Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 11 ώρες, ο/η Nefeliap είπε:

Ναι κοριτσακι μου σημερα πηγα πρωι πρωι ειχε τρελο κοσμο.ειδαμε 2 σακους ακουσαμε και 2 καρδιες ολα πολυ καλά ειπε.σε 2 βδομαδες ξανα και μετα αυχενικη.

Συγχαρητήρια κορίτσι μουυυυ!!!! Να έχεις μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη!!! [smilie=binkybaby.g:[smilie=binkybaby.g:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Ριρίκα είπε:

Εμένα την 9η μέρα ήταν 10 χιλ. ήδη...ποσο δηλ. θα έχει φτάσει στην 20η μέρα που θα γίνει η εμβρυομεταφορά! Αν παχύνει πολύ υπάρχει προβλημα;;

Εμένα την 11η μερα είχε πάχος 9,2χιλ και μου βάλανε εμβρυομεταφορα 16η μέρα. Πολύ νωρίς δηλαδη σε σχέση με όλες εσάς.

Αλλά τώρα που το λες, επειδή έπεφτε Σάββατο με ρώτησε αν με βολεύει ή αν θέλω τη Δευτέρα! Κουλό λίγο αλλά δείχνει ότι μπορούν να το ελέγξουν όπως θέλουν. Υποψιάζομαι ότι μπορεί το ιδανικό να έπεφτε Κυριακή και για αυτό μου εδωσε την επιλογή.

Τέλος πάντων ευτυχώς πήγε καλά

Τώρα που σου βρήκαν 10χιλ σου ξεκινησαν προγεστερόνη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Taggeris μου δεν ξέρω τι να σου πω, πραγματικά. Λυπάμαι για όλο αυτό που περνάς. Εύχομαι μόνο να εκτιναχθεί αύριο και να μπεις κι εσύ στο top10 των ανατροπών!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Antelope είπε:

@Taggeris μου δεν ξέρω τι να σου πω, πραγματικά. Λυπάμαι για όλο αυτό που περνάς. Εύχομαι μόνο να εκτιναχθεί αύριο και να μπεις κι εσύ στο top10 των ανατροπών!!

Μακάρι κορίτσι μου όσο ζω ελπίζω Η ελπίδα πεθαίνει τελευταία...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Antelope είπε:

Εμένα την 11η μερα είχε πάχος 9,2χιλ και μου βάλανε εμβρυομεταφορα 16η μέρα. Πολύ νωρίς δηλαδη σε σχέση με όλες εσάς.

Αλλά τώρα που το λες, επειδή έπεφτε Σάββατο με ρώτησε αν με βολεύει ή αν θέλω τη Δευτέρα! Κουλό λίγο αλλά δείχνει ότι μπορούν να το ελέγξουν όπως θέλουν. Υποψιάζομαι ότι μπορεί το ιδανικό να έπεφτε Κυριακή και για αυτό μου εδωσε την επιλογή.

Τέλος πάντων ευτυχώς πήγε καλά

Τώρα που σου βρήκαν 10χιλ σου ξεκινησαν προγεστερόνη;

Εμένα χθες 8η μέρα ήταν 10 και την Παρασκευή μάλλον έχω ωοληψια ! Πολύ είναι ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Tillandsia είπε:

Κορίτσια η χορική μου ειναι 36.94..

Ο γιατρός τι είπε; Χαμηλή αλλά θετική!! Καλούς διπλασιασμούς τώρα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Ο γιατρός τι είπε; Χαμηλή αλλά θετική!! Καλούς διπλασιασμούς τώρα!!!!

Περιμένω τηλ απ'το γιατρό δεν μηλησα ακόμα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Dim. είπε:

@Nefeliap Συγχαρητήρια 👏👏 Με το καλό μια καλή εγκυμοσύνη 🤰👣👣🤰

@Nefeliap Συγχαρητήρια!!! Διπλή χαρά! Διπλές ευχές! Να πάνε όλα τέλεια! Να έχεις μια όμορφη περίοδο εγκυμοσύνης! 🤰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η sova είπε:

Εμένα χθες 8η μέρα ήταν 10 και την Παρασκευή μάλλον έχω ωοληψια ! Πολύ είναι ?

Εσύ κάνεις διέγερση. Είσαι σούπερ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Tillandsia είπε:

Κορίτσια η χορική μου ειναι 36.94..

Χαιρόμαστε τώρα! Συγκρατημένα, αλλά χαιρόμαστε. Στις πόσες μέρες έκανες χοριακή και με τι έμβρυα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Antelope 2 έμβρυα βάλαμε 3ης ημερας.. πρώτη μου εξωσωματική ήταν..11η μέρα έκανα χοριακη..ακόμα δεν το πιστεύω..μηλησα με τον γιατρό μου είπε είναι θετική ξανά θα δούμε την Πέμπτη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Tillandsia είπε:

@Antelope 2 έμβρυα βάλαμε 3ης ημερας.. πρώτη μου εξωσωματική ήταν..11η μέρα έκανα χοριακη..ακόμα δεν το πιστεύω..μηλησα με τον γιατρό μου είπε είναι θετική ξανά θα δούμε την Πέμπτη..

Μια χαρα εισαι κοπελα μου να σου πανε ολα καλά ! Συγχαρητηρια!!ποιος ειναι ο γιατρος σου; Να λεμε για τις επιτυχιες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Tillandsia είπε:

Κορίτσια η χορική μου ειναι 36.94..

Μία χαρά είναι θετική τώρα πας για διπλασιασμους συγχαρητήρια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Tillandsia είπε:

@Antelope 2 έμβρυα βάλαμε 3ης ημερας.. πρώτη μου εξωσωματική ήταν..11η μέρα έκανα χοριακη..ακόμα δεν το πιστεύω..μηλησα με τον γιατρό μου είπε είναι θετική ξανά θα δούμε την Πέμπτη..

Μπράβο!!Καλούς διπλασιασμους!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η sova είπε:

Εμένα χθες 8η μέρα ήταν 10 και την Παρασκευή μάλλον έχω ωοληψια ! Πολύ είναι ?

Το ενδομήτριο παίζει ρόλο στην εμβρυομεταφορά, στην ωοληψία δεν μας πειράζει πόσο θα είναι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Tillandsia είπε:

Κορίτσια η χορική μου ειναι 36.94..

Συγχαρητήρια κορίτσι 🤰 Μια καλή και εύκολη εγκυμοσύνη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ κορίτσια..πάντα μου δώσατε δύναμη..γιατρός μου ήταν Τσάκος Ηλίας Embryoclinic @Nefeliap.. @Taggeris καλά αποτελέσματα για αύριο θετική σκέψη πάντα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Tillandsia είπε:

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ κορίτσια..πάντα μου δώσατε δύναμη..γιατρός μου ήταν Τσάκος Ηλίας Embryoclinic @Nefeliap.. @Taggeris καλά αποτελέσματα για αύριο θετική σκέψη πάντα..

Μπραβο στον Ηλια μπραβο κ σε σενα βεβαια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλησπέρα,έχω χάσει πολλά επεισόδια καθώς δεν μπαίνω συχνα λόγω φόρτου εργασίας... @Nefeliap τι τέλεια νέα είναι αυτά!!!! Μπραβο μπράβο μπράβο για την επιμονή σου, τη δύναμη σου, την θετική σου ενέργεια που γύρισε και σε έχει ανταμοιψει με τον καλύτερο τρόπο!!!σου εύχομαι όλα να πάνε καλά κ να κρατήσεις δύο υγειη μωράκια στην αγκαλιά σου! Τα δικά μου νέα είναι ότι έκανα το Σάββατο την εμβρυομεταφορά, 3 όμορφες βλαστοκυστες! Έχω άγχος,προσπαθώ για την ώρα και το διαχειριζομαι.. Δεν περνούν οι μέρες... Ελπιζω μέσα από τη παρέα σας να κυλισουν πιο εύκολα!!! Καλή δύναμη σε όλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Fay1982 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα,έχω χάσει πολλά επεισόδια καθώς δεν μπαίνω συχνα λόγω φόρτου εργασίας... @Nefeliap τι τέλεια νέα είναι αυτά!!!! Μπραβο μπράβο μπράβο για την επιμονή σου, τη δύναμη σου, την θετική σου ενέργεια που γύρισε και σε έχει ανταμοιψει με τον καλύτερο τρόπο!!!σου εύχομαι όλα να πάνε καλά κ να κρατήσεις δύο υγειη μωράκια στην αγκαλιά σου! Τα δικά μου νέα είναι ότι έκανα το Σάββατο την εμβρυομεταφορά, 3 όμορφες βλαστοκυστες! Έχω άγχος,προσπαθώ για την ώρα και το διαχειριζομαι.. Δεν περνούν οι μέρες... Ελπιζω μέσα από τη παρέα σας να κυλισουν πιο εύκολα!!! Καλή δύναμη σε όλες

Θα πάνε όλα καλά κοπέλα μου Εδώ είμαστε όλες Για να σου κρατήσουμε την πιο όμορφη παρέα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Tillandsia είπε:

@Antelope 2 έμβρυα βάλαμε 3ης ημερας.. πρώτη μου εξωσωματική ήταν..11η μέρα έκανα χοριακη..ακόμα δεν το πιστεύω..μηλησα με τον γιατρό μου είπε είναι θετική ξανά θα δούμε την Πέμπτη..

Συγχαρητήρια!! Καλούς διπλααιουσμους! Όλα καλά θα πάνε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Θα πάνε όλα καλά κοπέλα μου Εδώ είμαστε όλες Για να σου κρατήσουμε την πιο όμορφη παρέα...

Το ξέρω κορίτσι μου, όλες έχουμε τις ίδιες ανυσηχιες, τα ίδια άγχη, περνάμε τις ίδιες δυσκολίες κ κάνουμε τις ίδιες σκέψεις... Θα ήθελα τόσο πολύ να ακούσω αύριο από εσένα ένα νούμερο που θα έχει εκτοξευθεί!!! Θα περιμένουμε με αγωνία! Κ εμένα είναι η πέμπτη προσπάθεια, δύσκολη η αναμονή της... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 13/7/2020 at 5:47 ΜΜ, ο/η Tokyo είπε:

@Ριρίκα τώρα πθυ το θυμάμαι κ γω είχα κάνει κ tsh. Στον τελευταίο υπέρηχο τη μέρα της ωορρηξιας δλδ είχα 11.5 σχεδόν μετά κ γω δεν ξέρω αλλά αφού έπαιρνα χάπια λογικά παχύνε (;)

@Taggeris εύχομαι την ανατροπή! Να θυμήσω κ την @konstantinaVEπου πήρε 16 με βλαστοκυστη κ τώρα γεννάει αν δεν γέννησε ήδη! Δε θέλω να σου φουσκωνω τα μυαλά αλλά κράτα την ελπίδα... Ποτέ δεν ξέρεις! 

Κορίτσια, καλησπέρα! Αν και δεν έχω μπει στην ενότητα πολλές μέρες, είπα να σας απαντήσω. 
Είχα γύρω στα 18 ωάρια, πήραμε τα 10, γονιμοποιήθηκαν τα 9, και με προεμφυτευτική διάγνωση κατέληξαν βλαστοκύστες τα 4 και έβαλα τη 1 άριστη. Από την Παρασκευή κρατάω στα χέρια μου την μπεμπούλα μου, η οποί α αν εξαιρέσουμε ότι είναι τόσο υπναρού που δημιουργεί πρόβλημα στο θηλασμό, είναι μία κούκλα!!!! Σας στέλνω όλη τη θετική ενέργειά μου!!! 
Να ξέρετε, ότι την ώρα της εμβρυομεταφοράς, που μου έδωσαν τον υπέρηχο με τη βλαστοκύστη στον πυθμένα της μήτρας είπα "Αυτό είναι το παιδί μου!" και το πίστεψα και έγινε.!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα σε όλες. Η μικρή μου είναι σχεδόν 6 μηνών, θηλάζει αποκλειστικά και την προηγούμενη εβδομάδα ξεκινήσαμε τα φρουτάκια. Αρκετό καιρό πριν ξεκινήσουμε, κάθε φορά που μας έβλεπε να τρώμε, άπλωνε τα χεράκια και ανοιγοκλεινε το στόμα σαν να μασάει. Έδειχνε δηλαδή έτοιμη. Οι πρώτες μέρες πήγαν πολύ καλά, έτρωγε με τεράστια όρεξη και χαρά. Μέχρι τότε έκανε κακακια καθημερινά, ίσως και 2-3 φορές τη μέρα, με τη γνωστή υφή των μωρών που θηλάζουν. Αρχίσαμε με μπανάνα, έπειτα μήλο. Κατευθείαν σταμάτησε να ενεργείται, πέρασαν 4 μέρες όπου και σταμάτησε να τρώει. Δοκιμάσαμε ακτινίδιο και κόψαμε την μπανάνα για να λειτουργήσει το έντερο αλλά ούτε αυτό το ήθελε.  Ώσπου ξεκίνησε με παααρα πολύ κλάμα (έπειτα από 4 μέρες) να ενεργείται πολύ σκληρά κακά που είχαν βλεννη με αιμα. Πήρα πανικόβλητη την παιδίατρο και είπε να της βάλω βρεφικό υπόθετο. Εγώ το έβαζα, εκείνη το έσπρωχνε μαζί με σκληρά κακά και άπειρο κλάμα. Αυτό έγινε 3  φορές συνεχόμενα εκείνη τη μέρα. Είχε γίνει μούσκεμα στον ιδρώτα η καημένη, σφιγγοταν και έκλαιγε. Σπαραξε η καρδιά μου. Τελικά αποκοιμήθηκε στην αγκαλιά μου μέσα στα κλαματα.  Σήμερα, 2 μέρες μετά όπου πάλι δεν είχε ενεργηθει, έπειτα από συζήτηση με την παιδίατρο, της έβαλα ξανά υπόθετο. Μάλλον αντανακλαστικά, ξεκίνησε πάλι να σφίγγεται και να κλαίει, και έβγαλε πολύ λίγα κακα (όχι τόσο σκληρά) και μαζί και το υπόθετο. Για φρούτα ούτε λόγος. Βλέπει το κουτάλι και κλαίει. Η παιδίατρος λέει είναι συνηθισμένο, και ότι θα συνηθίσει το εντερακι της, αλλά ρε κορίτσια δεν αντέχω αυτό το κλάμα, της κόβεται η ανάσα και μου έρχεται να κλάψω και εγώ μαζί της. Φαίνεται να πονάει πάρα πολυ...Για το φαγητό είπε να μην την πιέζω, αλλά μου κάνει εντύπωση που ξεκίνησε με τόση χαρά να τρώει και ξαφνικά δεν θέλει ούτε μπουκιά. Είχαν και τα δικά σας μωράκια θέμα με το έντερο κατά την εισαγωγή των στερεών; Πώς το αντιμετωπίσατε;    Υ.Γ. λίγη μπανάνα που της έδωσα σε κομμάτι από το δικό μου χέρι, το έβαλε στο στόμα και το ρουφούσε. Blw φοβάμαι όπως πολύ να κάνω..Σε δύο μέρες ξεκινάμε δεύτερο γεύμα χορτοσουπα και όπως το πάει, αμφιβάλλω αν θα θελήσει να δοκιμάσει. Εάν έχετε συμβουλές για αυτό θα το εκτιμούσα πολύ. 
    • Γλυκια μου Λιλη!!!! ❤️ ποσο σε ευχαριστω!!!! 🥰 Δοξα το θεο πηγαν ολα τελεια!!! καλυτερα απ οτι ελπιζαμε...!!!  Να ειναι καλα και ο γιατρος μας φυσικα!!!! ελπιζω να συνεχισουμε ετσι και του χρονου να ειμαστε 3 ή 4!!! 🙏 με το καλο να περασουν οι μερες να μας πεις τα νεα σου!!!!! αγωνιουμε μαζι σου!!!! 🤗 Με ενα τεραστιο νουμερο χοριακης ευχομαι και γερα παιδακια στην αγκαλια σας!!! 🙏
    • Ναι φαίνεται ο γιατρος να ενδιαφέρεται για την ασθενή του κ να βλέπει κάθε περίπτωση διαφορετικά κ να μην κρατάει ένα πρωτόκολλο κ να το ακολουθεί σε ολες!! 
    • Σκεψου έχω τον φάκελο στο σπίτι κ δεν μπηκα σε πειρασμό να τον ανοίξω 😂😂😂
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...