Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Elenimar είπε:

Καλημερα κορίτσια! Αύριο τελικά θα κάνω την ωοληψια. Έχω αγχωθεί όπως σας είχα πει καθώς έχω μόνο 7 ωοθηλακια. Βέβαια η κοπέλα από το κέντρο μου είπε ότι είναι καλός αριθμός και ότι συνήθως δίνω 2 ή 3 παραπάνω ωαρια. Γίνεται αυτο; Έχει συμβεί σε κάποια να βγάλει περισσότερα ωαρια από αυτά που έβλεπε στον υπέρηχο;

Γεια σου κοριτσι μου! Εμενα έβλεπε 8 τελικα πηρε 17 ωοθηλακια και γονημοποιηθηκαν 9! Οποτε μην ανησυχεις ξερουν τι κανε επισης αυτο που μας νοιαζει ειναι η ποιοτητα. Ας εχεις 7 και να ναι τελεια! Να γονιμοποιούμουν ολα! Αυτο να σκεφτεσαι! Πολλη καλη επιτυχια σου ευχομαι❤️🙏🏻🤞🏻

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Jesabell είπε:

Γεια σου κοριτσι μου! Εμενα έβλεπε 8 τελικα πηρε 17 ωοθηλακια και γονημοποιηθηκαν 9! Οποτε μην ανησυχεις ξερουν τι κανε επισης αυτο που μας νοιαζει ειναι η ποιοτητα. Ας εχεις 7 και να ναι τελεια! Να γονιμοποιούμουν ολα! Αυτο να σκεφτεσαι! Πολλη καλη επιτυχια σου ευχομαι❤️🙏🏻🤞🏻

Αχ δεν ξέρεις πόσο κουράγιο μου δίνεις! Σε ευχαριστώ πάρα πολύ ❤🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Elenimar είπε:

Καλημερα κορίτσια! Αύριο τελικά θα κάνω την ωοληψια. Έχω αγχωθεί όπως σας είχα πει καθώς έχω μόνο 7 ωοθηλακια. Βέβαια η κοπέλα από το κέντρο μου είπε ότι είναι καλός αριθμός και ότι συνήθως δίνω 2 ή 3 παραπάνω ωαρια. Γίνεται αυτο; Έχει συμβεί σε κάποια να βγάλει περισσότερα ωαρια από αυτά που έβλεπε στον υπέρηχο;

Κορίτσι μου τα 7 είναι μια χαρά αν είναι καλά!!!μην σε αγχωνει συνήθως όταν έχουνε πολλά μειώνεται η ποιότητα εγώ είχα 9  πήρα 8 ωάρια το ένα δεν ήταν ώριμο και τώρα περιμένω την Δευτέρα να μου πουν πόσα έγιναν βλαστοκυστες!!!μια χαρά είναι!!!!!δεν θέλουμε πολλά θέλουμε ποιότητα!!!😘😘😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η ViKcy είπε:

Κορίτσι μου τα 7 είναι μια χαρά αν είναι καλά!!!μην σε αγχωνει συνήθως όταν έχουνε πολλά μειώνεται η ποιότητα εγώ είχα 9  πήρα 8 ωάρια το ένα δεν ήταν ώριμο και τώρα περιμένω την Δευτέρα να μου πουν πόσα έγιναν βλαστοκυστες!!!μια χαρά είναι!!!!!δεν θέλουμε πολλά θέλουμε ποιότητα!!!😘😘😘

Μακάρι να πάνε όλα καλά και να έχεις τέλειες βλαστοκυστες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η ViKcy είπε:

Σ'ευχαριστω παρά πολύ!!Εσύ τι κάνεις; Πηγές στο Παπαγεωργίου;

Ναι, από Γενάρη κάνω την προσπάθεια! Ελπίζω έως τότε να έχουν ηρεμήσει τα πράγματα με τον ιό.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 29/10/2020 at 2:16 ΜΜ, ο/η Tokyo είπε:

καλημέρα κορίτσια! μπορεί να θέλει καμία cetrotide ανταγωνιστές; δεν το πρόσεξα και λήγουν άμεσα οπότε αν τις χρειάζεται κάποια τώρα πολύ ευχαρίστως! Έχω επίσης και μια bemfola των 300IU που λήγει το 2021. 

Πολύ χαίρομαι πολύ όλα πάνε καλά !!!! Άντε ένα περάσει ο καιρός Παναγία μου να τα κρατήσουμε όλες αγκαλια γερά ....

σε όλες τις νέες κοπέλες υπομονή και επιμονή ....Και στο τέλος υπάρχει μόνο η επιτυχία 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλό μήνα σε όλους..τα νέα μου δεν είναι καλά..αν θυμάστε έκανα δύο προσπάθειες με αποτυχία...άλλαξα γιατρό κ ήθελα να αλλάξω κλινική για εξωσωματική.. καινούργιο γιατρό που πήγα με έκανα καλλιέργεια κολπικού υγρού κ βγήκε στρεπτόκοκκος..κάναμε θεραπεία μαζί με τον σύζυγο ξανακαναμε καλλιέργεια κ βγήκε καθαρό..αλλά αυτός ο γιατρός ήθελε να κάνουμε κ υστεροσκοπηση.. χθές κάναμε κ αυτό κ υπήρχε φλεγμονή στην μήτρα..μια εβδομάδα θα περιμένω αποτελεσμα βιοψίας μετά θα χρειαστεί θεραπεία..εγώ δεν μπορώ να καταλάβω μέχρι τώρα γιατί δεν με έκαναν αυτά κ με έβαλαν 2 φορές έμβρυα..σας λέω όλα αυτά έγιναν μέσα σε 3 μήνες..δεν πιστεύω ότι αυτή η φλεγμονή εμφανίστηκε απότομα..αυτός ο γιατρός μόλις είδε τα υγρά μου στην εξέταση μου είπε ότι κάτι δεν πάει καλά.. δηλαδή πριν από έμβρυομεταφορά δεν είναι καλό να κάνουν μια καλλιέργεια να δουν αν όλα είναι οκ..δεν ξέρω αν σας έχει συμβεί κάτι τέτοιο..αλλά όπως λένε πάθημα μάθημα..εγώ πήρα το μάθημα μου.. επόμενη φορά που θα κάνω θεραπεία για εξωσωματική πριν από έμβρυομεταφορά θα ζητήσω μια καλλιέργεια αν θα χρειαστεί ξανά υστεροσκοπηση.. ψυχολογικά δεν θέλω να ζήσω τα ίδια..

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κορίτσια μήπως μπορείτε να μου λύσετε μια απορία;ο προεμφυτικος έλεγχος ποτέ γίνεται;όταν πας για εξωσωματική δεν στον κάνουν η πρέπει να το ζητήσεις εσυ;επίσης όταν γίνει η ωοληψια γιατί πολλές κοπέλες κάνουν την εμβρυομεταφορα αργότερα;συγνωμη για τις απορίες μου αλλά πρώτα ο θεός θα ξεκινήσω αυτό τον μήνα της ενέσεις κ αγχωθεί πολύ με την όλη κατασταση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Despoin είπε:

Καλησπερα κορίτσια μήπως μπορείτε να μου λύσετε μια απορία;ο προεμφυτικος έλεγχος ποτέ γίνεται;όταν πας για εξωσωματική δεν στον κάνουν η πρέπει να το ζητήσεις εσυ;επίσης όταν γίνει η ωοληψια γιατί πολλές κοπέλες κάνουν την εμβρυομεταφορα αργότερα;συγνωμη για τις απορίες μου αλλά πρώτα ο θεός θα ξεκινήσω αυτό τον μήνα της ενέσεις κ αγχωθεί πολύ με την όλη κατασταση

Ο προεμφυτευτικος έλεγχος είναι μια επεμβατική διαδικασία που γίνεται σε βλαστοκυστες, δηλαδή έμβρυα 5ης μέρας. Δεν γίνεται στάνταρ και οι περισσότεροι γιατροί το συστήνουν μόνο μετά από αποτυχημένες εξωσωματικές ή λόγω κληρονομικών ασθενειών. Υπάρχουν γιατροί οι οποίοι αν δεν έχουν σοβαρές Ενδείξεις που να χτυπιεσαι δεν κάνουν προεμφυτευτικο. Για παράδειγμα έχουμε τη @Nefeliap. Εμβρυομεταφορα κανεις σε άλλο κύκλο για διάφορους λόγους. Είτε ο γιατρός είναι της λογικής freeze all, μπαίνουν όλα κατάψυξη να ηρεμήσει ο οργανισμός από τις ορμόνες κ μετά να τα βάλει ή γιατί μπορεί να δώσεις πολλά ωάρια κ να υπάρχει κίνδυνος υπερδιέγερσης κλπ. Γενικά αυτά τα συζητάς με το γιατρό σου γιατί κάθε περίπτωση είναι διαφορετική. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια. Να σας πω και εγώ τα νέα μου. Έκανα χθες ωοληψια, πήραμε 8 ωαρια. Σήμερα με ενημέρωσαν ότι τα 3 γονιμοποιηθηκαν. Έχει σφιχτει το στομάχι μου από το άγχος. Περίμενα παραπάνω. Και αυτά ποιος ξέρει αν θα προχωρήσουν...ήθελα να κρατήσω και για κατάψυξη τρομάρα μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Ο προεμφυτευτικος έλεγχος είναι μια επεμβατική διαδικασία που γίνεται σε βλαστοκυστες, δηλαδή έμβρυα 5ης μέρας. Δεν γίνεται στάνταρ και οι περισσότεροι γιατροί το συστήνουν μόνο μετά από αποτυχημένες εξωσωματικές ή λόγω κληρονομικών ασθενειών. Υπάρχουν γιατροί οι οποίοι αν δεν έχουν σοβαρές Ενδείξεις που να χτυπιεσαι δεν κάνουν προεμφυτευτικο. Για παράδειγμα έχουμε τη @Nefeliap. Εμβρυομεταφορα κανεις σε άλλο κύκλο για διάφορους λόγους. Είτε ο γιατρός είναι της λογικής freeze all, μπαίνουν όλα κατάψυξη να ηρεμήσει ο οργανισμός από τις ορμόνες κ μετά να τα βάλει ή γιατί μπορεί να δώσεις πολλά ωάρια κ να υπάρχει κίνδυνος υπερδιέγερσης κλπ. Γενικά αυτά τα συζητάς με το γιατρό σου γιατί κάθε περίπτωση είναι διαφορετική. 

Δηλαδή αν κανείς πολλά ωάρια καλό είναι να κανείς εμβυομεταφορα αργότερα;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Despoin είπε:

Δηλαδή αν κανείς πολλά ωάρια καλό είναι να κανείς εμβυομεταφορα αργότερα;;;

Δεν μπορώ να σου πω κορίτσι μου εγώ τι είναι καλό κ τι όχι. Μόνο γιατρός μπορεί να στο πει αυτό. Κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός. Εγώ έκανα μεταφορά μετά από 2 κύκλους κ έπιασα με την πρώτη. Αντίστοιχα υπάρχουν κορίτσια που δεν έπιασαν με κατάψυξη κ τα κατάφεραν σε απευθείας μεταφορά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Elenimar είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Να σας πω και εγώ τα νέα μου. Έκανα χθες ωοληψια, πήραμε 8 ωαρια. Σήμερα με ενημέρωσαν ότι τα 3 γονιμοποιηθηκαν. Έχει σφιχτει το στομάχι μου από το άγχος. Περίμενα παραπάνω. Και αυτά ποιος ξέρει αν θα προχωρήσουν...ήθελα να κρατήσω και για κατάψυξη τρομάρα μου.

Καλησπέρα κορίτσι μου! Να μην απογοητεύεσαι κ να μην αγχώνεσαι! Κ εγώ χθες έκανα ωοληψία, μου πήραν 4 κ σημέρα με ενημέρωσαν πως γονιμοποιήθηκαν τα 3. Μεθαύριο θα ξέρουμε πόσα θα προχωρήσουν... Ελπίζουμε κ ευχόμαστε το καλύτερο! Όπως κ να έχει τον επόμενο μήνα θα πάρουμε κάτι ακόμη κ έτσι κούτσα κούτσα θα μαζέψουμε έναν ικανοποιητικό αριθμό... Θετική σκέψη! Όλα θα πάνε καλά, αυτό να σκέφτεσαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η Tillandsia είπε:

Καλό μήνα σε όλους..τα νέα μου δεν είναι καλά..αν θυμάστε έκανα δύο προσπάθειες με αποτυχία...άλλαξα γιατρό κ ήθελα να αλλάξω κλινική για εξωσωματική.. καινούργιο γιατρό που πήγα με έκανα καλλιέργεια κολπικού υγρού κ βγήκε στρεπτόκοκκος..κάναμε θεραπεία μαζί με τον σύζυγο ξανακαναμε καλλιέργεια κ βγήκε καθαρό..αλλά αυτός ο γιατρός ήθελε να κάνουμε κ υστεροσκοπηση.. χθές κάναμε κ αυτό κ υπήρχε φλεγμονή στην μήτρα..μια εβδομάδα θα περιμένω αποτελεσμα βιοψίας μετά θα χρειαστεί θεραπεία..εγώ δεν μπορώ να καταλάβω μέχρι τώρα γιατί δεν με έκαναν αυτά κ με έβαλαν 2 φορές έμβρυα..σας λέω όλα αυτά έγιναν μέσα σε 3 μήνες..δεν πιστεύω ότι αυτή η φλεγμονή εμφανίστηκε απότομα..αυτός ο γιατρός μόλις είδε τα υγρά μου στην εξέταση μου είπε ότι κάτι δεν πάει καλά.. δηλαδή πριν από έμβρυομεταφορά δεν είναι καλό να κάνουν μια καλλιέργεια να δουν αν όλα είναι οκ..δεν ξέρω αν σας έχει συμβεί κάτι τέτοιο..αλλά όπως λένε πάθημα μάθημα..εγώ πήρα το μάθημα μου.. επόμενη φορά που θα κάνω θεραπεία για εξωσωματική πριν από έμβρυομεταφορά θα ζητήσω μια καλλιέργεια αν θα χρειαστεί ξανά υστεροσκοπηση.. ψυχολογικά δεν θέλω να ζήσω τα ίδια..

 

Εύχομαι όλα να πάνε καλά το θετικό είναι ότι βρέθηκε το πρόβλημα!!! Κανονικά θα έπρεπε πριν την εμβρυομεταφορα να σου είχε πει για τεστ Παπ και εξέταση κολπικού υγρού οι περισσότεροι το ζητάνε αλλά είναι αναλόγως τον γιατρό!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Tillandsia είπε:

Καλό μήνα σε όλους..τα νέα μου δεν είναι καλά..αν θυμάστε έκανα δύο προσπάθειες με αποτυχία...άλλαξα γιατρό κ ήθελα να αλλάξω κλινική για εξωσωματική.. καινούργιο γιατρό που πήγα με έκανα καλλιέργεια κολπικού υγρού κ βγήκε στρεπτόκοκκος..κάναμε θεραπεία μαζί με τον σύζυγο ξανακαναμε καλλιέργεια κ βγήκε καθαρό..αλλά αυτός ο γιατρός ήθελε να κάνουμε κ υστεροσκοπηση.. χθές κάναμε κ αυτό κ υπήρχε φλεγμονή στην μήτρα..μια εβδομάδα θα περιμένω αποτελεσμα βιοψίας μετά θα χρειαστεί θεραπεία..εγώ δεν μπορώ να καταλάβω μέχρι τώρα γιατί δεν με έκαναν αυτά κ με έβαλαν 2 φορές έμβρυα..σας λέω όλα αυτά έγιναν μέσα σε 3 μήνες..δεν πιστεύω ότι αυτή η φλεγμονή εμφανίστηκε απότομα..αυτός ο γιατρός μόλις είδε τα υγρά μου στην εξέταση μου είπε ότι κάτι δεν πάει καλά.. δηλαδή πριν από έμβρυομεταφορά δεν είναι καλό να κάνουν μια καλλιέργεια να δουν αν όλα είναι οκ..δεν ξέρω αν σας έχει συμβεί κάτι τέτοιο..αλλά όπως λένε πάθημα μάθημα..εγώ πήρα το μάθημα μου.. επόμενη φορά που θα κάνω θεραπεία για εξωσωματική πριν από έμβρυομεταφορά θα ζητήσω μια καλλιέργεια αν θα χρειαστεί ξανά υστεροσκοπηση.. ψυχολογικά δεν θέλω να ζήσω τα ίδια..

 

Κ εγώ διεγνώσθη με ήπια φλεγμονή κ ενώ στην αρχή θορυβήθηκα τώρα νιώθω πιο σίγουρη για την δεύτερη προσπάθειά μου αφού αποδίδω την προηγούμενη αποτυχία μου σ´αυτό. Δυστυχώς δεν είναι όλοι οι γιατροί το ίδιο υπεύθυνοι να πω, σωστοί επιστήμονες να πω, το ίδιο προνοητικοί να πω, δεν ξέρω... Να είμαστε χαρούμενες που εντοπίσαμε το πρόβλημα άλλες εγκαίρως άλλες κάπως καθυστερημένα, όλες όμως έχοντας την ευκαιρία να το αντιμετωπίσουμε κ να έρθουμε αγκαλιά με το πολυπόθητο! Ας μην γκρινιάζουμε αφού τώρα πια δεν έχει νόημα... Να κάνουμε τον σταυρό μας κ θετικές σκέψεις μόνο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tillandsia είπε:

Καλό μήνα σε όλους..τα νέα μου δεν είναι καλά..αν θυμάστε έκανα δύο προσπάθειες με αποτυχία...άλλαξα γιατρό κ ήθελα να αλλάξω κλινική για εξωσωματική.. καινούργιο γιατρό που πήγα με έκανα καλλιέργεια κολπικού υγρού κ βγήκε στρεπτόκοκκος..κάναμε θεραπεία μαζί με τον σύζυγο ξανακαναμε καλλιέργεια κ βγήκε καθαρό..αλλά αυτός ο γιατρός ήθελε να κάνουμε κ υστεροσκοπηση.. χθές κάναμε κ αυτό κ υπήρχε φλεγμονή στην μήτρα..μια εβδομάδα θα περιμένω αποτελεσμα βιοψίας μετά θα χρειαστεί θεραπεία..εγώ δεν μπορώ να καταλάβω μέχρι τώρα γιατί δεν με έκαναν αυτά κ με έβαλαν 2 φορές έμβρυα..σας λέω όλα αυτά έγιναν μέσα σε 3 μήνες..δεν πιστεύω ότι αυτή η φλεγμονή εμφανίστηκε απότομα..αυτός ο γιατρός μόλις είδε τα υγρά μου στην εξέταση μου είπε ότι κάτι δεν πάει καλά.. δηλαδή πριν από έμβρυομεταφορά δεν είναι καλό να κάνουν μια καλλιέργεια να δουν αν όλα είναι οκ..δεν ξέρω αν σας έχει συμβεί κάτι τέτοιο..αλλά όπως λένε πάθημα μάθημα..εγώ πήρα το μάθημα μου.. επόμενη φορά που θα κάνω θεραπεία για εξωσωματική πριν από έμβρυομεταφορά θα ζητήσω μια καλλιέργεια αν θα χρειαστεί ξανά υστεροσκοπηση.. ψυχολογικά δεν θέλω να ζήσω τα ίδια..

 

Πολυ λυπαμαι ...Μα ολο αυτο λεμε συνεχως!! προσεξτε τους γιατρους !την είχες τη φλεγμονη κ δε κάτσανε τα εμβρυακια..καποιος εμπειρος ισως την εβλεπε απο το υπερηχο κ θα σου λεγε παμε για υστερο κατευθειαν..αλλα παιζει κ να μη φαινοτανε τοτε..τωρα τι να κανεις :-( αλλα το βρηκατε το θεμα κ η τριτη θα ειναι πετυχημενη!στο ευχομαι ιι!!!κουραγιο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Ο προεμφυτευτικος έλεγχος είναι μια επεμβατική διαδικασία που γίνεται σε βλαστοκυστες, δηλαδή έμβρυα 5ης μέρας. Δεν γίνεται στάνταρ και οι περισσότεροι γιατροί το συστήνουν μόνο μετά από αποτυχημένες εξωσωματικές ή λόγω κληρονομικών ασθενειών. Υπάρχουν γιατροί οι οποίοι αν δεν έχουν σοβαρές Ενδείξεις που να χτυπιεσαι δεν κάνουν προεμφυτευτικο. Για παράδειγμα έχουμε τη @Nefeliap. Εμβρυομεταφορα κανεις σε άλλο κύκλο για διάφορους λόγους. Είτε ο γιατρός είναι της λογικής freeze all, μπαίνουν όλα κατάψυξη να ηρεμήσει ο οργανισμός από τις ορμόνες κ μετά να τα βάλει ή γιατί μπορεί να δώσεις πολλά ωάρια κ να υπάρχει κίνδυνος υπερδιέγερσης κλπ. Γενικά αυτά τα συζητάς με το γιατρό σου γιατί κάθε περίπτωση είναι διαφορετική. 

Ακριβως !απο το πρωτο ραντεβου κιολας επιμεναμε κ κοντέψαμε κ να τσακωθούμε τοσο πολυ χαχα κ μετα νευρίασε και αυτος γιατί μας εξηγουσε τους κινδύνους κ εμεις λεγαμε δε πειραζει εμεις θελουμε κ θελουμε του σπάσαμε τα νευρα κ μας εστειλε στον οροφο σε μια εμβρυολογο κ μας ειπε κ εκεινη να μη κανουμε.. κ τσατιστήκαμε & φυγαμε.μετα ολη μερα ο αντρας μου διαβασε ολη τη ξενη βιβλιογραφία,μελετες σαιτ κλπ κ εβγαλε συμπερασμα οτι Ενταξει καλα τα λεει ο γιατρος..ας τον ακουσουμε να μην κανουμε ..ενω τον βρίζαμε τρελά πιο πριν.ασε ειχε πλακα εκ των υστερων.. @Despoin

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Despoin είπε:

Δηλαδή αν κανείς πολλά ωάρια καλό είναι να κανείς εμβυομεταφορα αργότερα;;;

Αν κανεις πολλα ωαρια σε φαση παρο λίγου υπερδιεγερσης, ναι σιγουρα πρεπει να αφησεις τον οργανισμο να ηρεμησει! Εγω που εβγαλα 2 γιατί δεν βγαινανε αλλα οπως κ ναχει τα εβαλα κατευθειαν σε φυσικο κυκλο και μου ταιριαξε καλυτερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ViKcy είπε:

Εύχομαι όλα να πάνε καλά το θετικό είναι ότι βρέθηκε το πρόβλημα!!! Κανονικά θα έπρεπε πριν την εμβρυομεταφορα να σου είχε πει για τεστ Παπ και εξέταση κολπικού υγρού οι περισσότεροι το ζητάνε αλλά είναι αναλόγως τον γιατρό!! 

Πριν από θεραπεία για εξωσωματική εγώ ζήτησα απ'τον γιατρό κ κάναμε τεστ Παπ ήταν καθαρό..μια φορά μάζεψαν ωάρια..1-φρεσκα έμβρυα έβαλαν κ μετά από 1 μήνα κατάψυξηγμενα..μήπως έγινε κάτι στην ωορρηξία που έπρεπε να πάρω αντιβιοτικά τότε δεν έχω ιδέα..αλλά καλλιέργεια κολπικού υγρού πρώτη φορά έκανα που έπρεπε να κάνουν πριν από έμβρυομεταφορά είναι πολύ απλό πράγμα..εγώ δεν είμαι γιατρός για να πω τα στάδια αλλά από'δω κ πέρα θα παίξω τον γιατρό δεν γίνεται αλλιώς..γράφω όλα αυτά όσοι προσπαθουνε να κάνουν αυτές τις εξετάσεις..δίνουμε τόσα λεφτά για ένα απλό πράγμα χαλάει όλοι την προσπάθειά.. ευχαριστώ πάρα πολύ.. ελπίζω όλοι να φτάσουμε το τελικό στάδιο..καλό κουράγιο σε όλους..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Tillandsia είπε:

Πριν από θεραπεία για εξωσωματική εγώ ζήτησα απ'τον γιατρό κ κάναμε τεστ Παπ ήταν καθαρό..μια φορά μάζεψαν ωάρια..1-φρεσκα έμβρυα έβαλαν κ μετά από 1 μήνα κατάψυξηγμενα..μήπως έγινε κάτι στην ωορρηξία που έπρεπε να πάρω αντιβιοτικά τότε δεν έχω ιδέα..αλλά καλλιέργεια κολπικού υγρού πρώτη φορά έκανα που έπρεπε να κάνουν πριν από έμβρυομεταφορά είναι πολύ απλό πράγμα..εγώ δεν είμαι γιατρός για να πω τα στάδια αλλά από'δω κ πέρα θα παίξω τον γιατρό δεν γίνεται αλλιώς..γράφω όλα αυτά όσοι προσπαθουνε να κάνουν αυτές τις εξετάσεις..δίνουμε τόσα λεφτά για ένα απλό πράγμα χαλάει όλοι την προσπάθειά.. ευχαριστώ πάρα πολύ.. ελπίζω όλοι να φτάσουμε το τελικό στάδιο..καλό κουράγιο σε όλους..

Έχεις δίκιο!!!ειδικά για την εξέταση κολπικού υγρού δεν την ζητάνε πολύ συχνά και εγώ μόνη μου τα κάνω σκεψου εμένα την πρώτη φορά που έκανα σε άλλον γιατρό δεν μου ζήτησε ούτε εξέταση για κυστική ίνωση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Elenimar είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Να σας πω και εγώ τα νέα μου. Έκανα χθες ωοληψια, πήραμε 8 ωαρια. Σήμερα με ενημέρωσαν ότι τα 3 γονιμοποιηθηκαν. Έχει σφιχτει το στομάχι μου από το άγχος. Περίμενα παραπάνω. Και αυτά ποιος ξέρει αν θα προχωρήσουν...ήθελα να κρατήσω και για κατάψυξη τρομάρα μου.

Κορίτσι μου έκανε κλασικη γονιμοποιηση ή μικρογονιμοποιηση?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Άντρεα είπε:

Κορίτσι μου έκανε κλασικη γονιμοποιηση ή μικρογονιμοποιηση?

Κλασική.  Δεν έχουμε κάποιο θεμα με το σπέρμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Elenimar είπε:

Κλασική.  Δεν έχουμε κάποιο θεμα με το σπέρμα.

Σου εύχομαι να πάνε όλα καλά κ να ηρεμήσεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η ViKcy είπε:

Έχεις δίκιο!!!ειδικά για την εξέταση κολπικού υγρού δεν την ζητάνε πολύ συχνά και εγώ μόνη μου τα κάνω σκεψου εμένα την πρώτη φορά που έκανα σε άλλον γιατρό δεν μου ζήτησε ούτε εξέταση για κυστική ίνωση!

Εδω να πω ότι και εμένα δεν μου ζήτησαν εξέταση για κυστική ίωση και μόνη μου πήρα  την πρωτοβουλία να κάνω και καρυοτυπο και θομβοφιλιας.ο γιατρός μου είπε να κάνω μόνο τις κλασικες αιματολογικες ορμονολογικες κλπ. Και δεν καταλαβαίνω γιατί. Πρέπει πρώτα να πάρουμε την χλαπάτσα μας και μετά? Να τρωμε ενέσεις έτσι. Νευριαζω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elenimar είπε:

Κλασική.  Δεν έχουμε κάποιο θεμα με το σπέρμα.

Εμείς που είχαμε ολιγοασθενοσπερμεια θα χρειαστεί μικρογονιμοποιηση? Βέβαια  έγινε επέμβαση και καλυτερέψει αλλα παράλληλα έπαιρνε και βιταμίνες δεν ξερω αν παίζει ρόλο και αυτο. Γιατι αυτές είναι για ένα τρίμηνο.  Τώρα δηλαδή δεν τις παίρνει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Σήμερα ξύπνησα ήρεμη πάντως και προσπαθώ να τον αποφύγω όσο μπορώ! Όντως ο καιρός θα δείξει. Σ' ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!
    • Καλημέρα Αντωνία μου εγώ άλλαξα Γιατρό και τώρα περιμένω την περίοδο Μαϊου για να κάνουμε την διέγερση με προεμφυτευτικό για χρωμοσωμικές και βλέπουμε .Όχι πολύ αισιόδοξα τα πράγματα και λόγω της ηλικίας μου γιατί από ότι μου είπε ο νέος γιατρός ρισκάρουμε να μην βρούμε και κανένα να μεταφέρουμε .  
    • Ναι εννοείται πως πηγαίνουν σχολείο!! 2η χρονιά τώρα. Ο χειμώνας φέτος μας πήγε καλά δεν αρρώστησαν. Τον τελευταίο μήνα μας πάει καροτσάκι.. Καλά είμαι, πλέον που μεγάλωσαν είναι όλα πολυυυυυυ πιο εύκολα!!!! Αφού να σκεφτείς πάμε για 3ο.... Ήμουν έτοιμη να ξεκινήσω πάλι ενέσεις για εξωσωματική αλλά έμεινα έγκυος φυσιολογικά τον Ιανουάριο.. Δεν προχώρησε όμως, βιοχημική. Προς το παρόν δεν προχωράμε σε εξωσωματική λέμε να περιμένουμε λίγους μήνες μήπως κ έρθει πάλι μόνο του.. Εσείς; Σχολείο;
    • Και εμένα άρρωστος είναι ο μικρός !!! Μάλλον για γαστρεντερίτιδα το βλέπω… Δεν ξέρω τι έχει αλλάξει η τι κάνω λάθος αλλά δεν μπορώ να σας στείλω μήνυμα ! Πηγαινετε σχολείο; Πως είσαι κορίτσι μου; Την παλεύεις με τα μικρά; 
    • Καλησπέρα!  Δυστυχώς εγώ δεν είμαι καλά, έχω μαστιτιδα... Ανέβασα πυρετό, έχω ρίγη, πονάει όλο μου το κορμί, ξεκίνησα σήμερα και αντιβίωση. Έχει κολλήσει ο δεξιός μαστός και δε βγάζει γάλα... Κυριολεκτικά υποφέρω..  Ο μικρός δόξα τω θεώ είναι καλά! Προσπαθεί να μπουσουλησει... Σέρνεται πιο πολύ το σκουληκακι μου αλλά πλέον γρήγορα 😂 Έχει βγάλει 4 δόντια ήδη... Το πέρασε δύσκολα όλο αυτό...  Τις τελευταίες μέρες είναι κολλημένος πάνω μου... Όλο αγκαλίτσα θέλει και όπου πάω από πίσω μου ❤️  Γυρίζω μέσα Σεπτέμβρη στη δουλειά... Πφφφφφ ούτε να το σκέφτομαι δε θέλω... Τον γράψαμε σε ιδιωτικό βρεφονηπιακό σταθμό και τις πρώτες δύο εβδομάδες του Σεπτέμβρη θα τον βοηθήσω να προσαρμοστεί κι έπειτα θα γυρίσω κανονικά στη δουλειά.  Εσύ πότε επιστρέφεις; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...