Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

@Taggeris
 @Tillandsia

Όλα καλά να πάνε κορίτσια, καλές γονιμοποιήσεις και με το καλο να τα μεταφέρετε! Ας είναι και ο Ιούλιος έτσι τυχερός όπως ήταν ο Ιούνιος και να μεγαλώνει το κλαμπ από εγκυουλες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Tillandsia είπε:

4 καλά ωάρια μαζεύτηκαν απο'μενα,έτσι είπε γιατρός..για να δούμε αύριο πόσα θα προχωρήσουν..Amh ήταν πολύ χαμηλή 0,35..αν προχωρησουν Παρασκευή πρωί εμ..όταν ξύπνησα ήμουν καλά.. μόλις βγήκα απ'το κέντρο έπεσε η πίεση μου κ ήμουν κάτω.. ευτυχώς δεν ήμουν μόνη..τώρα είμαι καλύτερα..καλά αποτελέσματα να έχω..

Μία χαρά κοπέλα μου. Καλές γονιμοποιήσεις τώρα!! Πάμε δυνατά μαζί...σου στέλνω θετική ενέργεια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Taggeris και @Tillandsia το θαυμα της δημιουργίας ζωής έγινε! Κι αυτο απο μονο του προκαλει συγκίνηση... Εύχομαι καλή εξέλιξη στα εμβρυάκια σας. Πιστευω θα τα πάνε εξαιρετικά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η nik_02 είπε:

Αχ ναι κορίτσι μ! Έκανα ετ στις 22 με βλαστοκυστες και μ είπε χοριακη αυτό το Σάββατο αλλά επειδή εδώ που μένω είναι κλειστά θα πάω Δευτέρα. Σκέφτομαι να του στείλω να πάω Παρασκευή γιατί έχω τρελαθεί από την αγωνία. Η προηγούμενη εβδομάδα πέρασε γρήγορα, αυτή με τίποτα. Εσένα πόσες μέρες μετά την ετ σ είπε χοριακη? Εμένα βγαίνουν 12..

Εμενα 9 μερες μετά οπως και στις περισσότερες με βλαστοκυστες. Καλέ αύριο θα δείξει σίγουρα εσένα! Χαρά στην υπομονή σου. Να ξέρεις ειναι μεγάλη αρετή στη μητρότητα 😊😁 Εγώ δεν θα κρατιόμουν. Στις 9 μέρες θα έκανα τεστ σπίτι κι αν έβγαινε θετικό κατευθείαν για χοριακή. Αν έβγαινε αρνητικό θα περίμενα τις μέρες που μου είχε πει ο γιατρός. Αλλα ξαναλέω, η υπομονή μεγάλη αρετή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κοριτσια στην Αγγλια μετά από εξωσωματικη κάνουν τεστ ούρων σπίτι κι αν βγει θετικό πάνε στις 12 εβδομάδες κατευθείαν για αυχενικη; ουτε χοριακες για διπλασιασμους, ουτε υπερηχους για σακο και καρδια... Έτσι είπε μια γνωστή μου, εκτός αν έτυχε στο δικό της κέντρο μόνο. Μπορεί να είναι και για καλό γιατί ξεχνάς ότι είσαι έγκυος οπότε δεν αγχώνεσαι αλλά εγώ θα ειχα δώσει μια περιουσία σε ιδιωτικά για να κάνω τους ελέγχους 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Taggeris είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Με πήραν τηλέφωνο από το εμβρυολογικό. Μου είπαν από τα 10 δούλεψαν 8 και γονιμοποιήθηκαν  7!! Είμαι πολύ ευχαριστημένη...να δούμε τώρα πόσα θα φτάσουν τρίτη μέρα....

Συγχαρητήρια κορίτσι μου! Στέλνω όλες μου τις ευχές για να σου πάνε όλα καλά αυτή τη φορά! Ευχομαι να δακρυσεις από χαρά!😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Antelope είπε:

Βρε κοριτσια στην Αγγλια μετά από εξωσωματικη κάνουν τεστ ούρων σπίτι κι αν βγει θετικό πάνε στις 12 εβδομάδες κατευθείαν για αυχενικη; ουτε χοριακες για διπλασιασμους, ουτε υπερηχους για σακο και καρδια... Έτσι είπε μια γνωστή μου, εκτός αν έτυχε στο δικό της κέντρο μόνο. Μπορεί να είναι και για καλό γιατί ξεχνάς ότι είσαι έγκυος οπότε δεν αγχώνεσαι αλλά εγώ θα ειχα δώσει μια περιουσία σε ιδιωτικά για να κάνω τους ελέγχους 

Ισχύει, έτσι είναι στις περισσότερες χώρες έξω...τεστ ουρων ειδικά μετα από την εξωσωματική είναι πολύ σύνηθες...εδω ευτυχώς ή δυστυχώς έχουν άλλη τακτική.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Antelope είπε:

Βρε κοριτσια στην Αγγλια μετά από εξωσωματικη κάνουν τεστ ούρων σπίτι κι αν βγει θετικό πάνε στις 12 εβδομάδες κατευθείαν για αυχενικη; ουτε χοριακες για διπλασιασμους, ουτε υπερηχους για σακο και καρδια... Έτσι είπε μια γνωστή μου, εκτός αν έτυχε στο δικό της κέντρο μόνο. Μπορεί να είναι και για καλό γιατί ξεχνάς ότι είσαι έγκυος οπότε δεν αγχώνεσαι αλλά εγώ θα ειχα δώσει μια περιουσία σε ιδιωτικά για να κάνω τους ελέγχους 

Και μια φίλη μ στη Φινλανδία έμαθε ότι είναι έγκυος... Έκανε αυχενική και τώρα που μπήκε στο μήνα της θα ξανακάνει έναν υπέρηχο πριν γεννήσει... Τπτ άλλο.... Επίσης στην αυχενική της είπαν με σιγουριά ότι είναι αγόρι... Άιντε να δούμε τι έκπληξη την περιμένει! Χάχα νομίζω έτσι κάνουν ειδικά στις βόρειες χώρες... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Antelope είπε:

Βρε κοριτσια στην Αγγλια μετά από εξωσωματικη κάνουν τεστ ούρων σπίτι κι αν βγει θετικό πάνε στις 12 εβδομάδες κατευθείαν για αυχενικη; ουτε χοριακες για διπλασιασμους, ουτε υπερηχους για σακο και καρδια... Έτσι είπε μια γνωστή μου, εκτός αν έτυχε στο δικό της κέντρο μόνο. Μπορεί να είναι και για καλό γιατί ξεχνάς ότι είσαι έγκυος οπότε δεν αγχώνεσαι αλλά εγώ θα ειχα δώσει μια περιουσία σε ιδιωτικά για να κάνω τους ελέγχους 

Ισχύει αλλά αξιολογείται πρώτα η εγκυμοσύνη σου, με βάση  το ιστορικό σου και τις εξετάσεις σου, εγκυμοσύνη  χαμηλού κινδύνου και πας για πρώτο υπέρηχο 12η βδομάδα..  Αν θέλεις πληρώνεις για έξτρα υπέρηχο βέβαια.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Dolphin είπε:

Συγχαρητήρια κορίτσι μου! Στέλνω όλες μου τις ευχές για να σου πάνε όλα καλά αυτή τη φορά! Ευχομαι να δακρυσεις από χαρά!😍

Οι ευχές σου να γίνουν πραγματικότητα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Antelope είπε:

@Taggeris και @Tillandsia το θαυμα της δημιουργίας ζωής έγινε! Κι αυτο απο μονο του προκαλει συγκίνηση... Εύχομαι καλή εξέλιξη στα εμβρυάκια σας. Πιστευω θα τα πάνε εξαιρετικά!

Σε ευχαριστούμε θερμά εύχομαι και στα δικά σου τώρα!!! Ελπίζω να είσαι η επόμενη μαζί με την @nik_02

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Tillandsia είπε:

4 καλά ωάρια μαζεύτηκαν απο'μενα,έτσι είπε γιατρός..για να δούμε αύριο πόσα θα προχωρήσουν..Amh ήταν πολύ χαμηλή 0,35..αν προχωρησουν Παρασκευή πρωί εμ..όταν ξύπνησα ήμουν καλά.. μόλις βγήκα απ'το κέντρο έπεσε η πίεση μου κ ήμουν κάτω.. ευτυχώς δεν ήμουν μόνη..τώρα είμαι καλύτερα..καλά αποτελέσματα να έχω..

Καλές γονιμοποιησεις να έχεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!!Καλο μηνα να έχουμε και μακάρι ο Ιούλιος να γεμίσει θετικές χοριακες και να είναι ένας ήρεμος μήνας για τις εγκυμονούσες!💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και καλό μήνα! Εύχομαι ο Ιούλιος να φέρει σε όλες μας χαρές! Αχ πως κρατιέμαι να μην πάω για χοριακη ένας θεός ξέρει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια καλό μήνα και ότι επιθυμεί η κάθε μία σας εύχομαι.Θα ήθελα να κάνω ερώτηση από τη εξαρτάται η ωοληψια?? Από την εξέταση οιστραδιόλης? Σας ευχαριστώ 😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η dimsea είπε:

@Taggeris στο εύχομαι...μακάρι να προχωρήσουν όλα σε βλαστοκύστες...αυτό θα το δείτε βέβαια και θα το συζητήσετε την Πέμπτη και με τους εμβρυολόγους.

@Nefeliap έχεις δίκιο αλλά.....είναι πειρασμός το άτιμο....θές κάτι γράφεις και σου βγάζει τα σχετικά χαχαχαχαχ!!! 🤪 Θα δούμε πόσο...ευελπιστώ δλδ να πάνε όλα καλά και Παρασκευή να έχουμε μια πιο ξεκάθαρη εικόνα!!!

@Hope19 μακάρι βρέ κορίτσι και ας βαλαντώσω δεν με νοιάζει χιχιχιχ.Μου λέει ο άντρας μου: κάτσε σιγά σιγά δλδ τι ήθελες στον πρώτο υπέρηχο να σε χαιρετάει κιόλας????🤣😂

@Tillandsia άντε με το καλό καλά αποτελέσματα να έχεις.Λογικό είναι από την νάρκωση...καποιες τις πειράζει περισσότερο,κάποιες λιγότερο.Όσο για την ΑΜΗ...αυτό είναι το απόθεμα σου δεν λέει κάτι για την ποιότητα....και στον επόμενο κύκλο να έκανες πάλυ τόσο θα σου έβγαινε δεν αλλάζει αυτό......μετά από ένα χρόνο πχ.....θα είναι στάνταρ λιγότερη.Μην σε απασχολεί αυτό που ήθελες το πέτυχες ωάρια έδωσες.

Xαχα μα δίκιο έχει ο άνθρωπος. Κι εγώ τον δικό μου τον είχα τρελάνει.. Πρέπει να ηρεμήσουμε γιατί αν είμαστε έτσι δεν θα αντέξουμε ούτε εμείς αλλά κάνουμε κακό και στα μωρά μας με τέτοιο άγχος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 28/6/2020 at 8:24 ΜΜ, ο/η ΤΖΩΡΤΖΙΝΑ είπε:

Και όμως. Εγώ πήγα συστημένη. Πριν και μετά την εμβρυομεταφορα καμια εξέταση. Ξέρεις όταν κάπου πηγαίνει τόσος κόσμος δεν είναι εύκολο να τους παρακολουθεί όλους στενά. Κάπου θα χαθεί η μπάλα. Μακάρι με όλες τις κοπέλες στο εξής να ασχολείται όσο με σενα και ακόμα περισσότερο και να πετύχουν όλες. Εγώ πλέον κλαίω τις βλαστοκυστες μου, που ξέρω ότι στο εξής θα είναι ακόμα πιο δύσκολο να μαζέψω. 

Εχεις απολυτο δικιο κοριτσι μου....την ιδια αποψη με σενα εχω για τον συγκεκριμενο....τρεχα για να σωθεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Dim. είπε:

Καλημέρα κορίτσια καλό μήνα και ότι επιθυμεί η κάθε μία σας εύχομαι.Θα ήθελα να κάνω ερώτηση από τη εξαρτάται η ωοληψια?? Από την εξέταση οιστραδιόλης? Σας ευχαριστώ 😍

Καλημέρα!! Καλό μήνα!! Εννοείς το πότε θα γίνει η ωοληψια; Αν ναι εξαρτάται από το μέγεθος των ωοθηλακιων. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Dim. είπε:

Καλημέρα κορίτσια καλό μήνα και ότι επιθυμεί η κάθε μία σας εύχομαι.Θα ήθελα να κάνω ερώτηση από τη εξαρτάται η ωοληψια?? Από την εξέταση οιστραδιόλης? Σας ευχαριστώ 😍

Καλο μηνα σε ολες ! Απο το μεγεθος των ωαριων στον υπερηχο και σε συνδυασμο με  εξετασεις αιματος (Lh,e2 prg) και αν ειναι επιθυμητα σου λεει κανε βραδυ την οβιτρελ(36 ωρες πριν ωοληψια) και μεθαυριο για ωοληψια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!

Καλό μήνα να έχουμε με φουσκωμένες κοιλίτσες και μόνο ευχάριστα!

@Hope19 δίκιο έχεις αλλά πώς θα γίνει αυτόοοοοο????? Αν έχουμε καμιά κοπέλα να μας κάνει μαθήματα για να είμαστε zen ευχαρίστως έρχομαι χαχαχαχα!!!!🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια! Καλό μήνα! Έχει κάνει κάποια κοπέλα πρόσφατα ωοληψια στο Μητέρα; ζητάνε τεστ κορωνοιου και για τον σύζυγο; επίσης το πληρώνεις ή στο κάνουν δωρεάν όπως σε άλλα κέντρα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Bou30 είπε:

Γειά σας κορίτσια! Καλό μήνα! Έχει κάνει κάποια κοπέλα πρόσφατα ωοληψια στο Μητέρα; ζητάνε τεστ κορωνοιου και για τον σύζυγο; επίσης το πληρώνεις ή στο κάνουν δωρεάν όπως σε άλλα κέντρα; 

Καλησπέρα. Εγώ έκανα 28/05 και ο γιατρος μου με έστειλε σε ένα άλλο εργαστήριο για να κάνω το τέστ του οποίου μου κάλυψε ο ίδιος το κόστος γιατί στο Μητέρα σε χρεώνουν 120 ευρώ. Ο σύζυγος όχι δεν χρειάζεται να κάνει τέστ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η dimsea είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

Καλό μήνα να έχουμε με φουσκωμένες κοιλίτσες και μόνο ευχάριστα!

@Hope19 δίκιο έχεις αλλά πώς θα γίνει αυτόοοοοο????? Αν έχουμε καμιά κοπέλα να μας κάνει μαθήματα για να είμαστε zen ευχαρίστως έρχομαι χαχαχαχα!!!!🤣

Καλημέρα! Καλά μην νομίζεις κι εγώ στα λέω για να τα ακούω κι εγώ.. Εγώ έχω πρίξει τώρα τον άντρα μου να δούμε τι θα γίνει με τον δεύτερο σάκο και να ξανα ακούσουμε καρδούλα.. Παράνοια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Συγχαρητήρια κορίτσι μου! Με το καλό να μεταφέρεις! Κι εγώ με 4ΑΑ έχω τον μπεμπουλη μου🥰 είμαι σίγουρη για την επιτυχία❤️
    • Καλησπέρα κορίτσια!! Τι κάνετε;;; Πώς είναι τα μπεμπέκια σας;; Εγώ έχω φουσκώσει αρκετά με αποτέλεσμα να μη κλείνουν παντελόνια και μπουφάν και ο μπόμπιρας μου εδώ κ δύο εβδομάδες είναι δραστήριος μέσα στην κοιλιά μου! Ξεκίνησα να τον νιώθω στις 16 εβδομάδες αρκετά νωρίς για πρώτη κύηση κ σήμερα που είμαι 18+1 τον νιώθω πλέον κ σε όρθια θέση. Πήγαμε στον γιατρό κ είναι μεγάλο μωρό με βάση τις μέρες της εξωσωματικής...στην ανάπτυξή του ήταν μπροστά 4 μέρες και τώρα φαίνεται 7 μέρες μπροστά. Επιβεβαιώνει την εμβρυολογο που 5 ημερών βλαστοκύστη μας είπε ότι εξελίσσεται δυναμικά κ μπορεί να έχει φτάσει και 6ης ημέρας τη μέρα της εμβρυομεταφοράς. Πάντως βρε κορίτσια τι όμορφα ανθρωπακια κουβαλάμε μέσα μας!!! Μου φαίνεται απίστευτο που τον νιώθω...🤰 Επίσης, έκλεισα για ραντεβού για τη β-επιπεδου σε ένα μήνα! Εσείς σε τι φάση είστε;;;
    • Γενικα βλέπω πως οι παιδίατροι έχουν τελείως άλλη τακτική με τις τροφες 🤷‍♀️ πχ εμένα στην αρχή μου είπε ότι έχει σπόρια μέσα δεν το δίνουμε όπως φράουλα ακτινίδιο ντομάτα μελιτζάνα τέτοια τα αποφεύγουμε όταν είναι πολύ μικρά  το αχλάδι βοηθάει στο έντερο από φρούτα  Κοιτα αυτά θα έχεις με την επιθυμία του φαγητού σήμερα μπορεί να τρώει κάτι και να στο κόψει απότομα να μην το θέλει καθόλου και μετά από 2-3 μήνες να αρχίσει πάλι να το τρώει δεν είναι στάνταρ αυτό ή επειδή ξεκίνησε με όρεξη να τρώει πως θα τρώει κάθε φορά με την ίδια όρεξη είναι φάσεις που παίρνανε εμενα ακόμα και τώρα είναι μερες που τρώει καλά και άλλες πάλι όχι  Με τα κακα περάσαμε μια μικρή φάση που έκλεγε όταν έκανε αλλά όχι τόσο πολύ όπως το περιγράφεις εσυ είχε τυχει να βγάλει λίγο αίμα μια φορά αλλά ήταν από το σφίξιμο ερεθίστηκε (είχα στείλει φωτο στην γιατρό και τα είδε ) επειδη με τα κιλά της δεν έχει θέμα να πεις ωχ αμάν να φαει σιγά σιγά θα στρώσει τώρα για την δυσκηλιοτητα δεν ξέρω να βοηθησω αλλά μου είχαν πει πως μια  μπατονέτα με λίγο ελαιόλαδο να την κανείς στο πωπω βοηθάει να ενεργηθεί βέβαια δεν ξέρω αν δουλεύει δεν το έχω δοκιμάσει εγω
    • Ευχαριστω κατ μου!!!!! ❤️😊 ελπιζω να μας πεις κι εσυ πολυ ευχαριστα νεα!!!!!! 🙏 εχε πιστη στα εμβρυακια σου!!!
    • Θα μιλήσεις με γιατρό οδοντίατρο για αρχή και με τον γυναικολόγο σου κλείσε ραντεβού να πας να σε δει ο οδοντίατρος και να δείτε τι μπορεί να κάνετε 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...