Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις Just now, ο/η Ginaak είπε:

Να σου γράψω κάτι ιατρικά ανάρμοστο?

Θα πίεζα για τον προεμφυτευτικο,ναι η διπλή απόψυξη πρέπει να αποφεύγεται,αν όμως είναι δυνατό θα κάτσει.

Εγώ πιο τρελη θέλω να αποψυξω το ένα των 3 να δω αν φτάσει βλαστοκυστη και μετά να το καταψυξω πάλι...ο γιατρός τραβάει τα μαλλιά που δεν έχει.

 

 

Αν φτάσει βλαστοκύστη γιατί να μη το βάλεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Αν φτάσει βλαστοκύστη γιατί να μη το βάλεις;

Όχι δεν κατάλαβες,τώρα είναι κατεψυγμένο 3ων ημερών και του λέω τι το κρατάμε βάλτο να δεις αν γίνεται βλαστοκυστη και μετά μου λες και μαζεύουμε άλλη μια....όχι να το αποψυξουμε πριν τη μεταφορά και να περιμένω ως τη 5η μέρα να μάθω αν έχω ή δεν έχω κάτι να μεταφέρω.

Φυσικά αυτό που λέω ιατρικά δεν στέκει.

Αλλά νομίζω ένα παραλογισμό τον δικαιούμαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Ginaak είπε:

Όχι δεν κατάλαβες,τώρα είναι κατεψυγμένο 3ων ημερών και του λέω τι το κρατάμε βάλτο να δεις αν γίνεται βλαστοκυστη και μετά μου λες και μαζεύουμε άλλη μια....όχι να το αποψυξουμε πριν τη μεταφορά και να περιμένω ως τη 5η μέρα να μάθω αν έχω ή δεν έχω κάτι να μεταφέρω.

Φυσικά αυτό που λέω ιατρικά δεν στέκει.

Αλλά νομίζω ένα παραλογισμό τον δικαιούμαι

Μια χαρά τα λες απλά γιατί δεν βάζεις μόνο αυτό αν γίνει βλαστοκύστη; Μετά βλέπεις τι κάνεις και προχωράς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Think Positive είπε:

Γεια σας κορίτσια και από εμένα!!! Είμαι καινούργια στο φόρουμ και ξεκινήσαμε με τον άντρα μου την πρώτη μας προσπάθεια εξωσωματικής, λόγω ολιγοσθενοσπερμιας του συζύγου μας είπαν ότι είναι η μόνη μας επιλογή...... Έτσι ξεκινήσαμε εξωσωματική με ενέσεις με menopur ... Και περιμένω προς το παρόν .... Είχε καμία εμπειρία από το μητέρα για εξωσωματική και με τα συγκεκριμένα φάρμακα;;; Οποιαδήποτε πληροφορία είναι χρήσιμη γιατί είναι η πρώτη φορά και πολύ αγχωμενη.... 🙂🙂Εύχομαι όλα να πάνε καλά για οοοοοοοολες τις κοπέλες!!!!!

Μια χαρά κοπέλα μου. Εγω μενοπουρ έκανα σε 2 σπερματεγχυσεις που έκανα και σε κάθε κυκλο έβγαζα από 3 ωαρια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Taggeris είπε:

Πού είσαι αγάπη εσύ; Καλημέρα!! Τί να κάνουμε... πολλές αποτυχίες και δύσκολα στέκεσαι πάλι στα πόδια σου...το ξέρεις άλλωστε. Έχω μία και μοναδική βλαστοκύστη αλλά αρνούμαι να την βάλω χωρίς προεμφυτευτικο έλεγχο γι'αυτό Και ρωτάω. Με δότρια θα συνεχίσω πάλι δεν αντέχω άλλο δυστυχώς.

Εφόσον παράγεις ακόμη δικά σου ωάρια, είμαι της άποψης να συλλέξεις κάποια και να κάνεις προεμφυτευτικό...Και κακώς που δεν το έκανες τόσο καιρό! Υπομονή αγάπη μου και στο τέλος όλα θα πάνε καλά! Να μας γράφεις!😗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ριρίκα είπε:

Εφόσον παράγεις ακόμη δικά σου ωάρια, είμαι της άποψης να συλλέξεις κάποια και να κάνεις προεμφυτευτικό...Και κακώς που δεν το έκανες τόσο καιρό! Υπομονή αγάπη μου και στο τέλος όλα θα πάνε καλά! Να μας γράφεις!😗

Δεν έχει νόημα στα 45 μου....δεν έχω και φυσιολογικό καρυότυπο οπότε σε τί να ελπίζω;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Δεν έχει νόημα στα 45 μου....δεν έχω και φυσιολογικό καρυότυπο οπότε σε τί να ελπίζω;

Τι σου βρήκαν στον καρυότυπο; Δεν το είχατε ελέγξει αυτό νωρίτερα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Ριρίκα είπε:

Τι σου βρήκαν στον καρυότυπο; Δεν το είχατε ελέγξει αυτό νωρίτερα;

Έχω 9% μωσαϊκισμό. Το είχα ελέγξει η πέρσι πριν ξεκινήσω της διέγερσεις. το γνώριζα αλλά είπα να δώσω μία ευκαιρία στον εαυτό μου και έκανα δύο προσπάθειες με διέγερση. Κάπου εδώ τελειώνω όμως με τα δικά μου ωάρια τελείωσαν και οι αντοχές μου και τα χρήματα. Πρέπει να επιλέξω τα τελευταία χρήματα που πήρα δάνειο ή θα τα δώσω σε δική μου προσπάθεια που μπορεί να αποβεί άκαρπη ή θα πάω με δότρια. Το θέμα είναι να πάω στα πιο σίγουρα για να κάνω ένα παιδί αλλιώς δεν θα καταφέρω να το κάνω ποτέ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Έχω 9% μωσαϊκισμό. Το είχα ελέγξει η πέρσι πριν ξεκινήσω της διέγερσεις. το γνώριζα αλλά είπα να δώσω μία ευκαιρία στον εαυτό μου και έκανα δύο προσπάθειες με διέγερση. Κάπου εδώ τελειώνω όμως με τα δικά μου ωάρια τελείωσαν και οι αντοχές μου και τα χρήματα. Πρέπει να επιλέξω τα τελευταία χρήματα που πήρα δάνειο ή θα τα δώσω σε δική μου προσπάθεια που μπορεί να αποβεί άκαρπη ή θα πάω με δότρια. Το θέμα είναι να πάω στα πιο σίγουρα για να κάνω ένα παιδί αλλιώς δεν θα καταφέρω να το κάνω ποτέ

Με τα δικά σου αν κάνεις προεμφυτευτικό σου έχουν αποκλείσει να βρεθεί κάποιο υγιή;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ριρίκα είπε:

Με τα δικά σου αν κάνεις προεμφυτευτικό σου έχουν αποκλείσει να βρεθεί κάποιο υγιή;

Όχι άλλα δεν έχω πλέον χρήματα. Δυστυχώς είναι και αυτός παραγων για το πώς θα κινηθεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Nefeliap είπε:

Μενοπουρ κλασικες ενεσουλες βραχυ πρωτοκολλο και μια οβιτρελ μην ανησυχεις για τα φαρμακα και να μην εισαι αγχωμενη καθολου !!αν ειναι το θεμα του αντρα θα πας μια χαρα..για το μητερα δε ξερω πολλα ειναι κ θεμα του γιατρου ..

Ευχαριστώ πολύ !!! Μακάρι να πάνε όλα καλά!!! Πάντως σαν συμπτώματα που το φοβόμουν δεν έχει κάτι... Είμαι 5η ημέρα και αισθάνομαι αλαχιστα πρησμένο το στήθος μου μόνο .... Εσείς είχατε καποιο συμπτωμα;;; Αύριο θα πάω για υπέρηχο να δούμε τι γίνεται μέχρι στιγμής και αν θα πρέπει να αλλάξω δόση κτλ ..... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Alexouli είπε:

Μια χαρά κοπέλα μου. Εγω μενοπουρ έκανα σε 2 σπερματεγχυσεις που έκανα και σε κάθε κυκλο έβγαζα από 3 ωαρια.

Εγώ έχω και πολυκυστικες αλλά μου είπε δεν εχει σχέση αυτό ισα ίσα μπορεί να μας βοηθήσει!!είμαι στην πέμπτη μέρα με ενέσεις και αύριο θα πάω για τον πρώτο υπέρηχο! Ελπίζω όλα να πάνε καλά!!! Εσύ τελικά πως τα πηγές με τις σπερματεγχυσεις ;; Πήγε καλά;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Taggeris είπε:

Όχι άλλα δεν έχω πλέον χρήματα. Δυστυχώς είναι και αυτός παραγων για το πώς θα κινηθεις

Ναι κορίτσι μου είναι βασική προϋπόθεση για να συνεχίσεις...έχουμε ματώσει οικονομικά...εύχομαι τα καλύτερα γλυκιά μου και να πάρεις τις πιο σωστές αποφάσεις!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η Think Positive είπε:

Ευχαριστώ πολύ !!! Μακάρι να πάνε όλα καλά!!! Πάντως σαν συμπτώματα που το φοβόμουν δεν έχει κάτι... Είμαι 5η ημέρα και αισθάνομαι αλαχιστα πρησμένο το στήθος μου μόνο .... Εσείς είχατε καποιο συμπτωμα;;; Αύριο θα πάω για υπέρηχο να δούμε τι γίνεται μέχρι στιγμής και αν θα πρέπει να αλλάξω δόση κτλ ..... 

Οχι δεν έχει κανενα συμπτωμα .ολα καλα θα πανε !α ωραια σε θελει κ νωρις να σε δει με το καλό :-) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Οχι δεν έχει κανενα συμπτωμα .ολα καλα θα πανε !α ωραια σε θελει κ νωρις να σε δει με το καλό :-) 

Ναι!! Μάλλον λόγω πολυκυστικων θέλει να με βλέπει από νωρίς για να παρακολουθεί μην πάθω κάποια υπερδιέγερση.... Γενικά όμως μου είχε πει ότι θα  τις κάνω 8-10 μέρες θα δείξει με την ανταπόκριση.... Εσύ πόσες μέρες τις έκανες;;; Είχες αποτέλεσμα; Πήγαν όλα καλά; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Think Positive είπε:

Εγώ έχω και πολυκυστικες αλλά μου είπε δεν εχει σχέση αυτό ισα ίσα μπορεί να μας βοηθήσει!!είμαι στην πέμπτη μέρα με ενέσεις και αύριο θα πάω για τον πρώτο υπέρηχο! Ελπίζω όλα να πάνε καλά!!! Εσύ τελικά πως τα πηγές με τις σπερματεγχυσεις ;; Πήγε καλά;;;

Μπαααα δυστυχώς τιποτα και οι 2 αποτυχημένες. Τωρα από το νέο έτος εγω.εχω ραντεβού αρχές Ιανουαρίου να ξεκινήσω εξωσωματικη βαρέθηκα να περιμένω άλλο. 🙄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Alexouli είπε:

Μπαααα δυστυχώς τιποτα και οι 2 αποτυχημένες. Τωρα από το νέο έτος εγω.εχω ραντεβού αρχές Ιανουαρίου να ξεκινήσω εξωσωματικη βαρέθηκα να περιμένω άλλο. 🙄

Καλά θα κάνεις! Εύχομαι το νέο έτος να είναι γουρλιδικο γιατί από το 2020 δεν είδαμε και πολλά πράγματα χαχαχαχ !!εμεις έχουμε πρόβλημα με το σπέρμα  όποτε ελπίζω να βρεθεί έστω και ένα καλό σπερματοζωάριο να κάνει τη δουλειά του 😀😀😋  εσείς τι θέμα είχατε;; Σε ποιο κέντρο  θα κάνεις την εξωσωματική αν επιτρεπεται!; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 21/11/2020 at 12:52 ΜΜ, ο/η Think Positive είπε:

Επίσης ήθελα να σας ρωτήσω για τις εξετάσεις θρομβοφιλιας ....εμένα ο γιατρός μου είπε ότι από τη στιγμή που δεν υπάρχει ιστορικό δεν είναι ανάγκη να τις κάνω.... Εσάς σας είπαν ότι είναι απαραίτητες;;;; 

Καλησπέρα, εγώ είμαι σε φάση που κάνω εξετάσεις κ προετοιμασία για εξωσωματική τον Γενάρη. Αυτό που με συμβουλεύουν ειναι να ακολουθω τις οδηγίες του γιατρόυ μου που ξέρει το ιστορικό μου όλο γιατί και εγώ άκουγα για διάφορες εξετάσεις που δεν είχα κάνει και ήθελα να τις κάνω για συγουρια 😅. Κ μένα το ίδιο μου είπε ο γιατρός μου για την θρομβοφιλια. έχει αρκετές εξετάσεις για θρομβοφιλια και συνήθως αυτές τις ψάχνουν αν έχουν ιστορικό ή γυναίκες μετα από αποβολές. Καλή επιτυχία σου εύχομαι 🌷🌷🌷🌷

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η ΧΑΡΜΑ είπε:

Καλησπέρα, εγώ είμαι σε φάση που κάνω εξετάσεις κ προετοιμασία για εξωσωματική τον Γενάρη. Αυτό που με συμβουλεύουν ειναι να ακολουθω τις οδηγίες του γιατρόυ μου που ξέρει το ιστορικό μου όλο γιατί και εγώ άκουγα για διάφορες εξετάσεις που δεν είχα κάνει και ήθελα να τις κάνω για συγουρια 😅. Κ μένα το ίδιο μου είπε ο γιατρός μου για την θρομβοφιλια. έχει αρκετές εξετάσεις για θρομβοφιλια και συνήθως αυτές τις ψάχνουν αν έχουν ιστορικό ή γυναίκες μετα από αποβολές. Καλή επιτυχία σου εύχομαι 🌷🌷🌷🌷

Ναι το ίδιο μου είπε και εμένα!!! Ότι δεν είναι λογικό να κάνεις οοοολες τις εξετάσεις γτ αυτές δεν τελειώνουν ποτέ... Ένα ένα βήμα τη φορά χωρίς άγχος! Μόνο ορμόνες, κυστική ίνωση  και καρυότυπο ελέγξαμε. Καλή επιτυχία και σε εσένα ευχομαιιι και όλα να πάνε τέλεια!!🌹🌹🌹🌹!!! Αν επιτρέπεται εσύ σε πιο κέντρο είσαι ;;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια.
Κι εγώ περνάω επιτροπή Δεκέμβριο και πάω για εξωσωματική τον Ιανουάριο.
Όταν είχα μιλήσει με τον γιατρό που είπε ότι γίνεται μεταφορά δύο εμβρύων, το συζητάμε απο τότε συνέχεια με τον σύζυγο, μας άγχωσε λιγάκι η μεγάλη πιθανότητα διδύμων και οι επιπλοκές που μπορεί να έχουν. Διαβάζω όμως πως έχουμε το δικαίωμα να επιλέξουμε εαν θα μεταφέρουμε ένα έμβρυο εφόσον δεν υπάρχει κάποιο ιστορικό με αποβολές ή πρόβλημα. Τι γίνεται σε τέτοια περίπτωση; Δεν μπορεί το ζευγάρι να επιλέξει; Διάβασα ότι μεταφορά ενός εμβρύου έχει 60% πιθανότητα εμφύτευσης ενώ τα 2 έχουν 65%, μικρή διαφορά δλδ και μπορεί να προκύψουν μετά προβλήματα με τη δίδυμη κύηση.
Δε ξέρω απλά σας εκφράζω τους φόβους μου. Με τρομάζει το ότι μια δίδυμη κύηση έχει αυξημένες πιθανότητες επιπλοκών ή πρόωρου τοκετού. 
Έκανε κάποια άλλη μανούλα μεταφορά ενός εμβρύου με επιτυχία ή σε πάνε κατ'ευθείαν σε δυο έμβρυα οι γιατροί; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Think Positive είπε:

Ναι!! Μάλλον λόγω πολυκυστικων θέλει να με βλέπει από νωρίς για να παρακολουθεί μην πάθω κάποια υπερδιέγερση.... Γενικά όμως μου είχε πει ότι θα  τις κάνω 8-10 μέρες θα δείξει με την ανταπόκριση.... Εσύ πόσες μέρες τις έκανες;;; Είχες αποτέλεσμα; Πήγαν όλα καλά; 

Σωστό.ναι 8-10 ειναι το κλασικό.εγω δεν ειχα καλα ωαρια δυστυχως με διεγερση βραχυ 300 τη μερα για 9 μερες /εβγαλα 3 κ ηταν κ τα 3 ακαταλληλα(λογω υψηλη fsh χαμηλη αμη).μετα κατευθειαν μαζευα το ωαριο του μηνα με φυσικους και κατεψυχα κ ευτυχως πηγαν ολα καλα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Think Positive είπε:

Ναι το ίδιο μου είπε και εμένα!!! Ότι δεν είναι λογικό να κάνεις οοοολες τις εξετάσεις γτ αυτές δεν τελειώνουν ποτέ... Ένα ένα βήμα τη φορά χωρίς άγχος! Μόνο ορμόνες, κυστική ίνωση  και καρυότυπο ελέγξαμε. Καλή επιτυχία και σε εσένα ευχομαιιι και όλα να πάνε τέλεια!!🌹🌹🌹🌹!!! Αν επιτρέπεται εσύ σε πιο κέντρο είσαι ;;;; 

Και σαλπιγγογραφια και τσεκ σπερμα φανταζομαι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η I want a baby είπε:

Καλησπέρα κορίτσια.
Κι εγώ περνάω επιτροπή Δεκέμβριο και πάω για εξωσωματική τον Ιανουάριο.
Όταν είχα μιλήσει με τον γιατρό που είπε ότι γίνεται μεταφορά δύο εμβρύων, το συζητάμε απο τότε συνέχεια με τον σύζυγο, μας άγχωσε λιγάκι η μεγάλη πιθανότητα διδύμων και οι επιπλοκές που μπορεί να έχουν. Διαβάζω όμως πως έχουμε το δικαίωμα να επιλέξουμε εαν θα μεταφέρουμε ένα έμβρυο εφόσον δεν υπάρχει κάποιο ιστορικό με αποβολές ή πρόβλημα. Τι γίνεται σε τέτοια περίπτωση; Δεν μπορεί το ζευγάρι να επιλέξει; Διάβασα ότι μεταφορά ενός εμβρύου έχει 60% πιθανότητα εμφύτευσης ενώ τα 2 έχουν 65%, μικρή διαφορά δλδ και μπορεί να προκύψουν μετά προβλήματα με τη δίδυμη κύηση.
Δε ξέρω απλά σας εκφράζω τους φόβους μου. Με τρομάζει το ότι μια δίδυμη κύηση έχει αυξημένες πιθανότητες επιπλοκών ή πρόωρου τοκετού. 
Έκανε κάποια άλλη μανούλα μεταφορά ενός εμβρύου με επιτυχία ή σε πάνε κατ'ευθείαν σε δυο έμβρυα οι γιατροί; 

Καταρχάς και ενα εμβρυο μπορεις να μεταφερεις οπως αρκετες κοπελες.η πιθανοτητα για διδυμα ειναι 10% αν βαλεις 2,εγώ εβαλα 3 λογω ηλικιας 42 κ γαντζωθήκανε και τα 2 και δε σου κρυβω οτι δε με χαλασε καθολου ισα ισα (για την ηλικια μου)επισης καμια επιπλοκή κανενα προβλημα προς το παρων ολα νορμαλ ευτυχως..μεσα φεβρουαριου λογικα καισαρική ..οτι επιλεξεις εσυ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η I want a baby είπε:

Καλησπέρα κορίτσια.
Κι εγώ περνάω επιτροπή Δεκέμβριο και πάω για εξωσωματική τον Ιανουάριο.
Όταν είχα μιλήσει με τον γιατρό που είπε ότι γίνεται μεταφορά δύο εμβρύων, το συζητάμε απο τότε συνέχεια με τον σύζυγο, μας άγχωσε λιγάκι η μεγάλη πιθανότητα διδύμων και οι επιπλοκές που μπορεί να έχουν. Διαβάζω όμως πως έχουμε το δικαίωμα να επιλέξουμε εαν θα μεταφέρουμε ένα έμβρυο εφόσον δεν υπάρχει κάποιο ιστορικό με αποβολές ή πρόβλημα. Τι γίνεται σε τέτοια περίπτωση; Δεν μπορεί το ζευγάρι να επιλέξει; Διάβασα ότι μεταφορά ενός εμβρύου έχει 60% πιθανότητα εμφύτευσης ενώ τα 2 έχουν 65%, μικρή διαφορά δλδ και μπορεί να προκύψουν μετά προβλήματα με τη δίδυμη κύηση.
Δε ξέρω απλά σας εκφράζω τους φόβους μου. Με τρομάζει το ότι μια δίδυμη κύηση έχει αυξημένες πιθανότητες επιπλοκών ή πρόωρου τοκετού. 
Έκανε κάποια άλλη μανούλα μεταφορά ενός εμβρύου με επιτυχία ή σε πάνε κατ'ευθείαν σε δυο έμβρυα οι γιατροί; 

Καλημέρα κορίτσι μου, όπως σου είπε κ η @Nefeliap το αν θα βάλεις ένα ή 2 έμβρυα είναι δίκη σου επιλογή. Έχουμε πολλά κορίτσια εδώ που έκαναν μόνη εμβρυομεταφορα κ έπιασαν. Παρολα αυτά ναι μια δίδυμη κύηση έχει περισσότερους κινδύνους αλλά απ όσο μιλάμε τα κορίτσια όλα αντιμετωπίζονται. Πχ εγώ είχα θέμα με τον τραχηλο, ανεπάρκεια που το βρήκαμε στη β επιπέδου, μου έκανε ο γιατρός περιδεση κ πλέον με προσοχή είναι όλα καλά. Όπως επίσης εμφάνισα διαβήτη κύησης που είναι πιο συχνός στα δίδυμα, όχι ότι αν είχα ένα δε θα εμφάνιζα. Αν δεν τρώω γλυκά κ βλακείες δεν ανεβαίνει κ το ζάχαρο. Με λίγα λόγια αυτό που θέλω να σου πω είναι πως όλα είναι σχετικά, κάθε περίπτωση διαφορετική κ το πιο σημαντικό απ όλα είναι το πως το αντιμετωπίζουμε εμείς. Σκεφτείτε τι θέλετε να κάνετε και ότι κ να αποφασίσετε θα είναι για καλό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Think Positive είπε:

Ναι το ίδιο μου είπε και εμένα!!! Ότι δεν είναι λογικό να κάνεις οοοολες τις εξετάσεις γτ αυτές δεν τελειώνουν ποτέ... Ένα ένα βήμα τη φορά χωρίς άγχος! Μόνο ορμόνες, κυστική ίνωση  και καρυότυπο ελέγξαμε. Καλή επιτυχία και σε εσένα ευχομαιιι και όλα να πάνε τέλεια!!🌹🌹🌹🌹!!! Αν επιτρέπεται εσύ σε πιο κέντρο είσαι ;;;; 

Καλημερουδια καλή εβδομάδα!!!! Όπως τα λες δεν τελειώνουν ποτέ. ..κάθε τόσο συμπληρώνεις κ κάτι αν χρειαστεί...και χωρίς άγχος προπάντων!!!!!!! Είμαι στο Έλενα Βεν. δημόσιο είναι Αθήνα. Εσύ σε πιο είσαι; αντεύχομαι να σου πανε όλα τέλεια🍀......🌷🌷🌷🌷🌷

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...