Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 4 ώρες, ο/η Kikip είπε:

Καλησπέρα σε όλες. Συναγωνιστριες θέλω την εμπειρία σας. Ξεκίνησα διέγερση με 275 μονάδες puregon (στις altermon που έκανα για σπερματεγχυση δεν ανταποκρίθηκα, είχα μόνο ένα ωοθηλακιο). Αυτό μάλλον δεν το λες ήπια διέγερση ε? Λέτε να την πατήσω με καμία υπερδιέγερση?

Καλημέρα και καλή εβδομάδα! Μακάρι να μην είχα αυτή την πείρα και να μην ήξερα να σου απαντήσω..... Στις πρώτες μου δυο προσπάθειες μου ήρθε από μόνη της παρότι έπαιρνα χάπια κ στην τρίτη μου ήρθε μόλις τα σταμάτησα. Οπότε όλα παίζουν. Ίσως και ανάλογα τι αγωγή παίρνεις. Μη σκέφτεσαι αρνητικά όμως.....σκέψου ότι δεν έχει λόγο να έρθει αυτή τη φορά....

Γιατί το σκεφτηκες αυτο; Ποια μερα εισαι; Δε νομιζω...δεν ειναι πολλες.. εκανα 300 για 8 μερες να φανταστεις κ εβγαλα 3 κ τα 3 ακαταλληλα- (αλλο θεμα εγω..) αλλα μια χαρα ειναι οι μοναδες νορμαλ και ο γιατρος ουτως ή αλλως θα σε παρακολουθει ωστε να αποφυγει κατι τετοιο αν υπαρχει  περιπτωση να συμβει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Kikip είπε:

Καλησπέρα σε όλες. Συναγωνιστριες θέλω την εμπειρία σας. Ξεκίνησα διέγερση με 275 μονάδες puregon (στις altermon που έκανα για σπερματεγχυση δεν ανταποκρίθηκα, είχα μόνο ένα ωοθηλακιο). Αυτό μάλλον δεν το λες ήπια διέγερση ε? Λέτε να την πατήσω με καμία υπερδιέγερση?

Καλημέρα και καλή εβδομάδα! Μακάρι να μην είχα αυτή την πείρα και να μην ήξερα να σου απαντήσω..... Στις πρώτες μου δυο προσπάθειες μου ήρθε από μόνη της παρότι έπαιρνα χάπια κ στην τρίτη μου ήρθε μόλις τα σταμάτησα. Οπότε όλα παίζουν. Ίσως και ανάλογα τι αγωγή παίρνεις. Μη σκέφτεσαι αρνητικά όμως.....σκέψου ότι δεν έχει λόγο να έρθει αυτή τη φορά....

Καλή αρχή κοριτσάρα! Δεν πιστεύω ότι κινδυνεύεις από υπερδιέγερση. Είναι μια συνηθισμένη δόση και βέβαια θα παρακολουθούν πώς ανταποκρίνεται ο οργανισμός μετρώντας οιστραδιολη και βλέποντας την πορεία στον υπέρηχο.

Εύχομαι να πάρεις ποιοτικά αυγουλάκια!

Άρα κορίτσια γίνονται κανονικά οι διαδικασίες και τον Αύγουστο; δεν κλείνουν τα κέντρα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Antelope είπε:

Καλή αρχή κοριτσάρα! Δεν πιστεύω ότι κινδυνεύεις από υπερδιέγερση. Είναι μια συνηθισμένη δόση και βέβαια θα παρακολουθούν πώς ανταποκρίνεται ο οργανισμός μετρώντας οιστραδιολη και βλέποντας την πορεία στον υπέρηχο.

Εύχομαι να πάρεις ποιοτικά αυγουλάκια!

Άρα κορίτσια γίνονται κανονικά οι διαδικασίες και τον Αύγουστο; δεν κλείνουν τα κέντρα;

Καλησπέρα, εγώ πήρα τηλέφωνο κ ρώτησα γιατί μου είχε πει ο γιατρός ότι υπάρχει περίπτωση να κλείσουν λίγες ημέρες λόγω του ιού που είχε προηγηθεί κ ήταν κλειστά μήνες... Μου είπανε ότι θα κλείσει 13 με 21 το κέντρο που είμαι εγώ στο Μητέρα... Εσύ σε τι φάση είσαι? Λογικά δε θα σ αφήσει να προχωρήσεις αν κλείνει το κέντρο. Θα το δείτε.. γιατί παίζουμε με τις μέρες κάθε φορά η αλήθεια είναι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Antelope είπε:

Καλή αρχή κοριτσάρα! Δεν πιστεύω ότι κινδυνεύεις από υπερδιέγερση. Είναι μια συνηθισμένη δόση και βέβαια θα παρακολουθούν πώς ανταποκρίνεται ο οργανισμός μετρώντας οιστραδιολη και βλέποντας την πορεία στον υπέρηχο.

Εύχομαι να πάρεις ποιοτικά αυγουλάκια!

Άρα κορίτσια γίνονται κανονικά οι διαδικασίες και τον Αύγουστο; δεν κλείνουν τα κέντρα;

Στο ΓΕΝ δε γινεται τιποτα ολο τον αυγουστο..πανε διακοπες γιατί ουτε με ιο δεν κλεισανε ...ημουν συνεχως εκει..αν δε πανε και τωρα θα τρελαθουν κ οι ιδιοι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η sova είπε:

Κορίτσια καλησπέρα ! Μετά από την έμβρυο μεταφορά βλαστοκυστων μικρά πονακια περιόδου είναι φυσιολογικά ? Είχατε εσείς ?

Εγω ειχα τις 2 πρωτες μερες ετσι μια ελαχιστη ομως ενοχληση..δεν θα τα λεγα πονακια περιοδου.και δεν εχω ουτε μεχρι στιγμης πονακια.αναλογα τον οργανισμο πιστευω και αν παιρνεις φαρμακα σου κανει αντιδραση γιατί τετοια ειχα στην πρωτη μου ετ με 3ης μερας αλλα επαιρνα πολλα φαρμακα,αντιβιωση,κορτιζονη,σικλακουρ προλουτεξ,βασκλορ.. ενω τωρα σε αυτη που σου λεω πηρα μονο ουτρογεσταν και τιποτα αλλο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η sova είπε:

Κορίτσια καλησπέρα ! Μετά από την έμβρυο μεταφορά βλαστοκυστων μικρά πονακια περιόδου είναι φυσιολογικά ? Είχατε εσείς ?

Καλημέρα κοπέλα μου και καλά αποτελέσματα. Εγώ είχα ναι, ενοχλήσεις αλλά πιο ήπιες από πόνους περιόδου. Μην ψάχνεις όμως συμπτώματα κλπ, όλα είναι από τα φάρμακα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η sova είπε:

Κορίτσια καλησπέρα ! Μετά από την έμβρυο μεταφορά βλαστοκυστων μικρά πονακια περιόδου είναι φυσιολογικά ? Είχατε εσείς ?

Καλημέρα και καλή επιτυχία κορίτσακι στην αρχή έχεις διαφορά που είναι σαν πονος περιόδου και όσο περνάνε η μέρες ο κάθε οργανισμός έχει αλλά ξεκούραση τώρα να περάσουν η μέρες 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σας κορίτσια...

Έδωσα αίμα και περιμένω...Ίσως είναι το ποίο σπαστικό δίωρο μετ' από όλοι την υπομονή τόσες μέρες ηρθε η ώρα 😍😉😍😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Dim. είπε:

Καλημέρα σας κορίτσια...

Έδωσα αίμα και περιμένω...Ίσως είναι το ποίο σπαστικό δίωρο μετ' από όλοι την υπομονή τόσες μέρες ηρθε η ώρα 😍😉😍😉

Ένα τεράστιο νούμερο σου εύχομαι κοριτσάκι μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η annie! είπε:

Ένα τεράστιο νούμερο σου εύχομαι κοριτσάκι μου!!!

Σε ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου 😍 έφτασα στο τέλος!!!!..η στην αρχή,😂ότι είναι ας γίνει ας γίνει 😍😍😍 Πόσο σε ευχαριστώ @annie! για όλες τις απαντήσεις σου στις ανησυχίες μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Dim. είπε:

Καλημέρα σας κορίτσια...

Έδωσα αίμα και περιμένω...Ίσως είναι το ποίο σπαστικό δίωρο μετ' από όλοι την υπομονή τόσες μέρες ηρθε η ώρα 😍😉😍😉

Όλα καλά θα πάνε θα δεις!!! Καλά αποτελέσματα❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Dim. είπε:

Καλημέρα σας κορίτσια...

Έδωσα αίμα και περιμένω...Ίσως είναι το ποίο σπαστικό δίωρο μετ' από όλοι την υπομονή τόσες μέρες ηρθε η ώρα 😍😉😍😉

Καλά αποτελέσματα ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Dim. είπε:

Καλημέρα σας κορίτσια...

Έδωσα αίμα και περιμένω...Ίσως είναι το ποίο σπαστικό δίωρο μετ' από όλοι την υπομονή τόσες μέρες ηρθε η ώρα 😍😉😍😉

Καλή επιτυχία με μια τεράστια χοριακη και δύο πανέμορφα δίδυμα σου ευχομαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Dim. είπε:

Καλημέρα σας κορίτσια...

Έδωσα αίμα και περιμένω...Ίσως είναι το ποίο σπαστικό δίωρο μετ' από όλοι την υπομονή τόσες μέρες ηρθε η ώρα 😍😉😍😉

Ακομα κοριτσακι μου;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια ειμαι χάλια. Εχω αίμα κανονικό και βγάζω και πήγματα. Αυτό ήταν τελείωσε το όνειρο.. Θα πάω σε λίγο να με δει κι ο γιατρός 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Antelope είπε:

Κορίτσια ειμαι χάλια. Εχω αίμα κανονικό και βγάζω και πήγματα. Αυτό ήταν τελείωσε το όνειρο.. Θα πάω σε λίγο να με δει κι ο γιατρός 

Τι λες κορίτσι μου 😭😭😭 μπορεί να είναι κάποια αποκόλληση ίσως ξεκουράσου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Antelope είπε:

Κορίτσια ειμαι χάλια. Εχω αίμα κανονικό και βγάζω και πήγματα. Αυτό ήταν τελείωσε το όνειρο.. Θα πάω σε λίγο να με δει κι ο γιατρός 

Μη λες τετοια.δεν ειναι ετσι παντα !! ..αγωνιουμε μαζι σου πηγαινε με το καλό στο γιατρο..αναμενουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Antelope είπε:

Κορίτσια ειμαι χάλια. Εχω αίμα κανονικό και βγάζω και πήγματα. Αυτό ήταν τελείωσε το όνειρο.. Θα πάω σε λίγο να με δει κι ο γιατρός 

Περίμενε κορίτσι μου να δεις τι θα πει ο γιατρός. Μη σκέφτεσαι το χειρότερο. Εύχομαι να είναι οτιδήποτε άλλο που να οδηγεί σε βιώσιμη κύηση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον αγαπημένες μου. Τα νεα μου ειναι τα εξης: Οι σάκοι υπάρχουν ακόμα και τα έμβρυα έχουν και τα δύο καρδούλες. Όμως η αποκόλληση είναι τεράστιων διαστάσεων. Ειναι κυριως στον εναν σακο αλλα επηραζει και τον δευτερο. Σταματάω αντιπηκτικες και σαλοσπιρ, παίρνω τη μέγιστη δόση προγεστερονης και ξεκούραση. Δεν μπορούμε να ξέρουμε την εξέλιξη δυστυχώς κι αυτό είναι ότι χειρότερο στη φάση που είμαι τωρα. Τρέμω κάθε φορά που πάω τουαλέτα για το τι θα δω. 

Και τις καρδιές δεν ήθελα να τις ακούσω, δεν θέλω να "δεθω" με οποιονδήποτε τρόπο γιατί μετά ο πόνος θα είναι δυσβάσταχτος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σε όλες κορίτσια!Για άλλο λόγο μπήκα και είδα τα νέα....

@Antelope μου τα έζησα και δεν μπορώ να πώ κάτι...ξέρω ότι σε αυτές τις περιπτώσεις τα λόγια είναι περιττά έτσι όμως όπως τα διαβάζω, χωρίς φυσικά να είμαι γιατρός, από τη στιγμή που ακούσατε τις καρδούλες (πάαααρα πολύ καλό αυτό που είναι εκεί) τα πράγματα μπορούν να πάνε καλά αλλά θέλει προσοχή. Ξάπλα,προγεστερόνη και όλα θα πάνε καλά. Θα πάς να σε ξαναδεί σύντομα φαντάζομαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Antelope είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον αγαπημένες μου. Τα νεα μου ειναι τα εξης: Οι σάκοι υπάρχουν ακόμα και τα έμβρυα έχουν και τα δύο καρδούλες. Όμως η αποκόλληση είναι τεράστιων διαστάσεων. Ειναι κυριως στον εναν σακο αλλα επηραζει και τον δευτερο. Σταματάω αντιπηκτικες και σαλοσπιρ, παίρνω τη μέγιστη δόση προγεστερονης και ξεκούραση. Δεν μπορούμε να ξέρουμε την εξέλιξη δυστυχώς κι αυτό είναι ότι χειρότερο στη φάση που είμαι τωρα. Τρέμω κάθε φορά που πάω τουαλέτα για το τι θα δω. 

Και τις καρδιές δεν ήθελα να τις ακούσω, δεν θέλω να "δεθω" με οποιονδήποτε τρόπο γιατί μετά ο πόνος θα είναι δυσβάσταχτος...

Όλα θα πάνε καλά και εγώ στης 8 βδομάδες είχα μεγάλη αιμορραγία σε σημείο που σκεφτόμουν ότι όλα είχαν τελειώσει με ξεκουράσει και ξάπλα όλα πήγαν καλά...

Ξεκουράσει και καλές σκέψεις και θα δεις πως στο τέλος θα πάρεις τα ζουζουνια σου αγκαλιτσα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Antelope είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον αγαπημένες μου. Τα νεα μου ειναι τα εξης: Οι σάκοι υπάρχουν ακόμα και τα έμβρυα έχουν και τα δύο καρδούλες. Όμως η αποκόλληση είναι τεράστιων διαστάσεων. Ειναι κυριως στον εναν σακο αλλα επηραζει και τον δευτερο. Σταματάω αντιπηκτικες και σαλοσπιρ, παίρνω τη μέγιστη δόση προγεστερονης και ξεκούραση. Δεν μπορούμε να ξέρουμε την εξέλιξη δυστυχώς κι αυτό είναι ότι χειρότερο στη φάση που είμαι τωρα. Τρέμω κάθε φορά που πάω τουαλέτα για το τι θα δω. 

Και τις καρδιές δεν ήθελα να τις ακούσω, δεν θέλω να "δεθω" με οποιονδήποτε τρόπο γιατί μετά ο πόνος θα είναι δυσβάσταχτος...

Μια χαρα θα πανε ολα μην ανησυχεις !σου ρυθμισε τωρα την προγεστερονη και ολα οκ θα ειναι!!  Σιγουρα! Αλλα τρομαξες ,λογικοτατο!!ποσο εισαι ακριβως ;;! Και ποσο προγεστερονη επαιρνες πριν;Ετσι απο περιεργια ρωταω.. γιατί αυτα τα φαινομενα τα διαβαζω πολυ συχνα  στο αλλο φορουμ που παρα πολλα κοριτςια  εχουν  πχ ροζ κοκκινα καφε..λογω ελαχιστης prg K e2 και σε ολες μετα τις κοπελες δινουν πιο πολλα χαπια και τις λενε πιο πολυ ξαπλα και μετα ειναι όλα Οκ!!!!ειναι στανταρακι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 23/7/2020 at 4:34 ΜΜ, ο/η Kikip είπε:

Καλησπέρα σε όλες. Συναγωνιστριες θέλω την εμπειρία σας. Ξεκίνησα διέγερση με 275 μονάδες puregon (στις altermon που έκανα για σπερματεγχυση δεν ανταποκρίθηκα, είχα μόνο ένα ωοθηλακιο). Αυτό μάλλον δεν το λες ήπια διέγερση ε? Λέτε να την πατήσω με καμία υπερδιέγερση?

Καλημέρα και καλή εβδομάδα! Μακάρι να μην είχα αυτή την πείρα και να μην ήξερα να σου απαντήσω..... Στις πρώτες μου δυο προσπάθειες μου ήρθε από μόνη της παρότι έπαιρνα χάπια κ στην τρίτη μου ήρθε μόλις τα σταμάτησα. Οπότε όλα παίζουν. Ίσως και ανάλογα τι αγωγή παίρνεις. Μη σκέφτεσαι αρνητικά όμως.....σκέψου ότι δεν έχει λόγο να έρθει αυτή τη φορά....

Κορίτσι μου δεν το βλέπω να κανω καν χοριακη την Δευτέρα. Από χτες έχω πονακια περιοδου  που έρχονται και φευγουν και το στήθος μου σήμερα τι κατάλαβα ξεπριστηκε λίγο  . Κανονικά αυριο ήταν να αδιαθετησω. Άλλο συμπτωμα δεν έχω μόνο κάτι μπλε φλέβες βλέπω στο στήθος αλλά δεν νομίζω και παλι. Εκανα και ένα τεστ σήμερα το πρωι βγήκε αρνητικό. Καλά το περίμενα αλλά έτσι το έκανα. Δεν έχω και καθυστέρηση ακόμα. 😔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Antelope είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον αγαπημένες μου. Τα νεα μου ειναι τα εξης: Οι σάκοι υπάρχουν ακόμα και τα έμβρυα έχουν και τα δύο καρδούλες. Όμως η αποκόλληση είναι τεράστιων διαστάσεων. Ειναι κυριως στον εναν σακο αλλα επηραζει και τον δευτερο. Σταματάω αντιπηκτικες και σαλοσπιρ, παίρνω τη μέγιστη δόση προγεστερονης και ξεκούραση. Δεν μπορούμε να ξέρουμε την εξέλιξη δυστυχώς κι αυτό είναι ότι χειρότερο στη φάση που είμαι τωρα. Τρέμω κάθε φορά που πάω τουαλέτα για το τι θα δω. 

Και τις καρδιές δεν ήθελα να τις ακούσω, δεν θέλω να "δεθω" με οποιονδήποτε τρόπο γιατί μετά ο πόνος θα είναι δυσβάσταχτος...

Κοριτσάκι μου λογικό να τρόμαξες και να είσαι ακόμα ταραγμένη. Ξεκούραση, μη σου πω απόλυτη ακινησία για σίγουρα!! Η Παναγία μαζί σου και εύχομαι όλα να πάνε καλά!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...