Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Τουλάχιστον αύριο θα βρω ένα ψέμα και δεν θα πάω δουλειά. Θα κάτσω σπίτι για καν ενδεχόμενο. Δεν το διακινδυνεύω.. έχω φοβηθεί πολύ. 

Κοριτσι μου μην αγχώνεσαι!!! Ηρέμησε !!!!

ολα καλα ειναι!!! Αν πιστεύεις οτι μόνο ετσι θα ηρεμήσεις πάρε τον γιατρό σου τότε !!! Αλλα μην αγχώνεσαι τόσο πολυ δεν κανει ❤️ 
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Τουλάχιστον αύριο θα βρω ένα ψέμα και δεν θα πάω δουλειά. Θα κάτσω σπίτι για καν ενδεχόμενο. Δεν το διακινδυνεύω.. έχω φοβηθεί πολύ. 

Και πολύ καλά θα κανείς....εγώ σταμάτησα για παν ενδεχόμενο γαιτι έχω τρομοκρατηθεί...δνε θα το ρισκάρω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Maria2904 είπε:

Κορίτσια θα τρελαθώ...με το που κάθομαι στην καρέκλα στον γιατρό να με εξέταση μου ήρθε αίμα...σοκ...με εξετάζει είδαμε 2 σάκους...μου έδωσε prolutex... μου είπε σε 2 με 3 μέρες πρέπει να σταματήσει..ελπίζω να σταματήσει και να μείνουν εκεί που είναι και τα 2....

Συγχαρητήρια!!! Και άλλα διδυμακια στην παρέα!!! Μην ανησυχείς όλα θα πάνε καλά, αφού σε είδε κ ο γιατρός εκείνη την ώρα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Antelope είπε:

Εγώ να σου πω την αλήθεια δεν θέλω να κάτσω καθόλου. Προτιμώ στη δουλειά πάρα στο σπίτι που όλο κάτι θα θέλει ο μικρός και δεν θα μπορώ να μην σκύβω και να μην τον σηκώνω. Αυτό είναι που με αγχώνει πιο πολύ

Το να κάτσω είναι σε εισαγωγικά. Η αλήθεια είναι ότι μια καναπέ, μια τουαλέτα, μια Ψυγειο μια βεραντα κτλ ώρα ολόκληρη δεν πρέπει να ξάπλωσα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η nik_02 είπε:

Συγχαρητήρια!!! Και άλλα διδυμακια στην παρέα!!! Μην ανησυχείς όλα θα πάνε καλά, αφού σε είδε κ ο γιατρός εκείνη την ώρα..

Από το στομα σου και στου Θεού το αυτί!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Antelope είπε:

Συγχαρητήρια! Είναι φοβερό οτι αυτό το ασπρακι θα γίνει σε λιγο ένα στρουμπουλό μωρό! Αυτο με το ότι αλλάζεις μήνα κάθε 20 είναι πιο εύκολος να το θυμάσαι. Αλλιώς πας με τις βδομάδες και εκεί να δεις μπέρδεμα, ειδικά όταν κάποιοι μήνες έχουν 5 βδομάδες!

@Deni22 κορίτσι μου είχες κανένα νέο σήμερα; βγήκε η 2η χοριακή σου;

@Antelope έκανα την επανάληψη κ από την Δευτέρα που ήταν 40 σήμερα ήταν 140.θα κάνω άλλη μια την Παρασκευή 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Maria2904 είπε:

Και πολύ καλά θα κανείς....εγώ σταμάτησα για παν ενδεχόμενο γαιτι έχω τρομοκρατηθεί...δνε θα το ρισκάρω..

Καλά έκανες και σταμάτησες. Σιγά μην το ρισκάρουμε για τις δουλειές.  

Εγώ θα τους πω ότι έχω το στομάχι μου.

Αν δω όμως ότι κάτι δεν πάει καλά και δούμε την κύηση στον υπέρηχο ότι προχωρά θα το πω για να πάρω αναρρωτική.

Εμένα μου έστειλε μήνυμα το βράδυ να μην ανησυχω γιατί μπορεί να τα έχω αυτά στην αρχή. Μου λέει κόκκινο αίμα δεν θέλουμε. Αλλά για να ηρεμήσω θα μιλήσουμε και σήμερα είπε μήπως πεταχτω να με δει. Κανονικά είχα Δευτερα ραντεβού.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Καλά έκανες και σταμάτησες. Σιγά μην το ρισκάρουμε για τις δουλειές.  

Εγώ θα τους πω ότι έχω το στομάχι μου.

Αν δω όμως ότι κάτι δεν πάει καλά και δούμε την κύηση στον υπέρηχο ότι προχωρά θα το πω για να πάρω αναρρωτική.

Εμένα μου έστειλε μήνυμα το βράδυ να μην ανησυχω γιατί μπορεί να τα έχω αυτά στην αρχή. Μου λέει κόκκινο αίμα δεν θέλουμε. Αλλά για να ηρεμήσω θα μιλήσουμε και σήμερα είπε μήπως πεταχτω να με δει. Κανονικά είχα Δευτερα ραντεβού.

Και πολύ καλά θα κανείς...έχουμε δώσει τόσο αγώνα...

για μένα να πεταχτείς να δεις ότι είναι ολα καλά να ηρεμήσεις...μέχρι την Δευτέρα που να κρατηθείς!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Maria2904 είπε:

Και πολύ καλά θα κανείς...έχουμε δώσει τόσο αγώνα...

για μένα να πεταχτείς να δεις ότι είναι ολα καλά να ηρεμήσεις...μέχρι την Δευτέρα που να κρατηθείς!!!!

Ναι αυτό θα κάνω. Μάλλον θα πάω σήμερα γιατί θα σκάσω. Φοβάμαι μήπως πάω και δεν είναι καλά τα πράγματα.. Ουφ θα σκάσω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Ναι αυτό θα κάνω. Μάλλον θα πάω σήμερα γιατί θα σκάσω. Φοβάμαι μήπως πάω και δεν είναι καλά τα πράγματα.. Ουφ θα σκάσω.

Ολα καλά θα είναι!!!!!!!!!!μην σκέφτεσαι αρνητικά....αφού σου είπε και ο γιατρός ότι θα τα έχεις τα καφέ....μην ανησυχείς!!!!!ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Maria2904 είπε:

Μου είπε ότι είναι συνηθισμένο στα δίδυμα μπορεί το ένα να μην κρατήθει...είχα κόκκινη σταγόνα και μετά που με εξέτασε λίγο περισσότερο κόκκινο..τώρα από την ώρα που ήρθα σπίτι έχω μόνο μια άχνη καφέ σταγόνα....ελπίζω να συνεχιστεί και να σταματήσει να μείνουν εκεί και τα δυο!!!!❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Θα γεμίσουμε διδυμάκια!!!😍😍😍 Θα τρελαθωωωωω!! Κορίτσι μου μην αγχώνεσαι. Και γω είχα αίμα 2 φορές κιόλας και μετά καφέ για μέρες. Και έχουμε φτάσει αισίως στην 9η βδομάδα. Να είσαι ήρεμη και ξεκούραστη και όλα θα πάνε καλά!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Hope19 είπε:

Γιατί έχω και κάτι πονακια.. ενώ όλη μέρα δεν με πονούσε τίποτα. Και τσουπ και το καφέ.. Φοβάμαι πολύ.. θέλω να πάω για υπέρηχο να δω αν όλα είναι καλά. 

Πονάκια θα έχεις σχεδόν κάθε μέρα κοριτσάκι μου. Άσε που τα καφέ δεν είναι απολύτως τίποτα!!! Εγώ στα καφέ χαιρόμουν!! Μετά το αίμα όλα σου φαίνονται πταίσμα. Άσε που για να αποβάλλεις θέλει αίμα όχι άστεια.. Αυτό που λερώνουμε ίσα ίσα μια σερβιέτα και νομίζουμε ότι κάτι έγινε. Άμα μιλήσεις με μανούλες οι περισσότερες θα σου πουν πως είχαν αίμα τις πρώτες εβδομάδες. Ηρέμησε όσο μπορείς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Θα γεμίσουμε διδυμάκια!!!😍😍😍 Θα τρελαθωωωωω!! Κορίτσι μου μην αγχώνεσαι. Και γω είχα αίμα 2 φορές κιόλας και μετά καφέ για μέρες. Και έχουμε φτάσει αισίως στην 9η βδομάδα. Να είσαι ήρεμη και ξεκούραστη και όλα θα πάνε καλά!!! 

Αχ ποσο κουράγιο μου δίνετε κορίτσια μου!!!!❤️❤️Κι εγώ αίμα μόνο στον γιατρό είχα μετά που ήρθα σπίτι και μέχρι στιγμής καφέ έχω...ναιι κρεβάτι είμαι...μόνο για τουαλέτα σηκώνομαι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Maria2904 είπε:

Αχ ποσο κουράγιο μου δίνετε κορίτσια μου!!!!❤️❤️Κι εγώ αίμα μόνο στον γιατρό είχα μετά που ήρθα σπίτι και μέχρι στιγμής καφέ έχω...ναιι κρεβάτι είμαι...μόνο για τουαλέτα σηκώνομαι....

Βρε και τη βόλτα σου θα πας, και στον καναπέ θα αράξεις και στο μπαλκόνι θα βγεις. Απλά μην κουράζεσαι πολύ. Δεν είμαστε άρρωστες!! Με τα διδυμάκια θα τα έχουμε αυτά. Σκέψου ότι εμένα η αποκόλληση πλακούντα ακόμα υπάρχει. Αλλά ήταν τόσο χαλαρός ο γιατρός που ούτε εγώ αγχώνομαι. Τα πάντα κάνω αλλά με μέτρο. Και με το που κουραστώ τέλος!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Βρε και τη βόλτα σου θα πας, και στον καναπέ θα αράξεις και στο μπαλκόνι θα βγεις. Απλά μην κουράζεσαι πολύ. Δεν είμαστε άρρωστες!! Με τα διδυμάκια θα τα έχουμε αυτά. Σκέψου ότι εμένα η αποκόλληση πλακούντα ακόμα υπάρχει. Αλλά ήταν τόσο χαλαρός ο γιατρός που ούτε εγώ αγχώνομαι. Τα πάντα κάνω αλλά με μέτρο. Και με το που κουραστώ τέλος!! 

Εμενα μου είπαν ξάπλα μόνο ....να μην κάνω τίποτα....λογικά μέχρι να δούμε τι θα γίνει....να σου πω καλύτερα γιατι νιώθω και πιο ασφάλεια ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Maria2904 είπε:

Εμενα μου είπαν ξάπλα μόνο ....να μην κάνω τίποτα....λογικά μέχρι να δούμε τι θα γίνει....να σου πω καλύτερα γιατι νιώθω και πιο ασφάλεια ...

Κοριτσάκι μου θα κάνεις ότι σου είπε ο γιατρός σου!! Αυτός ξέρει καλύτερα. Κάθε περίπτωση είναι διαφορετική.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Κοριτσάκι μου θα κάνεις ότι σου είπε ο γιατρός σου!! Αυτός ξέρει καλύτερα. Κάθε περίπτωση είναι διαφορετική.. 

Καλά ναι σίγουρα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!

@Nefeliap στο σχόλιο σου το είδα,βρήκα το άρθρο που ανέβασες και το διάβασα....πραγματικά υπέροχο!!!!❤️🥰

@Hope19 κορίτσι μου να πάς να σε δεί να ηρεμίσεις....επειδή κι εγώ έτσι είμαι αυτό ακριβώς θα έκανα!Όλα καλά θα πάνε (τα λέω να τα ακούω κι εγώ).

@Maria2904 ότι έγινε έγινε την κατάλληλη στιγμή στο κατάλληλο μέρος πραγματικά!!! Ξάπλά και υπομονή....δεν μπορούμε να κάνουμε και κάτι άλλο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Deni22 είπε:

@Antelope έκανα την επανάληψη κ από την Δευτέρα που ήταν 40 σήμερα ήταν 140.θα κάνω άλλη μια την Παρασκευή 🥰

Συγχαρητήρια!! πολύ καλά προχωράει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Karamela! είπε:

Καλησπέρα κοριτσια! Γνωρίζεται κατι για εμβρυομεταφορα μοριδιου? 4ης μερας δηλαδη. 

Καλησπέρα εγώ είχα βάλει στην προηγούμενη μου προσπάθεια με κατεψυγμένα ένα 3ων ημερών και ένα μοριδιο.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η dimsea είπε:

Καλησπέρα εγώ είχα βάλει στην προηγούμενη μου προσπάθεια με κατεψυγμένα ένα 3ων ημερών και ένα μοριδιο.

 

Τι αποτέλεσμα ειχες κορίτσι μ? Γενικα σ ειπαν κατι για το μοριδιο? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Karamela! είπε:

Τι αποτέλεσμα ειχες κορίτσι μ? Γενικα σ ειπαν κατι για το μοριδιο? 

Τίποτα...το μόνο που μου είπαν τη μέρα της ΕΤ είναι ότι τό ένα έμβρυο μεγάλωσε κι άλλο και στο χαρτί με την ανάλυση  είδα ότι στο ένα έγραφε 3ων ημέρων και στο άλλο μορούλα...έψαξα και είδα ότι ήταν μορίδιο αλλά δυστυχώς....στη χοριακή πείρα ένα κουλούρι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...