Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις Just now, ο/η Sweetie79 είπε:

Να σου πω την αλήθεια δεν έχω επικοινωνήσει με αιματολογο ο γιατρός μου τις έδωσε, βασιζόμενος και στο ενημερωτικό που του είχα πάει από την αιματολογο!!! Λες να επικοινωνήσω μαζί της??? Εσύ έκανες εξέταση για το αντιφωσφολιπιδικό???? Αν δε κάνω λάθος τη Λ. έχεις.. 

Εγω επειδη δεν εμπιστευομαι γενικοτερα προτιμησα αιματολογο.το θεωρω πιο σωστο ο καθενας στην ειδικοτητα του και εξαλλου και ο γιατρος μου αυτο μου ειπε και της τηλεφωνησε και εκεινος μπροστα μου για να με εχει πιο στενα σεπαρακολουθηση..γιατι εκεινη δε δεχεται νεους ασθενεις απο Αθηνα.κανω προληπτικα τις αντιπηκτικες διοτι απο 6η βδομαδα εως 9η υπαρχει περιπτωση να σκασει μια «μαιευτικη θρομβοφιλια» ετσι την αναφερει και ας εχω κανει το πακετο της κληρονομικης και επικτητης πριν τη κυηση και ειμαι καθαρη.θα μου δωσει εξετασεις να επαναλαβω αν αυριο ακουσω καρδια(εχω τον πρωτο υπερηχο) και αναλογα το αποτελεσμα θα προχωρησουμε.προς το παρων με καλυπτουν στο θεμα αυτο..εως να κανω τον επανελεγχο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατάλαβα.. κι εγώ σε αυτήν είχα πάει τον Οκτώβριο.. απλά τώρα που έμεινα έγκυος δεν επικοινώνησα μαζί της.. απλά επειδή αγχώθηκα με τις ρινορραγιες τώρα σκεφτόμουν μήπως να την έπαιρνα τηλέφωνο... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Sweetie79 είπε:

Κατάλαβα.. κι εγώ σε αυτήν είχα πάει τον Οκτώβριο.. απλά τώρα που έμεινα έγκυος δεν επικοινώνησα μαζί της.. απλά επειδή αγχώθηκα με τις ρινορραγιες τώρα σκεφτόμουν μήπως να την έπαιρνα τηλέφωνο... 

Σε δεχτηκε και δε πας ;;εννοειται! Μα εκεινη πρεπει να σου πει πως θα προχωρησεις..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Nefeliap είπε:

Σε δεχτηκε και δε πας ;;εννοειται! Μα εκεινη πρεπει να σου πει πως θα προχωρησεις..

Ναι μάλλον θα καλέσω αύριο να κλείσω ραντεβού τηλεφωνικό. Σε ευχαριστώ πολύ!!! Για τη γλουτενη τι σου είπε μετά το τρίμηνο τρως κανονικά??? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Annie μου όπως το είπες, αδιαθέτησα νωρίτερα τελικά μετά την ωοληψία!!! Απλά με άγχωσε η ροή που είναι ασταμάτητη και σαν νερό! Μάλλον επειδή ο γιατρός μου δίνει αντιπηκτικές μετά την υπερδιέγερση που έπαθα. Θα με δει και αύριο και ελπίζω όλα να είναι καλά να ηρεμήσει το σύστημα για να δούμε πότε θα μου πει για εμβρυομεταφορά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Εφτασε η μερα λοιπον!! Καλη επιτυχια για αυριο ..να πανε ολα καλά!

Καλημέρα @Nefeliap έφτασε έφτασε η ώρα με περιμένουν αύριο το πρωί 😍Σε ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι να είσαι καλά 😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Tokyo καλημέρα είμαι στην αναζήτησή Καινούργιου γιατρου και θα ήθελα να μάθω για τον δικό σου κόστος νοσοκομείου και γιατρου και αν ξέρεις ποσό παίρνει για υστεροσκοπηση .δεν μπορούσα να σου στείλω πμ σορυ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Sweetie79 είπε:

Καλημέρα κορίτσια οι εγγυουλες κάνετε αντιπηκτικη αγωγή??? Εγώ κάνω Ivor και με έχει πιάσει μία ανησυχία γιατί ματώνει συνέχεια η μύτη μου και σε Ωριλα που πήγα μου είπε ότι πέρα από τις ορμόνες της εγκυμοσύνης επηρεάζουν και οι αντιπηκτικες.. τελικά αυτές τις ενέσεις μέχρι πότε τις κάνουμε?? 

Καλό βέβαια είναι να μιλήσεις και με την αιματολογο σου... Εγώ είχα αίματακι, όχι ροή και θυμόμουν ότι το είχα διαβάσει, οπότε είπα να στο στείλω.. 😉

20200712_124332.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Sweetie79 είπε:

Ναι μάλλον θα καλέσω αύριο να κλείσω ραντεβού τηλεφωνικό. Σε ευχαριστώ πολύ!!! Για τη γλουτενη τι σου είπε μετά το τρίμηνο τρως κανονικά??? 

Επειδη εχω το γονιδιο απλα και δεν θελουμε να «σκασει»στις κρισιμες αυτες βδομαδες(το οποιο ειναι χαμηλο το ποσοστο να γινει) θα συνεχισω τη διατροφη χωρις γλουτενη μεχρι και την 12η βδομαδα.Μετα θα μπορω πλεον να τρωω οτι θελω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Katerina32 είπε:

Καλό βέβαια είναι να μιλήσεις και με την αιματολογο σου... Εγώ είχα αίματακι, όχι ροή και θυμόμουν ότι το είχα διαβάσει, οπότε είπα να στο στείλω.. 😉

20200712_124332.jpg

Σε ευχαριστώ πολύ.. το θέμα ειναι ότι πήγα σε Ωριλα την Πέμπτη και μου έδωσε μια αλοιφή να βάζω αλλά αντί να βοηθήσει μου φαίνεται χειροτερεύει.. ματώνει σχεδόν κάθε μέρα. Εσύ είχες συχνά??? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Επειδη εχω το γονιδιο απλα και δεν θελουμε να «σκασει»στις κρισιμες αυτες βδομαδες(το οποιο ειναι χαμηλο το ποσοστο να γινει) θα συνεχισω τη διατροφη χωρις γλουτενη μεχρι και την 12η βδομαδα.Μετα θα μπορω πλεον να τρωω οτι θελω..

Και μένα έτσι μου είχε γράψει.. αλλά κουράστηκα λίγο.. όλο τυρόπιτες βλέπω μπροστά μου 🙄🙄Δηλαδή μετά τρώμε κανονικά χωρίς περιορισμό???? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Sweetie79 είπε:

Και μένα έτσι μου είχε γράψει.. αλλά κουράστηκα λίγο.. όλο τυρόπιτες βλέπω μπροστά μου 🙄🙄Δηλαδή μετά τρώμε κανονικά χωρίς περιορισμό???? 

Δε τολμαω να παραβλεψω ,αλλα δε με νοιαζει κιολας μια ιδεα ειναι..εχασα και 3 κιλα γιατί δε τρωω τα χαΖοψωμα κλπ.αλλα μετά την 12η  θα τρως οτι θελεις ναιιι!!!Βεβαια δεν θα πλακωθεις κιολας με τη μια ..σιγα σιγα , θα κατσει η τυροπιτα τουβλο στο στομαχι χαχΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Δε τολμαω να παραβλεψω ,αλλα δε με νοιαζει κιολας μια ιδεα ειναι..εχασα και 3 κιλα γιατί δε τρωω τα χαΖοψωμα κλπ.αλλα μετά την 12η  θα τρως οτι θελεις ναιιι!!!Βεβαια δεν θα πλακωθεις κιολας με τη μια ..σιγα σιγα , θα κατσει η τυροπιτα τουβλο στο στομαχι χαχΑ

Χαχαχα εννοείται σιγά σιγά!!!! Κι εγώ δεν είχα θέμα μέχρι τώρα και φαντάσου την είχα κόψει από τον Οκτώβριο.. μου φαίνεται έφαγα το βόδι και κόλλησα στην ουρά 😂😂.Τέλος πάντων δε θέλω να γκρινιάζω να πάνε όλα καλά μόνο με τα μωράκια!!! Σε ευχαριστώ 😘😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Katerinaki83 είπε:

@Tokyo καλημέρα είμαι στην αναζήτησή Καινούργιου γιατρου και θα ήθελα να μάθω για τον δικό σου κόστος νοσοκομείου και γιατρου και αν ξέρεις ποσό παίρνει για υστεροσκοπηση .δεν μπορούσα να σου στείλω πμ σορυ.

Καλημέρα! Ο γιατρός μου λέγεται παρτσινεβελος Γιώργος και είναι στο μητέρα. Όλη μαζί ή εξωσωματική είναι 2.700. Φυσικά ίσως ανάλογα την περίπτωση να υπάρξει κάποια διαφορά. Για υστεροσκοπηση δεν ξέρω, ευτυχώς δεν χρειάστηκε να κάνω...

Έχει ιατρείο στο Μαρούσι. Εγώ είμαι πολύ ευχαριστημένη κ εδώ είναι κ άλλα κορίτσια στο γιατρό αυτό κ μπορούν να σου πουν άποψη @lactaki @ioannastr @wild lavender. Είναι κ άλλες αλλά βάζω μερικές ενδεικτικά!

Σου επισυνάπτω την κάρτα του από το μητέρα 

https://www.mitera.gr/doctor/partsinevelos-georgios/

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sweetie79 είπε:

Σε ευχαριστώ κοριτσάκι μου, αγχώθηκα στην αρχή αλλά μετά ηρέμησα και σκέφτηκα πιο λογικά.. ένα φτερνισμα είναι εάν φοβόμαστε κι αυτό πως θα βγει πέρα μέχρι να γεννησουμε!!! 

Μπήκες στο μήνα σου, μπράβο πολύ χαίρομαι για σένα.. θυμάμαι τις αγωνίες σου με την κυστική ίνωση!!! Αντε με το καλό να έρθει το μπεμπακι σου 😘😘😘

Σ ευχαριστώ πολύ γλυκιά μου!!!!!! Γενικά σε όλη την εγκυμοσύνη το άγχος καραδοκεί... Ειδικά για εμάς όλες που προσπαθήσαμε με αυτόν τον τρόπο κ έχουμε δυσκολεύει τόσα χρόνια..... Εγώ αγχώνομαι κ κλαίω με το παραμικρό... Να σκεφτείς στον προηγούμενο υπερηχο είδαμε ότι η "σβούρα" μας  τυλιχτηκε με το λώρο της.... Κ μ είπε η γιατρος δε μας νοιάζει καν για τώρα στη γέννα πρέπει να το ξέρουμε μόνο αν δούμε ότι βασανίζεται να βγει.... Εγώ είχα τρελαθεί μην μ πνίγει... Κλάμα αααααα!!!!!!! Το 90% των εμβρύων τυλίγεται.... Κ εγώ εκεί τα δικά μου χιχιχιιχχι..... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η ntinaki88 είπε:

Σ ευχαριστώ πολύ γλυκιά μου!!!!!! Γενικά σε όλη την εγκυμοσύνη το άγχος καραδοκεί... Ειδικά για εμάς όλες που προσπαθήσαμε με αυτόν τον τρόπο κ έχουμε δυσκολεύει τόσα χρόνια..... Εγώ αγχώνομαι κ κλαίω με το παραμικρό... Να σκεφτείς στον προηγούμενο υπερηχο είδαμε ότι η "σβούρα" μας  τυλιχτηκε με το λώρο της.... Κ μ είπε η γιατρος δε μας νοιάζει καν για τώρα στη γέννα πρέπει να το ξέρουμε μόνο αν δούμε ότι βασανίζεται να βγει.... Εγώ είχα τρελαθεί μην μ πνίγει... Κλάμα αααααα!!!!!!! Το 90% των εμβρύων τυλίγεται.... Κ εγώ εκεί τα δικά μου χιχιχιιχχι..... 

Πόσο σε καταλαβαίνω!!!! Όντως δε σταματάει το άγχος ποτέ!!!!! Από υπέρηχο σε υπέρηχο με μία αγωνία μόνιμη!!!! 

Ο γιατρός σου έλεγε να μην αγχώνεσαι κι εσύ αγχωνοσουν... κάτι μου θυμίζει.. νομίζω οι περισσότερες κοπέλες από εδώ μέσα την ίδια αντίδραση θα είχαμε!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sweetie79 είπε:

Πόσο σε καταλαβαίνω!!!! Όντως δε σταματάει το άγχος ποτέ!!!!! Από υπέρηχο σε υπέρηχο με μία αγωνία μόνιμη!!!! 

Ο γιατρός σου έλεγε να μην αγχώνεσαι κι εσύ αγχωνοσουν... κάτι μου θυμίζει.. νομίζω οι περισσότερες κοπέλες από εδώ μέσα την ίδια αντίδραση θα είχαμε!!!! 

Καλέ ναι εδώ διάβασα ότι δεν είναι άξιο άγχους αυτό το θέμα.... Και παρ όλα αυτά εγώ έκλαιγα όλη μέρα.... Όταν δε άρχισε κι ο λοξυγκας.... Εκεί να δεις πανικό...... Γτ έχει λοξυγκα το μωρό μήπως φταίει ο λωρος κλπ κλπ τελικά και γιατρός και μαία και γνωστές κ φίλες μ είπαν ότι όλα τα μωρα πρπει να έχουν λοξυγκα στην κοιλίτσα μέσα...... Δείχνει υγεία!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η ntinaki88 είπε:

Καλέ ναι εδώ διάβασα ότι δεν είναι άξιο άγχους αυτό το θέμα.... Και παρ όλα αυτά εγώ έκλαιγα όλη μέρα.... Όταν δε άρχισε κι ο λοξυγκας.... Εκεί να δεις πανικό...... Γτ έχει λοξυγκα το μωρό μήπως φταίει ο λωρος κλπ κλπ τελικά και γιατρός και μαία και γνωστές κ φίλες μ είπαν ότι όλα τα μωρα πρπει να έχουν λοξυγκα στην κοιλίτσα μέσα...... Δείχνει υγεία!!!! 

Αχ το άγχος δεν σταματάει ποτέ !!! Και όταν γεννήσεις να δεις ...

με το καλό το μπεμπέ αγάπη μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Papadakis είπε:

Αχ το άγχος δεν σταματάει ποτέ !!! Και όταν γεννήσεις να δεις ...

με το καλό το μπεμπέ αγάπη μου 

Σ ευχαριστώ πολύ γλυκιά μου!!!!! Να γεννηθεί θέλω κ μετά θα το διαχειριστω!!!!!! Μέχρι να γεννηθεί φοβάμαι.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η ntinaki88 είπε:

Σ ευχαριστώ πολύ γλυκιά μου!!!!! Να γεννηθεί θέλω κ μετά θα το διαχειριστω!!!!!! Μέχρι να γεννηθεί φοβάμαι.... 

Έτσι νομίζεις χαχαχα χειρότερα είναι εκεί κάνεις σαν τρελή....

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η ntinaki88 είπε:

Σ ευχαριστώ πολύ γλυκιά μου!!!!! Να γεννηθεί θέλω κ μετά θα το διαχειριστω!!!!!! Μέχρι να γεννηθεί φοβάμαι.... 

Όλα θα πάνε κάλα !!!!!! Να μην φοβάσαι Τίποτα έφτασες στο τέλος 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Sunshine 88 είπε:

Έτσι νομίζεις χαχαχα χειρότερα είναι εκεί κάνεις σαν τρελή....

 

Αχ ποσό δίκιο έχεις .... άσε θα μας πουν σε λίγο καίριο 😂😂😂😂😂δεν σταματάει ποτέ άγχος 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

Καλημέρα! Ο γιατρός μου λέγεται παρτσινεβελος Γιώργος και είναι στο μητέρα. Όλη μαζί ή εξωσωματική είναι 2.700. Φυσικά ίσως ανάλογα την περίπτωση να υπάρξει κάποια διαφορά. Για υστεροσκοπηση δεν ξέρω, ευτυχώς δεν χρειάστηκε να κάνω...

Έχει ιατρείο στο Μαρούσι. Εγώ είμαι πολύ ευχαριστημένη κ εδώ είναι κ άλλα κορίτσια στο γιατρό αυτό κ μπορούν να σου πουν άποψη @lactaki @ioannastr @wild lavender. Είναι κ άλλες αλλά βάζω μερικές ενδεικτικά!

Σου επισυνάπτω την κάρτα του από το μητέρα 

https://www.mitera.gr/doctor/partsinevelos-georgios/

Σε ευχαριστώ πολύ και βλέπω όλες μείνατε έγκυος .ναι θα κάνω μια επίσκεψη μαζί του .εκεινος ξέρεις προτιμάει να βάζει κατεψυγμένα ;η πάει ανα περίπτωση ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Taggerisπου εισαι κοπελα μου πως νοιωθεις ; Εχεις συμπτωματα καθολου ; Οχι οτι εχουν σημασια απλα ετσι ρωταω.. αντιστροφη μετρηση τωρα και ο θεος βοηθος!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η kaounmar είπε:

Annie μου όπως το είπες, αδιαθέτησα νωρίτερα τελικά μετά την ωοληψία!!! Απλά με άγχωσε η ροή που είναι ασταμάτητη και σαν νερό! Μάλλον επειδή ο γιατρός μου δίνει αντιπηκτικές μετά την υπερδιέγερση που έπαθα. Θα με δει και αύριο και ελπίζω όλα να είναι καλά να ηρεμήσει το σύστημα για να δούμε πότε θα μου πει για εμβρυομεταφορά!

Άντε ωραία κοριτσάκι μου!! Θα ξεπρηστεις τώρα και θα ηρεμήσεις!! Περιμένουμε τα νέα σου αύριο!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...