Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Dim. είπε:

Καλημέρες καλημέρες ήρθε η ώρα να μπω και εγώ στο Τυχερό πίνακακι 😍 Έτσι μπας και αλλάξει η ψυχολογία.... 

Καλημέρα κορίτσι μου, που να σε βάλω, σε τι φάση είσαι; Έχεις ημερομηνία; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Dim. είπε:

Καλημέρες καλημέρες ήρθε η ώρα να μπω και εγώ στο Τυχερό πίνακακι 😍 Έτσι μπας και αλλάξει η ψυχολογία.... 

Να μπεις! Είναι γούρικο! 

Ποιο είναι το επόμενο βήμα τώρα για εσένα;

@annie! έχουμε και 2 χοριακες την άλλη βδομάδα. Τα κορίτσια μας @Taggeris και @Tillandsia. Νομίζω 13/7 είπαν 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου, που να σε βάλω, σε τι φάση είσαι; Έχεις ημερομηνία; 

Καλημέρα σε ευχαριστώ @annie! 

Είμαι στο στάδιο για ωοληψια παρακολούθηση κάνω είμαι είδη 5ημερες με. Ενέσεις Δευτέρα θα ξέρω ημερομηνία αλλά όλα θα γίνουν Ιουλίο😉τώρα σε ποιο πίνακακι βάλε με όπου θες κορίτσακι 😂😂😂 Ευχαριστώ ωω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Antelope είπε:

Να μπεις! Είναι γούρικο! 

Ποιο είναι το επόμενο βήμα τώρα για εσένα;

@annie! έχουμε και 2 χοριακες την άλλη βδομάδα. Τα κορίτσια μας @Taggeris και @Tillandsia. Νομίζω 13/7 είπαν 

Να σου πω την αλήθεια δεν τις έβαλα γιατί όπως είχα αναφέρει και παλαιότερα επειδη κάποια κορίτσια αγχώνονται με το πινακακι και ίσως δεν θέλουν ζήτησα από όσες θέλουν να μπουν να μου γράφουν για να τις βάλω. Σε καμμία περίπτωση δε θέλω μα φέρω κάποια κοπέλα σε δύσκολη θέση!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επιτροπή 🎫

Ωοληψία  🤗

@PAPA EVA --> Ιούλιος 

@Dim. --> Ιούλιος 

@JoyCat --> Ιούλιος

@Steli --> Ιούλιος

Εμβρυομεταφορα 😍

@Sunshine 88 --> 13/7

@Ριρίκα --> Ιούλιος

@lactaki --> Αύγουστος 

@Σταυρι --> Σεπτέμβριος

@kaposetsi --> ?

Χοριακή 🤞

Εγκυμοσύνη 🤰

@ntinaki88

@Katerina32

@sokola4

@Takira 

@koukou84 

@Papadakis

@Sweetie79

@melodyy

@annie!

@Anna32

@Giannouli2013

@dimsea

@Hope19

@Tokyo

@Maria2904

@Deni22

@Nefeliap

@nik_02

@Antelope

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Επιτροπή 🎫

Ωοληψία  🤗

@PAPA EVA --> Ιούλιος 

@Dim. --> Ιούλιος 

@JoyCat --> Ιούλιος

@Steli --> Ιούλιος

Εμβρυομεταφορα 😍

@Sunshine 88 --> 13/7

@Ριρίκα --> Ιούλιος

@lactaki --> Αύγουστος 

@Σταυρι --> Σεπτέμβριος

@kaposetsi --> ?

Χοριακή 🤞

Εγκυμοσύνη 🤰

@ntinaki88

@Katerina32

@sokola4

@Takira 

@koukou84 

@Papadakis

@Sweetie79

@melodyy

@annie!

@Anna32

@Giannouli2013

@dimsea

@Hope19

@Tokyo

@Maria2904

@Deni22

@Nefeliap

@nik_02

@Antelope

Κορίτσια παίρνω απίστευτα δύναμη και κουράγιο βλέποντας τον πίνακα με της έγκυες γεμάτο όποτε είναι ο σωστός μήνας ο Ιούλιος 😍😍😍😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Να σου πω την αλήθεια δεν τις έβαλα γιατί όπως είχα αναφέρει και παλαιότερα επειδη κάποια κορίτσια αγχώνονται με το πινακακι και ίσως δεν θέλουν ζήτησα από όσες θέλουν να μπουν να μου γράφουν για να τις βάλω. Σε καμμία περίπτωση δε θέλω μα φέρω κάποια κοπέλα σε δύσκολη θέση!! 

Μα τί υπέροχο κορίτσι είσαι εσύ!!! Εγώ θέλω... βάλε με 13-7 χοριακή

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επιτροπή 🎫

Ωοληψία  🤗

@PAPA EVA --> Ιούλιος 

@Dim. --> Ιούλιος 

@JoyCat --> Ιούλιος

@Steli --> Ιούλιος

Εμβρυομεταφορα 😍

@Sunshine 88 --> 13/7

@Ριρίκα --> Ιούλιος

@lactaki --> Αύγουστος 

@Σταυρι --> Σεπτέμβριος

@kaposetsi --> ?

Χοριακή 🤞

@Taggeris --> 13/7

@Tillandsia --> 14/7


Εγκυμοσύνη 🤰

@ntinaki88

@Katerina32

@sokola4

@Takira 

@koukou84 

@Papadakis

@Sweetie79

@melodyy

@annie!

@Anna32

@Giannouli2013

@dimsea

@Hope19

@Tokyo

@Maria2904

@Deni22

@Nefeliap

@nik_02

@Antelope

Επεξεργάστηκε από annie!
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sunshine 88 είπε:

Κορίτσια παίρνω απίστευτα δύναμη και κουράγιο βλέποντας τον πίνακα με της έγκυες γεμάτο όποτε είναι ο σωστός μήνας ο Ιούλιος 😍😍😍😍

Καλά και γω τρελαίνομαι!!! Πριν λίγους μήνες κάτω στις εγκυούλες ήταν 3-4 κορίτσια και πλέον έχει γίνει χαμός!!! Όλες θα τα καταφέρουν!!! Δε θα μείνει καμμία πάνω!! Και θα μιλάμε σε λίγους μήνες για αϋπνίες και πάνες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η annie! είπε:

Να σου πω την αλήθεια δεν τις έβαλα γιατί όπως είχα αναφέρει και παλαιότερα επειδη κάποια κορίτσια αγχώνονται με το πινακακι και ίσως δεν θέλουν ζήτησα από όσες θέλουν να μπουν να μου γράφουν για να τις βάλω. Σε καμμία περίπτωση δε θέλω μα φέρω κάποια κοπέλα σε δύσκολη θέση!! 

Εγώ δεν σου ζητάω να με βάλεις γιατί κάνω ωοληψια κάθε μήνα λόγω φυσικών κύκλων....τι να γράψεις Ιούλιος,Αύγουστος,Σεπτέμβριος, Οκτώβριος, Νοέμβριος χαχαχα

Θα σου πω όταν έρθει η ώρα να με βάλεις κάτω μια και καλή!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Καλά και γω τρελαίνομαι!!! Πριν λίγους μήνες κάτω στις εγκυούλες ήταν 3-4 κορίτσια και πλέον έχει γίνει χαμός!!! Όλες θα τα καταφέρουν!!! Δε θα μείνει καμμία πάνω!! Και θα μιλάμε σε λίγους μήνες για αϋπνίες και πάνες!!!

Χαχαχα Ναι μην σας τρομάζει αυτό ο δικός μου τους πρώτους μήνες κοιμόταν και ήμουν ξεκούραστη από τα δοντάκια άρχιζαν οι αϋπνίες .

Εγώ μέχρι στιγμής δεν έχω καταλάβει ακόμη ότι πλησιάζω πίνω μηχανικά τα φάρμακα και στο πίσω μέρος του κεφαλιού σκέφτομαι πως θα πάει η αποψυξη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Sunshine 88 είπε:

Χαχαχα Ναι μην σας τρομάζει αυτό ο δικός μου τους πρώτους μήνες κοιμόταν και ήμουν ξεκούραστη από τα δοντάκια άρχιζαν οι αϋπνίες .

Εγώ μέχρι στιγμής δεν έχω καταλάβει ακόμη ότι πλησιάζω πίνω μηχανικά τα φάρμακα και στο πίσω μέρος του κεφαλιού σκέφτομαι πως θα πάει η αποψυξη

Μια χαρά θα πάει η απόψυξη κορίτσι μου!! Εγώ 2 είχα όλα κι όλα και τα είχαμε βάλει κατάψυξη. Μια χαρά ξεπάγωσαν τα παγάκια μου και τώρα είναι στην κοιλιτσα και μεγαλώνουν!! Όλα θα πάνε καλά!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η annie! είπε:

Καλά και γω τρελαίνομαι!!! Πριν λίγους μήνες κάτω στις εγκυούλες ήταν 3-4 κορίτσια και πλέον έχει γίνει χαμός!!! Όλες θα τα καταφέρουν!!! Δε θα μείνει καμμία πάνω!! Και θα μιλάμε σε λίγους μήνες για αϋπνίες και πάνες!!!

Και ξέρεις ποιο είναι το ωραίο; ότι με τόσα δίδυμα που έχουμε πλέον στο πινακακι είναι πιο πολλά τα μωρά παρά όλες εμείς!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Sunshine 88 είπε:

Χαχαχα Ναι μην σας τρομάζει αυτό ο δικός μου τους πρώτους μήνες κοιμόταν και ήμουν ξεκούραστη από τα δοντάκια άρχιζαν οι αϋπνίες .

Εγώ μέχρι στιγμής δεν έχω καταλάβει ακόμη ότι πλησιάζω πίνω μηχανικά τα φάρμακα και στο πίσω μέρος του κεφαλιού σκέφτομαι πως θα πάει η αποψυξη

Αχ κι εγώ την είχα αυτή τη σκέψη με το ξεπαγωμα αλλά πραγματικά είναι εξαιρετικα σπάνιο πλεον με την τεχνογνωσια που εχουν.

Επίσης βρε κορίτσια δεν ειναι ιδέα μου. Είναι αντικειμενικά κατά πολύ αυξημένα τα ποσοστά επιτυχίας της εξωσωματικής. Πριν 2,5 χρόνια που γραφτηκα στο φορουμ, 1 στις 4 πετύχαινε ανα προσπάθεια ενώ τώρα η συντριπτική πλειοψηφία πετυχαίνει με την πρώτη. Πιστευω στην επιστημη και δεν μπορω να δεχτω οτι είναι τυχαίο. Και τα κορίτσια που πήρατε αρνητική, μην απογοητεύεστε. Στην επομενη θα παρετε το πολυπόθητο. Οι πιθανότητες είναι με το μέρος σας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι γιατί δεν ξέρω τι θα κάνω. Έχω γυναικολόγο που με παρακολουθεί 15 χρόνια ο οποίος και μ σύστησε τον εξωσωματική. Τώρα που βγήκε θετική η χοριακή δεν ξέρω τι να κάνω και από ποτε πρέπει να αρχίσει να με παρακολουθεί. Μίλησα με τον εξωσωματικο που θέλει την ερχόμενη βδομάδα να κάνουμε υπερυχο για να σιγουρευτουμε ότι είναι ενδομήτριο κ την παραπάνω μήπως και ακούσουμε καρδιά. Εσείς από ποιον παρακολουθήσετε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η nik_02 είπε:

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι γιατί δεν ξέρω τι θα κάνω. Έχω γυναικολόγο που με παρακολουθεί 15 χρόνια ο οποίος και μ σύστησε τον εξωσωματική. Τώρα που βγήκε θετική η χοριακή δεν ξέρω τι να κάνω και από ποτε πρέπει να αρχίσει να με παρακολουθεί. Μίλησα με τον εξωσωματικο που θέλει την ερχόμενη βδομάδα να κάνουμε υπερυχο για να σιγουρευτουμε ότι είναι ενδομήτριο κ την παραπάνω μήπως και ακούσουμε καρδιά. Εσείς από ποιον παρακολουθήσετε?

Η άποψη μου είναι ότι θα προχωρήσεις με όποιον αισθάνεσαι μεγαλύτερη ασφάλεια, άνετη και πως σου ταιριάζει. Εγώ συνέχισα με τον εξωσωματικό γιατί είμαι καμένη από τον γυναικολόγο που είχα πριν. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Η άποψη μου είναι ότι θα προχωρήσεις με όποιον αισθάνεσαι μεγαλύτερη ασφάλεια, άνετη και πως σου ταιριάζει. Εγώ συνέχισα με τον εξωσωματικό γιατί είμαι καμένη από τον γυναικολόγο που είχα πριν. 

Όχι μωρέ μια χαρά είμαι πολύ ευχαριστημένος, ο γυναικολογος μ είναι άψογος, απλα δεν ξέρω πότε αφήνει ο ένας και πότε πιάνει ο άλλος. Δηλαδή ο εξωσωματικο ξέρει ότι πήγα συστημένα από αυτόν αλλά μου λέει έλα να κάνουμε υπερυχο. Τι ν του πω θα πάω στον άλλον? Και αν πάρω τον άλλον σίγουρα θα θέλει να με δει... Τι θα με βλέπουν 2?¿

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η nik_02 είπε:

Όχι μωρέ μια χαρά είμαι πολύ ευχαριστημένος, ο γυναικολογος μ είναι άψογος, απλα δεν ξέρω πότε αφήνει ο ένας και πότε πιάνει ο άλλος. Δηλαδή ο εξωσωματικο ξέρει ότι πήγα συστημένα από αυτόν αλλά μου λέει έλα να κάνουμε υπερυχο. Τι ν του πω θα πάω στον άλλον? Και αν πάρω τον άλλον σίγουρα θα θέλει να με δει... Τι θα με βλέπουν 2?¿

Όχι κοριτσάκι μου, ένας θα σε βλέπει. Κάποια κέντρα κάνουν και τον 1ο υπέρηχο μετά τη θετική χοριακη. Αν τώρα ντρέπεσαι να πεις στον εξωσωματικό δεν έρχομαι όταν πας αν θελήσει να κλείσει επόμενο ραντεβού πες του πως θα σε παρακολουθεί ο γιατρός σου. Και ενημέρωσε τον το γιατρό για να σου προγραμματίσει ραντεβού με τη σειρά του 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@nik_02 κατ' αρχάς πάρε αύριο τον γιατρό σου και πες του τα νέα! Μετά θα σε καθοδηγήσει αυτός για τα ραντεβού σας. Στον εξωσωματικό εφόσον έχει κανονιστεί το ραντεβού για υπέρηχο να πας (Όχι ότι είσαι υποχρεωμένη, αλλά δεν είναι και ωραία η ακύρωση) και εκεί θα του πεις ευχαριστω για τη συνεγασια και ότι θα συνεχίσει να σε παρακολουθεί ο προσωπικος σου γιατρός. Απλά και λιτά. Δεν θα παρεξηγηθεί. Οι περισσότερες έτσι κάνουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Antelope είπε:

@nik_02 κατ' αρχάς πάρε αύριο τον γιατρό σου και πες του τα νέα! Μετά θα σε καθοδηγήσει αυτός για τα ραντεβού σας. Στον εξωσωματικό εφόσον έχει κανονιστεί το ραντεβού για υπέρηχο να πας (Όχι ότι είσαι υποχρεωμένη, αλλά δεν είναι και ωραία η ακύρωση) και εκεί θα του πεις ευχαριστω για τη συνεγασια και ότι θα συνεχίσει να σε παρακολουθεί ο προσωπικος σου γιατρός. Απλά και λιτά. Δεν θα παρεξηγηθεί. Οι περισσότερες έτσι κάνουν.

Ναι θ τον πάρω αύριο. Κάπως έτσι θα το κάνω. Απλά σκέφτομαι μήπως ο εξωσωματικος ξέρει καλύτερα τα φάρμακα και τι πρέπει ν παίρνω μέχρι ν προχωρήσει λίγο η εγκυμοσύνη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η nik_02 είπε:

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι γιατί δεν ξέρω τι θα κάνω. Έχω γυναικολόγο που με παρακολουθεί 15 χρόνια ο οποίος και μ σύστησε τον εξωσωματική. Τώρα που βγήκε θετική η χοριακή δεν ξέρω τι να κάνω και από ποτε πρέπει να αρχίσει να με παρακολουθεί. Μίλησα με τον εξωσωματικο που θέλει την ερχόμενη βδομάδα να κάνουμε υπερυχο για να σιγουρευτουμε ότι είναι ενδομήτριο κ την παραπάνω μήπως και ακούσουμε καρδιά. Εσείς από ποιον παρακολουθήσετε?

Συγχαρητήρια κορίτσι με το καλό!!!

Λοιπόν εγώ διάλεξα τον γιατρό που έκανα την εξωσωματική πρώτος λόγος τον εμπισεμπιστεύομουν δεύτερος λόγος ήταν σε δημόσιο νοσοκομείο έμεινα πολύ ικανοποιημένη μαζί του που και για τεστ Παπ και παρακολούθηση μετά με εκείνων συνέχιζα. Οπότε όποιον εμπιστεύεσαι πιο πολύ γιατί η εγκυμοσύνη είναι μια φάση που θα θέλεις κάποιον να σε ηρεμήσει να σου αφιέρωση χρόνο με την παραμικρή ανησυχία σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η nik_02 είπε:

Ναι θ τον πάρω αύριο. Κάπως έτσι θα το κάνω. Απλά σκέφτομαι μήπως ο εξωσωματικος ξέρει καλύτερα τα φάρμακα και τι πρέπει ν παίρνω μέχρι ν προχωρήσει λίγο η εγκυμοσύνη.

Δεν έχει σημασία ποιος θα σε παρακολουθήσει. Από το κέντρο πρέπει να σου δώσουν πρωτόκολλο διακοπής φαρμάκων. Εμένα μου το έδωσαν μετά την καρδιακή λειτουργία των εμβρύων και είναι διακοπή φαρμάκων σε βάθος ενός μήνα. Άλλες κοπέλες παίρνουν όλα τα φάρμακα μέχρι την αυχενική χωρίς να μειώσουν. Όπως και να έχει ρώτησε τον εξωσωματικό και θα σου πει. Αυτό είναι δίκη του δουλειά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 4/7/2020 at 1:30 ΜΜ, ο/η Taggeris είπε:

Αμεε να σας πω! Δόξα τω θεώ πήγαμε ανέλπιστα καλά!! Θες λίγο οι καλές ορμόνες ,λίγο η καλή ζωή χωρίς καταχρήσεις, λίγο οι βιταμίνες, καταφέραμε και πήραμε 4 πολύ καλές βλαστοκύστες από τα 7 έμβρυα τριών ημερών που είχαμε. Δεν το πίστευα όταν μας το είπε ο γιατρός.... ξεπέρασε τις προσδοκίες μου το νούμερο. Όποτε στόχος νούμερο ένα εξετελεσθη. Είχαμε βλαστοκύστες. Τις βάλαμε όλες και τώρα ήμαστε στα χέρια του Θεού. Ας γίνει το θέλημα του κορίτσια!!!!

Καλή επιτυχία κορίτσι μου!!! Εύχομαι μέσα σε αυτά να βρίσκεται το μωράκι ή τα μωράκια σου! ✌️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Δεν έχει σημασία ποιος θα σε παρακολουθήσει. Από το κέντρο πρέπει να σου δώσουν πρωτόκολλο διακοπής φαρμάκων. Εμένα μου το έδωσαν μετά την καρδιακή λειτουργία των εμβρύων και είναι διακοπή φαρμάκων σε βάθος ενός μήνα. Άλλες κοπέλες παίρνουν όλα τα φάρμακα μέχρι την αυχενική χωρίς να μειώσουν. Όπως και να έχει ρώτησε τον εξωσωματικό και θα σου πει. Αυτό είναι δίκη του δουλειά 

Σε ευχαριστώ πολύ. Αυτό ακριβώς ήθελα να μάθω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...