Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 16 ώρες, ο/η Tillandsia είπε:

Είχα υδροσαλπιγγα αφαιρέθηκαν έκανα λαπαροσκόπηση στο Φεβρουάριο..ωοθήκες κ μήτρα ήταν καθαρή..δεν έχουμε θέμα στο σπέρμα..δεν ξέρω τι έφταιγε κ δεν έπιασε ούτε το ένα..πήρα άδεια απ' τη δουλειά δεν έκανα ούτε φαγητό όλο έτοιμο μου έφερε η μαμά μου..άλλη φορά δεν θα προσέξω τόσο πολύ..η ηλικία μου είναι 34..

Δεν έκανες λάθος τίποτα εσυ !! Είναι απλά πιθανότητες !!!

μην πτοείσαι πάμε βουρ γαι την επόμενη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Taggeris είπε:

Η ΑΜΗ ότι είναι είναι... Δεν θα σου την ανεβάσει η βιταμίνη. Μπορεί να φτιάξει όμως την ποιότητα των ωαρίων. Εγώ την έπαιρνα πάνω από τρεις μήνες και πήγα τώρα σε αυτή τη διέγερση και πήρα τέσσερις βλαστοκύστες... Φυσικά βοηθάει περισσότερο γυναίκες που έχουν περάσει τα 40 δεν ξέρω κατά πόσο μπορεί να βοηθήσει μία πιο νέα γυναίκα.. είναι μία πολύ δυνατή πολυβιταμίνη μπορώ να πω επειδή έχω ψάξει τα συστατικά της. οι συνιστώμενες ημερήσιες ποσότητες ξεπερνούν κατά πολύ αυτά που χρειάζεται ο οργανισμός οπότε μία ταμπλέτα την ημέρα Σε καλύπτει πλήρως. Θεωρώ ότι αυτές που έχουν πρόβλημα με την ποιότητα των ωαρίων είναι καλό να την παίρνουν. Προκειμένου να δράσει όμως χρειάζεται τουλάχιστον τρεις μήνες. Ταυτόχρονα μην εστιάζετε όμως μόνο σε εσάς κάντε λίγο τούρμπο και τον άντρα σας ας πάρει και αυτός κάποια βιταμίνη να έχετε βελτίωση και οι δύο παράγοντες...

@Alexouli εμένα μου είπε ότι δεν υπάρχει προβλημα με τη θάλασσα....φαντάζομαι με προσοχή κι αυτό. Να μην μένεις με βρεγμένο μαγιό. 

@Taggeris για τους άντρες τι έχεις υπόψην σου από βιταμίνες. Ο δικός μου παίρνει τις inofert..... Στη σπερματεγχυση το καταλαβαίνω. Αλλά στην εξωσωματική τώρα πάλι είναι καλό να παίρνει βιταμίνες για να το ενισχύσουμε? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Kikip είπε:

@Alexouli εμένα μου είπε ότι δεν υπάρχει προβλημα με τη θάλασσα....φαντάζομαι με προσοχή κι αυτό. Να μην μένεις με βρεγμένο μαγιό. 

@Taggeris για τους άντρες τι έχεις υπόψην σου από βιταμίνες. Ο δικός μου παίρνει τις inofert..... Στη σπερματεγχυση το καταλαβαίνω. Αλλά στην εξωσωματική τώρα πάλι είναι καλό να παίρνει βιταμίνες για να το ενισχύσουμε? 

Για ανδρικές βιταμίνες Δεν έχω ιδέα γιατί ο δικός μου δεν πήρε τίποτα. Δεν είχαμε θέμα το σπέρμα σε τίποτα οπότε δεν ασχολήθηκαμε. Ίσως μπορούν να σε βοηθήσουν αλλά κορίτσια που τους έχουν δώσει οι ουρολόγοι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kikip είπε:

@Alexouli εμένα μου είπε ότι δεν υπάρχει προβλημα με τη θάλασσα....φαντάζομαι με προσοχή κι αυτό. Να μην μένεις με βρεγμένο μαγιό. 

@Taggeris για τους άντρες τι έχεις υπόψην σου από βιταμίνες. Ο δικός μου παίρνει τις inofert..... Στη σπερματεγχυση το καταλαβαίνω. Αλλά στην εξωσωματική τώρα πάλι είναι καλό να παίρνει βιταμίνες για να το ενισχύσουμε? 

Εμάς μας είχε δώσει τις Profertil. Είδαμε διαφορά αλλά είχε θεματάκια ούτως ή άλλως. Θεωρώ πολλά τα λεφτά τους για να τις πάρει εάν δεν υπάρχει κάποιο θεματάκι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Εμάς μας είχε δώσει τις Profertil. Είδαμε διαφορά αλλά είχε θεματάκια ούτως ή άλλως. Θεωρώ πολλά τα λεφτά τους για να τις πάρει εάν δεν υπάρχει κάποιο θεματάκι. 

Στο ίδιο budget κινούνται και οι alphafertil(γιατί όλες οι αντρικές τελειώνουν σε φερτιλ?) Εμείς μόνο με αυτές είδαμε βελτίωση αλλά είχαμε θεματαρες.

Αν δεν συντρέχει κάτι ιδιαίτερο ο κλασσικός βασιλικός πολτός μια χαρά δουλειά κάνει ή οποιαδήποτε πολυβιταμινη με αντιοξειδωτική δράση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Alexouli είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Μια ερώτηση την Δευτέρα που μας περασε έκανα σπερματεγχυση. Στις 27 θα κάνω χοριακη. Αν παω για μπάνιο στην θάλασσα πειραζει? 

Καλησπέρα!Εγω τις σπερματεγχυσεις τις έκανα χειμώνα αλλά μου είχε πει να προσέχω για κάποιες μέρες.Τωρα βέβαια που μάλλον θα κάνω εμβρυομεταφορα μέσα στον Αύγουστο μου είπε ότι απαγορεύεται η θάλασσα.Θα έλεγα να πάρεις ένα τηλ τον γιατρό σου για να είσαι σίγουρη.

καλη επιτυχία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Kikip είπε:

@Alexouli εμένα μου είπε ότι δεν υπάρχει προβλημα με τη θάλασσα....φαντάζομαι με προσοχή κι αυτό. Να μην μένεις με βρεγμένο μαγιό. 

@Taggeris για τους άντρες τι έχεις υπόψην σου από βιταμίνες. Ο δικός μου παίρνει τις inofert..... Στη σπερματεγχυση το καταλαβαίνω. Αλλά στην εξωσωματική τώρα πάλι είναι καλό να παίρνει βιταμίνες για να το ενισχύσουμε? 

Εμενα ο σύζυγος πήρε mfs plus.. Λίγο ακριβές κάνανε όμως πολύ καλή δουλειά ως προς τις συγκολλησεις και την κινητικότητα.... Τώρα η ποσότητα κ η μορφολογία δε ξέρω αν όντως βελτιώνονται γτ εμείς εκεί είχαμε το θέμα.... Στη μορφολογία... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια απορία..μετά από έμβρυομεταφορά έκανα 3 φορές ovitrelle (1 κουτί σε 3 δώσεις).. τελευταία δόση είχα κάνει την Κυριακή κ τρίτη είχα χοριακη (36.94).. ξέρετε κατέβηκε μετά κ έγινε αρνητικό..τώρα που διαβαζω το ovitrelle μπορεί να δείχνει ανεβασμένη την χοριακη..μήπως δεν είχα θετική αλλά έδειχνε θετική λόγο του ovitrelle; ξέρετε τίποτα γι'αυτό; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια. 

@Tillandsia ναι αυτό συμβαίνει να δεις δλδ λόγω της ένεσης ψευδώς θετικό κι αν δεν κάνω λάθος η @Nefeliap το έχει πάθει. Είναι πολύ κοντά οι μέρες.... κι εγώ είχα κάνει (άλλη ένεση)αλλά η τελευταία δόση είχε γίνει 8 μέρες πριν τη χοριακη.  Παρόλα αυτά θα σου πω ότι λέω και στον εαυτό μου: πάει αυτό προχωράμε μπροστά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η dimsea είπε:

Καλημέρα κορίτσια. 

@Tillandsia ναι αυτό συμβαίνει να δεις δλδ λόγω της ένεσης ψευδώς θετικό κι αν δεν κάνω λάθος η @Nefeliap το έχει πάθει. Είναι πολύ κοντά οι μέρες.... κι εγώ είχα κάνει (άλλη ένεση)αλλά η τελευταία δόση είχε γίνει 8 μέρες πριν τη χοριακη.  Παρόλα αυτά θα σου πω ότι λέω και στον εαυτό μου: πάει αυτό προχωράμε μπροστά! 

Γραφει στο χαρτι που εχει μεσα:Μετά τη χορήγηση, το Ovitrelle μπορεί να επηρεάσει για έως και δέκα ημέρες τον ανοσολογικό προσδιορισμό της hCG ορού ή ούρων, δυνητικά δίνοντας ψευδώς θετικά αποτελέσματα στον έλεγχο εγκυμοσύνης. @TillandsiaΜετα την ετ ειχα κανει 2 ολοκληρες ενεσεις! Την πρωτη 2η μερα ετ και την δευτερη 5η μερα ετ..πηγα για πρωτη χοριακη την 12η και ειχα 25 και την 15η επεσε στο 4 !!! ο γιατρος ομως μου ειπε οτι μετα τις 6 μερες φευγει η δραση και τη θεωρουσ ε πιθανοτερο βιοχημικη..για αυτο μετά εκανα και το ερα τεστ διοτι ευθυνεται οχι για μονο μη εμφυτευση αλλα και για βιοχημικες..εσενα ομως επειδη ειναι κοντα οι μερες ισως ,αλλά απο την αλλη ειναι μεγαλο το νουμερο για τοσο μικρή δοση..!!!εψαχνα συνεχως τοτε ειχα βρει αυτο κ του το ειχα δειξει κιολας αλλα εκεινος επεμενε στο οτι δε φταιει η οβιτρελ http://mjiri.iums.ac.ir/article-1-1561-en.pdf  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nefeliap είπε:

Γραφει στο χαρτι που εχει μεσα:Μετά τη χορήγηση, το Ovitrelle μπορεί να επηρεάσει για έως και δέκα ημέρες τον ανοσολογικό προσδιορισμό της hCG ορού ή ούρων, δυνητικά δίνοντας ψευδώς θετικά αποτελέσματα στον έλεγχο εγκυμοσύνης. @TillandsiaΜετα την ετ ειχα κανει 2 ολοκληρες ενεσεις! Την πρωτη 2η μερα ετ και την δευτερη 5η μερα ετ..πηγα για πρωτη χοριακη την 12η και ειχα 25 και την 15η επεσε στο 4 !!! ο γιατρος ομως μου ειπε οτι μετα τις 6 μερες φευγει η δραση και τη θεωρουσ ε πιθανοτερο βιοχημικη..για αυτο μετά εκανα και το ερα τεστ διοτι ευθυνεται οχι για μονο μη εμφυτευση αλλα και για βιοχημικες..εσενα ομως επειδη ειναι κοντα οι μερες ισως ,αλλά απο την αλλη ειναι μεγαλο το νουμερο για τοσο μικρή δοση..!!!εψαχνα συνεχως τοτε ειχα βρει αυτο κ του το ειχα δειξει κιολας αλλα εκεινος επεμενε στο οτι δε φταιει η οβιτρελ http://mjiri.iums.ac.ir/article-1-1561-en.pdf  

Καλησπερα κορίτσια μου!!! Καταρχάς να ζητήσω συγγνωμη που είμαι χαμένη όλες αυτές τις μέρες σας παρακολουθω αλλά είμαι σ ενα δικό μου κόσμο τελευταία. Εχτες εκανα εμβρυομεταφορα ενός υπέρ αριστου εμβρύου και ένος morula  το αποφάσισα μετα απο παροτρυνση μιας πολυ καλής φίλης  μου αλλα ήθελα  να, το κρατησω μεσα μου  για μένα φανταστείτε ουτε οι γονείς μου δεν το έμαθαν το ζω μόνη και είμαι και πολυ χαλαρή από χτες που το εκανα είναι σαν να μην το εκανα δεν έχω σκοπό να κάτσω στο κρεβάτι και να μαραζωσω από την αγωνία μου όπως την πρώτη φορά αυτή τη φορά επέλεξα να το ζήσω αλλιώς προχωραω τη ζωή μου κανονικά και ότι γίνει. Σας ζητώ συγγνώμη που δεν το μοιράστηκα από την αρχή μαζί σας ελπίζω να καταλάβετε❤❤❤

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Tillandsia είπε:

Κορίτσια απορία..μετά από έμβρυομεταφορά έκανα 3 φορές ovitrelle (1 κουτί σε 3 δώσεις).. τελευταία δόση είχα κάνει την Κυριακή κ τρίτη είχα χοριακη (36.94).. ξέρετε κατέβηκε μετά κ έγινε αρνητικό..τώρα που διαβαζω το ovitrelle μπορεί να δείχνει ανεβασμένη την χοριακη..μήπως δεν είχα θετική αλλά έδειχνε θετική λόγο του ovitrelle; ξέρετε τίποτα γι'αυτό; 

Πόσες μέρες μετά την εμβρυομεταφορά ήσουν; Γιατί και εγώ το είχα κάνει αυτό παλαιότερα με έμβρυα τριών ημερών αλλά μου έβαλε χοριακή στις 14 ημέρες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Tillandsia είπε:

Κορίτσια απορία..μετά από έμβρυομεταφορά έκανα 3 φορές ovitrelle (1 κουτί σε 3 δώσεις).. τελευταία δόση είχα κάνει την Κυριακή κ τρίτη είχα χοριακη (36.94).. ξέρετε κατέβηκε μετά κ έγινε αρνητικό..τώρα που διαβαζω το ovitrelle μπορεί να δείχνει ανεβασμένη την χοριακη..μήπως δεν είχα θετική αλλά έδειχνε θετική λόγο του ovitrelle; ξέρετε τίποτα γι'αυτό; 

Ναι δείχνει ψευδές αποτέλεσμα και αν θυμάμαι καλά μέχρι και 10 ημέρες μπορεί να κάνει ο οργανισμός μας να την αποβάλει ο γιατρός τι σου ειπε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Καλησπερα κορίτσια μου!!! Καταρχάς να ζητήσω συγγνωμη που είμαι χαμένη όλες αυτές τις μέρες σας παρακολουθω αλλά είμαι σ ενα δικό μου κόσμο τελευταία. Εχτες εκανα εμβρυομεταφορα ενός υπέρ αριστου εμβρύου και ένος morula  το αποφάσισα μετα απο παροτρυνση μιας πολυ καλής φίλης  μου αλλα ήθελα  να, το κρατησω μεσα μου  για μένα φανταστείτε ουτε οι γονείς μου δεν το έμαθαν το ζω μόνη και είμαι και πολυ χαλαρή από χτες που το εκανα είναι σαν να μην το εκανα δεν έχω σκοπό να κάτσω στο κρεβάτι και να μαραζωσω από την αγωνία μου όπως την πρώτη φορά αυτή τη φορά επέλεξα να το ζήσω αλλιώς προχωραω τη ζωή μου κανονικά και ότι γίνει. Σας ζητώ συγγνώμη που δεν το μοιράστηκα από την αρχή μαζί σας ελπίζω να καταλάβετε❤❤❤

 

Καλή σου επιτυχία και με μια θετική χοριακη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Taggeris 14η μέρα έκανα χοριακη μετά από έμβρυομεταφορά..αλλά 1 κουτί ovitrelle έκανα σε τρεις δώσεις δεν έκανα όπως κάνουμε στην ωοληψια..δηλαδή την ημέρα που έκανα μεταφορά 3-7-2020 1η δόση 8κλικ,2η δόση 7-7-2020 πάλι 8κλικ,3η δόση 12-7-2020 πάλι 8κλικ..14-7-2020 χοριακη έκανα.. @Sunshine 88 το Σάββατο θα πάω Θεσσαλονίκη κ θα μιλήσουμε με το γιατρό.. ευχαριστώ @dimsea @Nefeliap 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Καλησπερα κορίτσια μου!!! Καταρχάς να ζητήσω συγγνωμη που είμαι χαμένη όλες αυτές τις μέρες σας παρακολουθω αλλά είμαι σ ενα δικό μου κόσμο τελευταία. Εχτες εκανα εμβρυομεταφορα ενός υπέρ αριστου εμβρύου και ένος morula  το αποφάσισα μετα απο παροτρυνση μιας πολυ καλής φίλης  μου αλλα ήθελα  να, το κρατησω μεσα μου  για μένα φανταστείτε ουτε οι γονείς μου δεν το έμαθαν το ζω μόνη και είμαι και πολυ χαλαρή από χτες που το εκανα είναι σαν να μην το εκανα δεν έχω σκοπό να κάτσω στο κρεβάτι και να μαραζωσω από την αγωνία μου όπως την πρώτη φορά αυτή τη φορά επέλεξα να το ζήσω αλλιώς προχωραω τη ζωή μου κανονικά και ότι γίνει. Σας ζητώ συγγνώμη που δεν το μοιράστηκα από την αρχή μαζί σας ελπίζω να καταλάβετε❤❤❤

 

Εύχομαι αυτή τη φορά να πάνε όλα καλά κορίτσι μου και μη ζητάς συγνώμη, όλες ομοιοπαθούσες ειμαστε και μπορούμε να καταλάβουμε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Καλησπερα κορίτσια μου!!! Καταρχάς να ζητήσω συγγνωμη που είμαι χαμένη όλες αυτές τις μέρες σας παρακολουθω αλλά είμαι σ ενα δικό μου κόσμο τελευταία. Εχτες εκανα εμβρυομεταφορα ενός υπέρ αριστου εμβρύου και ένος morula  το αποφάσισα μετα απο παροτρυνση μιας πολυ καλής φίλης  μου αλλα ήθελα  να, το κρατησω μεσα μου  για μένα φανταστείτε ουτε οι γονείς μου δεν το έμαθαν το ζω μόνη και είμαι και πολυ χαλαρή από χτες που το εκανα είναι σαν να μην το εκανα δεν έχω σκοπό να κάτσω στο κρεβάτι και να μαραζωσω από την αγωνία μου όπως την πρώτη φορά αυτή τη φορά επέλεξα να το ζήσω αλλιώς προχωραω τη ζωή μου κανονικά και ότι γίνει. Σας ζητώ συγγνώμη που δεν το μοιράστηκα από την αρχή μαζί σας ελπίζω να καταλάβετε❤❤❤

 

Μπράβο για την αντιμετώπιση!Φυσικά και να μην μαραζωσεις.

Ο,τι είναι να γίνει θα γίνει κορίτσι μου, ακόμη και δεμένη στο κρεβάτι να κάτσεις δεν θα αλλάξει!

Σου εύχομαι κάθε επιτυχία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 17/7/2020 at 5:09 ΜΜ, ο/η Xrisa127 είπε:

Καλησπέρα!Εγω τις σπερματεγχυσεις τις έκανα χειμώνα αλλά μου είχε πει να προσέχω για κάποιες μέρες.Τωρα βέβαια που μάλλον θα κάνω εμβρυομεταφορα μέσα στον Αύγουστο μου είπε ότι απαγορεύεται η θάλασσα.Θα έλεγα να πάρεις ένα τηλ τον γιατρό σου για να είσαι σίγουρη.

καλη επιτυχία!

Τελικά έχω βολευτει με την ντουζιέρα 😁. Ε εντάξει σε μια εβδομαδα από τώρα θα ξέρουμε οπότε... Θα περιμενω . ☺

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Tillandsia είπε:

@Taggeris 14η μέρα έκανα χοριακη μετά από έμβρυομεταφορά..αλλά 1 κουτί ovitrelle έκανα σε τρεις δώσεις δεν έκανα όπως κάνουμε στην ωοληψια..δηλαδή την ημέρα που έκανα μεταφορά 3-7-2020 1η δόση 8κλικ,2η δόση 7-7-2020 πάλι 8κλικ,3η δόση 12-7-2020 πάλι 8κλικ..14-7-2020 χοριακη έκανα.. @Sunshine 88 το Σάββατο θα πάω Θεσσαλονίκη κ θα μιλήσουμε με το γιατρό.. ευχαριστώ @dimsea @Nefeliap 

Είναι πάρα πολύ κοντά κορίτσι μου ημερομηνία της οβιτρελ και των μονάδων που πήρες με την εξέταση χοριακής που έκανες. πραγματικά είναι λίγο δύσκολο να ξέρεις αν ανίχνευσε τις μονάδες που είχανε μείνει στον οργανισμό σου από την ένεση ή αν όντως είχε γίνει κάτι. Αν είχαν περάσει τουλάχιστον 4-5 μέρες από την τελευταία δόση θα σου έλεγα ότι ίσως αλλά τώρα ναι Είναι μεγάλη πιθανότητα να έχει ανιχνεύσει την οβιτρελ. Ρώτα και τον γιατρό σου αλλά Ρώτα και έναν δεύτερο γιατρό να το διασταυρώσεις Να είσαι σίγουρη.

Αν δεις οι οβιτρελ περιέχει 6.500 μονάδες χοριακής και σπασμένη να είναι στην τρίτη δόση έχεις πάρει 2166 μονάδες..... και ότι έχει απομείνει στον οργανισμό και από την προηγούμενη δόση....πώς είναι δυνατόν μέσα σε δύο μέρες ο οργανισμός σου να αποβάλει όλοι αυτή τη χοριακή που του έχεις βάλει; Εγώ πιθανολογώ ότι το αποτέλεσμα ήταν ψευδές... Τώρα ας πουν και άλλα κορίτσια αν ξέρουν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου όμορφα..... Γεννήσαμε μια κούκλα 2550...ηταν βιαστική..... Μόλις πήραμε δύο μέρες απ τον μήνα μας..... Και βγήκε!!!! Σας ευχαριστώ πολύ για όλους αυτούς τους μήνες...... Σας εύχομαι να σας έρθει το μωράκι που τόσο πολύ θέλετε!!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η ntinaki88 είπε:

Κορίτσια μου όμορφα..... Γεννήσαμε μια κούκλα 2550...ηταν βιαστική..... Μόλις πήραμε δύο μέρες απ τον μήνα μας..... Και βγήκε!!!! Σας ευχαριστώ πολύ για όλους αυτούς τους μήνες...... Σας εύχομαι να σας έρθει το μωράκι που τόσο πολύ θέλετε!!!!!! 

Να σου ζησει κοπέλα μου να ειναο γερή κ τυχερη παντα να ειστε καλα να χαιρεστε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η ntinaki88 είπε:

Κορίτσια μου όμορφα..... Γεννήσαμε μια κούκλα 2550...ηταν βιαστική..... Μόλις πήραμε δύο μέρες απ τον μήνα μας..... Και βγήκε!!!! Σας ευχαριστώ πολύ για όλους αυτούς τους μήνες...... Σας εύχομαι να σας έρθει το μωράκι που τόσο πολύ θέλετε!!!!!! 

Να σου ζήσει κορίτσι μου!!!! Όλα τα καλά σου εύχομαι σε σένα κ το μωράκι σου... Να το χαιρόμαστε!!!! ❤️❤️👣👣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η ntinaki88 είπε:

Κορίτσια μου όμορφα..... Γεννήσαμε μια κούκλα 2550...ηταν βιαστική..... Μόλις πήραμε δύο μέρες απ τον μήνα μας..... Και βγήκε!!!! Σας ευχαριστώ πολύ για όλους αυτούς τους μήνες...... Σας εύχομαι να σας έρθει το μωράκι που τόσο πολύ θέλετε!!!!!! 

Να σου ζήσει η μικρούλα σου και καλοτυχη να ειναι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ntinaki88 είπε:

Κορίτσια μου όμορφα..... Γεννήσαμε μια κούκλα 2550...ηταν βιαστική..... Μόλις πήραμε δύο μέρες απ τον μήνα μας..... Και βγήκε!!!! Σας ευχαριστώ πολύ για όλους αυτούς τους μήνες...... Σας εύχομαι να σας έρθει το μωράκι που τόσο πολύ θέλετε!!!!!! 

Κορίτσι μου.......να σας ζήσει η πριγκίπισσα σας γερή και δυνατή! Στείλε μας λίγη μπεμπεδόσκονη για τύχη 💖👶 και κοίτα να απολαύσεις χάδια και αγκαλιές τώρα!!!!!!💋

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ntinaki88 είπε:

Κορίτσια μου όμορφα..... Γεννήσαμε μια κούκλα 2550...ηταν βιαστική..... Μόλις πήραμε δύο μέρες απ τον μήνα μας..... Και βγήκε!!!! Σας ευχαριστώ πολύ για όλους αυτούς τους μήνες...... Σας εύχομαι να σας έρθει το μωράκι που τόσο πολύ θέλετε!!!!!! 

Τι υπέροχο! Να σου ζήσει καλή μου. Να είναι πάντα γερή τυχερή και ευτυχισμένη!
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...