Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

@Tokyo Κορίτσι μου Σ'ευχαριστω παρά πολύ!!!Με το καλό να πάνε όλα!!Εύχομαι μια ήρεμη εγκυμοσύνη!!Ευτυχώς βρήκα καλό γιατρό καμιά σχέση με την προηγούμενη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η ViKcy είπε:

@Tokyo Κορίτσι μου Σ'ευχαριστω παρά πολύ!!!Με το καλό να πάνε όλα!!Εύχομαι μια ήρεμη εγκυμοσύνη!!Ευτυχώς βρήκα καλό γιατρό καμιά σχέση με την προηγούμενη!!!

Τώρα διάβαζα τα νέα σου!

Πολύ καλό νούμερο και σίγουρα θα πάρεις πάνω από δύο βλαστοκυστες!

Παίζει μεγάλο ρόλο η σωστή προσέγγιση από γιατρό.Εχασα σχεδόν ένα χρόνο με ένα επιεικώς να τον πω ανίδεο και μου τσάκισε την ψυχολογία.

Όλα να πάνε κατ ευχήν από δω και πέρα!Είμαι βέβαιη θα έχεις θετικό αποτέλεσμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Ginaak είπε:

Τώρα διάβαζα τα νέα σου!

Πολύ καλό νούμερο και σίγουρα θα πάρεις πάνω από δύο βλαστοκυστες!

Παίζει μεγάλο ρόλο η σωστή προσέγγιση από γιατρό.Εχασα σχεδόν ένα χρόνο με ένα επιεικώς να τον πω ανίδεο και μου τσάκισε την ψυχολογία.

Όλα να πάνε κατ ευχήν από δω και πέρα!Είμαι βέβαιη θα έχεις θετικό αποτέλεσμα.

Σ'ευχαριστω παρά πολύ !!Άσε την πάτησα!!!και στο τέλος τα έριξε και πάνω μου ότι εγώ φταίω και κάτι έχω και δεν με πιάνουν τα φάρμακα!!!! Ευτυχώς έφυγα !!!αύριο θα ξέρω πόσα προχώρησαν ελπίζω έστω 4 για να έχω κάποιες πιθανότητες αν δεν πάνε καλά να μην χρειαστεί πάλι φάρμακα!!θα δούμε!Εσύ τι κάνεις μαζεύετε εμβρυακια;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η ViKcy είπε:

Σ'ευχαριστω παρά πολύ !!Άσε την πάτησα!!!και στο τέλος τα έριξε και πάνω μου ότι εγώ φταίω και κάτι έχω και δεν με πιάνουν τα φάρμακα!!!! Ευτυχώς έφυγα !!!αύριο θα ξέρω πόσα προχώρησαν ελπίζω έστω 4 για να έχω κάποιες πιθανότητες αν δεν πάνε καλά να μην χρειαστεί πάλι φάρμακα!!θα δούμε!Εσύ τι κάνεις μαζεύετε εμβρυακια;

Θα προχωρήσουν κορίτσι μου και περισσότερα θα το δεις!! Αυτή η φορά θα είναι η τυχερή σου το πιστεύω!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 26/10/2020 at 6:08 ΜΜ, ο/η Άντρεα είπε:

Κορίτσι μου καλησπέρα. Βρισκόμαστε στην ίδια θέση, άρχισα διέγερση την προηγούμενη Τρίτη και μεγάλωσαν μόνο 8 ωοθυλάκια, έχω ακριβώς την ίδια ανυσηχία μαζί σου, ότι είναι πολύ λίγα. Όταν κάναμε σπερματέγχυση με κλομιφαίνη έκανα 6 ωαρια και τώρα με όλες αυτές τις ενέσεις 8. Αύριο που θα πάω στο γιατρό θα το συζητήσω σίγουρα.

Με αγχώνει όλο αυτό γιατί όταν έχει περισσότερα ωαρια πιστεύω ότι έχεις και περισσότερες πιθανότητες. Χθες μου είπε ότι βλέπει 7. Εσύ μίλησες μαζί του;Τι σου είπε; Υπάρχει πιθανότητα να γίνουν και αλλά μέχρι την ωοληψια ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η ViKcy είπε:

Σ'ευχαριστω παρά πολύ !!Άσε την πάτησα!!!και στο τέλος τα έριξε και πάνω μου ότι εγώ φταίω και κάτι έχω και δεν με πιάνουν τα φάρμακα!!!! Ευτυχώς έφυγα !!!αύριο θα ξέρω πόσα προχώρησαν ελπίζω έστω 4 για να έχω κάποιες πιθανότητες αν δεν πάνε καλά να μην χρειαστεί πάλι φάρμακα!!θα δούμε!Εσύ τι κάνεις μαζεύετε εμβρυακια;

Ναι κουτσου κουτσου.

Ο Σεπτέμβρης κι ο Οκτώβρης δεν ήταν καλοί μηνες,είχα ένα άδειο κι ένα ανώριμο αλλά κι αυτό μέσα στο παιχνίδι είναι.

Τώρα περιμένω αυτό το μήνα τι θα γίνει και λογικά όπου να ναι θα κάνουμε την πρώτη μεταφορά.

Δεν ειμαι πολύ αισιοδοξη η αλήθεια αλλά μια ψυχή μου είπε να πάω με τσαμπουκα,οπότε θα πάω κι ο Θεός βοηθός. Παλεύω να κάνω positive thinking!

Αύριο σου λένε για 3ων ημερών ή για βλαστοκυστες?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@annie! Εύχομαι με το καλό και να πάνε όλα καλά!!! Είσαι κ μικρούλα και πιστεύω θα καταφέρεις να κρατήσεις ακόμα αρκετό καιρό!

Πόσο είσαι τώρα; εγώ έχω ακόμα δρόμο είμαι στην 24η

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

@annie! Εύχομαι με το καλό και να πάνε όλα καλά!!! Είσαι κ μικρούλα και πιστεύω θα καταφέρεις να κρατήσεις ακόμα αρκετό καιρό!

Πόσο είσαι τώρα; εγώ έχω ακόμα δρόμο είμαι στην 24η

Βρε κ γω έχω πολύ δρόμο.. Αύριο μπαίνω στην 27η.. Κοντά είμαστε. Κ γω πιστεύω πως θα κρατήσει το ράμμα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Elenimar είπε:

Με αγχώνει όλο αυτό γιατί όταν έχει περισσότερα ωαρια πιστεύω ότι έχεις και περισσότερες πιθανότητες. Χθες μου είπε ότι βλέπει 7. Εσύ μίλησες μαζί του;Τι σου είπε; Υπάρχει πιθανότητα να γίνουν και αλλά μέχρι την ωοληψια ;

Γεια σου κοριτσι μου! Χθες που πηγαμε αναπτυχθηκαν περισσότερα 12-13! Ομως μιλώντας και με άλλα κοριτσια από εδώ λενε δεν εχει σημασια η ποσοτητα αλλα η ποιοτητα! Θετικη σκεψη επομένως και ολα θα πανε καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κορίτσια! μπορεί να θέλει καμία cetrotide ανταγωνιστές; δεν το πρόσεξα και λήγουν άμεσα οπότε αν τις χρειάζεται κάποια τώρα πολύ ευχαρίστως! Έχω επίσης και μια bemfola των 300IU που λήγει το 2021. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@annie!Ευχαριστω πολύ κορίτσι μου!! Ελπίζω σε κάτι καλύτερο αυτήν την φορά ίσως και με λίγη τύχη τα καταφέρω με το καλό να έρθουν τα μωράκια σου!!!💗 @Ginaak Οποιος στο είπε θα συμφωνήσω!! χρειάζεται!!! Και εγώ ξεκίνησα πάλι με χάλια ψυχολογικά δεν περίμενα και πολλά άλλα τώρα ανέβηκα λίγο!!!με το καλό να τα βάλεις και περιμένω θετικό αποτέλεσμα!!Εμένα σήμερα με πήρα τηλ μου είπαν ότι προχώρησαν όλα και τα παρακολουθούν αλλά είναι πιο προχωρημένα αλλά πάνε λίγο πιο αργά και την Δευτέρα θα με πάρουν να μου πουν πόσα έγιναν βλαστοκυστες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η ViKcy είπε:

@annie!Ευχαριστω πολύ κορίτσι μου!! Ελπίζω σε κάτι καλύτερο αυτήν την φορά ίσως και με λίγη τύχη τα καταφέρω με το καλό να έρθουν τα μωράκια σου!!!💗 @Ginaak Οποιος στο είπε θα συμφωνήσω!! χρειάζεται!!! Και εγώ ξεκίνησα πάλι με χάλια ψυχολογικά δεν περίμενα και πολλά άλλα τώρα ανέβηκα λίγο!!!με το καλό να τα βάλεις και περιμένω θετικό αποτέλεσμα!!Εμένα σήμερα με πήρα τηλ μου είπαν ότι προχώρησαν όλα και τα παρακολουθούν αλλά είναι πιο προχωρημένα αλλά πάνε λίγο πιο αργά και την Δευτέρα θα με πάρουν να μου πουν πόσα έγιναν βλαστοκυστες!

Σ ευχαριστω πολύ. Μπράβο κοριτσάκι μου τέλεια νέα!! Δες τι μπορεί να σου κάνει ρε γαμωτο μια ηλίθια γιατρός!! Δεν μπορώ να το χωνέψω!! Μαζί κάναμε διέγερση πέρυσι.  Θα προχωρήσεις στον ίδιο κύκλο σε ετ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Σ ευχαριστω πολύ. Μπράβο κοριτσάκι μου τέλεια νέα!! Δες τι μπορεί να σου κάνει ρε γαμωτο μια ηλίθια γιατρός!! Δεν μπορώ να το χωνέψω!! Μαζί κάναμε διέγερση πέρυσι.  Θα προχωρήσεις στον ίδιο κύκλο σε ετ;

Άστα!!! Και το χειρότερο είναι ότι στο τέλος μου είπε ότι έχω θέμα και δεν δέχεται ο οργανισμός σου τις ορμόνες!!! Επειδή έκανα αβερκαπ για την τελική ωρίμανση θα αφήσουμε δύο κύκλους και μετά!!!!! Καλύτερα κιόλας για να ηρεμήσω!!!!ελπιζω έστω ένα υγιή εμβρυακι να έχω !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η ViKcy είπε:

Άστα!!! Και το χειρότερο είναι ότι στο τέλος μου είπε ότι έχω θέμα και δεν δέχεται ο οργανισμός σου τις ορμόνες!!! Επειδή έκανα αβερκαπ για την τελική ωρίμανση θα αφήσουμε δύο κύκλους και μετά!!!!! Καλύτερα κιόλας για να ηρεμήσω!!!!ελπιζω έστω ένα υγιή εμβρυακι να έχω !!!

Ναι το θυμάμαι με τη βλαμμενη!! Αφού όταν μου τη βγάζει διαφήμιση στο google σε σκέφτομαι κάθε φορά. Καλύτερα να ηρεμήσει ο οργανισμός. Και μεις 2 μήνες μετά κάναμε λόγω κορονοϊού βέβαια αλλά μια χαρά δούλεψε για τον οργανισμό μου!! Θα δεις αρχες του 2021 θα είσαι έγκυος και θα έχεις κ στην κατάψυξη κι άλλα εμβρυακια!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια, τι κάνετε; εγώ δεν μπορώ να πω πως είμαι και στα καλύτερά μου. Είχα αρχίσει ετοιμασία για εμβρυομεταφορά αφού έχω στην κατάψυξη άλλα 5 έμβρυα,( η πρώτη δεν πέτυχε), μου ακύρωσε ο γιατρός τη διαδικασία γιατί ενώ έχω καλή οιστραδιόλη δεν τον ικανοποιεί το ενδομήτριο. Τώρα θα πάρω τα καφέ ciclacur για 10 μέρες και αφού αδιαθετήσω θα με ξαναδεί. Κάτι μου είπε για αλλαγή αγωγής να κάνω arvecap στη νέα προσπάθεια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η kaounmar είπε:

Γεια σας κορίτσια, τι κάνετε; εγώ δεν μπορώ να πω πως είμαι και στα καλύτερά μου. Είχα αρχίσει ετοιμασία για εμβρυομεταφορά αφού έχω στην κατάψυξη άλλα 5 έμβρυα,( η πρώτη δεν πέτυχε), μου ακύρωσε ο γιατρός τη διαδικασία γιατί ενώ έχω καλή οιστραδιόλη δεν τον ικανοποιεί το ενδομήτριο. Τώρα θα πάρω τα καφέ ciclacur για 10 μέρες και αφού αδιαθετήσω θα με ξαναδεί. Κάτι μου είπε για αλλαγή αγωγής να κάνω arvecap στη νέα προσπάθεια.

Καταλαβαίνω την απογοήτευση σου κοριτσάκι μου. Σκέψου όμως πως ο γιατρός σου προσέχει κ θέλει να υπάρχουν ιδανικές συνθήκες για το μέγιστο δυνατό αποτέλεσμα κ τις καλύτερες προϋποθέσεις για εμφύτευση. Κάθε εμπόδιο για καλό. Σου στέλνω μια μεγάλη αγκαλιά!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε ευχαριστώ πολύ, χάρηκα που άκουσα ότι πήγαν όλα καλά με την περίδεση που έκανες! Να προσέχεις και όλα καλά!!! Τώρα εγώ νιώθω ότι κάτι δεν πάει καλά, την προηγούμενη φορά όλα ήταν οκ και πήρα 1 χοριακή. Τώρα δεν βοηθά το ενδομήτριο, τι να πω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η kaounmar είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ, χάρηκα που άκουσα ότι πήγαν όλα καλά με την περίδεση που έκανες! Να προσέχεις και όλα καλά!!! Τώρα εγώ νιώθω ότι κάτι δεν πάει καλά, την προηγούμενη φορά όλα ήταν οκ και πήρα 1 χοριακή. Τώρα δεν βοηθά το ενδομήτριο, τι να πω. 

Ίσως δεν ήταν ο καλύτερος κύκλος. Ξέρει ο γιατρός σου τι θα κάνει. Τον επόμενο μήνα πάμε δυνατά κ θα σου έρθει το καλύτερο Χριστουγεννιάτικο δώρο θα δεις!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η kaounmar είπε:

Γεια σας κορίτσια, τι κάνετε; εγώ δεν μπορώ να πω πως είμαι και στα καλύτερά μου. Είχα αρχίσει ετοιμασία για εμβρυομεταφορά αφού έχω στην κατάψυξη άλλα 5 έμβρυα,( η πρώτη δεν πέτυχε), μου ακύρωσε ο γιατρός τη διαδικασία γιατί ενώ έχω καλή οιστραδιόλη δεν τον ικανοποιεί το ενδομήτριο. Τώρα θα πάρω τα καφέ ciclacur για 10 μέρες και αφού αδιαθετήσω θα με ξαναδεί. Κάτι μου είπε για αλλαγή αγωγής να κάνω arvecap στη νέα προσπάθεια.

Λογικοτατο να στεναχωριεσαι αλλα καλυτερα μετά εννοειται..με οχι ικανοποιητικό ενδομητριο φυσικα κ δε θα σε προχωρησει.και μπραβο του..θα σε προετοιμάσει πιο σωστα τωρα .ποσο ειναι σου ειπε;τα καφέ ουτε ηξερα ποτε τα παιρνουν ..παντα απορούσα ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου καλησπέρα έστειλα μα σας πω ότι έκανα β χοριακη 9 ημέρα από την εμβρυομεταφορα 2 βλαστοκυστεων και η τιμή είναι 45 μονάδες πιστεύετε ότι είναι καλή;η είναι χαμηλή;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η ViKcy είπε:

@annie!Ευχαριστω πολύ κορίτσι μου!! Ελπίζω σε κάτι καλύτερο αυτήν την φορά ίσως και με λίγη τύχη τα καταφέρω με το καλό να έρθουν τα μωράκια σου!!!💗 @Ginaak Οποιος στο είπε θα συμφωνήσω!! χρειάζεται!!! Και εγώ ξεκίνησα πάλι με χάλια ψυχολογικά δεν περίμενα και πολλά άλλα τώρα ανέβηκα λίγο!!!με το καλό να τα βάλεις και περιμένω θετικό αποτέλεσμα!!Εμένα σήμερα με πήρα τηλ μου είπαν ότι προχώρησαν όλα και τα παρακολουθούν αλλά είναι πιο προχωρημένα αλλά πάνε λίγο πιο αργά και την Δευτέρα θα με πάρουν να μου πουν πόσα έγιναν βλαστοκυστες!

Ουαου! Πήγες πολύ καλά μπράβο! Σίγουρα θα έχεις αρκετά έμβρυα! Στο embryolab είσαι τώρα? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Ουαου! Πήγες πολύ καλά μπράβο! Σίγουρα θα έχεις αρκετά έμβρυα! Στο embryolab είσαι τώρα? 

Ναι κορίτσι μου!!θα δούμε την Δευτέρα πόσα τελικά θα μείνουν!!!Ελπίζω για κάτι καλύτερο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η ViKcy είπε:

Ναι κορίτσι μου!!θα δούμε την Δευτέρα πόσα τελικά θα μείνουν!!!Ελπίζω για κάτι καλύτερο!!

Καλή, πολύ καλή επιτυχία!!! Πήρες τον δρόμο σου κι εσύ μετά την ταλαιπωρία! Να πάνε όλα τέλεια! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Καλή, πολύ καλή επιτυχία!!! Πήρες τον δρόμο σου κι εσύ μετά την ταλαιπωρία! Να πάνε όλα τέλεια! 

Σ'ευχαριστω παρά πολύ!!Εσύ τι κάνεις; Πηγές στο Παπαγεωργίου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κορίτσια! Αύριο τελικά θα κάνω την ωοληψια. Έχω αγχωθεί όπως σας είχα πει καθώς έχω μόνο 7 ωοθηλακια. Βέβαια η κοπέλα από το κέντρο μου είπε ότι είναι καλός αριθμός και ότι συνήθως δίνω 2 ή 3 παραπάνω ωαρια. Γίνεται αυτο; Έχει συμβεί σε κάποια να βγάλει περισσότερα ωαρια από αυτά που έβλεπε στον υπέρηχο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...