Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Alexouli είπε:

Μιλησα με το φαρμακειο μου ζήτησαν και εμένα χοριακη και χαρτι για το πόσα φάρμακα χρησιμοποιηθηκαν.  Το έχω ζητήσει και θα μου το στείλουν σημερα λογικα. Περιμένω και τον γιατρο να μου στείλει την συνταγή.

Καλά κανείς έτσι πρέπει κ εγώ στη δεύτερη εξωσωματική παρά ήμουν χαλαρή κ πήγαν όλα καλά!σε αυτό δν μπορώ να σου απαντήσω με σιγουριά,εγώ την δεύτερη φορά δν μου ζήτησε νομίζω αν έχει περάσει 6μηνο σου βάζουν να κανείς ξανά αλλά κ πάλι δν είμαι σίγουρη,πάρε ένα τηλέφωνο στο γιατρό σου κ ρωτά τον ώστε αν χρειαστεί να τις κανείς κ να είσαι ετοιμη όταν αδιαθετήσεις να ξεκινήσεις αφού θα έχεις κ τα φάρμακα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η lactaki είπε:

Καλη επιτυχία σου ευχομαι να πάνε όλα καλά.. Πράγματι μπορεί εκεί να κρυβεται η ανεξήγητη όπως λες. Στο εμβρυολογικο διαπιστώνονται πολλα.. Όπως κ να έχει, έχεις άριστα έμβρυα, καταλαβαινω την ανασφαλεια σου αλλά δε θέλουμε να κάνουμε Κ συλλογή..🤣Κ εγώ έβαλα 2 βλαστοκυστες ΑΑ κ τωρα ειμαι στον 7ο κ περιμενω δυο μπουμπουκες.. 😁😍🥰

Να είσαι καλά κορίτσι μου.

Η αλήθεια είναι πως δεν μας είπαν για κάποιο συγκεκριμένο πρόβλημα αλλά όπως συζητήσαμε ίσως η ποιότητα των σπερματοζωαρίων να μην είναι καλή και να μην φτάνουν σε βλαστοκύστες. Παρά τον καλό αριθμό και την κινητικότητα τα έκαναν όλα με μικρογονιμοποίηση μου είπαν για καλύτερα αποτελέσματα. Εντάξει 3 μας φτάνουν αλλά απο τα 21 σύνολο που έδωσα;;; Διαβάζω κοπέλες δίνουν 4-5μόνο και φτάνουν βλαστοκύστες τα 3. 

Αχ σ'ευχαριστώ, μακάρι σε δυο μήνες απο τώρα να σας γράφω για το θετικό μου τεστ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η I want a baby είπε:

Να είσαι καλά κορίτσι μου.

Η αλήθεια είναι πως δεν μας είπαν για κάποιο συγκεκριμένο πρόβλημα αλλά όπως συζητήσαμε ίσως η ποιότητα των σπερματοζωαρίων να μην είναι καλή και να μην φτάνουν σε βλαστοκύστες. Παρά τον καλό αριθμό και την κινητικότητα τα έκαναν όλα με μικρογονιμοποίηση μου είπαν για καλύτερα αποτελέσματα. Εντάξει 3 μας φτάνουν αλλά απο τα 21 σύνολο που έδωσα;;; Διαβάζω κοπέλες δίνουν 4-5μόνο και φτάνουν βλαστοκύστες τα 3. 

Αχ σ'ευχαριστώ, μακάρι σε δυο μήνες απο τώρα να σας γράφω για το θετικό μου τεστ!!!

Καλημέρα κοπέλα μου κ καλή επιτυχία! να έχεις το πολυπόθητο θετικό αποτέλεσμα!!μην το σκέφτεσαι αυτό δν σου κάνει καλό, σκέψου ότι έχεις 3 πολύ καλά,για να σου πήρε 21 πάει να πει ότι σου πήρε ότι έκανες μικρά μεγάλα,πολλές φορές παίζουν ρόλο κ τα φάρμακα αλλιώς αντιδράει ο κάθε οργανισμός!εσυ σκέψου τα δικά σου κ ότι όλα θα πανε καλά να είσαι ήρεμη!!😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Maria84 είπε:

Καλημέρα κοπέλα μου κ καλή επιτυχία! να έχεις το πολυπόθητο θετικό αποτέλεσμα!!μην το σκέφτεσαι αυτό δν σου κάνει καλό, σκέψου ότι έχεις 3 πολύ καλά,για να σου πήρε 21 πάει να πει ότι σου πήρε ότι έκανες μικρά μεγάλα,πολλές φορές παίζουν ρόλο κ τα φάρμακα αλλιώς αντιδράει ο κάθε οργανισμός!εσυ σκέψου τα δικά σου κ ότι όλα θα πανε καλά να είσαι ήρεμη!!😊

Καλημέρα κοπέλα μου.Αφού έχουμε καλής ποιότητας βλαστοκύστες προσπαθώ να σκέφτομαι θετικά! 19 ήταν τα μεγάλα ώριμα και ποιοτικά ωάρια! 

Μέχρι την εμβρυομεταφορά θα προσπαθήσω να χαλαρώσω και να είμαι ήρεμη!

Σ'ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Maria84 είπε:

Καλά κανείς έτσι πρέπει κ εγώ στη δεύτερη εξωσωματική παρά ήμουν χαλαρή κ πήγαν όλα καλά!σε αυτό δν μπορώ να σου απαντήσω με σιγουριά,εγώ την δεύτερη φορά δν μου ζήτησε νομίζω αν έχει περάσει 6μηνο σου βάζουν να κανείς ξανά αλλά κ πάλι δν είμαι σίγουρη,πάρε ένα τηλέφωνο στο γιατρό σου κ ρωτά τον ώστε αν χρειαστεί να τις κανείς κ να είσαι ετοιμη όταν αδιαθετήσεις να ξεκινήσεις αφού θα έχεις κ τα φάρμακα!!!

Τον πήρα εχθες και του τα ειπα. Περιμένω να μου έρθει η συνταγή γιατι εχω αϋλη συνταγογραφηση. Να δω τι θα μου γραψει και από εξετασεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Alexouli είπε:

Τον πήρα εχθες και του τα ειπα. Περιμένω να μου έρθει η συνταγή γιατι εχω αϋλη συνταγογραφηση. Να δω τι θα μου γραψει και από εξετασεις.

Πολύ καλά έκανες, να ξέρεις πως πρέπει να κινηθείς μην τρέχεις τελευταία στιγμή!να στείλεις να μας πεις 💝🧿

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Maria84 είπε:

Πολύ καλά έκανες, να ξέρεις πως πρέπει να κινηθείς μην τρέχεις τελευταία στιγμή!να στείλεις να μας πεις 💝🧿

Το ξερω μωρε και με εχει πιάσει μια άρνηση. Νομιζω κουράστηκα να τα κυνηγάω ολα από πίσω 😟

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια μου, τι κάνετε; εγώ δεν είμαι και στα καλύτερα μου. Έμαθα πως και η δεύτερη ετ μου απέτυχε. Δεν ξέρω κάτι πάει λάθος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η kaounmar είπε:

Γεια σας κορίτσια μου, τι κάνετε; εγώ δεν είμαι και στα καλύτερα μου. Έμαθα πως και η δεύτερη ετ μου απέτυχε. Δεν ξέρω κάτι πάει λάθος.

 

στις πριν 1 λεπτό, ο/η kaounmar είπε:

Γεια σας κορίτσια μου, τι κάνετε; εγώ δεν είμαι και στα καλύτερα μου. Έμαθα πως και η δεύτερη ετ μου απέτυχε. Δεν ξέρω κάτι πάει λάθος.

Καλησπέρα κορίτσι μου... Να μη τι βάζεις κάτω.. Πριν ένα μήνα απέτυχε η δεύτερη εμβρυομεταφορά και είμαι στην αναζήτηση νέου γιατρού και κέντρου... Σε νιώθω είναι δύσκολο να το αντιμετωπίσεις πρέπει όμως να μη σε πάρει από κάτω.. Όλα θα γίνουν...
 Σου είπαν τον λόγο; εμένα δεν έχουν επικοινωνήσει από τότε δεν βρίσκουν τον λόγο που απέτυχα δύο φορές.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα πάρω το γιατρό μου να του πω, να δούμε τι θακάνουμε! Η φάση είναι πω έχω μείνει μια φορά μόνη μου αλλά το έχασα. Έκτοτε όλα λάθος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η kaounmar είπε:

Θα πάρω το γιατρό μου να του πω, να δούμε τι θακάνουμε! Η φάση είναι πω έχω μείνει μια φορά μόνη μου αλλά το έχασα. Έκτοτε όλα λάθος!

εχε πίστη και όλα θα πάνε καλά.... Είναι νωρίς ακόμα για να το καταλάβεις... Ο χρόνος είναι ο καλύτερος γιατρός...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Ιωάννα28iwantababy είπε:

εχε πίστη και όλα θα πάνε καλά.... Είναι νωρίς ακόμα για να το καταλάβεις... Ο χρόνος είναι ο καλύτερος γιατρός...

Λες ε; Σε ευχαριστώ για τη δύναμη! Ελπίζω, ότι θα τα καταφέρω κάποια στιγμή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η kaounmar είπε:

Λες ε; Σε ευχαριστώ για τη δύναμη! Ελπίζω, ότι θα τα καταφέρω κάποια στιγμή!

Και εγώ δεν το πίστευα αλλά ειμαι πολύ καλύτερα μετά από ένα μήνα από την αποτυχία της δεύτερης προσπαθειας.. Γεμίζω μπαταρίες και σήμερα έχω ραντεβού με έναν νέο γιατρό.. Δεν θα προσπαθήσω άμεσα λόγω οικονομικών αλλά είμαι αισιόδοξη.. Όλες θα τα καταφέρουμε.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η kaounmar είπε:

Γεια σας κορίτσια μου, τι κάνετε; εγώ δεν είμαι και στα καλύτερα μου. Έμαθα πως και η δεύτερη ετ μου απέτυχε. Δεν ξέρω κάτι πάει λάθος.

Καλησπέρα κορίτσι μου λυπάμαι πολύ για το αρνητικό αποτέλεσμα αλλά μην τα παρατάς!Απο εξετάσεις τις έχεις κάνει όλες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Evi87 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου λυπάμαι πολύ για το αρνητικό αποτέλεσμα αλλά μην τα παρατάς!Απο εξετάσεις τις έχεις κάνει όλες;

Για θρομβοφιλία δεν έχω κάνει καθώς δε το θεωρεί απαραίτητο, έχω κάνει και υστεροσκόπηση δεν βρήκε κάτι εκτός από τη δίκερο μήτρα που οκ αυτό το ξέρουμε χρόνια! Ορμόνες έχουμε κοιτάξει, ΄τωρα τι να σου πω, μάλλον δεν μας θέλει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η kaounmar είπε:

Για θρομβοφιλία δεν έχω κάνει καθώς δε το θεωρεί απαραίτητο, έχω κάνει και υστεροσκόπηση δεν βρήκε κάτι εκτός από τη δίκερο μήτρα που οκ αυτό το ξέρουμε χρόνια! Ορμόνες έχουμε κοιτάξει, ΄τωρα τι να σου πω, μάλλον δεν μας θέλει!

Αν δεν έχεις κάνει για θρομβοφιλια να πας να κάνεις σίγουρα πριν προχωρήσεις σε επόμενη ετ.Καρυοτυπο έχετε κάνει;Ξέρω παρα πολλές περιπτώσεις που δεν έπιαναν και μετά από έλεγχο και με κατάλληλη θεραπεία θρομβοφιλιας τα έχουν καταφερει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ ναι ούτε αυτό έχουμε κάνει, έχουμε κάνει καλλιέργεια σπέρματος λόγω ασθενοσπερμίας. Τώρα εννοείται καλή μου θα ρωτήσω και εγώ πιο στοχευμένα να τσεκάρω πάλι και την προλακτίνη μήπως από άγχος ανέβηκε! Είναι αλήθεια ότι μετά την αποβολή που είχα το 19 έχω ταλαιπωρηθεί αρκετά με όλα αυτά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η kaounmar είπε:

Γεια σας κορίτσια μου, τι κάνετε; εγώ δεν είμαι και στα καλύτερα μου. Έμαθα πως και η δεύτερη ετ μου απέτυχε. Δεν ξέρω κάτι πάει λάθος.

Καλησπέρα κορίτσι μου διάβασα το post σου και στενοχωρήθηκα...αλλά μην το βάζεις κάτω...η επιστήμη προχώρησε όλα λύνονται....κάνε καρυότυπο και αν φταίει κάτι υπάρχουν και τα δανεικά, ας είμαστε ανοιχτοί σε οποιαδήποτε σκέψη....από τη δική μου μικρή εμπειρία μέχρι τώρα είναι εντοπισμός προβλημάτων, λύση και επόμενο βήμα...μην απογοητεύεσαι

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η kaounmar είπε:

Λες ε; Σε ευχαριστώ για τη δύναμη! Ελπίζω, ότι θα τα καταφέρω κάποια στιγμή!

 

στις πριν 13 λεπτά, ο/η kaounmar είπε:

Αχ ναι ούτε αυτό έχουμε κάνει, έχουμε κάνει καλλιέργεια σπέρματος λόγω ασθενοσπερμίας. Τώρα εννοείται καλή μου θα ρωτήσω και εγώ πιο στοχευμένα να τσεκάρω πάλι και την προλακτίνη μήπως από άγχος ανέβηκε! Είναι αλήθεια ότι μετά την αποβολή που είχα το 19 έχω ταλαιπωρηθεί αρκετά με όλα αυτά!

Να κάνω μια ερώτηση πάνω στο θέμα προλακτινης.. Εγώ έχω πολύ υψηλή χωρίς να χουμε βρει αιτία μάλλον κληρονομικό.. Μου πε ο γιατρός ότι δεν πειράζει στην εξωσωματική αλλά εγώ βλέποντας και ρωτώντας έμαθα ότι παίζει μεγαλο ρόλο .... Έχω μπερδευτεί δεν ξέρω τι ισχύει.. . Ο άντρας μου έχει αζωοσπερμια και έχουμε και οι δύο το στίγμα. Εγώ δεν έχω κάνει καρυοτυπο μόνο ο σύζυγος και για θρομβοφιλια δεν μας είπαν... Λόγω σπέρματος και λόγω του ελέγχου των εμβρύων είναι αδύναμα για να τα κρατήσω δεν είναι ποιοτικά καλά... Ούτε ένα ΑΑ δεν είχα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Nia2021 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου διάβασα το post σου και στενοχωρήθηκα...αλλά μην το βάζεις κάτω...η επιστήμη προχώρησε όλα λύνονται....κάνε καρυότυπο και αν φταίει κάτι υπάρχουν και τα δανεικά, ας είμαστε ανοιχτοί σε οποιαδήποτε σκέψη....από τη δική μου μικρή εμπειρία μέχρι τώρα είναι εντοπισμός προβλημάτων, λύση και επόμενο βήμα...μην απογοητεύεσαι

 

Γεια σου καλη μου, ναι ελπίζω ότι θα βρω το κουράγιο να συνεχίσω! Ναι λύνονται τόσα και τόσα σοβαρά θέματα, λογικά θα τη βρω και εγώ την άκρη! Απλά το τελευταίο διάστημα εχω ταλαιπωρηθεί, βιώσαμε την απογοήτευση να μην μπορούμε μόνοι μας, ετοιμάσαμε τα χαρτιά για επιτροπή τέλη του 18 και έμεινα μόνη μου τότε! Το έχασα στον 4 και έκτοτε όλα πάνε χάλια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Ιωάννα28iwantababy είπε:

 

Να κάνω μια ερώτηση πάνω στο θέμα προλακτινης.. Εγώ έχω πολύ υψηλή χωρίς να χουμε βρει αιτία μάλλον κληρονομικό.. Μου πε ο γιατρός ότι δεν πειράζει στην εξωσωματική αλλά εγώ βλέποντας και ρωτώντας έμαθα ότι παίζει μεγαλο ρόλο .... Έχω μπερδευτεί δεν ξέρω τι ισχύει.. . Ο άντρας μου έχει αζωοσπερμια και έχουμε και οι δύο το στίγμα. Εγώ δεν έχω κάνει καρυοτυπο μόνο ο σύζυγος και για θρομβοφιλια δεν μας είπαν... Λόγω σπέρματος και λόγω του ελέγχου των εμβρύων είναι αδύναμα για να τα κρατήσω δεν είναι ποιοτικά καλά... Ούτε ένα ΑΑ δεν είχα...

Εγω΄γλυκιά μου γενικά δεν είχα κάποιο θέμα αλλά μετά την αποβολή που είχα το 19, έκανα έλεγχο και είχε ανέβει στο 50, μάλλον από άγχος, ταλαιπωρία από την απόξεση τι να πω! Τη ρύθμισα αλλά λέω τώρα μήπως πάλι ανέβηκε; Τα 2 που βάλει τώρα ήταν ΑΑ και ΒΑ, ενδομήτριο πολύ καλό οιστραδιόλη οκ τώρα δεν μπορώ να καταλάβω τι γίνεται! Εύχομαι τα καλύτερα για σένα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Ιωάννα28iwantababy είπε:

 

Να κάνω μια ερώτηση πάνω στο θέμα προλακτινης.. Εγώ έχω πολύ υψηλή χωρίς να χουμε βρει αιτία μάλλον κληρονομικό.. Μου πε ο γιατρός ότι δεν πειράζει στην εξωσωματική αλλά εγώ βλέποντας και ρωτώντας έμαθα ότι παίζει μεγαλο ρόλο .... Έχω μπερδευτεί δεν ξέρω τι ισχύει.. . Ο άντρας μου έχει αζωοσπερμια και έχουμε και οι δύο το στίγμα. Εγώ δεν έχω κάνει καρυοτυπο μόνο ο σύζυγος και για θρομβοφιλια δεν μας είπαν... Λόγω σπέρματος και λόγω του ελέγχου των εμβρύων είναι αδύναμα για να τα κρατήσω δεν είναι ποιοτικά καλά... Ούτε ένα ΑΑ δεν είχα...

Και εγώ έχω υψηλή προλακτινη κ δυο φορές την εβδομάδα έχω χαπάκι εμένα η Ενδοκρινολογος μου είπε ότι είναι από ανχος στρες και ποτέ δεν μου είπε για κληρονομικότητα εσυ ποσό έχεις;; Εγώ έχω 100,4 κ το ειδα στις εξετάσεις τις ορμονολογικές τις πρώτες που έκανα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η kaounmar είπε:

Εγω΄γλυκιά μου γενικά δεν είχα κάποιο θέμα αλλά μετά την αποβολή που είχα το 19, έκανα έλεγχο και είχε ανέβει στο 50, μάλλον από άγχος, ταλαιπωρία από την απόξεση τι να πω! Τη ρύθμισα αλλά λέω τώρα μήπως πάλι ανέβηκε; Τα 2 που βάλει τώρα ήταν ΑΑ και ΒΑ, ενδομήτριο πολύ καλό οιστραδιόλη οκ τώρα δεν μπορώ να καταλάβω τι γίνεται! Εύχομαι τα καλύτερα για σένα!!!

Μάλιστα τι να πω... Εύχομαι όλα καλά μέσα από την καρδιά μου.. Ειμαι σίγουρη ότι θα έχουμε σύντομα καλά νέα από σένα 💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Mairaki είπε:

Και εγώ έχω υψηλή προλακτινη κ δυο φορές την εβδομάδα έχω χαπάκι εμένα η Ενδοκρινολογος μου είπε ότι είναι από ανχος στρες και ποτέ δεν μου είπε για κληρονομικότητα εσυ ποσό έχεις;; Εγώ έχω 100,4 κ το ειδα στις εξετάσεις τις ορμονολογικές τις πρώτες που έκανα 

και εγώ φτάνω τόσο έκανα μαγνητική εγκεφάλου και καμπύλη ζαχάρου και δεν έδειξαν κάτι. Μου έδινε η ενδοκρινολογος μου dostinex αλλά μετά μου είπε ο γυναικολόγος μου μαζί με τον εξωσωματικο ότι δεν χρειάζεται να τον ρυθμίσω άλλο γιατί δεν παίζει ρόλο στην εξωσωματική..
 Παραξενευτηκα αλλά δεν έδωσα βάση...
 Ειδικά πριν πάω για την δεύτερη φορά τον ξαναρώτησα μήπως δεν κατάλαβα καλά αλλά γέλαγε και είπε το 100 δεν είναι υψηλό και να μην ανησυχώ γιατί δεν παίζει ρόλο... Έχω μπερδευτεί απίστευτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η kaounmar είπε:

Γεια σου καλη μου, ναι ελπίζω ότι θα βρω το κουράγιο να συνεχίσω! Ναι λύνονται τόσα και τόσα σοβαρά θέματα, λογικά θα τη βρω και εγώ την άκρη! Απλά το τελευταίο διάστημα εχω ταλαιπωρηθεί, βιώσαμε την απογοήτευση να μην μπορούμε μόνοι μας, ετοιμάσαμε τα χαρτιά για επιτροπή τέλη του 18 και έμεινα μόνη μου τότε! Το έχασα στον 4 και έκτοτε όλα πάνε χάλια!

Μην απογοητεύεσαι....θα σου πρότεινα να ηρεμήσετε πρώτα με τον άντρα σου να έρθετε πολύ κοντά και μετά να πάτε παρακάτω....η ψυχολογία είναι το top να ξέρεις αν και έχω μικρή εμπειρία μιας και τώρα βιώνω τη διαδικασία πρώτη φορά....λίγο με όσα κατάλαβα θέλει να αποκλείσεις όσο το δυνατόν περισσότερες παραμέτρους και απορώ γιατί δεν κάνατε καρυότυπο με επιβεβαιωμένη υπογονιμότητα.....ηρέμησε πάρε βαθειές ανάσες και όλα θα πάρουν το δρόμο τους

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...