Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 4 λεπτά, ο/η maroutsalo είπε:

Άρα όντως θα πρέπει να γίνει!Να σκέφτεσαι ότι είναι για καλό, έτσι ώστε ο,τι υπάρχει να διορθωθεί και να προχωρήσεις έτοιμη και ήρεμη στο επόμενο βήμα!

 θα προσπαθησω να χωνέψω και το δικό μου πρόβλημα και θα πάμε σιγά σιγά.. ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Evi87 είπε:

Ευχαριστώ πολύ!! ΑΑ μου είπανε αυτό για το 4 η 5 δεν ξέρω!Τι δείχνει το 4 και τι το 5;

Να σου πω την αληθεια δε ξερω ακριβως ειναι οι μερες διασπαςησ Κατι τττοιο..αλλα ΑΑ ειναι εξαιρετικα εμβρυα!!! Αυτο κρατα! :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Nefeliap είπε:

Να σου πω την αληθεια δε ξερω ακριβως ειναι οι μερες διασπαςησ Κατι τττοιο..αλλα ΑΑ ειναι εξαιρετικα εμβρυα!!! Αυτο κρατα! :-)

Αν είναι οι μέρες τότε θα είναι 5 γιατί μου είπαν βλαστοκυστες 5 ημερών.Μακάρι να πάνε όλα καλά αν και είμαι αρκετά προσγειωμένη στο ότι είναι πολύ πιθανό να μην πιάσει η πρώτη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Evi87 είπε:

Ευχαριστώ πολύ,έχει αρχίσει το άγχος και πρέπει να κόψω και το κάπνισμα και με ζορίζει πολύ αυτό☹️☹️

Έχεις δίκιο εδώ εγώ έχω άγχος πριν ξεκινήσω καλά καλά..η μόνη λύση που προσπαθώ κι εγώ δηλαδή είναι να αποσχολω το μυαλό.. προσπαθώ να βρίσκω πράγματα να κάνω: σειρές, κωμωδίες ,βιβλία, μαγειρική, βίντεο στο youtube, περπάτημα, μουσική, ξεκαθάρισμα αντικειμένων στο σπίτι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η maroutsalo είπε:

Έχεις δίκιο εδώ εγώ έχω άγχος πριν ξεκινήσω καλά καλά..η μόνη λύση που προσπαθώ κι εγώ δηλαδή είναι να αποσχολω το μυαλό.. προσπαθώ να βρίσκω πράγματα να κάνω: σειρές, κωμωδίες ,βιβλία, μαγειρική, βίντεο στο youtube, περπάτημα, μουσική, ξεκαθάρισμα αντικειμένων στο σπίτι..

Ναι κ εγώ λέω ειδικά από την Παρασκευή και μετά να δω ότι σειρά δεν έχω δει στο Netflix για να ξεχνιέμαι!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Ιωάννα28iwantababy είπε:

 θα προσπαθησω να χωνέψω και το δικό μου πρόβλημα και θα πάμε σιγά σιγά.. ..

Αντιμετωπίζεται!να σκέφτεσαι αυτό!και το σημαντικό είναι να εχεις κέντρο-γυναικολογο που να εμπιστεύεσαι!να στα εξηγεί όλα και να προχωράτε μαζί βήμα βήμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Evi87 είπε:

Αν είναι οι μέρες τότε θα είναι 5 γιατί μου είπαν βλαστοκυστες 5 ημερών.Μακάρι να πάνε όλα καλά αν και είμαι αρκετά προσγειωμένη στο ότι είναι πολύ πιθανό να μην πιάσει η πρώτη!

Πολλες κοπελες εχουν πιασει με τη πρωτη..σκεψου θετικα! Κ εννοείται νετφλιξ με αυτο την εβγαλα κ δε σκεφτομουν τιποτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η maroutsalo είπε:

Αντιμετωπίζεται!να σκέφτεσαι αυτό!και το σημαντικό είναι να εχεις κέντρο-γυναικολογο που να εμπιστεύεσαι!να στα εξηγεί όλα και να προχωράτε μαζί βήμα βήμα!

Ειναι αλλά ένα ζήτημα αυτό του γιατρού..
Τωρα αναζητω γιατί έφυγα από τον δικό μου μετά απ όλα αυτά και δεν ξέρω ποιον να εμπιστευτώ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Evi87 είπε:

Καλησπέρα σε όλες,μόλις γύρισα από την γιατρό μετρήσαμε το ενδομήτριο και είδαμε ότι έχει φτάσει 11χιλ. πήγα έκανα Ε2 και prg και μου είπε ότι πολύ πιθανό να κάνουμε πιο νωρίς την ετ σήμερα είναι η 10η μέρα του κύκλου μου.Έχει τύχει σε καμία να γίνει πριν την 16η ημέρα η ετ;

Εγώ την πρώτη ετ (με διέγερση) την έκανα 17η μέρα του κύκλου και την δεύτερη 12η μέρα (με κατεψυγμένα) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Kukki είπε:

Εγώ την πρώτη ετ (με διέγερση) την έκανα 17η μέρα του κύκλου και την δεύτερη 12η μέρα (με κατεψυγμένα) 

Εγώ τελικά την Παρασκευή θα την κάνω,θα είναι η 16η ήμερα του κύκλου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Evi87 είπε:

Εγώ τελικά την Παρασκευή θα την κάνω,θα είναι η 16η ήμερα του κύκλου!

Καλή επιτυχία 🤞🤞

Κατεψυγμένα από προηγούμενη διέγερση;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Kukki είπε:

Καλή επιτυχία 🤞🤞

Κατεψυγμένα από προηγούμενη διέγερση;

Ναι κατεψυγμένα βλαστοκύστες από διέγερση που έκανα αρχές Δεκεμβρίου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mari84 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου!!

Κ  σε σένα εύχομαι ότι καλύτερο ❤️❤️

Την έμβρυομεταφορά την κάναμε την 19η μέρα του κύκλου κ βάλαμε 3 έμβρυα 3 ημερών!!

Με το καλό να μας ανακοινώσεις τα ευχάριστα😇

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Evi87 είπε:

Εγώ τελικά την Παρασκευή θα την κάνω,θα είναι η 16η ήμερα του κύκλου!

Καλή επιτυχία σου εύχομαι κορίτσι.

Έχω μια απορία πως η εμβρυομεταφορά γίνεται με τόσο μεγάλες αποκλίσεις; Πχ είδα κοπέλες την έκαναν 12η μέρα 16η και άλλες 19η; Έχει να κάνει με τη διάρκεια του κύκλου; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια τι κάνετε; Εγώ μίλησα με το γιατρό μου και μου είπε όταν αδιαθετήσω να μιλήσουμε από κοντά ώστε να δούμε τι θα κάνουμε παρακάτω. Ωστόσο μου είπε ότι είναι σύνηθες από τις πρώτες ετ να μην τα καταφέρει κάνείς αλλά εγώ με αυτή την απάντηση δεν πολυκαλύπτομαι! Είμαι παράλογη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια....3η μέρα που μεγαλώνουν τα εμβρυακια μου, έγιναν 3 τώρα καλής ποιότητας με φυσιολογική ανάπτυξη...με αυτό πήρα πολύ τα πάνω μου σήμερα....ηρεμώ και περιμένω να έρθει η Τρίτη να πάω για την ετ.....για όλες τις γυναίκες που προσπαθούν όπως εγώ εύχομαι τα καλύτερα να τους έρθουν....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η I want a baby είπε:

Καλή επιτυχία σου εύχομαι κορίτσι.

Έχω μια απορία πως η εμβρυομεταφορά γίνεται με τόσο μεγάλες αποκλίσεις; Πχ είδα κοπέλες την έκαναν 12η μέρα 16η και άλλες 19η; Έχει να κάνει με τη διάρκεια του κύκλου; 

Ευχαριστώ πολύ!

Δεν ξέρω, ειναι η πρώτη φορά που κάνω και είχα κ εγώ  αυτή την απορία αλλά πιστεύω ότι παίζει ρόλο και ποσο είναι το ενδομήτριο!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Nia2021 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια....3η μέρα που μεγαλώνουν τα εμβρυακια μου, έγιναν 3 τώρα καλής ποιότητας με φυσιολογική ανάπτυξη...με αυτό πήρα πολύ τα πάνω μου σήμερα....ηρεμώ και περιμένω να έρθει η Τρίτη να πάω για την ετ.....για όλες τις γυναίκες που προσπαθούν όπως εγώ εύχομαι τα καλύτερα να τους έρθουν....

Καλή επιτυχία κορίτσι μου...εύχομαι να πάνε όλα καλά και σε λίγες ημέρες να έχεις μια τεράστια χοριακή💖💖💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Evi87 είπε:

Καλή επιτυχία κορίτσι μου...εύχομαι να πάνε όλα καλά και σε λίγες ημέρες να έχεις μια τεράστια χοριακή💖💖💖

Ευχαριστώ πολύ ♥️♥️♥️♥️ εύχομαι μια από τα ίδια....να περάσουν οι μέρες ήρεμα και ευχάριστα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Evi87 είπε:

Τελικά με πήραν από το κέντρο την Παρασκευή θα την κάνω...μίλησαν με την γιατρό και θα βάλουμε 2 βλαστοκύστες!

Καλή επιτυχία κορίτσι μου!!!Να πάνε ολα καλά!!😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Ιωάννα28iwantababy είπε:

Είδε συμφισεις και θέλει να το εξετάσει παραπάνω... Δεν έχω πιάσει καμία φορά τα έμβρυα...

Μην χανεις το θαρρος σου βημα βημα

Πρωτα θα επιλεξεις γιατρο που θα νιωθεις εμπιστοσυνη και ασφαλεια μαζι του μετα ολα τα αλλα 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η maroutsalo είπε:

Κορίτσια, είναι δυνατόν να πηγαίνουμε για εξωσωματική και να μην μας βάζουν να κάνουμε βασικές εξετάσεις;;;(δεν ρωτάω ήρεμα).. καρυότυπος, θρομβοφιλιες κτλ; Δηλαδή να μπαίνουμε σε τέτοια διαδικασία και νην έχουμε διασφαλίσει τα βασικά;μερικες φορές με αυτά που διαβάζω αγανακτώ..γιατί ένας γιατρός να μην μας τα πει να τα κάνουμε από πριν; Δηλαδή να μείνεις έγκυος και να το χάσεις γιατί δεν είχες κάνει μια εξέταση και δεν έπαιρνες ένα χαπάκι για παράδειγμα...συγγνώμη για τον θυμό μου προς τους γιατρούς που μας καθοδηγούν πηγαίνει εννοείται 

Εγω σχετικά με τις εξετασεις που λες τις εκανα όλες λόγω του φόρουμ. Ο προηγούμενος γιατρος που ειχα δεν μου τις ζήτησε. Τωρα ξεκινάω την πρώτη μου εξωσωματικη και λέω θα τις κάνω όλες δεν με νοιάζει και χωρίς να μου το πουν οι γιατροί. Ο δεύτερος γιατρος που εχω τωρα τις ειδε ότι τις εκανα και μου λέει είχες αποβολη? Και του λέω όχι τις εκανα προληπτικά,  δεν μου ειπε κάτι. Αυτοί περιμένουν το λάθος για να κανεις παραπάνω εξετασεις και καλα να μην σε ταλαιπωρούν από πριν χωρίς λόγο αλλα στις εξωσωματικες πιστεύω κολλάει η παροιμία των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν μαγειρεύουν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Alexouli είπε:

Εγω σχετικά με τις εξετασεις που λες τις εκανα όλες λόγω του φόρουμ. Ο προηγούμενος γιατρος που ειχα δεν μου τις ζήτησε. Τωρα ξεκινάω την πρώτη μου εξωσωματικη και λέω θα τις κάνω όλες δεν με νοιάζει και χωρίς να μου το πουν οι γιατροί. Ο δεύτερος γιατρος που εχω τωρα τις ειδε ότι τις εκανα και μου λέει είχες αποβολη? Και του λέω όχι τις εκανα προληπτικά,  δεν μου ειπε κάτι. Αυτοί περιμένουν το λάθος για να κανεις παραπάνω εξετασεις και καλα να μην σε ταλαιπωρούν από πριν χωρίς λόγο αλλα στις εξωσωματικες πιστεύω κολλάει η παροιμία των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν μαγειρεύουν!

Ακριβως ! Δηλαδη πρεπει να εχουμε αποβολη για να τις κανουμε;; Και μετα να ψαχνομαστε..και στη τελικη γραφονται και δε μας στοιχιζει κατι ,Αντε στη κυστικη να δωσουμε καποια εξτρα χρηματα αν θελουμε πιο μεγαλο ποσοστο να τσεκαρουμε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...