Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 4 ώρες, ο/η Dim. είπε:

Λοιπόν τα νέα είναι 4-στα 3 γονιμοποίηθηκαν και πάμε για έμβρυομεταφορά την Δευτέρα 13-7- εύχομαι να είναι τυχερό το 😂13😂 Ο εμβρυολογος είναι πολύ ευχαριστημένος γιατί και η σημερινές εξετάσεις βγήκαν πολύ καλές και ο θεός βοηθός 😍👏☑️

Μπράβο κορίτσι μου!!! Καλή εμφυτευση να έχεις και με μια τεράστια Χοριακη!!! Το 13 εγώ το έχω για γουρι! Χιιχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marakipap είπε:

Πήρα το αποτέλεσμα της εξωσωματικής. Χοριακη 11.επανάληψη δεύτερα με πολύ λίγες από ο.τι πιστεύω πιθανότητες 

Τι έχεις βάλει και πότε ήταν η ετ σου?

Από 5-25 είναι "γκρίζα" ζώνη αλλά θεωρείται εγκυμοσύνη και έχει πιθανότητες να προχωρήσει κάτι που έχει συμβεί πολλές φορές.

Χρειάζεται να κάνεις υπομονή ως τη Δευτέρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ για το κουράγιο που μου δίνεις.  Έβαλα 4 έμβρυα 3ημερων.ειμαι 43 στα 44. Δε ξέρω μάλλον η ποιότητα των ωαρίων μου θα φταίει. Μακάρι να πάει καλά αλλά δε μου έδωσε πάνω από 2% πιθανότητα....Μακάρι να γίνει.εκανα εμβρυομεταφορα 30/6 κ σήμερα χοριακη μήπως τελικά ήταν νωρίς? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η marakipap είπε:

Ευχαριστώ για το κουράγιο που μου δίνεις.  Έβαλα 4 έμβρυα 3ημερων.ειμαι 43 στα 44. Δε ξέρω μάλλον η ποιότητα των ωαρίων μου θα φταίει. Μακάρι να πάει καλά αλλά δε μου έδωσε πάνω από 2% πιθανότητα....Μακάρι να γίνει.εκανα εμβρυομεταφορα 30/6 κ σήμερα χοριακη μήπως τελικά ήταν νωρίς? 

Από τις λίγες γνώσεις που έχω τα 3ων ημερών θέλουν 14 ημέρες για χοριακη κι εσύ έκανες στην 11η.Ο γιατρός τόσο νωρίς σου είπε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σήμερα μου είπε.το παίρνει από τη μέρα ωοληψιας φαίνεται. Τι να πω...Ας περιμένουμε κ τη Δευτέρα.μια μέρα ακόμη υπομονή.εσυ τι λες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σήμερα μου είπε.το παίρνει από τη μέρα ωοληψιας φαίνεται. Τι να πω...Ας περιμένουμε κ τη Δευτέρα.μια μέρα ακόμη υπομονή.εσυ τι λες? Ένα πράγμα με φοβίζει. Το εξωμητριο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η marakipap είπε:

Σήμερα μου είπε.το παίρνει από τη μέρα ωοληψιας φαίνεται. Τι να πω...Ας περιμένουμε κ τη Δευτέρα.μια μέρα ακόμη υπομονή.εσυ τι λες? Ένα πράγμα με φοβίζει. Το εξωμητριο

Η μέρα ωοληψιας δεν έχει καμμία σχέση με το μέτρημα για την ετ.

Ακόμη και έβγαινε αρνητική θα σου έλεγα και πάλι κάνε χοριακη τη σωστή μέρα.

Θα σου επιβεβαιώσουν κι άλλες κοπέλες που έχουν βάλει 3ων ημερών.

Τώρα τη σχέση της χοριακης με το εξωμήτριο δεν την ξέρω, δεν έχω ακούσει κάτι αντίστοιχο.

Αυτό που σου έγραψα όμως ότι πολύ χαμηλές χοριακες έχουν εξελιχθεί καλά ισχύει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marakipap είπε:

Σήμερα μου είπε.το παίρνει από τη μέρα ωοληψιας φαίνεται. Τι να πω...Ας περιμένουμε κ τη Δευτέρα.μια μέρα ακόμη υπομονή.εσυ τι λες?

Κι εμένα με έμβρυα 3ων ημερών 11 μέρες μετά την ΕΤ μου είχε πει για χοριακή και μάλιστα επειδή από όσα διάβαζα νόμιζα ότι μπερδέυτηκε η βοηθός του την είχα πάρει τηλέφωνο και μου είπε: υπολογίζουμε από τη μέρα της ωοληψίας...28/05 την είχα κάνει εγώ και 11/06 μου είχε βάλει χοριακή. Δλδ 28 έως 31 που πάει ο Μαίος 3 μέρες + 11=14. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έτσι υπολογίζουν και στο δικό μου κέντρο. 14 μέρες μετά την ωοληψια στο φρέσκο κύκλο. Που σημαίνει μετά την ΕΤ: 11 μέρες για έμβρυα 3 ημερών και 9 ημέρες για βλαστοκυστες. 

@marakipap αν δεν εχεις θεμα με τις σαλπιγγες θεωρώ ότι είναι απειροελάχιστη η πιθανότητα για εξωμήτριο που θα ήταν και το χειρότερο σενάριο. 

Η αλήθεια είναι ότι δεν είναι η καλύτερη τιμή για να ξεκινήσεις αλλά υπάρχει ισχυρό ενδεχόμενο να προχωρήσει καλά.

Σου το εύχομαι κορίτσι μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια οι εγγυουλες κάνετε αντιπηκτικη αγωγή??? Εγώ κάνω Ivor και με έχει πιάσει μία ανησυχία γιατί ματώνει συνέχεια η μύτη μου και σε Ωριλα που πήγα μου είπε ότι πέρα από τις ορμόνες της εγκυμοσύνης επηρεάζουν και οι αντιπηκτικες.. τελικά αυτές τις ενέσεις μέχρι πότε τις κάνουμε?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Dim. είπε:

Καλημέρα κορίτσια κάνει κάποια κοπέλα τις Ivor τις ενέσεις.... Σας πονάει τόσο πολύ και εσάς?? 

Καλημέρα κορίτσι μου εγώ κάνω ivor.. ναι με πονάνε κι εμένα.. κυρίως όταν μπαίνει το φάρμακο. Επειδή δε θυμάμαι είσαι έγκυος?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sweetie79 είπε:

Καλημέρα κορίτσια οι εγγυουλες κάνετε αντιπηκτικη αγωγή??? Εγώ κάνω Ivor και με έχει πιάσει μία ανησυχία γιατί ματώνει συνέχεια η μύτη μου και σε Ωριλα που πήγα μου είπε ότι πέρα από τις ορμόνες της εγκυμοσύνης επηρεάζουν και οι αντιπηκτικες.. τελικά αυτές τις ενέσεις μέχρι πότε τις κάνουμε?? 

Καλημέρα!!! Εγώ κάνω clexane.... Να ματώνει η μύτη όχι σε φάση να τρέχει το αίμα... Αλλά όταν πχ τύχει να την φυσηξω ή να την καθαρίσω βλέπω αίματακι ναι.. Δεν έχω πάει σε ΩΡΛ γτ οταν ρώτησα τη γιατρό μ είπε ότι αν δεν δω αιμα να τρέχει δν υπάρχει λόγος ανησυχίας... Εγώ θα κάνω μέχρι κ 40 μέρες μετά τη γέννα..... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η ntinaki88 είπε:

Καλημέρα!!! Εγώ κάνω clexane.... Να ματώνει η μύτη όχι σε φάση να τρέχει το αίμα... Αλλά όταν πχ τύχει να την φυσηξω ή να την καθαρίσω βλέπω αίματακι ναι.. Δεν έχω πάει σε ΩΡΛ γτ οταν ρώτησα τη γιατρό μ είπε ότι αν δεν δω αιμα να τρέχει δν υπάρχει λόγος ανησυχίας... Εγώ θα κάνω μέχρι κ 40 μέρες μετά τη γέννα..... 

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου.. εμένα τρέχει αίμα για αυτό αναρωτιόμουν.. άσε και μου έδωσε να βάλω μία αλοιφή για καμιά βδομάδα και δε μου φαίνεται ότι κάνει τίποτα μόνο φτερνισμα μου προκαλεί.. κι όχι τίποτα άλλο με το φτερνισμα με πόνεσε στιγμιαία κι η κοιλιά κι αγχώθηκα μη παθαν τίποτα και τα μωρά.. ουφ δεν παίρνανε οι μέρες για τον επόμενο υπέρηχο.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Sweetie79 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου εγώ κάνω ivor.. ναι με πονάνε κι εμένα.. κυρίως όταν μπαίνει το φάρμακο. Επειδή δε θυμάμαι είσαι έγκυος?? 

Καλημέρα όχι δεν είμαι κάνω εμβρύου μεταφορά την Δευτέρα 😉 Είχα μάθει τις άλλες ενέσεις και αυτές είναι του φόβου και στον πόνο ☹️☹️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sweetie79 είπε:

Καλημέρα κορίτσια οι εγγυουλες κάνετε αντιπηκτικη αγωγή??? Εγώ κάνω Ivor και με έχει πιάσει μία ανησυχία γιατί ματώνει συνέχεια η μύτη μου και σε Ωριλα που πήγα μου είπε ότι πέρα από τις ορμόνες της εγκυμοσύνης επηρεάζουν και οι αντιπηκτικες.. τελικά αυτές τις ενέσεις μέχρι πότε τις κάνουμε?? 

Εγώ κάνω τις innohep  πρώτα ο Θεός θα τις κάνω μέχρι τέλους..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Dim. είπε:

Καλημέρα όχι δεν είμαι κάνω εμβρύου μεταφορά την Δευτέρα 😉 Είχα μάθει τις άλλες ενέσεις και αυτές είναι του φόβου και στον πόνο ☹️☹️

Καλή επιτυχία τότε!!!! Με το καλό τη Δευτέρα!!! Ναι δυστυχώς πονάνε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Deni22 είπε:

Εγώ κάνω τις innohep  πρώτα ο Θεός θα τις κάνω μέχρι τέλους..

Κατάλαβα.. έχεις κάποιο θέμα θρομβοφιλιας ή τις κάνεις προληπτικά? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sweetie79 είπε:

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου.. εμένα τρέχει αίμα για αυτό αναρωτιόμουν.. άσε και μου έδωσε να βάλω μία αλοιφή για καμιά βδομάδα και δε μου φαίνεται ότι κάνει τίποτα μόνο φτερνισμα μου προκαλεί.. κι όχι τίποτα άλλο με το φτερνισμα με πόνεσε στιγμιαία κι η κοιλιά κι αγχώθηκα μη παθαν τίποτα και τα μωρά.. ουφ δεν παίρνανε οι μέρες για τον επόμενο υπέρηχο.. 

Μην ανησυχείς.. Να κρατάς την κοιλίτσα σιυ όταν είναι να φτερνιστεις ή να βήξεις... Στο λέω εγώ που απ την αρχή της εγκυμοσύνης βήχω σαν δεν ξέρω κ εγώ τι... Πνιγομουν στον ύπνο  μου να σκεφτείς..... Κι όμως όλα είναι καλά... Η φύση μας έχει φτιάξει ώστε να μην επηρεαζεται με όλα αυτά.. Όσο για το άγχος μέχρι τον υπερηχο..... Δεν θα αλλάξει ποτέ.... Μπαίνω στον 9ο σε μια βδομάδα κ έχω αύριο ραντεβού κ ελπίζω να είναι το τελευταίο ανά μήνα, να αρχίσουμε τα ανά βδομάδα για να περάσει κι ο μήνας πιο εύκολα... Χιχιχι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Sweetie79 είπε:

Καλημέρα κορίτσια οι εγγυουλες κάνετε αντιπηκτικη αγωγή??? Εγώ κάνω Ivor και με έχει πιάσει μία ανησυχία γιατί ματώνει συνέχεια η μύτη μου και σε Ωριλα που πήγα μου είπε ότι πέρα από τις ορμόνες της εγκυμοσύνης επηρεάζουν και οι αντιπηκτικες.. τελικά αυτές τις ενέσεις μέχρι πότε τις κάνουμε?? 

Ο αιματολογος σου θα σου πει, εμενα ειπε θα μου τις κοψει στην αυχενικη..γιατί τωρα ειναι κρισιμα τα πραγματα και δε ρισκαρουμε για κανεναν λογο παιρνω και σαλοσπιρ καθημερινα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η ntinaki88 είπε:

Μην ανησυχείς.. Να κρατάς την κοιλίτσα σιυ όταν είναι να φτερνιστεις ή να βήξεις... Στο λέω εγώ που απ την αρχή της εγκυμοσύνης βήχω σαν δεν ξέρω κ εγώ τι... Πνιγομουν στον ύπνο  μου να σκεφτείς..... Κι όμως όλα είναι καλά... Η φύση μας έχει φτιάξει ώστε να μην επηρεαζεται με όλα αυτά.. Όσο για το άγχος μέχρι τον υπερηχο..... Δεν θα αλλάξει ποτέ.... Μπαίνω στον 9ο σε μια βδομάδα κ έχω αύριο ραντεβού κ ελπίζω να είναι το τελευταίο ανά μήνα, να αρχίσουμε τα ανά βδομάδα για να περάσει κι ο μήνας πιο εύκολα... Χιχιχι

Σε ευχαριστώ κοριτσάκι μου, αγχώθηκα στην αρχή αλλά μετά ηρέμησα και σκέφτηκα πιο λογικά.. ένα φτερνισμα είναι εάν φοβόμαστε κι αυτό πως θα βγει πέρα μέχρι να γεννησουμε!!! 

Μπήκες στο μήνα σου, μπράβο πολύ χαίρομαι για σένα.. θυμάμαι τις αγωνίες σου με την κυστική ίνωση!!! Αντε με το καλό να έρθει το μπεμπακι σου 😘😘😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Dim. είπε:

Καλημέρα κορίτσια κάνει κάποια κοπέλα τις Ivor τις ενέσεις.... Σας πονάει τόσο πολύ και εσάς?? 

Εκανα ιβορ και ποναγα και εγώ.μου τις αλλαξε σε clexane 4000 και δεν πονανε ουτε μελανιες κανουν.δε γινοτανε υπεφερα πολυ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Nefeliap είπε:

Ο αιματολογος σου θα σου πει, εμενα ειπε θα μου τις κοψει στην αυχενικη..γιατί τωρα ειναι κρισιμα τα πραγματα και δε ρισκαρουμε για κανεναν λογο παιρνω και σαλοσπιρ καθημερινα.

Να σου πω την αλήθεια δεν έχω επικοινωνήσει με αιματολογο ο γιατρός μου τις έδωσε, βασιζόμενος και στο ενημερωτικό που του είχα πάει από την αιματολογο!!! Λες να επικοινωνήσω μαζί της??? Εσύ έκανες εξέταση για το αντιφωσφολιπιδικό???? Αν δε κάνω λάθος τη Λ. έχεις.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Dim. είπε:

Καλημέρα όχι δεν είμαι κάνω εμβρύου μεταφορά την Δευτέρα 😉 Είχα μάθει τις άλλες ενέσεις και αυτές είναι του φόβου και στον πόνο ☹️☹️

Εφτασε η μερα λοιπον!! Καλη επιτυχια για αυριο ..να πανε ολα καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...