Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

@Jesabell

Από τα λίγα που ξέρω πρέπει να έχει; πάρα πολλά ωάρια για υπερδιέγερση οπότε λογικά θα μπορείς και στον ίδιο κύκλο... Βέβαια μπορείς να επιλέξεις και στον επόμενο για να εισαι πιο ήρεμη και σωματικά κ ψυχολογικά. Να μην έχεις άγχος, ένα ένα τα βήματα και όλα θα πάνε καλά. Καλή επιτυχία στην ωολληψια και καλές γονιμοποιήσεις. Περιμένουμε νέα σ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η nik_02 είπε:

@Jesabell

Από τα λίγα που ξέρω πρέπει να έχει; πάρα πολλά ωάρια για υπερδιέγερση οπότε λογικά θα μπορείς και στον ίδιο κύκλο... Βέβαια μπορείς να επιλέξεις και στον επόμενο για να εισαι πιο ήρεμη και σωματικά κ ψυχολογικά. Να μην έχεις άγχος, ένα ένα τα βήματα και όλα θα πάνε καλά. Καλή επιτυχία στην ωολληψια και καλές γονιμοποιήσεις. Περιμένουμε νέα σ...

Θα το συζητησω με τον γιατρο αλλα οπωσδηποτε εκτιμώ κ θελω τη γνωμη σας! Ευχαριστω παρα πολυ για την απαντηση.Φυσικα θα σας ενημερωσω🙏🏻

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 5/9/2020 at 10:50 ΠΜ, ο/η Maria84 είπε:

Καλημέρα κοπέλα μου,πως είσαι?πηγε στον γιατρό?

Πήγαμε 31/8. Έχουμε 2 εμβρυάκια !! Ήμουν 7+2 ακούσαμε και καρδούλες !! Εσύ αύριο πηγαίνεις από όσο θυμάμαι... θα σε έχω στη σκέψη μου !!!Σου στέλνω όλη τη θετική μου αύρα !! ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Jesabell είπε:

Κοριτσια!! Χαίρεται! Σας διαβαζω αλλα δεν ειχα νεα γι αυτο δεν εστελνα μονο μερικές ❤️ αγάπης και συμπαράστασης.. ΕΡΩΤΗΣΗ ΠΟΛΥ ΣΟΒΑΡΗ: Μπηκα στη διαδικασια εξωσωματικής, ειμαι στις ενεσεις κ Πεμπτη οπως παει Πρώτα ο Θεος παμε για ωοληψία. Ερωτώ λοιπον σε καποιες που εχετε μια εμπειρια( μακαρι να μην την   ειχατε) Έμβρυο μεταφορα να κανω σε αυτο τον κυκλο; Ή να περιμενω ενα κυκλο; Δεν εχω περιθωρια. Θελω να τα δωσω ολα κι απο πλευράς ιατρικής να ειμαστε οσο το δυνατον σωστότεροι. Απο κει κι επειτα μονο ο θεος γνωρίζει.. 

Ολες μου τις ευχες σε ολες σας!!! Ευχαιστω πολυ εκ των προτέρων. 

Καλή επιτυχία με ποιοτικά ωάρια!! Λοιπόν πέρα από το κομμάτι της υπερδιέγερσης έχει να κάνει και με τον κάθε γιατρό. Πολλοί προτιμούν πλέον το freeze all έτσι ώστε να ηρεμήσει ο οργανισμός από τις ορμόνες και να είναι πιο δεκτικό το ενδομήτριο. Δε μπορώ να σου πω τι είναι καλύτερο και τι όχι. Ούτε και καμμία μας πιστεύω πως μπορεί να στο απαντήσει αυτό. Σε κάθε μια δούλεψε και κάτι άλλο. Εγώ πήγα με κατάψυξη και μου έκατσε με την πρώτη. Θα μιλήσεις με το γιατρό σου και μαζί θα αποφασίσετε τι είναι καλύτερο για σένα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η annie! είπε:

Καλή επιτυχία με ποιοτικά ωάρια!! Λοιπόν πέρα από το κομμάτι της υπερδιέγερσης έχει να κάνει και με τον κάθε γιατρό. Πολλοί προτιμούν πλέον το freeze all έτσι ώστε να ηρεμήσει ο οργανισμός από τις ορμόνες και να είναι πιο δεκτικό το ενδομήτριο. Δε μπορώ να σου πω τι είναι καλύτερο και τι όχι. Ούτε και καμμία μας πιστεύω πως μπορεί να στο απαντήσει αυτό. Σε κάθε μια δούλεψε και κάτι άλλο. Εγώ πήγα με κατάψυξη και μου έκατσε με την πρώτη. Θα μιλήσεις με το γιατρό σου και μαζί θα αποφασίσετε τι είναι καλύτερο για σένα. 

Ευχαριστω παρα πολυ🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻 Οπωσδηποτε θα το κουβεντιάσω. Με το καλο το νινάκι σου❤️! Υγεια και ευλογία!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Jesabell είπε:

Ευχαριστω παρα πολυ🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻 Οπωσδηποτε θα το κουβεντιάσω. Με το καλο το νινάκι σου❤️! Υγεια και ευλογία!!!

Σ ευχαριστώ πολύ!! Τα περιμένω πως και πως😍 Εύχομαι σε λίγο καιρό να μας πεις και συ τα ευχάριστα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Σ ευχαριστώ πολύ!! Τα περιμένω πως και πως😍 Εύχομαι σε λίγο καιρό να μας πεις και συ τα ευχάριστα!!! 

2 νινακια;;; ΤΕΛΕΙΑ! Mε το καλο να τα δεχτείς τα μπουμπούκια σου!!! Ολες μου τις ευχες!!!!❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η Jesabell είπε:

Κοριτσια!! Χαίρεται! Σας διαβαζω αλλα δεν ειχα νεα γι αυτο δεν εστελνα μονο μερικές ❤️ αγάπης και συμπαράστασης.. ΕΡΩΤΗΣΗ ΠΟΛΥ ΣΟΒΑΡΗ: Μπηκα στη διαδικασια εξωσωματικής, ειμαι στις ενεσεις κ Πεμπτη οπως παει Πρώτα ο Θεος παμε για ωοληψία. Ερωτώ λοιπον σε καποιες που εχετε μια εμπειρια( μακαρι να μην την   ειχατε) Έμβρυο μεταφορα να κανω σε αυτο τον κυκλο; Ή να περιμενω ενα κυκλο; Δεν εχω περιθωρια. Θελω να τα δωσω ολα κι απο πλευράς ιατρικής να ειμαστε οσο το δυνατον σωστότεροι. Απο κει κι επειτα μονο ο θεος γνωρίζει.. 

Ολες μου τις ευχες σε ολες σας!!! Ευχαιστω πολυ εκ των προτέρων. 

Καλησπέρα!Αρχικα εύχομαι να πάνε όλα καλά και να έχεις καλές γονιμοποιησεις!Εμενα ο γιατρός μου ήταν υπερ της κατάψυξης όχι μόνο για την πιθανότητα υπερδιέγερσης (την οποία και έπαθα,ευτυχώς ελαφριά) αλλά και γιατί θεωρούσε ότι είναι καλό να ηρεμήσει ο οργανισμός αφήνοντας έναν κύκλο να περάσει.Εγω άφησα δυο κύκλους τελικά και τώρα είμαι στην προετοιμασία για εμβρυομεταφορα.

Θα σου προτείνω να ακούσεις τον γιατρό σου ο οποίος ξέρει καλύτερα το ορμονικό σου προφίλ και να μην αγχώνεσαι /βιάζεσαι γιατί σημασία έχει να γίνουν όλα σωστά!

Περιμενουμε νέα σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Xrisa127 είπε:

Καλησπέρα!Αρχικα εύχομαι να πάνε όλα καλά και να έχεις καλές γονιμοποιησεις!Εμενα ο γιατρός μου ήταν υπερ της κατάψυξης όχι μόνο για την πιθανότητα υπερδιέγερσης (την οποία και έπαθα,ευτυχώς ελαφριά) αλλά και γιατί θεωρούσε ότι είναι καλό να ηρεμήσει ο οργανισμός αφήνοντας έναν κύκλο να περάσει.Εγω άφησα δυο κύκλους τελικά και τώρα είμαι στην προετοιμασία για εμβρυομεταφορα.

Θα σου προτείνω να ακούσεις τον γιατρό σου ο οποίος ξέρει καλύτερα το ορμονικό σου προφίλ και να μην αγχώνεσαι /βιάζεσαι γιατί σημασία έχει να γίνουν όλα σωστά!

Περιμενουμε νέα σου!!!

Σου ευχομαι καλη επιτυχια στη μεταφορα των εμβρύων σου! Ευχαριστω πολυ για τη συμβουλή θα το συζητησω οπωσδηποτε! ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 5/9/2020 at 11:58 ΠΜ, ο/η ViKcy είπε:

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια!!!Απ' οτι διαβαζω σχεδόν όλες οι παλιές που γράφαμε εδώ πέρσι είναι εγκυουλες!!!!💗💗💗!!Εύχομαι όσες δεν τα έχουμε καταφέρει σύντομα να έχουμε θετικά αποτελέσματα!!Εγώ μετά από μια αποτυχημένη προσπάθεια λόγω γιατρού τον Φεβρουάριο είμαι έτοιμη να ξαναρχίσω με καινούργιο γιατρό!!Θέλω να πω σε όλες προσοχή στην επιλογή γιατρού!!!!!και αν κάτι δεν σας αρέσει άλλαξε τον έστω και τελευταία στιγμή!!! Εμένα τζάμπα μου πήρε τόσα λεφτά και χωρίς κανένα θεμα να έχω εγώ (λόγω σπέρματος κάνουμε εξωσωματική) πήρα ένα ωάριο από δική της βλακεία και πήγε να τα ρίξει και σε μένα!!!!

 

 

Και εγώ το λέω και το ξανά λέω !! Με το τόσα που έχω ακούσει αυτός ο χώρος έχει τόσο κακούς γιατρός που δεν φανταζόμαστε ..... 

καλη επιτυχία και όλα θα πάνε καλά !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Papadakis είπε:

Και εγώ το λέω και το ξανά λέω !! Με το τόσα που έχω ακούσει αυτός ο χώρος έχει τόσο κακούς γιατρός που δεν φανταζόμαστε ..... 

καλη επιτυχία και όλα θα πάνε καλά !!!!

Σ'ευχαριστω πολύ κορίτσι μου!!Πλέον με θετική σκέψη όλα θα πάνε καλύτερα!!Να έχεις μια τέλεια εγκυμοσύνη και όλα να πάνε καλά!!Τελικά με επιμονή και πίστη όλα γίνονται!!!!!!💗💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν μπαινω το τελευταιο διάστημα, είπα να κρατήσω μια απόσταση από όλα αυτά και να βρω τον εαυτό μου, τον έχασα μαζί με το κουράγιο μου.. 

Στέλνω την αγάπη μου στα κορίτσια που προσπαθούν ακόμα και χαιρετισμούς σε νέα μέλη. 

Να προσέχετε τον εαυτό σας κορίτσια και τον άντρα σας....όλα τα άλλα θα τα παλέψετε! 

Καλή δύναμη σε όλες! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Δεν μπαινω το τελευταιο διάστημα, είπα να κρατήσω μια απόσταση από όλα αυτά και να βρω τον εαυτό μου, τον έχασα μαζί με το κουράγιο μου.. 

Στέλνω την αγάπη μου στα κορίτσια που προσπαθούν ακόμα και χαιρετισμούς σε νέα μέλη. 

Να προσέχετε τον εαυτό σας κορίτσια και τον άντρα σας....όλα τα άλλα θα τα παλέψετε! 

Καλή δύναμη σε όλες! 

💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Δεν μπαινω το τελευταιο διάστημα, είπα να κρατήσω μια απόσταση από όλα αυτά και να βρω τον εαυτό μου, τον έχασα μαζί με το κουράγιο μου.. 

Στέλνω την αγάπη μου στα κορίτσια που προσπαθούν ακόμα και χαιρετισμούς σε νέα μέλη. 

Να προσέχετε τον εαυτό σας κορίτσια και τον άντρα σας....όλα τα άλλα θα τα παλέψετε! 

Καλή δύναμη σε όλες! 

Αγαπημένο παγωνάκι.. οπως τα λες..να προσεχεις τον εαυτο σου και τον αντρούλη σου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! Έκανα την Δευτέρα μεταφορά 2 βλαστοκύστεων πολύ καλής ποιότητας! Στείλτε μου θετική ενέργεια και μωρουδοσκονη...!! Και κάτι άλλο... Πως παλεύεται το διάστημα μέχρι την χοριακή;;;;🙄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Stelloni είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Έκανα την Δευτέρα μεταφορά 2 βλαστοκύστεων πολύ καλής ποιότητας! Στείλτε μου θετική ενέργεια και μωρουδοσκονη...!! Και κάτι άλλο... Πως παλεύεται το διάστημα μέχρι την χοριακή;;;;🙄

Καλή σου επιτυχία σου εύχομαι αποκαρδιας κορτσι μου !!

Εγώ προσωπικά αυτή την φορά έκανα λες και δεν έκανα ποτέ εμβρυομεταφορα κανονικά τα πάντα και οι μέρες μπορώ να πω περάσανε πολύ πιο εύκολα από την πρώτη φορά που είχα μείνει στο κρεβάτι πάρε κανένα ωραίο βιβλίο με θετικό περιεχόμενο ταινίες  κρατά θετική σκέψη και όλα θα πάνε μια χαρα😀😀😀

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Stelloni είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Έκανα την Δευτέρα μεταφορά 2 βλαστοκύστεων πολύ καλής ποιότητας! Στείλτε μου θετική ενέργεια και μωρουδοσκονη...!! Και κάτι άλλο... Πως παλεύεται το διάστημα μέχρι την χοριακή;;;;🙄

Καλή επιτυχία κορίτσι μου!!! Να έχεις μια τεράστια χοριακη σου εύχομαι!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Stelloni είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Έκανα την Δευτέρα μεταφορά 2 βλαστοκύστεων πολύ καλής ποιότητας! Στείλτε μου θετική ενέργεια και μωρουδοσκονη...!! Και κάτι άλλο... Πως παλεύεται το διάστημα μέχρι την χοριακή;;;;🙄

Εγώ την πέρασα με σειρές και βιβλία.. Κάνε κάτι που να σ ευχαριστεί!! Θα δεις θα περάσουν οι μέρες.. Μια τριψηφια χοριακη σου εύχομαι!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια!! Η αλήθεια είναι οτι πιάνω βιβλίο και το μυαλο τρεχει σε άλλα... όλο ψαχνω για συμπτώματα και καταλήγω συνέχεια οτι δεν υπάρχουν συμπτώματα! μέχρι εχθές ήμουν αισιόδοξη, αλλα σήμερα με έχει πιάσει ένας φόβος! ευτυχως πλησιάζει και σαβατοκύριακο και πιστευω θα περάσουν πιο γρήγορα οι μέρες! Απο αύριο λέω να βγω και καμια βολτίτσα σιγα σιγα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Εγώ την πέρασα με σειρές και βιβλία.. Κάνε κάτι που να σ ευχαριστεί!! Θα δεις θα περάσουν οι μέρες.. Μια τριψηφια χοριακη σου εύχομαι!! 

@annie! σε ευχαριστώ πολύ πολύ!! αν θυμαμαι καλά περιμένεις διδυμάκια; με το καλό σου εύχομαι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Sunshine 88 είπε:

Καλή σου επιτυχία σου εύχομαι αποκαρδιας κορτσι μου !!

Εγώ προσωπικά αυτή την φορά έκανα λες και δεν έκανα ποτέ εμβρυομεταφορα κανονικά τα πάντα και οι μέρες μπορώ να πω περάσανε πολύ πιο εύκολα από την πρώτη φορά που είχα μείνει στο κρεβάτι πάρε κανένα ωραίο βιβλίο με θετικό περιεχόμενο ταινίες  κρατά θετική σκέψη και όλα θα πάνε μια χαρα😀😀😀

Σε ευχαριστώ πολύ! 🙂 Με το καλό το παιδάκι σου! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η peacock είπε:

Δεν μπαινω το τελευταιο διάστημα, είπα να κρατήσω μια απόσταση από όλα αυτά και να βρω τον εαυτό μου, τον έχασα μαζί με το κουράγιο μου.. 

Στέλνω την αγάπη μου στα κορίτσια που προσπαθούν ακόμα και χαιρετισμούς σε νέα μέλη. 

Να προσέχετε τον εαυτό σας κορίτσια και τον άντρα σας....όλα τα άλλα θα τα παλέψετε! 

Καλή δύναμη σε όλες! 

Είσαι καλά κορίτσι μου??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Stelloni είπε:

@annie! σε ευχαριστώ πολύ πολύ!! αν θυμαμαι καλά περιμένεις διδυμάκια; με το καλό σου εύχομαι!!

Ναι καλά θυμάσαι!! Σ ευχαριστώ πολύ!! Ποτε έχεις χοριακη; Πήγαινε βολτούλα ναι!!! Κοιτα εγώ πρόσεχα αλλά δεν ήμουν τελείως ξάπλα. 3 μέρες οκ καναπέ κρεβάτι κ τούμπαλιν αλλά μετά πήγα τις βόλτες μου. Προσωπικά με άγχωσε περισσότερο η περίοδος μετά μέχρι τον υπέρηχο παρα η αναμονή της χοριακης. Συμπτώματα όντως δεν υπάρχουν. Τόσα φάρμακα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Ναι καλά θυμάσαι!! Σ ευχαριστώ πολύ!! Ποτε έχεις χοριακη; Πήγαινε βολτούλα ναι!!! Κοιτα εγώ πρόσεχα αλλά δεν ήμουν τελείως ξάπλα. 3 μέρες οκ καναπέ κρεβάτι κ τούμπαλιν αλλά μετά πήγα τις βόλτες μου. Προσωπικά με άγχωσε περισσότερο η περίοδος μετά μέχρι τον υπέρηχο παρα η αναμονή της χοριακης. Συμπτώματα όντως δεν υπάρχουν. Τόσα φάρμακα.. 

Και εγώ τώρα 3 μέρες έτσι είμαι κρεβάτι καναπέ... Από αύριο σιγά σιγά καμία βολτίτσα. Χοριακη έχω 16/09. 😳

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Stelloni είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Έκανα την Δευτέρα μεταφορά 2 βλαστοκύστεων πολύ καλής ποιότητας! Στείλτε μου θετική ενέργεια και μωρουδοσκονη...!! Και κάτι άλλο... Πως παλεύεται το διάστημα μέχρι την χοριακή;;;;🙄

Καλη επιτυχια κορίτσι!  Σ εύχομαι μια τεράστια χοριακη. Κ εγώ έτσι 2 3 μέρες σπίτι και μετά κανονικά στη δουλειά αλλά χαλαρά... Έχε θετική σκέψη και όλα θα έρθουν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...