε:

Να πανε ολα τελεια κ να ειναι το μωρακι σου αυτο! Εξαιρετικη ειναι!! Αλλα η αλλη η βλαστοκυστη δηλ τι σημαινει μεγαλωσε; Δε το επιασα αυτο...ποτε ειχες κανει ωοληψια..;;

Είχα τρεις αλλά οι δύο δεν προχώρησαν σε πλήρη βλαστοκυστη....έμειναν μεταξύ 3-4ης μέρας....μόνο μια έφτασε στο τέλος....αλλά μην είμαστε πλεονέκτες...μια καλή και τυχερή....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η mia2020 είπε:

@Nia2021 καλή επιτυχία σου εύχομαι!! να είναι τυχερή η εμβρυομεταφορά σου και σύντομα να μας πεις τα καλά νεά!! 🤞🤞🤞

@Nefeliap και @Kukki σας ευχαριστώ για τη συμπαράσταση. Είδα σήμερα το γιατρό και μου είπε ότι τον προβλημάτισε πολύ η δεύτερη αρνητική χοριακή και πρέπει να το ψάξουμε περαιτέρω πριν προχωρήσουμε στην 3η ετ. Μπορεί βέβαια να ήταν και τύχη, συν έβαζα μόνο 1 έμβρυο κάθε φορά. Αλλά αθροιστικά η πιθανότητα για θετικό αποτέλεσμα ήταν μέχρι τώρα πάνω από 70%. Μου είπε πλέον να κάνω υστεροσκόπηση, καρυοτυπο ζευγους, ανοσολογικό ελεγχο, ελεγχο θρομβοφιλίας και μοριακό θρομβοφιλίας. Από αύριο θα ψάξω αν μπορώ να κάνω κάποια από αυτά σε δημόσια νοσοκομεία για να μειώσω λίγο το κόστος. Πιστεύετε ότι χρειάζεται κάτι άλλο; 

Ενδιαφέρον αυτό το έρα τεστ... Η δειγματοληψία γίνεται κατά την υστεροσκόπηση ή είναι κάποια ανεξάρτητη εξέταση; 

@Begonia προσπάθησε να επιμείνεις και να τους πεις ότι έχεις ήδη κάνει τον προγραμματισμό σου με βάση τους χρόνους που σας υπέδειξαν, έχετε ήδη ξεκινήσει θεραπείες και σας δημιουργούν σοβαρό πρόβλημα. Κάνε ό,τι μπορείς για να τους πιέσεις. Κι αν δεν τα καταφέρεις μη φρικάρεις - μίλα με το γιατρό σου και θα σας πει πώς να το διαχειριστείτε. Σίγουρα θα σας βρει λύση.

Ευχαριστώ πολύ @mia2020...ότι καλύτερο για όλες μας....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η mia2020 είπε:

@Nia2021 καλή επιτυχία σου εύχομαι!! να είναι τυχερή η εμβρυομεταφορά σου και σύντομα να μας πεις τα καλά νεά!! 🤞🤞🤞

@Nefeliap και @Kukki σας ευχαριστώ για τη συμπαράσταση. Είδα σήμερα το γιατρό και μου είπε ότι τον προβλημάτισε πολύ η δεύτερη αρνητική χοριακή και πρέπει να το ψάξουμε περαιτέρω πριν προχωρήσουμε στην 3η ετ. Μπορεί βέβαια να ήταν και τύχη, συν έβαζα μόνο 1 έμβρυο κάθε φορά. Αλλά αθροιστικά η πιθανότητα για θετικό αποτέλεσμα ήταν μέχρι τώρα πάνω από 70%. Μου είπε πλέον να κάνω υστεροσκόπηση, καρυοτυπο ζευγους, ανοσολογικό ελεγχο, ελεγχο θρομβοφιλίας και μοριακό θρομβοφιλίας. Από αύριο θα ψάξω αν μπορώ να κάνω κάποια από αυτά σε δημόσια νοσοκομεία για να μειώσω λίγο το κόστος. Πιστεύετε ότι χρειάζεται κάτι άλλο; 

Ενδιαφέρον αυτό το έρα τεστ... Η δειγματοληψία γίνεται κατά την υστεροσκόπηση ή είναι κάποια ανεξάρτητη εξέταση; 

@Begonia προσπάθησε να επιμείνεις και να τους πεις ότι έχεις ήδη κάνει τον προγραμματισμό σου με βάση τους χρόνους που σας υπέδειξαν, έχετε ήδη ξεκινήσει θεραπείες και σας δημιουργούν σοβαρό πρόβλημα. Κάνε ό,τι μπορείς για να τους πιέσεις. Κι αν δεν τα καταφέρεις μη φρικάρεις - μίλα με το γιατρό σου και θα σας πει πώς να το διαχειριστείτε. Σίγουρα θα σας βρει λύση.

Σε ποιο κεντρο εισαι κοριτσι ; Περιεργο να μιλάει γιατρος για θρομβοφιλια ..επισης ο καρυοτυπος γινεται απο τηνναρχη ..Εμ των υστερων εφοσον κανατε εμβρυα τι νοημα εχει;& ξαφνικα τα ζηταει ολα κ υστερο..δε ξερω..ναι μπορει να ετυχε εννοειται & να ησουν ατυχη..αλλα για μενα πιθανοτητες πανω απο 70% για να πετυχεις νομιζω ειναι υπερβολη..για να κανεις το ερα κανεις προετοιμασια σαν να πας για ετ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα αγαπημένες!!! Αν και πλέον δεν μπαίνω πολύ συχνά λόγο παιδιού όταν βρίσκω χρόνο το βράδυ κάθομαι και σας διαβάζω. @annie! και @Papadakis να σας ζήσουν τα μωράκια!! Γερά και ευτυχισμένα να είναι!!! @peacock Εύχομαι να βρείς σύντομα την αιτία του προβλήματος.Θυμάμαι σε ποιον γιατρό πήγαινες, πας ακόμα εκεί; Όσο για γιατρό που ρώτησες @mia2020 θα σου προτείνω τον Κ.Τσιριγώτη. Παιδευόμουν άσκοπα 5 χρόνια σε διάφορους γιατρούς μέχρι που βρήκα τον γιατρό που με βοήθησε και μετά απο αποτυχημένες εξωσωματικές με την πρώτη ετ με το Τσιριγώτη έμεινα έγκυος. Καλή επιτυχία στα κορίτσια που κάνανε εμβρυομεταφορές!!!!  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ πολύ που μου δώσατε κάποιες ιδέες.

Έχουμε ήδη καταψύξει αλλά επειδή είναι λίγα σε ποσότητα δεν είναι βέβαιο ότι στην απόψυξη θα μας μείνει κάτι.

Nia2021  ήθελα να σε ρωτήσω όταν λές τους έσπασες τα νεύρα που πήρες τηλέφωνο?

Εγώ κάλεσα εκεί που πήρα για να κλείσω ραντεβού για να ρωτήσω πότε θα έχω τα αποτελέσματα και απότι κατάλαβα από εκεί τα στέλνουνε τα χαρτιά στους γιατρούς της επιτροπής στο Ιπποκράτειο εδώ στην Θεσσαλονίκη άρα πως μπορώ να μιλήσω άμεσα με την επιτροπή?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Nefeliap είπε:

Ναι αλλα αμη ποσο εχεις; Σιγουρα εχεις απωθεμα...και η fsh δεν ειναι τραγικη..αυτο που λες το ιδιο ισχυε και ισχυει και για μενα..αλλα εγω εκανα το ερα τεστ και εδειξε οτι με βλαστοκυστη θα ειναι φουλ ανοικτο το παραθυρο εμφυτευσης μου και τοτε πρεπει να κανω ετ οπως και να εχει,για να γινει η εμφυτευση!οποτε επρεπε να ρισκαραμε..& για αυτο ετρεμα 5 μερες στην αναμονη διοτι νομιζα οτι δε θα φτασει κανενα σε βλαστοκυστη..βασικα να σου πω την αληθεια πιστευα οτι 1 απο τα 3 θα τα καταφερει..

Κ αμη χαμηλη εχω κάπου στο 1. Θα ρωτήσω για ερα τεστ μήπως το κάνω κι εγώ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα! Έχω μια ερώτηση για τις εγκυούλες μας. Μετά την ετ, κρεβατωθήκατε; Αν ναι, για πόσες ημέρες; 
Κ τι εννοούμε κρεβάτωμα; Σηκωνόσασταν μόνο για τουαλέτα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Kukki είπε:

Κορίτσια καλημέρα! Έχω μια ερώτηση για τις εγκυούλες μας. Μετά την ετ, κρεβατωθήκατε; Αν ναι, για πόσες ημέρες; 
Κ τι εννοούμε κρεβάτωμα; Σηκωνόσασταν μόνο για τουαλέτα;

Καλημερα! Θελει πολυ χαλαρο περπατημα στο σπιτι για να αιματωνεται η μητρα.εγω αραξα με νετφλιξ απο καναπε σε κρεβατι κ ελαχιστο περπατημα,αφου να φανταστεις ειχα συνηθισει κ βαριομουν να βγω ακομα κ για χοριακή να παω... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Kukki είπε:

Κορίτσια καλημέρα! Έχω μια ερώτηση για τις εγκυούλες μας. Μετά την ετ, κρεβατωθήκατε; Αν ναι, για πόσες ημέρες; 
Κ τι εννοούμε κρεβάτωμα; Σηκωνόσασταν μόνο για τουαλέτα;

Κατά το γιατρό δεν ήθελε κρεβάτωμα. Εγώ τις 3 πρώτες μέρες πρόσεχα παρα πολύ και την έβγαλα στον καναπέ με λίγο περπάτημα μέσα στο σπίτι. Έπειτα βγήκα κ καμμία βόλτα για λίγο περπάτημα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Καλημερα! Θελει πολυ χαλαρο περπατημα στο σπιτι για να αιματωνεται η μητρα.εγω αραξα με νετφλιξ απο καναπε σε κρεβατι κ ελαχιστο περπατημα,αφου να φανταστεις ειχα συνηθισει κ βαριομουν να βγω ακομα κ για χοριακή να παω... 

Καλημέρα κορίτσια....@Nefelilap ούτε το πρωινό σου δεν ετοίμαζες;εγώ τωρα είμαι μόνη στο σπίτι, εντάξει φαγητό κλπ τίποτα δεν κάνω....επίσης να ρωτήσω και εγώ κάτι;;;οι πόνοι χαμηλά στην κοιλιά είναι φυσιολογικοί και τα υγρά;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...