Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Xrisa127 είπε:

Τότε να την κάνεις και αυτήν την εξέταση για να είσαι σίγουρη.Κανε κουράγιο τώρα να περάσει αυτό που συνέβη,να ηρεμήσεις και με καθαρό μυαλό να προχωρήσεις σε ότι άλλο χρειαστεί!

Σου έδωσε να πάρεις χάπι η γιατρός ;η καθάρισες μόνη σου ;εμένα ανησυχεί πολύ μήπως μείνουν υπολείμματα αλλά μετά από όλα αυτά να κάνω και απόξεση δεν θα το αντέξω .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Katerinaki83 είπε:

Σου έδωσε να πάρεις χάπι η γιατρός ;η καθάρισες μόνη σου ;εμένα ανησυχεί πολύ μήπως μείνουν υπολείμματα αλλά μετά από όλα αυτά να κάνω και απόξεση δεν θα το αντέξω .

Εγώ ήμουν στην 5η εβδομάδα όποτε μου είπαν να μην πάρω τίποτα.Σταματησα τα χάπια Παρασκευή και Κυριακή μου ήρθε περίοδος.Ομως είχα πάει για υπέρηχο την Παρακευή το πρωί για να βεβαιωθεί ότι δεν είναι εξωμητριο και επανέλαβα  2 φορές την χοριακη για να δούμε ότι μειώνεται.
Σε καταλαβαίνω απόλυτα,ούτε εγώ ήθελα να κάνω απόξεση και χαίρομαι που δε χρειάστηκε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Ο κατακερματισμος ειναι σημαντικος ωστε ενα εμβρυο να φτασει σε βλαστοκυστη.αν δεν ειχε ο αντρας μου χαμηλο ,εγω βλαστοκυστες ουτε στο ονειρο μου δε θα βλεπα..με αμη 0,3 κ fsh 17  και 42 ετων και 3 στις 3 να φτασουν!

Η αλήθεια είναι πως αυτό που κάνει ο γιατρός σου και με αυτά τα χρήματα είναι πολύ δελεαστικό .Στο Ιασώ για φυσικό βγαίνει παρά πολύ.Τον είχα εξυπηρετήσει παλιότερα για κάτι εξετάσεις που είχε κάνει που να ήξερα ότι θα τον χρειαστώ .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Ακουσα πολυ ασχημα για αθανασιου θα έπελεγα τσιριγωτη απο αυτους που γραφεις.

Καλησπέρα  Nefeliap,

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου. ωχ! μου τον πρότεινε η γυναικολόγος μου εδώ στο νησί. Αν επιτρέπετε, Άκουσες από θέμα αποτυχιών, εκμετάλλευσης ή συμπεριφοράς? Ήταν ο μόνος που επικοινώνησε μαζί μου αμέσως και ήθελε να μιλήσουμε με skype αλλα δεν απάντησα μετά, γιατί ήθελαν να προχωρήσουμε τα διαδικαστικά και εγω ρωτούσα ακόμα τα βασικά π.χ. πόσα χρήματα για επίσκεψη και διάφορα και δεν μου απαντούσε η κυρία του κέντρου και δίστασα να συνεχισω. Τώρα εδώ τα κορίτσια μου είπαν για Δημόσιο το Έλενα.

Φιλικα,@};-@};-

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 15/10/2020 at 3:11 ΜΜ, ο/η Χελιδονάκι είπε:

Σιγουρα γι αυτό επιλέξαμε το δημοσιο.. κ γω έχω ασφαλεια ελπίζω να μην μου πει παραπάνω ή δικιά μου.. θα μάθω τη Δευτέρα που έχω το ραντεβού για τη συνταγη..Ναι πιστεύω τον Νοεμβρη.. Υπολογιζω 11 ή12/11 να αδιαθετησω.. Οπότε μαζί θα μαστε!! Που ξέρεις μπορεί να συναντηθουμε κάπου...😉😉

Άντε με το καλό να μάθεις.

Μακάρι να συναντηθούμε στο Έλενα.και γω 18-19 Νοεμβρίου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ΧΑΡΜΑ είπε:

Καλησπέρα renata1986,

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την απάντηση σου. Χαίρομαι πάρα πολύ για σένα που ξεκινάς!!!!!! :clap:[smilie=love4.gif]                      Όσο μιλάμε εδώ, προσπάθησα να βρω περισσότερες πληροφορίες για το Έλενα, δεν έχω βρει κάποιο τηλέφωνο πέραν του Νοσοκομείου, έστειλα e mail και περιμένω απάντηση. Αν γίνετε και αν μπορείς, όποτε έχεις χρόνο να μου στείλεις το τηλέφωνο σε μήνυμα να καλέσω την Δευτέρα. Έχω πολύ αγωνία, άλλα διαβάζοντας τα σχόλια σας νιώθω πως έχω ελπίδες!!!Ευχαριστώ πολύ!

Φιλικά @};-@};-

Ευχαριστω πολύ να σαι καλα.Ναι αμέ σου στέλνω το τηλ του τμήματος  έξωσωματικης και είναι 210 6402364 και 2106436714

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ΧΑΡΜΑ είπε:

Καλησπέρα  Nefeliap,

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου. ωχ! μου τον πρότεινε η γυναικολόγος μου εδώ στο νησί. Αν επιτρέπετε, Άκουσες από θέμα αποτυχιών, εκμετάλλευσης ή συμπεριφοράς? Ήταν ο μόνος που επικοινώνησε μαζί μου αμέσως και ήθελε να μιλήσουμε με skype αλλα δεν απάντησα μετά, γιατί ήθελαν να προχωρήσουμε τα διαδικαστικά και εγω ρωτούσα ακόμα τα βασικά π.χ. πόσα χρήματα για επίσκεψη και διάφορα και δεν μου απαντούσε η κυρία του κέντρου και δίστασα να συνεχισω. Τώρα εδώ τα κορίτσια μου είπαν για Δημόσιο το Έλενα.

Φιλικα,@};-@};-

Απαραδεκτος, οτι και να πω ειναι λιγο..δεν εχω ομως εγω εμπειρια.αν μπεις στο parents forum καφε εξωσωματικης (παλιο 2016-2020)μπορει να στα πει η ιδια η κοπελα στειλε της κ ας μην εισαι μελος,νομιζω μπορεις..τα εχει γραψει και εξαλλου απειρες φορες η ιδια.η thia1985 ή διαβασε απο τη σελιδα 3687 κ μετα https://www.parentscafe.gr/forum/topic/17539-kafe-exosomatikis-palio-2016-2020/page/3687/?tab=comments#comment-2794375

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Katerinaki83 είπε:

ΔΥστηχως σήμερα είχα αιμορραγία και έφυγε το μωράκι .Εγω το περίμενα ο γιατρός δεν μπορεί να το πιστέψει.Πραγματικα έχω κάνει τα πάντα και δεν βρίσκουμε τίποτα.Το μόνο που δεν έχει κάνει ο σύζυγος είναι κατακερματισμός.Στην πρώτη εξωσωματική βιοχημική.Τωρα αποβολή ε δεν μπορεί να είναι τυχαίο .

Κρίμα κορίτσι μου αλλά μέσα στη θλίψη σου εγώ θα σου πω πως η φύση ξέρει τι κάνει! Ό,τι γίνεται, για κάποιο λόγο γίνεται! Ολοκλήρωσε όλες τις εξετάσεις σου κ προχώρα ξανά με αισιοδοξία! Επίσης μην ξεχνάς πως το σώμα θυμάται! Έχεις μείνει δύο φορές έγκυος! Κάτι δεν υπολογίζεται σωστά αλλά σίγουρα κάποια στιγμή θα βρεθεί και θα πάνε όλα όπως πρέπει! Εύχομαι αυτό να συμβεί γρήγορα! 💪🏻😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Katerinaki83 είπε:

ΔΥστηχως εγώ πιστευω πως εκεί θα έχουμε το θέμα γιατί ενώ γονιμοποιούνται όλα μας τα έμβρυα μόνο ένα φτάνει βλαστοκύστη και αυτό είναι το φυσικό μου ωάριο.οποτε δεν υπάρχει και λόγος να παίρνω τσάμπα τα φάρμακα .

Λυπάμαι πάρα πολύ για την απώλεια σου... θέλω μόνο να γράψω ότι πολλές κοπέλες από "κατασκευής"έχουν την ικανότητα να εμφυτευουν και έμβρυα που κάτω από άλλες συνθήκες η φύση θα τα απέρριπτε εξαρχής.

Κάπου εδώ θα βρεις την ιστορία μιας κοπέλας με νικ santaloxylo που είχε συνεχόμενες αποβολές κι όλες θεωρήθηκαν τυχαίες από γενετιστές.Εχει πλέον την κόρη της βέβαια.

Θα σταθώ όμως σε κάτι που γράφεις,ότι μόνο το φυσικό σου ωάριο γίνεται βλαστοκυστη.Αυτο πως το γνωρίζεις έχεις πάρει παράλληλα και φυσικό και διέγερση ωάρια?

Αν ναι τότε μάλλον είναι θέμα ωαρίων περισσότερο και συγκεκριμένα των ωαρίων της διέγερσης.

Λυπάμαι και πάλι...αλλά μην το βάζεις κάτω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 15/10/2020 at 8:30 ΜΜ, ο/η ΧΑΡΜΑ είπε:

Καλησπέρα σε όλες,

Είμαι νέα στο mammyland, αρχικά διαβάζοντας τα σχόλια σας, ήθελα να πω ένα μεγάλο μπράβο για την υπομονή, την επίμονη και το κουράγιο σας και εύχομαι σε όλες μας να γίνουμε σύντομα μανούλες.

Θα ήθελα την βοήθεια σας. Ζω στην επαρχεία και προσπαθούμε με τον σύζυγο εδώ και 4 χρόνια να γίνουμε γονείς. Έχοντας κάνει τις εξετάσεις που προαναφέρατε και εσείς, οι γιατροί συμπεραίνουν ανεξήγητη υπο γονιμότητα με πιθανό λόγο το άγχος και μας δεν μας πρότειναν μέχρι πρόσφατα στο να κάνουμε εξωσωματική λόγο της ηλικίας μας (32). Όμως πριν ένα χρόνο προσπαθήσαμε με σπερματέγχυση η οποία ήταν ανεπιτυχής. [smilie=crybaby2.gi:Έχω πέσει πολύ ψυχολογικά και έχω απελπιστεί. Ο σύζυγος με στηρίζει και θέλει να πάμε στην Αθήνα  και να ψάξουμε ένα κέντρο υπο γονιμότητας ιδιωτικό για εξωσωματική. Είχαμε ακούσει για τους γιατρούς: Μ. Τσιριγώτη, Μ.Μαστρομηνα και Β. Αθανασίου. Ποια η γνώμη σας, έχετε ακούσει κάτι για αυτούς?? Εντωμεταξύ ρωτάμε πόσο κοστίζει μια τέτοια προσπάθεια και δεν μας λένε απο το τηλ. μόνο ένα κέντρο μας είπε γύρω στης 3.000 ευρώ. Μήπως είναι πάρα πολλά? Είμαστε και οι 2 άνεργοι και μου φαίνονται πολλά χρήματα συν τα έξοδα μας να μένουμε Αθήνα. Είδα εδώ, κυρίες που λένε ότι πήγαν στο Έλενα με πολύ κάλο γιατρό και επιτυχία. Δεν γνώριζα για την εξωσωματική σε δημόσια. Μπορείτε να με ενημερώσετε σχετικά? Μπορούμε απλά να κλείσουμε εκεί ραντεβού?Μήπως επιλέγουν ζευγάρια με συγκεκριμένα κριτήρια?Ξέρετε έχει μεγάλη αναμονή??

Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας και συγνώμη για το μεγάλο κείμενο...

 

Καλησπέρα και καλώς ήρθες... Καταρχάς μην απελπίζεσαι..., η ηλικία σου είναι με το μέρος σου, απλά είναι όλα καινούργια για σένα και λογικά σου φαίνονται βουνό. Για τις περισσότερες από εμάς έτσι ήταν. Ήθελα απλά να σχολιάσω, δεδομένου ότι είστε και οι δύο άνεργοι, εάν πληρειτε κάποια εισοδηματικά και όχι μόνο κριτήρια, ότι υπάρχει και η εταιρεία Be live  που κάνει δωρεάν εξωσωματικές και συνεργάζεται με πολύ αξιόλογους γιατρούς. Δυστυχώς δεν έχω εμπειρία να σου πω, όμως κάντε μια αναζήτηση στο διαδίκτυο. Είναι περίπου 1 χρόνος που λειτουργεί, εάν κάποια κοπέλα γνωρίζει κάτι παραπάνω ίσως μπορέσει να σε βοηθήσει, αλλιώς αρχικά μέσω ίντερνετ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Χελιδονάκι είπε:

Καλησπέρα κ καλή επιτυχία να έχεις. Εγώ θα κάνω στο Ελενα οπότε μπορώ να σου δώσω αρκετές πληροφοριες. Αρχικά πρέπει να κλεισεις ραντεβού να έχεις πρώτη επαφή με το γιατρό κ να σου ανοίξουν φάκελο κ μετά σε καθοδηγούν από το νοσοκομειο. Κλεινεις ραντεβού στην επιτροπή που ανηκεις.. μπορεί να στο κανονίσει κ ο γιατρός που θα σε αναλάβει για πιο σύντομα. Μπορεί να σου πάρει 2 -  3 μήνες είναι ανάλογα. Παίρνεις τηλ στη γραμματεία του τμήματος εξωσωματικής κ ζητάς ραντεβού με όποιον γιατρό προτιμας για λήψη ιστορικού θα πεις.Είναι 3 Παπαριστειδης Γάβαρης κ Καργακου. Το τηλ είναι 2106402361. Ότι άλλο θελήσεις να μας πεις!! 

Καλησπέρα Χελιδονάκι,

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την απάντηση σου με βοήθησες πάρα πολύ και εσυ!!! και σε σένα εύχομαι οτι καλύτερο σύντομα...καλή επιτυχία....να μας πεις θετικά νέα!!!!! Αν χρειαστώ κάτι θα σε ενοχλήσω πάλι....ελπίζω να σας πω και για μένα καλά νέα σύντομα!!

Φιλικά@};-@};-

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η renata1986 είπε:

Ευχαριστω πολύ να σαι καλα.Ναι αμέ σου στέλνω το τηλ του τμήματος  έξωσωματικης και είναι 210 6402364 και 2106436714

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την απάντηση σου και την βοήθεια σου!!!

Φιλικά@};-@};-

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Nefeliap είπε:

Απαραδεκτος, οτι και να πω ειναι λιγο..δεν εχω ομως εγω εμπειρια.αν μπεις στο parents forum καφε εξωσωματικης (παλιο 2016-2020)μπορει να στα πει η ιδια η κοπελα στειλε της κ ας μην εισαι μελος,νομιζω μπορεις..τα εχει γραψει και εξαλλου απειρες φορες η ιδια.η thia1985 ή διαβασε απο τη σελιδα 3687 κ μετα https://www.parentscafe.gr/forum/topic/17539-kafe-exosomatikis-palio-2016-2020/page/3687/?tab=comments#comment-2794375

Καλησπέρα ξανά @Nefeliap

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για το σχόλιο σου. Εσένα ποια η εμπειρία σου κ που; (αν θες πες). Λυπάμαι πολύ για την κοπέλα που μου είπες. Πιστεύω πως για κάθε γυναίκα, κάθε γιατρός είναι διαφορετικός και κάθε γιατρός εκτός από επιτυχίες έχει και αποτυχίες κ καλό είναι να ακούγονται όλες οι απόψεις. Εγώ πχ έχω προσωπική εμπειρία απο τον Παράσχο, άλλες γράφουν ότι είναι υπέροχος, έμενα η πρώτη μου φορά το 2018 σε κέντρο υπογονιμότητας ήταν μαζί του. Δεν πήγα να κάνω κάποια θεραπεία απλά έκανα ένα "συμβουλευτικό" ραντεβού μαζί του και η συμπεριφορά του απέναντι μας δεν ηταν όπως πρέπει για να προσεγγίσει ένα τέτοιο λεπτό ζήτημα. Εξαιτίας αυτού λοιπόν αλλά και του οτι είμαι πολύ ευαίσθητη σαν χαρακτήρας γι αυτό τον λόγο θέλω την γνώμη σας και να μάθω οσα μπορώ παραπανω πριν αποφασίσω. και πάλι σε ευχαριστώ πολύ.

Φιλικά@};-@};- 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Ginaak είπε:

Λυπάμαι πάρα πολύ για την απώλεια σου... θέλω μόνο να γράψω ότι πολλές κοπέλες από "κατασκευής"έχουν την ικανότητα να εμφυτευουν και έμβρυα που κάτω από άλλες συνθήκες η φύση θα τα απέρριπτε εξαρχής.

Κάπου εδώ θα βρεις την ιστορία μιας κοπέλας με νικ santaloxylo που είχε συνεχόμενες αποβολές κι όλες θεωρήθηκαν τυχαίες από γενετιστές.Εχει πλέον την κόρη της βέβαια.

Θα σταθώ όμως σε κάτι που γράφεις,ότι μόνο το φυσικό σου ωάριο γίνεται βλαστοκυστη.Αυτο πως το γνωρίζεις έχεις πάρει παράλληλα και φυσικό και διέγερση ωάρια?

Αν ναι τότε μάλλον είναι θέμα ωαρίων περισσότερο και συγκεκριμένα των ωαρίων της διέγερσης.

Λυπάμαι και πάλι...αλλά μην το βάζεις κάτω...

Το γνωρίζω διότι το ωάριο μου μεγαλώνει αμέσως με τα φάρμακα και τα αλλά αργούν πολύ έτσι στην τελευταία διέγερση τα αλλά 3 ήταν ανώριμα και μόνο το δικό μου συνέχισε και έγινε βλαστοκύστη τα αλλά 3 ωρίμασαν με καλλιεργητικο υγρό μέχρι 3η μέρα ήταν μια χαρά και μετά μου είπαν πως δεν προχώρησαν .επειδη το ωάριο μου το κραταγαμε για να μεγαλώσουν και τα αλλά είχε πάει 25 χιλ όποτε μπορεί και να επηρεάστηκε η ποιότητα του .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Vasilique είπε:

Κρίμα κορίτσι μου αλλά μέσα στη θλίψη σου εγώ θα σου πω πως η φύση ξέρει τι κάνει! Ό,τι γίνεται, για κάποιο λόγο γίνεται! Ολοκλήρωσε όλες τις εξετάσεις σου κ προχώρα ξανά με αισιοδοξία! Επίσης μην ξεχνάς πως το σώμα θυμάται! Έχεις μείνει δύο φορές έγκυος! Κάτι δεν υπολογίζεται σωστά αλλά σίγουρα κάποια στιγμή θα βρεθεί και θα πάνε όλα όπως πρέπει! Εύχομαι αυτό να συμβεί γρήγορα! 💪🏻😉

Πιστευω πως την επόμενη φορά θα βάλω δυο και θα αποκτήσω διδυμάκια και εγώ.Απο την αρχή δεν πίστευα στο έμβρυο με έπεισαν να το βάλω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Katerina32 είπε:

Καλησπέρα και καλώς ήρθες... Καταρχάς μην απελπίζεσαι..., η ηλικία σου είναι με το μέρος σου, απλά είναι όλα καινούργια για σένα και λογικά σου φαίνονται βουνό. Για τις περισσότερες από εμάς έτσι ήταν. Ήθελα απλά να σχολιάσω, δεδομένου ότι είστε και οι δύο άνεργοι, εάν πληρειτε κάποια εισοδηματικά και όχι μόνο κριτήρια, ότι υπάρχει και η εταιρεία Be live  που κάνει δωρεάν εξωσωματικές και συνεργάζεται με πολύ αξιόλογους γιατρούς. Δυστυχώς δεν έχω εμπειρία να σου πω, όμως κάντε μια αναζήτηση στο διαδίκτυο. Είναι περίπου 1 χρόνος που λειτουργεί, εάν κάποια κοπέλα γνωρίζει κάτι παραπάνω ίσως μπορέσει να σε βοηθήσει, αλλιώς αρχικά μέσω ίντερνετ. 

Καλησπέρα @Katerina32,

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την απάντηση σου. Είμαι πολύ αγχωμένη γιατί όπως είπες τα βλέπω όλα βουνό και δεν βρίσκομαι και κοντά λόγο απόστασης για να μπορώ να αποκτήσω και εγω μια άποψη.  Για το Be live, είναι κάτι το οποίο δεν το γνώριζα. Ρωτώντας πας στην Πόλη,λένε. Χάρη σε όλες σας μέσα σε μια μέρα έμαθα πάρα πολλά και σας ευχαριστώ πολύ. καλή συνέχεια.

Φιλικά@};-@};-

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Nefeliap είπε:

Απαραδεκτος, οτι και να πω ειναι λιγο..δεν εχω ομως εγω εμπειρια.αν μπεις στο parents forum καφε εξωσωματικης (παλιο 2016-2020)μπορει να στα πει η ιδια η κοπελα στειλε της κ ας μην εισαι μελος,νομιζω μπορεις..τα εχει γραψει και εξαλλου απειρες φορες η ιδια.η thia1985 ή διαβασε απο τη σελιδα 3687 κ μετα https://www.parentscafe.gr/forum/topic/17539-kafe-exosomatikis-palio-2016-2020/page/3687/?tab=comments#comment-2794375

Εγώ πάντως έχω γνωστή που έμεινε έγκυος Με την πρώτη μετά από άπειρες εξωσωματικές στα 45 σε ένα κοριτσάκι με τον Αθανασίου και φίλη που προσπαθεί χρόνια με Σφακιανουδη και δεν τα έχει καταφέρει .Τι να πω μπορεί και να είναι και τύχη και φυσικά και τι πρόβλημα έχει ο καθένας .Πιστευω πως από τους κορυφαίους είναι και ο Μαντουδης που έχω δει επιτυχίες σε δύσκολες περιπτώσεις .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Katerinaki83 είπε:

Εγώ πάντως έχω γνωστή που έμεινε έγκυος Με την πρώτη μετά από άπειρες εξωσωματικές στα 45 σε ένα κοριτσάκι με τον Αθανασίου και φίλη που προσπαθεί χρόνια με Σφακιανουδη και δεν τα έχει καταφέρει .Τι να πω μπορεί και να είναι και τύχη και φυσικά και τι πρόβλημα έχει ο καθένας .Πιστευω πως από τους κορυφαίους είναι και ο Μαντουδης που έχω δει επιτυχίες σε δύσκολες περιπτώσεις .

Σιγουρα πολλες θα εχουν επιτυχια με τον Αθ.απλα μου εκανε εντυπωση το ποσο ασχημα της μιλαγε κ της φεροτανε..Κ ο γιος μεσα να βλεπει κ να κανει «πρακτικη.τα εχει γραψει επανειλημενως κ ειχα σοκαριστει..κανεις δεν ειναι θεος!& φυσικα το ταιμινγκ ειναι σημαντικο κ η τυχη.εσυ κοριτσι σε ποιον εισαι και γιατί σου επιμενανε να βαλεις ενα;την επομενη οπως λες παντως εγω ειμαι σιγουρη για σενα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Katerina32 είπε:

Καλησπέρα και καλώς ήρθες... Καταρχάς μην απελπίζεσαι..., η ηλικία σου είναι με το μέρος σου, απλά είναι όλα καινούργια για σένα και λογικά σου φαίνονται βουνό. Για τις περισσότερες από εμάς έτσι ήταν. Ήθελα απλά να σχολιάσω, δεδομένου ότι είστε και οι δύο άνεργοι, εάν πληρειτε κάποια εισοδηματικά και όχι μόνο κριτήρια, ότι υπάρχει και η εταιρεία Be live  που κάνει δωρεάν εξωσωματικές και συνεργάζεται με πολύ αξιόλογους γιατρούς. Δυστυχώς δεν έχω εμπειρία να σου πω, όμως κάντε μια αναζήτηση στο διαδίκτυο. Είναι περίπου 1 χρόνος που λειτουργεί, εάν κάποια κοπέλα γνωρίζει κάτι παραπάνω ίσως μπορέσει να σε βοηθήσει, αλλιώς αρχικά μέσω ίντερνετ. 

Καλημέρα! Εγώ γνωρίζω κ τη HOPE Genesis με την οποία συνεργάζεται κ ο γιατρός μου (Παρτσινεβελος). Ξέρω από εκείνον δλδ ότι βοηθάνε τόσο σε εγκυμοσύνη όσο κ εξωσωματική αλλά δεν ξέρω ακριβώς ποια είναι τα κριτιρια να ενταχθείς! @ΧΑΡΜΑ ρίξε μια ματιά αξίζει τον κόπο! Εδώ έχω βάλει ποια νοσοκομεία κ γιατροί είναι στο πρόγραμμα αλλά ψάξε λίγο τη σελίδα τους έχει διάφορες πληροφορίες. Καλή επιτυχία! 

https://www.hopegenesis.org/el/medical-team/

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Nefeliap είπε:

Σιγουρα πολλες θα εχουν επιτυχια με τον Αθ.απλα μου εκανε εντυπωση το ποσο ασχημα της μιλαγε κ της φεροτανε..Κ ο γιος μεσα να βλεπει κ να κανει «πρακτικη.τα εχει γραψει επανειλημενως κ ειχα σοκαριστει..κανεις δεν ειναι θεος!& φυσικα το ταιμινγκ ειναι σημαντικο κ η τυχη.εσυ κοριτσι σε ποιον εισαι και γιατί σου επιμενανε να βαλεις ενα;την επομενη οπως λες παντως εγω ειμαι σιγουρη για σενα!!

Έμεινε μόνο αυτό από την διέγερση μια βλαστοκύστη ΒΒ.εγω ήθελα να κάνω άλλη μια δεν ήθελα να πάω με αυτό με βαριά καρδιά το έβαλα . Πιστευω πως σε κάποιες χαλάει η ποιότητα με την διέγερση και ας Λένε ότι θέλουν οι γιατροί .θα κάνω φυσικό τρόποποιημενο .Στο Ιασώ είμαι δεν είναι γνωστός συνέχισα επειδή ήταν γυναικολογος μου και γιατί μόλις τον έπαιρνα στο κινητό ήταν πάντα δίπλα μου σε όλα .Αλλα στο Ιασώ στοιχίζει πολύ ο φυσικός και ίσως πάω άλλου μπας και αλλάξει η τύχη μου .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Katerinaki83 είπε:

Έμεινε μόνο αυτό από την διέγερση μια βλαστοκύστη ΒΒ.εγω ήθελα να κάνω άλλη μια δεν ήθελα να πάω με αυτό με βαριά καρδιά το έβαλα . Πιστευω πως σε κάποιες χαλάει η ποιότητα με την διέγερση και ας Λένε ότι θέλουν οι γιατροί .θα κάνω φυσικό τρόποποιημενο .Στο Ιασώ είμαι δεν είναι γνωστός συνέχισα επειδή ήταν γυναικολογος μου και γιατί μόλις τον έπαιρνα στο κινητό ήταν πάντα δίπλα μου σε όλα .Αλλα στο Ιασώ στοιχίζει πολύ ο φυσικός και ίσως πάω άλλου μπας και αλλάξει η τύχη μου .

Συμφωνώ απολυτως,ετσι επρεπε να κανεις να επαιρνες ενα ακομα με φυσικο και να εβαζες 2 και επισης με διεργερση που λες παλι συμφωνω..ελα στο γενεσις κοριτσι μου για φυσικο.μετά κανεις και ενα τροποποιημενο και  τελειωσες. στο ιασω δεν το κατεχουν το θεμα με τους φυσικους!κρατα το γιατρο σου εννοειτα για μετά..να μας πει και @Ginaak

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια εγώ ξεκίνησα διέγερση αλλά οι εξετάσεις μου 2 μερα περιόδου δεν μου φάνηκαν καλες έχω Ε2 66 fsh 6.2 και lh 5.5  πέρσυ που είχα κάνει ήταν όλα καλά!!Τώρα την Δευτέρα έχω υπέρηχο να δούμε πόσα ωοθηλακια υπάρχουν!!Νομίζω ούτε ένα δεν θα πάρω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η ViKcy είπε:

Καλημέρα κορίτσια εγώ ξεκίνησα διέγερση αλλά οι εξετάσεις μου 2 μερα περιόδου δεν μου φάνηκαν καλες έχω Ε2 66 fsh 6.2 και lh 5.5  πέρσυ που είχα κάνει ήταν όλα καλά!!Τώρα την Δευτέρα έχω υπέρηχο να δούμε πόσα ωοθηλακια υπάρχουν!!Νομίζω ούτε ένα δεν θα πάρω!

Εγώ πάλι νομίζω ότι οι εξετάσεις σου είναι εξαιρετικές και θα έχεις πάρα πολύ καλή ανταπόκριση με εξαίρεση την οιστραδιόλη που Είναι οριακά λίγο πιο πάνω όλα τα άλλα είναι πραγματικά υπέροχα. Αν θες μπορώ να κάνω και πρόβλεψη πιστεύω ότι θα έχεις γύρω στα 13- 14 ωοθυλάκια . Έχεις πολυκυστικές δεν θυμάμαι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Taggeris είπε:

Εγώ πάλι νομίζω ότι οι εξετάσεις σου είναι εξαιρετικές και θα έχεις πάρα πολύ καλή ανταπόκριση με εξαίρεση την οιστραδιόλη που Είναι οριακά λίγο πιο πάνω όλα τα άλλα είναι πραγματικά υπέροχα. Αν θες μπορώ να κάνω και πρόβλεψη πιστεύω ότι θα έχεις γύρω στα 13- 14 ωοθυλάκια . Έχεις πολυκυστικές δεν θυμάμαι...

Σ'ευχαριστω παρά πολύ!!! Έχω κάνει ήδη μια πέρσι αλλά πήρα μόνο ένα λόγω βλακείας του γιατρού που μου τα πήρε νωρίτερα τότε όλες ήταν καλές.Κσι εμένα η Ε2 με προβληματίζει θα δουμε την Δευτέρα!!είχα πολυκιστικες μικρή τώρα είναι καθαρή τον Φεβρουάριο είχα 50 Ε2  Ελπίζω να πάω καλύτερα τώρα!!!!μου φενεται περίεργο να αλλάζουν τόσο πολύ  ούτε ένας χρόνος δεν έχει περάσει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! 

στις On 14/10/2020 at 11:54 ΠΜ, ο/η troia είπε:

Όχι, δεν είναι αυτονόητο. Αν είσαι ανασφάλιστη, δε δικαιούσαι φάρμακα. Αλλά πλέον όλα γίνονται ηλεκτρονικά. Έχουν κι οι ίδιοι πρόσβαση στα ασφαλιστικά σου δεδομένα ηλεκτρονικά (υπογράφεις και σχετική υπ. δήλωση που τους δίνεις την άδεια να τα προσπελάσουν) .

Ποιος σου είπε κοπέλα μου ότι δεν δικαιούσαι φάρμακα αν είσαι ανασφαλιστη; Κανονικοτα περνάς επιτροπή και παίρνεις τα φάρμακα! Αλλάζει λίγο η διαδικασία, για παράδειγμα αν είσαι ανασφαλιστη το παραπεμπτικό για την επιτροπή πρέπει να είναι από γιατρό δημόσιου νοσοκομείου. Από εκεί και πέρα μπορείς να κάνεις κανονικά τη προσπάθεια σου όπου θέλεις, ανασφαλιστη με την έγκριση φαρμάκων από την επιτροπή. Το μόνο που αλλάζει μετά είναι όταν θα θέλεις να υποβάλλεις τα χαρτιά σου για το επίδομα εξωσωματικής και η έγκριση της επιτροπής έγινε ενώ ήσουν ανασφαλιστη, το δικαιούσαι μόνο αν η ωοληψία και έμβρυομεταφορά έγινε σε δημόσιο νοσοκομείο. Αν δεν το κάνεις σε δημόσιο αλλά σε ιδιωτικό τότε απλά δεν δικαιούσαι το επίδομα, όχι όμως ότι δεν έχεις δικαίωμα στα φάρμακα εξωσωματικής μέσω της επιτροπής ΕΟΠΥΥ! Καλό θα είναι όταν μια γυναίκα ενδιαφέρεται για την επιτροπή και τα φάρμακα να παίρνει ένα τηλέφωνο στην επιτροπή από όπου περνάει για να λυθούν όλες της οι απορίες όπου και θα της πουν σίγουρα τι ισχύει και τι όχι!

@troia καλό είναι να μην γράφουμε ανακρίβειες αν δεν γνωρίζουμε κάτι σίγουρα και μπερδεύουμε κοπέλες που πιθανόν απλά διαβάζουν το φόρουμ.

Κάπου διάβασα μια κοπέλα ανησυχεί για το βιβλιάριο υγείας. Δεν το ζητάνε πλέον. Το 2018-2019 ήταν η τελευταία χρόνια που το ζητούσαν. Από τον Οκτώβριο του 2019 (αν δε κάνω λάθος το μήνα) βγήκε σχετική απόφαση όπου πλέον μόνο με εκτυπωμένη ασφαλιστική ικανότητα από το σύστημα ΑΤΛΑΣ περνάς επιτροπή. Για περισσότερες απορίες σχετικά με την επιτροπή εξωσωματικής του ΕΟΠΥΥ μπείτε στη σελίδα τους στο ίντερνετ και θα δείτε λεπτομερώς όλες τις απαραίτητες εξετάσεις και χαρτιά που χρειάζονται.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...