Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

Κορίτσια καλημέρα!Με πήρε ο γιατρός...εμείς από τα 24 αφήσαμε τα μισά να γονιμοποιηθουν μόνα τους και τα αλλά μισά τα κάναμε μικρό γονιμοποίηση.Απο τα πρώτα δεν προχώρησε κανένα 😢 και προφανώς εκεί υπάρχει κάποιο θέμα για αυτό δεν είχα μείνει και ποτέ έγκυος.

Απο αυτά με τη μικρό γονιμοποίηση προχώρησαν τα 9 και τώρα θα τα παρακολουθούμε να δούμε πως θα εξελιχθούν.Θα με ενημερώσει ξανά το Σάββατο που θα είναι 3 μέρα.Ιδανικα θελουμε να φτάσουν στην 5 μέρα και να τα καταψύξουμε.Ελπιζω να αντέξουν γιατί θα είναι κρίμα να μην πάρουμε τίποτα στο τέλος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Xrisa127 είπε:

Κορίτσια καλημέρα!Με πήρε ο γιατρός...εμείς από τα 24 αφήσαμε τα μισά να γονιμοποιηθουν μόνα τους και τα αλλά μισά τα κάναμε μικρό γονιμοποίηση.Απο τα πρώτα δεν προχώρησε κανένα 😢 και προφανώς εκεί υπάρχει κάποιο θέμα για αυτό δεν είχα μείνει και ποτέ έγκυος.

Απο αυτά με τη μικρό γονιμοποίηση προχώρησαν τα 9 και τώρα θα τα παρακολουθούμε να δούμε πως θα εξελιχθούν.Θα με ενημερώσει ξανά το Σάββατο που θα είναι 3 μέρα.Ιδανικα θελουμε να φτάσουν στην 5 μέρα και να τα καταψύξουμε.Ελπιζω να αντέξουν γιατί θα είναι κρίμα να μην πάρουμε τίποτα στο τέλος.

9 γονιμοποιημενα είναι σούπερ!! Θα πάρεις σίγουρα 5 βλαστοκυστες 😍

Φυσικά αυτά τα πειράματα δεν τα καταλαβαίνω, έπρεπε σε όλα να κάνουν μικρο!! Έλεος... Ηταν πολλά κ βαρέθηκαν;;; πάντως μην ανησυχείς όλα καλα θα πάνε!! 

Εγω πήγα για ανεξήγητη, είχα θέμα τελικά όπως λες στη γονιμοποίηση, μόνο με μικρο έπιανε κ πήρα 5 βλαστοκυστες (οι 4 καλές) κ τώρα είμαι έγκυος. Οπότε μην ανησυχείς όλα καλά θα πάνε!! (κ είμαι κ 38...)

Αν θες να πεις, σε ποιο κέντρο είσαι; μ μου έκανε τρομερή εντύπωση το πείραμα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

9 γονιμοποιημενα είναι σούπερ!! Θα πάρεις σίγουρα 5 βλαστοκυστες 😍

Φυσικά αυτά τα πειράματα δεν τα καταλαβαίνω, έπρεπε σε όλα να κάνουν μικρο!! Έλεος... Ηταν πολλά κ βαρέθηκαν;;; πάντως μην ανησυχείς όλα καλα θα πάνε!! 

Εγω πήγα για ανεξήγητη, είχα θέμα τελικά όπως λες στη γονιμοποίηση, μόνο με μικρο έπιανε κ πήρα 5 βλαστοκυστες (οι 4 καλές) κ τώρα είμαι έγκυος. Οπότε μην ανησυχείς όλα καλά θα πάνε!! (κ είμαι κ 38...)

Αν θες να πεις, σε ποιο κέντρο είσαι; μ μου έκανε τρομερή εντύπωση το πείραμα! 

Αρχικά είχαμε πει ότι θα πάμε όλα με μικρό αλλά επειδή είχα παρά πολλά με ρώτησαν χθες μετά την ωοληψια και επειδή ήταν και το σπερμα καλό λέω οκ ας αφήσουμε τα μισά μόνα τους.Εγω φοβήθηκα μήπως με τη μικρό γονιμοποίηση τραυματίσουν τα ωάρια και λέω οκ ας πάμε και με τους δυο τρόπους.

Ειμαι σε ένα κέντρο στη Θεσσαλονίκη και η αλήθεια είναι ότι είμαι πολύ ευχαριστημένη με την όλη προσέγγιση.
θα στεναχωρηθώ βέβαια πολύ αν δεν προχωρήσουν και τα 9 αλλά ποιος μπορεί να ξέρει από την αρχή πως θα εξελιχθούν τα πραγματα.

Μου δίνει κουράγιο και η δική  σου περίπτωση!!!Με την πρώτη μεταφορά έμεινες έγκυος;

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Xrisa127 είπε:

Κορίτσια καλημέρα!Με πήρε ο γιατρός...εμείς από τα 24 αφήσαμε τα μισά να γονιμοποιηθουν μόνα τους και τα αλλά μισά τα κάναμε μικρό γονιμοποίηση.Απο τα πρώτα δεν προχώρησε κανένα 😢 και προφανώς εκεί υπάρχει κάποιο θέμα για αυτό δεν είχα μείνει και ποτέ έγκυος.

Απο αυτά με τη μικρό γονιμοποίηση προχώρησαν τα 9 και τώρα θα τα παρακολουθούμε να δούμε πως θα εξελιχθούν.Θα με ενημερώσει ξανά το Σάββατο που θα είναι 3 μέρα.Ιδανικα θελουμε να φτάσουν στην 5 μέρα και να τα καταψύξουμε.Ελπιζω να αντέξουν γιατί θα είναι κρίμα να μην πάρουμε τίποτα στο τέλος.

Κοριτσι μου μη στεναχωριεσαι τα 9 ειναι πολυ καλά απλα δε καταλαβαινω γιατί τα μοιρασατε ετσι..εμας το σπερμα ειναι τελειο και παντα κανανε μικρογονιμοποιηση για ακομα καλυτερα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια τι κάνετε; Είχα πολλές μέρες να σας γράψω..

@Σταυρι είδα έκανες εμβρυομεταφορά. Με το καλό κορίτσι μου γλυκό , μια τεράστια χοριακή και μπράβο σου που το αντιμετωπίζεις έτσι χαλαρά..

@Xrisa127 τέλεια πήρατε πολλά ωαριάκια, καλές γονιμοποιήσεις τώρα..

Εγώ κορίτσια μου είμαι εγκυούλα 9+5 όλα πάνε καλά εκτός μιας μικρής αποκολλησούλας που έπαθα αλλά τώρα όλα καλά,  κόλλησε.. 

Πως πέρασαν οι εβδομάδες από τότε που είδα θετική χοριακή δεν το κατάλαβα..

Την Τρίτη πήγαμε και ήταν ένα σχηματισένο μωράκι που κουνιόταν..

Εύχομαι σύντομα όλες σας να νοιώσετε αυτή την ευτυχία, που θα την νοιώσετε σύντομα, είμαι βέβαιη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nefeliap είπε:

Κοριτσι μου μη στεναχωριεσαι τα 9 ειναι πολυ καλά απλα δε καταλαβαινω γιατί τα μοιρασατε ετσι..εμας το σπερμα ειναι τελειο και παντα κανανε μικρογονιμοποιηση για ακομα καλυτερα!!

Ναι καλά είναι και τα 9 έχεις δίκιο απλά τώρα έχω μεγαλύτερη αγωνία να δω πως θα προχωρήσουν.Το ότι τα μοιράσαμε ήταν προφανώς λάθος αλλά εγώ φοβήθηκα και ο γιατρός απλά συμφώνησε.
Δεν πειράζει ότι έγινε ,έγινε!Ελπιζω μόνο να προχωρήσουν καλά αυτά που έμειναν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Xrisa127 είπε:

Ναι καλά είναι και τα 9 έχεις δίκιο απλά τώρα έχω μεγαλύτερη αγωνία να δω πως θα προχωρήσουν.Το ότι τα μοιράσαμε ήταν προφανώς λάθος αλλά εγώ φοβήθηκα και ο γιατρός απλά συμφώνησε.
Δεν πειράζει ότι έγινε ,έγινε!Ελπιζω μόνο να προχωρήσουν καλά αυτά που έμειναν!

Μα ο γιατρος ρωτησε εσενα ; Τι να πω..τεσπα ναι ..εγινε τωρα..αστα την ξερω αυτη την αγωνια καλυτερα ,ειδικα εγω που ειχα μονο 1 το μηνα και παλι καλά ειχα και αυτο..καλά θα πανε θεωρω..δε μπορεί στατιστικα και μονο δηλαδη οτι ειπε το κοριτσι μας η τοκιο.. για να δουμε..αγωνια αλλα θα περασει κ αυτο..εγω πηγαινα για ετ και δεν ηξερα τιποτα ,πιστευα θα μεινει ενα στα 3 ..να φανταστεις στα τυφλα τελειως..βημα βημα ολα ειναι..Υπομονη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Xrisa127 είπε:

Κορίτσια καλημέρα!Με πήρε ο γιατρός...εμείς από τα 24 αφήσαμε τα μισά να γονιμοποιηθουν μόνα τους και τα αλλά μισά τα κάναμε μικρό γονιμοποίηση.Απο τα πρώτα δεν προχώρησε κανένα 😢 και προφανώς εκεί υπάρχει κάποιο θέμα για αυτό δεν είχα μείνει και ποτέ έγκυος.

Απο αυτά με τη μικρό γονιμοποίηση προχώρησαν τα 9 και τώρα θα τα παρακολουθούμε να δούμε πως θα εξελιχθούν.Θα με ενημερώσει ξανά το Σάββατο που θα είναι 3 μέρα.Ιδανικα θελουμε να φτάσουν στην 5 μέρα και να τα καταψύξουμε.Ελπιζω να αντέξουν γιατί θα είναι κρίμα να μην πάρουμε τίποτα στο τέλος.

Κορίτσι μου μην στεναχωριέσαι.. και τα 9 είναι πολύ καλός αριθμός και πιστεύω θα πάνε καλά.. 

Και εμένα από τα 32 τα 18 γονιμοποιήθηκαν παρόλο που είχαμε κάνει και μικρογονοιμοποίηση σε όλα

Ωστόσο μην στεναχωριέσαι πας εξαιρετικά..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Xrisa127 τα 9 γονιμοποιημένα ειναι κατι παραπάνω απο καλά. Είναι τέλεια! Θα μεινεις εγκυος και θα εχεις και για κατάψυξη.

Υποθέτω ότι αφήσανε τα μισά να γονιμοποιηθουν μόνα τους γιατί δίνουν ελαφρώς μικρότερες πιθανότητες για χρωμοσωμικες βλάβες. Το σπερματοζωάριο που θα κέρδιζε την κούρσα στη φύση θεωρητικά θα ήταν ανώτερο από αυτό που επέλεξε το χέρι του εμβρυολόγου βάσει μόνο μορφολογικων χαρακτηριστικών.

Όταν ξεκίνησα εγώ, πριν 2,5 χρόνια κάνανε μικρογονιμοποίηση μονο οταν υπήρχε θέμα με το σπέρμα. Δηλαδή εσένα θα τα άφηναν όλα να γονιμοποιηθούν μονα τους. Και τώρα μπορεί να μην είχες αυτά τα 9 πολύτιμα εμβρυακια σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Xrisa127 είσαι σούπερ κοπέλα μου. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί αφησαν τα μισά μόνα τους. Στο κέντρο που ήμουν εγώ μόνο μίκρο κάνουν. Παρόλα αυτά είναι ήδη πολλά τα εμβρυάκια σου. Εγώ έδωσα 10, ήταν ώριμα τα 7, γονιμοποιήθηκαν τα 4 και 2 φτάσανε βλαστοκύστες. Αυτή τη στιγμή είναι και τα 2 στην κοιλίτσα και έχουμε φτάσει αισίως 13η εβδομάδα. Εύχομαι ποιοτικά εμβρυάκια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ βρε κορίτσια @annie! @Antelope @Hope19 @Nefeliapπόσο σας ευχαριστώ για το κουράγιο που μου δίνετε!!!💗💗💗💗
Διαβάζοντας τα μνμ σας λέω όλα καλά θα πάνε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Xrisa127 είπε:

Αχ βρε κορίτσια @annie! @Antelope @Hope19 @Nefeliapπόσο σας ευχαριστώ για το κουράγιο που μου δίνετε!!!💗💗💗💗
Διαβάζοντας τα μνμ σας λέω όλα καλά θα πάνε!!!

κορίτσι διάβασα τα μην μόλις τώρα, μπράβο θεωρώ ότι πολύ καλά είναι τα 9!!! Θα δεις ότι τα περισσότερα θα προχωρήσουν σε βλαστοκύστες και θα πάνε όλα καλά!!! Καταλαβαίνω την αγωνία σου γιατί και εγώ από τα 14 που τελικά γονιμοποιήθηκαν τα 10 δεν είχα ιδέα πόσα θα έφταναν τελικά 5η μέρα. Αλλά ευτυχώς πήγαμε καλά με 7. Νομίζω ότι θα ακούσεις καλά νέα για την εξέλιξή τους, σύντομα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η kaounmar είπε:

κορίτσι διάβασα τα μην μόλις τώρα, μπράβο θεωρώ ότι πολύ καλά είναι τα 9!!! Θα δεις ότι τα περισσότερα θα προχωρήσουν σε βλαστοκύστες και θα πάνε όλα καλά!!! Καταλαβαίνω την αγωνία σου γιατί και εγώ από τα 14 που τελικά γονιμοποιήθηκαν τα 10 δεν είχα ιδέα πόσα θα έφταναν τελικά 5η μέρα. Αλλά ευτυχώς πήγαμε καλά με 7. Νομίζω ότι θα ακούσεις καλά νέα για την εξέλιξή τους, σύντομα!!!

Αν καταλήξω να έχω και εγώ τόσα πολλά θα είμαι πολύ χαρούμενη!!!

Θα σας ενημερώσω σύντομα για την εξέλιξη!🤞🏻

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Xrisa127 είπε:

Αρχικά είχαμε πει ότι θα πάμε όλα με μικρό αλλά επειδή είχα παρά πολλά με ρώτησαν χθες μετά την ωοληψια και επειδή ήταν και το σπερμα καλό λέω οκ ας αφήσουμε τα μισά μόνα τους.Εγω φοβήθηκα μήπως με τη μικρό γονιμοποίηση τραυματίσουν τα ωάρια και λέω οκ ας πάμε και με τους δυο τρόπους.

Ειμαι σε ένα κέντρο στη Θεσσαλονίκη και η αλήθεια είναι ότι είμαι πολύ ευχαριστημένη με την όλη προσέγγιση.
θα στεναχωρηθώ βέβαια πολύ αν δεν προχωρήσουν και τα 9 αλλά ποιος μπορεί να ξέρει από την αρχή πως θα εξελιχθούν τα πραγματα.

Μου δίνει κουράγιο και η δική  σου περίπτωση!!!Με την πρώτη μεταφορά έμεινες έγκυος;

 

 

Ναι με την πρώτη αλλά κάναμε κ χρωμοσωμικο έλεγχο. Η μικρό να ξέρεις δεν τραυματίζει κάτι κ γενικά θεωρείται πολύ πιο σίγουρη μέθοδος. Δλδ αν πήγαιναν ολα με μικρο μπορεί να είχες ξέρω γω 16+. Στατιστικά να ξέρεις ότι τα μισά πάνε βλαστοκυστες, αλλά φυσικά ανάλογα την περίπτωση μπορεί να πάνε κ πολη περισσότερα!! 

Καλά αποτελέσματα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Xrisa127 είπε:

Αν καταλήξω να έχω και εγώ τόσα πολλά θα είμαι πολύ χαρούμενη!!!

Θα σας ενημερώσω σύντομα για την εξέλιξη!🤞🏻

θα δεις όλα καλά θα πάνε, περιμένουμε νέα!!! Εμβρυομεταφορά θύμησέ μου σε επόμενο κύκλο θα κάνεις; Πάντως χωρίς να ρωτήσουν κάτι εμάς έκαναν και απλή αλλά και μικρογονιμοποίηση από ότι μου είπαν μετά. Εμείς βέβαια έχουμε και ένα θεματάκι με το σπέρμα οπότε για αυτό μάλλον.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Antelope είπε:

@Xrisa127 τα 9 γονιμοποιημένα ειναι κατι παραπάνω απο καλά. Είναι τέλεια! Θα μεινεις εγκυος και θα εχεις και για κατάψυξη.

Υποθέτω ότι αφήσανε τα μισά να γονιμοποιηθουν μόνα τους γιατί δίνουν ελαφρώς μικρότερες πιθανότητες για χρωμοσωμικες βλάβες. Το σπερματοζωάριο που θα κέρδιζε την κούρσα στη φύση θεωρητικά θα ήταν ανώτερο από αυτό που επέλεξε το χέρι του εμβρυολόγου βάσει μόνο μορφολογικων χαρακτηριστικών.

Όταν ξεκίνησα εγώ, πριν 2,5 χρόνια κάνανε μικρογονιμοποίηση μονο οταν υπήρχε θέμα με το σπέρμα. Δηλαδή εσένα θα τα άφηναν όλα να γονιμοποιηθούν μονα τους. Και τώρα μπορεί να μην είχες αυτά τα 9 πολύτιμα εμβρυακια σου.

Λοιπόν αυτό με τη μικρο κ τις βλάβες το είχα ακούσει κ το έψαξα κ ρώτησα κ το γιατρό. Μου εξήγησε ότι παλιά υπήρχε αυτή η πεποίθηση οσπου άρχισαν να χρησιμοποιούν τη μέθοδο κ σε άλλες περιπτώσεις πέρα του προβλήματος στο σπέρμα κ τότε είδαν ότι τα ποσοστά ήταν τα ίδια. Από ότι μου είπε κατέληξαν ύστερα από μελέτες ότι τα ποσοστά αυτά σχετιζόταν με το θέμα στο σπέρμα κ όχι με τη μέθοδο... Όπως είπες κ συ όμως δεν είναι τόσο μεγάλη η διαφορά... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η kaounmar είπε:

θα δεις όλα καλά θα πάνε, περιμένουμε νέα!!! Εμβρυομεταφορά θύμησέ μου σε επόμενο κύκλο θα κάνεις; Πάντως χωρίς να ρωτήσουν κάτι εμάς έκαναν και απλή αλλά και μικρογονιμοποίηση από ότι μου είπαν μετά. Εμείς βέβαια έχουμε και ένα θεματάκι με το σπέρμα οπότε για αυτό μάλλον.

Λέγαμε για Αύγουστο αλλά όπως το βλέπω θα πάμε για Σεπτέμβριο για να ηρεμήσει ο οργανισμός μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Xrisa127
τέλεια τα 9!βεβαια πιστεύω με μικρό θα είχες πολύ περισσότερο. Πιστεύω βλαστοκυστες θα φτάσουν πάνω από τα μισά ή και όλα. Εγώ στα 35 και έφτασαν κ τα 8,οποτς να σκεφτεσαι μόνο τα καλύτερα. Μέχρι το τέλος της χρονιάς θα είσαι εγκυουλα! @Nefeliap
 πως πάνε τα συμπτώματα? Εγώ μια από τα ίδια... Δεν ξέρω τι να φάω. Όλα με ανακατεύουν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σε όλες. Συναγωνιστριες θέλω την εμπειρία σας. Ξεκίνησα διέγερση με 275 μονάδες puregon (στις altermon που έκανα για σπερματεγχυση δεν ανταποκρίθηκα, είχα μόνο ένα ωοθηλακιο). Αυτό μάλλον δεν το λες ήπια διέγερση ε? Λέτε να την πατήσω με καμία υπερδιέγερση?

στις On 20/7/2020 at 10:51 ΠΜ, ο/η Alexouli είπε:

Καλημερα κορίτσια έχω μια ερώτηση αν μπορείτε να βοηθήσετε. Την προηγουμενη Δευτέρα έκανα σπερματεγχυση και από την επόμενη ξεκίνησα ενέσεις προγεστερονης. Ο γιατρος μου είπε στις 27 να κάνω τεστ χοριακης. Ξέρετε αν υπάρχει περιπτωση αν δεν πετυχε  να αδιαθετησω νωρίτερα? Ή λόγω της προγεστερονης εμποδίζεται η περιοδος? Ίσως λέω και βλακείες αλλά είμαι πρωταρα και δεν έχω ιδέα. 

Καλημέρα και καλή εβδομάδα! Μακάρι να μην είχα αυτή την πείρα και να μην ήξερα να σου απαντήσω..... Στις πρώτες μου δυο προσπάθειες μου ήρθε από μόνη της παρότι έπαιρνα χάπια κ στην τρίτη μου ήρθε μόλις τα σταμάτησα. Οπότε όλα παίζουν. Ίσως και ανάλογα τι αγωγή παίρνεις. Μη σκέφτεσαι αρνητικά όμως.....σκέψου ότι δεν έχει λόγο να έρθει αυτή τη φορά....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η nik_02 είπε:

@Xrisa127
τέλεια τα 9!βεβαια πιστεύω με μικρό θα είχες πολύ περισσότερο. Πιστεύω βλαστοκυστες θα φτάσουν πάνω από τα μισά ή και όλα. Εγώ στα 35 και έφτασαν κ τα 8,οποτς να σκεφτεσαι μόνο τα καλύτερα. Μέχρι το τέλος της χρονιάς θα είσαι εγκυουλα! @Nefeliap
 πως πάνε τα συμπτώματα? Εγώ μια από τα ίδια... Δεν ξέρω τι να φάω. Όλα με ανακατεύουν...

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!Μακαρι να είναι έγκυος μέχρι το τέλους του χρόνου και ας έχω και αναγούλες όπως εσυ😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η nik_02 είπε:

@Xrisa127
τέλεια τα 9!βεβαια πιστεύω με μικρό θα είχες πολύ περισσότερο. Πιστεύω βλαστοκυστες θα φτάσουν πάνω από τα μισά ή και όλα. Εγώ στα 35 και έφτασαν κ τα 8,οποτς να σκεφτεσαι μόνο τα καλύτερα. Μέχρι το τέλος της χρονιάς θα είσαι εγκυουλα! @Nefeliap
 πως πάνε τα συμπτώματα? Εγώ μια από τα ίδια... Δεν ξέρω τι να φάω. Όλα με ανακατεύουν...

Ειμαι πτωμα στη κουραση ο αιματοκριτης επεσε 32 σερνομαι..ευτυχως δεν εχω εμετους και ιστοριες λιγο ανακατεμα και οχι πολυ ορεξη για φαγητο αλλα τρωω καλο και λιγο φαγητακι ανα 3 ωρες οπως προτινε ο ενδο.ααα εισαι χειροτερα εσυ κουραγιο!κρεας να τρως και παξιμάδια κρακερ ετσι διαβασα απο αλλα κοριτσια στο παρεντς

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Xrisa127 είπε:

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!Μακαρι να είναι έγκυος μέχρι το τέλους του χρόνου και ας έχω και αναγούλες όπως εσυ😊

Θα είσαι 💯!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Ειμαι πτωμα στη κουραση ο αιματοκριτης επεσε 32 σερνομαι..ευτυχως δεν εχω εμετους και ιστοριες λιγο ανακατεμα και οχι πολυ ορεξη για φαγητο αλλα τρωω καλο και λιγο φαγητακι ανα 3 ωρες οπως προτινε ο ενδο.ααα εισαι χειροτερα εσυ κουραγιο κρεας να τρως και παξιμάδια κρακερ ετσι διαβασα απο αλλα κοριτσια στο παρεντς

Έχω και ένα θεμα, τρελαινομαι για όλα τα φαγητά από πριν την εγκυμοσύνη και τρώω κανονικά τα πάντα αλλά μετά έχω ανακατωσουρα. Βέβαια και με φρυγανιά έχω οπότε λέω πια η διαφορά.. Ας το ευχαριστιεμαι στιγμιαία τουλάχιστον 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Xrisa127 είπε:

Λέγαμε για Αύγουστο αλλά όπως το βλέπω θα πάμε για Σεπτέμβριο για να ηρεμήσει ο οργανισμός μου.

Άντε με το καλό!!! Να ηρεμήσεις και να κάνεις και καμιά βουτιά ανέμελη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

Λοιπόν αυτό με τη μικρο κ τις βλάβες το είχα ακούσει κ το έψαξα κ ρώτησα κ το γιατρό. Μου εξήγησε ότι παλιά υπήρχε αυτή η πεποίθηση οσπου άρχισαν να χρησιμοποιούν τη μέθοδο κ σε άλλες περιπτώσεις πέρα του προβλήματος στο σπέρμα κ τότε είδαν ότι τα ποσοστά ήταν τα ίδια. Από ότι μου είπε κατέληξαν ύστερα από μελέτες ότι τα ποσοστά αυτά σχετιζόταν με το θέμα στο σπέρμα κ όχι με τη μέθοδο... Όπως είπες κ συ όμως δεν είναι τόσο μεγάλη η διαφορά... 

Έτσι εξηγείται λοιπόν ότι σήμερα τα περισσότερα κέντρα επιλέγουν icsi για όλα τα ωάρια. Πραγματικά, πριν μόλις δύο χρόνια η μικρο ήταν κάτι εξτρα. Είχε και επιπλέον χρέωση γιατί δεν ανήκε στο βασικό πρωτόκολλο. 

Σκέψου πόσα μωράκια δεν θα είχαν γεννηθεί αν συνεχιζόταν αυτή η τακτική (τα δικα μας μέσα σ αυτά). Ειναι εντυπωσιακο! Κάθε μέρα γίνονται ολο και περισσότερα μικρά βήματα στον τομέα της εξωσωματικής και για αυτό αυξάνονται ολοένα και τα ποσοστά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...