Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η dimsea είπε:

@annie! @Sweetie79 @nik_02 σας ευχαριστώ πάρα πολύ κι εσάς. Με τόση θετική ενέργεια οι μισές ευχές να πιάσουν σήμερα θα ακούσω ταμπούρλα😍❤️. Μακάρι βρε κορίτσια μου μην πάει χαμένη όλη αυτή η προσπάθεια και τόσο κσθισιο. 

Με εφαγε η αγωνια νοιωθω οτι εγω κανω υπερηχο ! Θεε μου τι τραβαμε...! Ποσο ευχομαστε ολες να ειναι καλα αυτη τη στιγμη κοπελα μου!! Αντε ακομα;;;ουφ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η annie! είπε:

Καλές γονιμοποιήσεις κορίτσι!!! Προσπάθησε να απασχολείσαι με κάτι άλλο όλη μέρα για να ξεχαστείς!!

Σε ευχαριστώ πολύ είν' δυστυχώς άγχος μέχρι αύριο ότι και να κάνουμε.... και όχι τίποτα. Δεν σταματάει μέχρι αύριο το άγχος ☹️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου αυτό ήταν πάει το χάσαμε. Ένας κενός σάκος σήμερα που έχει αρχίσει να γίνεται και αποκόλληση από τον ίδιο τον οργανισμό αλλά θέλει καθάρισμα για να μην γίνουν συμφισεις. Αύριο το πρωί 07.30 θα πάω στο ΜΗΤΈΡΑ για αποξεση. Μου είπε πως η 7η εβδομάδα είναι πολύ καθοριστική και όταν υπάρχουν μεγάλες ανωμαλίες η φύση προβλέπει και το αποβάλει αν είναι κάτι μικρό το αφήνει. Από την στιγμή που δεν ακούσαμε και προχθές καρδιά ήταν πολύ δύσκολα τα πράγματα για σήμερα! Σας είπα το ένιωθα από προχθές! Θα το στείλουμε και για βιοψία για να δούμε τι έφταιξε. Αυτά από εμένα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η dimsea είπε:

Κορίτσια μου αυτό ήταν πάει το χάσαμε. Ένας κενός σάκος σήμερα που έχει αρχίσει να γίνεται και αποκόλληση από τον ίδιο τον οργανισμό αλλά θέλει καθάρισμα για να μην γίνουν συμφισεις. Αύριο το πρωί 07.30 θα πάω στο ΜΗΤΈΡΑ για αποξεση. Μου είπε πως η 7η εβδομάδα είναι πολύ καθοριστική και όταν υπάρχουν μεγάλες ανωμαλίες η φύση προβλέπει και το αποβάλει αν είναι κάτι μικρό το αφήνει. Από την στιγμή που δεν ακούσαμε και προχθές καρδιά ήταν πολύ δύσκολα τα πράγματα για σήμερα! Σας είπα το ένιωθα από προχθές! Θα το στείλουμε και για βιοψία για να δούμε τι έφταιξε. Αυτά από εμένα! 

Πω πω κορίτσι μου πολύ στεναχωρήθηκα! Κουράγιο, δεν ξέρω τι άλλο να σου πω..Είμαι κι εγώ στην ίδια εβδομάδα 7+2 και ομολογώ ότι αν μου συμβεί  αυτό, τίποτα δεν θα με παρηγορούσε.. Όλες εδώ να ξέρεις είμαστε για οτιδήποτε χρειαστείς.. Σου στέλνω την αγάπη μου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η dimsea είπε:

Κορίτσια μου αυτό ήταν πάει το χάσαμε. Ένας κενός σάκος σήμερα που έχει αρχίσει να γίνεται και αποκόλληση από τον ίδιο τον οργανισμό αλλά θέλει καθάρισμα για να μην γίνουν συμφισεις. Αύριο το πρωί 07.30 θα πάω στο ΜΗΤΈΡΑ για αποξεση. Μου είπε πως η 7η εβδομάδα είναι πολύ καθοριστική και όταν υπάρχουν μεγάλες ανωμαλίες η φύση προβλέπει και το αποβάλει αν είναι κάτι μικρό το αφήνει. Από την στιγμή που δεν ακούσαμε και προχθές καρδιά ήταν πολύ δύσκολα τα πράγματα για σήμερα! Σας είπα το ένιωθα από προχθές! Θα το στείλουμε και για βιοψία για να δούμε τι έφταιξε. Αυτά από εμένα! 

Λυπάμαι πολύ @dimsea!!! Ήμουν κ εγώ στη θέση σου κ δυστυχώς μετά κατάλαβα ότι μπορεί να συμβεί κ αυτό, δεν είναι τόσο απίθανο είτε είσαι με εξωσωματική είτε με φυσιολογική σύλληψη. Για εμάς που έχουμε έρθει κ από εξωσωματική και το λαχτάραμε και το παλεύουμε καθημερινά είναι ακόμη πιο ανώμαλη η προσγείωση, δυστυχώς. Πάρε το χρόνο σου, απόλαυσε το καλοκαίρι σου κ όταν νιώσεις έτοιμη προχώρα ξανά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα ξεκίνησα τα ούτρογεσταν σήμερα και με έχει πιάσει μαστουρομα στην κυριολεξία βγήκα για σουπερμάρκετ ένας Θεός ξέρει πως ήρθα σπίτι χιχιχιχι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η dimsea είπε:

Κορίτσια μου αυτό ήταν πάει το χάσαμε. Ένας κενός σάκος σήμερα που έχει αρχίσει να γίνεται και αποκόλληση από τον ίδιο τον οργανισμό αλλά θέλει καθάρισμα για να μην γίνουν συμφισεις. Αύριο το πρωί 07.30 θα πάω στο ΜΗΤΈΡΑ για αποξεση. Μου είπε πως η 7η εβδομάδα είναι πολύ καθοριστική και όταν υπάρχουν μεγάλες ανωμαλίες η φύση προβλέπει και το αποβάλει αν είναι κάτι μικρό το αφήνει. Από την στιγμή που δεν ακούσαμε και προχθές καρδιά ήταν πολύ δύσκολα τα πράγματα για σήμερα! Σας είπα το ένιωθα από προχθές! Θα το στείλουμε και για βιοψία για να δούμε τι έφταιξε. Αυτά από εμένα! 

Όχι ρε γμτ...... λυπάμαι πολύ!! Δεν έχω λόγια δυστυχώς τα έχω χάσει...... Ελπίζω μόνο να βρείτε το γιατί...και το κουράγιο να συνεχίσετε....σου στέλνω μια ειλικρινή αγκαλιά κλάψε ξέσπασε είναι φυσιολογικό...αχχχχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@dimsea ποσό λυπάμαι κορίτσι μου. Το μόνο που μπορώ να σκεφτώ είναι πως η φύση προνοεί. Ξέσπασε τώρα γλυκιά μου, να επουλωθείς και να μαζέψεις τα κομμάτια σου. Εμείς είμαστε όλες εδώ για να σε ακούσουμε αν το χρειαστείς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λυπάμαι και εγώ πολύ!!! Αύριο να πάνε όλα καλά ώστε μετά να μπορεί ο οργανισμός σου να είναι γερός!!! Τώρα το ψυχικό κομμάτι είναι άλλο αλλά είμαι σίγουρη πως θα ξανασηκωθείς, το έχω περάσει και ήλπιζα να μην το ξαναακούσω να συμβαίνει αλλά δυστυχώς! Σε φιλώ κουραγιο και υπομονή, είσαι δυνατό κορίτσι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@dimsea λυπάμαι πολύ κορίτσι μου..ξέρω ακριβώς πώς αισθάνεσαι μιας κ πέρασα το ίδιο στη 10η εβδομάδα..εμάς είχε turner.. είναι πολύ δύσκολο να το δεχτείς απλά αργότερα θα καταλάβεις ότι έγινε για καλό!!σου στέλνω μια μεγάλη αγκαλιά... ξέσπασε να σου φύγει κ προσπάθησε να συνέλθεις σύντομα κ πίστεψέ με θα έρθει αυτό που λαχταράς!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@dimsea λυπάμαι πολύ κορίτσι μου..ξέρω ακριβώς πώς αισθάνεσαι μιας κ πέρασα το ίδιο στη 10η εβδομάδα..εμάς είχε turner.. είναι πολύ δύσκολο να το δεχτείς απλά αργότερα θα καταλάβεις ότι έγινε για καλό!!σου στέλνω μια μεγάλη αγκαλιά... ξέσπασε να σου φύγει κ προσπάθησε να συνέλθεις σύντομα κ πίστεψέ με θα έρθει αυτό που λαχταράς!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σας πω την αλήθεια επειδή το ήξερα ξέσπασα προχθές..... σήμερα απλά ήταν η επιβεβαίωση. Ξέρω ότι η φύση προνοει και προλαμβάνει πολλά. Το μόνο που με πλημμυρίζει είναι παράπονο..... πέρσι τέτοια εποχή έχασα τον πατέρα μου, τον άνθρωπο που είχα σαν Θεό και λίγο μετά είχα εξ αρχής αρνητική χοριακη. Φέτος ίδια εποχή έχασα ένα μωρό....  εντάξει κάπου είναι να τρελαίνεσαι.... ένα τεράστιο γιατί είναι το μόνο που αναρωτιέμαι και υπάρχει στο κεφάλι μου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites


Κοριτσι μ@dimsea

 Λυπάμαι τόσο πολύ, τα λόγια είναι περιττά. Σύντομα εύχομαι να είσαι δυνατή να προχωρήσεις μπροστά και να έρθει αυτό που ποθείς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η dimsea είπε:

Κορίτσια μου αυτό ήταν πάει το χάσαμε. Ένας κενός σάκος σήμερα που έχει αρχίσει να γίνεται και αποκόλληση από τον ίδιο τον οργανισμό αλλά θέλει καθάρισμα για να μην γίνουν συμφισεις. Αύριο το πρωί 07.30 θα πάω στο ΜΗΤΈΡΑ για αποξεση. Μου είπε πως η 7η εβδομάδα είναι πολύ καθοριστική και όταν υπάρχουν μεγάλες ανωμαλίες η φύση προβλέπει και το αποβάλει αν είναι κάτι μικρό το αφήνει. Από την στιγμή που δεν ακούσαμε και προχθές καρδιά ήταν πολύ δύσκολα τα πράγματα για σήμερα! Σας είπα το ένιωθα από προχθές! Θα το στείλουμε και για βιοψία για να δούμε τι έφταιξε. Αυτά από εμένα! 

Ωχ αγάπη μου λυπάμαι πολύ!!! Δεν έχω λόγια να σου πω κ δεν ξέρω πως να σε βοηθήσω.... Θα σου πω απλά ένα.... Αν όντως η φύση προνοει (πράγμα που κ εγώ το πιστεύω) πάρε δύναμη γιατί αν εμένε μέσα κ είχε κάποιο θέμα κ είχε μεγαλώσει κ το έβλεπες κλπ κλπ θα ήταν δύσκολο μετά να το "αφήσεις".... Κουράγιο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η dimsea είπε:

Να σας πω την αλήθεια επειδή το ήξερα ξέσπασα προχθές..... σήμερα απλά ήταν η επιβεβαίωση. Ξέρω ότι η φύση προνοει και προλαμβάνει πολλά. Το μόνο που με πλημμυρίζει είναι παράπονο..... πέρσι τέτοια εποχή έχασα τον πατέρα μου, τον άνθρωπο που είχα σαν Θεό και λίγο μετά είχα εξ αρχής αρνητική χοριακη. Φέτος ίδια εποχή έχασα ένα μωρό....  εντάξει κάπου είναι να τρελαίνεσαι.... ένα τεράστιο γιατί είναι το μόνο που αναρωτιέμαι και υπάρχει στο κεφάλι μου. 

Λυπάμαι πολύ κορίτσι μου γι αυτό που συνέβη,κουράγιο και μάζεψε τις δυνάμεις σου για την επόμενη προσπάθεια.

το γιατί που υπάρχει στο κεφάλι σου δυστυχώς δεν έχει απάντηση και προσπάθησε να μην αναλωθείς σε αυτό.Οσο μπορείς να κοιτάς μπροστά και εμείς είμαστε εδώ για οτιδήποτε χρειαστείς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η dimsea είπε:

Να σας πω την αλήθεια επειδή το ήξερα ξέσπασα προχθές..... σήμερα απλά ήταν η επιβεβαίωση. Ξέρω ότι η φύση προνοει και προλαμβάνει πολλά. Το μόνο που με πλημμυρίζει είναι παράπονο..... πέρσι τέτοια εποχή έχασα τον πατέρα μου, τον άνθρωπο που είχα σαν Θεό και λίγο μετά είχα εξ αρχής αρνητική χοριακη. Φέτος ίδια εποχή έχασα ένα μωρό....  εντάξει κάπου είναι να τρελαίνεσαι.... ένα τεράστιο γιατί είναι το μόνο που αναρωτιέμαι και υπάρχει στο κεφάλι μου. 

Οχι οχι δεν ειναι δυνατον..δεν εχω λογια.. λυπαμαι τοσο και ραγισε πραγματικα η καρδια μου :-( οτι και να πω ειναι τοσο λιγο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η dimsea είπε:

Κορίτσια μου αυτό ήταν πάει το χάσαμε. Ένας κενός σάκος σήμερα που έχει αρχίσει να γίνεται και αποκόλληση από τον ίδιο τον οργανισμό αλλά θέλει καθάρισμα για να μην γίνουν συμφισεις. Αύριο το πρωί 07.30 θα πάω στο ΜΗΤΈΡΑ για αποξεση. Μου είπε πως η 7η εβδομάδα είναι πολύ καθοριστική και όταν υπάρχουν μεγάλες ανωμαλίες η φύση προβλέπει και το αποβάλει αν είναι κάτι μικρό το αφήνει. Από την στιγμή που δεν ακούσαμε και προχθές καρδιά ήταν πολύ δύσκολα τα πράγματα για σήμερα! Σας είπα το ένιωθα από προχθές! Θα το στείλουμε και για βιοψία για να δούμε τι έφταιξε. Αυτά από εμένα! 

Οχι δε το δεχομαι !!τι μεγαλες ανωμαλιες δηλαδη;;;!!! Οχι !!Στην 7η ειναι σημαντικο το γραφω συνεχως να παιρνουμε τα χαπια μας για τη στηριξη της κυησης και να τσεκαρουμε για μαιευτικη θρομβοφιλια θα τα λεω συνεχως και πειτε με τρελη! Βεβαια να το στειλετε :-( εχω σκασει κοριτσι μου κουραγιο τιποτα αλλο..

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Nefeliap είπε:

Οχι δε το δεχομαι !!τι μεγαλες ανωμαλιες δηλαδη;;;!!! Οχι !!Στην 7η ειναι σημαντικο το γραφω συνεχως να παιρνουμε τα χαπια μας για τη στηριξη της κυησης και να τσεκαρουμε για μαιευτικη θρομβοφιλια θα τα λεω συνεχως και πειτε με τρελη! Βεβαια να το στειλετε :-( εχω σκασει κοριτσι μου κουραγιο τιποτα αλλο..

 

Όλα τσεκαρισμένα......και μαιευτική και τα φάρμακα μου με ακρίβεια λεπτού κάθε μέρα και ενέσεις και τα πάντα. Εννοείται θα το στείλουμε και θα περιμένω με αγωνία 15 μέρες για να μάθω. Τώρα το μόνο που περιμένω είναι τηλέφωνο από την αιματολόγο μου....λογικά δεν θα κάνω άλλες innohep...δεν ρώτησα και τον γιατρό αλλά φαντάζομαι ότι δεν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Οχι δε το δεχομαι !!τι μεγαλες ανωμαλιες δηλαδη;;;!!! Οχι !!Στην 7η ειναι σημαντικο το γραφω συνεχως να παιρνουμε τα χαπια μας για τη στηριξη της κυησης και να τσεκαρουμε για μαιευτικη θρομβοφιλια θα τα λεω συνεχως και πειτε με τρελη! Βεβαια να το στειλετε :-( εχω σκασει κοριτσι μου κουραγιο τιποτα αλλο..

 

Βρε κορίτσι μ μήπως δεν είναι ώρα για τέτοια; προφανώς η κάθε μία μας κάνει το καλύτερο που μπορεί για αυτήν κ το μωράκι της...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η dimsea είπε:

Όλα τσεκαρισμένα......και μαιευτική και τα φάρμακα μου με ακρίβεια λεπτού κάθε μέρα και ενέσεις και τα πάντα. Εννοείται θα το στείλουμε και θα περιμένω με αγωνία 15 μέρες για να μάθω. Τώρα το μόνο που περιμένω είναι τηλέφωνο από την αιματολόγο μου....λογικά δεν θα κάνω άλλες innohep...δεν ρώτησα και τον γιατρό αλλά φαντάζομαι ότι δεν!

Δε θα κανεις κοριτσακι μου οχι τι να κανεις..ειχατε κανει χρονο προθρομβινης και λοιπα την προηγουμενη βδομαδα φανταζομαι..ρωτα τα παντα! :-((

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η melodyy είπε:

Βρε κορίτσι μ μήπως δεν είναι ώρα για τέτοια; προφανώς η κάθε μία μας κάνει το καλύτερο που μπορεί για αυτήν κ το μωράκι της...

Εχεις δικιο αλλα πραγματικα τα εχω χαμενα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Εχεις δικιο αλλα πραγματικα τα εχω χαμενα

Είναι πολύ λυπηρό αυτό που συμβαίνει όμως δυστυχώς δεν είναι σπάνιο... Κ σε φυσικές εγκυμοσύνες δλδ. Πολλές φορές μη υγιές έμβρυο εμφυτευεται κ σταματάει ξαφνικά... Δυστυχώς οι τρισωμιες κ τα σύνδρομα είναι πιο συνηθισμένα από ότι θα θέλαμε...  Σε καμία περίπτωση δε φταίει κάτι που κάνουμε είναι εντελώς τυχαίο. Καταλαβαίνω ότι δεν το είπες με αυτή την έννοια απλά το γράφω επειδή δυστυχώς ισχύει. Όταν υπάρχει ανωμαλία δεν μπορείς να κάνεις τπτ κ είναι τόσο μα τόσο θλιβερό όλο αυτό... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωχ ακόμη ταλαιπώρησε κορίτσι Μ; Δύσκολο με τα δόντια στην εγκυμοσύνη. Γιατί δεν ρωτάς να βρεις εναν οδοντίατρο που θα σε αναλάβει και έχει και εμπειρία στις έγκυες; Ισως Νιώσεις και πιο ασφαλής έτσι. Κορίτσια εγώ έχω την λίστα που μου εδωσαν από την κλινική. Αλλά δεν την έχω  ετοιμάσει. Λέω να ξεκινήσω από την άλλη βδομάδα να την ετοιμάζω σιγά σιγά.  Θα ξεκινήσω να παραγγέλνω και πανες, σαμπουάν κτλ.  Όντως πως πέρασε ο καιρός. Πότε ειχαμε άγχος για το αν θα ακούσουμε την καρδούλα τους, για την αυχενική... Και τώρα γραφω και με κλωτσαει 🥹 λίγοι μήνες έμειναν κορίτσια και θα τα έχουμε στην αγκαλιά μας επιτέλους 💙
    • Οι Kegel ασκήσεις κορίτσι μου είναι για τους μυς του κόλπου! Επιτρέπονται γενικά και βοηθούν στην ενδυνάμωση τους για την ώρα των εξωθήσεων!  Στο ιντερνετ μπορείς να διαβάσεις για αυτές ναι. Μάλλον με γυμνάστρια θα τα κάνω τα μαθήματα αλλά δεν έχω αποφασίσει ακόμα.
    • Με το καλό να έρθει η μπουμπού σου!! Μια χαρά είναι τα 6 κιλά! αχ εγώ 15αυγουστο που γεννάω θα είναι όλοι υπ' ατμον να φύγουν.. τεσπά δε θα το σκέφτομαι, δεν το κανα επίτηδες να γεννάω τότε! Με μαία θα κάνεις τα μαθήματα; Ασκήσεις kegel λες να βρω από ytube? Επίσης ρώτησες τον γιατρό σου αν σου επιτρέπει να τις κάνεις ή είναι κάτι εντελώς απλό και εύκολο; Είμαι λίγο άσχετη επίτου θέματος 😶
    • Αναστασία καλησπέρα! Είμαστε στην ίδια κατάσταση! Εγώ ξεκίνησα με ένσημα από 1η Απριλίου. Μέχρι πέρυσι τέλος Ιουνίου ήμουν αναπληρώτρια, αλλά λόγω της ειδικότητας που είχα κ το ότι ήμουν καθημερινά στο δρόμο και έκανα 180 χιλιόμετρα τη μέρα δεν άξιζε να το συνεχίσω. Όλα τα λεφτά στο δρόμο και στο αυτοκίνητο. Έτσι έψαξα τι δικαιούμαι. Για να μπορέσεις να πάρεις το επίδομα κύησης και λοχείας που βγαίνεις 56 μέρες πριν από την πιθανή ημερομηνία τοκετού κ 63 μέρες μετά πρέπει να έχεις 200 ένσημα τα τελευταία δύο χρόνια. Δηλαδή εγώ που έχω πιθανή 19 Σεπτεμβρίου έπρεπε από τον Ιούλιο του 2022 να έχω συμπληρώσει τα 200 ένσημα, όμως επειδή ήμουν άνεργη κι ενώ τα είχα συμπληρωμένα τα ένσημα δε θα μπορούσα να πάρω το επίδομα αυτό αν δεν ήμουν μισθωτή λόγω ασφαλείας στο ΙΚΑ. Και ξεκίνησα δουλειά για 3 μέρες 4ωρα ώστε να είμαι μισθωτή και να μπορέσω να το πάρω..τώρα πόσα λεφτά θα πάρω δε γνωρίζω. Μετά από αυτό θα γίνει η αίτηση στη ΔΥΠΑ για το επίδομα μητρότητας που έγινε 9μηνο. Στο πρώτο επίδομα κάνεις την αίτηση την 57η μέρα πριν από τον τοκετό ηλεκτρονικά στη σελίδα του ΕΦΚΑ (γι'αυτό και σου έγραψα ότι έπρεπε να έχω τα ένσημα από τον Ιούλιο του 2022).  Όσο για τη β επιπέδου να μην αγχώνεσαι!!! Όλα θα είναι τέλεια με τη μικρούλα σου!!!💞💞💞
    • Καλησπέρα κορίτσια μου. Πριν λίγο έκανα κι εγώ τη Β' επιπέδου. Όλα καλά! Κοριτσάκι 487γρ. @Raf123τράχηλος 38χιλ. με μέτρηση απο την κοιλιά. (αυχενική 35χιλ με ενδοκολπική μέτρηση)
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...