Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Αμάν αμάν..... χαχαχαχα σε φοβήθηκε το μάτι μου....

Α δεν με ξέρεις χαχαχαχα έχω κάνει τέτοια σε δημόσιες υπηρεσίες,τράπεζες και γενικά όπου πήγαν να μου το παίξουν πονηροί.....δεν φάνταζεσαι πόσα.....και όπως προείπα.....στο Ελλαδιστάν αν δεν έχεις και λίγο τσαμπουκά....δεν κάνεις τίποτα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Xrisa127 είπε:

Καλησπέρα !!!Πηγα και εγώ και πήρα επιτέλους την απόφαση!😊Αύριο θα πάω να γράψω τα φάρμακα και να τα πάρω έτσι ώστε να είμαι έτοιμη όταν αδιαθετήσω!

ποτε θα ξεκινήσεις τη διέγερση;

Άντε κορίτσια μπήκατε κι εσείς σε σειρά.. καλή αρχή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η dimsea είπε:

Α δεν με ξέρεις χαχαχαχα έχω κάνει τέτοια σε δημόσιες υπηρεσίες,τράπεζες και γενικά όπου πήγαν να μου το παίξουν πονηροί.....δεν φάνταζεσαι πόσα.....και όπως προείπα.....στο Ελλαδιστάν αν δεν έχεις και λίγο τσαμπουκά....δεν κάνεις τίποτα!!!!

Σε αυτό θα συμφωνήσω! Χρειάζεται θράσος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Άντε κορίτσια μπήκατε κι εσείς σε σειρά.. καλή αρχή!

Ευχαριστούμε πολύ!Καλη επιτυχία και σε σένα!🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Xrisa127 είπε:

Ευχαριστούμε πολύ!Καλη επιτυχία και σε σένα!🙂

Κοντοζυγωνω για ωοληψία εγώ.... μάλλον Δευτέρα πάω !! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Hope19 είπε:

Κορίτσι μου παράξενα μου ακούγονται όλα αυτά. Εφόσον θα κάνεις εμβρυομεταφορά στον ίδιο κύκλο σωστά?

Εμένα μου ζήτησαν μόνο πριν την οωληψία να κάνω και μόνο εγώ όχι ο άντρας μου. Μετά στην εμβρυομεταφορά δεν ζήτησαν αφού έγινε μετά από 5 μέρες 😩

Ομοίως κ εγώ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η annie! είπε:

Ρώτησε στο νοσοκομείο. Νομίζω οτι κάποια έλεγε τις προάλλες πως πήγε  νοσοκομείο και το έκανε χωρίς κόστος. Και μόνο τα 2 να κάνετε εκεί αν όχι και τα 4 γλυτώνεις λεφτά!! 

Ναι εγώ το έκανα σε κρατικό δωρεάν. Μου έδωσε ο γιατρός παραπεμπτικο. Είναι υποχρεωτικό σε χειρουργείο οπότε πριν την ωοληψια. Αλλά προεραιτικο για ετ. Ρώτησε τους γιατί στο ζητούν υποχρεωτικά τόσες φορές. Στο νοσοκομείο πες τους ότι θες τεστ covid για χειρουργείο σε  ιδιωτικό κέντρο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Alexouli είπε:

Καλημερα 🙂 εμένα με πηραν απο την Επιτροπή εγκρίθηκε η αίτηση και σήμερα θα παω να την παρω. Μετά στον γιατρό για να μου γράφει τα φάρμακα να δω ποτε θα ξεκινήσω την διέγερση. Εσυ πως πας? 

Γεια σου κορίτσι καλή αρχή να έχεις!!! Καλά είμαι άρχισα διέγερση ήδη έχω κάνει 2 ενέσεις! Παρασκευή θα με ξαναδεί ο γιατρός να μου πει πως πάω! Για να δούμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η sokola4 είπε:

Βάλε τον άντρα σου να πάρει τηλ να τους τρίξει λίγο τα δόντια... Γιατί κακά τα ψέματα εμάς τις γυναίκες καμιά φορά μας κάνουν ότι θέλουν. Και εξάλλου κορίτσια πάμε στα ιδιωτικά πληρώνουμε για να μην έχουμε αυτά τα άγχοι!!! 

Έχεις απολύτως δίκιο...ξέρεις για να μην ταλαιπωρηθω πήγα σε ιδιωτικό κ ούτε περίμενα την επιτροπή...γιατί δεν μου είπαν στην αρχή νευρίασα πάρα πολύ..σήμερα είχα τρέλα άγχος..μηλησα με υγιονομικο θα κάνω το τεστ μόνο την Παρασκευή στο ιδιωτικό κ αν είναι όλα οκ Δευτέρα με το καλό ωορρηξία.. ελπίζω να μην με περιμένει άλλο surprise..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Tillandsia είπε:

Μαζικά γίνονται εδω στην Κομοτηνή αλλά δεν θέλει το κέντρο.. θέλει απ' το ιδιωτικό να κάνω..δηλαδη λεφτά λεφτά λεφτά... νευριάζω στην αρχή γιατί δεν μου είπαν αυτό..

Ε τώρα εξηγείται προφανώς τα παίρνουν κ από τι μικροβιολογικό ... Αλήθεια τώρα ... Δεν είναι καθόλου σοβαροί μην υποκύψεις. Τι θα πει δλδ του δημοσίου δεν είνΑι εγκυρο?οπου θες εσύ θα το κάνεις δεν έχουν το δικαίωμα να μη το δεχτουν απ' τη στιγμή που θα το πας ..επίσης θα συμφωνήσω με τα κορίτσια.. οποίος κάνει μέθη κάνει το τεστ κ αν είναι η ετ στον ίδιο κύκλο δε ξανά κάνεις. Πάτα ποδι να σου πω για ποτε θα αλλάξουν σχέδια. Εκμετάλλευση!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μετά την ετ πόσες μέρες κατσατε σπίτι?εγω έκανα α την Δευτέρα και μέχρι σήμερα ξεκουράζομαι.. Από αύριο λέω να επιστρέψω δουλειά, είναι καθιστική δεν πιστεύω να δημιουργηθεί πρόβλημα. Τι λέτε?

 

στις πριν 4 ώρες, ο/η Hope19 είπε:

Κορίτσι μου παράξενα μου ακούγονται όλα αυτά. Εφόσον θα κάνεις εμβρυομεταφορά στον ίδιο κύκλο σωστά?

Εμένα μου ζήτησαν μόνο πριν την οωληψία να κάνω και μόνο εγώ όχι ο άντρας μου. Μετά στην εμβρυομεταφορά δεν ζήτησαν αφού έγινε μετά από 5 μέρες 😩

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η kaounmar είπε:

Γεια σου κορίτσι καλή αρχή να έχεις!!! Καλά είμαι άρχισα διέγερση ήδη έχω κάνει 2 ενέσεις! Παρασκευή θα με ξαναδεί ο γιατρός να μου πει πως πάω! Για να δούμε...

Αντε όλα καλά να πανε σου Ευχομαι. Με τις ενέσεις κάποιο θέμα? Ή όλα καλά? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Xrisa127 είπε:

Καλησπέρα !!!Πηγα και εγώ και πήρα επιτέλους την απόφαση!😊Αύριο θα πάω να γράψω τα φάρμακα και να τα πάρω έτσι ώστε να είμαι έτοιμη όταν αδιαθετήσω!

ποτε θα ξεκινήσεις τη διέγερση;

Θα ήθελα να ξεκινήσω τώρα που είναι να αδιαθετησω σε 7 μερες. Θα μου πει ο γιατρός που θα παω σε λίγο. Δεν ξέρω αν θα υπάρχουν στο φαρμακείο ή αν πρεπει να τα παραγγειλω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έχει κάποια κοπέλα περισευουμενη gonal έστω και ανοικτή από την διέγερση της; Τώρα με πήραν τηλέφωνο και μου είπαν ότι θα χρειαστώ άλλες 3-4 μέρες δόσεις...και μου λείπει μία δόση gonal των 225 μονάδων...φτουυυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Alexouli είπε:

Αντε όλα καλά να πανε σου Ευχομαι. Με τις ενέσεις κάποιο θέμα? Ή όλα καλά? 

Ευχαριστώ το ίδιο και σε σένα εύχομαι! Καλά προς το παρόν δεν έχω κάποιο θέμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η kaounmar είπε:

Ευχαριστώ το ίδιο και σε σένα εύχομαι! Καλά προς το παρόν δεν έχω κάποιο θέμα!

Μπράβο κορίτσι μου να συνεχίσεις ετσι σου Ευχομαι και γρήγορα να έχεις τα πολυποθητα αποτελέσματα 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να μαι κι εγώ......πρίν λίγο γύρισα απο τον γιατρό.Σήμερα είδαμε μεγαλύτερο σάκο και όταν τον ρώτησα γι εμβρυικά στοιχεία μου λέει ναι βλέπεις εδώ αυτό το άσπρο?(μου έδειχνε μέσα στο σάκο).Να μου λέει ξεκινάει....να πώ ότι δεν κάναμε ούτε την πρ. ούτε αυτήν τη φορά κολπικό υπέρηχο και όντως με το που πείρα τον υπέρηχο στα χέρια μου είδα κάτι άσπρο να φαίνεται..... τον ρώτησα πόσο είμαι και μου λέει να δες και μου έδειξε στον υπέρηχο ένα πεδίο που έγραφε για ΠΗΤ 20/02. Κάθε 20 αλλάζεις μήνα.....τώρα είσαι 5 εβδομάδων και κάτι.....του λέω γιατρέ μπερδεύομαι αν κάθε 20 αλλάζω μήνα με τελευταία περίοδο 16/05 σήμερα είμαι 1 μηνός και 4 ημερών.....μην σας τα πολυλογώ έχω χάσει μπάλα χαχαχαχα μου είπε ότι συνήθως καρδιά ακούμε από την 6η εβδομάδα και μετά και κλέισαμε ραντεβού την άλλη Παρασκευή 03/06 που λογικά... πρέπει δλδ να ακούσουμε καρδιά!Να πώ ότι ηρέμησα......δεν θα το πώ παρόλο που αυτός ήταν μια χαρά θετικός......ουφφφφφφ! Υπομονή πάλι 10 μέρες τώρα!!!🤨

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η dimsea είπε:

Να μαι κι εγώ......πρίν λίγο γύρισα απο τον γιατρό.Σήμερα είδαμε μεγαλύτερο σάκο και όταν τον ρώτησα γι εμβρυικά στοιχεία μου λέει ναι βλέπεις εδώ αυτό το άσπρο?(μου έδειχνε μέσα στο σάκο).Να μου λέει ξεκινάει....να πώ ότι δεν κάναμε ούτε την πρ. ούτε αυτήν τη φορά κολπικό υπέρηχο και όντως με το που πείρα τον υπέρηχο στα χέρια μου είδα κάτι άσπρο να φαίνεται..... τον ρώτησα πόσο είμαι και μου λέει να δες και μου έδειξε στον υπέρηχο ένα πεδίο που έγραφε για ΠΗΤ 20/02. Κάθε 20 αλλάζεις μήνα.....τώρα είσαι 5 εβδομάδων και κάτι.....του λέω γιατρέ μπερδεύομαι αν κάθε 20 αλλάζω μήνα με τελευταία περίοδο 16/05 σήμερα είμαι 1 μηνός και 4 ημερών.....μην σας τα πολυλογώ έχω χάσει μπάλα χαχαχαχα μου είπε ότι συνήθως καρδιά ακούμε από την 6η εβδομάδα και μετά και κλέισαμε ραντεβού την άλλη Παρασκευή 03/06 που λογικά... πρέπει δλδ να ακούσουμε καρδιά!Να πώ ότι ηρέμησα......δεν θα το πώ παρόλο που αυτός ήταν μια χαρά θετικός......ουφφφφφφ! Υπομονή πάλι 10 μέρες τώρα!!!🤨

Συγχαρητήρια! Είναι φοβερό οτι αυτό το ασπρακι θα γίνει σε λιγο ένα στρουμπουλό μωρό! Αυτο με το ότι αλλάζεις μήνα κάθε 20 είναι πιο εύκολος να το θυμάσαι. Αλλιώς πας με τις βδομάδες και εκεί να δεις μπέρδεμα, ειδικά όταν κάποιοι μήνες έχουν 5 βδομάδες!

@Deni22 κορίτσι μου είχες κανένα νέο σήμερα; βγήκε η 2η χοριακή σου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Antelope είπε:

Συγχαρητήρια! Είναι φοβερό οτι αυτό το ασπρακι θα γίνει σε λιγο ένα στρουμπουλό μωρό! Αυτο με το ότι αλλάζεις μήνα κάθε 20 είναι πιο εύκολος να το θυμάσαι. Αλλιώς πας με τις βδομάδες και εκεί να δεις μπέρδεμα, ειδικά όταν κάποιοι μήνες έχουν 5 βδομάδες!

@Deni22 κορίτσι μου είχες κανένα νέο σήμερα; βγήκε η 2η χοριακή σου;

Στον υπέρηχο έβαλε ημερομηνία σε ένα πρόγραμμα εκεί και μου το είπε...το είδα δλδ και τυπωμένο όταν μου τον έδωσε μια οθόνη με διάφορα στοιχεία (βάζω φωτο) στην ηλικία όμως.....δεν έγραφε τίποτα....ίσως γιατί ακόμα δεν μπορεί να γίνει μέτρηση κλπ για να είναι ακριβής....... λές να γίνει?????Μακάρι.......δεν ξέρω ήμουν έτοιμη ότι κάτι θα ακούγαμε σήμερα αλλά....δεν! 

μασκα.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η lactaki είπε:

Ε τώρα εξηγείται προφανώς τα παίρνουν κ από τι μικροβιολογικό ... Αλήθεια τώρα ... Δεν είναι καθόλου σοβαροί μην υποκύψεις. Τι θα πει δλδ του δημοσίου δεν είνΑι εγκυρο?οπου θες εσύ θα το κάνεις δεν έχουν το δικαίωμα να μη το δεχτουν απ' τη στιγμή που θα το πας ..επίσης θα συμφωνήσω με τα κορίτσια.. οποίος κάνει μέθη κάνει το τεστ κ αν είναι η ετ στον ίδιο κύκλο δε ξανά κάνεις. Πάτα ποδι να σου πω για ποτε θα αλλάξουν σχέδια. Εκμετάλλευση!!!!

Είναι δυνατόν να μην δέχονται από δημόσιο !!!! Αυτό είναι καθαρή εκμετάλλευση 

στις πριν 3 ώρες, ο/η nik_02 είπε:

Κορίτσια μετά την ετ πόσες μέρες κατσατε σπίτι?εγω έκανα α την Δευτέρα και μέχρι σήμερα ξεκουράζομαι.. Από αύριο λέω να επιστρέψω δουλειά, είναι καθιστική δεν πιστεύω να δημιουργηθεί πρόβλημα. Τι λέτε?

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η dimsea είπε:

Στον υπέρηχο έβαλε ημερομηνία σε ένα πρόγραμμα εκεί και μου το είπε...το είδα δλδ και τυπωμένο όταν μου τον έδωσε μια οθόνη με διάφορα στοιχεία (βάζω φωτο) στην ηλικία όμως.....δεν έγραφε τίποτα....ίσως γιατί ακόμα δεν μπορεί να γίνει μέτρηση κλπ για να είναι ακριβής....... λές να γίνει?????Μακάρι.......δεν ξέρω ήμουν έτοιμη ότι κάτι θα ακούγαμε σήμερα αλλά....δεν! 

μασκα.jpg

Αυτό που έχει πάνω δεξιά είναι η δική σου ηλικία! Χαχαχα είσαι από αυτές που κρύβουν την ηλικία τους; η ηλικία του εμβρύου φαίνεται από κάτω και είναι 4 εβδομάδων και 5 ημερών!  Πιστεύω θέλει 8-10 μερες για να ακούσετε σίγουρα καρδούλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Antelope είπε:

Αυτό που έχει πάνω δεξιά είναι η δική σου ηλικία! Χαχαχα είσαι από αυτές που κρύβουν την ηλικία τους; η ηλικία του εμβρύου φαίνεται από κάτω και είναι 4 εβδομάδων και 5 ημερών!  Πιστεύω θέλει 8-10 μερες για να ακούσετε σίγουρα καρδούλα!

χαχαχα μετά το είδα μπααααααα έγινα 41 στις 19/06 δεν έχω κολλήματα με την ηλικία μου χαχαχα.....πιο κάτω όμως εκεί που μου έχει υπογραμμίσει το 20/02 λέει το αντίστροφο....δλδ  5 εβδομάδων και 4 ημερών.....και τόσο μου είπε κι εκείνος γι αυτό χάθηκα η δόλια!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η dimsea είπε:

χαχαχα μετά το είδα μπααααααα έγινα 41 στις 19/06 δεν έχω κολλήματα με την ηλικία μου χαχαχα.....πιο κάτω όμως εκεί που μου έχει υπογραμμίσει το 20/02 λέει το αντίστροφο....δλδ  5 εβδομάδων και 4 ημερών.....και τόσο μου είπε κι εκείνος γι αυτό χάθηκα η δόλια!!!!!!!!!!!!

Μμμ ναι δίκιο έχεις. Βάσει τελευταίας περιόδου αν ήταν 16/05 πρέπει να είναι 5W4D. Μήπως το πρώτο είναι τυπογραφικό; Θα μας τρελάνει το μωρό σου. Να δεις, αγόρι θα ναι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...