Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 5 λεπτά, ο/η melodyy είπε:

Κάνεις πλάκα!!!! Εκανες ωορρηξια πριν την ωοληψια και τον έπιασες;;;;; χαχαχαχα 

Όχι κάλε δεν το πιστεύω .... απλα επειδή κούμπωναν ακριβώς ημέρες και το θυμόμουν εξαιτίας του γάμου το έλεγα χαριτολογώντας !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Papadakis είπε:

Όχι κάλε δεν το πιστεύω .... απλα επειδή κούμπωναν ακριβώς ημέρες και το θυμόμουν εξαιτίας του γάμου το έλεγα χαριτολογώντας !!

Νομίζω έχει τύχει σε κάποιες πάντως.... Σπάνιο αλλά συμβαίνει!! Πω πω αστείο θα ήταν!!! Όπως κ να έχει σημασία έχει ότι έγινε ο γιος!!! Πως πας τώρα;;; πως είσαι; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η melodyy είπε:

Νομίζω έχει τύχει σε κάποιες πάντως.... Σπάνιο αλλά συμβαίνει!! Πω πω αστείο θα ήταν!!! Όπως κ να έχει σημασία έχει ότι έγινε ο γιος!!! Πως πας τώρα;;; πως είσαι; 

Καλά κορίτσι !!! Είχα Διαφορά περιστατικά  με αίμα και επειδή παίρνω ναι αντιπηκτικές ναι Σαλοσπίρ δεν σταματάει εύκολα αλλά ευτυχώς όλα καλά !!! Την Δευτέρα έχουμε υπέρηχο να δούμε ...🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η PAPA EVA είπε:

Καλη σου μερα! Και εμενα μου ειπε οτι εχω τον τυπο των πολυκυστικων ωοθηκων και η μια μου ωοθηκη ειναι πολυ μεγαλυτερη απο την αλλη. Μου εδωσε 150 μοναδες τη μερα puregon επί 4 ημερες. 600 μοναδες συνολικα πηρα και στη 5η μερα που με ειδε ξεκινησα καταστολη, 5 ενεσεις orgalutran. Την επομενη φορα μου ειπε θα ξεκινησουμε με 75 μοναδες και ισως χρειαστει περισσοτερες μερες να κανω διεγερση. Τωρα αν κανω κ υπερδιεγερση με τις 75 μοναδες, θα δουμε... 35 χρονων ειμαι και τα μονα μου θεματα ειναι μια βουλωμενη σαλπιγγα και ενα διαφραγμα στη μητρα το οποιο αφαιρεθηκε με υστεροσκοπηση. Εχουμε ομως προβλημα και με το σπερμα γιαυτο προχωρησαμε σε εξωσωματικη. Δεν μας εχουν αποκλεισει φυσικη συλληψη, αλλα οτι εχουμε λιγες πιθανοτητες! Εσυ ποτε ξεκινας και με ποσες μοναδες? Ειναι η πρωτη σου φορα? Ευχομαι ολα να σου πανε καλα και συντομα να μας πεις τα ευχαριστα! 

Πωπω!! Αυτό που σου συνέβη είναι αρκετά δύσκολο να γίνει.. θέλω να πω πως ήδη οι 150 μονάδες δεν είναι και τόσο πολύ για να πεις εύκολα ότι παραλίγο υπερδιέγερση! Εντάξει στην επόμενη διέγερση όλα θα πάνε μια χαρά αφού πλέον ξέρει και ο γιατρός σου να στα ρυθμίσει κατάλληλα! Μπράβο του όμως που σου είπε καλύτερα να μην το ρισκάρετε και φτάσετε στην υπερδιέγερση και να προσπαθήσετε σε επόμενο κύκλο! Είναι και πολύ σημαντικό που δεν σας απέκλεισαν τη φυσική σύλληψη! Μακάρι να τα καταφέρετε και με φυσικό τρόπο θα ευχηθώ εγώ!

Εμείς θα αργήσουμε για την ώρα καθώς τα οικονομικά μας είναι στριμωγμένα και δυστυχώς πρέπει να κάνουμε τη μικροβιοψία όρχεων για να μπορέσουμε να προχωρήσουμε.. Ευτυχώς εγώ δεν έχω κάτι άλλα ο σύζυγος είναι με αζωοσπερμία.. πρώτη φορά σε όλα ναι! Ακόμα όμως δεν γνωρίζω πότε θα ξεκινήσω ή με ποιες ορμόνες και μονάδες απλά διαβάζω πόσο εύκολο είναι να γίνει υπερδιέγερση σε πολυκυστικες και όταν έρθει η ώρα να το συζητήσουμε με το γιατρό θα ήθελα να είμαι ενήμερη ώστε να κάνω τις σωστές ερωτήσεις! Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για τα καλά σου λόγια! Σου εύχομαι ότι καλύτερο γλυκιά μου και να σου πάνε όλα κατ'ευχήν!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Papadakis είπε:

Καλά κορίτσι !!! Είχα Διαφορά περιστατικά  με αίμα και επειδή παίρνω ναι αντιπηκτικές ναι Σαλοσπίρ δεν σταματάει εύκολα αλλά ευτυχώς όλα καλά !!! Την Δευτέρα έχουμε υπέρηχο να δούμε ...🙏🙏

Μμμ αλήθεια; έντονο; έκανα κ εγώ ένα αιματωμα αλλά εξαφανίστηκε.. Μια φορά έτρεξε... Σταμάτησες καθόλου το σαλοσπιρ; έχεις σχετική ξεκούραση; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Amica silentia Lune είπε:

Πωπω!! Αυτό που σου συνέβη είναι αρκετά δύσκολο να γίνει.. θέλω να πω πως ήδη οι 150 μονάδες δεν είναι και τόσο πολύ για να πεις εύκολα ότι παραλίγο υπερδιέγερση! Εντάξει στην επόμενη διέγερση όλα θα πάνε μια χαρά αφού πλέον ξέρει και ο γιατρός σου να στα ρυθμίσει κατάλληλα! Μπράβο του όμως που σου είπε καλύτερα να μην το ρισκάρετε και φτάσετε στην υπερδιέγερση και να προσπαθήσετε σε επόμενο κύκλο! Είναι και πολύ σημαντικό που δεν σας απέκλεισαν τη φυσική σύλληψη! Μακάρι να τα καταφέρετε και με φυσικό τρόπο θα ευχηθώ εγώ!

Εμείς θα αργήσουμε για την ώρα καθώς τα οικονομικά μας είναι στριμωγμένα και δυστυχώς πρέπει να κάνουμε τη μικροβιοψία όρχεων για να μπορέσουμε να προχωρήσουμε.. Ευτυχώς εγώ δεν έχω κάτι άλλα ο σύζυγος είναι με αζωοσπερμία.. πρώτη φορά σε όλα ναι! Ακόμα όμως δεν γνωρίζω πότε θα ξεκινήσω ή με ποιες ορμόνες και μονάδες απλά διαβάζω πόσο εύκολο είναι να γίνει υπερδιέγερση σε πολυκυστικες και όταν έρθει η ώρα να το συζητήσουμε με το γιατρό θα ήθελα να είμαι ενήμερη ώστε να κάνω τις σωστές ερωτήσεις! Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για τα καλά σου λόγια! Σου εύχομαι ότι καλύτερο γλυκιά μου και να σου πάνε όλα κατ'ευχήν!! 

Εφόσον δεν έχεις προβλημα εσυ και έχεις πολυκυστικες πιστευω οτι θα σε παει σε ήπια υπερδιέγερση.. Αφού έχει ο άντρας σου προβλημα θα κάνετε μικρογονιμοποίηση, όπως κ εμεις και μια χαρά θα μείνεις έγκυος! Έχουμε περισσοτερες πιθανοτητες με τη μικρογονιμοποίηση και αν είσαι και σε μικρή ηλικία μια χαρά θα τα πας! Ειναι πολλα τα χρήματα δυστυχώς και βγαίνουν κ παραπάνω από όσα υπολογίζεις! Καλη επιτυχία και παλι!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η PAPA EVA είπε:

Εφόσον δεν έχεις προβλημα εσυ και έχεις πολυκυστικες πιστευω οτι θα σε παει σε ήπια υπερδιέγερση.. Αφού έχει ο άντρας σου προβλημα θα κάνετε μικρογονιμοποίηση, όπως κ εμεις και μια χαρά θα μείνεις έγκυος! Έχουμε περισσοτερες πιθανοτητες με τη μικρογονιμοποίηση και αν είσαι και σε μικρή ηλικία μια χαρά θα τα πας! Ειναι πολλα τα χρήματα δυστυχώς και βγαίνουν κ παραπάνω από όσα υπολογίζεις! Καλη επιτυχία και παλι!!! 

Ευχαριστώ πάρα πολύ γλυκιά μου για τα καλά σου λόγια! Έτσι ακριβώς όπως τα λες είναι! Λέγαμε ότι ειμασταν κομπλέ με τα λεφτά και προφανώς δεν τα υπολογίσαμε όλα! Ήταν και το lock down που μας πήγε πολύ πίσω! Τεσπα! Ναι μικρογονιμοποίηση θα γίνει αν με το καλό βρούμε σπερματοζωάρια πρώτα! Ελπίζω να αποφύγω τυχόν υπερδιέγερση.. και να φανταστείς ότι έλεγα πως οι 150 μονάδες δεν είναι πολύ! Θα τα συζητήσουμε όλα βέβαια εκτενώς με το γιατρό όταν έρθει η ώρα πάντως! Ευχαριστώ και πάλι για τις πληροφορίες! Όλα σούπερ θα σου πάνε στην επόμενη διέγερση κοπέλα μου! Θα το δεις!! Τα φιλιά μου!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η PAPA EVA είπε:

Καμια φορα τα πραγματα δεν ερχονται  οπως τα σχεδιαζουμε. Και επεδιη θα κανω και μεταφορα σε αλλο κυκλο θα μου παει λιγο πιο αργα απο οσο υπολογιζα! Αλλα δεν πειραζει! Αρκει να εχω θετικο αποτελεσμα!

Κι εγώ πέρσι όταν ξεκιναγα ήμουν ανυπόμονη.

Μάλιστα επειδή έκανα πρώτη φορά Σεπτέμβρη έλεγα θα κάνω ετ Νοέμβρη κι είχα κρατήσει 14 μέρες άδεια.Κι επειδη δεν φτάσαμε σε ετ δεν ήξερα και που να τις ξοδέψω μέσα στο καταχείμωνο 14 μέρες.

Οπότε μην κάνεις σχέδια, η εξωσωματική είναι απρόβλεπτη, πήγαινε βήμα βήμα και το αποτέλεσμα θα έρθει όταν πρέπει,ένας η δύο μήνες δεν κάνουν διάφορα.

Και στο λέω εγώ που είμαι control freak και προγραμματίζω ζωή και εργασία από τώρα για δύο μήνες μπροστά.....στο κομμάτι αυτό όμως έχω γίνει τέρας υπομονής 

@Papadakis έφτασα στο σημείο να πω στον Σφακ,(πιο υπομονετικό άνθρωπο δεν έχω δει) γιατρέ μην είστε ανυπομονος, μήνα μήνα θα πηγαίνουμε,θα κάνουμε παρέα όλο το χειμώνα του 20!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η melodyy είπε:

Μμμ αλήθεια; έντονο; έκανα κ εγώ ένα αιματωμα αλλά εξαφανίστηκε.. Μια φορά έτρεξε... Σταμάτησες καθόλου το σαλοσπιρ; έχεις σχετική ξεκούραση; 

Πολύ έντονο άσε πανικός !!! Μετά έκοψα το Σαλοσπίρ αφού μίλησα με την λευκού !!!εκ τοτε έχω μόνο μια φορά την ημέρα ροζ αλλά καμία σχέση ..... εσένα από που σου είπε Ότο είναι ;;;

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Ginaak είπε:

Κι εγώ πέρσι όταν ξεκιναγα ήμουν ανυπόμονη.

Μάλιστα επειδή έκανα πρώτη φορά Σεπτέμβρη έλεγα θα κάνω ετ Νοέμβρη κι είχα κρατήσει 14 μέρες άδεια.Κι επειδη δεν φτάσαμε σε ετ δεν ήξερα και που να τις ξοδέψω μέσα στο καταχείμωνο 14 μέρες.

Οπότε μην κάνεις σχέδια, η εξωσωματική είναι απρόβλεπτη, πήγαινε βήμα βήμα και το αποτέλεσμα θα έρθει όταν πρέπει,ένας η δύο μήνες δεν κάνουν διάφορα.

Και στο λέω εγώ που είμαι control freak και προγραμματίζω ζωή και εργασία από τώρα για δύο μήνες μπροστά.....στο κομμάτι αυτό όμως έχω γίνει τέρας υπομονής 

@Papadakis έφτασα στο σημείο να πω στον Σφακ,(πιο υπομονετικό άνθρωπο δεν έχω δει) γιατρέ μην είστε ανυπομονος, μήνα μήνα θα πηγαίνουμε,θα κάνουμε παρέα όλο το χειμώνα του 20!

Χαχαχαχαχαχαχαχ !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!!! Ελπίζω να είστε όλες καλά!!!! 

Ήθελα αν ξέρει κάποια να μου πει εμπειρία εξωσωματικής στο πανεπιστημιακό Ιωαννίνων..

Αποτι δείχνουν οι εξετάσεις του άντρα μου μάλλον πάμε για εξωσωματική και μένουμε επαρχία τα Ιωάννινα μας βολεύουν....έχω πολύ άγχος ψυχολογικά είμαι χάλια αλλά είπα να μην το βάλω κάτω για χάρη του άντρα μου που είναι πρόθυμος να κάνει τα πάντα!!!

Οποία μπορεί να με βοηθήσει θα το εκτιμούσα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Nansi είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!! Ελπίζω να είστε όλες καλά!!!! 

Ήθελα αν ξέρει κάποια να μου πει εμπειρία εξωσωματικής στο πανεπιστημιακό Ιωαννίνων..

Αποτι δείχνουν οι εξετάσεις του άντρα μου μάλλον πάμε για εξωσωματική και μένουμε επαρχία τα Ιωάννινα μας βολεύουν....έχω πολύ άγχος ψυχολογικά είμαι χάλια αλλά είπα να μην το βάλω κάτω για χάρη του άντρα μου που είναι πρόθυμος να κάνει τα πάντα!!!

Οποία μπορεί να με βοηθήσει θα το εκτιμούσα!

Εγώ θα σου πω κάτι που το έχω πει αρκετές  φορές ... του να έχει το πρόβλημα ο άντρας είναι απλά ευλογία !!!! Μην στεναχωριέσαι άδικα δεν είναι τα και αυτό που παρουσιάζουν όσοι δεν ξέρουν ....

σου μιλάει ένας άνθρωπος με πολλά στην πλάτη του 

 

καλη αρχή !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Papadakis είπε:

Πολύ έντονο άσε πανικός !!! Μετά έκοψα το Σαλοσπίρ αφού μίλησα με την λευκού !!!εκ τοτε έχω μόνο μια φορά την ημέρα ροζ αλλά καμία σχέση ..... εσένα από που σου είπε Ότο είναι ;;;

Χαχαχαχαχαχαχαχ !!!!

Έκανα ένα αιματωμα ανάμεσα από τα εμβρυα... Κάποιο αγγειο πιέστηκε και συνέβη αλλά μέσα σε 1 βδομάδα απορροφήθηκε.. Είχα κόψει 4 μέρες το σαλοσπιρ και το ξαναπήρα αφού δεν έβλεπα ούτε καφέ.. Εσένα τι ήταν; κάτι αντίστοιχο; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Nansi είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!! Ελπίζω να είστε όλες καλά!!!! 

Ήθελα αν ξέρει κάποια να μου πει εμπειρία εξωσωματικής στο πανεπιστημιακό Ιωαννίνων..

Αποτι δείχνουν οι εξετάσεις του άντρα μου μάλλον πάμε για εξωσωματική και μένουμε επαρχία τα Ιωάννινα μας βολεύουν....έχω πολύ άγχος ψυχολογικά είμαι χάλια αλλά είπα να μην το βάλω κάτω για χάρη του άντρα μου που είναι πρόθυμος να κάνει τα πάντα!!!

Οποία μπορεί να με βοηθήσει θα το εκτιμούσα!

Χωρίς να έχω προσωπική εμπειρία, αλλά λόγω του ότι είμαι κοντά στα Γιάννενα, γνωρίζω άτομα που έμειναν πολύ ευχαριστημενα από το κέντρο εξωσωματικής του νοσοκομείου. Μόλις ηρεμήσεις, πήγαινε να γνωρίσεις τον γιατρό, να δεις αν σου ταιριάζει και πως νιώθεις μαζί του, και βήμα βήμα όλα θα γίνουν. Σου εύχομαι καλή αρχή και καλή δύναμη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η melodyy είπε:

Έκανα ένα αιματωμα ανάμεσα από τα εμβρυα... Κάποιο αγγειο πιέστηκε και συνέβη αλλά μέσα σε 1 βδομάδα απορροφήθηκε.. Είχα κόψει 4 μέρες το σαλοσπιρ και το ξαναπήρα αφού δεν έβλεπα ούτε καφέ.. Εσένα τι ήταν; κάτι αντίστοιχο; 

Μου είπε ότι δεν Είναι  αποκόλληση Και Ότο συμβαίνει κάποιες φορές από την αιμάτωση του τραχήλου να σπάσει αγγείο .... (κάπως έτσι )

εκοψα το Σαλοσπίρ την Τρίτη και είναι η πρώτη μέρα που δεν είδα κάτι (μέχρι στιγμής 🙏🙏🙏)

τοσο αγωνία κάθε φορά που πάω τουαλέτα δεν υπάρχει !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Papadakis είπε:

Μου είπε ότι δεν Είναι  αποκόλληση Και Ότο συμβαίνει κάποιες φορές από την αιμάτωση του τραχήλου να σπάσει αγγείο .... (κάπως έτσι )

εκοψα το Σαλοσπίρ την Τρίτη και είναι η πρώτη μέρα που δεν είδα κάτι (μέχρι στιγμής 🙏🙏🙏)

τοσο αγωνία κάθε φορά που πάω τουαλέτα δεν υπάρχει !!!!

Το ίδιο πάθαμε... Σε καταλαβαίνω απόλυτα... Ακόμη κ τώρα και εγώ έτσι κάνω..κοιταζω τη λεκάνη το χαρτί υγείας... Άστα... Εύχομαι γρήγορα να απορροφηθεί και να ηρεμησεις κ να μη ξανασυμβεί... Εμένα η οδηγία ήταν αυτή... Αν δεις αίμα έστω κ μισή σταγονα έρχεσαι αμεσως και σταματάς το σαλοσπιρ μέχρι να μην έχεις τπτ... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η melodyy είπε:

Το ίδιο πάθαμε... Σε καταλαβαίνω απόλυτα... Ακόμη κ τώρα και εγώ έτσι κάνω..κοιταζω τη λεκάνη το χαρτί υγείας... Άστα... Εύχομαι γρήγορα να απορροφηθεί και να ηρεμησεις κ να μη ξανασυμβεί... Εμένα η οδηγία ήταν αυτή... Αν δεις αίμα έστω κ μισή σταγονα έρχεσαι αμεσως και σταματάς το σαλοσπιρ μέχρι να μην έχεις τπτ... 

Άσχετο αλλά το σαλοσπιρ για ποιο λόγο το δίνουν?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Amica silentia Lune είπε:

Ευχαριστώ πάρα πολύ γλυκιά μου για τα καλά σου λόγια! Έτσι ακριβώς όπως τα λες είναι! Λέγαμε ότι ειμασταν κομπλέ με τα λεφτά και προφανώς δεν τα υπολογίσαμε όλα! Ήταν και το lock down που μας πήγε πολύ πίσω! Τεσπα! Ναι μικρογονιμοποίηση θα γίνει αν με το καλό βρούμε σπερματοζωάρια πρώτα! Ελπίζω να αποφύγω τυχόν υπερδιέγερση.. και να φανταστείς ότι έλεγα πως οι 150 μονάδες δεν είναι πολύ! Θα τα συζητήσουμε όλα βέβαια εκτενώς με το γιατρό όταν έρθει η ώρα πάντως! Ευχαριστώ και πάλι για τις πληροφορίες! Όλα σούπερ θα σου πάνε στην επόμενη διέγερση κοπέλα μου! Θα το δεις!! Τα φιλιά μου!! 

Και μενα λιγες μου φαινοντουσαν οι 150 μοναδες, αλλα τελικα ηταν πολλες για μενα. Η καθε γυναικα ειναι ξεχωριστη και ο καθε οργανισμος λειτουργει διαφορετικα. Ο γιατρος σου θα σε καθοδηγησει κ ξερει το καλυτερο! Θα βρειτε σπερματοζωαρια και θα πετυχετε! Απλα θελει προσοχη ο αντρας σου να κανει οτι μπορει για να βελτιωθει το σπερμα.. Δεν ξερω αν οι βιταμινες που δινουν οι γιατροι βοηθανε και στον αριθμο οπως στην κινητικοτητα και στη μορφολογια. Παντως να μη κανει καταχρησεις κ οσο μπορει υγιεινη διατροφη. Θα σας τα εχει πει κ ο γιατρος σας βεβαια αυτα. Εδω ειμαστε για να βοηθαμε η μια την αλλη με τις εμπειριες μας. Οποτε οτι απορια εχεις - ακομα και την πιο χαζη - ρωτα, γιατι καποια κοπελα με αναλογη εμπειρια θα μπορεσει να σου πει. Οχι βεβαια οπως ο γιατρος σου αλλα θα ακουσεις και αλλες περιπτωσεις και ισως σε βοηθησει αυτο Σ ευχαριστω πολυ!!! Και σε σενα ολα σουπερ! Φιλια κ σε σενα καλη μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Ginaak είπε:

Άσχετο αλλά το σαλοσπιρ για ποιο λόγο το δίνουν?

Είναι αντιπηκτικό ... εγώ το παίρνω μετά από εξετάσεις που μου έκανε η λευκού !!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Ginaak είπε:

Κι εγώ πέρσι όταν ξεκιναγα ήμουν ανυπόμονη.

Μάλιστα επειδή έκανα πρώτη φορά Σεπτέμβρη έλεγα θα κάνω ετ Νοέμβρη κι είχα κρατήσει 14 μέρες άδεια.Κι επειδη δεν φτάσαμε σε ετ δεν ήξερα και που να τις ξοδέψω μέσα στο καταχείμωνο 14 μέρες.

Οπότε μην κάνεις σχέδια, η εξωσωματική είναι απρόβλεπτη, πήγαινε βήμα βήμα και το αποτέλεσμα θα έρθει όταν πρέπει,ένας η δύο μήνες δεν κάνουν διάφορα.

Και στο λέω εγώ που είμαι control freak και προγραμματίζω ζωή και εργασία από τώρα για δύο μήνες μπροστά.....στο κομμάτι αυτό όμως έχω γίνει τέρας υπομονής 

@Papadakis έφτασα στο σημείο να πω στον Σφακ,(πιο υπομονετικό άνθρωπο δεν έχω δει) γιατρέ μην είστε ανυπομονος, μήνα μήνα θα πηγαίνουμε,θα κάνουμε παρέα όλο το χειμώνα του 20!

Εχεις δικιο! Απλα και εγω ειμαι πολυ του προγραμματος και ξεκινησα τωρα που ελεγα οτι θα ειμαι κ πιο χαλαρη απο θεμα δουλειας. Αλλα τελικα οταν κανεις σχεδια γελαει ο Θεος που λενε.... Ετσι θελει χαλαρα απλα λεμε οτι μπαινουμε σε τετοια ταλαιπωρια και θελουμε αμεσα και θετικα αποτελεσματα. Δεν ειναι παντα ετσι. Εχω ηρεμησει και τα ειδα αλλιως τα πραγματα πλεον! Οποτε ερθει λοιπον χωρις να πιεζω τα πραγματα! 

Υ.Γ. Κ εγω φυσικα εχω κρατησει αδεια και μπολικη μαλιστα! χαχα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Ginaak είπε:

Άσχετο αλλά το σαλοσπιρ για ποιο λόγο το δίνουν?

Για τη θρομβοφιλια επίσης.. Σαν ενίσχυση της ηπαρινης.. Προφανώς τώρα αυτά παίζουν με τα mg φαντάζομαι.. Κ λογικά θα αλλάξουν κ κατά τη διάρκεια όσο θα αυξάνονται οι απαιτήσεις των εμβρυων... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Xrisa127 είπε:

Καλημέρα!.Στη Θεσσαλονίκη συνεδριάζουν την Πέμπτη και σε καλούν την επόμενη εβδομάδα να πας να παρειά την απόφαση.Εγω θα πάω τη Δευτέρα να την πάρω και μετά θα περιμένω να αδιαθετήσω για να ξεκινήσω.Καλη αρχή να έχουμε και θα λέμε τα νέα μας εδώ!😊

Καλημερα 😇. Εγώ στην Λάρισα περναω αλλά δεν ξέρω αν χρειάζεται να παω από κει να παρω την απόφαση ή αν τη στέλνουν. Μετά θα παω στον γιατρό να μου τα γράψει και να παω να τα παρω. Δεν ήξερα οτι πρεπει να αδιαθετησεις για να ξεκινήσεις. Ιδέα δεν έχω όπως καταλαβαίνεις 🤪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Alexouli είπε:

Καλημερα 😇. Εγώ στην Λάρισα περναω αλλά δεν ξέρω αν χρειάζεται να παω από κει να παρω την απόφαση ή αν τη στέλνουν. Μετά θα παω στον γιατρό να μου τα γράψει και να παω να τα παρω. Δεν ήξερα οτι πρεπει να αδιαθετησεις για να ξεκινήσεις. Ιδέα δεν έχω όπως καταλαβαίνεις 🤪

Καλημέρα!!Να σου πω την αλήθεια και εγώ μόνο τα βασικά ξέρω 🙃 Είμαι σίγουρη ότι θα τα μάθουμε ολα στην πορεία ,είναι και τα κορίτσια εδώ που βοηθούν πολύ με τις γνώσεις και την εμπειρία τους εμάς που είμαστε καινούργιες στην διαδικασία αυτή.Στη Λάρισα θα κανεις την εξωσωματική;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Papadakis είπε:

Εγώ θα σου πω κάτι που το έχω πει αρκετές  φορές ... του να έχει το πρόβλημα ο άντρας είναι απλά ευλογία !!!! Μην στεναχωριέσαι άδικα δεν είναι τα και αυτό που παρουσιάζουν όσοι δεν ξέρουν ....

σου μιλάει ένας άνθρωπος με πολλά στην πλάτη του 

 

καλη αρχή !!!!

Κοριτσι δεν θα συμφωνησω παιδευομαι πολλα χρονια ολοι οι παραγοντες σπερματος χαλια αριθμος κινηση dna λαχειοοοοο αστα ενω στη γυναικα λυνονται τα θεματα η επιστημη προχωραει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Xrisa127 είπε:

Καλημέρα!!Να σου πω την αλήθεια και εγώ μόνο τα βασικά ξέρω 🙃 Είμαι σίγουρη ότι θα τα μάθουμε ολα στην πορεία ,είναι και τα κορίτσια εδώ που βοηθούν πολύ με τις γνώσεις και την εμπειρία τους εμάς που είμαστε καινούργιες στην διαδικασία αυτή.Στη Λάρισα θα κανεις την εξωσωματική;

Ναι στην Λάρισα αλλά δεν θα κάνω εξωσωματική ακόμα τουλάχιστον ελπίζω να μην χρειαστεί ,θα κάνω σπέρματεγχυση. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Alexouli είπε:

Ναι στην Λάρισα αλλά δεν θα κάνω εξωσωματική ακόμα τουλάχιστον ελπίζω να μην χρειαστεί ,θα κάνω σπέρματεγχυση. 

Μακάρι να σου πάνε όλα τέλεια και να μη χρειαστεί ποτέ να κανεις εξωσωματική!Στο εύχομαι ολόψυχα!😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...