Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Katerinaki83 είπε:

@Kikip ο γιατρός μου είπε να περιμένουμε και αν γονιμοποιηθεί και άλλο να τα βάλουμε κατάψυξη ώστε να συνχρωνιστουν.αλλιως θα βάλω το ένα σε αυτόν τον κύκλο δεν θέλω να το χάσω .

Δεν υπάρχει περίπτωση να το χάσεις απλά μπαίνει κατάψυξη και αν πχ φτάσει και το άλλο 3ων ημερών τα βάζεις όποτε θές και τα 2. Το θέμα είναι αν και κατά πόσο θές να προχωρήσεις σε ΕΤ με ένα έμβρυο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 26/6/2020 at 2:14 ΜΜ, ο/η Ginaak είπε:

Έχεις ταλαιπωρηθεί κι εσύ πολύ!

Μπράβο που δεν εγκαταλείπεις, όσο παράγεις πρέπει να προσπαθείς.Δεν είναι εύκολο ούτε ψυχολογικά ούτε και οικονομικά,μη γελιομαστε όμως τουλάχιστον δεν θα κοιτάξεις πίσω σε 7-8 χρόνια λέγοντας "αν είχα προσπαθήσει κι άλλο.."

Κάποια εξήγηση γιατί δεν γινόταν η εμφύτευση σου έδωσαν ποτέ?

Κι εγώ στο Γένεσις ειμαι τώρα και προσπαθώ να μαζέψω.

 

Καλησπερα. Εξήγηση νομίζω για την αποτυχία συνήθως δεν παίρνουμε. Φταίει λίγο η ηλικία, λίγο τα έμβρυα, λίγο η τύχη κλπ. Εσυ εχεις κάνει κάποια προσπάθεια στο Γενεσις; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 26/6/2020 at 5:20 ΜΜ, ο/η Papadakis είπε:

Ένα επιτρέπεται ποιον είχες στο γεννεσις ;;; 

Μαζεψε τα κομμάτια σου και πάμε παρακάτω !!!!ο δρόμος είναι δύσκολος αλλά στπ τέλος έχεις μια αγκαλια γεμάτη 

Άσε ..... τρέχουν παντού ..... εμένα βγουν και σου νυχτικό μου 

Είχα τον Π...ο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Katerinaki83 είπε:

Να ρωτήσω και κάτι άλλο παίρνω prezolon και μου έχει ανεβάσει 13 την πίεση.γιατι να το παίρνω αφού τα nk μου ήταν χαμηλά .σας δίνουν και εσας κορτιζόνη ;

Και εγώ έπαιρνα prezolon 3 μήνες και μου έπεφταν πολύ τα μαλλιά μου. Μόλις μπήκα στον 4ο τα έκοψα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 26/6/2020 at 9:03 ΜΜ, ο/η Nefeliap είπε:

Συγνωμη αλλα με ποιον γιατρο ησουν στο γενεσις; γιατί και εχω καθε μηνα μαζευα δεν χασαμε ποτε κανενα και μου εκανε στενη παρακολουθηση με εξ αιματος κ υπερηχους και συνεχεια κατι αλλαζε.προγεστερονη κ ενδομητριο πριν την ετ εννοειται παντα και μετα την ετ ξανα e2,prg για αυξηση η μειωση φαρμακων.μου κανει εντυπωση αυτο που λες.

Συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη και με το καλό να έρθουν στον κόσμο τα παιδάκια σου. Στον ίδιο γιατρό με σενα ήμουν, αλλά σε μένα δεν άλλαζε τίποτα και δεν μέτραγε τίποτα πριν και μετά την εμβρυομεταφορα. Στους φυσικούς κυκλουσ (για ωοληψια) εννοείται ότι έκανα υπερήχους και μέτρηση ορμονών. Είσαι τυχερή που σου έκανε όπως λες τόσο στενή παρακολούθηση, αλλά πίστεψε με δεν το κάνει σε όλες. Μου έχουν κάνει ωοληψια όλοι οι γιατροί του κέντρου του. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η ΤΖΩΡΤΖΙΝΑ είπε:

Καλησπερα. Εξήγηση νομίζω για την αποτυχία συνήθως δεν παίρνουμε. Φταίει λίγο η ηλικία, λίγο τα έμβρυα, λίγο η τύχη κλπ. Εσυ εχεις κάνει κάποια προσπάθεια στο Γενεσις; 

Εγώ θα επέμενα για εξήγηση,το λίγο το ένα λίγο το αλλο δεν είναι ιατρική, συνταγή μαγειρικής είναι.

Στο Γένεσις είμαι πολύ φρέσκια,έχω κάνει μόλις δύο ωοληψιες από την πρώτη έχω ένα έμβρυο 3ων ημερών κατάψυξη, η δεύτερη δεν έδωσε κάτι.

Κι εδώ όπως και στο προηγούμενο κεντρο ρωτάω πολλά κι επιμένω, το κάνω αυτό στις ωοληψιες σκέψου πόσο μάλλον στην ετ.

Δεν με νοιάζει αν γίνομαι κουραστική ή αν το εμβρυολογικο ή ο γιατρός δεν έχουν χρόνο.Το πόσο καλός επιστήμονας είναι κάποιος φαίνεται από την τεκμηριωμένη απάντηση που θα σου δώσει.

Ειδικά στο προηγούμενο κεντρο που είχα δύο ωοληψιες χωρίς έμβρυο, η δε εμβρυολογος μου έδωσε σαφείς απαντήσεις με λεπτομερειες.Ηξερε πως δεν θα δεχτώ με τίποτα το "έτυχε".

Στην πρώτη φορά μάλιστα βασισαμε όλη την αλλαγή αγωγής για το σπέρμα στα λεγόμενα της και πραγματικά είδαμε βελτίωση.

Σε όποιο κέντρο κι αν συνεχίσεις να επιμεινεις, μόνο αν ξέρεις ακριβώς το πρόβλημα θα το διορθώσεις.

Ειδικά για τα ωάρια,που είναι ένα δύσκολο κομμάτι η ποιότητα τους, μου φαίνεται περίεργο στις τόσες προσπάθειες να μην έτυχε ένα καλό.

Άλλους παράγοντες που μπορεί να εμποδίζουν την εμφύτευση εξετάσατε?

Δεν θυμάμαι αν έγραψες ηλικία κ.α.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Katerinaki83 είπε:

Καλημέρα κορίτσια ΔΥστηχως εγώ δεν έχω πολύ καλά νέα εχθές μου πήρανε 5 ωάρια και από αυτά μόνο ένα ήταν ώριμο και γονιμοποιήθηκε τα υπόλοιπα λέει ωρίμασαν και τα γονιμοποιήσαν σήμερα.Πρωτη φορά το ακούω αυτό να βάζουν να ωριμάσουν τα ωάρια.Εχετε ξανακούσει τέτοια περίπτωση και να γονιμοποιήθηκαν και τα υπόλοιπα ;

Σε μένα συνέβη στη διεγερση είχα 2 που πήγαιναν πιο αργά, δεν είχαν φτάσει στη μεταφαση II που πρέπει να είναι το ωάριο.Τα άφησαν σε καλλιεργητικό υγρό κάποιες ώρες και ωρίμασαν.

Δυστυχώς δεν προχώρησαν για άλλους λόγους όμως.Ηταν άσχετο με το ότι ωρίμασαν εκτός ωοθήκης.

Πάντως για να τα γονιμοποίησαν σημαίνει πως πήγαν στη μεταφαση ΙΙ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Ginaak είπε:

Σε μένα συνέβη στη διεγερση είχα 2 που πήγαιναν πιο αργά, δεν είχαν φτάσει στη μεταφαση II που πρέπει να είναι το ωάριο.Τα άφησαν σε καλλιεργητικό υγρό κάποιες ώρες και ωρίμασαν.

Δυστυχώς δεν προχώρησαν για άλλους λόγους όμως.Ηταν άσχετο με το ότι ωρίμασαν εκτός ωοθήκης.

Πάντως για να τα γονιμοποίησαν σημαίνει πως πήγαν στη μεταφαση ΙΙ.

Για να δούμε αύριο .σε ευχαριστώ κορίτσι μου παίρνω θάρρος το πρωί ήμουνα χάλια Η αλήθεια είναι πως αυτό το ένα δεν θέλω να το βάλω κατάψυξη ας πληρώσω δυο ετ 400 ευρώ είναι τόσα έχουμε χαλάσει αν είναι να μείνω έγκυος θα μείνω και με το ένα .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Kikip είπε:

Εγώ που ξεκινάω τώρα έχω πολλές απορίες.....από τι εξαρτάται αν την εμβρυομεταφορα θα την κάνουν λίγες μέρες μετά την ωοληψια ή σε άλλο κύκλο? Κι ακόμη κι αν είναι ένα το ώριμο κ καλό γονιμοποιημένο ωράριο στο βάζουν ή σου προτείνουν εναλλακτικά να το καταψυξουν? 

Βασικά καλή αρχή!!! Όπως σου είπαν και τα κορίτσια εξαρτάται από τον γιατρό και την κάθε περίπτωση. Όλες μας θα σου πούμε διαφορετικά πράγματα ανάλογα στο τι πέτυχε σε εμάς. Αν ήταν κάτι στάνταρ θα πήγαινε τυφλοσούρτης σε όλες χωρίς να έχουμε επιλογή. Θεωρώ πως αν το συζητήσεις με το γιατρό σου θα σου πει τι είναι καλύτερο για τη δίκη σου περίπτωση. Ίσως να καταλήξει σε απόφαση μετά την ωοληψια βάσει ορμονών και ενδομητρίου ή να το έχει σκεφτεί ήδη. Εμένα πχ μου είχε πει εξ αρχής ότι θα πάμε από κατάψυξη. Θεωρούσε πως ήταν ότι καλύτερο για μένα και όντως έμεινα έγκυος και στα 2 που μου έβαλε. Ότι και να αποφασίσετε θα είναι το καλύτερο για σένα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Katerinaki83 είπε:

@Nefeliap βλαστοκυστες έβαλες ;αν δεν τα καταφέρω με το ένα σκέφτομαι να έρθω στο δικό σου κέντρο να κάνω φυσικό αφού ένα μου μένει πιο το νόημα να παίρνω φάρμακα .στον Παντο δεν είσαι ;

Μη σκεφτομαστε ετσι τωρα ..αν χτυπα ξυλο βεβαια να ερθεις θα κανεις 1,2 φυσικους με Π και θα δεις εξαιρετικη ποιοτητα,εδω ειδα εγω στα 42 με χαλια ορμονες..3εβαλα μια ΑΑ κ 2 ΑΒ & χωρις κοπο κ χωρις χρημα και χωρις επιδεινωση οργανισμου με τα φαρμακα.συμφερει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Katerinaki83 είπε:

Να ρωτήσω και κάτι άλλο παίρνω prezolon και μου έχει ανεβάσει 13 την πίεση.γιατι να το παίρνω αφού τα nk μου ήταν χαμηλά .σας δίνουν και εσας κορτιζόνη ;

Το στανταρ πρωτοκολλο των κεντρων που μας πλακωνουν στα φαρμακα και καλά να μην επιτεθει το ανοσοποιητικό στο συστημα.κατι θα ξερουν βεβαια παραπανω τι να πω.εγω αυτη τη φορα απαιτησα να μη παρω κ το δεχτηκανε μια χαρα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η ΤΖΩΡΤΖΙΝΑ είπε:

Συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη και με το καλό να έρθουν στον κόσμο τα παιδάκια σου. Στον ίδιο γιατρό με σενα ήμουν, αλλά σε μένα δεν άλλαζε τίποτα και δεν μέτραγε τίποτα πριν και μετά την εμβρυομεταφορα. Στους φυσικούς κυκλουσ (για ωοληψια) εννοείται ότι έκανα υπερήχους και μέτρηση ορμονών. Είσαι τυχερή που σου έκανε όπως λες τόσο στενή παρακολούθηση, αλλά πίστεψε με δεν το κάνει σε όλες. Μου έχουν κάνει ωοληψια όλοι οι γιατροί του κέντρου του. 

Ευχαριστω κοριτσι μου! πραγματικα δεν μπορω να το καταλαβω αυτο που λες.δε πηγα συστημενη,δεν με γνωριζε και στο αλλο φορουμ 3 κοπελες πετυχανε με τη μια προσφατα.κοιτα 2η μερα ουτε εμενα μου λεγε να μετρησω ενω επεμενα και μετρησα απο μονη μου 2 φορες και τελικα καταλαβα και εγώ οτι δεν ειχε νοημα..γιατί να σου κανουν ωοληψια ολοι οι γιατροι;!εγω απο την αρχη εκεινον ζηταγα αν δε το ελεγα και εμενα οποιος ναναι θα μου εκανε..μα η ε2,prg κ υπερηχος ειναι στανταρ μερα ετ.και με τις αλλες κοπελες στο αλλο αυτο λεγαμε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Katerinaki83 είπε:

Για να δούμε αύριο .σε ευχαριστώ κορίτσι μου παίρνω θάρρος το πρωί ήμουνα χάλια Η αλήθεια είναι πως αυτό το ένα δεν θέλω να το βάλω κατάψυξη ας πληρώσω δυο ετ 400 ευρώ είναι τόσα έχουμε χαλάσει αν είναι να μείνω έγκυος θα μείνω και με το ένα .

Να μην είσαι χαλιά,έχουν πλέον τις ίδιες πιθανότητες να προχωρήσουν με το αν ήταν εξαρχής ώριμα.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Ευχαριστω κοριτσι μου! πραγματικα δεν μπορω να το καταλαβω αυτο που λες.δε πηγα συστημενη,δεν με γνωριζε και στο αλλο φορουμ 3 κοπελες πετυχανε με τη μια προσφατα.κοιτα 2η μερα ουτε εμενα μου λεγε να μετρησω ενω επεμενα και μετρησα απο μονη μου 2 φορες και τελικα καταλαβα και εγώ οτι δεν ειχε νοημα..γιατί να σου κανουν ωοληψια ολοι οι γιατροι;!εγω απο την αρχη εκεινον ζηταγα αν δε το ελεγα και εμενα οποιος ναναι θα μου εκανε..μα η ε2,prg κ υπερηχος ειναι στανταρ μερα ετ.και με τις αλλες κοπελες στο αλλο αυτο λεγαμε..

Χωρίς να θέλω να κάνω το δικηγόρο του διαβόλου, το να σου κάνει κάποιος από τους συνεργάτες υπέρηχο ή ωοληψια ,δεν είναι τραγικό,ασχέτως που για ψυχολογικούς λόγους όλες θέλουμε το γιατρό μας.

Το βασικό είναι ποιος κάνει την ετ.Κι εγώ έχω ακούσει κοπέλες που τους έκανε ωοληψια το υπόλοιπο team αλλά την ετ την έκανε πάντα αποκλειστικά ο Π....

Επίσης όλη την παρακολούθηση και τις οδηγίες τις έστελνε αυστηρά ο ίδιος.

Σε κάθε περίπτωση όμως αν δεν νιώθουμε "ασφάλεια" σε ένα κέντρο/γιατρό αλλάζουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Ginaak είπε:

Εγώ θα επέμενα για εξήγηση,το λίγο το ένα λίγο το αλλο δεν είναι ιατρική, συνταγή μαγειρικής είναι.

Στο Γένεσις είμαι πολύ φρέσκια,έχω κάνει μόλις δύο ωοληψιες από την πρώτη έχω ένα έμβρυο 3ων ημερών κατάψυξη, η δεύτερη δεν έδωσε κάτι.

Κι εδώ όπως και στο προηγούμενο κεντρο ρωτάω πολλά κι επιμένω, το κάνω αυτό στις ωοληψιες σκέψου πόσο μάλλον στην ετ.

Δεν με νοιάζει αν γίνομαι κουραστική ή αν το εμβρυολογικο ή ο γιατρός δεν έχουν χρόνο.Το πόσο καλός επιστήμονας είναι κάποιος φαίνεται από την τεκμηριωμένη απάντηση που θα σου δώσει.

Ειδικά στο προηγούμενο κεντρο που είχα δύο ωοληψιες χωρίς έμβρυο, η δε εμβρυολογος μου έδωσε σαφείς απαντήσεις με λεπτομερειες.Ηξερε πως δεν θα δεχτώ με τίποτα το "έτυχε".

Στην πρώτη φορά μάλιστα βασισαμε όλη την αλλαγή αγωγής για το σπέρμα στα λεγόμενα της και πραγματικά είδαμε βελτίωση.

Σε όποιο κέντρο κι αν συνεχίσεις να επιμεινεις, μόνο αν ξέρεις ακριβώς το πρόβλημα θα το διορθώσεις.

Ειδικά για τα ωάρια,που είναι ένα δύσκολο κομμάτι η ποιότητα τους, μου φαίνεται περίεργο στις τόσες προσπάθειες να μην έτυχε ένα καλό.

Άλλους παράγοντες που μπορεί να εμποδίζουν την εμφύτευση εξετάσατε?

Δεν θυμάμαι αν έγραψες ηλικία κ.α.

Πλέον είμαι 43. Άριστο ενδομήτριο και κάποιες από τις βλαστοκυστες μου είχαν πει ότι ήταν πολύ καλές. Από εξετάσεις έχω κάνει τα πάντα, πλην εξέτασης που δείχνει το παράθυρο εμφύτευσης. Την τελευταία μου προσπάθεια θα την κάνω άλλου, γιατί δεν θέλω να μου μείνει το παράπονο ότι αν είχα δοκιμάσει κάπου άλλου ίσως το αποτέλεσμα να ήταν διαφορετικό. Γνωρίζω ότι πολλές κοπέλες πέτυχαν και θα πετύχουν στο γενεσις, αλλά εγώ δεν έχω πλέον λόγο να είμαι εκεί. Αν δεν τα καταφέρουμε θα προσπαθήσουμε να υιοθετήσουμε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η ΤΖΩΡΤΖΙΝΑ είπε:

Πλέον είμαι 43. Άριστο ενδομήτριο και κάποιες από τις βλαστοκυστες μου είχαν πει ότι ήταν πολύ καλές. Από εξετάσεις έχω κάνει τα πάντα, πλην εξέτασης που δείχνει το παράθυρο εμφύτευσης. Την τελευταία μου προσπάθεια θα την κάνω άλλου, γιατί δεν θέλω να μου μείνει το παράπονο ότι αν είχα δοκιμάσει κάπου άλλου ίσως το αποτέλεσμα να ήταν διαφορετικό. Γνωρίζω ότι πολλές κοπέλες πέτυχαν και θα πετύχουν στο γενεσις, αλλά εγώ δεν έχω πλέον λόγο να είμαι εκεί. Αν δεν τα καταφέρουμε θα προσπαθήσουμε να υιοθετήσουμε. 

Εγω λεω θα τα καταφερετε μια χαρα με αριστο ενδομητριο και μια χαρα εμβρυα.δεν ετυχε απλα ,και η ηλικια σου σορυ δεν ειναι απαγορευτικη, σιγά μη τα παρατησεις! Και εννοειται θα πας οπου νοιωθεις καλά.εγώ οταν πηγα στο Π κ τον ειδα λεω δεν θα τα παμε καλά με δαυτον αλλα εχε χαρη που τον εχω αναγκη..εκατσα γιατί βαριομουν να αλλαζω και μετά μαλακωσε ηταν πολυ αγριος εκεινη τη μερα και μου την ειχε σπασει γιατι επεμενα για προεμφυτευτκό απο την αρχη και ελεγε οχι και τον εβριζα τρελα απο μεσα μου βεβαια κ μεσα στα νευρα εγω ,μετα ειχε ερθει κ ο αντρας μου και ελεγε κ εκεινος τα ιδια ..παραλιγο να γινει χοντρο σκηνικο τι να σου λεω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Ευχαριστω κοριτσι μου! πραγματικα δεν μπορω να το καταλαβω αυτο που λες.δε πηγα συστημενη,δεν με γνωριζε και στο αλλο φορουμ 3 κοπελες πετυχανε με τη μια προσφατα.κοιτα 2η μερα ουτε εμενα μου λεγε να μετρησω ενω επεμενα και μετρησα απο μονη μου 2 φορες και τελικα καταλαβα και εγώ οτι δεν ειχε νοημα..γιατί να σου κανουν ωοληψια ολοι οι γιατροι;!εγω απο την αρχη εκεινον ζηταγα αν δε το ελεγα και εμενα οποιος ναναι θα μου εκανε..μα η ε2,prg κ υπερηχος ειναι στανταρ μερα ετ.και με τις αλλες κοπελες στο αλλο αυτο λεγαμε..

Και όμως. Εγώ πήγα συστημένη. Πριν και μετά την εμβρυομεταφορα καμια εξέταση. Ξέρεις όταν κάπου πηγαίνει τόσος κόσμος δεν είναι εύκολο να τους παρακολουθεί όλους στενά. Κάπου θα χαθεί η μπάλα. Μακάρι με όλες τις κοπέλες στο εξής να ασχολείται όσο με σενα και ακόμα περισσότερο και να πετύχουν όλες. Εγώ πλέον κλαίω τις βλαστοκυστες μου, που ξέρω ότι στο εξής θα είναι ακόμα πιο δύσκολο να μαζέψω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η ΤΖΩΡΤΖΙΝΑ είπε:

Και όμως. Εγώ πήγα συστημένη. Πριν και μετά την εμβρυομεταφορα καμια εξέταση. Ξέρεις όταν κάπου πηγαίνει τόσος κόσμος δεν είναι εύκολο να τους παρακολουθεί όλους στενά. Κάπου θα χαθεί η μπάλα. Μακάρι με όλες τις κοπέλες στο εξής να ασχολείται όσο με σενα και ακόμα περισσότερο και να πετύχουν όλες. Εγώ πλέον κλαίω τις βλαστοκυστες μου, που ξέρω ότι στο εξής θα είναι ακόμα πιο δύσκολο να μαζέψω. 

Και γιατί χαθηκανε βρε παιδί μου οι βλαστοκυστες,δηλαδη τι εγινε; Ποιο ηταν το λαθος του θεωρεις;ολο το συστημα κοιταζει τον εχω τσεκαρει.εισαι η «τυχερη»μαλλον που δεν προσεξε τοσο. :-( Θα μαζεψεις οπως μαζεψα εγω σε 3 μηνες και θα μετεφερεις!λιγο υπομονη ακομα..εγω δεν ηξερα αν θα εχω καν με fsh17 κ αμη 0,3.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Εγω λεω θα τα καταφερετε μια χαρα με αριστο ενδομητριο και μια χαρα εμβρυα.δεν ετυχε απλα ,και η ηλικια σου σορυ δεν ειναι απαγορευτικη, σιγά μη τα παρατησεις! Και εννοειται θα πας οπου νοιωθεις καλά.εγώ οταν πηγα στο Π κ τον ειδα λεω δεν θα τα παμε καλά με δαυτον αλλα εχε χαρη που τον εχω αναγκη..εκατσα γιατί βαριομουν να αλλαζω και μετά μαλακωσε ηταν πολυ αγριος εκεινη τη μερα και μου την ειχε σπασει γιατι επεμενα για προεμφυτευτκό απο την αρχη και ελεγε οχι και τον εβριζα τρελα απο μεσα μου βεβαια κ μεσα στα νευρα εγω ,μετα ειχε ερθει κ ο αντρας μου και ελεγε κ εκεινος τα ιδια ..παραλιγο να γινει χοντρο σκηνικο τι να σου λεω..

Είναι σύνηθες ακόμα και κοπέλες που πέτυχαν μαζί του, κάποια στιγμή να έχουν επίσης αρπαχτεί άσχημα μ’ αυτόν τον άνθρωπο. Εγώ γνωρίζω κοπέλα που έμεινε εκεί έγκυος με την πρώτη και έφυγε τσακωμενη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Και γιατί χαθηκανε βρε παιδί μου οι βλαστοκυστες,δηλαδη τι εγινε; Ποιο ηταν το λαθος του θεωρεις;ολο το συστημα κοιταζει τον εχω τσεκαρει.εισαι η «τυχερη»μαλλον που δεν προσεξε τοσο. :-( Θα μαζεψεις οπως μαζεψα εγω σε 3 μηνες και θα μετεφερεις!λιγο υπομονη ακομα..εγω δεν ηξερα αν θα εχω καν με fsh17 κ αμη 0,3.

Νομίζω ότι ήταν τεράστιο λάθος που δεν μέτραγε τίποτα κατά την εμβρυομεταφορα και μου έδινε τα ίδια φαρμακα, χωρίς να σκέφτεται ότι κάτι ίσως να μην το χρειαζόμουν η να χρειαζόμουν κάτι άλλο. Μπορεί να τα βάζαμε και λάθος μέρα. Μπορεί μπορεί πολλά μπορεί...Εγώ γιατρος δεν είμαι. Του έδωσα έναν κουβα λεφτά και περίμενα με τα ιατρικά να ασχοληθεί αυτός. Είμαι παράλογη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η ΤΖΩΡΤΖΙΝΑ είπε:

Νομίζω ότι ήταν τεράστιο λάθος που δεν μέτραγε τίποτα κατά την εμβρυομεταφορα και μου έδινε τα ίδια φαρμακα, χωρίς να σκέφτεται ότι κάτι ίσως να μην το χρειαζόμουν η να χρειαζόμουν κάτι άλλο. Μπορεί να τα βάζαμε και λάθος μέρα. Μπορεί μπορεί πολλά μπορεί...Εγώ γιατρος δεν είμαι. Του έδωσα έναν κουβα λεφτά και περίμενα με τα ιατρικά να ασχοληθεί αυτός. Είμαι παράλογη;

ΜαΖι σου εμεις ειμαστε τζωρτζινα μου και οχι με τους γιατρους,ας οψεται η αναγκη..καθολου παραλογη δεν εισαι!!!βεβαια και σε αλλα κεντρα και κοριτσια εδω που πετυχανε ή και οχι δεν μετραγανε ουτε τη μετα της ετ ουτε μετα κατι.εγω θα ελεγα να δεις τη μερα ειναι σημαντικο,εκανα το ερα για να σιγουρευτω.540€ ο πιο φθηνος απο ολους ειναι κ δεν ξερω κ γιατι.ο σφακ 750 και καποιοι αλλοι μπορει και 900.το παραθυρο εμφυτευσης μηπως ειναι μετατοπισμενο; Ποτε δε ξερεις τι γινεται..τι να πω..να σου φυγει και αυτο..κριμα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

ΜαΖι σου εμεις ειμαστε τζωρτζινα μου και οχι με τους γιατρους,ας οψεται η αναγκη..καθολου παραλογη δεν εισαι!!!βεβαια και σε αλλα κεντρα και κοριτσια εδω που πετυχανε ή και οχι δεν μετραγανε ουτε τη μετα της ετ ουτε μετα κατι.εγω θα ελεγα να δεις τη μερα ειναι σημαντικο,εκανα το ερα για να σιγουρευτω.540€ ο πιο φθηνος απο ολους ειναι κ δεν ξερω κ γιατι.ο σφακ 750 και καποιοι αλλοι μπορει και 900.το παραθυρο εμφυτευσης μηπως ειναι μετατοπισμενο; Ποτε δε ξερεις τι γινεται..τι να πω..να σου φυγει και αυτο..κριμα..

Εννοειται ότι θα κάνω και αυτή την εξέταση. Μπροστά σ’ αυτά που έχουμε δώσει, δεν θα σκεφτώ ποσο κάνει αυτή η εξέταση. Δεν φαντάζεσαι ποσά αφήσαμε στο κέντρο συν ότι εξετάσεις κάναμε εκτός. Ας πετύχαινε και ας μέναμε άφραγκοι. Τα λεφτά ξαναγίνονται. Μπορεί να σου κάνουν την ζωή ευκολότερη, αλλά δεν σε κάνουν πάντα και πιο ευτυχισμένο ανθρωπο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η ΤΖΩΡΤΖΙΝΑ είπε:

Εννοειται ότι θα κάνω και αυτή την εξέταση. Μπροστά σ’ αυτά που έχουμε δώσει, δεν θα σκεφτώ ποσο κάνει αυτή η εξέταση. Δεν φαντάζεσαι ποσά αφήσαμε στο κέντρο συν ότι εξετάσεις κάναμε εκτός. Ας πετύχαινε και ας μέναμε άφραγκοι. Τα λεφτά ξαναγίνονται. Μπορεί να σου κάνουν την ζωή ευκολότερη, αλλά δεν σε κάνουν πάντα και πιο ευτυχισμένο ανθρωπο. 

Εχεις απολυτο δικιο!!καταλαβεινω απολυτα! Και εγω την εκανα διχως δευτερη σκεψη και δε μετανοιωσα καθολου τουλαχιστον ξερεις ποτε τα βαζεις και τελος.δε θα ψαχνουμε τις μερες.να πανε ολα καλα κοπελα μου!! Θα γινουν ολα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Εγω λεω θα τα καταφερετε μια χαρα με αριστο ενδομητριο και μια χαρα εμβρυα.δεν ετυχε απλα ,και η ηλικια σου σορυ δεν ειναι απαγορευτικη, σιγά μη τα παρατησεις! Και εννοειται θα πας οπου νοιωθεις καλά.εγώ οταν πηγα στο Π κ τον ειδα λεω δεν θα τα παμε καλά με δαυτον αλλα εχε χαρη που τον εχω αναγκη..εκατσα γιατί βαριομουν να αλλαζω και μετά μαλακωσε ηταν πολυ αγριος εκεινη τη μερα και μου την ειχε σπασει γιατι επεμενα για προεμφυτευτκό απο την αρχη και ελεγε οχι και τον εβριζα τρελα απο μεσα μου βεβαια κ μεσα στα νευρα εγω ,μετα ειχε ερθει κ ο αντρας μου και ελεγε κ εκεινος τα ιδια ..παραλιγο να γινει χοντρο σκηνικο τι να σου λεω..

Γιατί δεν ήθελε προεμφυτικο?Στο είχε δικαιολογήσει?

 

Επίσης θέλω να ρωτήσω κάτι με το παράθυρο εμφύτευσης που δεν το έχω καταλάβει.Εστω ότι δεν γίνεται 6η μέρα και γίνεται 7η, τι θα αλλάξει αφού το έμβρυο είναι ήδη μέσα σου?

Μήπως έχει νόημα σε τεχνητό κύκλο μόνο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Ginaak είπε:

Γιατί δεν ήθελε προεμφυτικο?Στο είχε δικαιολογήσει?

 

Επίσης θέλω να ρωτήσω κάτι με το παράθυρο εμφύτευσης που δεν το έχω καταλάβει.Εστω ότι δεν γίνεται 6η μέρα και γίνεται 7η, τι θα αλλάξει αφού το έμβρυο είναι ήδη μέσα σου?

Μήπως έχει νόημα σε τεχνητό κύκλο μόνο?

Γιατί εχω καταλαβει εγω νομιζεις;κ μενα μεσα μου ηταν και την 3η μερα που τα βαλαμε τη πρωτη φορα,και την 4η την δευτερη..μου ειπε τωρα σε αυτη ενω το μελεταγε 5 λεπτα κ μετραγε στα αγγλικα συνεχεια day five day four(με ειχε παρει τηλ κ περιμενα)μου λεει ταδε προγεστερονη ταδε μερα & θα ειμαστε μια χαρα!επισης καπακι παιρνω τη μαια κ της λεω πες του να το ξαναδει με τροπο μηπως κανει κανα λαθος.και μου λεει η μαια πριν το συζηταγε με τον κυριο Π και εναν αλλο γιατρο ημουν μεσα και οταν σου τηλ παλι μεσα ημουνα ακουσα τι σου ελεγε.για αυτο σου λεω τετοια εχω κανει και τον εχω χιλιοτσεκαρει.ενας λογος παραπανω να ηθελε να με ξεφορτωθει χαχα !το εχω ακουσει αυτο που λες δεν ειμαι σιγουρη οτι ισχυει 100%.αυριο που θα παω,θα ζητησω την εξεταση να δουμε τι σκατα γραφει μεσα πια αυτο το ερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...