Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

ΜαΖι σου εμεις ειμαστε τζωρτζινα μου και οχι με τους γιατρους,ας οψεται η αναγκη..καθολου παραλογη δεν εισαι!!!βεβαια και σε αλλα κεντρα και κοριτσια εδω που πετυχανε ή και οχι δεν μετραγανε ουτε τη μετα της ετ ουτε μετα κατι.εγω θα ελεγα να δεις τη μερα ειναι σημαντικο,εκανα το ερα για να σιγουρευτω.540€ ο πιο φθηνος απο ολους ειναι κ δεν ξερω κ γιατι.ο σφακ 750 και καποιοι αλλοι μπορει και 900.το παραθυρο εμφυτευσης μηπως ειναι μετατοπισμενο; Ποτε δε ξερεις τι γινεται..τι να πω..να σου φυγει και αυτο..κριμα..

Καλησπέρα κορίτσι!Την era την έκανες στην πρώτη σου εξωσωματική;

ποτε ακριβώς γίνεται αυτή η εξέταση;Στον κύκλο της εμβρυομεταφορας;

Θα με ενδιέφερε και εμένα να την κάνω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Ginaakπροεμφυτευτικο ηταν καθετος για αυτο μου σπασε και τα νευρα ηταν η πρωτη επισκεψη και εγω ειχα παρει ηδη μπενφολα 300.αναρωτιεμαι ακομα γιατί,τα λεφτα στο genesis lab που ειναι δικο τους θα πηγαινανε..μου ειπε οτι δεν υπαρχει λογος και οτι ειμαι υγιης κ δεν κανουμε ετσι γιατι ισως πειραχθει το εμβρυο και δεν εχουμε κυστική ή αλλο κληρονομικό σοβαρο.εμεις επιμεναμε και μετα δεν ηθελε να μας μιλησει αλλο,τον ειχαμε τρελανει και μας εστειλε πανω σε μια εμβρυολογο βιολογο δε θυμαμαι τι και εκεινη ειπε οτι και εγω στη θεση σας δεν θα εκανα και μετα δεν ξανασχοληθηκαμε.αχ θα δειξει και αυτο.μια φοβια την εχω κ με το παραπανω λογω ηλικιας..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Xrisa127 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι!Την era την έκανες στην πρώτη σου εξωσωματική;

ποτε ακριβώς γίνεται αυτή η εξέταση;Στον κύκλο της εμβρυομεταφορας;

Θα με ενδιέφερε και εμένα να την κάνω.

Αν το ηξερα απο την πρωτη θα το ειχα κανει το era test ,αν και ειναι υπερβολη να ξερεις.μονο το 15% των γυναικων εχουνε μετατοπισμενο το παράθυρο.για αυτο δεν το ζητανε..αλλα ειχα διαβασει μια κοπελα στο αλλο φορουμ που ειχε 6 αποτυχιες και ευτυχως αλλαξε γιατρο και της το ειπε ο νεος και σωθηκε το ειχε τελειως μετατοπισμενο.ε οταν το διαβασα λεω κατσε μηπως και..κανεις προετοιμασια σαν να πας για ετ!γινεται με 2 τροπους ή σε τεχνητο κυκλο ή σε φυσικο εμεις το καναμε σε φυσικο γιατί ετσι θα καναμε και την ετ,δηλαδή μονο ουτρο πηρα.ενω σε τεχνητο παιρνεις κ σικλακουρ ..μετα την ωοληψια παιρνεις δηλαδη τα ουτρο για 5 μερες πχ και πας και και σου κοβει κοματι απο ενδομητριο το βαζει στο ειδικό κιτ κ το στελνει Ισπανια αποτελεσμα σε 4 βδομαδες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Αν το ηξερα απο την πρωτη θα το ειχα κανει το era test ,αν και ειναι υπερβολη να ξερεις.μονο το 15% των γυναικων εχουνε μετατοπισμενο το παράθυρο.για αυτο δεν το ζητανε..αλλα ειχα διαβασει μια κοπελα στο αλλο φορουμ που ειχε 6 αποτυχιες και ευτυχως αλλαξε γιατρο και της το ειπε ο νεος και σωθηκε το ειχε τελειως μετατοπισμενο.ε οταν το διαβασα λεω κατσε μηπως και..κανεις προετοιμασια σαν να πας για ετ!γινεται με 2 τροπους ή σε τεχνητο κυκλο ή σε φυσικο εμεις το καναμε σε φυσικο γιατί ετσι θα καναμε και την ετ μου δηλαδή μονο ουτρο πηρα.ενω σε τεχνητο παιρνεις κ σικλακουρ ..μετα την ωοληψια παιρνεις δηλαδη τα ουτρο για 5 μερες πχ και πας και και σου κοβει κοματι απο ενδομητριο το βαζει στο ειδικό κιτ κ το στελνει Ισπανια αποτελεσμα σε 4 βδομαδες

Ετσι διάβασα και εγώ  ότι την προτείνουν μετά από αποτυχημένες προσπάθειες αλλά είπα μήπως την κάνω μήπως και αυξήσω τις πιθανότητες στην πρώτη μου προσπάθεια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Xrisa127 είπε:

Ετσι διάβασα και εγώ  ότι την προτείνουν μετά από αποτυχημένες προσπάθειες αλλά είπα μήπως την κάνω μήπως και αυξήσω τις πιθανότητες στην πρώτη μου προσπάθεια.

Σπανια να ειναι μετατοπισμενο,εγώ εφαγα φρικη μετά τις 2 αποτυχιες και εκανα τα παντα υπερβολικα και αχρηστες καποιες που αποδειχτηκτηκαν εκ των υστερων που δεν λαμβανουν υποψιν τους πχ μιτοχονδρια,-ΝΚ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα με πήραν από το Ιασώ γονιμοποιήθηκαν και τα 3 δεν φαντάζεστε τι χαρά έχω @Ginaak είχες δίκιο τελικά !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Katerinaki83 είπε:

Κορίτσια καλημέρα με πήραν από το Ιασώ γονιμοποιήθηκαν και τα 3 δεν φαντάζεστε τι χαρά έχω @Ginaak είχες δίκιο τελικά !!!!

Μπράβο κορίτσι!!! Τέλεια!!! Τζάμπα στεναχωριόσουν εχθές

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η annie! είπε:

Μπράβο κορίτσι!!! Τέλεια!!! Τζάμπα στεναχωριόσουν εχθές

Ε μα μου λέει ο γιατρός δύσκολο να προχωρήσουν και σήμερα απορούσε άρα έχω 4 τώρα .βεβαια επιμένει ο γιατρός για εμβρυομεταφορα σε επόμενο κύκλο με κατεψυγμένα και να μην βάλω το ένα μόνο του τώρα .δεν ξέρω τι να κάνω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Katerinaki83 είπε:

Ε μα μου λέει ο γιατρός δύσκολο να προχωρήσουν και σήμερα απορούσε άρα έχω 4 τώρα .βεβαια επιμένει ο γιατρός για εμβρυομεταφορα σε επόμενο κύκλο με κατεψυγμένα και να μην βάλω το ένα μόνο του τώρα .δεν ξέρω τι να κάνω 

Στο λέει για να μη βάλεις ένα ή γιατί θεωρεί πως είναι καλύτερα να ηρεμήσει ο οργανισμός;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Στο λέει για να μη βάλεις ένα ή γιατί θεωρεί πως είναι καλύτερα να ηρεμήσει ο οργανισμός;

Για να μην βάλω ένα μου το λέει γιατί μου λέει αν δεν προχωρήσουν τα αλλά η δεν είναι καλά θα μου το βάλει το ένα μόνο του αύριο .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα! 

@Taggeris αγαπημενη μου με το κσλο να σου παρουν ποιοτικα ωαριακια!😊💗🍀

Εγω εχω κανει ερα τεστ γισ παραθυρο εμφυτευσης και οντως ειχα μετατοπισμενο παραθυρο εμφυτευσης..2 φορες εμεινα εγκυος με βαση το αποτελεσμα του ερα οποτε το πιστευω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα κορίτσια. 

@Taggeris καλή επιτυχία κορίτσι! 

Νομιζω σήμερα έχει ωοληψια και η @Tillandsia.... καλή επιτυχία και στις δύο σύντομα με ευχάριστα! 😘🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Katerinaki83 είπε:

Για να μην βάλω ένα μου το λέει γιατί μου λέει αν δεν προχωρήσουν τα αλλά η δεν είναι καλά θα μου το βάλει το ένα μόνο του αύριο .

Κάθε μια από εμάς θα σου πει κάτι διαφορετικό για το τι είναι καλύτερο και τι όχι, ανάλογα με το τι πέτυχε στην ίδια. Το σημαντικότερο είναι το τι θέλεις εσύ να κάνεις και το αν εμπιστεύεσαι το γιατρό σου και ακούσεις τη γνώμη του. Εγώ πχ πήγα τυφλά με αυτά που μου έλεγε. Η επιλογή είναι δική σου κοριτσάκι μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Nefeliap Δεν είχα μπει το ΣΚ και μπήκα και είδα τα νέα σου. Μπράβο κοριτσάκι μου.. Πω πω ενθουσιαστηκα με τα νέα σου. Πιστεύω πάμε και για άλλα διδυμάκια. ΤΙ χαρά μου έδωσες!!❤️

Καλημερα κορίτσια μου, εγώ είχα από την Πέμπτη καφέ υγρά αλλά ευτυχώς το Σάββατο σταμάτησαν.

Σήμερα έχω τον πρώτο υπερηχο και εχω αγωνια. Γενικα απο συμπτωματα το μόνο που εχω πόνο στο στήθος, υπνηλια, κουράζομαι εύκολα, πονάει αφόρητα η μέση μου εδώ και μια βδομάδα και έχω μια απέχθεια στα γλυκά.

Δεν έχω ακόμα εμετούς αλλά πιστεύω ίσως είναι νωρίς.

Αχ μακάρι να είναι όλα καλά σήμερα.. Εχω 5μιση ραντεβού σήμερα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Taggeris καλή ωοληψία κορίτσι μου με ποιοτικά ωάρια!!!!

 

@Hope19 να πας κοριτσάκι μου να ηρεμήσεις. Σχετικά με τς αναγούλες μπορεί και να τις γλυτώσεις!!! Στο εύχομαι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μήπως περισσεύουν 300 μονάδες από κάποια κοπέλα που τελείωσε από οποιοδήποτε φάρμακο γιατί μια φίλη μου δεν είναι έτοιμη ακόμα και πρέπει να κάνει και άλλη μέρα διέγερση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Katerinaki83 είπε:

Κορίτσια καλημέρα με πήραν από το Ιασώ γονιμοποιήθηκαν και τα 3 δεν φαντάζεστε τι χαρά έχω @Ginaak είχες δίκιο τελικά !!!!

Μπράβο κοπέλα μου!!

Είδες τι καλά που ξεκίνησε η εβδομάδα?? Θα σου λεγα να μη βιαστείς, να περιμένεις να προχωρήσουν όλα στο στάδιο που βρίσκεται και το πρώτο,ώστε να μεταφέρεις δύο στον επόμενο κύκλο.

 

@Taggeris καλή επιτυχία σήμερα! Εύχομαι ποιοτικά αυγουλάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η peacock είπε:

Καλημερα! 

@Taggeris αγαπημενη μου με το κσλο να σου παρουν ποιοτικα ωαριακια!😊💗🍀

Εγω εχω κανει ερα τεστ γισ παραθυρο εμφυτευσης και οντως ειχα μετατοπισμενο παραθυρο εμφυτευσης..2 φορες εμεινα εγκυος με βαση το αποτελεσμα του ερα οποτε το πιστευω. 

Το θυμόμουν πως ήσουν κι εσύ από τα κορίτσια που είχαν κάνει αλλά δεν ήθελα να το αναφέρω αντί για σένα.

Τής ετ τις έκανες σε φυσικό ή τεχνητό κύκλο?

Γενικά το ερα δεν το συστήνουν αν δεν έχεις τουλάχιστον μία αποτυχημένη ετ.Δεν νομίζω βέβαια κάποιος να σε αποτρέπει να το κάνεις.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Ginaak είπε:

Μπράβο κοπέλα μου!!

Είδες τι καλά που ξεκίνησε η εβδομάδα?? Θα σου λεγα να μη βιαστείς, να περιμένεις να προχωρήσουν όλα στο στάδιο που βρίσκεται και το πρώτο,ώστε να μεταφέρεις δύο στον επόμενο κύκλο.

 

@Taggeris καλή επιτυχία σήμερα! Εύχομαι ποιοτικά αυγουλάκια!

Ναι ξαναπήρα και τον γιατρό και μου είπε όχι θα καθαρίσεις και θα πάμε σε επόμενο κύκλο με δυο . Τι τραβάμε κάθε μέρα ανχος δεν το περίμενε να προχωρήσουν πάντως .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Ginaak είπε:

Το θυμόμουν πως ήσουν κι εσύ από τα κορίτσια που είχαν κάνει αλλά δεν ήθελα να το αναφέρω αντί για σένα.

Τής ετ τις έκανες σε φυσικό ή τεχνητό κύκλο?

Γενικά το ερα δεν το συστήνουν αν δεν έχεις τουλάχιστον μία αποτυχημένη ετ.Δεν νομίζω βέβαια κάποιος να σε αποτρέπει να το κάνεις.

 

Σε τεχνητο κυκλο τις ειχα κανει ολες τις ετ (εχω συνδρομο πολυκυστικων ωοθηκων οποτε και νσ ηθελα σε φυσικο κυκλο για μενα ειναι πρακτικα δυσκολο) σε φυσικο κυκλο παντως δεν εχει νοημα το ερα γιατι το παραθυρο εμφυτευσης ανοιγει κανονικα.

Ισχυει οτι δε το προτεινουν αν δεν υπαρχιυν αποτυχιες εμφυτευσης... Το εκανα μετα την δευτερη αποτυχημενη ετ με βλαστοκυστες 4ΑΑ και τις δυο φορες. 

Αλλα εγω ειμαι και τραγικα ατυχη ετσι κι αλλιως...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!

@Taggerisκαλή επιτυχία!!!Περιμενουμε τα νέα σου!

@peacock την ΕΡΑ σου την πρότεινε ο γιατρός μετά τις αποτυχημένες προσπάθειες;Εγώ τον ρώτησα σήμερα να θεωρεί ότι πρέπει να την κάνω (σε κιγο ξεκινάω την πρώτη μου εξωσωματική) και μου είπε ότι δεν υπάρχει λόγος.Απο την άλλη όμως εγώ θέλω να την κάνω για να αυξήσω τις πιθανότητες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Σε τεχνητο κυκλο τις ειχα κανει ολες τις ετ (εχω συνδρομο πολυκυστικων ωοθηκων οποτε και νσ ηθελα σε φυσικο κυκλο για μενα ειναι πρακτικα δυσκολο) σε φυσικο κυκλο παντως δεν εχει νοημα το ερα γιατι το παραθυρο εμφυτευσης ανοιγει κανονικα.

Ισχυει οτι δε το προτεινουν αν δεν υπαρχιυν αποτυχιες εμφυτευσης... Το εκανα μετα την δευτερη αποτυχημενη ετ με βλαστοκυστες 4ΑΑ και τις δυο φορες. 

Αλλα εγω ειμαι και τραγικα ατυχη ετσι κι αλλιως...

Δεν ειναι απολυτο,σε φυσικο πηγαινε και μια κοπελα απο το αλλο φορουμ και το ειχε τελειως μετατοπισμενο..ειχε κανει 6 ετ και ευτυχως αλλαξε γιατρό και της το προτεινε.ακομα θα προσπαθουσε..απλα ειναι σπανιο να το εχεις μετατοπισμενο..και εγώ σε φυσικο το εκανα και ειχα ρωτησει κιολας μη το κανω τζαμπα και μου ειπε ακομα και βιοχημικη αν ειναι παλι ισως παιζει θεμα με παραθυρο.εγω δεν ειχα μετατοπιση ομως.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Nefeliap είπε:

Δεν ειναι απολυτο,σε φυσικο πηγαινε και μια κοπελα απο το αλλο φορουμ και το ειχε τελειως μετατοπισμενο..ειχε κανει 6 ετ και ευτυχως αλλαξε γιατρό και της το προτεινε.ακομα θα προσπαθουσε..απλα ειναι σπανιο να το εχεις μετατοπισμενο..και εγώ σε φυσικο το εκανα και ειχα ρωτησει κιολας μη το κανω τζαμπα και μου ειπε ακομα και βιοχημικη αν ειναι παλι ισως παιζει θεμα με παραθυρο.εγω δεν ειχα μετατοπιση ομως.

Εμένα ο γιατρός σήμερα μου είπε αυτό που είπες και εσυ χθες ότι είναι πολύ μικρό το ποσοστό των γυναικών που έχουν μετατοπισμένο παράθυρο εμφύτευσης και ότι αυτή η εξέταση δεν υπάρχει λόγος να γίνεται προληπτικά αλλά διαγνωστικά μετά από αποτυχίες.
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγαπημένα μου κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ για την θετική σας ενέργεια και τις ευχές σας. Πήγαμε πάρα πολύ καλά. Είμαι πολύ ευχαριστημένη και εγώ και ο γιατρός. 10 ωάρια πήραμε να δούμε τώρα πόσα θα γονιμοποιηθούν αύριο! Δόξα τω θεώ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...