Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Antelope είπε:

Ναι από κατάψυξη που τα είχα 2 χρόνια. Πλήρωνα κάθε χρόνο 200€ και πήγα μόνο να τα βάλω και πλήρωσα 400€.

Βέβαια το τεστ covid, 1 υπέρηχο και 1 εξέταση οιστραδιολης που χρειαστηκαν τα έκανα έξω. Αλλά και πάλι πόσο να ανέβαινε αν τα έκανα όλα στο κέντρο. 

Εσύ πόσα έχεις τώρα στην κατάψυξη;

Εγώ έχω 4 στην κατάψυξη και πλήρωσα όπως και εσυ 200 ευρώ για ένα χρόνο αλλά τώρα μου είπαν 900 για την ετ και φυσικά και το τεστ του COVID .Τις υπόλοιπες εξετάσεις μου τις γράφει ο γιατρός και πληρώνω μόνο συμμετοχή.

Μου κάνει εντύπωση πάντως τόσο μεγάλη διαφορά στην τιμή μόνο για την ετ.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Xrisa127 είπε:

Εγώ έχω 4 στην κατάψυξη και πλήρωσα όπως και εσυ 200 ευρώ για ένα χρόνο αλλά τώρα μου είπαν 900 για την ετ και φυσικά και το τεστ του COVID .Τις υπόλοιπες εξετάσεις μου τις γράφει ο γιατρός και πληρώνω μόνο συμμετοχή.

Μου κάνει εντύπωση πάντως τόσο μεγάλη διαφορά στην τιμή μόνο για την ετ.

 

Τι να πω, κι εμένα λίγα μου φάνηκαν σε σύγκριση με το πόσο ακριβή ήταν η όλη διαδικασία στην πρώτη φάση της. Αλλά δεν είπα τίποτα 😂

Με το καλο να δεχτείς τα παγωτίνια σου! Πότε θα κάνεις ΕΤ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Antelope είπε:

Τι να πω, κι εμένα λίγα μου φάνηκαν σε σύγκριση με το πόσο ακριβή ήταν η όλη διαδικασία στην πρώτη φάση της. Αλλά δεν είπα τίποτα 😂

Με το καλο να δεχτείς τα παγωτίνια σου! Πότε θα κάνεις ΕΤ;

Μήπως δεν σου πήρε ο γιατρός λεφτά! Εγώ στις 2 Ετ που έχω κάνει, στο κέντρο πλήρωσα 500 ευρώ, αλλά μου πήρε και ο γιατρός 400 ευρώ! Με το καλό τα μωράκια σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Antelope είπε:

Τι να πω, κι εμένα λίγα μου φάνηκαν σε σύγκριση με το πόσο ακριβή ήταν η όλη διαδικασία στην πρώτη φάση της. Αλλά δεν είπα τίποτα 😂

Με το καλο να δεχτείς τα παγωτίνια σου! Πότε θα κάνεις ΕΤ;

Περιμένω  γύρω στις 10 του μηνα να αδιαθετήσω και ξεκινάω προετοιμασία!Θα είναι γιορτινή η ετ γιατί θα την κάνω μέσα στα Χριστούγεννα !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lisaki 80 είπε:

Μήπως δεν σου πήρε ο γιατρός λεφτά! Εγώ στις 2 Ετ που έχω κάνει, στο κέντρο πλήρωσα 500 ευρώ, αλλά μου πήρε και ο γιατρός 400 ευρώ! Με το καλό τα μωράκια σου

Μπορεί να μην έχει τέτοια χρέωση, δεν ξέρω. Δεν μου είπαν ποτέ για ξεχωριστή αμοιβή γιατρού. Είναι από τα μεγάλα κέντρα και ο γιατρός δεν είναι εξωτερικός συνεργάτης, είναι ο ιδρυτής.

Και εδώ που τα λέμε μια δουλειά 3 λεπτών είναι για τον γιατρό. Πολύ σημαντική δουλειά βέβαια. Ίσως το κάθε κέντρο να έχει τις δικές του χρεώσεις, διαφορερικες σε κάθε στάδιο αλλά στο σύνολο σε όλα πάνω κάτω τα ίδια βγαίνουν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Antelope είπε:

Μπορεί να μην έχει τέτοια χρέωση, δεν ξέρω. Δεν μου είπαν ποτέ για ξεχωριστή αμοιβή γιατρού. Είναι από τα μεγάλα κέντρα και ο γιατρός δεν είναι εξωτερικός συνεργάτης, είναι ο ιδρυτής.

Και εδώ που τα λέμε μια δουλειά 3 λεπτών είναι για τον γιατρό. Πολύ σημαντική δουλειά βέβαια. Ίσως το κάθε κέντρο να έχει τις δικές του χρεώσεις, διαφορερικες σε κάθε στάδιο αλλά στο σύνολο σε όλα πάνω κάτω τα ίδια βγαίνουν

Δεν το συζητώ ασε.. 3 λεπτάκια η ΕΤ, 10 λεπτάκια η ωοληψια (σε μένα που ήταν φυσικοί, 5 λεπτά η ωοληψια) και τα χιλιάρικα να φεύγουν έτσι.. Δεν υπολογίζω καν πόσα έχουμε δώσει για όλα αυτά που έχουμε κάνει ως τώρα.. Ας είναι, γέροι να είμαστε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Xrisa127 είπε:

Περιμένω  γύρω στις 10 του μηνα να αδιαθετήσω και ξεκινάω προετοιμασία!Θα είναι γιορτινή η ετ γιατί θα την κάνω μέσα στα Χριστούγεννα !!!

Τι ωραία! Αυτά τα Χριστούγεννα εύχομαι να σου μείνουν αξέχαστα! Κ το 2021 να φέρει μόνο ευτυχία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Τι ωραία! Αυτά τα Χριστούγεννα εύχομαι να σου μείνουν αξέχαστα! Κ το 2021 να φέρει μόνο ευτυχία!

Ευχαριστώ και εύχομαι ολόψυχα το ίδιο και σε εσένα!Ας ελπίσουμε το 2021 να είναι η χρόνια μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Xrisa127 είπε:

Ευχαριστώ και εύχομαι ολόψυχα το ίδιο και σε εσένα!Ας ελπίσουμε το 2021 να είναι η χρόνια μας!

Από το στόμα σου και στου Θεού το αφτί!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Xrisa127 είπε:

Ευχαριστώ και εύχομαι ολόψυχα το ίδιο και σε εσένα!Ας ελπίσουμε το 2021 να είναι η χρόνια μας!

Με το καλό κορίτσι, ακολουθώ και εγώ!!! Πάμε δυνατά να γυρίσει η τύχη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η kaounmar είπε:

Με το καλό κορίτσι, ακολουθώ και εγώ!!! Πάμε δυνατά να γυρίσει η τύχη!!!

 

στις πριν 1 λεπτό, ο/η kaounmar είπε:

Με το καλό κορίτσι, ακολουθώ και εγώ!!! Πάμε δυνατά να γυρίσει η τύχη!!!

Άντε ντε! Ανοίξτε το χορό! @Xrisa127  @kaounmar

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Xrisa127 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!ελπίζω να είστε όλες καλά!Σε συνέχεια της παραπάνω συζήτησης για το ποσα έμβρυα μεταφέρατε θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει κάποια κοπέλα που να έχει μεταφέρει  3 μ.

Εγω στην πρώτη προσπάθεια μετέφερα 2 τα οποία ήταν άριστα.Αυτά που έχω στην κατάψυξη όμως (4 στο σύνολο) δεν είναι άριστα ,είναι τα περισσότερα 3ΒΑ και 3ΒC που σημαίνει ότι έχουν κάπως μικρότερες πιθανότητες.Δε το έχω συζητήσει με τον γιατρό μου ακόμη αλλά σκέφτομαι να μεταφέρω 3 αυτή τη φορά.Εφόσον η ποιότητα δεν είναι άριστη ίσως έτσι αυξήσω τις πιθανότητες.Η περίπτωση των δίδυμων δεν με τρομάζει,αντιθέτως θα έλεγα.Απο την άλλη ο γιατρός και ο άντρας μου θα ήθελαν να μεταφέρω μόνο 1 το οποίο σίγουρα δεν παίζει ως σενάριο,το ελάχιστο 2.

 

Γεια σου χρυσα !εγω μετεφερα 3 και να σου πω την αληθεια ηθελα και 4 αλλα δεν ηθελε ο γιατρος(εχω ενα καταψυξη) αλλα εμεις θελαμε διδυμα παρα πολυ που δε το πιστευα οτι θα πιάσουνε λογω 42 και λογω οτι μπορει μετα να μην επιανα για αδερφακι.ειχα καποιες αποτυχίες /δεν ειχα ωαρια ,μαζευα καθε μηνα..επισης αν και μεγαλη Κ διδυμη κυηση δεν ειχα κανενα θεμα μεχρι στιγμης που ειμαι 28 εβδομαδων.ειναι θεμα τυχης; Θεμα  οργανισμου ;δε ξερω..ευελπιστω να συνεχισω ετσι ..εχω ακομα βεβαια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Γεια σου χρυσα !εγω μετεφερα 3 και να σου πω την αληθεια ηθελα και 4 αλλα δεν ηθελε ο γιατρος(εχω ενα καταψυξη) αλλα εμεις θελαμε διδυμα παρα πολυ που δε το πιστευα οτι θα πιάσουνε λογω 42 και λογω οτι μπορει μετα να μην επιανα για αδερφακι.ειχα καποιες αποτυχίες /δεν ειχα ωαρια ,μαζευα καθε μηνα..επισης αν και μεγαλη Κ διδυμη κυηση δεν ειχα κανενα θεμα μεχρι στιγμης που ειμαι 28 εβδομαδων.ειναι θεμα τυχης; Θεμα  οργανισμου ;δε ξερω..ευελπιστω να συνεχισω ετσι ..εχω ακομα βεβαια..

Σ´ευχαριστώ  για την απάντηση και εγώ θέλω πολύ δίδυμα!Χαιρομαι που όλα πάνε καλά στην εγκυμοσύνη σου και εύχομαι να συνεχίσεις έτσι μέχρι τέλους.Θα το συζητήσω από εβδομάδα με τον γιατρό μου γιατί και εγώ λέω να πάω με 3 για να αυξήσω τις πιθανότητες.Οι βλαστοκυστες σου ήταν καλής ποιότητας;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Antelope είπε:

Μπορεί να μην έχει τέτοια χρέωση, δεν ξέρω. Δεν μου είπαν ποτέ για ξεχωριστή αμοιβή γιατρού. Είναι από τα μεγάλα κέντρα και ο γιατρός δεν είναι εξωτερικός συνεργάτης, είναι ο ιδρυτής.

Και εδώ που τα λέμε μια δουλειά 3 λεπτών είναι για τον γιατρό. Πολύ σημαντική δουλειά βέβαια. Ίσως το κάθε κέντρο να έχει τις δικές του χρεώσεις, διαφορερικες σε κάθε στάδιο αλλά στο σύνολο σε όλα πάνω κάτω τα ίδια βγαίνουν

@Lisaki 80 βρε κοριτσια μου τι τιμες ειναι αυτες ;τοσο φθηνα;που ;απο περιεργεια ρωταω.. Εγω πληρωσα 1800 περιπου στη τελευταια με 3 και παλι καλά ειπα..και σε μια αλλη ετ 2400 με 2 κατεψυγμενα και σε αλλη με ενα φρεσκο εμβρυο  1100€

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Xrisa127 είπε:

Σ´ευχαριστώ  για την απάντηση και εγώ θέλω πολύ δίδυμα!Χαιρομαι που όλα πάνε καλά στην εγκυμοσύνη σου και εύχομαι να συνεχίσεις έτσι μέχρι τέλους.Θα το συζητήσω από εβδομάδα με τον γιατρό μου γιατί και εγώ λέω να πάω με 3 για να αυξήσω τις πιθανότητες.Οι βλαστοκυστες σου ήταν καλής ποιότητας;

Νασαι καλα !!ευχομαι κ να γαντζωθούν κ τα 2 αφου το θελεις ..!! 2 εμβρυα ΑΒ φρεσκα απο τροποποιημενο φυσικο που τα αφησαμε για βλαστοκυστες και 1 ΑΑ απο καταψυξη(απο φυσικο κυκλο που το ειχαμε παγώσει 3ης κ το ξεπαγωσαμε για να παει βλαστοκυστη κ αυτο κ τα μεταφεραμε ολα μαζί 5η μερα απο ωοληψια... δεν ξερω νουμερα μπροστα γιατί την ωρα της ετ εμαθα οτι τα καταφέρανε & φτασανε βλαστοκυστες κ τα 3 κ ρωτησα για τα νουμερα κ μου ειπανε δεν εχουμε νουμερα σε αυτη τη φαση.. οποτε δε πολυκαταλαβα κ εφοσον ακουσα τα γραμματα επαθα ενα σοκ δε το περιμενα δηλ κ δε ρωτησα τιποτα αλλο μετά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Νασαι καλα !!ευχομαι κ να γαντζωθούν κ τα 2 αφου το θελεις ..!! 2 εμβρυα ΑΒ φρεσκα απο τροποποιημενο φυσικο που τα αφησαμε για βλαστοκυστες και 1 ΑΑ απο καταψυξη(απο φυσικο κυκλο που το ειχαμε παγώσει 3ης κ το ξεπαγωσαμε για να παει βλαστοκυστη κ αυτο κ τα μεταφεραμε ολα μαζί 5η μερα απο ωοληψια... δεν ξερω νουμερα μπροστα γιατί την ωρα της ετ εμαθα οτι τα καταφέρανε & φτασανε βλαστοκυστες κ τα 3 κ ρωτησα για τα νουμερα κ μου ειπανε δεν εχουμε νουμερα σε αυτη τη φαση.. οποτε δε πολυκαταλαβα κ εφοσον ακουσα τα γραμματα επαθα ενα σοκ δε το περιμενα δηλ κ δε ρωτησα τιποτα αλλο μετά

Σημασία έχει που τα κατάφερες!!Ελπιζω και οι δικές μου αν και μέτριες να μου δώσουν την πολυπόθητη εγκυμοσύνη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

@Lisaki 80 βρε κοριτσια μου τι τιμες ειναι αυτες ;τοσο φθηνα;που ;απο περιεργεια ρωταω.. Εγω πληρωσα 1800 περιπου στη τελευταια με 3 και παλι καλά ειπα..και σε μια αλλη ετ 2400 με 2 κατεψυγμενα και σε αλλη με ενα εμβρυο 1100€

Τι λες βρε κορίτσι; τόσα πολλά; τι περιελάμβανε αυτό το ποσό; και γιατί τόση διαφορά μεταξύ τους; Εγώ στην Εμβρυογένεση. Δεν το λες και από τα φτηνά κέντρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Xrisa127 είπε:

Σημασία έχει που τα κατάφερες!!Ελπιζω και οι δικές μου αν και μέτριες να μου δώσουν την πολυπόθητη εγκυμοσύνη!

Σιγουρα δινουνε!!!!εδω εχουμε δει Αα που δεΝ εχουν δωσει ,δεν εχει να κανει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Antelope είπε:

Τι λες βρε κορίτσι; τόσα πολλά; τι περιελάμβανε αυτό το ποσό; και γιατί τόση διαφορά μεταξύ τους; Εγώ στην Εμβρυογένεση. Δεν το λες και από τα φτηνά κέντρα

Ελα ντε,δε ξερω ισως γιατί μαζευα καθε μηνα και η καταψυξη ηταν δωρεαν;τι να πω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια! Ευχομαι σε όλες μας καλή επιτυχία και το 2021 να είμαστε μαζί με τα μωράκια μας! 

Πολλες ερωτήσεις έχω ως πρωταρα :

1) τον προεμφυτικο έλεγχο τον ζητάς να γίνει εσυ και χρεώνεται έξτρα ή στο κάνουν ουτως ή άλλως? Γίνεται έλεγχος πριν μπουν στην κατάψυξη? Τον κάνεις μετά από αποτυχημένες εξωσωματικες? 

2) όντως οι βλαστοκυστες έχουν τη δυναμική για να μείνουμε έγκυες? 

3) τεστ covid σας ζήτησαν κ πριν την μεταφορά με έξτρα χρέωση ή είναι δωρεάν όπως πριν την Ωοληψια?  Φαντάζομαι οτι κάνουμε μόνο εμείς και όχι οι συζυγοι παλι.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η PAPA EVA είπε:

Καλησπερα κοριτσια! Ευχομαι σε όλες μας καλή επιτυχία και το 2021 να είμαστε μαζί με τα μωράκια μας! 

Πολλες ερωτήσεις έχω ως πρωταρα :

1) τον προεμφυτικο έλεγχο τον ζητάς να γίνει εσυ και χρεώνεται έξτρα ή στο κάνουν ουτως ή άλλως? Γίνεται έλεγχος πριν μπουν στην κατάψυξη? Τον κάνεις μετά από αποτυχημένες εξωσωματικες? 

2) όντως οι βλαστοκυστες έχουν τη δυναμική για να μείνουμε έγκυες? 

3) τεστ covid σας ζήτησαν κ πριν την μεταφορά με έξτρα χρέωση ή είναι δωρεάν όπως πριν την Ωοληψια?  Φαντάζομαι οτι κάνουμε μόνο εμείς και όχι οι συζυγοι παλι.... 

Εγω ζητησα απο το πρωτο ραντεβου να κανουμε ,αλλά ηταν καθετος μονο που δε τσακωθηκα γιατί μετα ηρθε και ο αντρας μου και του λεγε τα ιδια και αυτος ελεγε οχι και οχι κ οτι δε κανουμε για πλακα κ μπορει να πειραχτεί το εμβρυο κ δεν εχουμε ενδειξεισ Κλπ και μετα αφου τσατιστηκε κ εμεις φορτώσαμε επισης ..μας εστειλε στον πανω οροφο να μιλησουμε με μια εμβρυολογο και ειπε και εκεινη οχι..κ το αφησαμε το θεμα.αν προχωρησουν σε βλαστοκύστη θεωρούνται πιο δυνατα οχι οτι και τα 3ης δεν θα προχωρησουν στο φυσικο περιβαλλον της μητρας.οι βλαστοκυστες τελευταια χρονια ακουγονται και δεν μπορουνε ολα τα εργαστήρια να τις υποστηρίξουν.παλια πιάνανε με 3ης ακομα και 2η μερας.τεστ κοβιτ πληρωνα με μεθη στην ωοληψια.στην ετ δε θελανε και δε ζητήθηκε ποτε απο τον αντρα ( μεχρι τον ιουνιο αυτο ,για τωρα δε ξερω )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια και καλό μήνα να έχουμε ❤️

Εγώ αύριο περνάω επιτροπή για τα φάρμακα.

Ελπίζω να πάνε όλα καλά...

Ερώτηση: Αν με περάσουν από την επιτροπή μου είπαν από την κλινική να πάω από εκεί να μου δώσουν την συνταγή με τα φάρμακα (νομίζω) και μετά ξαναπάω στην επιτροπή.

Δεν έχω πολύ καταλάβει...η διαδικασία ποια είναι?

Δλδ αν με περάσουν από την επιτροπή αύριο θα πάρω και τα φάρμακα?

Επίσης τα φάρμακα μπορώ να τα ξεκινήσω τον ίδιο μήνα ή είναι συγκεκριμένη μέρα του κύκλου??🙄

Απ' ότι καταλάβατε είμαι ακόμα αρχάρια στο θέμα της εξωσωματικής γονιμοποίησης και σας διαβάζω κάθε μέρα μπας και καταλάβω τίποτα..... 🙈🤗🤭🤭

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Nefeliap είπε:

Εγω ζητησα απο το πρωτο ραντεβου να κανουμε ,αλλά ηταν καθετος μονο που δε τσακωθηκα γιατί μετα ηρθε και ο αντρας μου και του λεγε τα ιδια και αυτος ελεγε οχι και οχι κ οτι δε κανουμε για πλακα κ μπορει να πειραχτεί το εμβρυο κ δεν εχουμε ενδειξεισ Κλπ και μετα αφου τσατιστηκε κ εμεις φορτώσαμε επισης ..μας εστειλε στον πανω οροφο να μιλησουμε με μια εμβρυολογο και ειπε και εκεινη οχι..κ το αφησαμε το θεμα.αν προχωρησουν σε βλαστοκύστη θεωρούνται πιο δυνατα οχι οτι και τα 3ης δεν θα προχωρησουν στο φυσικο περιβαλλον της μητρας.οι βλαστοκυστες τελευταια χρονια ακουγονται και δεν μπορουνε ολα τα εργαστήρια να τις υποστηρίξουν.παλια πιάνανε με 3ης ακομα και 2η μερας.τεστ κοβιτ πληρωνα με μεθη στην ωοληψια.στην ετ δε θελανε και δε ζητήθηκε ποτε απο τον αντρα ( μεχρι τον ιουνιο αυτο τωρα δε ξερω)

Σ ευχαριστώ πολυ για την απάντηση σου! Κ εγώ φαντάζομαι οτι θα κάνεις προεμφυτικο αν έχεις αποτυχίες και δεν υπάρχει κάποιος άλλος προφανης λόγος. Εμείς κάναμε τεστ κοβιντ και οι 2 πριν παρω τις ορμόνες και φυσικά πριν την Ωοληψια. Θα δείξει... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η PAPA EVA είπε:

Σ ευχαριστώ πολυ για την απάντηση σου! Κ εγώ φαντάζομαι οτι θα κάνεις προεμφυτικο αν έχεις αποτυχίες και δεν υπάρχει κάποιος άλλος προφανης λόγος. Εμείς κάναμε τεστ κοβιντ και οι 2 πριν παρω τις ορμόνες και φυσικά πριν την Ωοληψια. Θα δείξει... 

Ναι σωστα !!!αλλα κανεις καρυοτυπο ζευγους στην αρχη και οι 2 ειναι σημαντικη εξεταση απο την αρχη..αααα και για να δωσει δειγμα σας ζητησανε κοβιντ ισως αλλαξε ο νομος ή ισως ειναι θεμα του κεντρου ..να πανε ολα καλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Xrisa127 είπε:

Περιμένω  γύρω στις 10 του μηνα να αδιαθετήσω και ξεκινάω προετοιμασία!Θα είναι γιορτινή η ετ γιατί θα την κάνω μέσα στα Χριστούγεννα !!!

Μαζί είμαστε κορίτσι μου! Περιμένω κ εγω γύρω στις 12 του μήνα για να προχωρήσουμε σε ετ😊 Καλή μας επιτυχία!😇

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...