Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tillandsia είπε:

Κορίτσια τι κάνετε..είμαι στη 5η μέρα με τα φάρμακα σήμερα είδαμε 6 αυγουλάκια, θα ξαναδούμε πάλι την Παρασκευή... Δευτέρα η τρίτη ωοληψια με το καλό.. εσείς πως κάνατε τεστ covid κ ποσες μέρες πριν απ'την ωοληψια..

Αντε ωραια να πανε ολα καλά!στο κεντρο εκανα 3 μερες πριν την ωοληψια 90€ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 22/6/2020 at 12:08 ΜΜ, ο/η kaounmar είπε:

Καλημέρα κορίτσια και καλή εβδομάδα!!! Σήμερα πήγα στο γιατρό για υπέρηχο και μου είπε ότι μπορώ να αρχίσω σήμερα κιόλας 2η μέρα του κύκλου τη διέγερση!!!

Καλημερα 🙂 εμένα με πηραν απο την Επιτροπή εγκρίθηκε η αίτηση και σήμερα θα παω να την παρω. Μετά στον γιατρό για να μου γράφει τα φάρμακα να δω ποτε θα ξεκινήσω την διέγερση. Εσυ πως πας? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 21/6/2020 at 10:20 ΠΜ, ο/η Xrisa127 είπε:

Καλημέρα!!Να σου πω την αλήθεια και εγώ μόνο τα βασικά ξέρω 🙃 Είμαι σίγουρη ότι θα τα μάθουμε ολα στην πορεία ,είναι και τα κορίτσια εδώ που βοηθούν πολύ με τις γνώσεις και την εμπειρία τους εμάς που είμαστε καινούργιες στην διαδικασία αυτή.Στη Λάρισα θα κανεις την εξωσωματική;

Καλημερα κορίτσι μου 🙂. Σήμερα παω να παρω την έγκριση από την Επιτροπή και μετά στον γιατρό να μου γράφει τα φάρμακα. Εσυ τι κάνεις πως είσαι? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Nefeliap είπε:

Αντε ωραια να πανε ολα καλά!στο κεντρο εκανα 3 μερες πριν την ωοληψια 90€ 

Μου είπαν μόνο 2τεστ θα κάνω πριν από την ωοληψια εγώ κ σύζυγος κ πριν από έμβρυομεταφορά μόνο εγώ..σήμερα μου λένε πριν απ' τη διέγερση δεν έκανες τεστ για covid; Έπαθα σοκ..δεν μου είπαν αυτό πιο πριν..δηλαδή πέμπτη πρωί τεστ, Παρασκευή πρωί θα έχω αποτέλεσμα.. Παρασκευή πρωί όμως ξανά τεστ επειδή Δευτέρα θα γίνει οωληψια..κάτι δεν πάει καλά..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Tillandsia είπε:

120€ για κάθε τεστ θα δώσω εγώ 3 φορές κ συζηγος 1 φορά αν είναι δυνατόν..

Κορίτσι μου παράξενα μου ακούγονται όλα αυτά. Εφόσον θα κάνεις εμβρυομεταφορά στον ίδιο κύκλο σωστά?

Εμένα μου ζήτησαν μόνο πριν την οωληψία να κάνω και μόνο εγώ όχι ο άντρας μου. Μετά στην εμβρυομεταφορά δεν ζήτησαν αφού έγινε μετά από 5 μέρες 😩

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Tillandsia είπε:

120€ για κάθε τεστ θα δώσω εγώ 3 φορές κ συζηγος 1 φορά αν είναι δυνατόν..

Λοιπόν αν θυμάμαι καλά το κέντρο που πας είναι Θεσσαλονίκη. Λοιπόν εγώ έκανα το τεστ στο atg στην Εθνικής Αντιστάσεως στην Καλαμαριά με 80€. Παίρνεις τηλ κλείνεις ραντεβού και την επόμενη μέρα σου στέλνουν τα αποτελέσματα με email. Όσο για την ετ αφού θα κάνεις στον ίδιο κύκλο πάλι θέλουν τεστ;!;!;!;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Tillandsia είπε:

Μου είπαν μόνο 2τεστ θα κάνω πριν από την ωοληψια εγώ κ σύζυγος κ πριν από έμβρυομεταφορά μόνο εγώ..σήμερα μου λένε πριν απ' τη διέγερση δεν έκανες τεστ για covid; Έπαθα σοκ..δεν μου είπαν αυτό πιο πριν..δηλαδή πέμπτη πρωί τεστ, Παρασκευή πρωί θα έχω αποτέλεσμα.. Παρασκευή πρωί όμως ξανά τεστ επειδή Δευτέρα θα γίνει οωληψια..κάτι δεν πάει καλά..

Κατι δε παει καλά σιγουρα!!! Για προσεχε τι σου λενε  γιατί ο νομος δεν υποχρεωνει τεστ πριν την ετ !ΠΟΤΕ!! Τεστ κοβιτ γινεται μονο σε περιπτωση μεθης!!Κ ουτε στον ανδρα ζητανε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Κατι δε παει καλά σιγουρα!!! Για προσεχε τι σου λενε  γιατί ο νομος δεν υποχρεωνει τεστ πριν την ετ !ΠΟΤΕ!! Τεστ κοβιτ γινεται μονο σε περιπτωση μεθης!!Κ ουτε στον ανδρα ζητανε..

Εγώ πριν την εμβρυομεταφορα έκανα τεστ...μόνο εγώ βέβαια...αλλά πριν την ωοληψια δνε είχα κάνει γαιτι την έκανα τον μαρτη πριν τα μέτρα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Χάθηκα αλλά λίγο το άγχος,λίγο το τρέξιμο με την αιματολόγο.... είπα να χαλαρώσω.Σήμερα είναι και η μεγάλη μέρα που θα πάω στον γιατρούλη μου...να δούμε τι θα δούμε και δεν περνάει η ώρα.

@Tillandsia εγώ έκανα μόνο τέστ για covid (όχι ο σύζυγος), τρείς μέρες πρίν την ωοληψία και αυτό ήταν.... με 60€ σε εργαστήριο που με έστειλε  ο γιατρός και μάλιστα κάλυψε ο ίδιος το κόστος.... εσένα δλδ σου ζητάνε 360€ + 120€ για τον σύζυγο έτσι απλά????Στο δρόμο τα βρίσκουμε???Να το ψάξεις οπωσδήποτε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με βρήκαν χαζή κ παίζουν τωρα.. νομίζουν ότι έχω πολλά λεφτά επειδή πλήρωσα τα φάρμακα...ναι κορίτσια η εξήγηση που μου είπαν είναι εξής:"συνολικά 3 τεστ θέλουμε από γυναίκα κ 1 τεστ από σύζυγό όταν θα δώσει σπέρμα.." όπως καταλάβατε στην Κομοτηνή μόνο ένας κάνει τεστ κοστίζει 120 ευρώ τη φορά (θα κοστίζει σύνολο 480 ευρώ μόνο τεστ).. Πέμπτη κ Παρασκευή θα κάνω τεστ..μου είπαν είναι υποχρεωμένοι για να βάλουν στο αρχείο..σκατα...δεν μπορώ να πάω κάπου αλλού επειδή δουλεύω..δηλαδή είμαι σε τοση δυσκολη φάση δεν ξέρω τι θα γίνει στο τέλος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Tillandsia είπε:

Με βρήκαν χαζή κ παίζουν τωρα.. νομίζουν ότι έχω πολλά λεφτά επειδή πλήρωσα τα φάρμακα...ναι κορίτσια η εξήγηση που μου είπαν είναι εξής:"συνολικά 3 τεστ θέλουμε από γυναίκα κ 1 τεστ από σύζυγό όταν θα δώσει σπέρμα.." όπως καταλάβατε στην Κομοτηνή μόνο ένας κάνει τεστ κοστίζει 120 ευρώ τη φορά (θα κοστίζει σύνολο 480 ευρώ μόνο τεστ).. Πέμπτη κ Παρασκευή θα κάνω τεστ..μου είπαν είναι υποχρεωμένοι για να βάλουν στο αρχείο..σκατα...δεν μπορώ να πάω κάπου αλλού επειδή δουλεύω..δηλαδή είμαι σε τοση δυσκολη φάση δεν ξέρω τι θα γίνει στο τέλος...

Ρώτησε στο νοσοκομείο. Νομίζω οτι κάποια έλεγε τις προάλλες πως πήγε  νοσοκομείο και το έκανε χωρίς κόστος. Και μόνο τα 2 να κάνετε εκεί αν όχι και τα 4 γλυτώνεις λεφτά!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Tillandsia είπε:

Με βρήκαν χαζή κ παίζουν τωρα.. νομίζουν ότι έχω πολλά λεφτά επειδή πλήρωσα τα φάρμακα...ναι κορίτσια η εξήγηση που μου είπαν είναι εξής:"συνολικά 3 τεστ θέλουμε από γυναίκα κ 1 τεστ από σύζυγό όταν θα δώσει σπέρμα.." όπως καταλάβατε στην Κομοτηνή μόνο ένας κάνει τεστ κοστίζει 120 ευρώ τη φορά (θα κοστίζει σύνολο 480 ευρώ μόνο τεστ).. Πέμπτη κ Παρασκευή θα κάνω τεστ..μου είπαν είναι υποχρεωμένοι για να βάλουν στο αρχείο..σκατα...δεν μπορώ να πάω κάπου αλλού επειδή δουλεύω..δηλαδή είμαι σε τοση δυσκολη φάση δεν ξέρω τι θα γίνει στο τέλος...

Κοίτα ότι χρειάζεται ένα οπωσδήποτε χρειάζεται ναι γιατί η ωοληψία είναι ιατρική πράξη και πλέον πρίν από κάθε ιατρική πράξη το ζητάνε λόγω της κατάστασης (αυτό δλδ είναι το νόμιμο και το σωστό). Από τον σύζυγο όμως γιατί? Θέλει μέθη για να δώσει σπέρμα και το..... θεωρείται ιατρική πράξη??? Για όνομα του θεού....αυτό ακριβώς να τους πείς και αν θές επικοινώνησε με κάποια υγειονομική αρχή...... κάπου θα μπορείς να απευθυνθείς για τέτοια θέματα δεν μπορεί. Δλδ να δούν ότι αντιδράς και δεν χάβεις ότι δου λένε....και πές δλδ υποχρεωμένοι είστε μόνο εσείς εδώ γιατί σε τόσα κέντρα εξωσωματικής στην Αθήνα ζητάνε μόνο ένα κι αυτό από την σύζυγο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η annie! είπε:

Ρώτησε στο νοσοκομείο. Νομίζω οτι κάποια έλεγε τις προάλλες πως πήγε  νοσοκομείο και το έκανε χωρίς κόστος. Και μόνο τα 2 να κάνετε εκεί αν όχι και τα 4 γλυτώνεις λεφτά!!

Μαζικά γίνονται εδω στην Κομοτηνή αλλά δεν θέλει το κέντρο.. θέλει απ' το ιδιωτικό να κάνω..δηλαδη λεφτά λεφτά λεφτά... νευριάζω στην αρχή γιατί δεν μου είπαν αυτό..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η dimsea είπε:

Κοίτα ότι χρειάζεται ένα οπωσδήποτε χρειάζεται ναι γιατί η ωοληψία είναι ιατρική πράξη και πλέον πρίν από κάθε ιατρική πράξη το ζητάνε λόγω της κατάστασης (αυτό δλδ είναι το νόμιμο και το σωστό). Από τον σύζυγο όμως γιατί? Θέλει μέθη για να δώσει σπέρμα και το..... θεωρείται ιατρική πράξη??? Για όνομα του θεού....αυτό ακριβώς να τους πείς και αν θές επικοινώνησε με κάποια υγειονομική αρχή...... κάπου θα μπορείς να απευθυνθείς για τέτοια θέματα δεν μπορεί. Δλδ να δούν ότι αντιδράς και δεν χάβεις ότι δου λένε....και πές δλδ υποχρεωμένοι είστε μόνο εσείς εδώ γιατί σε τόσα κέντρα εξωσωματικής στην Αθήνα ζητάνε μόνο ένα κι αυτό από την σύζυγο.

Σ'ευχαριστώ πάρα πολύ θα μιλήσω τώρα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Tillandsia είπε:

Μαζικά γίνονται εδω στην Κομοτηνή αλλά δεν θέλει το κέντρο.. θέλει απ' το ιδιωτικό να κάνω..δηλαδη λεφτά λεφτά λεφτά... νευριάζω στην αρχή γιατί δεν μου είπαν αυτό..

Πλάκα μας κάνουν?!?!?!?!? Σε ποιο κέντρο είσαι;;;; Πάρε στην ΕΑΙΥΑ και κατήγγειλε τους!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Πλάκα μας κάνουν?!?!?!?!? Σε ποιο κέντρο είσαι;;;; Πάρε στην ΕΑΙΥΑ και κατήγγειλε τους!!!

Κορίτσια ψυχραιμία...η κοπέλα έχει έρθει προ τετελεσμένου.....μην της δημιουργούμε χειρότερα πανικό. @Tillandsia εμένα ο γιατρός μου έδωσε ένα χαρτί που γράφει ότι υποβάλλομαι σε υποβοηθούμενη αναπαραγωγή και έχω ωοληψία το Σάββατο και συνιστάται να γίνει το τέστ covid19. Πήρα τηλέφωνο στο νοσοκομείο και μου έκλεισαν ραντεβού αύριο να το κάνω εκεί δωρεάν . Είμαι Αθήνα. Ψάξε σε ποιο νοσοκομείο στην πόλη σου γίνεται και φύγε σφαίρα.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Taggeris είπε:

Κορίτσια ψυχραιμία...η κοπέλα έχει έρθει προ τετελεσμένου.....μην της δημιουργούμε χειρότερα πανικό. @Tillandsia εμένα ο γιατρός μου έδωσε ένα χαρτί που γράφει ότι υποβάλλομαι σε υποβοηθούμενη αναπαραγωγή και έχω ωοληψία το Σάββατο και συνιστάται να γίνει το τέστ covid19. Πήρα τηλέφωνο στο νοσοκομείο και μου έκλεισαν ραντεβού αύριο να το κάνω εκεί δωρεάν . Είμαι Αθήνα. Ψάξε σε ποιο νοσοκομείο στην πόλη σου γίνεται και φύγε σφαίρα.....

Μα ρε συ εκεί τρελάθηκα και γω, έγραψε πιο πάνω ότι δεν το θέλουν από νοσοκομείο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Tillandsia είπε:

Σ'ευχαριστώ πάρα πολύ θα μιλήσω τώρα..

Εννοείται να μιλήσεις και δώσε πόνο όχι ευγενικά......κάποια πράγματα σε αυτήν τη χώρα λύνονται μόνο με φωνή και τσαμπουκά δυστυχώς.....και όπως λέει και η @annie! κάνε και καταγγελία....απείλησε τους να στρώσουν χαρακτήρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Κορίτσια ψυχραιμία...η κοπέλα έχει έρθει προ τετελεσμένου.....μην της δημιουργούμε χειρότερα πανικό. @Tillandsia εμένα ο γιατρός μου έδωσε ένα χαρτί που γράφει ότι υποβάλλομαι σε υποβοηθούμενη αναπαραγωγή και έχω ωοληψία το Σάββατο και συνιστάται να γίνει το τέστ covid19. Πήρα τηλέφωνο στο νοσοκομείο και μου έκλεισαν ραντεβού αύριο να το κάνω εκεί δωρεάν . Είμαι Αθήνα. Ψάξε σε ποιο νοσοκομείο στην πόλη σου γίνεται και φύγε σφαίρα.....

Έχεις δίκιο αλλά κοίτα που πατάνε οι κερατάδες....πόση εκμετάλλευση.....έχω βγεί έξω από τα ρούχα μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Μα ρε συ εκεί τρελάθηκα και γω, έγραψε πιο πάνω ότι δεν το θέλουν από νοσοκομείο...

Έχουν τρελαθεί τελείως.... άσε και τρελαίνουν και το κορίτσι που δεν ξέρει....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η dimsea είπε:

Εννοείται να μιλήσεις και δώσε πόνο όχι ευγενικά......κάποια πράγματα σε αυτήν τη χώρα λύνονται μόνο με φωνή και τσαμπουκά δυστυχώς.....και όπως λέει και η @annie! κάνε και καταγγελία....απείλησε τους να στρώσουν χαρακτήρα!

Αμάν αμάν..... χαχαχαχα σε φοβήθηκε το μάτι μου....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Tillandsia είπε:

Μαζικά γίνονται εδω στην Κομοτηνή αλλά δεν θέλει το κέντρο.. θέλει απ' το ιδιωτικό να κάνω..δηλαδη λεφτά λεφτά λεφτά... νευριάζω στην αρχή γιατί δεν μου είπαν αυτό..

Βάλε τον άντρα σου να πάρει τηλ να τους τρίξει λίγο τα δόντια... Γιατί κακά τα ψέματα εμάς τις γυναίκες καμιά φορά μας κάνουν ότι θέλουν. Και εξάλλου κορίτσια πάμε στα ιδιωτικά πληρώνουμε για να μην έχουμε αυτά τα άγχοι!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Alexouli είπε:

Καλημερα κορίτσι μου 🙂. Σήμερα παω να παρω την έγκριση από την Επιτροπή και μετά στον γιατρό να μου γράφει τα φάρμακα. Εσυ τι κάνεις πως είσαι? 

Καλησπέρα !!!Πηγα και εγώ και πήρα επιτέλους την απόφαση!😊Αύριο θα πάω να γράψω τα φάρμακα και να τα πάρω έτσι ώστε να είμαι έτοιμη όταν αδιαθετήσω!

ποτε θα ξεκινήσεις τη διέγερση;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...