Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 48 λεπτά, ο/η nik_02 είπε:

Καλη επιτυχια κορίτσι!  Σ εύχομαι μια τεράστια χοριακη. Κ εγώ έτσι 2 3 μέρες σπίτι και μετά κανονικά στη δουλειά αλλά χαλαρά... Έχε θετική σκέψη και όλα θα έρθουν!

Ευχαριστώ πολύ!🙏 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σε όλες τις μέλλουσες μανούλες!

Έχω παρακολουθήσει το thread σας και αποφάσισα να στείλω μιας και μπήκα κι εγώ πρόσφατα στη διαδικασία της εξωσωματικής. Βρίσκομαι στην 5η μέρα gonal, από σήμερα θα προσθέσω και την orgalutran, και στο τέλος ovitrelle. Είμαι 33 ετών και ο λόγος που κάνουμε εξωσωματική είναι ότι ο σύντροφός μου έχει κάνει ορχεκτομή λόγω καρκίνου των όρχεων - συνεπώς έχουμε τη δυνατότητα να χρησιμοποιήσουμε μόνο κατεψυγμένο σπέρμα. Αυτό μας δίνει τη δυνατότητα να προσπαθήσουμε 2 φόρες συνολικά. Σήμερα έκανα τον πρώτο υπέρηχο και δυστυχώς η ανταπόκριση των ωοθηκών μου δεν ήταν ιδιαίτερα ικανοποιητική (φάνηκαν μόλις 5 ωάρια, ίσως να προλάβουν και λίγα ακόμα να ωριμάσουν μέχρι την ωοληψία την επόμενη εβδομάδα). Έχουμε μπει σε σκέψεις μήπως πρέπει να καταψύξουμε τα ωάρια αυτά και να μαζέψουμε και επόμενα με νέα διέγερση ή/και φυσικό κύκλο, μιας και δεν έχουμε τη δυνατότητα να κάνουμε γονιμοποίηση περισσότερες από δύο φορές. Αν κάποια άλλη κοπέλα έχει αντίστοιχη εμπειρία θα εκτιμούσα ειλικρινά τη γνώμη της.

Εύχομαι ολόψυχα σε όλες καλή επιτυχία!! 💛

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nefeliap είπε:

@Jesabellτι κανεις κοπελα μου; πως πηγε η ωοληψια; Ολα καλά ;

Γεια σου κορίτσι μου! Λοιπον, πήρανε 17 ωοθηλακια -αυγουλακια πως λέγονται ομως τα 6 γονιμοποιήθηκαν κ 3  Ακομη παλεύουν να γονημοποιηθουν ! Ξεκινησα vibramicin, utragestan k cyclacur  κ αντιπηκτικες .μου ειπε Τριτη αν ολα πανε κανε καλα με τις βλαστοκύστες να γινουν δλδ θα προχωρήσουμε σε έμβρυο μεταφορα.Αυτα!!!! Εσυ που ισως γνωριζεις ειναι φυσιολογικο να ποναω λιγο στις ωοθήκες; Μου ειπαν πως ειναι φυσιολογικο αν δεν υποφερω🤢

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Jesabell είπε:

Γεια σου κορίτσι μου! Λοιπον, πήρανε 17 ωοθηλακια -αυγουλακια πως λέγονται ομως τα 6 γονιμοποιήθηκαν κ 3  Ακομη παλεύουν να γονημοποιηθουν ! Ξεκινησα vibramicin, utragestan k cyclacur  κ αντιπηκτικες .μου ειπε Τριτη αν ολα πανε κανε καλα με τις βλαστοκύστες να γινουν δλδ θα προχωρήσουμε σε έμβρυο μεταφορα.Αυτα!!!! Εσυ που ισως γνωριζεις ειναι φυσιολογικο να ποναω λιγο στις ωοθήκες; Μου ειπαν πως ειναι φυσιολογικο αν δεν υποφερω🤢

Καλησπέρα,αν και η ερώτηση πήγαινε για αλλού με 17 ωοθυλάκια ειναι λογικό να νιώθεις ενόχληση...όχι ανυπόφορο πόνο αλλά σαν της περιόδου.Ακομη και λίγο αίμα είναι φυσιολογικό.

Καλή επιτυχία με τα 6 εμβρυακια σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Jesabell είπε:

Γεια σου κορίτσι μου! Λοιπον, πήρανε 17 ωοθηλακια -αυγουλακια πως λέγονται ομως τα 6 γονιμοποιήθηκαν κ 3  Ακομη παλεύουν να γονημοποιηθουν ! Ξεκινησα vibramicin, utragestan k cyclacur  κ αντιπηκτικες .μου ειπε Τριτη αν ολα πανε κανε καλα με τις βλαστοκύστες να γινουν δλδ θα προχωρήσουμε σε έμβρυο μεταφορα.Αυτα!!!! Εσυ που ισως γνωριζεις ειναι φυσιολογικο να ποναω λιγο στις ωοθήκες; Μου ειπαν πως ειναι φυσιολογικο αν δεν υποφερω🤢

Εισαι σουπερ φανταζομαι το ξερεις ετσι; Χαχααχα τελεια!!!απολυτως φυσιολογικο να εχεις πονο ναι! μην ανησυχεις καθολου!τσιμπησε πολλα!!!!τελεια πηγες και να συνεχιστει μεχρι τελους .ολα καλα θα πανε θα δεις !το πολυ σημαντικο κομματι εγινε κ γινεται 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Εισαι σουπερ φανταζομαι το ξερεις ετσι; Χαχααχα τελεια!!!απολυτως φυσιολογικο να εχεις πονο ναι! μην ανησυχεις καθολου!τσιμπησε πολλα!!!!τελεια πηγες και να συνεχιστει μεχρι τελους .ολα καλα θα πανε θα δεις !το πολυ σημαντικο κομματι εγινε κ γινεται 

Ξερεις... δε θελω να γίνομαι αγνώμων και άπληστη ευχομαι να προχωρήσουν ομως τα γλυκουλακια μου γτ το 6 γονιμοποιημένα κ 3 ισως ειναι λιγακι αμφίβολο.. πφφφ! Προσευχομαι για να πανε ολα καλα και για ολα τα κοριτσια του κοσμου🙏🏻.. σ’ευχαριστω για τη στήριξη! Αληθεια❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Ginaak είπε:

Καλησπέρα,αν και η ερώτηση πήγαινε για αλλού με 17 ωοθυλάκια ειναι λογικό να νιώθεις ενόχληση...όχι ανυπόφορο πόνο αλλά σαν της περιόδου.Ακομη και λίγο αίμα είναι φυσιολογικό.

Καλή επιτυχία με τα 6 εμβρυακια σου!

Χίλια ευχαριστω!!! Αναμενω να παραμείνουν τα μαναρακια ετσι ως την 5η μερα... ή μαλλον καλυτερα να εχω τη λιγότερη « χασούρα»! 🙏🏻Ευχαριστω πολυ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Jesabell είπε:

Ξερεις... δε θελω να γίνομαι αγνώμων και άπληστη ευχομαι να προχωρήσουν ομως τα γλυκουλακια μου γτ το 6 γονιμοποιημένα κ 3 ισως ειναι λιγακι αμφίβολο.. πφφφ! Προσευχομαι για να πανε ολα καλα και για ολα τα κοριτσια του κοσμου🙏🏻.. σ’ευχαριστω για τη στήριξη! Αληθεια❤️❤️❤️

Βεβαια θελουμε να προχωρησουν και αυτα! Γιατί οχι; Συντομα θα δειξει! Νασαι καλά!!ναι για ολες τις γυναικες  που παλευουν για το θαυμα! αισιοδοξια και υπομονη !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η mia2020 είπε:

Καλησπέρα σε όλες τις μέλλουσες μανούλες!

Έχω παρακολουθήσει το thread σας και αποφάσισα να στείλω μιας και μπήκα κι εγώ πρόσφατα στη διαδικασία της εξωσωματικής. Βρίσκομαι στην 5η μέρα gonal, από σήμερα θα προσθέσω και την orgalutran, και στο τέλος ovitrelle. Είμαι 33 ετών και ο λόγος που κάνουμε εξωσωματική είναι ότι ο σύντροφός μου έχει κάνει ορχεκτομή λόγω καρκίνου των όρχεων - συνεπώς έχουμε τη δυνατότητα να χρησιμοποιήσουμε μόνο κατεψυγμένο σπέρμα. Αυτό μας δίνει τη δυνατότητα να προσπαθήσουμε 2 φόρες συνολικά. Σήμερα έκανα τον πρώτο υπέρηχο και δυστυχώς η ανταπόκριση των ωοθηκών μου δεν ήταν ιδιαίτερα ικανοποιητική (φάνηκαν μόλις 5 ωάρια, ίσως να προλάβουν και λίγα ακόμα να ωριμάσουν μέχρι την ωοληψία την επόμενη εβδομάδα). Έχουμε μπει σε σκέψεις μήπως πρέπει να καταψύξουμε τα ωάρια αυτά και να μαζέψουμε και επόμενα με νέα διέγερση ή/και φυσικό κύκλο, μιας και δεν έχουμε τη δυνατότητα να κάνουμε γονιμοποίηση περισσότερες από δύο φορές. Αν κάποια άλλη κοπέλα έχει αντίστοιχη εμπειρία θα εκτιμούσα ειλικρινά τη γνώμη της.

Εύχομαι ολόψυχα σε όλες καλή επιτυχία!! 💛

Καλησπέρα! Να σου ευχηθώ πολύ καλή επιτυχία!! Όλα να πάνε καλά και γρήγορα να γίνεις μανουλα. Θα σου πω την δική μου περίπτωση... Είμαι 34 ξεκίνησα με gonal 250 μονάδες και εγώ και cetrotide. Στον πρώτο μου υπέρηχο είδαν 5 ωάρια και την ημέρα της ωοληψιας πήραμε 12 ωάρια και μόνο το ένα ήταν ανώριμο. Μην αγχώνεσαι είναι ακόμα νωρις θα δεις ότι στον επόμενο θα φανούν περισσότερα. Να θυμάσαι θέλουμε ποιότητα και όχι ποσότητα! Σου εύχομαι ότι καλύτερο μέσα από την καρδιά μου! 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η mia2020 είπε:

Καλησπέρα σε όλες τις μέλλουσες μανούλες!

Έχω παρακολουθήσει το thread σας και αποφάσισα να στείλω μιας και μπήκα κι εγώ πρόσφατα στη διαδικασία της εξωσωματικής. Βρίσκομαι στην 5η μέρα gonal, από σήμερα θα προσθέσω και την orgalutran, και στο τέλος ovitrelle. Είμαι 33 ετών και ο λόγος που κάνουμε εξωσωματική είναι ότι ο σύντροφός μου έχει κάνει ορχεκτομή λόγω καρκίνου των όρχεων - συνεπώς έχουμε τη δυνατότητα να χρησιμοποιήσουμε μόνο κατεψυγμένο σπέρμα. Αυτό μας δίνει τη δυνατότητα να προσπαθήσουμε 2 φόρες συνολικά. Σήμερα έκανα τον πρώτο υπέρηχο και δυστυχώς η ανταπόκριση των ωοθηκών μου δεν ήταν ιδιαίτερα ικανοποιητική (φάνηκαν μόλις 5 ωάρια, ίσως να προλάβουν και λίγα ακόμα να ωριμάσουν μέχρι την ωοληψία την επόμενη εβδομάδα). Έχουμε μπει σε σκέψεις μήπως πρέπει να καταψύξουμε τα ωάρια αυτά και να μαζέψουμε και επόμενα με νέα διέγερση ή/και φυσικό κύκλο, μιας και δεν έχουμε τη δυνατότητα να κάνουμε γονιμοποίηση περισσότερες από δύο φορές. Αν κάποια άλλη κοπέλα έχει αντίστοιχη εμπειρία θα εκτιμούσα ειλικρινά τη γνώμη της.

Εύχομαι ολόψυχα σε όλες καλή επιτυχία!! 💛

Οτι καλυτερο ευχομαι κοριτσι μου μεσα απο την καρδια μου.Εγω δεν ειχα ανταποκριση με ενεσεις,να φανταστεις σε διεγερση Βραχυ με 300 μοναδες μπενφολα για 8 μερες & Μετα οβιτρελ.κατεβασα 3 ωαρια και ηταν και τα 3 ακαταλληλα,οποτε δε γνωριζω να σε βοηθησω καπου..θεωρω θα δειτε και αλλα!να πανε ολα καλά!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η mia2020 είπε:

Καλησπέρα σε όλες τις μέλλουσες μανούλες!

Έχω παρακολουθήσει το thread σας και αποφάσισα να στείλω μιας και μπήκα κι εγώ πρόσφατα στη διαδικασία της εξωσωματικής. Βρίσκομαι στην 5η μέρα gonal, από σήμερα θα προσθέσω και την orgalutran, και στο τέλος ovitrelle. Είμαι 33 ετών και ο λόγος που κάνουμε εξωσωματική είναι ότι ο σύντροφός μου έχει κάνει ορχεκτομή λόγω καρκίνου των όρχεων - συνεπώς έχουμε τη δυνατότητα να χρησιμοποιήσουμε μόνο κατεψυγμένο σπέρμα. Αυτό μας δίνει τη δυνατότητα να προσπαθήσουμε 2 φόρες συνολικά. Σήμερα έκανα τον πρώτο υπέρηχο και δυστυχώς η ανταπόκριση των ωοθηκών μου δεν ήταν ιδιαίτερα ικανοποιητική (φάνηκαν μόλις 5 ωάρια, ίσως να προλάβουν και λίγα ακόμα να ωριμάσουν μέχρι την ωοληψία την επόμενη εβδομάδα). Έχουμε μπει σε σκέψεις μήπως πρέπει να καταψύξουμε τα ωάρια αυτά και να μαζέψουμε και επόμενα με νέα διέγερση ή/και φυσικό κύκλο, μιας και δεν έχουμε τη δυνατότητα να κάνουμε γονιμοποίηση περισσότερες από δύο φορές. Αν κάποια άλλη κοπέλα έχει αντίστοιχη εμπειρία θα εκτιμούσα ειλικρινά τη γνώμη της.

Εύχομαι ολόψυχα σε όλες καλή επιτυχία!! 💛

Καλή επιτυχία!! Και γω πιστεύω πως θα δείτε κι αλλά ωάρια είναι νωρίς ακόμα. Το να τα καταψύξετε είναι κάτι που μπορείτε να το αποφασίσετε αφού γίνει η ωοληψια και ξέρεις τελικά ποσα ωάρια έδωσες και ποσα ήταν ώριμα; Αν ναι μπορείς να το έχεις στο πίσω μέρος του μυαλού σου και να το δείτε εκείνη τη στιγμή. Βέβαια όπως σου είπαν και τα κορίτσια θες ποιότητα και όχι ποσότητα. Εμείς βλέπαμε 12, έδωσα 10 τα 7 ήταν ώριμα, γονιμοποιήθηκαν τα 4 και κατέληξα με 2 βλαστοκυστες. Τώρα είμαι 5 μηνών και περιμένω τα θαυματάκια μου!!! 2 είχα όλα κ όλα και πιάσανε. Εύχομαι να πάνε όλα καλά!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Jesabell είπε:

Ξερεις... δε θελω να γίνομαι αγνώμων και άπληστη ευχομαι να προχωρήσουν ομως τα γλυκουλακια μου γτ το 6 γονιμοποιημένα κ 3 ισως ειναι λιγακι αμφίβολο.. πφφφ! Προσευχομαι για να πανε ολα καλα και για ολα τα κοριτσια του κοσμου🙏🏻.. σ’ευχαριστω για τη στήριξη! Αληθεια❤️❤️❤️

Σε καταλαβαίνω αλλά και να μην προχωρήσουν όλα δεν πειράζει. Μην τρελαίνεστε με τα απόλυτα νούμερα. 1 και καλό θελουμε!! Όπως έγραψα και στο κορίτσι πριν εγώ κατέληξα με 2 βλαστοκυστες και μια χαρά φώλιασαν στην κοιλιτσα μου και τα 2.. Θέλεις καλά έμβρυα όχι πολλά... Αν δεν έχουν χρωμοσωμικες ανωμαλίες θα εμφυτευτουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ όλες θερμά για τις απαντήσεις σας και τη θετική σας ενέργεια!! Ελπίζω ότι θα πάνε όλα καλά και μέχρι την ωοληψία θα ωριμάσουν περισσότερα ωάρια. Αν όχι, θα είμαστε προετοιμασμένοι για Plan B - θα το συζητήσω με το γιατρό μου τη Δευτέρα. 

@Stelloni περιμένεις τη χοριακή σου βλέπω σε λίγες μέρες! σου εύχομαι από καρδιάς καλή επιτυχία!! @annie!και @Nefeliap με το καλό να έρθουν τα μωράκια σας!! σας εύχομαι ό,τι καλύτερο! 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η annie! είπε:

Σε καταλαβαίνω αλλά και να μην προχωρήσουν όλα δεν πειράζει. Μην τρελαίνεστε με τα απόλυτα νούμερα. 1 και καλό θελουμε!! Όπως έγραψα και στο κορίτσι πριν εγώ κατέληξα με 2 βλαστοκυστες και μια χαρά φώλιασαν στην κοιλιτσα μου και τα 2.. Θέλεις καλά έμβρυα όχι πολλά... Αν δεν έχουν χρωμοσωμικες ανωμαλίες θα εμφυτευτουν.

Ναι, βεβαια! Προσδοκώ να ειναι καλα αυτο! Για την ωρα ολες οι εξετασεις μας δείχνουν πολυ καλες. Επι της ουσίας η εξωσωματικη γινεται διοτι οι σαλπιγγες μου εχουν ελικωηδες σχήμα δλδ σα σπιράλ κ δεν προκύπτει φυσιολογικά. Απο εξετασεις ολες ολες κομπλε! Ευχαριστω τοσο πολυ που τα συζηταμε κοριτσια!! Σου ευχομαι ολόψυχα καλη εγκυμοσυνη με υγεια για εσενα και τα μωρα σου!!! Ευλογία σε ολες σας🙏🏻🙏🏻🙏🏻

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η mia2020 είπε:

Καλησπέρα σε όλες τις μέλλουσες μανούλες!

Έχω παρακολουθήσει το thread σας και αποφάσισα να στείλω μιας και μπήκα κι εγώ πρόσφατα στη διαδικασία της εξωσωματικής. Βρίσκομαι στην 5η μέρα gonal, από σήμερα θα προσθέσω και την orgalutran, και στο τέλος ovitrelle. Είμαι 33 ετών και ο λόγος που κάνουμε εξωσωματική είναι ότι ο σύντροφός μου έχει κάνει ορχεκτομή λόγω καρκίνου των όρχεων - συνεπώς έχουμε τη δυνατότητα να χρησιμοποιήσουμε μόνο κατεψυγμένο σπέρμα. Αυτό μας δίνει τη δυνατότητα να προσπαθήσουμε 2 φόρες συνολικά. Σήμερα έκανα τον πρώτο υπέρηχο και δυστυχώς η ανταπόκριση των ωοθηκών μου δεν ήταν ιδιαίτερα ικανοποιητική (φάνηκαν μόλις 5 ωάρια, ίσως να προλάβουν και λίγα ακόμα να ωριμάσουν μέχρι την ωοληψία την επόμενη εβδομάδα). Έχουμε μπει σε σκέψεις μήπως πρέπει να καταψύξουμε τα ωάρια αυτά και να μαζέψουμε και επόμενα με νέα διέγερση ή/και φυσικό κύκλο, μιας και δεν έχουμε τη δυνατότητα να κάνουμε γονιμοποίηση περισσότερες από δύο φορές. Αν κάποια άλλη κοπέλα έχει αντίστοιχη εμπειρία θα εκτιμούσα ειλικρινά τη γνώμη της.

Εύχομαι ολόψυχα σε όλες καλή επιτυχία!! 💛

Καλημέρα,

Αυτό που γράφεις είναι πρόταση γιατρών?Η κατάψυξη ωαρίων δλδ.Καθως είναι πολύ ευαίσθητα και θα χρειαστεί να μαζέψεις αρκετά.

Από την άλλη αν για 5 από τα οποία δεν ξέρεις πόσα θα είναι ώριμα ρισκάρεις ένα δείγμα από τα δύο που έχεις ναι είναι θέμα.

Πρεπει να μιλήσεις με τον εμβρυολογο του κέντρου σου με παρουσία του γιατρού.Μονο ο εμβρυολογος είναι κατάλληλος να σε βοηθήσει.

Αν σου προτείνει κατάψυξη ωαρίων μέχρι να μαζευτούν 20 ώριμα είναι μια ασφαλής εναλλακτική.Ρωτησε σε κάθε περίπτωση τα ποσοστά επιβίωσης και τον τρόπο κρυοκαταψυξης του κέντρου για τα ωάρια.

Επίσης μια ερώτηση αφού ήξεραν την περίπτωση γιατί καταψυξαν μόνο ένα -δυο φιαλίδια?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η mia2020 είπε:

Σας ευχαριστώ όλες θερμά για τις απαντήσεις σας και τη θετική σας ενέργεια!! Ελπίζω ότι θα πάνε όλα καλά και μέχρι την ωοληψία θα ωριμάσουν περισσότερα ωάρια. Αν όχι, θα είμαστε προετοιμασμένοι για Plan B - θα το συζητήσω με το γιατρό μου τη Δευτέρα. 

@Stelloni περιμένεις τη χοριακή σου βλέπω σε λίγες μέρες! σου εύχομαι από καρδιάς καλή επιτυχία!! @annie!και @Nefeliap με το καλό να έρθουν τα μωράκια σας!! σας εύχομαι ό,τι καλύτερο! 😊

@mia2020 σε ευχαριστώ πολύ! 🙏Περιμένουμε τα νέα σου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Ginaak είπε:

Καλημέρα,

Αυτό που γράφεις είναι πρόταση γιατρών?Η κατάψυξη ωαρίων δλδ.Καθως είναι πολύ ευαίσθητα και θα χρειαστεί να μαζέψεις αρκετά.

Από την άλλη αν για 5 από τα οποία δεν ξέρεις πόσα θα είναι ώριμα ρισκάρεις ένα δείγμα από τα δύο που έχεις ναι είναι θέμα.

Πρεπει να μιλήσεις με τον εμβρυολογο του κέντρου σου με παρουσία του γιατρού.Μονο ο εμβρυολογος είναι κατάλληλος να σε βοηθήσει.

Αν σου προτείνει κατάψυξη ωαρίων μέχρι να μαζευτούν 20 ώριμα είναι μια ασφαλής εναλλακτική.Ρωτησε σε κάθε περίπτωση τα ποσοστά επιβίωσης και τον τρόπο κρυοκαταψυξης του κέντρου για τα ωάρια.

Επίσης μια ερώτηση αφού ήξεραν την περίπτωση γιατί καταψυξαν μόνο ένα -δυο φιαλίδια?

 

Καλημέρα και σ'ευχαριστώ πολύ για τη συμβουλή σου. Συμφωνώ και σκοπεύω να το συζητήσω με το γιατρό μου άμεσα. Ακόμα δεν το έχουμε συζητήσει, οπότε μοιράζομαι δικούς μου προβληματισμούς (για την ώρα έχει γίνει μόνο ο πρώτος υπέρηχος από άλλο γιατρό). Σχετικά με τα 2 φιαλίδια, ο σύντροφος μου είχε νοσήσει 2 φορές σε μικρή ηλικία και είχε καταψύξει σπέρμα 2 φορές. Από την πρώτη φορά έχουν περάσει πάνω από δέκα χρόνια και γι αυτό βάσει νομοθεσίας το γενετικό υλικό δε μπορεί να χρησιμοποιηθεί στην Ελλάδα. Συνεπώς πράγματι υπάρχει επιπλέον υλικό, το οποίο όμως δε μπορεί να χρησιμοποιηθεί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια αααα πόσες από εσάς κάνατε τεστ 7η μέρα από έμβρυο μεταφορά βγήκε αρνητικό και μετά να πήρατε θετική χοριακη; 😬

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Stelloni είπε:

Κορίτσια αααα πόσες από εσάς κάνατε τεστ 7η μέρα από έμβρυο μεταφορά βγήκε αρνητικό και μετά να πήρατε θετική χοριακη; 😬

Αν κ δεν έκανα τεστ πριν την χοριακη πιστεύω πως ειδικά για 3ης μερας εμβρυα είναι πολύ νωρίς να δείξει το τεστ.. εσύ τι έβαλες!? Υπομονή κ όταν έρθει η ώρα χοριακουλα... Καλά αποτελέσματα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Stelloni είπε:

Κορίτσια αααα πόσες από εσάς κάνατε τεστ 7η μέρα από έμβρυο μεταφορά βγήκε αρνητικό και μετά να πήρατε θετική χοριακη; 😬

Δεν μου έχει συμβεί αλλά γενικά είναι πολύ νωρίς για να δείξει το τεστ γι'αυτό μην αγχώνεσαι...ηρέμησε και περίμενε υπομονετικά την χοριακή σου!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Αν κ δεν έκανα τεστ πριν την χοριακη πιστεύω πως ειδικά για 3ης μερας εμβρυα είναι πολύ νωρίς να δείξει το τεστ.. εσύ τι έβαλες!? Υπομονή κ όταν έρθει η ώρα χοριακουλα... Καλά αποτελέσματα!!!!!

βλαστοκύστες έβαλα 5 ημερών!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Ριρίκα είπε:

Δεν μου έχει συμβεί αλλά γενικά είναι πολύ νωρίς για να δείξει το τεστ γι'αυτό μην αγχώνεσαι...ηρέμησε και περίμενε υπομονετικά την χοριακή σου!!! 

Πίστευα οτι έστω μια αχνη γραμμούλα θα εμφανιζόταν! Παρεπιπτόντως σας φαίνονται και σας οι τελευταίες μέρες να έχουν 48 ώρες αντι για 24;;;;; κυλανε βασανιστικά αργα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Stelloni είπε:

Πίστευα οτι έστω μια αχνη γραμμούλα θα εμφανιζόταν! Παρεπιπτόντως σας φαίνονται και σας οι τελευταίες μέρες να έχουν 48 ώρες αντι για 24;;;;; κυλανε βασανιστικά αργα....

Κάτσε κάτσε τεστάκι ούρων έκανες;;;; Υπήρχαν αρκετά κορίτσια που έκαναν και η χοριακή τους τελικά ήταν θετική. Εμένα μια μέρα πριν τη χοριακη μ έπιασε το τρελό άγχος και πήγα κ έκανα κατευθείαν. Τα τεστ δεν τα εμπιστεύομαι. Λίγη υπομονή ακόμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Κάτσε κάτσε τεστάκι ούρων έκανες;;;; Υπήρχαν αρκετά κορίτσια που έκαναν και η χοριακή τους τελικά ήταν θετική. Εμένα μια μέρα πριν τη χοριακη μ έπιασε το τρελό άγχος και πήγα κ έκανα κατευθείαν. Τα τεστ δεν τα εμπιστεύομαι. Λίγη υπομονή ακόμα.

ναι ναι! τεστ ουρων και εκανα annie μου!αυτο που λέει οτι ανιχνεύει 6 μέρες πριν!! δε ξέρω τι να πω! αναγκαστικά θα περιμένω μέχρι μεθαυριο! τεστ δε ξανακάνω!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...