Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Ακριβως ! Δηλαδη πρεπει να εχουμε αποβολη για να τις κανουμε;; Και μετα να ψαχνομαστε..και στη τελικη γραφονται και δε μας στοιχιζει κατι ,Αντε στη κυστικη να δωσουμε καποια εξτρα χρηματα αν θελουμε πιο μεγαλο ποσοστο να τσεκαρουμε..

Καλημέρα κορίτσια... Έχετε απόλυτο δίκιο..
. Όσο γυρνάω τον χρόνο πίσω σκέφτομαι ότι καμία εξέταση δική μου δεν είναι ο εξωσωματικος μου και πήγαττην Παρασκευή και τα είδε όλα τα προβληματακια... Εδώ μας είπε ότι πρέπει να πάει και ο σύζυγος σε ενδοκρινολογο μήπως με βιταμίνες βγάλει σπέρμα και εμείς κατευθείαν άκουσα τον άλλο γιατρό να κάνει χειρουργείο... Αφήστε δεν μπορώ να συνέλθω..
 Φταίω δεν το έψαξα ακολούθησα έναν γιατρό που ούτε μια κριτική δεν έχει... Τέλος πάντων εύχομαι σε όλες μας να έρθει αυτό που περιμένουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!σήμερα ξεκίνησα τα utrogestan κολπικά νομίζω ότι κάτι κάνω λάθος ρε κορίτσια νιώθω ότι δεν τα βάζω έτσι όπως πρέπει!!!!Υπάρχει καμία κοπέλα που τα έβαζε κολπικά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Evi87 είπε:

Καλημέρα!!!σήμερα ξεκίνησα τα utrogestan κολπικά νομίζω ότι κάτι κάνω λάθος ρε κορίτσια νιώθω ότι δεν τα βάζω έτσι όπως πρέπει!!!!Υπάρχει καμία κοπέλα που τα έβαζε κολπικά;

Καλημέρα κορίτσι μου... Δεν γίνεται να μη τα βάζεις σωστά..
 Απλώς όταν τα βάζεις κάτσε ένα πεντάλεπτο και μετά σήκω...!!! Εύχομαι όλα καλά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Evi87 είπε:

Καλημέρα!!!σήμερα ξεκίνησα τα utrogestan κολπικά νομίζω ότι κάτι κάνω λάθος ρε κορίτσια νιώθω ότι δεν τα βάζω έτσι όπως πρέπει!!!!Υπάρχει καμία κοπέλα που τα έβαζε κολπικά;

Κολπικα κ στομα τα εβαζα παντα γιατι καλυτερα αποροφουνται απο οργανισμο..ξαπλωνα 30’ κ μετα σηκωνομουν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Κολπικα κ στομα τα εβαζα παντα γιατι καλυτερα αποροφουνται απο οργανισμο..ξαπλωνα 30’ κ μετα σηκωνομουν

@Nefeliap κορίτσι μου εσυ πως πας;; τι κάνεις;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Σταυρι είπε:

@Nefeliap κορίτσι μου εσυ πως πας;; τι κάνεις;;

Ολα καλα γενικα :-)  αναμενω για τόκοκαρδιογράφημα κ υπερηχο μεσα στη βδομαδα που θα ειμαι 36η

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nefeliap είπε:

Ολα καλα γενικα :-)  αναμενω για τόκοκαρδιογράφημα κ υπερηχο μεσα στη βδομαδα που θα ειμαι 36η

Με το καλό!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Σταυρι είπε:

Με το καλό!! 

Επισης κοριτσακι μου θα σας ενημερωσω!!πιστευω να φτασω 38 ετσι οπως μου τα ειπε...και ετσι οπως νοιωθω δηλαδη..αν δε σπασουν τα νερα :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Biky22 είπε:

Καλησπερα σε ολες! Σας διαβαζω καιρο και αποφασισα να συμμετεχω. Εχω ηδη ξεκινησει ραντεβου με γοατρους λογω ανεξηγητης.. η αληθεια ανησυχω για το ενδεχομενο αποτυχιας διαβαζοντας και τοσα πολλα.. @Ιωάννα28iwantababy συγγνωμη για το θαρρος. αν σου ειναι ευκολο στειλε μου ποιος ηταν ο γιατρος σου γιατι η αληθεια προσανατολιζομασταν να καταληξουμε στο κεντρο που ησουν. Δν ξερω αν επιτρεπεται να το γραψουμε δημοσια. Καλη επιτυχια σε ολες!!! Και καλη δυναμη!

Καλησπέρα κορίτσι μου.. Σου έστειλα προσωπικό μήνυμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η Evi87 είπε:

Καλημέρα!!!σήμερα ξεκίνησα τα utrogestan κολπικά νομίζω ότι κάτι κάνω λάθος ρε κορίτσια νιώθω ότι δεν τα βάζω έτσι όπως πρέπει!!!!Υπάρχει καμία κοπέλα που τα έβαζε κολπικά;

Καλημέρα εγώ τα βάζω εδώ και 4 μήνες περίπου, πως θεωρείς ότι τα βάζεις λάθος?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Μαρικαλλη είπε:

Καλημέρα εγώ τα βάζω εδώ και 4 μήνες περίπου, πως θεωρείς ότι τα βάζεις λάθος?

Καλημέρα,βγαίνει αρκετό στο εσώρουχο χθες το βράδυ βέβαια  που το έβαλα και σήμερα το πρωί είναι πολύ καλύτερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Evi87 είπε:

Καλημέρα,βγαίνει αρκετό στο εσώρουχο χθες το βράδυ βέβαια  που το έβαλα και σήμερα το πρωί είναι πολύ καλύτερα!

Εγώ να σου πω την αλήθεια τα βάζω πριν πέσω για ύπνο και το πρωί όταν πάω τουαλέτα βρίσκω και εγώ υπολείμματα είτε στο σερβιετακι είτε στο σκούπισμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Μαρικαλλη είπε:

Εγώ να σου πω την αλήθεια τα βάζω πριν πέσω για ύπνο και το πρωί όταν πάω τουαλέτα βρίσκω και εγώ υπολείμματα είτε στο σερβιετακι είτε στο σκούπισμα

Εγώ βάζω 3 πρωί-μεσημέρι-βράδυ μου είπαν ότι το σερβιετακι απαγορεύεται ειδικά τώρα που είμαι στη διαδικασία εξωσωματικής!!!Πάλι καλά έχω αρκετά εσώρουχα😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Evi87 είπε:

Εγώ βάζω 3 πρωί-μεσημέρι-βράδυ μου είπαν ότι το σερβιετακι απαγορεύεται ειδικά τώρα που είμαι στη διαδικασία εξωσωματικής!!!Πάλι καλά έχω αρκετά εσώρουχα😂😂

Βάζεις και στη διάρκεια της ημέρας οπότε είναι λογικό να λερώνεις το εσώρουχο, οπότε να ξαπλώνεις κανένα μισάωρο μετά την εφαρμογή....😁😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Μαρικαλλη είπε:

Βάζεις και στη διάρκεια της ημέρας οπότε είναι λογικό να λερώνεις το εσώρουχο, οπότε να ξαπλώνεις κανένα μισάωρο μετά την εφαρμογή....😁😁

Ναι!!!!εσυ γιατί τα παίρνεις 4 μήνες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Evi87 είπε:

Ναι!!!!εσυ γιατί τα παίρνεις 4 μήνες;

Τον Οκτώβριο έκανα την πρώτη μου σπερματεγχυση έμεινα έγκυος και ο γυναικολόγος μου συνέστησε να συνεχίσω να τα χρησιμοποιώ ελπίζω τώρα που θα πάω να μου τα κόψει...❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Μαρικαλλη είπε:

Τον Οκτώβριο έκανα την πρώτη μου σπερματεγχυση έμεινα έγκυος και ο γυναικολόγος μου συνέστησε να συνεχίσω να τα χρησιμοποιώ ελπίζω τώρα που θα πάω να μου τα κόψει...❤️❤️

Τέλεια με το καλό να υποδεχθείς το μωράκι σου💖💖💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Evi87 είπε:

Τέλεια με το καλό να υποδεχθείς το μωράκι σου💖💖💖

Σ' ευχαριστώ πολύ σου εύχομαι σύντομα θετικά αποτελέσματα ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια εδώ μέσα....αυριο πάω για ΕΤ και με εχει πιάσει λόγο άγχος.....μίλησα σήμερα με το κέντρο υπάρχουν δύο βλαστοκυστες καλής ποιότητας και μια τρίτη που ψιλομουλαρωσε λίγο αλλά μέχρι αύριο δεν ξέρουμε....στο τέλος μου είπαν ότι αν κατι δεν πάει καλά θα με ειδοποιήσουν να μην πάω.....υπάρχει τέτοια περίπτωση;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 23/1/2021 at 9:53 ΠΜ, ο/η Ιωάννα28iwantababy είπε:

Καλημέρα κορίτσια.. Χθες είχα ραντεβού με τον Πετρογ.... Εντάξει καλός μου φάνηκε, μου έδωσε εξετάσεις για κυστικη ινωση, θρομβοφιλια, καρυοτυπος... Μου είπε ότι πρέπει να κάνω υστεροσκοπηση γιατί έχω κάποιες συμφισεις και μάλλον έχω σκληρά ωάρια..
 Παραξενευτηκε που έβγαλα 18 ωάρια ενώ δεν λειτουργούν καλά οι σάλπιγγες μου.. Έπεσα από τα σύννεφα δεν είχα καθόλου στο μυαλό ότι είχα κάτι γιατί ο προηγούμενος γιατρός τα πέρασε έτσι.... Έχω αγχωθεί.

Στάνταρ σε όλες το λέει αυτό για τα σκληρά..Βλακείες λέει, αφού η γονιμοποίηση θα γίνει στο εργαστήριο, ας είναι σκληρά. Εμένα μου το είχε πει επειδή επέμεινα για φυσική σύλληψη ότι λόγω ηλικίας τα ωάριά μου είναι σκληρά. Πρέπει να ήμουν 37 ή 38 όταν μου το είχε πει.

Επειδή έχω βρεθεί στη θέση σου με τον συγκεκριμένο, να πας σε αιματολόγο (βρες έναν συμβεβλημμένο με τον ΕΟΠΥΥ αν δεν θέλεις να δώσεις χρήματα) να σου γράψει όσες εξετάσεις από το πακέτο της (κληρονομικής;) θρομβοφιλίας γράφονται και να σου πει και πού να τις κάνεις για να είναι έγκυρα τα αποτελέσματα. ΜΗΝ βασιστείς στο χειρόγραφο που σου έδωσε ο Πετρογιάννης, γιατί μπορεί να λείπουν εξετάσεις από εκεί για το πακέτο, όπως έλειπαν και σ΄ εμένα. Αν σου ζήτησε nk (μέχρι πέρυσι τα ζήταγε) μπορεί να σου τα γράψει ο αιματολόγος. Ιδιωτικά αυτές οι εξετάσεις είναι αρκετά ακριβές. Κυστική, έχεις χρόνο μπροστά σου (μέχρι να κάνεις όλα τα άλλα που σου ζήτησε), στο Λαϊκό γίνεται δωρεάν, αλλά αυτή τη στιγμή δεν υπάρχουν ραντεβού. Διαφορετικά πληρώνεις κανένα 50άρικο, νομίζω. Τέλος, αν σας ζήτησε dfi, ΜΗΝ πατε όπου να' ναι. Πηγαίνετε στο Λυμπερόπουλο, κι ας λέει ο Πετρογιάννης ότι δεν τον συμπαθεί. Εμείς εξαιτίας του πετάξαμε στα σκουπίδια 200€, γιατί όταν βρήκαμε εξειδικευμένο ουρολόγο μας ζήτησε να την επαναλάβουμε στο Λυμπερόπουλο. Αν σας είπε ότι ο Λυμπερόπουλος είναι πιο ακριβός, ΔΕΝ ισχύει. Στο συνοικιακό πληρώσαμε 20€ παραπάνω και δεν ήταν και αξιόπιστο.

Αυτό για τις σάλπιγγες, απ' όσο γνωρίζω, δικαιολογείται αν έχεις υδροσάλπιγγες, οι οποίες είναι τοξικές.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 22/1/2021 at 4:30 ΜΜ, ο/η Ιωάννα28iwantababy είπε:

Να κάνω μια ερώτηση πάνω στο θέμα προλακτινης.. Εγώ έχω πολύ υψηλή χωρίς να χουμε βρει αιτία μάλλον κληρονομικό.. Μου πε ο γιατρός ότι δεν πειράζει στην εξωσωματική αλλά εγώ βλέποντας και ρωτώντας έμαθα ότι παίζει μεγαλο ρόλο .... Έχω μπερδευτεί δεν ξέρω τι ισχύει.. . Ο άντρας μου έχει αζωοσπερμια και έχουμε και οι δύο το στίγμα. Εγώ δεν έχω κάνει καρυοτυπο μόνο ο σύζυγος και για θρομβοφιλια δεν μας είπαν... Λόγω σπέρματος και λόγω του ελέγχου των εμβρύων είναι αδύναμα για να τα κρατήσω δεν είναι ποιοτικά καλά... Ούτε ένα ΑΑ δεν είχα...

Για την προλακτίνη, ζήτα από τον ενδοκρινολόγο σου να σου γράψει να κάνεις "ρυθμό προλακτίνης". Σε κάθε περίπτωση αρμόδιος είναι ο ενδοκρινολόγος αναπαραγωγής.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα,

ειμαι παλιό μέλος, οι περισσότερες απο εδω δε θα με ξέρετε αλλά αν ψάξετε δυστυχως προσπαθώ με εξωσωματική απο το 2017..

Τον Δεκέμβριο εκανα pcr βιοψία ενδομητρίου και έδειξε οτι εχω γυρω στο 60% γαλακτοβάκιλλους (πρέπει να είναι πανω 90% θεωρητικά) και 23% βρεθηκε αναερόβια μικρόβια (πχ proteus,e-coli κτλ).

Εχετε αντίστοιχη εμπειρία; Κι αν ναι τι κανατε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η peacock είπε:

Κορίτσια καλησπέρα,

ειμαι παλιό μέλος, οι περισσότερες απο εδω δε θα με ξέρετε αλλά αν ψάξετε δυστυχως προσπαθώ με εξωσωματική απο το 2017..

Τον Δεκέμβριο εκανα pcr βιοψία ενδομητρίου και έδειξε οτι εχω γυρω στο 60% γαλακτοβάκιλλους (πρέπει να είναι πανω 90% θεωρητικά) και 23% βρεθηκε αναερόβια μικρόβια (πχ proteus,e-coli κτλ).

Εχετε αντίστοιχη εμπειρία; Κι αν ναι τι κανατε;

Αν αποκαταστήσεις τη χλωρίδα σου με διατροφή, αυτή θα καταπολεμήσει τα μικρόβια. Θα πάρει όμως λίγο χρόνο αυτό...Ο οργανισμός μας δεν είναι αποστειρωμένος, απλώς πρέπει να είναι σε κάποια ισορροπία. Πρέπει να έχουμε >90% γαλακτοβάκιλων. Αν πάρεις αντιβίωση, μπορεί να σκοτώσεις τα μικρόβια, αλλά και τους γαλακτοβάκιλους και πάλι δεν θα έχεις την επιθυμητή ισορροπία...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια καλησπέρα θα ήθελα να μπυ πείτε από Αθήνα όσες είστε για τον γιατρό γεωργωγιαννη  κ τον ψάθα που είναι της εξωσωματικής δεν ξέρω αν επιτρέπετε να ρωτήσω οποία σας ευχαριστώ πολύ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η troia είπε:

Αν αποκαταστήσεις τη χλωρίδα σου με διατροφή, αυτή θα καταπολεμήσει τα μικρόβια. Θα πάρει όμως λίγο χρόνο αυτό...Ο οργανισμός μας δεν είναι αποστειρωμένος, απλώς πρέπει να είναι σε κάποια ισορροπία. Πρέπει να έχουμε >90% γαλακτοβάκιλων. Αν πάρεις αντιβίωση, μπορεί να σκοτώσεις τα μικρόβια, αλλά και τους γαλακτοβάκιλους και πάλι δεν θα έχεις την επιθυμητή ισορροπία...

Μου εδωσαν accidophilus 10 της Lamberts και μου ειπαν να βαζω κολπικά ενα κολπικό υπόθετο ecovag. Η οδηγία που εχω είναι να τα παίρνω απο τωρα και στον κυκλο που θα κανω εμβρυομεταφορά να παρω δυο αντιβιώσεις.

Εχω χασει την εμπιστοσύνη μου στους γιατρούς και το ψαχνω... πφφφφ.... ειχα αποστασιοποιηθεί απο το θεμα εξωσωματική και ρε γαμωτο τωρα που αρχίζω και το συζηταω και το ψαχνω εχω στρεσαριστεί...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κι εγώ όταν ήμουν έγκυος τα πρώτα συμπτώματα ήταν πολύ πρησμένο στήθος που πόναγε απίστευτα και πονάκια στην κοιλιά όπως αυτά της περιόδου. Επειδή αυτά τα έχω πάντα και σαν συμπτώματα περιόδου (όχι τόσο έντονα όμως όσον αφορά το στήθος), στην αρχή πίστευα πως απλά είναι να μου έρθει η περίοδος. Όπως λες κι εσύ όμως, αυτό συνέβαινε 2-3 μέρες πριν έρθει η περίοδος. Όταν είδα ότι είχε φτάσει μια βδομάδα με αυτά τα συμπτώματα και η περίοδος άφαντη, τότε σκέφτηκα πως πρέπει να κάνω ενα τεστ! Χρονικά κι εμένα έγινε ακριβώς το ίδιο, τα συμπτώματα ξεκίνησαν 1 εβδομάδα μετά την ωορρηξία, και άλλη 1 εβδομάδα μετά, δηλαδή στην αναμενόμενη περίοδο, έκανα το τεστ. Καλή επιτυχία σου εύχομαι, να κάνεις ένα τεστακι ή μια χοριακη και περιμένουμε νέα σου! ❤️
    • Συγχαρητήρια κορίτσι μου! Με το καλό να μεταφέρεις! Κι εγώ με 4ΑΑ έχω τον μπεμπουλη μου🥰 είμαι σίγουρη για την επιτυχία❤️
    • Καλησπέρα κορίτσια!! Τι κάνετε;;; Πώς είναι τα μπεμπέκια σας;; Εγώ έχω φουσκώσει αρκετά με αποτέλεσμα να μη κλείνουν παντελόνια και μπουφάν και ο μπόμπιρας μου εδώ κ δύο εβδομάδες είναι δραστήριος μέσα στην κοιλιά μου! Ξεκίνησα να τον νιώθω στις 16 εβδομάδες αρκετά νωρίς για πρώτη κύηση κ σήμερα που είμαι 18+1 τον νιώθω πλέον κ σε όρθια θέση. Πήγαμε στον γιατρό κ είναι μεγάλο μωρό με βάση τις μέρες της εξωσωματικής...στην ανάπτυξή του ήταν μπροστά 4 μέρες και τώρα φαίνεται 7 μέρες μπροστά. Επιβεβαιώνει την εμβρυολογο που 5 ημερών βλαστοκύστη μας είπε ότι εξελίσσεται δυναμικά κ μπορεί να έχει φτάσει και 6ης ημέρας τη μέρα της εμβρυομεταφοράς. Πάντως βρε κορίτσια τι όμορφα ανθρωπακια κουβαλάμε μέσα μας!!! Μου φαίνεται απίστευτο που τον νιώθω...🤰 Επίσης, έκλεισα για ραντεβού για τη β-επιπεδου σε ένα μήνα! Εσείς σε τι φάση είστε;;;
    • Γενικα βλέπω πως οι παιδίατροι έχουν τελείως άλλη τακτική με τις τροφες 🤷‍♀️ πχ εμένα στην αρχή μου είπε ότι έχει σπόρια μέσα δεν το δίνουμε όπως φράουλα ακτινίδιο ντομάτα μελιτζάνα τέτοια τα αποφεύγουμε όταν είναι πολύ μικρά  το αχλάδι βοηθάει στο έντερο από φρούτα  Κοιτα αυτά θα έχεις με την επιθυμία του φαγητού σήμερα μπορεί να τρώει κάτι και να στο κόψει απότομα να μην το θέλει καθόλου και μετά από 2-3 μήνες να αρχίσει πάλι να το τρώει δεν είναι στάνταρ αυτό ή επειδή ξεκίνησε με όρεξη να τρώει πως θα τρώει κάθε φορά με την ίδια όρεξη είναι φάσεις που παίρνανε εμενα ακόμα και τώρα είναι μερες που τρώει καλά και άλλες πάλι όχι  Με τα κακα περάσαμε μια μικρή φάση που έκλεγε όταν έκανε αλλά όχι τόσο πολύ όπως το περιγράφεις εσυ είχε τυχει να βγάλει λίγο αίμα μια φορά αλλά ήταν από το σφίξιμο ερεθίστηκε (είχα στείλει φωτο στην γιατρό και τα είδε ) επειδη με τα κιλά της δεν έχει θέμα να πεις ωχ αμάν να φαει σιγά σιγά θα στρώσει τώρα για την δυσκηλιοτητα δεν ξέρω να βοηθησω αλλά μου είχαν πει πως μια  μπατονέτα με λίγο ελαιόλαδο να την κανείς στο πωπω βοηθάει να ενεργηθεί βέβαια δεν ξέρω αν δουλεύει δεν το έχω δοκιμάσει εγω
    • Ευχαριστω κατ μου!!!!! ❤️😊 ελπιζω να μας πεις κι εσυ πολυ ευχαριστα νεα!!!!!! 🙏 εχε πιστη στα εμβρυακια σου!!!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...