Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια. Με πήραν τηλέφωνο από το εμβρυολογικό. Μου είπαν από τα 10 δούλεψαν 8 και γονιμοποιήθηκαν  7!! Είμαι πολύ ευχαριστημένη...να δούμε τώρα πόσα θα φτάσουν τρίτη μέρα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Με πήραν τηλέφωνο από το εμβρυολογικό. Μου είπαν από τα 10 δούλεψαν 8 και γονιμοποιήθηκαν  7!! Είμαι πολύ ευχαριστημένη...να δούμε τώρα πόσα θα φτάσουν τρίτη μέρα....

Τέλεια!!!! Και τα 7 θα φτάσουν θα δεις... οπότε Πέμπτη με το καλό πας για ΕΤ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η dimsea είπε:

Ναι κάτι τέτοιο....η άλλη έγραφε 4+5 αλλά ο γιατρός μου είπε είσαι 5 συν κάτι..... και το είδα όταν γυρησα σπίτι ρε γαμωτο 🤣. Να  έχω κρατήσει την φώτο την ανεβάζω πάλι να την δεις. βάση χοριακων όμως αποκλείεται να ισχύει αυτό το 4+5spacer.png1545864922_.thumb.jpg.deef7af8e4543e532760abff4a5c52e9.jpg

Αχ ρε συ και εγώ έχω μπερδευτεί. Ο γιατρός τι σου είπε; Εγώ λέω ρώτα τον να σου φύγει η αγωνία.

Αλλά αφού σου είπε όλα καλά μην αγχώνεσαι με αυτά. Την Παρασκευή που  θα πας θα το ξεκαθαρίσετε! Θα έχει μεγαλώσει κι άλλο.. Θα σκούσετε και καρδούλα σίγουρα και θα κλαις απο χαρά!❤️

Α τωρα το ειδα 5συν ειπε ο γιατρος. Ε αυτο ισχυει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Maria2904 είπε:

Κοριτσι μου μπραβο!!!!πολυ καλά νέα!!!!❤️❤️

Ανυπομονώ τώρα παλι για Δευτέρα.. Μακάρι όλα να είναι καλά πάλι και να ξανα ακούσουμε καρδούλα! 

Εσύ κορίτσι μου πότε πας πάλι για υπέρηχο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Katerina32 είπε:

Στον πρώτο μου υπέρηχο, ο ένας σάκος ήταν και μένα πιο μικρός (δεν θυμάμαι ακριβώς τη διαφορά τους) και ο γιατρός μου μου είπε να είμαι προετοιμασμενη ότι δεν θα προχωρήσει. Τελικά τα μωράκια μου προχώρησαν και τα δύο και αισίως είμαστε στον 5ο. Παρ όλα αυτά εύχομαι να γίνει ότι είναι καλύτερο για σένα και τα μωράκια σου και να συνεχίσεις να γεμίζεις συγκινήσεις και όμορφα συναισθήματα.. 🙏❤️

Τι να πω΄, η αλήθεια είναι ότι είχε μεγάλη διαφοφά ο σάκος αυτός ήταν αρκετά μικρότερος. Οτι γινει ας γίνει για καλό..

Εύχομαι τη Δευτέρα που θα ξαναπάω τουλάχιστον να ξανακούσω καρδούλα και να μεγαλώνει το μωράκι μου! Ειναι οτι πιο ομορφο εχω νοιωσει. Χθες το βραδυ το σκεφτομουν και δακρυζα απο χαρα.. Εντωμεταξυ είχε πλακα γιατι μου λεει ο γιατρος παρε μια βαθια ανασα κα κρατα τη να ακουσουμε καρδουλα. Μετα το ξανα βαλαμε και επειδη ανεπνεα χτυπαγε πιο δυνατα και ειχε πολυ πλακα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η annie! είπε:

Με βλαστοκυστες φαίνεται από την 9η μέρα μετά την ετ. Αρκετοί γιατροί ζητάνε τη 12η απ ότι βλέπω εδώ λογικά για να είναι αρκετά υψηλή η χοριακή. Αν δεν έχεις κάνει καμμία έξτρα ovitrelle αυτές τις μέρες από αύριο θα φαίνεται. Εμένα στην 9η μέρα ήταν 218. Και μου είχε πει χοριακή τη 10η. Καλά αποτελέσματα κορίτσι!!!!

Πολύ καλές θετικές κ αυξημένες χοριακες σας εύχομαι!!! Πείτε λίγο γιατί βλαστοκυστες? Ποια η διαφορά με τα υπόλοιπα? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Hope19 μακάρι βρε κορίτσι μου γιατί πραγματικά έχω αγχωθεί πολύ.... μετά τη χωριακη ο σάκος, μετά το έμβρυο, τώρα η καρδιά..... δεν έχω ηρεμισει στιγμή αφού σκέψου ο άντρας μου μου τα χώνει για το άγχος μου. Μου λέει ηρέμησε γιατί στο τέλος θα πάθεις τίποτα εσύ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η dimsea είπε:

@Hope19 μακάρι βρε κορίτσι μου γιατί πραγματικά έχω αγχωθεί πολύ.... μετά τη χωριακη ο σάκος, μετά το έμβρυο, τώρα η καρδιά..... δεν έχω ηρεμισει στιγμή αφού σκέψου ο άντρας μου μου τα χώνει για το άγχος μου. Μου λέει ηρέμησε γιατί στο τέλος θα πάθεις τίποτα εσύ! 

Σε καταλαβαίνω ΑΠΟΛΥΤΑ! Είμαι κι εγώ ακριβώς το ίδιο με σένα! Μην νομίζεις δεν ηρεμείς ποτέ. Κι εγώ άκουσα καρδιά και λέω αχ θα την ξανα ακούσω δεύτερη φορά ; Έχω και το άγχος με τον δεύτερο σακο. Έχω τρελαθεί από το άγχος για όλα! Εγώ λέω ευτυχώς που πήγα αργότερα για υπέρηχο και ακούσαμε και καρδούλα γιατί αν είχα πάει νωρίτερα δεν θα την ακούγαμε και θα ήμουν χειρότερα! Θα δεις την Παρασκευή θα είναι όλα καλά και θα ακούσετε καρδούλα! Και θα μας στείλεις ότι έκλαιγες από συγκίνηση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η dimsea είπε:

@Hope19 μακάρι βρε κορίτσι μου γιατί πραγματικά έχω αγχωθεί πολύ.... μετά τη χωριακη ο σάκος, μετά το έμβρυο, τώρα η καρδιά..... δεν έχω ηρεμισει στιγμή αφού σκέψου ο άντρας μου μου τα χώνει για το άγχος μου. Μου λέει ηρέμησε γιατί στο τέλος θα πάθεις τίποτα εσύ! 

Δεν εχει αδικο, μην αγχωνεσαι τοσο βρε! Δεν κανει! ειδαμε χοριακη θετικη και πρεπει να υπαρχει ψυχραιμια τα εμβρυα καταλαβαινουν το αγχος κ το πανικό και δεν ειναι οτι καλυτερο..Ολα θα γινουν !ολα καλά θα πανε,θα προσεξουμε τις εξετασεις μας με ηρεμια καλο φαγητο και γαληνη πανω απο ολα και καλες ενεργειες και εικονες @Hope19

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Με πήραν τηλέφωνο από το εμβρυολογικό. Μου είπαν από τα 10 δούλεψαν 8 και γονιμοποιήθηκαν  7!! Είμαι πολύ ευχαριστημένη...να δούμε τώρα πόσα θα φτάσουν τρίτη μέρα....

Μπραβο κοπελα μου τελεια!! Ολα καλά θα πανε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Τι να πω΄, η αλήθεια είναι ότι είχε μεγάλη διαφοφά ο σάκος αυτός ήταν αρκετά μικρότερος. Οτι γινει ας γίνει για καλό..

Εύχομαι τη Δευτέρα που θα ξαναπάω τουλάχιστον να ξανακούσω καρδούλα και να μεγαλώνει το μωράκι μου! Ειναι οτι πιο ομορφο εχω νοιωσει. Χθες το βραδυ το σκεφτομουν και δακρυζα απο χαρα.. Εντωμεταξυ είχε πλακα γιατι μου λεει ο γιατρος παρε μια βαθια ανασα κα κρατα τη να ακουσουμε καρδουλα. Μετα το ξανα βαλαμε και επειδη ανεπνεα χτυπαγε πιο δυνατα και ειχε πολυ πλακα.. 

Ψυχούλα μου... ❤️ Όλα καλά θα πάνε και θα συνεχίσεις να ακούς τον ίδιο υπέροχο χτυπο για πολύ ακόμα. Μακάρι και δύο, αλλά είπαμε, ότι είναι να γίνει, θα είναι για καλό.. 🙏❤️ Μέσα από την καρδιά μου εύχομαι μια υγιή και τελειομηνη εγκυμοσύνη.. 😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Σε καταλαβαίνω ΑΠΟΛΥΤΑ! Είμαι κι εγώ ακριβώς το ίδιο με σένα! Μην νομίζεις δεν ηρεμείς ποτέ. Κι εγώ άκουσα καρδιά και λέω αχ θα την ξανα ακούσω δεύτερη φορά ; Έχω και το άγχος με τον δεύτερο σακο. Έχω τρελαθεί από το άγχος για όλα! Εγώ λέω ευτυχώς που πήγα αργότερα για υπέρηχο και ακούσαμε και καρδούλα γιατί αν είχα πάει νωρίτερα δεν θα την ακούγαμε και θα ήμουν χειρότερα! Θα δεις την Παρασκευή θα είναι όλα καλά και θα ακούσετε καρδούλα! Και θα μας στείλεις ότι έκλαιγες από συγκίνηση!

Άστα άστα....ε έτσι είμαι εγώ....μετά την δεύτερη χοριακή 2 μέρες μετά πήγα  στο γιατρό και είδαμε ένα μικρό σάκο....την δεύτερη φορά λίγο μεγαλύτερο σάκο με πόλο (όπως μου τον είπε μέσα) τώρα...ποιός ξέρει....μακάρι δλδ να είναι όλα καλά και να ακούσω καρδούλα!!!!🙏🤞Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Kikip είπε:

Πολύ καλές θετικές κ αυξημένες χοριακες σας εύχομαι!!! Πείτε λίγο γιατί βλαστοκυστες? Ποια η διαφορά με τα υπόλοιπα? 

Η μέρα που φτάνουν τα έμβρυα μετά τη γονιμοποίηση. Συνήθως κάνουν εμβρυομεταφορά με 3ης ή 5ης μέρας. Την 5η μέρα γίνονται βλαστοκύστες. Δε φτάνουν όλα σε αυτό το στάδιο, συνήθως τα μισά και θεωρητικά έχουν 2πλάσια πιθανότητα εμφύτευσης. Παρόλα αυτά κανένα καλλιεργητικό υγρό δεν είναι το ίδιο φιλόξενο όσο η μήτρα και μπορεί μέσα στην κοιλιά να προχωρούσε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Δεν εχει αδικο, μην αγχωνεσαι τοσο βρε! Δεν κανει! ειδαμε χοριακη θετικη και πρεπει να υπαρχει ψυχραιμια τα εμβρυα καταλαβαινουν το αγχος κ το πανικό και δεν ειναι οτι καλυτερο..Ολα θα γινουν !ολα καλά θα πανε,θα προσεξουμε τις εξετασεις μας με ηρεμια καλο φαγητο και γαληνη πανω απο ολα και καλες ενεργειες και εικονες @Hope19

Έχεις απόλυτο δίκιο φιλενάδα αλλά πραγματικά αυτό το άγχος μου (στα πάντα πόσο μάλλον τώρα για την εγκυμοσύνη) δεν μπορώ να το διαχειριστώ ώρες ώρες.....φταίει και που λόγω άδειας googlαρω συνέχεια και διαβάζω διάφορα....καταλαβαίνεις........στα δέντραααααααα!!!!!!!!!!!!!!!🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Ανυπομονώ τώρα παλι για Δευτέρα.. Μακάρι όλα να είναι καλά πάλι και να ξανα ακούσουμε καρδούλα! 

Εσύ κορίτσι μου πότε πας πάλι για υπέρηχο;

Ολα καλά θα είναι!!,αύριο πάω παλι και δνε περνάνε οι ώρες!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Taggeris είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Με πήραν τηλέφωνο από το εμβρυολογικό. Μου είπαν από τα 10 δούλεψαν 8 και γονιμοποιήθηκαν  7!! Είμαι πολύ ευχαριστημένη...να δούμε τώρα πόσα θα φτάσουν τρίτη μέρα....

Καλημέρα κορίτσι!!!Μπραβο,πολύ καλά νέα!😊Ποτε θα κανεις εμβρυομεταφορα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Dim. είπε:

Όλα καλά.... μπράβο που δεν το βάζεις κάτω έτσι θέλει... Σου εύχομαι ολόψυχα αυτή η προσπάθεια να είναι η τελευταία και να έχεις θετικά αποτελέσματα 😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍

❤️❤️❤️❤️❤️

 

στις πριν 13 ώρες, ο/η nik_02 είπε:

Μπράβο @Lily94 ! Είμαι σι..!!!!    Σου

 εύχομαι να είναι η τυχερή σου. Δηλαδή για να καταλάβω επειδή είμαι τελείως άσχετη, θα γονιμοποιήσεις το ωάριο του φυσικού κύκλου κ στον ίδιο κύκλο θα σου βάλει αυτό κ ενα κατεψυγμένο?

 

 

 

 

στις πριν 11 ώρες, ο/η Nefeliap είπε:

Πόσο πολύ συμφωνώ με αυτο που θα κανει!!γιατί θα κανει μία τελεια ποιοτικα βλαστοκυστη με το ωαριο του μηνα,θα αποψυξουν κ τη βλαστοκυστη και θα μεταφερουν 5η μερα και τις 2 μαζι.τη βλεπω με διδυμα και αυτη χαχα

Ακριβώς !! Μακαρι να πάνε ολα καλα κορίτσια μου 🥰🥰 @nik_02 @Nefeliap 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η dimsea είπε:

Τέλεια!!!! Και τα 7 θα φτάσουν θα δεις... οπότε Πέμπτη με το καλό πας για ΕΤ? 

Την Πέμπτη θα είναι τρίτη μέρα...να δούμε πόσα θα έχουμε τότε και ευελπιστώ αυτή τη φορά να δοκιμάσω με βλαστοκύστες....δλδ Σάββατο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Katerina32 είπε:

Ψυχούλα μου... ❤️ Όλα καλά θα πάνε και θα συνεχίσεις να ακούς τον ίδιο υπέροχο χτυπο για πολύ ακόμα. Μακάρι και δύο, αλλά είπαμε, ότι είναι να γίνει, θα είναι για καλό.. 🙏❤️ Μέσα από την καρδιά μου εύχομαι μια υγιή και τελειομηνη εγκυμοσύνη.. 😍

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου! Εύχομαι και σε σένα και τα μωράκια σου ότι καλύτερο και σε λίγους μήνες να τα σφίξεις και τα δύο στην αγκαλιά σου! Δεν υπάρχει μεγαλύτερη ευτυχία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η dimsea είπε:

Άστα άστα....ε έτσι είμαι εγώ....μετά την δεύτερη χοριακή 2 μέρες μετά πήγα  στο γιατρό και είδαμε ένα μικρό σάκο....την δεύτερη φορά λίγο μεγαλύτερο σάκο με πόλο (όπως μου τον είπε μέσα) τώρα...ποιός ξέρει....μακάρι δλδ να είναι όλα καλά και να ακούσω καρδούλα!!!!🙏🤞Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!

Θα ακούσεις κοριτσι μου, γιατί να μην ακούσεις! Πάρε μαντηλάκια μαζί σου γιατί θα κλάψεις από χαρά και εσύ κι ο άντρας σου!❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Maria2904 είπε:

Ολα καλά θα είναι!!,αύριο πάω παλι και δνε περνάνε οι ώρες!!!!!!!

Τέλεια! Λίγο υπομονή και αύριο θα ακούσετε και καρδούλες.. Εσένα κορίτσι μου είναι ίδιοι οι σάκοι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η dimsea είπε:

Έχεις απόλυτο δίκιο φιλενάδα αλλά πραγματικά αυτό το άγχος μου (στα πάντα πόσο μάλλον τώρα για την εγκυμοσύνη) δεν μπορώ να το διαχειριστώ ώρες ώρες.....φταίει και που λόγω άδειας googlαρω συνέχεια και διαβάζω διάφορα....καταλαβαίνεις........στα δέντραααααααα!!!!!!!!!!!!!!!🤣

Ναι αλλα δε πρεπει αστα τα γκουκγκ και χαλαρωσε να απολαμβανεις τωρα .. αααα και εγώ νομιζω οτι εισαι 6+3 ή 6+4 χαχχαχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Τέλεια! Λίγο υπομονή και αύριο θα ακούσετε και καρδούλες.. Εσένα κορίτσι μου είναι ίδιοι οι σάκοι?

Αντε να δούμε...από ο,τι είδα ίδιοι είναι..τώρα δνε ξέρω γιατι δνε μου είπε κιόλας λόγω του αίματος και τίποτα...λόγικα καλώς εχόντων των πραγμάτων αύριο θα μάθω περισσότερα.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Την Πέμπτη θα είναι τρίτη μέρα...να δούμε πόσα θα έχουμε τότε και ευελπιστώ αυτή τη φορά να δοκιμάσω με βλαστοκύστες....δλδ Σάββατο

4 καλά ωάρια μαζεύτηκαν απο'μενα,έτσι είπε γιατρός..για να δούμε αύριο πόσα θα προχωρήσουν..Amh ήταν πολύ χαμηλή 0,35..αν προχωρησουν Παρασκευή πρωί εμ..όταν ξύπνησα ήμουν καλά.. μόλις βγήκα απ'το κέντρο έπεσε η πίεση μου κ ήμουν κάτω.. ευτυχώς δεν ήμουν μόνη..τώρα είμαι καλύτερα..καλά αποτελέσματα να έχω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Taggeris στο εύχομαι...μακάρι να προχωρήσουν όλα σε βλαστοκύστες...αυτό θα το δείτε βέβαια και θα το συζητήσετε την Πέμπτη και με τους εμβρυολόγους.

@Nefeliap έχεις δίκιο αλλά.....είναι πειρασμός το άτιμο....θές κάτι γράφεις και σου βγάζει τα σχετικά χαχαχαχαχ!!! 🤪 Θα δούμε πόσο...ευελπιστώ δλδ να πάνε όλα καλά και Παρασκευή να έχουμε μια πιο ξεκάθαρη εικόνα!!!

@Hope19 μακάρι βρέ κορίτσι και ας βαλαντώσω δεν με νοιάζει χιχιχιχ.Μου λέει ο άντρας μου: κάτσε σιγά σιγά δλδ τι ήθελες στον πρώτο υπέρηχο να σε χαιρετάει κιόλας????🤣😂

@Tillandsia άντε με το καλό καλά αποτελέσματα να έχεις.Λογικό είναι από την νάρκωση...καποιες τις πειράζει περισσότερο,κάποιες λιγότερο.Όσο για την ΑΜΗ...αυτό είναι το απόθεμα σου δεν λέει κάτι για την ποιότητα....και στον επόμενο κύκλο να έκανες πάλυ τόσο θα σου έβγαινε δεν αλλάζει αυτό......μετά από ένα χρόνο πχ.....θα είναι στάνταρ λιγότερη.Μην σε απασχολεί αυτό που ήθελες το πέτυχες ωάρια έδωσες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...