Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

@Taggeris μου δεν έχω τι να πώ......κι επειδή πλέον έχω ζήσει και το κουλούρι μετά από προσπάθεια αλλά και τους τέλειους διπλασιασμούς οι οποίοι κατέληξαν σε απόξεση το Σάββατο και οι 2 περιπτώσεις πονάνε,δεν μπορώ να πώ ότι κάποια είναι λιγότερο ή περισσότερο ψυχοφθόρα.Κι εγώ μόλις γύρισα απο τον γιατρό λόγω αίματος και μου είπε ότι είναι λογικό και το αίμα και τα κομμάτια γιατί καθαρίζει το σύστημα. Πόσο απαίσιο....από κει που στον υπέρηχο πρίν 10 μέρες έβλεπα σάκο με έμβρυο κάνοντας όνειρα, τώρα να φαίνονται μαύρες κουκίδες που είναι το αίμα που βλέπω να φεύγει. Τραγικές καταστάσεις που δυστυχώς περνάμε...... που θα πάει θα περάσει κι αυτό και μετά το καλοκαίρι θα μιλάμε για την νέα μας προσπάθεια! Κεφάλι ψηλά κορίτσι μου..... προχωράμε με περισσότερο πείσμα και δύναμη για τη συνέχεια!👊💪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η dimsea είπε:

@Taggeris μου δεν έχω τι να πώ......κι επειδή πλέον έχω ζήσει και το κουλούρι μετά από προσπάθεια αλλά και τους τέλειους διπλασιασμούς οι οποίοι κατέληξαν σε απόξεση το Σάββατο και οι 2 περιπτώσεις πονάνε,δεν μπορώ να πώ ότι κάποια είναι λιγότερο ή περισσότερο ψυχοφθόρα.Κι εγώ μόλις γύρισα απο τον γιατρό λόγω αίματος και μου είπε ότι είναι λογικό και το αίμα και τα κομμάτια γιατί καθαρίζει το σύστημα. Πόσο απαίσιο....από κει που στον υπέρηχο πρίν 10 μέρες έβλεπα σάκο με έμβρυο κάνοντας όνειρα, τώρα να φαίνονται μαύρες κουκίδες που είναι το αίμα που βλέπω να φεύγει. Τραγικές καταστάσεις που δυστυχώς περνάμε...... που θα πάει θα περάσει κι αυτό και μετά το καλοκαίρι θα μιλάμε για την νέα μας προσπάθεια! Κεφάλι ψηλά κορίτσι μου..... προχωράμε με περισσότερο πείσμα και δύναμη για τη συνέχεια!👊💪

👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η dimsea είπε:

@Taggeris μου δεν έχω τι να πώ......κι επειδή πλέον έχω ζήσει και το κουλούρι μετά από προσπάθεια αλλά και τους τέλειους διπλασιασμούς οι οποίοι κατέληξαν σε απόξεση το Σάββατο και οι 2 περιπτώσεις πονάνε,δεν μπορώ να πώ ότι κάποια είναι λιγότερο ή περισσότερο ψυχοφθόρα.Κι εγώ μόλις γύρισα απο τον γιατρό λόγω αίματος και μου είπε ότι είναι λογικό και το αίμα και τα κομμάτια γιατί καθαρίζει το σύστημα. Πόσο απαίσιο....από κει που στον υπέρηχο πρίν 10 μέρες έβλεπα σάκο με έμβρυο κάνοντας όνειρα, τώρα να φαίνονται μαύρες κουκίδες που είναι το αίμα που βλέπω να φεύγει. Τραγικές καταστάσεις που δυστυχώς περνάμε...... που θα πάει θα περάσει κι αυτό και μετά το καλοκαίρι θα μιλάμε για την νέα μας προσπάθεια! Κεφάλι ψηλά κορίτσι μου..... προχωράμε με περισσότερο πείσμα και δύναμη για τη συνέχεια!👊💪

Έχεις πολύ δύναμη και πραγματικά σε θαυμάζω εύχομαι ο Θεός να κάνει το θαύμα του και σύντομα να ακούσουμε τα καλά νέα σου 😍😍😍😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Taggeris είπε:

Δυστυχώς....18,2 έχω κουραστεί να το ζώ αυτό ας μου έρθει περίοδος να τελειώνει το μαρτύριο

Λυπάμαι πραγματικά πολύ ......😭😭😭 ο Θεός να σου δώσει δύναμη .......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Sunshine 88 είπε:

Έχεις πολύ δύναμη και πραγματικά σε θαυμάζω εύχομαι ο Θεός να κάνει το θαύμα του και σύντομα να ακούσουμε τα καλά νέα σου 😍😍😍😍

Κορίτσι μου να σου πώ ότι πρίν ενάμιση χρόνο μου φαινόταν απίστευτο το γεγονός ότι μπήκα σε αυτόν το δύσκολο δρόμο.Δεν πίστευα ποτέ ότι εγώ θα χρειαζόμουν τέτοιες διαδικασίες γιατί  τόσα χρόνια και όποτε πήγαινα στο γιατρό μου όλα ήταν καλά(ωορρηξία τέλεια κλπ) ήμουν όμως και πιο μικρή. Την πρώτη φορά ένιωθα περίεργα.....κάθε φορά που πήγαινα στο ΙΑΣΩ (που έκανα την πρώτη μου προσπάθεια) έβλεπα τόσα ζευγάρια σε τόσο μεγάλη γκάμα ηλικιών που κατάλαβα ότι τελικά υπάρχει πρόβλημα.Στην πρώτη μου ΕΤ όσο περίμενα σε ένα μικρό σαλόνι για να μπώ στο χειρουργείο ήμουν μαζί με μια κυρία,αρκετά μεγαλύτερη, η οποία με ρώτησε ποιά προσπαθεια μου είναι.Της λέω η πρώτη και η τελευταία γιατί αν δεν πετύχει δεν νομίζω να προσπαθήσω ξανά.....με κοίταξε,μου χαμογέλασε και μου μου λέει: " Λάθος θα προσπαθήσεις και ξέρεις γιατί?Γιατί είσαι ήδη εδώ κοπέλα μου". Δεν ξέρω τι έγινε αυτή η γυναίκα αλλά πραγματικά μετά το πρώτο μου κουλούρι την σκέφτομαι πολύ συχνά και η κουβέντα της αυτή έχει χαραχτεί στο μυαλό μου. Είχε δίκιο..... πάς μια φορά και θα πηγαίνεις μέχρι να πετύχεις (και φυσικά όσο αντέχεις οικονομικά και ψυχικά).Δεν είναι θέμα δύναμης....είναι θέμα θέλησης.....δύναμη όλες εμείς που μπαίνουμε στο χορό της εξωσωματικής πιστεύω ότι έχουμε όση δεν μπορούμε και εμείς οι ίδιες να φανταστούμε. Μετά και από αυτήν μου την προσπάθεια νιώθω ότι κάθε μέρος του κορμιού μου, κάθε μου κύτταρο, όλο μου το είναι θέλει να πάω παρακάτω και να πετύχω περισσότερο από οτιδήποτε άλλο έχω θελήσει ποτέ μου μέχρι σήμερα. Δεν ξέρω αν το σύμπαν και όποιος άλλος (θές να το πείς θεό,θές να το πείς φύση) συνωμοτεί όταν θέλουμε κάτι πολύ ξέρω όμως ότι εγώ το θέλω και θα το παλέψω μέχρι να πέσω κάτω. Δεν ξέρω αν θα τα καταφέρω θέλω όμως αν ποτέ γυρίσω να κοιτάξω πίσω μου να ξέρω ότι εγώ έκανα ότι μπορούσα για να να το πετύχω! Αυτό είναι κάτι που θέλουμε όλες και πιστεύω ότι γι αυτό θα τα καταφέρουμε και όλες με οποιοδήποτε κόστος! Υπάρχουν κι εκείνες οι φορές του ξεσπάσματος και της απογοήτευσης όμως.....όλα είναι φυσιολογικά και μέσα στο παιχνίδι.Στο τέλος του δρόμου υπάρχει πάντα μια έκπληξη! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@dimsea τι ωραια λογια κοριτσι μου με εχεις συγκινησει κ ομως ετσι ειναι πιο πολυ πεισμωνεις..για αυτο και εγω εκανα 3 ετ μεσα σε 5 μηνες και δεν θα σταματαγα ποτε μα ποτε να προσπαθω..δεν υπαρχει περιπτωση να μη πετυχεις και δε στο λεω για να στο πω! Το εννοω και το πιστευω ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η dimsea είπε:

Κορίτσι μου να σου πώ ότι πρίν ενάμιση χρόνο μου φαινόταν απίστευτο το γεγονός ότι μπήκα σε αυτόν το δύσκολο δρόμο.Δεν πίστευα ποτέ ότι εγώ θα χρειαζόμουν ποτέ τέτοιες διαδικασίες γιατί  τόσα χρόνια και όποτε πήγαινα στο γιατρό μου όλα ήταν καλά(ωορρηξία τέλεια κλπ) ήμουν όμως και πιο μικρή. Την πρώτη φορά ένιωθα περίεργα.....κάθε φορά που πήγαινα στο ΙΑΣΩ (που έκανα την πρώτη μου προσπάθεια) έβλεπα τόσα ζευγάρια σε τόσο μεγάλη γκάμα ηλικιών που κατάλαβα ότι τελικά υπάρχει πρόβλημα.Στην πρώτη μου ΕΤ όσο περίμενα σε ένα μικρό σαλόνι για να πώ στο χειρουργείο ήμουν μαζί με μια κυρία,αρκετά μεγαλύτερη, η οποία με ρώτησε ποιά προσπαθεια μου είναι.Της λέω η πρώτη και η τελευταία γιατί αν δεν πετύχει δεν νομίζω να προσπαθήσω ξανά.....με κοίταξε,μου χαμογέλασε και μου μου λέει: " Λάθος θα προσπαθήσεις και ξέρεις γιατί?Γιατί είσαι ήδη εδώ κοπέλα μου". Δεν ξέρω τι έγινε αυτή η γυναίκα αλλά πραγματικά μετά το πρώτο μου κουλούρι την σκέφτομαι πολύ συχνά και η κουβέντα της αυτή έχει χαραχτεί στο μυαλό μου. Είχε δίκιο..... πάς μια φορά και θα πηγαίνεις μέχρι να πετύχεις (και φυσικά όσο αντέχεις οικονομικά και ψυχικά).Δεν είναι θέμα δύναμης....είναι θέμα θέλησης.....δύναμη όλες εμείς που μπαίνουμε στο χορό της εξωσωματικής πιστεύω ότι έχουμε όση δεν μπορούμε και εμείς οι ίδιες να φανταστούμε. Μετά και από αυτήν μου την προσπάθεια νιώθω ότι κάθε μέρος του κορμιού μου, κάθε μου κύτταρο, όλο μου το είναι θέλει να πάω παρακάτω και να πετύχω περισσότερο από οτιδήποτε άλλο έχω θελήσει ποτέ μου μέχρι σήμερα. Δεν ξέρω αν το σύμπαν και όποιος άλλος (θές να το πείς θεό,θές να το πείς φύση) συνωμοτεί όταν θέλουμε κάτι πολύ ξέρω όμως ότι εγώ το θέλω και θα το παλέψω μέχρι να πέσω κάτω. Δεν ξέρω αν θα τα καταφέρω θέλω όμως αν ποτέ γυρίσω να κοιτάξω πίσω μου να ξέρω ότι εγώ έκανα ότι μπορούσα για να να το πετύχω! Αυτό είναι κάτι που θέλουμε όλες και πιστεύω ότι γι αυτό θα τα καταφέρουμε και όλες με οποιοδήποτε κόστος! Υπάρχουν κι εκείνες οι φορές του ξεσπάσματος και της απογοήτευσης όμως.....όλα είναι φυσιολογικά και μέσα στο παιχνίδι.Στο τέλος του δρόμου υπάρχει πάντα μια έκπληξη! 

 

Έχω ταυτιστεί με όσα γράφεις κορίτσι μου...ξεκίνησα στα 38 μου πιστεύοντας ότι θα είναι για μένα κάτι εύκολο...Έχω φτάσει στα 41 μου και παλεύω ακόμη!!! Την Τρίτη θα πάω για εμβρυομεταφορά της 5ης μου προσπάθειας (όλες με διέγερση) και μακάρι να είναι η τελευταία μου και τυχερή...το ίδιο εύχομαι σε όλες σας κορίτσια, με δύναμη, πίστη και αισιοδοξία μέχρι να τα καταφέρουμε!!! ❤❤😗😗😗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

@dimsea τι ωραια λογια κοριτσι μου με εχεις συγκινησει κ ομως ετσι ειναι πιο πολυ πεισμωνεις..για αυτο και εγω εκανα 3 ετ μεσα σε 5 μηνες και δεν θα σταματαγα ποτε μα ποτε να προσπαθω..δεν υπαρχει περιπτωση να μη πετυχεις και δε στο λεω για να στο πω! Το εννοω και το πιστευω ..

Δεν ξέρω αν θα τα καταφέρω σίγουρα όμως θα το παλέψω όσο περνάει από το χέρι μου για να τα έχω πάνω από όλα καλά έγω με τον εαυτό μου.....για να μην με κατηγορήσω ποτέ (όταν δεν θα μπορώ πια λόγω ηλικίας)ότι δεν προσπάθησα και δεν εξάντλησα όλες μου τις πιθανότητες.

@Ριρίκα έχουμε μιλήσει στο παρελθόν θυμάμαι και το δικό σου γολγοθά και σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου αυτή να είναι η τελευταία και τυχερή σου προσπάθεια. Με το καλό σε λίγες μέρες να μας ανακοινώσεις τα ευχάριστα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Taggeris μου τώρα διάβασα τα νέα σου. Εγώ πιστεύω πολύ στην δύναμη που έχει η θέληση και πιστεύω πολύ σε εσένα κορίτσι μου. Το ξέρω ότι θα τα καταφέρεις! Κοίτα μόνο μπροστά! Σίγουρα δεν μπορώ να καταλάβω ακριβώς πως νιώθεις όμως ξέρω πως είναι να βιώνεις την απώλεια και μάλιστα σε κάτι που επιθυμείς με όλη σου την ψυχή. Θέλω μέσα από την καρδιά μου να σου ευχηθώ από εδώ και πέρα να έχεις μόνο χαρές στη ζωή σου! Και σε όλα τα κορίτσια που δίνεται όλο σας το είναι για να γίνεται μανουλες. Πόσο πολύ το αξίζετε! Η Παναγία να γεμίσει τις αγκαλιές σας με μωράκια!💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@dimsea τα λες πολύ ωραία κοπέλα μου... μπράβο για την ψυχική δύναμη που έχεις..να είσαι σίγουρη ότι θα τα καταφέρεις 💪💪 σας νιώθω τόσο πολύ κορίτσια μου...το πέρασα όλο αυτό προσπαθώντας 5 χρόνια κ να που στο τέλος δικαιώθηκα όπως θα δικαιωθείτε όλες...θα σας μεταφέρω σε λίγο το κείμενο που έγραψα στη γιορτή της μητέρας..

@Taggeris τα λόγια είναι περιττά..ότι κ να σου πω θα είναι λίγο.. φαντάζομαι ότι έψαξες γιατί σου συμβαίνουν τόσες βιοχημικές κ θα κάνατε κ καρυότυπο, όμως κάπου θα βρίσκεται η εξήγηση..σου στέλνω μια μεγάλη αγκαλιά 🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας θυμίζω το παρακάτω για να μην χάνει καμία τις ελπίδες της...σας φιλώ!!

Μετά από 5 χρόνια προσπαθειών, μια βιοχημική από την 1η σπερματεγχυση, μια παλλινδρομη από φυσική σύλληψη, 4 αποτυχημένες σπερματεγχυσεις, ένα χειρουργείο, μια εξωσωματική με 2 εμβρυομεταφορες, πολύ κλάμα, πόνο, απογοήτευση κ χάνοντας μέσα σε όλα αυτά τον εαυτό μου, κατάφερα να γίνω μανούλα κ να γιορτάζω για 2η χρονιά φέτος... ακούγοντας την μικρή να με φωνάζει μαμάκα κ να με ξυπνάει με χάδια!!!για άλλες μπορεί να φαίνονται πολλά όλα αυτά, για άλλες λίγα..αυτό που μετράει είναι η προσπάθεια!!μην την εγκαταλείπετε ποτέ... εύχομαι να μη ξυπνήσει πότε ξανά, καμιά γυναίκα αυτή τη μέρα κ να βλέπει την άδεια της αγκαλιά...μακάρι για όλες να είναι πιο εύκολος αυτός ο δρόμος.. γιατί γινόμαστε μανουλες από την πρώτη φορά που νοσταλγούμε το πολυπόθητο θετικό τεστ κ ελπίζουμε στο θαύμα!!έτσι κ εγώ έγινα μαμά 6 χρόνια πριν γεννήσω!! χρόνια πολλά σε όλες τις μανουλες του κόσμου κ ειδικά σ' αυτές που το πάλεψαν κ το νοσταλγησαν με όλη τη δύναμη της καρδιάς τους!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η Smurf88 είπε:

Σας θυμίζω το παρακάτω για να μην χάνει καμία τις ελπίδες της...σας φιλώ!!

Μετά από 5 χρόνια προσπαθειών, μια βιοχημική από την 1η σπερματεγχυση, μια παλλινδρομη από φυσική σύλληψη, 4 αποτυχημένες σπερματεγχυσεις, ένα χειρουργείο, μια εξωσωματική με 2 εμβρυομεταφορες, πολύ κλάμα, πόνο, απογοήτευση κ χάνοντας μέσα σε όλα αυτά τον εαυτό μου, κατάφερα να γίνω μανούλα κ να γιορτάζω για 2η χρονιά φέτος... ακούγοντας την μικρή να με φωνάζει μαμάκα κ να με ξυπνάει με χάδια!!!για άλλες μπορεί να φαίνονται πολλά όλα αυτά, για άλλες λίγα..αυτό που μετράει είναι η προσπάθεια!!μην την εγκαταλείπετε ποτέ... εύχομαι να μη ξυπνήσει πότε ξανά, καμιά γυναίκα αυτή τη μέρα κ να βλέπει την άδεια της αγκαλιά...μακάρι για όλες να είναι πιο εύκολος αυτός ο δρόμος.. γιατί γινόμαστε μανουλες από την πρώτη φορά που νοσταλγούμε το πολυπόθητο θετικό τεστ κ ελπίζουμε στο θαύμα!!έτσι κ εγώ έγινα μαμά 6 χρόνια πριν γεννήσω!! χρόνια πολλά σε όλες τις μανουλες του κόσμου κ ειδικά σ' αυτές που το πάλεψαν κ το νοσταλγησαν με όλη τη δύναμη της καρδιάς τους!!

@dimsea @Smurf88 ειλικρινά με κάνατε να κλάψω να βγουν τα δάκρυα της απογοήτευσης και να κοιτάξω μπροστά. Σας ευχαριστώ που με κάνετε να νιωθω ότι δεν είμαι μόνη. Έχω κλείσει απέξω από όλο αυτό την οικογένεια μου, όλο λέω ποιο το νόημα να στεναχωριουνται δέκα από το να στεναχωριουνται μόνο δύο εγώ κι ο άντρας μου......μαζί σας η μοιρασιά είναι πιο εύκολη....μη σταματάτε να προσπαθείτε....καλό βράδυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Smurf88 ❤️💕❤️ δεν ...  καταλαβαίνεις πόσο με συγκίνησες!!! Να χαίρεσαι το θαύμα σου κορίτσι μου, να την καμαρώνεις και κάθε φορά που την κοιτάζεις να μην θυμάσαι τίποτε από όλα όσα σε πληγωσαν και σε έκαναν να κλαις, αν και ειμαι σίγουρη ότι αυτά σε πείσμωσαν περισσότερο και πλέον είναι να παράσημα σου! Να είσαι πάντα χαρούμενη και ευτυχισμένη με την οικογένεια σου σου εύχομαι και πολλά συγχαρητήρια για όλην αυτή σου τη δύσβατη διαδρομή!Έχεις τον απεριόριστο θαυμασμό και σεβασμό μου. Σε ευχαριστούμε πολύ γι αυτό που μοιράστηκες μαζί μας! ❤️💕❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Smurf88 είπε:

Σας θυμίζω το παρακάτω για να μην χάνει καμία τις ελπίδες της...σας φιλώ!!

Μετά από 5 χρόνια προσπαθειών, μια βιοχημική από την 1η σπερματεγχυση, μια παλλινδρομη από φυσική σύλληψη, 4 αποτυχημένες σπερματεγχυσεις, ένα χειρουργείο, μια εξωσωματική με 2 εμβρυομεταφορες, πολύ κλάμα, πόνο, απογοήτευση κ χάνοντας μέσα σε όλα αυτά τον εαυτό μου, κατάφερα να γίνω μανούλα κ να γιορτάζω για 2η χρονιά φέτος... ακούγοντας την μικρή να με φωνάζει μαμάκα κ να με ξυπνάει με χάδια!!!για άλλες μπορεί να φαίνονται πολλά όλα αυτά, για άλλες λίγα..αυτό που μετράει είναι η προσπάθεια!!μην την εγκαταλείπετε ποτέ... εύχομαι να μη ξυπνήσει πότε ξανά, καμιά γυναίκα αυτή τη μέρα κ να βλέπει την άδεια της αγκαλιά...μακάρι για όλες να είναι πιο εύκολος αυτός ο δρόμος.. γιατί γινόμαστε μανουλες από την πρώτη φορά που νοσταλγούμε το πολυπόθητο θετικό τεστ κ ελπίζουμε στο θαύμα!!έτσι κ εγώ έγινα μαμά 6 χρόνια πριν γεννήσω!! χρόνια πολλά σε όλες τις μανουλες του κόσμου κ ειδικά σ' αυτές που το πάλεψαν κ το νοσταλγησαν με όλη τη δύναμη της καρδιάς τους!!!

Τι να πω τώρα ότι δεν συγκινήθηκα; Τι όμορφα λόγια ψυχής είναι αυτά που βγαίνουν από μέσα σου..... Πραγματικά μόνο εδώ θα μπορούσες να διαβάζεις τέτοιες ιστορίες και τόσο όμορφα λόγια. Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για τη συμπαράσταση και για τα μηνύματά σου. θα ήθελα και εγώ να ακολουθήσω το παράδειγμά σου και να κάνω την ανατροπή Αλλά αυτό φαντάζει τόσο μακρινό όνειρο πια.... Είμαι ήρεμη και χαλαρή Αν και το πρωί ταράχτηκα πάρα πολύ μπορώ να πω δεν μπορώ να πω βέβαια ότι τρέφω ελπίδες... Ωστόσο νιώθω βαριά μέσα μου και μία τεράστια απογοήτευση και κούραση θέλω μόνο να πάρω τον άνθρωπό μου και να φύγουμε να εξαφανιστούμε.... Να αφεθώ στην αγκαλιά του στην αγάπη του και να τα ξεχάσω όλα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Kikip κοριτσάκι μου δυστυχώς είμαστε πολλές αυτές των οποίων ο δρόμος δεν είναι σπαρμένος με ροδοπέταλα και χρειάζεται πολύ θάρρος, δύναμη και κουράγιο για να φτάσουμε στο στόχο μας. Σκέψου ότι εδώ, σε αυτό το φόρουμ εννοώ, δεν είναι ούτε το 1/10 από όσες παλεύουν για το πολυπόθητο εκεί έξω.... αυτό το κατάλαβα από την πρώτη μου επίσκεψη στον εξωσωματικο και το έχω πει χιλιάδες φορές. Μακάρι όλες να μπορούσαμε να δώσουμε κουράγιο σε όλες.... στα εκατομμύρια των γυναικών που παλεύουν εκεί έξω με το τέρας της υπογονιμοτητας (για τον οποιονδήποτε λόγο) το οποίο γνωρίζουμε καλά! Είναι μια λιτρωση το να είμαστε εδώ και να μοιραζόμαστε σκέψεις και συναισθήματα χωρίς φόβο ή ντροπή. Είμαστε εδώ όλες μας ακριβώς γι αυτό.... καλώς ή κακώς η εξωσωματική θεωρείται ταμπού στον έξω κόσμο αν και πολλοί το παίζουν κουλ! Και η απογοήτευση που λες και τα δάκρυα και η "οργή" ή η "αγανάκτηση" πολλές φορές μέρος όλου αυτού είναι δεν χρειάζεται να το κρύβουμε.... φεύγουν όμως όλα όταν απλά σκέφτεσαι αυτό για το οποίο παλεύεις. Ούτε εσύ να σταματήσεις να προσπαθείς ούτε καμία μας. Θα τα καταφέρουμε κορίτσια.... κι αν όχι τουλάχιστον θα έχουμε την ηθική ικανοποίηση ότι το παλέψαμε και δεν μείναμε με τα χέρια σταυρωμένα! Για όσο μπορούμε και αντέχουμε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 12/7/2020 at 10:13 ΠΜ, ο/η Sweetie79 είπε:

Κατάλαβα.. έχεις κάποιο θέμα θρομβοφιλιας ή τις κάνεις προληπτικά? 

Είμαι ετεροζυγωτης σε ένα γονίδιο,(γλυκοπρωτεΐνη). Ο αιματολογος μου είπε δεν υπάρχει θέμα αιματολογικό να τις κάνεις  το ίδιο κ ο εξωσωματικος μου ο γυναικολόγος ομως μου λέει πως πρέπει κ αφου δεν επηρεάζει πουθενά κ για να αποκλείσω κάθε ενδεχόμενο τις κάνω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Deni22 είπε:

Είμαι ετεροζυγωτης σε ένα γονίδιο,(γλυκοπρωτεΐνη). Ο αιματολογος μου είπε δεν υπάρχει θέμα αιματολογικό να τις κάνεις  το ίδιο κ ο εξωσωματικος μου ο γυναικολόγος ομως μου λέει πως πρέπει κ αφου δεν επηρεάζει πουθενά κ για να αποκλείσω κάθε ενδεχόμενο τις κάνω!!

 Τι κάνεις κορίτσι; Αργούν να εμφανιστούν τα μηνύματά σου και τα έχασα. Είσαι έγκυος;;;;

Θυμάμαι ξεκίνησες με χαμηλή χοριακή και είχες απογοητευτεί. Πώς εξελίχθηκε; Από ότι καταλαβαίνω τέλεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Antelope είπε:

 Τι κάνεις κορίτσι; Αργούν να εμφανιστούν τα μηνύματά σου και τα έχασα. Είσαι έγκυος;;;;

Θυμάμαι ξεκίνησες με χαμηλή χοριακή και είχες απογοητευτεί. Πώς εξελίχθηκε; Από ότι καταλαβαίνω τέλεια!

Ως ώρας έχω δει σάκο κ λεκιθικο σάκο κ κάτι αναβοσβηνε ο γιατρός είπε ότι είναι η ερχόμενη καρδούλα!! Σάββατο πρωί έχω υπέρηχο κ ελπίζω να πάνε όλα καλά.ειμαι λίγο συγκρατημένη ακόμα! όσες έχουμε περάσει δύσκολα μετά αποβολές πιστεύω ότι ποτέ δεν ήμαστε χαλαρές όπως την πρώτη φορά.τουλαχιστον εγω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Deni22 είπε:

Ως ώρας έχω δει σάκο κ λεκιθικο σάκο κ κάτι αναβοσβηνε ο γιατρός είπε ότι είναι η ερχόμενη καρδούλα!! Σάββατο πρωί έχω υπέρηχο κ ελπίζω να πάνε όλα καλά.ειμαι λίγο συγκρατημένη ακόμα! όσες έχουμε περάσει δύσκολα μετά αποβολές πιστεύω ότι ποτέ δεν ήμαστε χαλαρές όπως την πρώτη φορά.τουλαχιστον εγω

Με το καλό κορίτσι μου εύχομαι να συνεχίσουν όλα καλά!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Ριρίκα είπε:

Έχω ταυτιστεί με όσα γράφεις κορίτσι μου...ξεκίνησα στα 38 μου πιστεύοντας ότι θα είναι για μένα κάτι εύκολο...Έχω φτάσει στα 41 μου και παλεύω ακόμη!!! Την Τρίτη θα πάω για εμβρυομεταφορά της 5ης μου προσπάθειας (όλες με διέγερση) και μακάρι να είναι η τελευταία μου και τυχερή...το ίδιο εύχομαι σε όλες σας κορίτσια, με δύναμη, πίστη και αισιοδοξία μέχρι να τα καταφέρουμε!!! ❤❤😗😗😗

Εύχομαι αυτή τη φορά να τα καταφέρεις και η προσπάθειά σου να έχει αίσιο τέλος με το καλό κορίτσι μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα δικά μου νέα: πήγα τη Δευτέρα για υπέρηχο και είδαμε 2 σάκους! 5 εβδομάδων και ενδομήτριοι. Στον έναν αχνοφαινόταν μια απειροελάχιστη κουκίδα. Θα πήγαινα σε 10 μέρες να δούμε την εξέλιξη και ίσως να ακούγαμε καρδιά/-ιές. Όμως εδώ και δύο μέρες έχω πολλά καφέ και ανησυχώ. Θα πάω εκτάκτως το απόγευμα να με δει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Antelope είπε:

Τα δικά μου νέα: πήγα τη Δευτέρα για υπέρηχο και είδαμε 2 σάκους! 5 εβδομάδων και ενδομήτριοι. Στον έναν αχνοφαινόταν μια απειροελάχιστη κουκίδα. Θα πήγαινα σε 10 μέρες να δούμε την εξέλιξη και ίσως να ακούγαμε καρδιά/-ιές. Όμως εδώ και δύο μέρες έχω πολλά καφέ και ανησυχώ. Θα πάω εκτάκτως το απόγευμα να με δει...

Πω πωωωωω!!! Κι άλλα δίδυμα!!! Με το καλό κορίτσι μου!!!! Όλα καλά θα είναι. Σχεδόν όλες είχαμε καφέ και αίμα. Να μας πεις το απόγευμα τα νέα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Antelope είπε:

Τα δικά μου νέα: πήγα τη Δευτέρα για υπέρηχο και είδαμε 2 σάκους! 5 εβδομάδων και ενδομήτριοι. Στον έναν αχνοφαινόταν μια απειροελάχιστη κουκίδα. Θα πήγαινα σε 10 μέρες να δούμε την εξέλιξη και ίσως να ακούγαμε καρδιά/-ιές. Όμως εδώ και δύο μέρες έχω πολλά καφέ και ανησυχώ. Θα πάω εκτάκτως το απόγευμα να με δει...

Όλα θα είναι καλά! Με ηρεμία και θετική σκέψη πάντα! 💜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...