Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

Λυπάμαι @dimsea μου. Δυστυχώς είναι κάτι που συμβαίνει συχνά αλλά ευτυχώς η φύση έδρασε  νωρίς γιατί, όπως είπαν και τα κορίτσια, δεν θέλω να φαντάζομαι πόσο επώδυνο θα ήταν αν συνέβαινε αργότερα.

Σε βλέπω αποφασισμένη όμως και χαίρομαι. Θα δείτε με το γιατρό σου και με ψυχραιμία τα επόμενα βήματα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η dimsea είπε:

Να σας πω την αλήθεια επειδή το ήξερα ξέσπασα προχθές..... σήμερα απλά ήταν η επιβεβαίωση. Ξέρω ότι η φύση προνοει και προλαμβάνει πολλά. Το μόνο που με πλημμυρίζει είναι παράπονο..... πέρσι τέτοια εποχή έχασα τον πατέρα μου, τον άνθρωπο που είχα σαν Θεό και λίγο μετά είχα εξ αρχής αρνητική χοριακη. Φέτος ίδια εποχή έχασα ένα μωρό....  εντάξει κάπου είναι να τρελαίνεσαι.... ένα τεράστιο γιατί είναι το μόνο που αναρωτιέμαι και υπάρχει στο κεφάλι μου. 

Μου ραγισες την καρδιά. Δεν έχω λόγια να πω γιατί διαβάζω αυτά που γράφεις και απλά κλαίω. Μόνο κουράγιο και καλή δύναμη μπορώ να πω. Είμαι σίγουρη ότι ο Θεός θα σε ανταμείψει κάποια στιγμή για όσα πέρασες και για όσα γιατί σε βασανίζουν. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ πολύ όλες για την στήριξη.Πρόπερσι το ζήσαμε με την συνυφάδα μου στον πέπμτο μήνα.....κόντεψε να πεθάνει η κοπέλα και ανακάλυψαν θέμα τελείως τυχαία σε υπέρηχο ρουτίνας. Σαφώς με τίποτα δεν θα ήθελα κάτι τέτοιο και χίλιες φορές καλύτερα που έγινε τώρα που είναι νωρίς. Αυτά συμβαίνουν κι όπως είπα προχθές ξέρω ότι έκανα ότι καλύτερο.....ενάμιση μήνα τώρα (πέρα από εξετάσεις) δεν έχω σηκώσει ούτε μια κατσαρόλα,ακόμα και τα παπούτσια μου ο σύζυγος έσκυβε να μου τα δέσει για να μην το κάνω εγώ.Ήμουν πολύ υπερβολική σε πολλά αλλά τελικά λίγη σημασία έχουν αυτά. 

@Antelope είμαι ναι ήδη μίλησα με το ΡΕΑ να πάω από βδομάδα (είναι η τελευταία που κάθομαι η ερχόμενη) να πάρω εκ νέου την έκθεση για την σαλπιγγογραφία που είχα κάνει (μην τρέχω τελευταία στιγμή όπως πέρσι για σφραγίδες κλπ) σιγά σιγά δλδ να μαζεύω για να έχω έτοιμο τον φάκελο μου και από Σεπτέμβρη τώρα πια ξανά επιτροπή. 

@Katerina32 σε ευχαριστώ πάρα πολύ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα ήθελα να ρωτήσω κάτι.. είμαι στη τέταρτη προσπάθεια και αυτή τη φορά διαπίστωσα ότι στην προηγούμενη έκανα λάθος τις ενέσεις menopur αντί για ενδομυϊκά τις έκανα υποδόρια ! Ξέρει κάποια σε τι βαθμό μπορεί να επηρεάσει αυτό την προσπάθεια μου ? Στην πρώτη διέγερση είχα 7ωαρια και στην τελευταία που έκανα το λάθος 4 ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η sova είπε:

Κορίτσια καλησπέρα ήθελα να ρωτήσω κάτι.. είμαι στη τέταρτη προσπάθεια και αυτή τη φορά διαπίστωσα ότι στην προηγούμενη έκανα λάθος τις ενέσεις menopur αντί για ενδομυϊκά τις έκανα υποδόρια ! Ξέρει κάποια σε τι βαθμό μπορεί να επηρεάσει αυτό την προσπάθεια μου ? Στην πρώτη διέγερση είχα 7ωαρια και στην τελευταία που έκανα το λάθος 4 ! 

Τι λάθος έκανες κοπέλα μου, στην κοιλιά δεν τις εκανες; Αυτές λέγονται υποδοριες και έτσι πρέπει να γίνονται(με τη μικρή βελόνα της ινσουλίνης)! Ποιος σου είπε ότι έπρεπε να τις κάνεις ενδομυικα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Ριρίκα είπε:

Τι λάθος έκανες κοπέλα μου, στην κοιλιά δεν τις εκανες; Αυτές λέγονται υποδοριες και έτσι πρέπει να γίνονται(με τη μικρή βελόνα της ινσουλίνης)! Ποιος σου είπε ότι έπρεπε να τις κάνεις ενδομυικα; 

εγώ όπως πιάνουμε το δέρμα μας δεν τις έκανα κάθετα έβαζα την βελόνα πλαγιαστα με αποτέλεσμα και να πονάω και να φουσκώνει αυτό το σημείο στις οδηγίες τώρα είδα ότι πρέπει να μπαίνει κάθετα η βελόνα ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η sova είπε:

εγώ όπως πιάνουμε το δέρμα μας δεν τις έκανα κάθετα έβαζα την βελόνα πλαγιαστα με αποτέλεσμα και να πονάω και να φουσκώνει αυτό το σημείο στις οδηγίες τώρα είδα ότι πρέπει να μπαίνει κάθετα η βελόνα ! 

Αυτό δε σημαίνει ενδομυϊκά όμως... Υποδόρια (δλδ εντός υποδοριου ιστού δλδ η βαθύτερη στοιβαδα του δέρματος) έγιναν καρδούλα μου...ενδομυϊκά για να γίνουν πρέπει η βελόνα να είναι 21G! Οι βελόνες που μπαίνουν υποδόρια είναι 27G.... Το αν το έβαλες λίγο πλάγια δν νομίζω πως θα έχει επηρεάσει το απότελεσμα όσο πιστεύεις.....  Τις βελόνες τις αγόρασες εσύ? Τους είπες για υποδόρια χρήση? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η ntinaki88 είπε:

Αυτό δε σημαίνει ενδομυϊκά όμως... Υποδόρια (δλδ εντός υποδοριου ιστού δλδ η βαθύτερη στοιβαδα του δέρματος) έγιναν καρδούλα μου...ενδομυϊκά για να γίνουν πρέπει η βελόνα να είναι 21G! Οι βελόνες που μπαίνουν υποδόρια είναι 27G.... Το αν το έβαλες λίγο πλάγια δν νομίζω πως θα έχει επηρεάσει το απότελεσμα όσο πιστεύεις.....  Τις βελόνες τις αγόρασες εσύ? Τους είπες για υποδόρια χρήση? 

Όχι με τις βελόνες που είναι μέσα στο menopur τις έκανα ! Οκ κατάλαβα :) ευχαριστώ πολύ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η sova είπε:

Όχι με τις βελόνες που είναι μέσα στο menopur τις έκανα ! Οκ κατάλαβα :) ευχαριστώ πολύ 

Τότε υποδόρια τις έκανες...... Ίσως λίγο λάθος αλλά τις έκανες! Δεν νομίζω ότι επηρέασε το απότελεσμα..... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η dimsea είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ όλες για την στήριξη.Πρόπερσι το ζήσαμε με την συνυφάδα μου στον πέπμτο μήνα.....κόντεψε να πεθάνει η κοπέλα και ανακάλυψαν θέμα τελείως τυχαία σε υπέρηχο ρουτίνας. Σαφώς με τίποτα δεν θα ήθελα κάτι τέτοιο και χίλιες φορές καλύτερα που έγινε τώρα που είναι νωρίς. Αυτά συμβαίνουν κι όπως είπα προχθές ξέρω ότι έκανα ότι καλύτερο.....ενάμιση μήνα τώρα (πέρα από εξετάσεις) δεν έχω σηκώσει ούτε μια κατσαρόλα,ακόμα και τα παπούτσια μου ο σύζυγος έσκυβε να μου τα δέσει για να μην το κάνω εγώ.Ήμουν πολύ υπερβολική σε πολλά αλλά τελικά λίγη σημασία έχουν αυτά. 

@Antelope είμαι ναι ήδη μίλησα με το ΡΕΑ να πάω από βδομάδα (είναι η τελευταία που κάθομαι η ερχόμενη) να πάρω εκ νέου την έκθεση για την σαλπιγγογραφία που είχα κάνει (μην τρέχω τελευταία στιγμή όπως πέρσι για σφραγίδες κλπ) σιγά σιγά δλδ να μαζεύω για να έχω έτοιμο τον φάκελο μου και από Σεπτέμβρη τώρα πια ξανά επιτροπή. 

@Katerina32 σε ευχαριστώ πάρα πολύ!

Λυπάμαι πραγματικά...να μην επαναλάβω ότι σου είπαν όλα τα κορίτσια,ότι τουλάχιστον συνέβη νωρίς, γιατί δεν ξέρω κατά πόσο υπάρχει κάτι να σε παρηγόρησει αυτή την ώρα.

Το μόνο που θα γράψω είναι κάτι που λέω και στον εαυτό μου, η επιτυχία έρχεται όταν δεν μας πτοεί η αποτυχία και συνεχίζουμε.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η dimsea είπε:

Να σας πω την αλήθεια επειδή το ήξερα ξέσπασα προχθές..... σήμερα απλά ήταν η επιβεβαίωση. Ξέρω ότι η φύση προνοει και προλαμβάνει πολλά. Το μόνο που με πλημμυρίζει είναι παράπονο..... πέρσι τέτοια εποχή έχασα τον πατέρα μου, τον άνθρωπο που είχα σαν Θεό και λίγο μετά είχα εξ αρχής αρνητική χοριακη. Φέτος ίδια εποχή έχασα ένα μωρό....  εντάξει κάπου είναι να τρελαίνεσαι.... ένα τεράστιο γιατί είναι το μόνο που αναρωτιέμαι και υπάρχει στο κεφάλι μου. 

Δεν ξέρεις ποσό στεναχωρήθηκα !!!μην σκεφτείς ούτε λεπτό ότι δεν έκανες κάτι εσυ καλά .... δυστυχώς δεν μπορείς να κανείς τίποτα που να βοηθήσει να κρατήσει την κύηση ..... η φύση κάνει μόνη της την δουλειά της ...

εγω θα σου πω τον δικό μου καημό : κανείς εμφύτευση και αυτό είναι που πρέπει να σκέφτεστε !!! Έγινε μια και θα ξανά γίνει !!!!

σηκωσε το κέφαλι μαζεψε τα χαρτιά σου να εισια έτοιμη και πάμε δυνατά από Σεπτέμβριο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Papadakis είπε:

Δεν ξέρεις ποσό στεναχωρήθηκα !!!μην σκεφτείς ούτε λεπτό ότι δεν έκανες κάτι εσυ καλά .... δυστυχώς δεν μπορείς να κανείς τίποτα που να βοηθήσει να κρατήσει την κύηση ..... η φύση κάνει μόνη της την δουλειά της ...

εγω θα σου πω τον δικό μου καημό : κανείς εμφύτευση και αυτό είναι που πρέπει να σκέφτεστε !!! Έγινε μια και θα ξανά γίνει !!!!

σηκωσε το κέφαλι μαζεψε τα χαρτιά σου να εισια έτοιμη και πάμε δυνατά από Σεπτέμβριο 

Το ξέρω κορίτσι μου και σε ευχαριστώ πολύ. Αυτό έγραψα λίγο πιο κάτω...ότι έχω την συνείδηση μου καθαρή γιατί πραγματικά έκανα ότι καλύτερο μπορούσα....ενάμιση μήνα ήμουν σαν μπιμπελό στο σπίτι.Ακόμα και οι εξετάσεις που πείρα εχθές και έστειλα στην αιματολόγο ήταν όλες άψογες και του γυναικολόγου μου επίσης! Μπορώ να πώ ότι ήμουν και υπερβολική με αυτά που έκανα για να..."προσέχω". Το ίδιο μου είπε και ο γιατρός μου  και αυτό είπα κι εγώ για την εμφύτευση.Αυτό σκοπεύω να κάνω από Σεπτέμβρη και ίσως να αλλάξω για ψυχολογικούς λόγους και γιατρό παρόλο που ο άνθρωπος ήταν άψογος.Θα δούμε.....για την ώρα από αύριο θα ξαναφάω πατατάκια,γλυκά,παγωτά και Κυριακή θα πάμε σε ουζερί έτσι για να μου φύγει το μαράζι....παρηγοριά στον άρρωστο το λένε αυτό βέβαια αλλά πεθαίνω για όστρακα τουλάχιστον ας τα απολαύσω με το ούζο μου τώρα που μπορώ καλοκαίρι είναι!😊Και πάλι σε ευχαριστώ πολύ.....μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη να έχεις κι εσύ και όλα τα κορίτσια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η sova είπε:

εγώ όπως πιάνουμε το δέρμα μας δεν τις έκανα κάθετα έβαζα την βελόνα πλαγιαστα με αποτέλεσμα και να πονάω και να φουσκώνει αυτό το σημείο στις οδηγίες τώρα είδα ότι πρέπει να μπαίνει κάθετα η βελόνα ! 

Αυτό δεν σημαίνει ότι τις εκανες ενδομυικα κορίτσι μου...Και πάλι υποδόρια έγιναν γι'αυτό μην σε αγχώνεσαι...μάλλον δεν πέτυχες σε καλό κύκλο αυτή τη φορά! Δε νομίζω να πειράζει που τις έκανες πλάγια...το φάρμακο που ήταν να πάρεις το πήρες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν τα νέα είναι 4-στα 3 γονιμοποίηθηκαν και πάμε για έμβρυομεταφορά την Δευτέρα 13-7- εύχομαι να είναι τυχερό το 😂13😂 Ο εμβρυολογος είναι πολύ ευχαριστημένος γιατί και η σημερινές εξετάσεις βγήκαν πολύ καλές και ο θεός βοηθός 😍👏☑️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@dimsea Στεναχωρήθηκα πολύ που το διάβασα,λυπάμαι!!! Σε νιώθω απόλυτα,το ίδιο ακριβώς έπαθα τον Φεβρουάριο! Ακούσαμε καρδιά κανονικά,όλα καλά,και όταν ξαναπήγα για υπέρηχο στην 8η βδομάδα,ενώ το έμβρυο ήταν εκεί,δεν υπήρχε καρδιά!! Νιώθω απόλυτα πως νιώθεις τώρα,αλλά θα σου πω να μην το βάλεις κάτω,εγώ προχώρησα σε εμβρυομεταφορά τον Απρίλη με κατεψυγμένα έμβρυα και τώρα είμαι 11 εβδομαδες και όλα καλά!!! Και εγώ έκανα αποξεση και όλα καλά,μην το φοβάσαι!! Σύντομα σου εύχομαι όλα αυτά να ανήκουν στο παρελθόν και να πετύχεις σύντομα!!!Ξέρω τώρα δεν σε παρηγορεί τίποτα,έτσι ένιωθα αλλά όλα θα περάσουν!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα! 

@Dim. συγχαρητήρια και με το καλό τη Δευτέρα!

@Anna32 σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου. Ξέρω ότι αυτά συμβαίνουν τι να κάνουμε.....είναι όλα μέσα στο παιχνίδι.Όση ώρα περίμενα στο σαλόνι για να με φωνάξουν και να κάνουμε εισαγωγή (μιλάμε τώρα για 10-15 λεπτά υπόθεση) όσες γυναίκες ήρθαν ήταν ακριβώς για τον ίδιο λόγο (από 25++)! Τις άκουγα και δεν το πίστευα. Με το που βγήκα από το χειρουργείο,ο γυναικολόγος βγήκε να ενημερώσει τον άντρα μου ότι όλα είναι καλά και του είπε πως τους τελευταίους 2 μήνες ο κάθε γιατρός έχει κάτα μέσο όρο 4-5 αποξέσεις την εβδομάδα λόγω αποβολών και παλίνδρομων κυήσεων και δεν μπορούν να καταλάβουν το γιατί.Εντάξει κι αυτόι στεναχωριούνται άνθρωποι είναι όχι μηχανές ειδικά όταν ξέρουν μια γυναίκα πολλά χρόνια όπως ο δικός μου εμένα. Από Σεπτέμβρη τώρα πια θα δούμε πως θα προχωρήσουμε γιατί εγώ κατάψυξη έχω μόνο ένα έμβρυο οπότε στάνταρ θα κάνω ξανά διέγερση θα πρέπει όμως πρώτα να περάσω ξανά επιτροπή για φάρμακα κλπ., εκτός κι αν αποφασίσουμε να πάω με φυσικό κύκλο....ίδωμεν... τα χαρτιά μου πάντως τα ψιλοετοιμάζω από τώρα. Να είσαι καλά και σου εύχομαι αυτήν την φορά να έχεις μια υπέροχη και τελειόμηνη εγκυμοσύνη. 

Σήμερα που τελείωσε κι αυτό......είμαι πιο ήρεμη και κοιτάζω μπροστά..... πάμε για τα καλύτερα που έρχονται τα υπόλοιπα ανήκουν στο παρελθόν! Μόνο έτσι προχωράμε 😊

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγάπη μου πάρε το χρόνο σου τώρα να ηρεμήσεις και να μαζέψεις δύναμη(ξερω ήδη έχεις). Δυστυχώς αυτά τα ακούμε συχνά αλλά όταν μας συμβούν είναι που δεν θέλουμε φυσικά ποτέ να πιστέψουμε ότι θα έρχονταν και σε εμάς. Εύχομαι σύντομα να μας λες ευχάριστα πάλι και να μιλάμε όλες μας για τα μωρά μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η dimsea είπε:

Το ξέρω κορίτσι μου και σε ευχαριστώ πολύ. Αυτό έγραψα λίγο πιο κάτω...ότι έχω την συνείδηση μου καθαρή γιατί πραγματικά έκανα ότι καλύτερο μπορούσα....ενάμιση μήνα ήμουν σαν μπιμπελό στο σπίτι.Ακόμα και οι εξετάσεις που πείρα εχθές και έστειλα στην αιματολόγο ήταν όλες άψογες και του γυναικολόγου μου επίσης! Μπορώ να πώ ότι ήμουν και υπερβολική με αυτά που έκανα για να..."προσέχω". Το ίδιο μου είπε και ο γιατρός μου  και αυτό είπα κι εγώ για την εμφύτευση.Αυτό σκοπεύω να κάνω από Σεπτέμβρη και ίσως να αλλάξω για ψυχολογικούς λόγους και γιατρό παρόλο που ο άνθρωπος ήταν άψογος.Θα δούμε.....για την ώρα από αύριο θα ξαναφάω πατατάκια,γλυκά,παγωτά και Κυριακή θα πάμε σε ουζερί έτσι για να μου φύγει το μαράζι....παρηγοριά στον άρρωστο το λένε αυτό βέβαια αλλά πεθαίνω για όστρακα τουλάχιστον ας τα απολαύσω με το ούζο μου τώρα που μπορώ καλοκαίρι είναι!😊Και πάλι σε ευχαριστώ πολύ.....μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη να έχεις κι εσύ και όλα τα κορίτσια!

Και πολύ καλά θα κανείς !!! Απόλαυσε τον ήλιο την θάλασσα το ούζακι σου γιατί σύντονα δεν θα μπορείς !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Dim. είπε:

Λοιπόν τα νέα είναι 4-στα 3 γονιμοποίηθηκαν και πάμε για έμβρυομεταφορά την Δευτέρα 13-7- εύχομαι να είναι τυχερό το 😂13😂 Ο εμβρυολογος είναι πολύ ευχαριστημένος γιατί και η σημερινές εξετάσεις βγήκαν πολύ καλές και ο θεός βοηθός 😍👏☑️

Αχ κορίτσι μου καλή επιτυχία! Συγκινήθηκα με την ημερομηνία γιατί 13-7 πέρυσι έκανα εγώ την εμβρυομεταφορά μου κ έχω τώρα το μωράκι μου.Να έχεις πολύ καλή επιτυχία σου εύχομαι!!!!! Και σε όλα τα κορίτσια εδώ μπράβο τα πάτε πολύ καλά σας παρακολουθω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Dim. είπε:

Λοιπόν τα νέα είναι 4-στα 3 γονιμοποίηθηκαν και πάμε για έμβρυομεταφορά την Δευτέρα 13-7- εύχομαι να είναι τυχερό το 😂13😂 Ο εμβρυολογος είναι πολύ ευχαριστημένος γιατί και η σημερινές εξετάσεις βγήκαν πολύ καλές και ο θεός βοηθός 😍👏☑️

Μπράβο κορίτσι μου!! Όλα πήγαν καλά!!! Με το καλό να υποδεχτείς τα εμβρυακια σου τη Δευτέρα !! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η marakipap είπε:

Πήρα το αποτέλεσμα της εξωσωματικής. Χοριακη 11.επανάληψη δεύτερα με πολύ λίγες από ο.τι πιστεύω πιθανότητες 

Μη χάνεις τις ελπίδες σου κορίτσι μου!! Υπάρχουν κοπέλες που ξεκίνησαν με 7 και τώρα έχουν τα παιδάκια τους!! Μπορεί να άργησε λίγο η εμφύτευση και γι αυτό να είναι χαμηλή. Σημασία έχει πως κάτι γίνεται!! Εύχομαι τη Δευτέρα να έχει διπλασιαστεί κ να έχεις μια τελειομηνη εγκυμοσύνη!! Ο γιατρός τι είπε ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η dimsea είπε:

Καλημέρα! 

@Dim. συγχαρητήρια και με το καλό τη Δευτέρα!

@Anna32 σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου. Ξέρω ότι αυτά συμβαίνουν τι να κάνουμε.....είναι όλα μέσα στο παιχνίδι.Όση ώρα περίμενα στο σαλόνι για να με φωνάξουν και να κάνουμε εισαγωγή (μιλάμε τώρα για 10-15 λεπτά υπόθεση) όσες γυναίκες ήρθαν ήταν ακριβώς για τον ίδιο λόγο (από 25++)! Τις άκουγα και δεν το πίστευα. Με το που βγήκα από το χειρουργείο,ο γυναικολόγος βγήκε να ενημερώσει τον άντρα μου ότι όλα είναι καλά και του είπε πως τους τελευταίους 2 μήνες ο κάθε γιατρός έχει κάτα μέσο όρο 4-5 αποξέσεις την μέρα λόγω αποβολών και παλίνδρομων κυήσεων και δεν μπορούν να καταλάβουν το γιατί.Εντάξει κι αυτόι στεναχωριούνται άνθρωποι είναι όχι μηχανές ειδικά όταν ξέρουν μια γυναίκα πολλά χρόνια όπως ο δικός μου εμένα. Από Σεπτέμβρη τώρα πια θα δούμε πως θα προχωρήσουμε γιατί εγώ κατάψυξη έχω μόνο ένα έμβρυο οπότε στάνταρ θα κάνω ξανά διέγερση θα πρέπει όμως πρώτα να περάσω ξανά επιτροπή για φάρμακα κλπ., εκτός κι αν αποφασίσουμε να πάω με φυσικό κύκλο....ίδωμεν... τα χαρτιά μου πάντως τα ψιλοετοιμάζω από τώρα. Να είσαι καλά και σου εύχομαι αυτήν την φορά να έχεις μια υπέροχη και τελειόμηνη εγκυμοσύνη. 

Σήμερα που τελείωσε κι αυτό......είμαι πιο ήρεμη και κοιτάζω μπροστά..... πάμε για τα καλύτερα που έρχονται τα υπόλοιπα ανήκουν στο παρελθόν! Μόνο έτσι προχωράμε 😊

 

Έτσι σε θέλω κορίτσι μου! Με θετική σκέψη και δυναμη!!! Μεγάλη δύναμη και υπομονή για να αντέξουμε όλες τις δοκιμασίες! Σου ευχομαι την επόμενη φορά που θα ξεκινήσεις τη διαδικασία να έχεις μια Τελειομηνη εγκυμοσύνη! Να ηρεμήσεις, να περασεις ένα όμορφο καλοκαίρι με τον αντρουλη σου και να είσαι πιο έτοιμη για το θαυματακι σου. Σου στέλνω μια μεγάλη αγκαλιά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...