Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 5 ώρες, ο/η Elenimar είπε:

Αχ κορίτσια πόσο δύσκολη είναι η αναμονή! Επίσης, με αγχώνει και το γεγονός ότι παίρνουμε φάρμακα μετά την εμβρυομεταφορα που πολύ πιθανόν να είναι χωρίς λογο αφού μπορεί το εμβρυο να μην έχει πιαστεί...

Καλέ κάνε θετικές σκέψεις! Όλα γίνονται για καλό! Η αναμονή δεν παλεύεται, αλήθεια είναι αυτό... Προσπάθησε να κάνεις πράγματα που σε ευχαριστούν για να φεύγει το μυαλό σου! Όλα θα πάνε καλά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα!Ηθελα να ρωτήσω για τους φυσικούς κύκλους και το κόστος.Μια φίλη μου πρόκειται να προχωρήσει με φυσικούς και τις είπαν κάτι εξωφρενικά ποσά για τις ωοληψια.(2000 η κάθε φορά)Εσείς πληρώνατε την κάθε ωοληψια ξεχωριστά;Αν επιτρέπεται ποσο σας κόστισε;
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Xrisa127 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!Ηθελα να ρωτήσω για τους φυσικούς κύκλους και το κόστος.Μια φίλη μου πρόκειται να προχωρήσει με φυσικούς και τις είπαν κάτι εξωφρενικά ποσά για τις ωοληψια.(2000 η κάθε φορά)Εσείς πληρώνατε την κάθε ωοληψια ξεχωριστά;Αν επιτρέπεται ποσο σας κόστισε;
 

Εμένα μου  θα μου στοιχίσει 2890 όλη διαδικασία ωοληψια και εμβρυομεταφορα  έκανα κανονικά όμως με φάρμακα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η ViKcy είπε:

Εμένα μου  θα μου στοιχίσει 2890 όλη διαδικασία ωοληψια και εμβρυομεταφορα  έκανα κανονικά όμως με φάρμακα!

Ναι και εγώ τόσα εδώσα για την πρώτη μου προσπάθεια και τώρα έχω στην κατάψυξη για τη δεύτερη.Αλλά από φυσικούς δεν έχω ιδέα  και είπα να ρωτήσω εδώ γατί η φίλη μου έχει απελπιστεί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Xrisa127 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!Ηθελα να ρωτήσω για τους φυσικούς κύκλους και το κόστος.Μια φίλη μου πρόκειται να προχωρήσει με φυσικούς και τις είπαν κάτι εξωφρενικά ποσά για τις ωοληψια.(2000 η κάθε φορά)Εσείς πληρώνατε την κάθε ωοληψια ξεχωριστά;Αν επιτρέπεται ποσο σας κόστισε;
 

Είναι πολύ ακριβό,πιθανόν κάτι δεν κατάλαβε.

Ο φυσικος χρειάζεται κατά μ.ο. τρεις ωοληψιες, αποκλείεται να ζητήθηκαν 6000 μόνο για ωοληψια.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Xrisa127 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!Ηθελα να ρωτήσω για τους φυσικούς κύκλους και το κόστος.Μια φίλη μου πρόκειται να προχωρήσει με φυσικούς και τις είπαν κάτι εξωφρενικά ποσά για τις ωοληψια.(2000 η κάθε φορά)Εσείς πληρώνατε την κάθε ωοληψια ξεχωριστά;Αν επιτρέπεται ποσο σας κόστισε;
 

Που καλέ αυτα;; Στο γεν αθηνων εγω πληρωνα καθε μηνα 350€ τα οποια για 4 φορες /ωοληψιες αφαιρουνται απο την ετ (δηλ μειον 1400€) που στοιχιζει γυρω στα 3000-3500 αναλογα αν θες αποδειξη κλπ & κανεις παζαρι στη γραμματεια κανονικα ..κ η καταψυξη ειναι δωρεαν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Xrisa127 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!Ηθελα να ρωτήσω για τους φυσικούς κύκλους και το κόστος.Μια φίλη μου πρόκειται να προχωρήσει με φυσικούς και τις είπαν κάτι εξωφρενικά ποσά για τις ωοληψια.(2000 η κάθε φορά)Εσείς πληρώνατε την κάθε ωοληψια ξεχωριστά;Αν επιτρέπεται ποσο σας κόστισε;
 

@Nefeliap Έχουν αλλάξει λίγο οι τιμές... Πλέον η κάθε ωοληψία κοστίζει 400€ τα οποία για τρεις φορές/ωοληψίες αφαιρούνται από τα 3800 που είναι το σύνολο. Δλδ 3800-1200= 2600€

Η τιμή της ωοληψίας είναι χωρίς τον καρδιολόγο και τον αναισθησιολόγο σε περίπτωση μέθης. Η κατάψυξη είναι όντως δωρεάν.

Επεξεργάστηκε από Vasilique
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

@Nefeliap Έχουν αλλάξει λίγο οι τιμές... Πλέον η κάθε ωοληψία κοστίζει 400€ τα οποία για τρεις φορές/ωοληψίες αφαιρούνται από τα 3800 που είναι το σύνολο. Δλδ 3800-1200= 2600€

Η τιμή της ωοληψίας είναι χωρίς τον καρδιολόγο και τον αναισθησιολόγο σε περίπτωση μέθης. Η κατάψυξη είναι όντως δωρεάν.

Ααα αυτοι τα κανανε ολα πιο ακριβα μεσα σε 4 /5 μηνες(ιουνιο εκανα τελευταια φορά)  3800 ; 3 φορες/ωοληψιες Και 400€ ελεος..παντως καρδιολογο πας μία φορα για τριμηνο κ σε καποιον εξω δωρεαν..αν το δεχονται πλεον κ αυτο..τι να πω..Αλλα οκ και 2600 ισως καλα ειναι να σου πω την αληθεια για να μεταφερεις πχ 3 εμβρυα γιατί αλλου ακουσα  κ πιο πολλα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Elenimar είπε:

Αχ κορίτσια πόσο δύσκολη είναι η αναμονή! Επίσης, με αγχώνει και το γεγονός ότι παίρνουμε φάρμακα μετά την εμβρυομεταφορα που πολύ πιθανόν να είναι χωρίς λογο αφού μπορεί το εμβρυο να μην έχει πιαστεί...

Αυτο με τα φαρμακα μη το σκεφτεσαι ειναι το λιγοτερο.εβλεπα νετφλιξ συνεχως κ ξεχνιομουν ..καλη επιτυχια !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Xrisa127 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!Ηθελα να ρωτήσω για τους φυσικούς κύκλους και το κόστος.Μια φίλη μου πρόκειται να προχωρήσει με φυσικούς και τις είπαν κάτι εξωφρενικά ποσά για τις ωοληψια.(2000 η κάθε φορά)Εσείς πληρώνατε την κάθε ωοληψια ξεχωριστά;Αν επιτρέπεται ποσο σας κόστισε;
 

Οχι καλη Μου σιγουρα καταλαβε κάτι λαθος....Επίσης θα μου επιτρέψετε να πω...επειδη τα εχω δει με τα ματια μου ....οι τιμές διαμορφώνονται αναλογα παρα πολλα πράγματα....σε ποιον γιατρό θα  πας    τι θα κάνεις...τι συζήτηση θα κανεις  .. εαν δεν παρεις απόδειξη      εαν τωρα λέγαμε ενα μεσο ορο ... θασου έλεγα 3000 χιλιαδες ευρώ η προσπαθεια η απλη ...ενα αλλο παραδειγμα το γενεσις την μικρογονιμοποιηση δεν  την χρεώνει  ...αλλα κεντρα ναι....επισης ....οταν ακούω οτι ο εξωσωματικος Της γειτονιας με ολο τον σεβασμό θέλει 3000  ...και 3 παίρνει και ο Παντ .....εεεε οκκκκ ειναι λιγακι τρελό....Εαν δεν ξερεις.....σου φευγουν τα χιλιάρικα πανω σε αυτο το κομματι Για πλακα.... 

Ούτε η καταψυξη χρεώνεται ..μεχρι να κανεις μεταφορα ....εαν αφησεις πισω αλλα χρεώνεσαι αλλλα Δεν θυμαμαι ποσο

Καλη επιτυχία σε ολες μας και υπομονη με την καραντίνα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η ViKcy είπε:

Εμένα μου  θα μου στοιχίσει 2890 όλη διαδικασία ωοληψια και εμβρυομεταφορα  έκανα κανονικά όμως με φάρμακα!

Συγνωμη να σε ρωτήσω...μαζι με φάρμακα;;;; εαν ναι τι φάρμακα σου εδωσε ; 

Καλη επιτυχία 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Ginaak είπε:

Είναι πολύ ακριβό,πιθανόν κάτι δεν κατάλαβε.

Ο φυσικος χρειάζεται κατά μ.ο. τρεις ωοληψιες, αποκλείεται να ζητήθηκαν 6000 μόνο για ωοληψια.

 

Καλημέρα!Ισως να της είπε αυτή την τιμή μαζί με την εμβρυομεταφορα και να μην κατάλαβε.Θα της πω να το αποσαφηνίσει.Ευχαριστώ για την απάντηση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Nefeliap είπε:

Που καλέ αυτα;; Στο γεν αθηνων εγω πληρωνα καθε μηνα 350€ τα οποια για 4 φορες /ωοληψιες αφαιρουνται απο την ετ (δηλ μειον 1400€) που στοιχιζει γυρω στα 3000-3500 αναλογα αν θες αποδειξη κλπ & κανεις παζαρι στη γραμματεια κανονικα ..κ η καταψυξη ειναι δωρεαν.

Εγώ πάντως της είπα να σκεφτεί το κέντρο που είσαι εσυ αν και είναι δύσκολο για φυσικούς να κατεβαίνει στην Αθήνα αλλά παρά την ταλαιπωρία ίσως να αξίζει τον κόπο.Οι τιμές που λες είναι απόλυτα λογικές.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sunset13 είπε:

Οχι καλη Μου σιγουρα καταλαβε κάτι λαθος....Επίσης θα μου επιτρέψετε να πω...επειδη τα εχω δει με τα ματια μου ....οι τιμές διαμορφώνονται αναλογα παρα πολλα πράγματα....σε ποιον γιατρό θα  πας    τι θα κάνεις...τι συζήτηση θα κανεις  .. εαν δεν παρεις απόδειξη      εαν τωρα λέγαμε ενα μεσο ορο ... θασου έλεγα 3000 χιλιαδες ευρώ η προσπαθεια η απλη ...ενα αλλο παραδειγμα το γενεσις την μικρογονιμοποιηση δεν  την χρεώνει  ...αλλα κεντρα ναι....επισης ....οταν ακούω οτι ο εξωσωματικος Της γειτονιας με ολο τον σεβασμό θέλει 3000  ...και 3 παίρνει και ο Παντ .....εεεε οκκκκ ειναι λιγακι τρελό....Εαν δεν ξερεις.....σου φευγουν τα χιλιάρικα πανω σε αυτο το κομματι Για πλακα.... 

Ούτε η καταψυξη χρεώνεται ..μεχρι να κανεις μεταφορα ....εαν αφησεις πισω αλλα χρεώνεσαι αλλλα Δεν θυμαμαι ποσο

Καλη επιτυχία σε ολες μας και υπομονη με την καραντίνα 

Σίγουρα οι τιμές είναι διαφορετικές,έχεις δίκιο.Αλλά και 2000 για φυσικό είναι παρά πολλά.Ίσως όμως να είναι μαζί με την ετ ,θα δούμε γιατί πολλά ακούμε και κάθε κέντρο έχει και τη δικη του πολιτική για τις πληρωμές.

Σε ευχαριστώ για την απάντηση και φυσικά καλή επιτυχία σε όλα στα κορίτσια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλημέρα. 
Λόγω δουλειάς έχασα πολλά και δεν κάθισα να διαβάσω τις προηγούμενες σελίδες. Τώρα όμως θα είμαι κι εγώ σε αναστολή οπότε θα σας διαβάζω και θα γράφω περισσότερο!
14 Δεκέμβρη περνάω επιτροπή και Ιανουάριο θα πάω για εξωσωματική. Υπάρχει περίπτωση να μας ακυρώσουν καμια διαδικασία ή καμια επιτροπή λόγω κορωνοιού και λόγω μέτρων;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η I want a baby είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα. 
Λόγω δουλειάς έχασα πολλά και δεν κάθισα να διαβάσω τις προηγούμενες σελίδες. Τώρα όμως θα είμαι κι εγώ σε αναστολή οπότε θα σας διαβάζω και θα γράφω περισσότερο!
14 Δεκέμβρη περνάω επιτροπή και Ιανουάριο θα πάω για εξωσωματική. Υπάρχει περίπτωση να μας ακυρώσουν καμια διαδικασία ή καμια επιτροπή λόγω κορωνοιού και λόγω μέτρων;

Καλημέρα και καλή επιτυχία! Πιστεύω πως όχι δεν έχουν όλες οι γυναίκες την ευχέρεια του χρόνου για να χάνουν τρίμηνα τετράμηνα και εξάμηνα εκτός αν δώσουν παράταση στο όριο ηλικίας..... Πιστεύω ότι θα συνεχίσουν κανονικά κάνοντας test COVID για παν ενδεχόμενο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Despoin καλημερα!! Είχα καιρό να μπω κ τώρα είδα το μνμ σου για τον προεμφυτευτικο. Ο δικός μου γιατρός μας είπε ξεκαθαρα ότι δεν είναι κάτι που χρειάζεται (δεν είχαμε δλδ κάτι κληρονομικό το κάναμε επειδή θέλαμε) αλλά ότι είναι επιλογή μας. Μας εξήγησε ότι γίνεται μόνο σε βλαστοκυστες αλλιώς μπορεί να προκληθεί ζημιά στο έμβρυο, κίνδυνος που σε βλαστοκυστες δεν υπάρχει. Φυσικά αυτό εξαρτάται κ από το εργαστήριο! Για το μητέρα όμως ήμασταν πολύ σίγουροι γιατί έχει εξαιρετικό εμβρυολογικο κ εργαστήριο (Α lab). Τελικά κάναμε, όντως όλα τα έμβρυα έμειναν άθικτα κ καθώς ξέραμε τι μεταφέρουμε βάλαμε μόνο 1 το οποίο κ έπιασε!

Να ξέρεις ότι όλα αυτά έχουν μεγάλο κόστος κ αν δεν έχεις λογο δεν χρειάζεται. Εμείς το κάναμε ξεκάθαρα επειδή δεν ήθελα δίδυμα με τίποτα (δικός μου φόβος, όχι ότι έχω κάτι) κ ήθελα ένα τρόπο που θα είμαι οκ βάζοντας μόνο 1. Αν με ρωτάς το πραγματικό όφελος τελικά ήταν ψυχολογικο, δλδ ήξερα τι έβαλα κ τι πιθανότητες είχα λόγω υγιους εμβρύου οπότε ήμουν λίγο πιο ήρεμη κ μετά το ίδιο σε εξετάσεις τύπου αυχενική. Σου λέω όμως τπτ δεν ει Αι απόλυτο κ ειδικά αν είσαι κ μικρή σε ηλικία δε χρειάζεται (εγώ το έκανα 38 κ ήθελα κάπως το κεφάλι μου πιο ήσυχο). 

Όλα αυτά είναι εντελώς προσωπικές επιλογές και θα κάνεις ότι ταιριάζει πιο πολύ σε σένα κ φυσικά το πορτοφόλι σου! Μεγάλη όμως προσοχή στο εργαστήριο, να έχει την κατάλληλη υποδομή! Καλή επιτυχία! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κορίτσια να σας πω κ εγώ το πρόβλημα μου που προέκυψε ήταν να έρθω περίοδο 2 /11 ειχα πόνους περιόδου κ λίγο καφέ 5-6 μέρες πριν Από την 2/11 κ λέω οκ κατεβαίνει Ε δεν κατέβηκε μετά μάθαμε τα νέα μέτρα κ επειδή είμαστε από επαρχία αποφασίζουμε να έρθουμε αθηνα για να μην αποκλειστούμε κ δεν μπορούμε να κάνουμε την εξωσωματική.χτες πάλι ειχα κάτι πόνους λέω κατεβαίνει αλλά τπτ.εκανα ένα τεστ 3-4 του μήνα αλλά αρνητικό.τι στο καλό έχω πάθει δεν ξερωωωωωω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Despoin είπε:

Καλησπερα κορίτσια να σας πω κ εγώ το πρόβλημα μου που προέκυψε ήταν να έρθω περίοδο 2 /11 ειχα πόνους περιόδου κ λίγο καφέ 5-6 μέρες πριν Από την 2/11 κ λέω οκ κατεβαίνει Ε δεν κατέβηκε μετά μάθαμε τα νέα μέτρα κ επειδή είμαστε από επαρχία αποφασίζουμε να έρθουμε αθηνα για να μην αποκλειστούμε κ δεν μπορούμε να κάνουμε την εξωσωματική.χτες πάλι ειχα κάτι πόνους λέω κατεβαίνει αλλά τπτ.εκανα ένα τεστ 3-4 του μήνα αλλά αρνητικό.τι στο καλό έχω πάθει δεν ξερωωωωωω

Στον κύκλο δεν είμαι γενικά σταθερή αλλά τους τελευταίους 5 μήνες ήμουν σταθερή το μόνο που άλλαξε σε αυτό το μήνα πήρα κάτι βιταμίνες profertil 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η I want a baby είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα. 
Λόγω δουλειάς έχασα πολλά και δεν κάθισα να διαβάσω τις προηγούμενες σελίδες. Τώρα όμως θα είμαι κι εγώ σε αναστολή οπότε θα σας διαβάζω και θα γράφω περισσότερο!
14 Δεκέμβρη περνάω επιτροπή και Ιανουάριο θα πάω για εξωσωματική. Υπάρχει περίπτωση να μας ακυρώσουν καμια διαδικασία ή καμια επιτροπή λόγω κορωνοιού και λόγω μέτρων;

Καλημέρα κοπέλα μου, αν θυμάμαι καλά είσαι στο new life? Προχθές ήμουν στο γιατρό, ο εξωσωματικός με παρακολουθεί κ ως μαιευτήρας και μου είπε πως δε θα κλείσουν. Συνεχίζουν κανονικά απλά κάνουν εννοείται τεστ covid. Θέλει όμως παρα πολύ προσοχή γιατί όπως μου ανέφερε αναγκάστηκαν να μην κάνουν κάποιες ωοληψιες καθώς τα έρμα τα κορίτσια βγήκαν θετικά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Sunset13 είπε:

Συγνωμη να σε ρωτήσω...μαζι με φάρμακα;;;; εαν ναι τι φάρμακα σου εδωσε ; 

Καλη επιτυχία 

 Σ'ευχαριστω πολύ!Χωρίς τα φάρμακα τα φάρμακα τα πήρα δωρεάν από το φαρμακείο του ΕΟΠΥΥ  πήρα γκοναλ και μενοπουρ και μετά αγόρασα με συμμετοχή τα οργκαλουτραν και αβερκαπ η τιμή αυτή ήταν του γιατρού και της κλινικής!έδωσα τα μισά γιατί εμβρυομεταφορα θα κάνω τον Δεκέμβριο αλλά αυτή θα είναι η τιμή

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Xrisa127 είπε:

Σίγουρα οι τιμές είναι διαφορετικές,έχεις δίκιο.Αλλά και 2000 για φυσικό είναι παρά πολλά.Ίσως όμως να είναι μαζί με την ετ ,θα δούμε γιατί πολλά ακούμε και κάθε κέντρο έχει και τη δικη του πολιτική για τις πληρωμές.

Σε ευχαριστώ για την απάντηση και φυσικά καλή επιτυχία σε όλα στα κορίτσια!

Για φυσικό κ κατευθειαν ετ ενος εμβρυου ειχα πληρωσει 1100€ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Despoin είπε:

Στον κύκλο δεν είμαι γενικά σταθερή αλλά τους τελευταίους 5 μήνες ήμουν σταθερή το μόνο που άλλαξε σε αυτό το μήνα πήρα κάτι βιταμίνες profertil 

Δεν ειναι κατι βρε ..μπορει μία κυστη; Μπορει αγχος ή με αλλαγη απο καλοκαιρι σε φθινόπωρο ..το παθαινα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Nefeliap είπε:

Ααα αυτοι τα κανανε ολα πιο ακριβα μεσα σε 4 /5 μηνες(ιουνιο εκανα τελευταια φορά)  3800 ; 3 φορες/ωοληψιες Και 400€ ελεος..παντως καρδιολογο πας μία φορα για τριμηνο κ σε καποιον εξω δωρεαν..αν το δεχονται πλεον κ αυτο..τι να πω..Αλλα οκ και 2600 ισως καλα ειναι να σου πω την αληθεια για να μεταφερεις πχ 3 εμβρυα γιατί αλλου ακουσα  κ πιο πολλα...

Ναι σου λέω! Από Σεπτέμβριο που ξεκίνησα εγώ αυτές οι τιμές ισχύουν... Και καρδιολόγο ΚΑΘΕ φορά λόγω της μέθης! Εγώ βλέπεις προτιμώ να κάνω ωοληψία με μέθη, δεν παίζει χωρίς! Α! Κ ο αναισθησιολόγος άλλη τιμή εάν είσαι με φυσικό κ άλλη τιμή εάν κάνεις ωοληψία μετά από διέγερση! χαχαχα! Ό,τι να ´ναι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Δεν ειναι κατι βρε ..μπορει μία κυστη; Μπορει αγχος ή με αλλαγη απο καλοκαιρι σε φθινόπωρο ..το παθαινα..

Κ αν είναι κύστη γίνεται να κάνω εξωσωματική;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...