Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Sunshine 88 είπε:

Χρόνια σου πολλά μανούλα με το καλό το μπεμπε.

Μια καλή και τελειομηνη εγκυμοσύνη να έχεις..

🎂🎂🎂🎉🎊🎉🎊🎉🎊

ευχαριστω κοριτσι μου! κι εσυ απο οτι θυμαμαι εκανες το τεστ στη επετειο σας? ολα καλα να σου πανε 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η sova είπε:

ευχαριστω κοριτσι μου! κι εσυ απο οτι θυμαμαι εκανες το τεστ στη επετειο σας? ολα καλα να σου πανε 🥰

Ναι εγώ έκανα Κυριακή ενώ πρέπει αύριο χαχαχα  το καλύτερο δώρο πήραμε φέτος εγώ μετά από 6 χρόνια είδα θετικό τεστ χιχιχ κορνίζα θα το κανω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Sunshine 88 είπε:

Ναι εγώ έκανα Κυριακή ενώ πρέπει αύριο χαχαχα  το καλύτερο δώρο πήραμε φέτος εγώ μετά από 6 χρόνια είδα θετικό τεστ χιχιχ κορνίζα θα το κανω

εγω πρωτη φορα κανω τεστ τις προηγουμενες φορες χοριακη την ημερομηνια που ελεγε ο ιατρος αλλα σημερα δεν ξερω κατι τα γεννεθλια κατι η χρυσοβαλαντο δεν μπορουσα να κρατηθω !  ναι ναι κορνιζα συμφωνω!!! :) :) χοριακη εκανες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η sova είπε:

εγω πρωτη φορα κανω τεστ τις προηγουμενες φορες χοριακη την ημερομηνια που ελεγε ο ιατρος αλλα σημερα δεν ξερω κατι τα γεννεθλια κατι η χρυσοβαλαντο δεν μπορουσα να κρατηθω !  ναι ναι κορνιζα συμφωνω!!! :) :) χοριακη εκανες;

Δεν μένω Ελλάδα εδώ είναι λιγο αλλιως  έχω ραντεβού την Δευτέρα με τον γιατρό μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Σταυρι είπε:

Είσαι εγκυουλα κορίτσι μου!!! Συγχαρητήρια και χρόνια πολλα

Καλο διπλασιασμοοοο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου μακάρι η χάρη της Αγίας Ειρήνης Χρυσοβαλάντου να μας βοηθήσει όλες, μανουλες,εγκυουλες, υποψήφιες μανουλες που παλεύουν με την εξωσωματική.

Δεν ξέρω αν συμβαίνει και σε άλλη,αλλά παίρνω τόση δύναμη οπότε πηγαίνω εκεί.

Και φέτος έχω πει 10 Αυγούστου να πάω να επισκεφθώ ξανά το μοναστήρι αφού εκείνοι ως παλαιοημερολογίτες τότε γιορτάζουν τη χαρη της.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια 7+6 σήμερα εχθές έκανα υπερυχο όλα τέλεια αλλά σήμερα είχα πριν λίγο κόκκινο αίμα. Σε ποια έχει τύχει σε αντίστοιχη εβδομάδα. Ο γιατρός μ έδωσε ουτρογκεσταν και ένεση προγεστερόνη κ ξάπλα... Έχω τόση ανυσηχια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η nik_02 είπε:

Κορίτσια 7+6 σήμερα εχθές έκανα υπερυχο όλα τέλεια αλλά σήμερα είχα πριν λίγο κόκκινο αίμα. Σε ποια έχει τύχει σε αντίστοιχη εβδομάδα. Ο γιατρός μ έδωσε ουτρογκεσταν και ένεση προγεστερόνη κ ξάπλα... Έχω τόση ανυσηχια..

Ξεκουράσου και μην ανησυχείς. Και γω είχα αίμα, καφέ έχω ακόμα συχνά πυκνά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Ξεκουράσου και μην ανησυχείς. Και γω είχα αίμα, καφέ έχω ακόμα συχνά πυκνά. 

Αχ   @annie!

 μου μόλις το είδα τρελάθηκα. Αύριο θα πάω για να δω πάλι καρδιακή λειτουργία.. Μακάρι ν είναι όλα καλά.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η nik_02 είπε:

Κορίτσια 7+6 σήμερα εχθές έκανα υπερυχο όλα τέλεια αλλά σήμερα είχα πριν λίγο κόκκινο αίμα. Σε ποια έχει τύχει σε αντίστοιχη εβδομάδα. Ο γιατρός μ έδωσε ουτρογκεσταν και ένεση προγεστερόνη κ ξάπλα... Έχω τόση ανυσηχια..

ΚΑθόλου μην φοβάσαι κοπέλα μου. Κι εγώ είχα αιμα στην 8η εβδομαδα δύο μερες. Ειχα μια μικρη αποκολλησουλα που σε μια βδομαδα περασε. Απλα ειχα μετα για μια βδομαδα καφε υγρα. Μην φπβασαι είναι πολυ συχνο φαινομενο. Ολα καλα θα πανε.. Εκανες υπερηχο χθες οποτε αν ηταν κατι ανησυχητικο θα το ειχατε δει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

ΚΑθόλου μην φοβάσαι κοπέλα μου. Κι εγώ είχα αιμα στην 8η εβδομαδα δύο μερες. Ειχα μια μικρη αποκολλησουλα που σε μια βδομαδα περασε. Απλα ειχα μετα για μια βδομαδα καφε υγρα. Μην φπβασαι είναι πολυ συχνο φαινομενο. Ολα καλα θα πανε.. Εκανες υπερηχο χθες οποτε αν ηταν κατι ανησυχητικο θα το ειχατε δει!

Να φανταστώ έκατσες ξαπλωτη όλη μέρα? Σε ευχαριστώ για την απάντηση..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η nik_02 είπε:

Να φανταστώ έκατσες ξαπλωτη όλη μέρα? Σε ευχαριστώ για την απάντηση..

Έχει να κάνει με το γιατρό και το μέγεθος της αποκόλλησης. Εμένα δεν με ξάπλωσε καθόλου απλά μου είπε γενικά πιο χαλαρά. Σκέψου ότι ακόμα δεν έχει φτιάξει η αποκόλληση τελείως σε μένα αλλά και ο γιατρός που μου έκανε την αυχενική το πέρασε στο ντούκου. Για την ακρίβεια μου είπε πως αν δεν του έλεγα πως έχω καφέ δε θα μου ανέφερε την αποκόλληση 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@sova

@Sunshine 88

@Σταυρι

Κοριτσια συγχαρητήρια! Τελειομηνες εγκυμοσύνες σε όλες! Να είμαστε καλά να προχωράμε και να μοιραζομαστε τις ανησυχίες μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Έχει να κάνει με το γιατρό και το μέγεθος της αποκόλλησης. Εμένα δεν με ξάπλωσε καθόλου απλά μου είπε γενικά πιο χαλαρά. Σκέψου ότι ακόμα δεν έχει φτιάξει η αποκόλληση τελείως σε μένα αλλά και ο γιατρός που μου έκανε την αυχενική το πέρασε στο ντούκου. Για την ακρίβεια μου είπε πως αν δεν του έλεγα πως έχω καφέ δε θα μου ανέφερε την αποκόλληση 

Θα δούμε αύριο, εύχομαι να είναι όλα καλά όπως χθες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η nik_02 είπε:

Να φανταστώ έκατσες ξαπλωτη όλη μέρα? Σε ευχαριστώ για την απάντηση..

Ναι μέχρι να σταματήσει το αίμα..ΚΑλό είναι να μείνεις ξαπλωμένη.. Αλλά μην ανησυχείς.. Κι εγώ ήμουν στα κάγκελα αλλά τελικά όλα καλά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Έχει να κάνει με το γιατρό και το μέγεθος της αποκόλλησης. Εμένα δεν με ξάπλωσε καθόλου απλά μου είπε γενικά πιο χαλαρά. Σκέψου ότι ακόμα δεν έχει φτιάξει η αποκόλληση τελείως σε μένα αλλά και ο γιατρός που μου έκανε την αυχενική το πέρασε στο ντούκου. Για την ακρίβεια μου είπε πως αν δεν του έλεγα πως έχω καφέ δε θα μου ανέφερε την αποκόλληση 

Ακριβώς.. Κι εμενα ετσι χαλαρα το πηρε... Μου ειπε απλα να μην κουραζομαι. Εγω αποφασισα να ξαπλωσω για να νοιωθω πιο ασφαλεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η nik_02 είπε:

Κορίτσια 7+6 σήμερα εχθές έκανα υπερυχο όλα τέλεια αλλά σήμερα είχα πριν λίγο κόκκινο αίμα. Σε ποια έχει τύχει σε αντίστοιχη εβδομάδα. Ο γιατρός μ έδωσε ουτρογκεσταν και ένεση προγεστερόνη κ ξάπλα... Έχω τόση ανυσηχια..

Σε μένα αγάπη ήμουν κοντά στις 8 βδομάδες αλλά είχα κανονική ροή δοξα το Θεό δεν ήταν τίποτε και όλα πήγαν μια χαρά ξεκουράσει και καλή σκέψη βοηθάει να ξερεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 27/7/2020 at 3:37 ΜΜ, ο/η Antelope είπε:

Είμαι πολύ καλύτερα. Έχει σταματήσει το κοκκινο αίμα αλλά έχουν παραμείνει τα καφέ. Αν δεν τύχει πάλι κάτι επείγον την Πέμπτη θα πάω να δω τι γίνεται. Θυμάμαι κορίτσι μου είχες κι εσύ περιπέτεια με αίμα και τα είχε καταφέρει μια χαρά το αγγελούδι σου τότε...

Σωστά θυμάσαι! ήταν δέκατη εβδομάδα και είχα αιμοραγία και έφυγε και ένα κομμάτι πήγμα , τότε νόμιζα ότι όλα τελείωσαν αλλά η καρδούλα χτυπούσε δυνατά. Είχα 20 μέρες καφέ, έμεινα 3 μέρες στο κρεβάτι και μετα πρόσεχα μια εβδομάδα και στην συνέχεια επανήλθα στις δραστηριότητες, γιατί εφόσον κλείσει η αποκόλληση μετά δεν βοηθάει η κατάκλιση, θέλει φυσιολογική δραστηριότητα για να φύγει το παλιό αίμα.
Σου εύχομαι απο καρδιάς όλα να πάνε καλά μέχρι το τέλος με τα διδυμάκια σου ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η nik_02 είπε:

Κορίτσια 7+6 σήμερα εχθές έκανα υπερυχο όλα τέλεια αλλά σήμερα είχα πριν λίγο κόκκινο αίμα. Σε ποια έχει τύχει σε αντίστοιχη εβδομάδα. Ο γιατρός μ έδωσε ουτρογκεσταν και ένεση προγεστερόνη κ ξάπλα... Έχω τόση ανυσηχια..

Από τη στιγμή που είδες καρδιά η πιθανότητα να πάει κάτι στραβά από το αίμα είναι ελάχιστη. Έτσι μου είπε ο δικός μου τουλαχιστον που είχα και μεγαλη αποκολληση. Ημουν 6+4 οταν ειδα αιμα πολύ με πήγματα. 

Στον υπέρηχο είδατε αποκόλληση; αν όχι μπορεί να είναι από τον τράχηλο που γίνεται πιο ευαίσθητος και μπορεί να σπάσει κανένα αγγείο.

Κάνεις αντιπηκτικες ή παίρνεις σαλοσπιρ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Antelope είπε:

Από τη στιγμή που είδες καρδιά η πιθανότητα να πάει κάτι στραβά από το αίμα είναι ελάχιστη. Έτσι μου είπε ο δικός μου τουλαχιστον που είχα και μεγαλη αποκολληση. Ημουν 6+4 οταν ειδα αιμα πολύ με πήγματα. 

Στον υπέρηχο είδατε αποκόλληση; αν όχι μπορεί να είναι από τον τράχηλο που γίνεται πιο ευαίσθητος και μπορεί να σπάσει κανένα αγγείο.

Κάνεις αντιπηκτικες ή παίρνεις σαλοσπιρ;

Χθες έκανα υπερυχο κ δεν υπήρχε αποκόλληση. Το ρώτησα να το κοιτσξει γιατί είχα πάλι την 5η εβδομάδα. Ευτυχώς σήμερα ήταν πολύ λίγο κάποιες σταγόνες και σταμάτησε. Παίρνω σαλοσπιρ αλλά σήμερα δεν πήρα και μ έδωσε ο γιατρός  prolutex και utrogestan πρωί βράδυ. Παίρνω και vasclor, τίγκα στην προγεστερόνη.. Αύριο θα πάω πάλι για υπερυχο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η nik_02 είπε:

Χθες έκανα υπερυχο κ δεν υπήρχε αποκόλληση. Το ρώτησα να το κοιτσξει γιατί είχα πάλι την 5η εβδομάδα. Ευτυχώς σήμερα ήταν πολύ λίγο κάποιες σταγόνες και σταμάτησε. Παίρνω σαλοσπιρ αλλά σήμερα δεν πήρα και μ έδωσε ο γιατρός  prolutex και utrogestan πρωί βράδυ. Παίρνω και vasclor, τίγκα στην προγεστερόνη.. Αύριο θα πάω πάλι για υπερυχο..

Αφού ήταν τόσο λίγο δεν πιστεύω να υπάρχει κανένας λόγος ανησυχίας. Θα το δείτε και με το γιατρό και φυσικά ευκαιρία να ξαναδείς το μωράκι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Sunshine 88 είπε:

Ναι εγώ έκανα Κυριακή ενώ πρέπει αύριο χαχαχα  το καλύτερο δώρο πήραμε φέτος εγώ μετά από 6 χρόνια είδα θετικό τεστ χιχιχ κορνίζα θα το κανω

Τα ίδια και εγώ 6 χρόνια είχα να δω θετικό. Μακάρι να μας πάνε όλα καλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 27/7/2020 at 6:44 ΜΜ, ο/η Sunshine 88 είπε:

Καλησπέρα! Μπράβο σου για την αντιμετώπισή εγώ είχα κάνει δύο φορές σπερματεγχυση χωρίς επιτυχία το θεωρώ λίγο χάσιμο χρόνο αν και φίλη μου από την δουλειά κατάφερε να κανει διδυμα με την πρώτη..

Απολαύσε το καλοκαίρι και όλα θα γίνουν 

Σε ευχαριστώ πολυ κορίτσι μου. Σου ευχομαι ότι καλυτερο 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 27/7/2020 at 4:40 ΜΜ, ο/η Antelope είπε:

@Alexouli τι ωραια αντιμετώπιση! Είναι κατραπακιά το κουλούρι τι να λέμε τωρα αλλά εσύ σηκώθηκες αμέσως! Όπως και το Λιλάκι μας που προχώρησε ήδη και σε λίγο θα πλέει σε πελάγη ευτυχίας. Όπως κι εγώ πριν 2 χρόνια που μετά το αρνητικό προχώρησα κατευθείαν σε νέα διέγερση και δεν τον μετάνιωσα στιγμή γιατί έχω τώρα αυτόν τον υπέροχο γιο και καθ'οδόν τα αδερφάκια του.

Να έχεις ένα τέλειο καλοκαιρι κορίτσι μου!

Σε ευχαριστώ παρα πολυ και εσένα και όλα τα κορίτσια. Υγεία να έχουμε και όλα θα γίνουν. Καλο καλοκαίρι σε όλες μας 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...