Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Xrisa127 είπε:

Δεν είναι ανάγκη να καταθέσεις και τις δυο προσπάθειες στην επιτροπή.Μπορεις να πας μόνο με τη μια.
Συγνωμη αλλά δεν θυμάμαι τι πρόβλημα έχετε και προχωράτε σε εξωσωματική αλλά στην επιτροπή συνήθως εγκρίνουν τις περισσότερες αιτήσεις.

Στη Θεσσαλονίκη θα περάσεις επιτροπή;

Επισης θα ήθελα να σε ρωτήσω αν έχεις επισκεφτεί κάποιον εξωσωματικό για να συζητήσεις τα θέματα που σε απασχολούν όπως η κύστη που έχεις.Εγώ πιστεύω ότι πριν κανεις οτιδήποτε θα πρέπει να δεις ένα δυο εξωσωματικούς.

Α μάλιστα, πάλι καλά, αλλά μην με κόψουν επειδή θα πάω με μια. 
Δεν υπάρχει πρόβλημα, γι'αυτό δεν το θυμάσαι, όλες οι εξετάσεις μας είναι φυσιολογικές απλά δυο χρόνια σχεδόν δεν πιάνουμε. Μα αυτοί που έχω απευθυνθεί εξωσωματικοί είναι και μάλιστα απο τους γνωστότερους εδώ πέρα. 
Όλοι μου είπαν πως θα πρέπει να αφαιρεθεί για να είμαι τελείως καθαρή όταν πάω για εξωσωματική, και ότι δεν επηρεάζει σε τίποτα, είναι αθώα και απλά υπάρχει εκεί, μετά ο καθενας έλεγε τα δικά του. Ο ένας με πίεζε να πάω γρήγορα σε εξωσωματική τώρα που είμαι κάτω των 35 και έχω πολλές πιθανότητες, ο άλλος μου έλεγε να μη βιαστώ αφού όλα είναι φυσιολογικά και να πάω μετά τα 35. Έχω αγανακτήσει με τους γιατρούς, όλοι και απο μια γνώμη και ο τελευταίος τους ακύρωσε όλους τους υπολοίπους. Γενικά ο ένας ακυρώνει τον άλλον. Ώρες ώρες αναρωτιέμαι είναι επιστήμη τελικά η ιατρική ή είναι προσωπικές γνώμες; 

στις πριν 1 λεπτό, ο/η annie! είπε:

Δεν είναι θέμα επιτροπής αλλά κατά ποσό επηρεάζει τη σύλληψη. Σχετικά με την παρακολούθηση πολλά κέντρα έχουν σε όλη την Ελλάδα συνεργαζόμενους γιατρούς για να μην πηγαινοέρχεσαι και κάνουν μόνο ωοληψια και ετ στο κέντρο. Φίλη μου από Θεσσαλονίκη έκανε εξωσωματική Αθήνα και την παρακολουθούσε εδώ γιατρός, ενημέρωνε το κέντρο και τις έδιναν οδηγίες.

Απ'ότι μου είπαν δεν επηρεάζει τη σύλληψη απλά πρέπει να αφαιρεθεί μήπως και μια στο τόσο βοηθήσει και αυτό.
Ξέρω κορίτσι, έτσι μου είπαν κι εμένα, αλλά σκέφτομαι και τη δουλειά μου. Αφού μπορώ εδώ στη πόλη μου θα το κάνω εδώ. Έχω μπερδευτεί πραγματικά με όλα αυτά! Δεν ξέρω τι να κάνω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα! Εγώ έκανα σήμερα την ωοληψία. Παρότι στους πρώτους υπερήχους βλέπαμε 4-5 ωάρια, σήμερα πήραν 11 ωάρια. Από αυτά τα 8 ήταν καλά. Ο γιατρός ήταν ενθαρρυντικός και μου πρότεινε να προχωρήσουμε σήμερα σε γονιμοποίηση. Παρότι ήταν πολύ δελεαστικό όλο αυτό, του πρότεινα και καταλήξαμε να καταψύξουμε τα 8 ωάρια και να κάνουμε νέο κύκλο διέγερσης σε 3 μήνες για να συλλέξουμε κι άλλα - ίσως και με αυξημένες δόσεις φαρμάκων τώρα που είδαμε πώς ανταποκρίνομαι. Υπενθυμίζω έχουμε στη διάθεσή μας μόνο 2 φιαλίδια κατεψυγμένου σπέρματος. Νομίζω ότι η επιλογή μας είναι η πιο λογική ώστε να μεγιστοποιήσουμε τις πιθανότητες επιτυχίας δεδομένου του πόσο πολύτιμα είναι αυτά τα 2 φιαλίδια. Μετά την ωοληψία έχω λίγο αίμα και ανεκτούς πόνους σαν της περιόδου, αλλά φαντάζομαι ότι είναι απολύτως λογικό. Εύχομαι καλή δύναμη και καλή επιτυχία στις κοπέλες που προσπαθούν αυτές τις μέρες! 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η I want a baby είπε:

Το θέμα είναι ότι δεν έκανε επεξεργασία σπέρματος ο βιολόγος εκείνη τη μέρα διότι είχε πέσει το μισό κάτω όταν το έδινε ο σύζυγος και αυτός αντί να μας πει δεν προχωράμε μας είπε δεν πειράζει πάμε με τη μισή ποσότητα απλά δεν θα το κάνω επεξεργασία. Τελείως μπακάλης και τσοπάνος. Εμείς δεν γνωρίζαμε ότι αυτά θα χρειαστούν σε μελλοντική εξωσωματική, αυτοί που τα ήξεραν τι έκαναν; Εξοργίστηκα τώρα που το σκέφτομαι. 
Στη δεύτερη μόνο πήρα χαρτί.

Καλησπέρα σου εύχομαι να πανε όλα καλά!!μην αγχώνεσαι γιαυτο εγώ είχα κάνει δυο κ δν παρουσίασα καμία δν μπορούν να ξέρουν τι έχεις κάνει!κ η μια είναι οκ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η I want a baby είπε:

Α μάλιστα, πάλι καλά, αλλά μην με κόψουν επειδή θα πάω με μια. 
Δεν υπάρχει πρόβλημα, γι'αυτό δεν το θυμάσαι, όλες οι εξετάσεις μας είναι φυσιολογικές απλά δυο χρόνια σχεδόν δεν πιάνουμε. Μα αυτοί που έχω απευθυνθεί εξωσωματικοί είναι και μάλιστα απο τους γνωστότερους εδώ πέρα. 
Όλοι μου είπαν πως θα πρέπει να αφαιρεθεί για να είμαι τελείως καθαρή όταν πάω για εξωσωματική, και ότι δεν επηρεάζει σε τίποτα, είναι αθώα και απλά υπάρχει εκεί, μετά ο καθενας έλεγε τα δικά του. Ο ένας με πίεζε να πάω γρήγορα σε εξωσωματική τώρα που είμαι κάτω των 35 και έχω πολλές πιθανότητες, ο άλλος μου έλεγε να μη βιαστώ αφού όλα είναι φυσιολογικά και να πάω μετά τα 35. Έχω αγανακτήσει με τους γιατρούς, όλοι και απο μια γνώμη και ο τελευταίος τους ακύρωσε όλους τους υπολοίπους. Γενικά ο ένας ακυρώνει τον άλλον. Ώρες ώρες αναρωτιέμαι είναι επιστήμη τελικά η ιατρική ή είναι προσωπικές γνώμες; 

Απ'ότι μου είπαν δεν επηρεάζει τη σύλληψη απλά πρέπει να αφαιρεθεί μήπως και μια στο τόσο βοηθήσει και αυτό.
Ξέρω κορίτσι, έτσι μου είπαν κι εμένα, αλλά σκέφτομαι και τη δουλειά μου. Αφού μπορώ εδώ στη πόλη μου θα το κάνω εδώ. Έχω μπερδευτεί πραγματικά με όλα αυτά! Δεν ξέρω τι να κάνω!

Καλό μου κορίτσι στην ανεξήγητη υπογονιμότητα δυστυχώς δεν μπορεί κανείς να ξέρει και όλοι εικάζουν τι μπορεί να φταίει.Επισης κάθε γιατρός έχει την δικη του άποψη και την δική του προσέγγιση.
Εγώ θα σου πρότεινα να κάνεις αυτό που αισθάνεσαι εσύ σωστό.Ξεκινα πρώτα από το να αποφασίσεις η η ίδια αν θέλεις να κανεις εξωσωματική και αν ναι,  να την κάνεις και ας είσαι 33.Αφού το αποφασίσεις δες με ποιον γιατρό αισθάνεσαι πιο καλά και πιο ασφαλής και δες μαζί του αν πρέπει να κάνεις την υστεροσκοπηση και ότι άλλο χρειάζεται.Αν δεν σου έκαναν κλικ οι γιατροί που είδες πήγαινε και σε άλλους και ας μην είναι οι πιο «γνωστοί»
Εμένα η άποψη μου είναι ότι πρέπει να τα βάλεις όλα σε μια σειρά  γιατί έτσι δε θα αγχώνεσαι και θα έχεις ένα πλάνο που θα σε κάνει σίγουρα μανούλα!😊

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η Nefeliap είπε:

Ε τοτε ολα τα εκανες..εισαι ετοιμη ΟΚ!Πολυ καλά εκανε και σου ζητησε υπερηχο..Μια χαρα!!Στο καρυοτυπο κοιταζουν 46 χρωμοσωματα αν ειναι φυσιολογικα ή αν εχουν μεταθεσεις!η κυστικη ειναι σαν τη μεσογειακη αναιμια να το πω καπως; Για να μη γεννηθει καποιο παιδι με κυστικη και ταλαιπωρειτε θα πρεπει και οι 2 γονεις να μη φερουν μεταλλαξεις.Αν εχει ενας απο τους 2 τοτε ειναι οκ!αν ομως πχ εχει η γυναικα θα πρεπει και ο αντρας να κανει την εξεταση.αν εχουν και οι 2 τοτε το παιδι εχει 25% πιθανοτητες να γεννηθει με αυτο.καποια ζευγαρια αν εχουνε και οι 2 κανουνε προεμφυτευτικο για να αποκλειστει.εχουν γεννηθει παιδια φυσιολογικα με κυστικη γιατί δεν γνωριζανε, απλα εμεις που παμε με αυτη τη μεθοδο γιατι να μην αποκλεισουμε αυτη τη σοβαρη ασθενεια;

Κατάλαβα οπότε θα πω στον γιατρό αν ειναι να κάνουμε για κυστική θρομβοφιλια και καρυοτυπο να δω τι θα μου πει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η I want a baby είπε:

@Alexouli Είμαστε στην ίδια φάση. ΚΟντεύουμε δυο χρόνια προσπάθειας, με δύο αποτυχημένες σπερματεγχύσεις (ο Θεός να τις κάνει έτσι όπως έγιναν) και κλείνω ραντεβού για επιτροπή τον Νοέμβριο!

Απ'ότι έχω διαπιστώσει, είναι σπάνιο να πιάσει κάποια με σπερματέγχυση. Όσες ξέρω όλες είχαν αποτυχία 100%, τώρα θα υπάρχουν και κανα δυο που πέτυχαν οκ, αλλά βλέπω τεράστια αποτυχία γενικώς.

Κορίτσια εγώ πήρα μια λίστα με τα χαρτιά που χρειάζονται για επιτροπή! Λέει για έκθεση προηγούμενων προσπαθειών. Στην πρώτη σπερματέγχυση ο βιολόγος δεν μας έδωσε ούτε χαρτί απο το σπερμοδιάγραμμα ούτε ο γιατρός κάτι που να αποδεικνύει ότι έκανα σπερματέγχυση. Μόνο την απόδειξη απο την κλινική έχω καθαρά που κράτησε 50€ για να γίνει η σπερματέγχυση. Τι πρέπει να κάνω; Να πω εκείνον τον γιατρό να μου γράψει βεβαίωση για τη σπερματέγχυση; Η δοκιμασία ενεργοποίησης σπέρματος που ζητάει τι είναι; Δεν πήραμε τίποτα εκείνη τη μέρα. ΘΑ βρούμε άκρη ή θα έχουμε πρόβλημα;

Πάντως για το χαρτί που λες και εμείς στην δευτερη δεν μας έδωσαν χαρτί και ξεχασα και γω να το ζητήσω. Αλλά κρατάνε αρχεία αποκλείεται να μην κρατουν θα σου δώσουν αντίγραφο. Εγώ σκέφτομαι να την κάνω στο πανεπιστημιακο στην Λάρισα. Δεν είναι ανοιχτή η μονάδα ακόμα μου είπαν κάτι για Νοέμβριο οπότε εγώ είμαι σε αναμονή. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 17/9/2020 at 1:06 ΜΜ, ο/η lactaki είπε:

Εγώ έκανα σε δημόσιο κ συγκεκριμένα στο Αρεταίειο.. υπότιθεται θα έπρεπε να είναι δωρεάν αλλά ο γιατρός μου ζήτησε 1000€ κ όταν βγήκα απ' το χειρουργειο είπε να δώσουμε κ 100€ στην αναισθησιολογο. Απλά άμα το κάνεις σ ιδιωτικό έχει καθυστερήση δε θα σ πούνε πχ έλα αύριο...  

Η έξωσωματικη μου κόστισε 2690 .. 

Σου ζήτησε χρήματα ο γιατρός σε δημόσιο νοσοκομείο? Και γιατί δεν τον έβγαλες στα κανάλια? Έπρεπε να του τη στησεις και να το πιασουν Επαυτοφορω! Εγώ έχω πει αν ποτε γιατρός μου ζητήσει χρήματα σε δημόσιο νοσοκομείο θα βρει κακό μπελά από μένα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 17/9/2020 at 2:01 ΜΜ, ο/η Jesabell είπε:

Εγω εκανα λαπαροσκόπηση στο Μητερα τον Ιουνιο που μας περασε για καλη μου τυχη εχω ιδιωτική ασφαλεια κ δε χρειάστηκε να πληρωσω ουτε 1€ ωστοσο οταν μ ηρθε η αναλυτική της ασφαλιστικής στο σπιτι ειδα 3300€.. με 1 μερε νοσήλια ομως. Δε με άφησαν να φυγω υποθετω για να παρουν τα λεφτα. Οσον αγορα την εξωσωματικη ακουω κτ πολυ ωραια ποσα να σας πω εγω ποσα πλήρωσα;;;;;;;; Μονο για ωοληψια και εμβρυομεταφορα( δε βαζω εξετασεις και φαρμακα που τα πληρωσα ολα)3960! Χωρις φαρμακα κ εξετασεις. Ολα μαζι πηγαν χοντρικα μια 6000..€ ναι ναι !

Όπως μας είχε πει και ο ουρολογος του άνδρα μου όλο αυτό είναι μια βιομηχανία! Πάντως στο Ιασώ στην Λάρισα παιρνουν 2500 για εξωσωματική

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Alexouli είπε:

Όπως μας είχε πει και ο ουρολογος του άνδρα μου όλο αυτό είναι μια βιομηχανία! Πάντως στο Ιασώ στην Λάρισα παιρνουν 2500 για εξωσωματική

Ακριβως! Αυτο  ξανά πες το. Αλλα προκειμένου να κανουμε παιδακι δε λογαριάζουμε  τιποτα πιστευω 🙏🏻

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Jesabell είπε:

Ακριβως! Αυτο  ξανά πες το. Αλλα προκειμένου να κανουμε παιδακι δε λογαριάζουμε  τιποτα πιστευω 🙏🏻

Και όταν θα πετύχετε κορίτσια μου θα δείτε πως ξεχνιούνται όλα. Και οι δυσκολίες και οι προσπάθειες και όλα.. Απλά θα περιμένετε τα θαυματάκια σας!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Και όταν θα πετύχετε κορίτσια μου θα δείτε πως ξεχνιούνται όλα. Και οι δυσκολίες και οι προσπάθειες και όλα.. Απλά θα περιμένετε τα θαυματάκια σας!!! 

Αμην κορίτσι μου🙏🏻Ποσο αναγκη εχω τα καλα και υποστηρικτικά λογια.. ειμαι λιγο στο αγχος.. φοβαμαι λιγο μη και δεν, ελπίζω κ προσευχομαι συνεχεια. Και για ολα τα κοριτσια που προσπαθούν.. 🙏🏻🙏🏻🙏🏻Σε ευχαριστω πολυ! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Jesabell είπε:

Αμην κορίτσι μου🙏🏻Ποσο αναγκη εχω τα καλα και υποστηρικτικά λογια.. ειμαι λιγο στο αγχος.. φοβαμαι λιγο μη και δεν, ελπίζω κ προσευχομαι συνεχεια. Και για ολα τα κοριτσια που προσπαθούν.. 🙏🏻🙏🏻🙏🏻Σε ευχαριστω πολυ! ❤️

Να σκέφτεσαι θετικά και να πιστέψεις τα εμβρυακια σου. Όλες θα τα καταφέρουμε. Ποτε έχεις χοριακη με το καλό; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ βρε κορίτσια για τα σχόλια και τη βοήθειά σας. Πρέπει να τα βάλω σε μια τάξη στο μυαλό μου. Φανταστείτε έκλεισα σε άλλον ραντεβού τη Δευτέρα και τη Τρίτη έχω ραντεβού σε κέντρο εξωσωματικής. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Να σκέφτεσαι θετικά και να πιστέψεις τα εμβρυακια σου. Όλες θα τα καταφέρουμε. Ποτε έχεις χοριακη με το καλό; 

Μου ειπε 14 μερες μετα την εμβρυομεταφορα . Την εκανα 15/9 οποτε 28-29/9..πιστευω πολυ! Αλλα μετα παλι φοβαμαι.. εχετε δικιο που λετε πως το πιο δυσκολο κομματι ειναι η αναμονη.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η I want a baby είπε:

Σας ευχαριστώ βρε κορίτσια για τα σχόλια και τη βοήθειά σας. Πρέπει να τα βάλω σε μια τάξη στο μυαλό μου. Φανταστείτε έκλεισα σε άλλον ραντεβού τη Δευτέρα και τη Τρίτη έχω ραντεβού σε κέντρο εξωσωματικής. 

Να κανεις τα ρανταβου σου κοριτσι μου, να μιλησεις. Να συζητησεις οτι σε απασχολει κ να θυμασαι πως ειναι εκει για να σε βοηθήσουν και να καταλήξετε στο δρομο προς το θαύμα! Σου ευχομαι ολοψυχα να σου πανε ολα καλα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η I want a baby είπε:

Σας ευχαριστώ βρε κορίτσια για τα σχόλια και τη βοήθειά σας. Πρέπει να τα βάλω σε μια τάξη στο μυαλό μου. Φανταστείτε έκλεισα σε άλλον ραντεβού τη Δευτέρα και τη Τρίτη έχω ραντεβού σε κέντρο εξωσωματικής. 

Καλά έκανες πηγαινε μιλά να σου φυγουν όλες οι απορίες που έχεις για να είσαι πιο σίγουρη και πιο ήρεμη το κυριότερο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Jesabell είπε:

Μου ειπε 14 μερες μετα την εμβρυομεταφορα . Την εκανα 15/9 οποτε 28-29/9..πιστευω πολυ! Αλλα μετα παλι φοβαμαι.. εχετε δικιο που λετε πως το πιο δυσκολο κομματι ειναι η αναμονη.... 

Συνήθως στις βλαστοκυστες βάζουν χοριακη στις 9-10 μέρες. Εκτός και αν κανεις και καμμία έξτρα ovitrelle. Βέβαια υπάρχουν κ γιατροί που επιλέγουν χοριακη πιο αργά για να είναι ήδη υψηλό το νούμερο. Υπομονή θα περάσουν οι μέρες. Εμένα περισσότερο με ζόρισε η αναμονή μετά τη θετική χοριακη μέχρι το 1ο ραντεβού.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Alexouli είπε:

Σου ζήτησε χρήματα ο γιατρός σε δημόσιο νοσοκομείο? Και γιατί δεν τον έβγαλες στα κανάλια? Έπρεπε να του τη στησεις και να το πιασουν Επαυτοφορω! Εγώ έχω πει αν ποτε γιατρός μου ζητήσει χρήματα σε δημόσιο νοσοκομείο θα βρει κακό μπελά από μένα. 

Αχ τι να σ πω στην ανάγκη τους πέφτεις Μ το άγχος σου. Έμαθα για την ενδομητριωση κ είχα πάθει σοκ.. κ όχι μόνο αυτό μετά είπε ν δώσουμε κ 100€ στην αναισθησιολογο.. έχε χάρη που ήταν καλός κ έκανε σωστά τη δουλειά του.. πέρασε τώρα τι να λέμε...

Εμένα δε με ενοχλεί να δώσω επειδή θέλω εγώ ένα κουτί γλυκά πχ σ ένα γιατρό μου η κάτι που θέλω εγώ.. εμένα με εξοργίζει όταν πάω πχ να γεννησω σε δημόσιο νοσοκομείο κ Μ λέει θέλω 300€ για τη γέννα. Εκεί ναι τρελαίνομαι... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Συνήθως στις βλαστοκυστες βάζουν χοριακη στις 9-10 μέρες. Εκτός και αν κανεις και καμμία έξτρα ovitrelle. Βέβαια υπάρχουν κ γιατροί που επιλέγουν χοριακη πιο αργά για να είναι ήδη υψηλό το νούμερο. Υπομονή θα περάσουν οι μέρες. Εμένα περισσότερο με ζόρισε η αναμονή μετά τη θετική χοριακη μέχρι το 1ο ραντεβού.

Κι εγω στις 10 μερες πίστευα αλλα μ ειπε 14 τελικα.. 🙏🏻🙏🏻Οπως και να εχει να πανε ολα καλα. Και σε οσες περιμενε κοριτσια γιατι ειμαστε πολλες κι λιγο χάνομαι..❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 19/9/2020 at 9:34 ΜΜ, ο/η Jesabell είπε:

Κι εγω στις 10 μερες πίστευα αλλα μ ειπε 14 τελικα.. 🙏🏻🙏🏻Οπως και να εχει να πανε ολα καλα. Και σε οσες περιμενε κοριτσια γιατι ειμαστε πολλες κι λιγο χάνομαι..❤️

Καλημερα κορίτσια μου.. Έφτασα και εγώ αισίως στην 12 η εβδομάδα και έκανα και την αυχενικη μου.. Όλα καλά με το παιδακι συμφωνα με τις μετρήσεις αλλά περιμενουμε τις βιοχημικές. Έχουμε αγοράκι🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Σταυρι είπε:

Καλημερα κορίτσια μου.. Έφτασα και εγώ αισίως στην 12 η εβδομάδα και έκανα και την αυχενικη μου.. Όλα καλά με το παιδακι συμφωνα με τις μετρήσεις αλλά περιμενουμε τις βιοχημικές. Έχουμε αγοράκι🥰🥰🥰

Συγχαρητηρια κοριτσι μου! Με το καλο!!!! Τι ωραιες κουβέντες ειναι αυτες που κανουμε!!!! Με το καλο ο λεβέντης σας! ❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κορίτσια μου. Καλη εβδομαδα.. 7ημερα μετα την εμβρυομεταφορα.. ρε😞απο συμπτωματα τι γινεται; Πονούσε λιγο το στηθος ως χθες, σημερα τιποτα.,η μεση μου πολυ σλλα σιγουρα ειναι απο το πολυ καθισιό.. και ρε κοριτσια πολυ τσίσα. Μιλαμε για 12-13 φορες τη μερα.. μπορει κ πιο πολυ.. εχω αγχος. Συγγνωμη αν σας γίνομαι φορτική. Αγωνιώ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Καλημερα κορίτσια μου.. Έφτασα και εγώ αισίως στην 12 η εβδομάδα και έκανα και την αυχενικη μου.. Όλα καλά με το παιδακι συμφωνα με τις μετρήσεις αλλά περιμενουμε τις βιοχημικές. Έχουμε αγοράκι🥰🥰🥰

Καλημέρα κορίτσι!!!Πολυ ωραια νέα!!!Με το καλό το αγοράκι σας!💙

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Σταυρι τέλεια τα νέα σου κορίτσι!! Με το καλό ο παίδαρος!!! 
 

@Jesabell Δεν υπάρχουν συμπτώματα κορίτσι μου καλό. Οι μισές είχαμε ότι είχαμε και πριν την ετ και οι άλλες μισές δεν είχαν απολύτως τίποτα. Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι υπομονή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Jesabell είπε:

Καλημερα κορίτσια μου. Καλη εβδομαδα.. 7ημερα μετα την εμβρυομεταφορα.. ρε😞απο συμπτωματα τι γινεται; Πονούσε λιγο το στηθος ως χθες, σημερα τιποτα.,η μεση μου πολυ σλλα σιγουρα ειναι απο το πολυ καθισιό.. και ρε κοριτσια πολυ τσίσα. Μιλαμε για 12-13 φορες τη μερα.. μπορει κ πιο πολυ.. εχω αγχος. Συγγνωμη αν σας γίνομαι φορτική. Αγωνιώ. 

εγώ παντως ξέρω ότι στην εγκυμοσυνη έχεις αυξημένα ουρα. Λόγω αυξησης της κυκλοφορίας του αίματος κάτι τέτοιο νομίζω αυξανονται και τα ουρα. Νομίζω είναι καλό σημάδι αυτό 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...