Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Nefeliap είπε:

Καλημερα ! Ο καρυοτυπος και η κυστικη ειναι στανταρακι.το εχουμε πει πολλες φορες και απορούμε πως προχωραει καποιος γιατρος σε ετ χωρις να τσεκαρει βασικα πραγματα...δε πρεπει να αγχωνεσαι γιατι ειναι απλες εξετασεις..κ η υστεροσκοπηση απλη ρουτινα  εχει γινει ..και εγω εκανα να αφαιρεσω 2 πολυποδες αλλιως ΔΕΝ με προχωραγε σε ετ με αυτους 

Ναι  όντως, αυτές δε με άγχωσαν τόσο όσο για την υστεροσκοπηση... Γενικα απορώ τι είδαν στο άλλο κέντρο και έκανα και δύο προσπαθειες πραγματικά κα..  Και εγώ με κλειστά μάτια έκανα ότι μου έλεγαν.. .
με αγχώνουν οι συμφισεις.. Και με αγχωνει που μου είπε για την σάλπιγγες και ότι μπορεί τα ωάρια μου να είναι σκληρά γι αυτό να μην βγάζουμε καλα ποιοτικά έμβρυα...
 Με αυτή την εξέταση διορθώνεται τίποτα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ιωάννα28iwantababy είπε:

Ναι  όντως, αυτές δε με άγχωσαν τόσο όσο για την υστεροσκοπηση... Γενικα απορώ τι είδαν στο άλλο κέντρο και έκανα και δύο προσπαθειες πραγματικά κα..  Και εγώ με κλειστά μάτια έκανα ότι μου έλεγαν.. .
με αγχώνουν οι συμφισεις.. Και με αγχωνει που μου είπε για την σάλπιγγες και ότι μπορεί τα ωάρια μου να είναι σκληρά γι αυτό να μην βγάζουμε καλα ποιοτικά έμβρυα...
 Με αυτή την εξέταση διορθώνεται τίποτα;

Τιιποτα δεν ειδαν ! Ζωα τελειως! Μην αγχωνεσαι καθολου,  για αυτο κανεις υστερο και θα δειτε  αν έχεις κατι οντως θα το διορθώσετε!!καλο ειναι αυτο οπως και να εχει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια, είναι δυνατόν να πηγαίνουμε για εξωσωματική και να μην μας βάζουν να κάνουμε βασικές εξετάσεις;;;(δεν ρωτάω ήρεμα).. καρυότυπος, θρομβοφιλιες κτλ; Δηλαδή να μπαίνουμε σε τέτοια διαδικασία και νην έχουμε διασφαλίσει τα βασικά;μερικες φορές με αυτά που διαβάζω αγανακτώ..γιατί ένας γιατρός να μην μας τα πει να τα κάνουμε από πριν; Δηλαδή να μείνεις έγκυος και να το χάσεις γιατί δεν είχες κάνει μια εξέταση και δεν έπαιρνες ένα χαπάκι για παράδειγμα...συγγνώμη για τον θυμό μου προς τους γιατρούς που μας καθοδηγούν πηγαίνει εννοείται 

Επεξεργάστηκε από maroutsalo
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ιωάννα28iwantababy είπε:

Καλημέρα κορίτσια.. Χθες είχα ραντεβού με τον Πετρογ.... Εντάξει καλός μου φάνηκε, μου έδωσε εξετάσεις για κυστικη ινωση, θρομβοφιλια, καρυοτυπος... Μου είπε ότι πρέπει να κάνω υστεροσκοπηση γιατί έχω κάποιες συμφισεις και μάλλον έχω σκληρά ωάρια..
 Παραξενευτηκε που έβγαλα 18 ωάρια ενώ δεν λειτουργούν καλά οι σάλπιγγες μου.. Έπεσα από τα σύννεφα δεν είχα καθόλου στο μυαλό ότι είχα κάτι γιατί ο προηγούμενος γιατρός τα πέρασε έτσι.... Έχω αγχωθεί.

What?

Πρωτη φορα διαβαζω οτι οι σαλπιγγες επηρεαζουν τα ωαρια πως το υποστηριξε αυτο πες μου πως 

Please μην βιαστεις   να αποφφασισεις για γιατρο παρτσιβ ειδες τον θεωρω πολυ σοβαρο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η maroutsalo είπε:

Κορίτσια, είναι δυνατόν να πηγαίνουμε για εξωσωματική και να μην μας βάζουν να κάνουμε βασικές εξετάσεις;;;(δεν ρωτάω ήρεμα).. καρυότυπος, θρομβοφιλιες κτλ; Δηλαδή να μπαίνουμε σε τέτοια διαδικασία και νην έχουμε διασφαλίσει τα βασικά;μερικες φορές με αυτά που διαβάζω αγανακτώ..γιατί ένας γιατρός να μην μας τα πει να τα κάνουμε από πριν; Δηλαδή να μείνεις έγκυος και να το χάσεις γιατί δεν είχες κάνει μια εξέταση και δεν έπαιρνες ένα χαπάκι για παράδειγμα...συγγνώμη για τον θυμό μου προς τους γιατρούς που μας καθοδηγούν πηγαίνει εννοείται 

Εχεις απόλυτο δίκιο...πραγματικα Νιωθω πάρα πολύ χαζή!!
!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η mamamaria είπε:

What?

Πρωτη φορα διαβαζω οτι οι σαλπιγγες επηρεαζουν τα ωαρια πως το υποστηριξε αυτο πες μου πως 

Please μην βιαστεις   να αποφφασισεις για γιατρο παρτσιβ ειδες τον θεωρω πολυ σοβαρο

Δεν μου είπε, επίσης μου είπε ότι μάλλον είναι σκληρά και δεν γονιμοποιουνται εύκολα τα ωαρια... Τι να σου πω.. Στις 18/02 έχω με τον Μαντου.... Και συνεχίζω στην αναζήτηση... Απογοητευτικα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν φταις εσύ και καμία κοπέλα!!!φταίνε οι γιατροί...!και να πω κιόλας ότι εμένα προσωπικά τα φόρουμ μου έχουν ανοίξει τα μάτια!είμαι πιο υποψιασμένη, χάρη σε όλες τις κοπέλες που ανταλλάσσουν πληροφορίες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η maroutsalo είπε:

Κορίτσια, είναι δυνατόν να πηγαίνουμε για εξωσωματική και να μην μας βάζουν να κάνουμε βασικές εξετάσεις;;;(δεν ρωτάω ήρεμα).. καρυότυπος, θρομβοφιλιες κτλ; Δηλαδή να μπαίνουμε σε τέτοια διαδικασία και νην έχουμε διασφαλίσει τα βασικά;μερικες φορές με αυτά που διαβάζω αγανακτώ..γιατί ένας γιατρός να μην μας τα πει να τα κάνουμε από πριν; Δηλαδή να μείνεις έγκυος και να το χάσεις γιατί δεν είχες κάνει μια εξέταση και δεν έπαιρνες ένα χαπάκι για παράδειγμα...συγγνώμη για τον θυμό μου προς τους γιατρούς που μας καθοδηγούν πηγαίνει εννοείται 

Εγω θα ξαναγραψω για πολλοστή φορα τι εβαλε σε εμας να κανουμε απο το πρωτο ραντεβου!!!αλλιως ΔΕΝ μας προχωραγε σε ετ!!Ολες ειναι σημαντικες !!!!!! Δε κανουμε ετ για πλακα!!! και χωρις να ξερει αν κατεβαζω ωαρια,αν το σπερμα ειναι καλο αν εχω θυροειδη ή οχι αν αν κλπ κλπ!  
Για τον αντρα οπωσδηποτε
1)HIV/HCV κλπ Εξεταση αιματος(4 αφροδισια ειναι)
2)Καρυοτυπος  ζευγους 
3)Σπερμοδιαγραμμα μετα απο 2-3 μερες αποχης
4)Καλλιεργεια σπερματος 2-3 αποχη
5)DF1,Dna Fragmentation(κατακερματισμος σπερματος)
(3 μερες αποχης) Θελει 2 δειγματα ενα για σπερμοδιαγραμμα κ καλλιεργεια και ενα αλλο για κατακερματισμο

για τη γυναικα 
1)ορμονολογικες 3η μερα κυκλου αμη,fsh,Lh,προγεστερονη,προλακτικη & ε2 
2)καρυοτυπος ζευγους 
3) κυστικη ινωση (μονο ο ενας πχ γυναικα) αν υπαρχει θεμα στη γυναικα τοτε κανει και ο αντρας.
4)σαλπιγγογραφια
5)πακετο θυροειδή tsh, ft3,ft4, anti pro,antiTg & θελουν την tsh κατω απο 2 ή 2,5  οπωσδηποτε αλλα σε συνδυασμο με τις αλλες κρινουν και μαζι με υπερηχο θυροειδους.
6)αν εχουμε πολυποδες/συμφυσεις ( τις βλεπουν στον υπερηχο -μπορει ομως κ να μη φαινονται) κανουμε υστεροσκοπηση οπωσδηποτε για να φυγουν αλλιως δεν προχωραμε  γιατί εμποδιζει τη συλληψη!!
7)μαστογραφια ή υπερηχος μαστου(αναλογα ηλικια)
8)καμπυλη σακχαρου/και καμπυλη ινσουλινης
9)γενικη αιματος,ομαδα αιματος ,ca 125 για ενδομητριωση,crp,ομοκυστεινη, βιταμινη d κ β12,φυλλικο οξυ ,σιδηρο,Φεριτινη.
10) επικτητη θρομβοφιλια(προεραιτικα ) διοτι ολοι δινουν προληπτικα αντιπηκτικες κ ασπιρίνες.

Επεξεργάστηκε από Nefeliap
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Εγω θα ξαναγραψω για πολλοστή φορα τι εβαλε σε εμας να κανουμε απο το πρωτο ραντεβου!!!αλλιως ΔΕΝ μας προχωραγε σε ετ!!Ολες ειναι σημαντικες !!!!!! Δε κανουμε ετ για πλακα!!! και χωρις να ξερει αν κατεβαζω ωαρια,αν το σπερμα ειναι καλο αν εχω θυροειδη ή οχι αν αν κλπ κλπ!  
Για τον αντρα οπωσδηποτε
1)HIV/HCV κλπ Εξεταση αιματος(4 αφροδισια ειναι)
2)Καρυοτυπος  ζευγους 
3)Σπερμοδιαγραμμα μετα απο 2-3 μερες αποχης
4)Καλλιεργεια σπερματος 2-3 αποχη
5)DF1,Dna Fragmentation(κατακερματισμος σπερματος)
(3 μερες αποχης) Θελει 2 δειγματα ενα για σπερμοδιαγραμμα κ καλλιεργεια και ενα αλλο για κατακερματισμο

για τη γυναικα 
1)ορμονολογικες 3η μερα κυκλου αμη,fsh,Lh,προγεστερονη,προλακτικη & ε2 
2)καρυοτυπος ζευγους 
3) κυστικη ινωση (μονο ο ενας πχ γυναικα) αν υπαρχει θεμα στη γυναικα τοτε κανει και ο αντρας.
4)σαλπιγγογραφια
5)πακετο θυροειδή tsh, ft3,ft4, anti pro,antiTg & θελουν την tsh κατω απο 2 ή 2,5  οπωσδηποτε αλλα σε συνδυασμο με τις αλλες κρινουν και μαζι με υπερηχο θυροειδους.
6)αν εχουμε πολυποδες/συμφυσεις ( τις βλεπουν στον υπερηχο -μπορει ομως κ να μη φαινονται) κανουμε υστεροσκοπηση οπωσδηποτε για να φυγουν αλλιως δεν προχωραμε  γιατί εμποδιζει τη συλληψη!!
7)μαστογραφια ή υπερηχος μαστου(αναλογα ηλικια)
8)καμπυλη σακχαρου/και καμπυλη ινσουλινης
9)γενικη αιματος,ομαδα αιματος ,ca 125 για ενδομητριωση,crp,ομοκυστεινη, βιταμινη d κ β12,φυλλικο οξυ ,σιδηρο,Φεριτινη.
10) επικτητη θρομβοφιλια(προεραιτικα ) διοτι ολοι δινουν προληπτικα αντιπηκτικες κ ασπιρίνες.

Μακάρι να τα ήξερα από πριν αυτό το φόρουμ και να μην έμπαινα στην διαδικασία με το κέντρο για εξωσωματική... Δυστυχώς μετάττην αποτυχία άρχισα να ψάχνω... Άρα όπου και να επιλέξω να πάω πιστεύεις ότι πρέπει να γίνει και η υστεροσκοπηση;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σε όλες,μόλις γύρισα από την γιατρό μετρήσαμε το ενδομήτριο και είδαμε ότι έχει φτάσει 11χιλ. πήγα έκανα Ε2 και prg και μου είπε ότι πολύ πιθανό να κάνουμε πιο νωρίς την ετ σήμερα είναι η 10η μέρα του κύκλου μου.Έχει τύχει σε καμία να γίνει πριν την 16η ημέρα η ετ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η kaounmar είπε:

Γεια σας κορίτσια μου, τι κάνετε; εγώ δεν είμαι και στα καλύτερα μου. Έμαθα πως και η δεύτερη ετ μου απέτυχε. Δεν ξέρω κάτι πάει λάθος.

Γεια σου κοπέλα μου κ λυπάμαι για τα νέα σου... 

κι εγώ έτσι ήμουν μετά τη 2η αποτυχημένη ΕΤ, μόνο που εγώ είχα μόνο 4 γονιμοποιημένα ωάρια 3 ημερών οπότε πρέπει να ξαναπεράσω την ταλαιπωρία της διέγερσης. 
 

όμως όπως κ να έχει, η ψυχολογία επηρεάζεται πολύ κ δε μπορείς να κάνεις κάτι γι αυτό.

Δηλαδή εγώ δε μπόρεσα... πήρα τον χρόνο μου, σταμάτησα να ασχολούμαι τελείως με το θέμα, σταμάτησα να μπαίνω κ στο φόρουμ (!!) και 7 μήνες μετά που νιώθω πάλι έτοιμη θα ξεκινήσω ξανά με καλύτερη ψυχολογία :))

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Εγω θα ξαναγραψω για πολλοστή φορα τι εβαλε σε εμας να κανουμε απο το πρωτο ραντεβου!!!αλλιως ΔΕΝ μας προχωραγε σε ετ!!Ολες ειναι σημαντικες !!!!!! Δε κανουμε ετ για πλακα!!! και χωρις να ξερει αν κατεβαζω ωαρια,αν το σπερμα ειναι καλο αν εχω θυροειδη ή οχι αν αν κλπ κλπ!  
Για τον αντρα οπωσδηποτε
1)HIV/HCV κλπ Εξεταση αιματος(4 αφροδισια ειναι)
2)Καρυοτυπος  ζευγους 
3)Σπερμοδιαγραμμα μετα απο 2-3 μερες αποχης
4)Καλλιεργεια σπερματος 2-3 αποχη
5)DF1,Dna Fragmentation(κατακερματισμος σπερματος)
(3 μερες αποχης) Θελει 2 δειγματα ενα για σπερμοδιαγραμμα κ καλλιεργεια και ενα αλλο για κατακερματισμο

για τη γυναικα 
1)ορμονολογικες 3η μερα κυκλου αμη,fsh,Lh,προγεστερονη,προλακτικη & ε2 
2)καρυοτυπος ζευγους 
3) κυστικη ινωση (μονο ο ενας πχ γυναικα) αν υπαρχει θεμα στη γυναικα τοτε κανει και ο αντρας.
4)σαλπιγγογραφια
5)πακετο θυροειδή tsh, ft3,ft4, anti pro,antiTg & θελουν την tsh κατω απο 2 ή 2,5  οπωσδηποτε αλλα σε συνδυασμο με τις αλλες κρινουν και μαζι με υπερηχο θυροειδους.
6)αν εχουμε πολυποδες/συμφυσεις ( τις βλεπουν στον υπερηχο -μπορει ομως κ να μη φαινονται) κανουμε υστεροσκοπηση οπωσδηποτε για να φυγουν αλλιως δεν προχωραμε  γιατί εμποδιζει τη συλληψη!!
7)μαστογραφια ή υπερηχος μαστου(αναλογα ηλικια)
8)καμπυλη σακχαρου/και καμπυλη ινσουλινης
9)γενικη αιματος,ομαδα αιματος ,ca 125 για ενδομητριωση,crp,ομοκυστεινη, βιταμινη d κ β12,φυλλικο οξυ ,σιδηρο,Φεριτινη.
10) επικτητη θρομβοφιλια(προεραιτικα ) διοτι ολοι δινουν προληπτικα αντιπηκτικες κ ασπιρίνες.

Καλά τα λες! Εγώ έχω κάνει αυτές κι άλλες τόσες στον τόσο καιρό προσπαθειών

@Nefeliap Διάβασα κάπου ότι τα κατάφερες κ χάρηκα πάρα πολύ!! Με το καλό φίλη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Ιωάννα28iwantababy είπε:

Μακάρι να τα ήξερα από πριν αυτό το φόρουμ και να μην έμπαινα στην διαδικασία με το κέντρο για εξωσωματική... Δυστυχώς μετάττην αποτυχία άρχισα να ψάχνω... Άρα όπου και να επιλέξω να πάω πιστεύεις ότι πρέπει να γίνει και η υστεροσκοπηση;

Εμένα μου ζήτησαν σαλπιγγογραφια οπωσδήποτε.υστεροσκοπηση επειδή είναι σαν επέμβαση συνήθως αν έχουν ενδείξεις για κάτι σου ζητούν να κάνεις.συγκεκριμενα μου είπε ο γιατρός ότι αφού δεν έχουμε ενδείξεις για κάτι μην κάνεις γιατί μπορεί να χάσεις χρόνο και χρήμα.ακομα πάντως και χωρίς υστεροσκοπηση την ώρα της εξωσωματικής αν βρεθεί κάτι μπορεί να επέμβει ο γιατρός εκείνη την ώρα και να το επιλύσει για να προχωρησετε.Αυτα μου είπε εμένα.ας πουν κι άλλα κορίτσια την εμπειρία τους!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Ιωάννα28iwantababy είπε:

Μακάρι να τα ήξερα από πριν αυτό το φόρουμ και να μην έμπαινα στην διαδικασία με το κέντρο για εξωσωματική... Δυστυχώς μετάττην αποτυχία άρχισα να ψάχνω... Άρα όπου και να επιλέξω να πάω πιστεύεις ότι πρέπει να γίνει και η υστεροσκοπηση;

Χωρις ευρήματα δε γινεται..εγω ειχα 2 πολυποδες κ επρεπε να τους αφαιρεσει(επεμβατικη)..δε ξερω το ιστορικο σου δηλ αν εχεις 4 αποτυχημενες ε ναι κανεις διαγνωστικη υστερο πχ για να αποκλειστει φλεγνονη μητρας.εγω ειχα 2 αποτυχημενες κ του ειχα ζητησει να κανουμε κ ελεγε οχι δε χρειαζεται..προφανως εβλεπε πεντακαθαρη μητρα στον υπερηχο.. ..ειναι η εμπειρια καθε γιατρου κ απο το ιστορικο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Evi87 είπε:

Καλησπέρα σε όλες,μόλις γύρισα από την γιατρό μετρήσαμε το ενδομήτριο και είδαμε ότι έχει φτάσει 11χιλ. πήγα έκανα Ε2 και prg και μου είπε ότι πολύ πιθανό να κάνουμε πιο νωρίς την ετ σήμερα είναι η 10η μέρα του κύκλου μου.Έχει τύχει σε καμία να γίνει πριν την 16η ημέρα η ετ;

Βεβαια !! ωοληψια εκανα παντα 10η μερα δηλ νωρις ωορηξια παντα..κ εχω κανει ετ την 13η(3ης μερας εμβρυα) 14η (μοριδιο) κ πετυχα την τριτη ετ  με 15η (εμβρυα 5ης /βλαστοκυστες) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Kukki είπε:

Καλά τα λες! Εγώ έχω κάνει αυτές κι άλλες τόσες στον τόσο καιρό προσπαθειών

@Nefeliap Διάβασα κάπου ότι τα κατάφερες κ χάρηκα πάρα πολύ!! Με το καλό φίλη!!

Ευχαριστω κοριτσακι μου κ εσυ θα τα καταφερεις θα δεις.καλα εκανες κ εκανες διαλλειμα κ εκατ ερχεται δυναμικα με τη νεα χρονια κ ολα θα πανε καλα! Σιγουρααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Χωρις ευρήματα δε γινεται..εγω ειχα 2 πολυποδες κ επρεπε να τους αφαιρεσει(επεμβατικη)..δε ξερω το ιστορικο σου δηλ αν εχεις 4 αποτυχημενες ε ναι κανεις διαγνωστικη υστερο πχ για να αποκλειστει φλεγνονη μητρας.εγω ειχα 2 αποτυχημενες κ του ειχα ζητησει να κανουμε κ ελεγε οχι δε χρειαζεται..προφανως εβλεπε πεντακαθαρη μητρα στον υπερηχο.. ..ειναι η εμπειρια καθε γιατρου κ απο το ιστορικο..

Είδε συμφισεις και θέλει να το εξετάσει παραπάνω... Δεν έχω πιάσει καμία φορά τα έμβρυα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 20/1/2021 at 11:43 ΜΜ, ο/η Άντρεα είπε:

Υπέροχα! Εύχομαι ενα μεγαλο νουμερο! Σε ποια μερα του κυκλου σου έκανες ετ και τι βαλατε? 

Για ασπιρίνη ο γιατρος μου εδωσε τις Nu-seals 75

Σε ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου!!

Κ  σε σένα εύχομαι ότι καλύτερο ❤️❤️

Την έμβρυομεταφορά την κάναμε την 19η μέρα του κύκλου κ βάλαμε 3 έμβρυα 3 ημερών!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Βεβαια !! ωοληψια εκανα παντα 10η μερα δηλ νωρις ωορηξια παντα..κ εχω κανει ετ την 13η(3ης μερας εμβρυα) 14η (μοριδιο) κ πετυχα την τριτη ετ  με 15η (εμβρυα 5ης /βλαστοκυστες) 

Τελικά με πήραν από το κέντρο την Παρασκευή θα την κάνω...μίλησαν με την γιατρό και θα βάλουμε 2 βλαστοκύστες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Ιωάννα28iwantababy είπε:

Είδε συμφισεις και θέλει να το εξετάσει παραπάνω... Δεν έχω πιάσει καμία φορά τα έμβρυα...

Άρα όντως θα πρέπει να γίνει!Να σκέφτεσαι ότι είναι για καλό, έτσι ώστε ο,τι υπάρχει να διορθωθεί και να προχωρήσεις έτοιμη και ήρεμη στο επόμενο βήμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Ιωάννα28iwantababy είπε:

Είδε συμφισεις και θέλει να το εξετάσει παραπάνω... Δεν έχω πιάσει καμία φορά τα έμβρυα...

Τοτε οπωσδηποτε !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Evi87 είπε:

Τελικά με πήραν από το κέντρο την Παρασκευή θα την κάνω...μίλησαν με την γιατρό και θα βάλουμε 2 βλαστοκύστες!

Καλή επιτυχία!!! εύχομαι όλα να πάνε τέλεια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η maroutsalo είπε:

Καλή επιτυχία!!! εύχομαι όλα να πάνε τέλεια!!

Ευχαριστώ πολύ,έχει αρχίσει το άγχος και πρέπει να κόψω και το κάπνισμα και με ζορίζει πολύ αυτό☹️☹️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Evi87 είπε:

Τελικά με πήραν από το κέντρο την Παρασκευή θα την κάνω...μίλησαν με την γιατρό και θα βάλουμε 2 βλαστοκύστες!

Τελεια!!!!Μια χαρα οι βλαστοκυστες ! Να ρωτησεις οταν πας τι ποιοτητα ειναι,ετσι για να γνωριζεις.πχ 4 αβ ή 5 αα!;; Να πανε ολα τελεια !!με μια τεραστια χοριακη ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Nefeliap είπε:

Τελεια!!!!Μια χαρα οι βλαστοκυστες ! Να ρωτησεις οταν πας τι ποιοτητα ειναι,ετσι για να γνωριζεις.πχ 4 αβ ή 5 αα!;; Να πανε ολα τελεια !!με μια τεραστια χοριακη ! 

Ευχαριστώ πολύ!! ΑΑ μου είπανε αυτό για το 4 η 5 δεν ξέρω!Τι δείχνει το 4 και τι το 5;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...