Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η Xrisa127 είπε:

Σ'ευχαριστω για την απάντηση !Θα πάρω αύριο και τον γιατρό γιατί έχω προβληματίστει με τόσο μεγάλη καθυστέρηση.

Εσυ ,όλα καλά με την εγκυμοσύνη σου ;

Μετά την ωοληψια κ εμένα Μ είχε έρθει 9 μέρες μετά. Ο επομενος κύκλος όμως ήταν 32αρης ενώ έκανα κανονικά 26-28. Οπότε ναι μου καθυστέρησε.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια! Εύχομαι καλές εγκυμοσύνες σε όσες έχουν μωράκια στην κοιλίτσα κ καλή επιτυχία σε όσες προσπαθούν! Μου έχουν περισσέψει 5 κουτιά utrogestan που λήγουν τώρα στον 09/2020. Αν κάποια κοπέλα τα χρειάζεται, ας μου πει. Είμαι Αθηνα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Katerina32 είπε:

Θυμάμαι είχαμε κοντά τις χοριακες μας και σε έφερνα στο μυαλό μου πολλές φορές.. ❤️ Κι εμείς στον 7ο,για την ακρίβεια 30η βδομάδα και μου φαίνεται απίστευτο το πως πέρασε ο καιρός.. Με το καλό τα μωρά μας... Γερά να είναι και καλοτυχα, και για όλα τα παιδάκια του κόσμου μόνο τα καλύτερα ❤️💗💗

Κούκλα μου και εγώ σε θυμάμαι τι καλά!!!!!!χαίρομαι πολύ με το καλό με ένα πόνο σου εύχομαι!!!!!ότι καλύτερο εύχομαι❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου! Εύχομαι με το καλό το 2021 να μου φέρει και εμένα ένα σπορακι(ή και δύο 🤗).

Καινούργια στην παρέα της εξωσωματικής. Στις 26 Οκτωβρίου περνάμε επιτροπή και εύχομαι μέχρι το τέλος της χρονιάς να έχουμε κάνει την πρώτη μας προσπάθεια(ελπίζω να μην χρειαστεί και άλλη). Εμείς μπαίνουμε σε διαδικασία εξωσωματικής λόγω κακού σπέρματος. Εγώ 30 και ο άντρας μου 35. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Sweeties είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου! Εύχομαι με το καλό το 2021 να μου φέρει και εμένα ένα σπορακι(ή και δύο 🤗).

Καινούργια στην παρέα της εξωσωματικής. Στις 26 Οκτωβρίου περνάμε επιτροπή και εύχομαι μέχρι το τέλος της χρονιάς να έχουμε κάνει την πρώτη μας προσπάθεια(ελπίζω να μην χρειαστεί και άλλη). Εμείς μπαίνουμε σε διαδικασία εξωσωματικής λόγω κακού σπέρματος. Εγώ 30 και ο άντρας μου 35. 

 

Καλως ηρθες !  Ωραιαα!! μεχρι το τελος της χρονιας ωραιααα!!στο ευχομαι ,και γιατί οχι;!; Οι πιθανοτητες ειναι με το μερος σου παντως σιγουρα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 26/8/2020 at 2:46 ΜΜ, ο/η Christina_81 είπε:

Maraki πήγες για υπέρηχο ?? Εγώ ακριβώς 5η εβδομάδα είχα αγωνία και πήγα για υπέρηχο, όπου είδαμε έναν μεγάλο κι έναν μικρό σάκο. Τώρα θα πάω στις 31/8 για να δούμε πώς έχουν εξελιχθεί. Ο γιατρός ήταν συγκρατημένος. Κάνω θετικές σκέψεις και ό,τι είναι να γίνει θα γίνει... Είμαι σίγουρη ότι είμαι σε καλά χέρια επιστημόνων κι από εκεί και πέρα ό,τι πει ο Θεός !! Μακάρι να τα καταφέρουμε !! ✌💖 

Καλημέρα κοπέλα μου,πως είσαι?πηγε στον γιατρό?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια!!!Απ' οτι διαβαζω σχεδόν όλες οι παλιές που γράφαμε εδώ πέρσι είναι εγκυουλες!!!!💗💗💗!!Εύχομαι όσες δεν τα έχουμε καταφέρει σύντομα να έχουμε θετικά αποτελέσματα!!Εγώ μετά από μια αποτυχημένη προσπάθεια λόγω γιατρού τον Φεβρουάριο είμαι έτοιμη να ξαναρχίσω με καινούργιο γιατρό!!Θέλω να πω σε όλες προσοχή στην επιλογή γιατρού!!!!!και αν κάτι δεν σας αρέσει άλλαξε τον έστω και τελευταία στιγμή!!! Εμένα τζάμπα μου πήρε τόσα λεφτά και χωρίς κανένα θεμα να έχω εγώ (λόγω σπέρματος κάνουμε εξωσωματική) πήρα ένα ωάριο από δική της βλακεία και πήγε να τα ρίξει και σε μένα!!!!

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η ViKcy είπε:

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια!!!Απ' οτι διαβαζω σχεδόν όλες οι παλιές που γράφαμε εδώ πέρσι είναι εγκυουλες!!!!💗💗💗!!Εύχομαι όσες δεν τα έχουμε καταφέρει σύντομα να έχουμε θετικά αποτελέσματα!!Εγώ μετά από μια αποτυχημένη προσπάθεια λόγω γιατρού τον Φεβρουάριο είμαι έτοιμη να ξαναρχίσω με καινούργιο γιατρό!!Θέλω να πω σε όλες προσοχή στην επιλογή γιατρού!!!!!και αν κάτι δεν σας αρέσει άλλαξε τον έστω και τελευταία στιγμή!!! Εμένα τζάμπα μου πήρε τόσα λεφτά και χωρίς κανένα θεμα να έχω εγώ (λόγω σπέρματος κάνουμε εξωσωματική) πήρα ένα ωάριο από δική της βλακεία και πήγε να τα ρίξει και σε μένα!!!!

 

 

Πωπω πες τα ρε κοριτσι !!ναι!! να τα βλεπουμε και να ρωταμε και να μην επαναπαυομαστε με ολους τους εκμεταλλευτες και  ασχετους ! Και δυστυχως υπαρχουνε πολλοι!! Θελει και αλλες γνωμες σε οποια ειδικοτητα ..αλλαξα 3 ενδοκρινολογους για να καταληξω στο σωστο..ακομα και στον οδοντιατρο θελει προσοχη! σε μια φιλη εκανε απονευρωσεις χωρις λογο.δηλαδη τι αλλο θα ακουσουμε ..προσοχη !!να φευγετε μακρια!!δεν κανουμε ετ καθε μερα!ελεος !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Πωπω πες τα ρε κοριτσι !!ναι!! να τα βλεπουμε και να ρωταμε και να μην επαναπαυομαστε με ολους τους εκμεταλλευτες και  ασχετους ! Και δυστυχως υπαρχουνε πολλοι!! Θελει και αλλες γνωμες σε οποια ειδικοτητα ..αλλαξα 3 ενδοκρινολογους για να καταληξω στο σωστο..ακομα και στον οδοντιατρο θελει προσοχη! σε μια φιλη εκανε απονευρωσεις χωρις λογο.δηλαδη τι αλλο θα ακουσουμε ..προσοχη !!να φευγετε μακρια!!δεν κανουμε ετ καθε μερα!ελεος !!

Θέλει μεγάλη προσοχή!!Να φανταστείς εγώ πήγα και σε γιατρό με τέλειες κριτικές και την πάτησα!!!μου πήρε τα ωάρια νωρίτερα και τα έχασα όλα!! Και στο τέλος μου έβγαλε την μια ωοθήκη άχρηστη !για το μόνο που ενδιαφερόταν ήταν να βάζει την γραμματεα-μαια να με παίρνει τηλ μην ξεχάσω τα 40 ευρώ του υπέρηχου!!! Άσε άσε!!!έκανα ωοληψια με Ε2 700 όπου πήγα μου είπαν ότι είναι μικρή και ήθελαν άλλες 2 μερες!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η ViKcy είπε:

Θέλει μεγάλη προσοχή!!Να φανταστείς εγώ πήγα και σε γιατρό με τέλειες κριτικές και την πάτησα!!!μου πήρε τα ωάρια νωρίτερα και τα έχασα όλα!! Και στο τέλος μου έβγαλε την μια ωοθήκη άχρηστη !για το μόνο που ενδιαφερόταν ήταν να βάζει την γραμματεα-μαια να με παίρνει τηλ μην ξεχάσω τα 40 ευρώ του υπέρηχου!!! Άσε άσε!!!έκανα ωοληψια με Ε2 700 όπου πήγα μου είπαν ότι είναι μικρή και ήθελαν άλλες 2 μερες!! 

Αχ θεε μου για φυλακη ειναι πολλοι! βασικα για κρεμασμα ειναι!!ευτυχως πηρες νωρις χαμπαρι.αλλες κοπελες χανουν χρονια λεφτα ψυχολογια..ποσο κριμα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η ViKcy είπε:

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια!!!Απ' οτι διαβαζω σχεδόν όλες οι παλιές που γράφαμε εδώ πέρσι είναι εγκυουλες!!!!💗💗💗!!Εύχομαι όσες δεν τα έχουμε καταφέρει σύντομα να έχουμε θετικά αποτελέσματα!!Εγώ μετά από μια αποτυχημένη προσπάθεια λόγω γιατρού τον Φεβρουάριο είμαι έτοιμη να ξαναρχίσω με καινούργιο γιατρό!!Θέλω να πω σε όλες προσοχή στην επιλογή γιατρού!!!!!και αν κάτι δεν σας αρέσει άλλαξε τον έστω και τελευταία στιγμή!!! Εμένα τζάμπα μου πήρε τόσα λεφτά και χωρίς κανένα θεμα να έχω εγώ (λόγω σπέρματος κάνουμε εξωσωματική) πήρα ένα ωάριο από δική της βλακεία και πήγε να τα ρίξει και σε μένα!!!!

 

 

Καλή αρχή και επιτυχία αυτή τη φορά!

Ήμουν σίγουρη και όταν τα έγραφες τότε, ότι σε κάτι δεν σε πρόσεξαν.

Δυστυχώς τα κέντρα κρίνονται εκ του αποτελέσματος και εμείς για αντρικό παράγοντα πήγαμε και κατέληξαν να μου λένε για δανεικά...γιατί πολύ απλά δεν ήξεραν να μου κάνουν άλλο πρωτόκολλο...τι να πεις...

Θετικά αποτελέσματα για όλες μας εύχομαι!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Ginaak είπε:

Καλή αρχή και επιτυχία αυτή τη φορά!

Ήμουν σίγουρη και όταν τα έγραφες τότε, ότι σε κάτι δεν σε πρόσεξαν.

Δυστυχώς τα κέντρα κρίνονται εκ του αποτελέσματος και εμείς για αντρικό παράγοντα πήγαμε και κατέληξαν να μου λένε για δανεικά...γιατί πολύ απλά δεν ήξεραν να μου κάνουν άλλο πρωτόκολλο...τι να πεις...

Θετικά αποτελέσματα για όλες μας εύχομαι!!

 

Ναι έχεις δίκιο!!Από το κέντρο δεν έχω παράπονο όλοι ήταν άψογοι!Με την γιατρό έχω που το μόνο που ήθελε ήταν τα χρήματα!!!!ευτυχώς τώρα βρήκα τον κατάλληλο και πιστεύω τουλάχιστον η διέγερση θα πάει καλά!!!Εσύ προχωρήσες; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η ViKcy είπε:

Ναι έχεις δίκιο!!Από το κέντρο δεν έχω παράπονο όλοι ήταν άψογοι!Με την γιατρό έχω που το μόνο που ήθελε ήταν τα χρήματα!!!!ευτυχώς τώρα βρήκα τον κατάλληλο και πιστεύω τουλάχιστον η διέγερση θα πάει καλά!!!Εσύ προχωρήσες; 

Καλημέρα!Μαζεύω με φυσικούς, όταν θα έχουμε έναν ικανοποιητικό αριθμό θα κάνουμε μεταφορα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Ginaak είπε:

Καλημέρα!Μαζεύω με φυσικούς, όταν θα έχουμε έναν ικανοποιητικό αριθμό θα κάνουμε μεταφορα

Με το καλό κορίτσι μου!!!!με τον φυσικό κύκλο σίγουρα θα μαζέψεις πιο ποιοτικα ωάρια!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η αννι είπε:

Κορίτσια καλησπέρα.Να ρωτήσω...Όσες ετοιμάζεστε για εξωσωματική ,κάνατε τεστ κορονοιου;

Εγώ έκανα πριν την ωοληψια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η αννι είπε:

Κορίτσια καλησπέρα.Να ρωτήσω...Όσες ετοιμάζεστε για εξωσωματική ,κάνατε τεστ κορονοιου;

Καλησπέρα! Εγω έκανα 2 φορες! μια πριν την ωοληψία και μια πριν την εμβρυομεταφορά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η αννι είπε:

Κορίτσια καλησπέρα.Να ρωτήσω...Όσες ετοιμάζεστε για εξωσωματική ,κάνατε τεστ κορονοιου;

Καλημέρα κοπέλα μου και καλή επιτυχία!! Εγώ έκανα πριν την ετ καθώς η ωοληψια είχε γίνει προ κορονοϊού. Το Μάιο εμένα μου κόστισε 80€. Αν δεν κάνω λάθος όμως μπορεί να σου γράψει ένα παραπεμπτικό ο γιατρός πλέον ότι θα κανεις ωοληψια με μέθη και γίνεται δωρεάν σε νοσοκομείο. Ψαξτο λίγο αν θες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η annie! είπε:

Καλημέρα κοπέλα μου και καλή επιτυχία!! Εγώ έκανα πριν την ετ καθώς η ωοληψια είχε γίνει προ κορονοϊού. Το Μάιο εμένα μου κόστισε 80€. Αν δεν κάνω λάθος όμως μπορεί να σου γράψει ένα παραπεμπτικό ο γιατρός πλέον ότι θα κανεις ωοληψια με μέθη και γίνεται δωρεάν σε νοσοκομείο. Ψαξτο λίγο αν θες 

Κ μένα μου κόστισε 80Ε . Πριν την ετ όμως μου ειπε η κυρία στο μικροβιολογικό να μ γράψει η γιατρός εξετάσεις αξίας 80ε ώστε να πληρώσω μόνο τη συμμετοχή κ έτσι έγινε εδώσα 19Ε μόνο.. ε δεν είναι καραμέλα τα 80αρια κάθε λίγο!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια!! Χαίρεται! Σας διαβαζω αλλα δεν ειχα νεα γι αυτο δεν εστελνα μονο μερικές ❤️ αγάπης και συμπαράστασης.. ΕΡΩΤΗΣΗ ΠΟΛΥ ΣΟΒΑΡΗ: Μπηκα στη διαδικασια εξωσωματικής, ειμαι στις ενεσεις κ Πεμπτη οπως παει Πρώτα ο Θεος παμε για ωοληψία. Ερωτώ λοιπον σε καποιες που εχετε μια εμπειρια( μακαρι να μην την   ειχατε) Έμβρυο μεταφορα να κανω σε αυτο τον κυκλο; Ή να περιμενω ενα κυκλο; Δεν εχω περιθωρια. Θελω να τα δωσω ολα κι απο πλευράς ιατρικής να ειμαστε οσο το δυνατον σωστότεροι. Απο κει κι επειτα μονο ο θεος γνωρίζει.. 

Ολες μου τις ευχες σε ολες σας!!! Ευχαιστω πολυ εκ των προτέρων. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Jesabell είπε:

Κοριτσια!! Χαίρεται! Σας διαβαζω αλλα δεν ειχα νεα γι αυτο δεν εστελνα μονο μερικές ❤️ αγάπης και συμπαράστασης.. ΕΡΩΤΗΣΗ ΠΟΛΥ ΣΟΒΑΡΗ: Μπηκα στη διαδικασια εξωσωματικής, ειμαι στις ενεσεις κ Πεμπτη οπως παει Πρώτα ο Θεος παμε για ωοληψία. Ερωτώ λοιπον σε καποιες που εχετε μια εμπειρια( μακαρι να μην την   ειχατε) Έμβρυο μεταφορα να κανω σε αυτο τον κυκλο; Ή να περιμενω ενα κυκλο; Δεν εχω περιθωρια. Θελω να τα δωσω ολα κι απο πλευράς ιατρικής να ειμαστε οσο το δυνατον σωστότεροι. Απο κει κι επειτα μονο ο θεος γνωρίζει.. 

Ολες μου τις ευχες σε ολες σας!!! Ευχαιστω πολυ εκ των προτέρων. 

Καταρχας καλη επιτυχια! Για το μονο λογο που δεν κανουνε στον ιδιο κυκλο ειναι με το αν παθει καποια υπερδιεργερση ή αν το ενδομητριο δεν ειναι ικανοποιητικό,αλλιως ανετα κανεις και καταψυχεις τα υπολοιπα.τι διεγερση πηρες;ειδατε πολλα στον υπερηχο;οποτε σου ειπε ισως αυριο θα κανεις οβιτρελ,θα το ξαναδειτε βεβαια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Καταρχας καλη επιτυχια! Για το μονο λογο που δεν κανουνε στον ιδιο κυκλο ειναι με το αν παθει καποια υπερδιεργερση ή αν το ενδομητριο δεν ειναι ικανοποιητικό,αλλιως ανετα κανεις και καταψυχεις τα υπολοιπα.τι διεγερση πηρες;ειδατε πολλα στον υπερηχο;οποτε σου ειπε ισως αυριο θα κανεις οβιτρελ,θα το ξαναδειτε βεβαια..

Ευχαριστω παρα πολυ για την απαντηση... ειδαμε 9 απο τη δεξια κ 3α την αριστερή αλλα θα παρουμε 6 και 3 που ειναι πιο « γεματα» . Ενδομήτριο εχω 9 πάχος μου ειπε κ οι ορμονικές πολυ καλες.. εχω πολυ αγχος. Πφφφφφ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Jesabell είπε:

Ευχαριστω παρα πολυ για την απαντηση... ειδαμε 9 απο τη δεξια κ 3α την αριστερή αλλα θα παρουμε 6 και 3 που ειναι πιο « γεματα» . Ενδομήτριο εχω 9 πάχος μου ειπε κ οι ορμονικές πολυ καλες.. εχω πολυ αγχος. Πφφφφφ

Οχι!μην εχεις καθολου χωρις λογο, εισαι  τελεια και θα πας μια χαρα σιγουραααα!!!ολα ειναι υπερ σου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Οχι!μην εχεις καθολου χωρις λογο, εισαι  τελεια και θα πας μια χαρα σιγουραααα!!!ολα ειναι υπερ σου! 

Μου δινεις κουραγιο αληθεια! Ευχαριστω παρα πολυ🙏🏻🙏🏻🙏🏻

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Jesabell είπε:

Μου δινεις κουραγιο αληθεια! Ευχαριστω παρα πολυ🙏🏻🙏🏻🙏🏻

Νασαι καλά κοριτσι μου ετσι ειναι ομως οπως σου τα λεω..θα δεις !!!:-) Ανυπομονουμε για τα νεα σου καλο βραδακι! Να πανε ολα καλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...