Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η Kukki είπε:

Με βλαστοκύστη κατάφερες την εγκυμοσύνη;;

Ναι! Βαλαμε 2 φρέσκια απο τροποποιημενο φυσικο με 900 μοναδες περγκοβερις (150 τη μερα για 6 μερες) κ ξεπαγωσαμε 1 εμβρυο 3ης μερας (απο αυτα που μαζευα) κ το αφησαμε κ αυτο να παει βλαστοκυστη μαζι με τα αλλα! Το τι αγωνια τραβηξα δε λεγεται 5 μερες κ πραγματικα το να πανε 3 στα 3 σε βλαστοκυστη το λεω κ θαυμα με fsh 17 κ αμη 0,3 κ να γαντζωθούν και τα 2 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Stellass είπε:

Κορίτσια καλησπέρα σας θα ήθελα να μου πείτε για το κέντρο εξωσωματικής το Medimal στην Αθήνα και για τον γιατρό Ξυδιας γνώμες??? 

Αχ θεε μου !! εκει ειναι ενας συνεργατης ο οικ που πηγα στο γραφειο του κ μου ελεγε ολο μαλακιες οτι δε πιανω παιδι για 4 λογους κ να κανω μια θεραπεια του κ τοτε μονο θα μεινω!500€ του δωσα.. κ σε 10 μερες ημουν εγκυος ( δεν εκανα τιποτα απο αυτα που μου ειπε ) !!! Προσεχε τον συνεργατη αυτον...για τον ξύδια δεν εχω ιδεα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η mia2020 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα,

Εγώ μπήκα στη διαδικασία της εξωσωματικής τον περασμένο Σεπτέμβρη. Είμαι 33 ετών. Όπως έχω γράψει και παλιότερα ο λόγος που μπήκα στη διαδικασία είναι ότι ο σύντροφός μου έχει περάσει καρκίνο των όρχεων και μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε μόνο κατεψυγμένο σπέρμα. Κατά τα άλλα οι ενδείξεις μέχρι στιγμής είναι ότι εγώ δεν έχω κάποιο πρόβλημα, οι γιατροί μας θεωρούσαν απλή σχετικά περίπτωση και ήταν αισιόδοξοι.

Σήμερα πήρα τη δεύτερη μηδενική χοριακή μου από εμβρυομεταφορά μίας κατεψυγμένης βλαστοκύστης 4ΑΑ (μορφολογικά τέλεια κατά το γιατρό). Πριν 1 μήνα είχα ξαναπάρει μηδενική χοριακή από εμβρυομεταφορά μίας φρέσκιας βλαστοκύστης 4ΑΑ. Έχω στην κατάψυξη άλλες 4 βλαστοκύστες 4ΑΑ, 1 4ΑΒ και 1 4ΒΒ.

Μετά το σημερινό δεύτερο αρνητικό αποτέλεσμα νιώθω χάλια... Δεν ξέρω πώς να σκεφτώ και να κινηθώ... Να προχωρήσω σε επόμενη εβρυομεταφορά ή να κάνω μια παύση και να το ψάξω; Ίσως να είναι υπερβολικό να νιώθω έτσι απλά με μια δεύτερη αποτυχία. Υπάρχουν εδώ μέσα γυναίκες που έχουν παλέψει πολύ περισσότερο από μένα και πραγματικά τις θαυμάζω. Όμως αυτό δε μειώνει τον πόνο που αισθάνομαι, και κυρίως το φόβο μου μήπως τελικά δε τα καταφέρουμε.

Οι εξετάσεις που γράφετε πιο πάνω δε μου ζητήθηκαν ποτέ και δεν τις έχω κάνει (καρυότυπος, θρομβοφιλία, υστεροσκόπηση, κυστική ίνωση). Εχω κάνει μόνο τις βασικές αιματολογικές και σαλπιγγογραφία. Αυτή τη φορά σκέφτομαι μήπως πρέπει να κάνω μόνη μου όλες τις πιθανές εξετάσεις. Θα σκεφτώ επίσης μήπως αλλάξω γιατρό. Είμαι σε ένα από τα μεγαλύτερα κέντρα εξωσωματικής της Αθήνας με πολύ γνωστό γιατρό. Μέχρι τώρα δεν έχω εντοπίσει κανένα λάθος στις διαδικασίες, αλλά νιώθω ότι το περιβάλλον είναι απρόσωπο και δεν έχω προσωπική υποστήριξη και ενδιαφέρον από το γιατρό μου. 

Αν έχετε να προτείνετε καλούς γιατρούς στην Αθήνα που συνεργάζονται με έμπιστα εμβρυολογικά εργαστήρια, και ασχολούνται προσωπικά με την κάθε περίπτωση με ενδιαφέρει πολύ να ακούσω τις προτάσεις σας. Δε με ενδιαφέρει ο γιατρός να είναι όνομα, με ενδιαφέρει να ασχολείται διεξοδικά με την κάθε περίπτωση ώστε να μπορέσω να στηριχτώ και να τον εμπιστευτώ για να συνεχίσω.

Σας ευχαριστώ πολύ

Πολυ λυπαμαι κοπελα μου ξερω ακριβως πως νοιωθεις μετα την 2η αποτυχημενη ετ και εγω εφαγα φρικη κ εψαξα τα παντα απο εξετασεις και επειδη βιαζομουν λογω ηλικιας μου 42 , τις πληρωνα ιδιωτικα και αποδεικτηκε οτι δεν ειχα κατι και απλα ετυχε τις προηγουμενες οπως μου ελεγε ο γιατρος μου αλλα ΔΕν τον πιστευα ..βεβαια αλλαξαμε καποια πραγματα πχ με πηγε σε φυσικο κυκλο δηλ πηρα ελαχιστα φαρμακα(μονο ουτρο κ 3 μερες αντιβιωση) και μεταφεραμε βλαστοκυστες (ενω τις προηγουμενες ειχαμε μεταφερει εμβρυα 3ης κ 1 μοριδιο!!θεωρω να ψαξεις τα βασικα..εγω στο γενεσις ημουν κ ειχα σωστη καθοδηγηση απο την αρχη με αρκετες εξετασεις που εχουν στο πρωτοκολλο τους ωστε να αποκλεισουμε τυχον προβληματα ,αλλιως δε προχωρα σε ετ .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η troia είπε:

To σπέρμα; Π.χ. κατακερματισμό; 

Ναι κι αυτά..ο κος Ασβέστης είναι ο ουρολόγος μας. (Εγγύηση) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Nefeliap είπε:

Ναι! Βαλαμε 2 φρέσκια απο τροποποιημενο φυσικο με 900 μοναδες περγκοβερις (150 τη μερα για 6 μερες) κ ξεπαγωσαμε 1 εμβρυο 3ης μερας (απο αυτα που μαζευα) κ το αφησαμε κ αυτο να παει βλαστοκυστη μαζι με τα αλλα! Το τι αγωνια τραβηξα δε λεγεται 5 μερες κ πραγματικα το να πανε 3 στα 3 σε βλαστοκυστη το λεω κ θαυμα με fsh 17 κ αμη 0,3 κ να γαντζωθούν και τα 2 

Εμένα μου είχαν πει οτι με λίγα ωάρια δε το διακινδυνεύουν να περιμένουμε για βλαστοκύστη γιατί μπορεί να μείνουμε με κανένα... 

Άσε κ εμένα η fsh είναι 13 κ είμαι 30 😞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η mia2020 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα,

Εγώ μπήκα στη διαδικασία της εξωσωματικής τον περασμένο Σεπτέμβρη. Είμαι 33 ετών. Όπως έχω γράψει και παλιότερα ο λόγος που μπήκα στη διαδικασία είναι ότι ο σύντροφός μου έχει περάσει καρκίνο των όρχεων και μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε μόνο κατεψυγμένο σπέρμα. Κατά τα άλλα οι ενδείξεις μέχρι στιγμής είναι ότι εγώ δεν έχω κάποιο πρόβλημα, οι γιατροί μας θεωρούσαν απλή σχετικά περίπτωση και ήταν αισιόδοξοι.

Σήμερα πήρα τη δεύτερη μηδενική χοριακή μου από εμβρυομεταφορά μίας κατεψυγμένης βλαστοκύστης 4ΑΑ (μορφολογικά τέλεια κατά το γιατρό). Πριν 1 μήνα είχα ξαναπάρει μηδενική χοριακή από εμβρυομεταφορά μίας φρέσκιας βλαστοκύστης 4ΑΑ. Έχω στην κατάψυξη άλλες 4 βλαστοκύστες 4ΑΑ, 1 4ΑΒ και 1 4ΒΒ.

Μετά το σημερινό δεύτερο αρνητικό αποτέλεσμα νιώθω χάλια... Δεν ξέρω πώς να σκεφτώ και να κινηθώ... Να προχωρήσω σε επόμενη εβρυομεταφορά ή να κάνω μια παύση και να το ψάξω; Ίσως να είναι υπερβολικό να νιώθω έτσι απλά με μια δεύτερη αποτυχία. Υπάρχουν εδώ μέσα γυναίκες που έχουν παλέψει πολύ περισσότερο από μένα και πραγματικά τις θαυμάζω. Όμως αυτό δε μειώνει τον πόνο που αισθάνομαι, και κυρίως το φόβο μου μήπως τελικά δε τα καταφέρουμε.

Οι εξετάσεις που γράφετε πιο πάνω δε μου ζητήθηκαν ποτέ και δεν τις έχω κάνει (καρυότυπος, θρομβοφιλία, υστεροσκόπηση, κυστική ίνωση). Εχω κάνει μόνο τις βασικές αιματολογικές και σαλπιγγογραφία. Αυτή τη φορά σκέφτομαι μήπως πρέπει να κάνω μόνη μου όλες τις πιθανές εξετάσεις. Θα σκεφτώ επίσης μήπως αλλάξω γιατρό. Είμαι σε ένα από τα μεγαλύτερα κέντρα εξωσωματικής της Αθήνας με πολύ γνωστό γιατρό. Μέχρι τώρα δεν έχω εντοπίσει κανένα λάθος στις διαδικασίες, αλλά νιώθω ότι το περιβάλλον είναι απρόσωπο και δεν έχω προσωπική υποστήριξη και ενδιαφέρον από το γιατρό μου. 

Αν έχετε να προτείνετε καλούς γιατρούς στην Αθήνα που συνεργάζονται με έμπιστα εμβρυολογικά εργαστήρια, και ασχολούνται προσωπικά με την κάθε περίπτωση με ενδιαφέρει πολύ να ακούσω τις προτάσεις σας. Δε με ενδιαφέρει ο γιατρός να είναι όνομα, με ενδιαφέρει να ασχολείται διεξοδικά με την κάθε περίπτωση ώστε να μπορέσω να στηριχτώ και να τον εμπιστευτώ για να συνεχίσω.

Σας ευχαριστώ πολύ

Σε καταλαβαίνω απόλυτα. Κι εγώ μετά τη δεύτερη αποτυχημένη ετ ήμουν ράκος. Ένιωθα ότι δεν υπάρχει ελπίδα κ δε θα τα καταφέρω ποτέ. 
 

Γι αυτό αποφάσισα να πάρω τον χρόνο μου κ να ανασυγκροτηθώ, να κάνω ότι εξετάσεις δεν είχα κάνει μέχρι τότε κ όταν νιώσω έτοιμη να ξαναπροσπαθήσω με διέγερση γτ δεν έχω άλλα στην κατάψυξη. Δίνω κ λίγα πανάθεμα με

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Kukki είπε:

Εμένα μου είχαν πει οτι με λίγα ωάρια δε το διακινδυνεύουν να περιμένουμε για βλαστοκύστη γιατί μπορεί να μείνουμε με κανένα... 

Άσε κ εμένα η fsh είναι 13 κ είμαι 30 😞

Ναι αλλα αμη ποσο εχεις; Σιγουρα εχεις απωθεμα...και η fsh δεν ειναι τραγικη..αυτο που λες το ιδιο ισχυε και ισχυει και για μενα..αλλα εγω εκανα το ερα τεστ και εδειξε οτι με βλαστοκυστη θα ειναι φουλ ανοικτο το παραθυρο εμφυτευσης μου και τοτε πρεπει να κανω ετ οπως και να εχει,για να γινει η εμφυτευση!οποτε επρεπε να ρισκαραμε..& για αυτο ετρεμα 5 μερες στην αναμονη διοτι νομιζα οτι δε θα φτασει κανενα σε βλαστοκυστη..βασικα να σου πω την αληθεια πιστευα οτι 1 απο τα 3 θα τα καταφερει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια,

Πρώτη φορά γράφω αλλά μήνες διαβάζω. Προσπαθούμε 2 χρόνια αλλά τίποτα..Προχωράμε και εμείς σε εξωσωματική. Είμαι 33 χρονων και ο λόγος είναι το αδύναμο σπέρμα του άντρα μου, χωρίς να μπορούμε να βρούμε την αιτία. Έκανε θεραπεία με βιταμίνες και από κει που είμασταν για βιοψία όρχεως τώρα το αποφύγαμε σίγουρα και βελτιώθηκε λιγακι η ποσότητα και το DNA.

Όμως, παράλληλα τρέχαμε τα χαρτιά για την επιτροπή ώστε να πάρουμε τα φάρμακα. Τα στείλαμε και ενώ όταν τον Οκτώβρη που πήραμε τηλεφώνο για το ραντεβού μας είπανε πως θα έχουμε τα αποτελέσματα σε 10 μέρες από την παραλαβή του φακέλου, τώρα που τους πήρα τηλέφωνο σχεδον 10 μέρες μετά που παρέλαβαν το φάκελο μου λένε σε κανα μήνα θα τα έχουμε. Αυτό σημαίνει ότι ενώ θα ξεκινούσαμε σε λίγες μέρες τις ενέσεις τώρα θα χάσουμε τον επόμενο και μάλλον τον μεθεπόμενο κύκλο με κίνδυνο να ξαναχαλάσει το σπέρμα αφού τώρα είναι φουλ ντοπαρισμένο και φαίνεται πως ήδη ξαναρχισε η πτωτική του πορεία.

Έχω στενοχωρηθεί πολύ και σκέφτομαι πως ίσως πρέπει να τα αγοράσουμε τα φάρμακα όσο και αν μας ζορίζει το κόστος που πιθανα θα γλιτώναμε περιμένοντας. Δε ξέρω τι να κάνω..

Καμία εμπείρια-γνώμη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 14/1/2021 at 7:50 ΜΜ, ο/η Tonakiv είπε:

Ο γιατρός μου μου συνέστησε το new Life. Έχεις να προτείνεις κάποιο άλλο; 

Πώς μπαίνεις σε αναμονή για αυτήν την επιτροπή; 

Πω πω νιώθω λες κ εχω έρθει από το πιο μακρινό και απομονωμένο χωριό κατευθείαν στο κέντρο της πόλης...

Αν σας κουράζω, ειλικρινά συγγνώμη..

Καλησπέρα σου,

Πέρασα από διάφορά κέντρα πριν αποφασίσω, μεταξύ αυτών και το new life. Δε ξέρω με ποιον μίλησες εκεί αλλά ο συγκεκριμένος που μίλησα εγώ μου άφησε πολύ άσχημη εντύπωση, είχε γνώσεις αλλά δεν έλαβε τίποτα υπόψην του από την περίπτωση μου. Και μου τον είχανε συστήσει κιόλας.. Νόμιζω δεν πρέπει να γράψω τι σου συστήνω αλλά το δίπλα ακριβώς κτίριο εμένα με ικανοποίησε πλήρως.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Nefeliap είπε:

Ναι αλλα αμη ποσο εχεις; Σιγουρα εχεις απωθεμα...και η fsh δεν ειναι τραγικη..αυτο που λες το ιδιο ισχυε και ισχυει και για μενα..αλλα εγω εκανα το ερα τεστ και εδειξε οτι με βλαστοκυστη θα ειναι φουλ ανοικτο το παραθυρο εμφυτευσης μου και τοτε πρεπει να κανω ετ οπως και να εχει,για να γινει η εμφυτευση!οποτε επρεπε να ρισκαραμε..& για αυτο ετρεμα 5 μερες στην αναμονη διοτι νομιζα οτι δε θα φτασει κανενα σε βλαστοκυστη..βασικα να σου πω την αληθεια πιστευα οτι 1 απο τα 3 θα τα καταφερει..

Νεφέλη μου καλησπέρα,,,,πόσο σημαντικό θεωρείται το ερα τεστ και ποιο το κόστος του? Εσύ που όλα τα ξέρεις και τα έχεις κάνει είσαι η ιδανική για να μας ανοιγεις τα ματια. 💓

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η condios είπε:

Νεφέλη μου καλησπέρα,,,,πόσο σημαντικό θεωρείται το ερα τεστ και ποιο το κόστος του? Εσύ που όλα τα ξέρεις και τα έχεις κάνει είσαι η ιδανική για να μας ανοιγεις τα ματια. 💓

Ειναι πολυ σπανιο να εχει καποια γυναικα μετατοπιση..εγω οπως ειπα μετα τη 2η αποτυχια ηθελα να κανω οτι υπαρχει απο εξεταση και επεμενα για τα παντα στον γιατρο μου.φαντασου παρακαλαγα για υστεροσκοπηση..αστα.. γιατι δεν ειχα χρονο για χασιμο..δεν εχω μετατόπιση αλλα το αποτελεσμα εδειξε οτι με βλαστοκυστες ειναι δεκτικο το ενδομητριο μου δηλαδη 5η μερα πρεπει να κανω ετ για να γινει αμεσα εμφυτευση..οποτε αναγκάστηκαμε να ρισκαρουμε τα ελαχιστα εμβρυα που μαζευα με φυσικους καθε μηνα(τα καταψύχαμε 3ης μερας παντα).με βλασοκυστες δηλ οτι πιο συνηθισμενο.μου στοιχισε 540€ Και το αποτελεσμα σε 4 βδομαδες ερχεται απο τους ισπανουσ.αναλυονται γονιδιακά κ σου λεει την ιδανικη μερα που πρεπει να προβείς σε ετ!γυναικες με επαναλαμβονομενες αποτυχιες ή κ βιοχημικες καλο ειναι να το δουνε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Ειναι πολυ σπανιο να εχει καποια γυναικα μετατοπιση..εγω οπως ειπα μετα τη 2η αποτυχια ηθελα να κανω οτι υπαρχει απο εξεταση και επεμενα για τα παντα στον γιατρο μου.φαντασου παρακαλαγα για υστεροσκοπηση..αστα.. γιατι δεν ειχα χρονο για χασιμο..δεν εχω μετατόπιση αλλα το αποτελεσμα εδειξε οτι με βλαστοκυστες ειναι δεκτικο το ενδομητριο μου δηλαδη 5η μερα πρεπει να κανω ετ για να γινει αμεσα εμφυτευση..οποτε αναγκάστηκαμε να ρισκαρουμε τα ελαχιστα εμβρυα που μαζευα με φυσικους καθε μηνα(τα καταψύχαμε 3ης μερας παντα).με βλασοκυστες δηλ οτι πιο συνηθισμενο.μου στοιχισε 540€ Και το αποτελεσμα σε 4 βδομαδες ερχεται απο τους ισπανουσ.αναλυονται γονιδιακά κ σου λεει την ιδανικη μερα που πρεπει να προβείς σε ετ!γυναικες με επαναλαμβονομενες αποτυχιες ή κ βιοχημικες καλο ειναι να το δουνε..

Εσυ κορίτσι μου είσαι πηγή γνώσης!!!Παντα χαίρομαι να διαβάζω αυτά που γράφεις γιατί δίνεις τα φώτα σου σε όλες μας και παράλληλα νιώθω και αισιοδοξία γιατί τα κατάφερες!!😊

@kaounmar φίλη μου αυτήν την εξέταση που λέει η Νεφέλη σου έλεγα να δεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η condios είπε:

Νεφέλη μου καλησπέρα,,,,πόσο σημαντικό θεωρείται το ερα τεστ και ποιο το κόστος του? Εσύ που όλα τα ξέρεις και τα έχεις κάνει είσαι η ιδανική για να μας ανοιγεις τα ματια. 💓

Eγω τοτε το πληρωσα καπου στα 700-800€ (πανε και 3 χρονια)... μου βγηκε οτι θελω 12 ωρες παραπανω προγεστερονη την οποια την ξεκινουσα νωρίτερα... Οι μισοι  γιατροι που ειδα το πιστευουν και οι αλλοι μισοι οχι... εγω παντως εμεινα εγκυος με το παραθυρο εμφυτευσης απο το ερα...τωρα δε ξερω αν ηταν τυχαιο.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοπέλες μου... σήμερα έκανα ετ μια τέλεια βλαστοκυστη ΑΑ, τα άλλα δύο μεγάλωσαν....τώρα ξεκούραση και υπομονή....αας ευχαριστω πολύ ♥️♥️♥️ για όλες τις συμβουλές και την συμπαράσταση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Nia2021 είπε:

Καλησπέρα κοπέλες μου... σήμερα έκανα ετ μια τέλεια βλαστοκυστη ΑΑ, τα άλλα δύο μεγάλωσαν....τώρα ξεκούραση και υπομονή....αας ευχαριστω πολύ ♥️♥️♥️ για όλες τις συμβουλές και την συμπαράσταση

Να πανε ολα τελεια κ να ειναι το μωρακι σου αυτο! Εξαιρετικη ειναι!! Αλλα η αλλη η βλαστοκυστη δηλ τι σημαινει μεγαλωσε; Δε το επιασα αυτο...ποτε ειχες κανει ωοληψια..;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Xrisa127 είπε:

Εσυ κορίτσι μου είσαι πηγή γνώσης!!!Παντα χαίρομαι να διαβάζω αυτά που γράφεις γιατί δίνεις τα φώτα σου σε όλες μας και παράλληλα νιώθω και αισιοδοξία γιατί τα κατάφερες!!😊

@kaounmar φίλη μου αυτήν την εξέταση που λέει η Νεφέλη σου έλεγα να δεις.

Ναι αγαπημένη μου θα το ρωτήσω όταν πάω στο γιατρό, Νεφέλη μου σε ευχαριστούμε!!! Μακάρι να τα καταφέρουμε όπως εσύ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Xrisa127 είπε:

Εσυ κορίτσι μου είσαι πηγή γνώσης!!!Παντα χαίρομαι να διαβάζω αυτά που γράφεις γιατί δίνεις τα φώτα σου σε όλες μας και παράλληλα νιώθω και αισιοδοξία γιατί τα κατάφερες!!😊

@kaounmar φίλη μου αυτήν την εξέταση που λέει η Νεφέλη σου έλεγα να δεις.

Ασε εχω καψει εγκεφαλο απο φεβρουαριο που ξεκινησα ολη μερα κ νυχτα με αυτο ασχολιουμουν και τιποτα αλλο!!θα τα καταφερεις !!!!!εδω τα καταφερα εγω με χαλι ορμονικο...παντως οι 2 κ 3 αποτυχιες ειναι κ τυχαια γεγονότα καθως τα ποσοστα ειναι χαμηλα οπως και να εχει..ποσο αλλωστε στην ηλικια των 42 που ειμαι εγω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Nia2021 είπε:

Καλησπέρα κοπέλες μου... σήμερα έκανα ετ μια τέλεια βλαστοκυστη ΑΑ, τα άλλα δύο μεγάλωσαν....τώρα ξεκούραση και υπομονή....αας ευχαριστω πολύ ♥️♥️♥️ για όλες τις συμβουλές και την συμπαράσταση

Mε το καλό μία θετικότατη χοριακή!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Nia2021 είπε:

Καλησπέρα κοπέλες μου... σήμερα έκανα ετ μια τέλεια βλαστοκυστη ΑΑ, τα άλλα δύο μεγάλωσαν....τώρα ξεκούραση και υπομονή....αας ευχαριστω πολύ ♥️♥️♥️ για όλες τις συμβουλές και την συμπαράσταση

Καλά αποτελέσματα κορίτσι μου εύχομαι να πάνε όλα καλά και να έχεις μια θετική χοριακή💖

Σου είπαν τι να προσέξεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Evi87 είπε:

Καλά αποτελέσματα κορίτσι μου εύχομαι να πάνε όλα καλά και να έχεις μια θετική χοριακή💖

Σου είπαν τι να προσέξεις;

Ευχαριστώ πολυ κορίτσι μου...ναι ναι ξεκούραση καλή σήμερα....όχι αλκοόλ όχι τσιγάρο (ούτε πίνω ούτε καπνίζω) φαγητό κανονικά, κίνηση κανονικά, σπίτι μόνο πλύσιμο πιάτων κανένα φαγητό, όχι γενική καθαριότητα όχι άθληση, μόνο περπάτημα, όχι σεξ, όχι ξάπλα.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Nia2021 είπε:

Ευχαριστώ πολυ κορίτσι μου...ναι ναι ξεκούραση καλή σήμερα....όχι αλκοόλ όχι τσιγάρο (ούτε πίνω ούτε καπνίζω) φαγητό κανονικά, κίνηση κανονικά, σπίτι μόνο πλύσιμο πιάτων κανένα φαγητό, όχι γενική καθαριότητα όχι άθληση, μόνο περπάτημα, όχι σεξ, όχι ξάπλα.....

Άντε τέλεια...εγώ σήμερα πήγα έκανα το τεστ COVID και περιμένω να έρθει η Παρασκευή!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Evi87 είπε:

Άντε τέλεια...εγώ σήμερα πήγα έκανα το τεστ COVID και περιμένω να έρθει η Παρασκευή!!!

 

Τέλεια με το καλό κορίτσι μου... φαντάζομαι αρνητικό....ξέχασα να σου πω και για τη δουλειά, μου επιτρέπει να πάω αλλά επειδή είμαι εκπαιδευτικός στη δευτεροβάθμια φοβάμαι το συνωστισμό και τον κορονοιο και δεν θα πάω από 1/2 που ανοίγουν....αύριο τηλεκπαίδευση κανονικά....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Nia2021 είπε:

Τέλεια με το καλό κορίτσι μου... φαντάζομαι αρνητικό....ξέχασα να σου πω και για τη δουλειά, μου επιτρέπει να πάω αλλά επειδή είμαι εκπαιδευτικός στη δευτεροβάθμια φοβάμαι το συνωστισμό και τον κορονοιο και δεν θα πάω από 1/2 που ανοίγουν....αύριο τηλεκπαίδευση κανονικά....

Ναι λογικά αρνητικό θα βγήκε είχα περάσει τον Οκτώβριο covid και προσέχω παρα πολύ τώρα!Απο ενέσεις σου είπε να ξεκινήσεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η kaounmar είπε:

Ναι αγαπημένη μου θα το ρωτήσω όταν πάω στο γιατρό, Νεφέλη μου σε ευχαριστούμε!!! Μακάρι να τα καταφέρουμε όπως εσύ!!!

Τιποτα κοριτσι μου ,να πανε ολα καλά! το κανουνε οταν εχουνε πολλες αποτυχιες ετ το ερα..αλλα ρωτα να δουμε τι θα σου πει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...