Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 3 λεπτά, ο/η dimsea είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Τα νέα μου δεν είναι καλά.... το πρωί πείρα τις αιματολογικες μου και χωρίς να έχω ραντεβού πήγα στο γυναικολογο μου έτσι να τις δει και μια και πήγα μου λέει έλα να κάνουμε κι έναν υπέρηχο..... σήμερα είμαι 7+4 κι ενώ την πρ. φορά 6+6 ακούσαμε καρδιά σήμερα δεν... έμβρυο βλέπαμε και μου είπε να πάω ξανά την Παρασκευή.... είμαι σε μαύρο χάλι πραγματικά! 😢 

Κορίτσι μου λυπάμαι πάρα πολύ. Είχατε ακούσει δυνατά καρδούλα την προηγούμενη φορά; Μου φαίνεται απίστευτο.. Μακάρι να πάρει μπρος την Παρασκευή

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Antelope είπε:

Κορίτσι μου λυπάμαι πάρα πολύ. Είχατε ακούσει δυνατά καρδούλα την προηγούμενη φορά; Μου φαίνεται απίστευτο.. Μακάρι να πάρει μπρος την Παρασκευή

Ελπίζω την Παρασκευή να πάρει μπρος και εγώ!!! Ξέρω είναι δύσκολο αλλά ο γιατρός τι σου είπε αγάπη μου; Μακάρι τελικά να πάνε όλα καλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 @Antelope @nik_02 @kaounmar την είχαμε ακούσει.Μου είπε ότι μπορεί καμιά φορά λόγω θέσης να συμβαίνει αυτό,μπορεί όμως και κάτι να μην πήγε καλά και να παλινδρόμησε...συμβαίνει μου είπε συχνά 7η-8η εβδομάδα.Θα δούμε την Παρασκευή...μου είναι τόσο δύσκολο να το πιστέψω πραγματικά...νομίζω ότι μου κάνουν πλάκα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η dimsea είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Τα νέα μου δεν είναι καλά.... το πρωί πείρα τις αιματολογικες μου και χωρίς να έχω ραντεβού πήγα στο γυναικολογο μου έτσι να τις δει και μια και πήγα μου λέει έλα να κάνουμε κι έναν υπέρηχο..... σήμερα είμαι 7+4 κι ενώ την πρ. φορά 6+6 ακούσαμε καρδιά σήμερα δεν... έμβρυο βλέπαμε και μου είπε να πάω ξανά την Παρασκευή.... είμαι σε μαύρο χάλι πραγματικά! 😢 

Το έμβρυο μεγάλωσε; Ο γιατρός τι είπε; Κουράγιο κορίτσι μου. Εύχομαι να γίνει η ανατροπή 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Το έμβρυο μεγάλωσε; Ο γιατρός τι είπε; Κουράγιο κορίτσι μου. Εύχομαι να γίνει η ανατροπή 

Δεν ρώτησα να σου πώ την αλήθεια γιατί σάστισα....το μόνο που ρώτησα ήταν αν  υπάρχει μέσα και μου είπε ναι (το είδα δλδ κιεγώ στον υπέρηχο).Καλού κακού πήγα καπάκι κι έκανα και μια χοριακή.....λογικά αν τα πράγματα δεν είναι καλά δεν θα έχει πέσει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η dimsea είπε:

 @Antelope @nik_02 @kaounmar την είχαμε ακούσει.Μου είπε ότι μπορεί καμιά φορά λόγω θέσης να συμβαίνει αυτό,μπορεί όμως και κάτι να μην πήγε καλά και να παλινδρόμησε...συμβαίνει μου είπε συχνά 7η-8η εβδομάδα.Θα δούμε την Παρασκευή...μου είναι τόσο δύσκολο να το πιστέψω πραγματικά...νομίζω ότι μου κάνουν πλάκα!

Κορίτσι μου είχε όμως την αντιστοιχη ανάπτυξη; τι να πω πραγματικά.... Εύχομαι όλα να πάνε καλά και να είναι λόγω θέσης... Έκανες χοριακη σήμερα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η dimsea είπε:

Δεν ρώτησα να σου πώ την αλήθεια γιατί σάστισα....το μόνο που ρώτησα ήταν αν  υπάρχει μέσα και μου είπε ναι (το είδα δλδ κιεγώ στον υπέρηχο).Καλού κακού πήγα καπάκι κι έκανα και μια χοριακή.....λογικά αν τα πράγματα δεν είναι καλά δεν θα έχει πέσει?

Φαντάζομαι πως ναι. Μακάρι απλά να άλλαξε θέση και γι αυτό να μην ακουγοταν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η melodyy είπε:

Κορίτσι μου είχε όμως την αντιστοιχη ανάπτυξη; τι να πω πραγματικά.... Εύχομαι όλα να πάνε καλά και να είναι λόγω θέσης... Έκανες χοριακη σήμερα; 

Δεν το ρώτησα....βασικά δεν ήξερα τι να ρωτήσω....μόνο αν βλέπουμε το έμβρυο ρώτησα. Έκανα  ναι μόλις έφυγα από τον γιατρό το πολύ 19.00 θα έχω αποτελέσματα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πιστεύω πως ναι κάτι θα δείξει η χοριακή.. Πότε θα την πάρεις? Κορίτσι μ έχε πίστη στο έμβρυο σ, βάλε όλη τη θετικη σ σκέψη να τα καταφέρει, ξέρω είναι δύσκολο. Μακάρι να έχει αλλάξει θέση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μόλις μου ήρθαν τα αποτελέσματα...ρε κορίτσια έχει ανέβει ........  αν δεν έκανα δλδ σήμερα τον υπέρηχο κι έκανα χοριακή έτσι για την τρέλα μου.....θα έλεγα ότι όλα πάνε μια χαρά! 01/07 είχα 20515 και σήμερα 30500 εκτός κι αν πρέπει πχ να ήταν σήμερα γύρω στις 80000

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η dimsea είπε:

Μόλις μου ήρθαν τα αποτελέσματα...ρε κορίτσια έχει ανέβει πολύ........  αν δεν έκανα δλδ σήμερα τον υπέρηχο κι έκανα χοριακή έτσι για την τρέλα μου.....θα έλεγα ότι όλα πάνε μια χαρά!

Κάνε λίγο υπομονή και σκέψου θετικά. Είμαι σίγουρη όλα θα είναι καλά την Παρασκευή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η dimsea είπε:

Μόλις μου ήρθαν τα αποτελέσματα...ρε κορίτσια έχει ανέβει ........  αν δεν έκανα δλδ σήμερα τον υπέρηχο κι έκανα χοριακή έτσι για την τρέλα μου.....θα έλεγα ότι όλα πάνε μια χαρά! 01/07 είχα 20515 και σήμερα 30500 εκτός κι αν πρέπει πχ να ήταν σήμερα γύρω στις 80000

Δεν παίρνεις ένα τηλέφωνο το γιατρό να σου πει; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η dimsea είπε:

Δεν το ρώτησα....βασικά δεν ήξερα τι να ρωτήσω....μόνο αν βλέπουμε το έμβρυο ρώτησα. Έκανα  ναι μόλις έφυγα από τον γιατρό το πολύ 19.00 θα έχω αποτελέσματα.

Για να δούμε... Θα κάνεις και την Παρασκευή; μακάρι να είναι μια κακή περιπέτεια απλά κορίτσι μ και να είναι όλα καλά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Δεν παίρνεις ένα τηλέφωνο το γιατρό να σου πει; 

Αχ νομιζω ότι μάλλον λόγω θέσης δεν άκουσε ο γιατρός, θεωρώ ότι αφού η χοριακή ανεβαίνει μάλλον αυτό θα είναι! Μίλησες με το γιατρό να του πεις το νούμερο της χοριακής; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η melodyy είπε:

Για να δούμε... Θα κάνεις και την Παρασκευή; μακάρι να είναι μια κακή περιπέτεια απλά κορίτσι μ και να είναι όλα καλά! 

Παρασκευή θα κάνω υπέρηχο...και σήμερα δεν μου είπε κάτι για χοριακή εγώ ζήτησα στη γραμματεία να μου γράψει μια και πήγα και την έκανα..... τώρα που του τηλ. εξετάζει...άφησα το τηλ. μου στην γραμματεία ή η κοπέλα που συνταγογραφεί (να της πώ δλδ και να τον ρωτήσει) ή ο γιατρός να με πάρουν για να τους ρωτήσω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η dimsea είπε:

 @Antelope @nik_02 @kaounmar την είχαμε ακούσει.Μου είπε ότι μπορεί καμιά φορά λόγω θέσης να συμβαίνει αυτό,μπορεί όμως και κάτι να μην πήγε καλά και να παλινδρόμησε...συμβαίνει μου είπε συχνά 7η-8η εβδομάδα.Θα δούμε την Παρασκευή...μου είναι τόσο δύσκολο να το πιστέψω πραγματικά...νομίζω ότι μου κάνουν πλάκα!

Μη με τρελαινεις τωρα το διαβασα και κοντεψα να πεσω κατω! Και εγω πλακα νομιζω μου κανεις.. αδυνατω να το πιστεψω και δεν το πιστευω οχι δε θα γινει στραβη δεν μπορει να γινει! Λογω θεσης θα ειναι οπως  σου το ειπε! Σε παρακαλώ πες μου τι παιρνεις απο αγωγη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Μη με τρελαινεις τωρα το διαβασα και κοντεψα να πεσω κατω! Και εγω πλακα νομιζω μου κανεις.. αδυνατω να το πιστεψω και δεν το πιστευω οχι δε θα γινει στραβη δεν μπορει να γινει! Λογω θεσης θα ειναι οπως  σου το ειπε! Σε παρακαλώ πες μου τι παιρνεις απο αγωγη!

4 Utro την μέρα,2 cyclacur, 1 prolutex και βιταμίνες ά και μια Innohep

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η dimsea είπε:

4 Utro την μέρα,2 cyclacur, 1 prolutex και βιταμίνες ά και μια Innohep

Και κανατε καποια μετρηση prg ,e2 ή καθολου; Σορυ τωρα που σε πρηζω αλλα το θεωρω σημαντικο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Και κανατε καποια μετρηση prg ,e2 ή καθολου; Σορυ τωρα που σε πρηζω αλλα το θεωρω σημαντικο..

Όχι δεν έχω κάνει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@dimsea κορίτσι μου ευχομαι όλα να πανε καλά και να ανατραπεί η άποψη του γιατρού σου.. Είναι καλό που έχει ανέβει η Χοριακη και που το είδατε κ στον υπέρηχο. Σου στέλνω όλη τη θετική μου ενέργεια.. Προσπάθησε να ηρεμήσεις οσο είναι εφικτό και να μην κουραστείς αυτές τις μέρες! Σου ευχομαι ολοψυχα να ακουσετε καρδούλα την παρασκευη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η dimsea είπε:

Δεν ρώτησα να σου πώ την αλήθεια γιατί σάστισα....το μόνο που ρώτησα ήταν αν  υπάρχει μέσα και μου είπε ναι (το είδα δλδ κιεγώ στον υπέρηχο).Καλού κακού πήγα καπάκι κι έκανα και μια χοριακή.....λογικά αν τα πράγματα δεν είναι καλά δεν θα έχει πέσει?

Η καρδούλα μπορεί να έχει σχέση και με τη θέση που ήταν το έμβρυο.

Τώρα για νούμερα χοριακης σε τόσο μεγάλη εβδομάδα πραγματικά δεν ξέρω τι ισχύει, νομίζω πως πλέον δεν διπλασιαζονται απλώς ανεβαίνουν με άλλο Ρυθμό.

Κάνε υπομονή ως την Παρασκευή και θα μάθεις,προσπάθησε (τώρα πως γίνεται αυτό δεν ξέρω)να το βγάλεις δύο μέρες από το μυαλό σου γιατί κορίτσι μου το άγχος είναι εχθρός σου αυτή τη στιγμή και επιβαρύνει την κατάσταση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Dim. είπε:

Κορίτσια 🆘🆘🆘 ξέρεις κάποια λογο εμπειρία να μου πει γιατί θα τρελαθώ είχα 4ωαρια και μεγάλωσαν τα τρία μόνο οιστραδιόλη ανέβηκε στα 1900 και ενδομήτριο αν θυμάμαι καλά 10,5 πάμε για ωοληψια την Παρασκευή τι λέτε ικανοποιητικές η τιμές?? τι παίζει ρόλο τελικά μόνο να γονιμόποιηθουν τα ωάρια η και όλα τα υπόλοιπα...

Μια χαρά αριθμός είναι,αν έχεις τέτοια οιστραδιόλη για 3 πιστεύω θα σου πάει μια χαρά.

Θες ποιοτικα ωάρια,όχι πολλά και σκάρτα,ο,τι σου έγραψε η annie

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@PAPA EVA σε ευχαριστώ πολύ

@Ginaak ναι ίσως ανεβαίνει με άλλους ρυθμούς. Η κοπέλα από το ιατρείο που με πείρε πρίν λίγο (μίλησε στο γιατρό) μου είπε ότι καλή είναι η χοριακη αλλά θα δούμε την Παρασκευή. Για τη θέση μου το είπε την ώρα που κάναμε τον υπέρηχο αλλά... δεν ξέρω δεν είμαι και πολύ αισιόδοξη. Εν τω μεταξύ εχθές που ξύπνησα ούτε το στήθος ήταν τόσο πρησμένο ούτε τίποτα κι άρχισα να σκέφτομαι διαφορα αλλά ξέρω (έχω διαβάσει δλδ) ότι τα συμπτώματα έρχονται και φεύγουν.

Τι να πω κι εγώ.....χαμένα τα έχω και πραγματικά δεν ξέρω τι θα κάνω αν τελικά τα πράγματα είναι όπως δείχνουν.... ίσως να μην είναι γραφτό μου να γίνω μαμά τι να πω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...