Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

Κορίτσια μου έχω ανησυχήσει λίγο.

Πήγα πριν τουαλέτα κ είδα λίγο ελαφριά ροζ υγρά στο σκούπισμα.. λέτε να είναι κακό σημάδι? Ο γιατρός μου είπε χθες καλύτερα χοριακη Παρασκευή όπως είπαμε.  Αλλά τώρα αυτό με ανησύχησε.. αφού είχα θετικό τεστ. Θα τον ενημερώσω αύριο. Ελπίζω να μην ξανά δω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Κορίτσια μου έχω ανησυχήσει λίγο.

Πήγα πριν τουαλέτα κ είδα λίγο ελαφριά ροζ υγρά στο σκούπισμα.. λέτε να είναι κακό σημάδι? Ο γιατρός μου είπε χθες καλύτερα χοριακη Παρασκευή όπως είπαμε.  Αλλά τώρα αυτό με ανησύχησε.. αφού είχα θετικό τεστ. Θα τον ενημερώσω αύριο. Ελπίζω να μην ξανά δω..

Κοριτσάκι μου και γω είχα καφέ και ροζ την 7η μέρα από την ετ. Λογικά είναι αιματακι εμφύτευσης. Αν αυξηθεί πάρε το γιατρό σου χωρίς δεύτερη σκέψη. Ότι και να σου πούμε εμείς γιατροί δεν είμαστε !! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Κορίτσια μου έχω ανησυχήσει λίγο.

Πήγα πριν τουαλέτα κ είδα λίγο ελαφριά ροζ υγρά στο σκούπισμα.. λέτε να είναι κακό σημάδι? Ο γιατρός μου είπε χθες καλύτερα χοριακη Παρασκευή όπως είπαμε.  Αλλά τώρα αυτό με ανησύχησε.. αφού είχα θετικό τεστ. Θα τον ενημερώσω αύριο. Ελπίζω να μην ξανά δω..

Δεν πιστεύω ότι είναι κάτι ανησυχητικό κοριτσι!!!οπως είπε και η @annie! αν αυξηθεί επικοινώνησε με τον γιατρό σου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Κορίτσια μου έχω ανησυχήσει λίγο.

Πήγα πριν τουαλέτα κ είδα λίγο ελαφριά ροζ υγρά στο σκούπισμα.. λέτε να είναι κακό σημάδι? Ο γιατρός μου είπε χθες καλύτερα χοριακη Παρασκευή όπως είπαμε.  Αλλά τώρα αυτό με ανησύχησε.. αφού είχα θετικό τεστ. Θα τον ενημερώσω αύριο. Ελπίζω να μην ξανά δω..

Εγώ έχω ροζ συνέχεια .... τώρα είχα από την Δευτέρα να δω και ξανά είδα το πρωί !! Μην αγχώνεσαι ... μιλά με τον γιατρό σου φυσικά μήπως και αυξήσεις την προγεστεονη σου ...

αλλα ας πουν και τα αλλά κορίτσια είναι πολύ σύνηθες να βλέπεις τέτοια πράγματα !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Maria2904 είπε:

Εγώ πάντως από χθες έχω έντονους πόνους περιόδου στην μέση και ενοχλήσεις στην κοιλιά κι έχω αρχίσει κι αγχώνομαι...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η annie! είπε:

Κοριτσάκι μου και γω είχα καφέ και ροζ την 7η μέρα από την ετ. Λογικά είναι αιματακι εμφύτευσης. Αν αυξηθεί πάρε το γιατρό σου χωρίς δεύτερη σκέψη. Ότι και να σου πούμε εμείς γιατροί δεν είμαστε !! 

Λες; Η αλήθεια έχω ζοριστει πολύ με το έντερο. Συγγνώμη κι όλας βρε κορίτσια παω συνέχεια έχω πάθει το αντίθετο της δυσκοιλιότητας - ακόμα κι εδώ ανάποδη είμαι χαχα. Πάω που λέτε σήμερα και ενοιωσα μια πίεση και είδα στο πρώτο σκούπισμα. Τώρα ξαναπήγα δεν είδα κάτι.

Αλλά αύριο πρωί πρωί θα πάρω τον γιατρό..

@Papadakis

@Maria2904 μην ανησυχείς είναι θετικό αυτό. Κι εγώ από προχθές έχω πόνο στη μέση και λίγα πονακια..

Επίσης κορίτσια αν και νωρίς έχω και καούρες συνέχεια και νοιώθω ότι δεν χονευω τα φαγητά.  Καλά και πρήξιμο φουλ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Λες; Η αλήθεια έχω ζοριστει πολύ με το έντερο. Συγγνώμη κι όλας βρε κορίτσια παω συνέχεια έχω πάθει το αντίθετο της δυσκοιλιότητας - ακόμα κι εδώ ανάποδη είμαι χαχα. Πάω που λέτε σήμερα και ενοιωσα μια πίεση και είδα στο πρώτο σκούπισμα. Τώρα ξαναπήγα δεν είδα κάτι.

Αλλά αύριο πρωί πρωί θα πάρω τον γιατρό..

@Papadakis

@Maria2904 μην ανησυχείς είναι θετικό αυτό. Κι εγώ από προχθές έχω πόνο στη μέση και λίγα πονακια..

Επίσης κορίτσια αν και νωρίς έχω και καούρες συνέχεια και νοιώθω ότι δεν χονευω τα φαγητά.  Καλά και πρήξιμο φουλ..

Μακάρι!!!τι να πω !!!!γιατι με έχει πάρει από κάτω...ας ελπίσουμε να είναι για καλό...υπομονή 4 ημέρες ακόμα!!!!!
καλο το ότι δεν ξανά είδες....,μην αγχώνεσαι!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια πήγα να μπω από τον υπολογιστή  και δεν με άφησε  να το κανω...επέστρεψα με καινούργιο ονομα και ξερω οτι θα κανω δυο τρεις μέρες να εμφανιστούν τα σχόλια μου είμαι  η dimitra.com😍 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Maria2904 είπε:

Μακάρι!!!τι να πω !!!!γιατι με έχει πάρει από κάτω...ας ελπίσουμε να είναι για καλό...υπομονή 4 ημέρες ακόμα!!!!!
καλο το ότι δεν ξανά είδες....,μην αγχώνεσαι!!!!!

Κι εσύ μην αγχώνεσαι! Είναι καλό σημάδι αυτό που μας έγραψες.  Σου λέω κι εγώ τα έχω αυτά και έχω θετικό τεστ. Έχω και ένα Selfclear θα το κάνω αύριο... Και Παρασκευή χοριακη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Λες; Η αλήθεια έχω ζοριστει πολύ με το έντερο. Συγγνώμη κι όλας βρε κορίτσια παω συνέχεια έχω πάθει το αντίθετο της δυσκοιλιότητας - ακόμα κι εδώ ανάποδη είμαι χαχα. Πάω που λέτε σήμερα και ενοιωσα μια πίεση και είδα στο πρώτο σκούπισμα. Τώρα ξαναπήγα δεν είδα κάτι.

Αλλά αύριο πρωί πρωί θα πάρω τον γιατρό..

@Papadakis

@Maria2904 μην ανησυχείς είναι θετικό αυτό. Κι εγώ από προχθές έχω πόνο στη μέση και λίγα πονακια..

Επίσης κορίτσια αν και νωρίς έχω και καούρες συνέχεια και νοιώθω ότι δεν χονευω τα φαγητά.  Καλά και πρήξιμο φουλ..

Πολύ πιθανό. Άσε που όσο περνάει ο καιρός καταλαβαίνω πως το αιματακι, όχι τώρα οι σταγόνες καφέ που είχες στο σκούπισμα, είναι πολύ συνηθισμένο στις εγκυμοσύνες. Ποσό μάλλον στις δίδυμες κυήσεις. Εγώ είχα 2 φορές αίμα και 1 βδομάδα συνεχόμενα καφέ. Εννοείται πως με είδε ο γιατρός και αύξησε προγεστερονη αλλά δεν ήταν κάτι ανησυχητικό. Όσο για το φούσκωμα και αυτό είναι λογικό. Ρε συ εγώ έχω πετάξει κοιλιά... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Κι εσύ μην αγχώνεσαι! Είναι καλό σημάδι αυτό που μας έγραψες.  Σου λέω κι εγώ τα έχω αυτά και έχω θετικό τεστ. Έχω και ένα Selfclear θα το κάνω αύριο... Και Παρασκευή χοριακη..

Το ελπίζω....εγώ δεν θα κάνω τεστ....μια και καλή την χοριακη την Πέμπτη..μου φαίνονται αιώνες οι μέρες...😆😆

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Maria2904 είπε:

Το ελπίζω....εγώ δεν θα κάνω τεστ....μια και καλή την χοριακη την Πέμπτη..μου φαίνονται αιώνες οι μέρες...😆😆

Ήρωας!! Χαχαχα εγώ δεν έχω υπομονή.  Είχα φάει τα λυσακα μου.  Κι αυτοί οι γιατροί μας ρε παιδί μου μας είπαν αργα  χοριακη για βλαστοκυστες.  Να σκάσουμε δηλαδή χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Πολύ πιθανό. Άσε που όσο περνάει ο καιρός καταλαβαίνω πως το αιματακι, όχι τώρα οι σταγόνες καφέ που είχες στο σκούπισμα, είναι πολύ συνηθισμένο στις εγκυμοσύνες. Ποσό μάλλον στις δίδυμες κυήσεις. Εγώ είχα 2 φορές αίμα και 1 βδομάδα συνεχόμενα καφέ. Εννοείται πως με είδε ο γιατρός και αύξησε προγεστερονη αλλά δεν ήταν κάτι ανησυχητικό. Όσο για το φούσκωμα και αυτό είναι λογικό. Ρε συ εγώ έχω πετάξει κοιλιά... 

Χαχαχα η πιο γλυκιά κοιλίτσα θα είναι!!

Με ηρεμήσετε βρε κορίτσια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Ήρωας!! Χαχαχα εγώ δεν έχω υπομονή.  Είχα φάει τα λυσακα μου.  Κι αυτοί οι γιατροί μας ρε παιδί μου μας είπαν αργα  χοριακη για βλαστοκυστες.  Να σκάσουμε δηλαδή χαχαχα

Πως κρατιέμαι εγώ το ξέρω...άσε...εν τω μεταξύ δουλεύω και σε φαρμακείο και πως κρατήθηκα την τελευταία μέρα πριν την εμβρυομεταφορα να πάρω τεστ να Το έχω εγώ το ξέρω....🤣🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Χαχαχα η πιο γλυκιά κοιλίτσα θα είναι!!

Με ηρεμήσετε βρε κορίτσια...

Αλήθεια στο λέω είναι πλέον τόσο σύνηθες να έχεις τέτοιες εκκρίσεις τόσο στις φυσιολογικές όσο και στις εξωσωματικές !!!

απλα κάθε φορά σου κόβονται τα πόδια και λογικό είναι να φοβάσαι ..... και σήμερα το πρωί που είδα πάλι με διέλυσε ... είχα να δω και από την Δευτέρα και καταλαβαίνεις 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Λες; Η αλήθεια έχω ζοριστει πολύ με το έντερο. Συγγνώμη κι όλας βρε κορίτσια παω συνέχεια έχω πάθει το αντίθετο της δυσκοιλιότητας - ακόμα κι εδώ ανάποδη είμαι χαχα. Πάω που λέτε σήμερα και ενοιωσα μια πίεση και είδα στο πρώτο σκούπισμα. Τώρα ξαναπήγα δεν είδα κάτι.

Αλλά αύριο πρωί πρωί θα πάρω τον γιατρό..

@Papadakis

@Maria2904 μην ανησυχείς είναι θετικό αυτό. Κι εγώ από προχθές έχω πόνο στη μέση και λίγα πονακια..

Επίσης κορίτσια αν και νωρίς έχω και καούρες συνέχεια και νοιώθω ότι δεν χονευω τα φαγητά.  Καλά και πρήξιμο φουλ..

Αχ κ γω το έπαθα το αντίστροφο!!! Δεν είναι τόσο σπάνιο τελικά... Πάντως το ροζ μάλλον εμφύτευση είναι. Αλλά έλεος ρε συ γιατί Παρασκευή; πλάκα σου κάνει; 

@Maria2904κ γω είχα αφού σας έλεγα αποκλείεται να δω θετικό για αυτό το λόγο. Ένιωθα να έρχεται περιοδος εδώ κ τώρα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Αχ κ γω το έπαθα το αντίστροφο!!! Δεν είναι τόσο σπάνιο τελικά... Πάντως το ροζ μάλλον εμφύτευση είναι. Αλλά έλεος ρε συ γιατί Παρασκευή; πλάκα σου κάνει; 

@Maria2904κ γω είχα αφού σας έλεγα αποκλείεται να δω θετικό για αυτό το λόγο. Ένιωθα να έρχεται περιοδος εδώ κ τώρα 

Αχ μακαρι Παναγία μου...με ηρεμήσατε γιατι είμαι πραγματικά χάλια...όχι τίποτα άλλο δεν έχω βγει και από το σπίτι και όλο σκέφτομαι σκέφτομαι και απελπιστηκα.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Papadakis είπε:

Αλήθεια στο λέω είναι πλέον τόσο σύνηθες να έχεις τέτοιες εκκρίσεις τόσο στις φυσιολογικές όσο και στις εξωσωματικές !!!

απλα κάθε φορά σου κόβονται τα πόδια και λογικό είναι να φοβάσαι ..... και σήμερα το πρωί που είδα πάλι με διέλυσε ... είχα να δω και από την Δευτέρα και καταλαβαίνεις 

Αχ κορίτσι μου πως σε καταλαβαίνω!! Έτσι και γω την Παρασκευή από κει που μου τελείωνε πάλι έγινε πιο έντονο και τα είδα όλα και γω. Ενώ η λογική μας λέει δεν είναι τίποτα.. ο φόβος είναι φόβος και σε τσακίζει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Lily94 κοριτσακι δεν μπορω να στειλω μύνημα ακόμη εύχομαι  αύριο  το τηλέφωνο να χτυπήσει και να σου πούνε ευχάριστα 😉 είμαι  η dimitra.com δυστυχώς  μου το κλείδωσαν  το αλλο προφίλ μου δεν ξερω γιατί 😟😟😟

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Maria2904 είπε:

Αχ μακαρι Παναγία μου...με ηρεμήσατε γιατι είμαι πραγματικά χάλια...όχι τίποτα άλλο δεν έχω βγει και από το σπίτι και όλο σκέφτομαι σκέφτομαι και απελπιστηκα.....

Ετσι ακριβώς ήμουν κ γω στα μαύρα πανιά!! Λέω να το έρχεται! Άσε το στήθος που όχι μόνο δεν είχα κάτι αλλά κ το λίγο που ένιωθα έφυγε κιόλας!!! Και τελικά! 🤰😉🤞

Πόσες μέρες μετά την ετ είσαι; εμένα με τσάκισε Τρίτη Τετάρτη με ετ την Πέμπτη που έιχε περάσει. Καλά αποτελέσματα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Ετσι ακριβώς ήμουν κ γω στα μαύρα πανιά!! Λέω να το έρχεται! Άσε το στήθος που όχι μόνο δεν είχα κάτι αλλά κ το λίγο που ένιωθα έφυγε κιόλας!!! Και τελικά! 🤰😉🤞

Πόσες μέρες μετά την ετ είσαι; εμένα με τσάκισε Τρίτη Τετάρτη με ετ την Πέμπτη που έιχε περάσει. Καλά αποτελέσματα!!! 

Άσε μην με δεις 2 μέρες τώρα!!!!😂😂Όχι εγώ στήθος έχω ακόμα...το προηγούμενο Σάββατο έκανα...στις 6 του μήνα...ευχαριστω πολυυυ!!!!!κι εσυ με το καλό!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Maria2904 είπε:

Άσε μην με δεις 2 μέρες τώρα!!!!😂😂Όχι εγώ στήθος έχω ακόμα...το προηγούμενο Σάββατο έκανα...στις 6 του μήνα...ευχαριστω πολυυυ!!!!!κι εσυ με το καλό!!!!!

Μία χαρά κολλάνε οι πόνοι. Οκ δεν έχω μαγική σφαίρα προφανώς αλλά να ξέρεις ότι είναι καλό! Επίσης εκείνες τις 2 μέρες είχα κ ναυτία κ κάπως αναθαρρησα αλλά γενικά ήμουν τόσο σίγουρη για το αρνητικό! 

Πάντως οι πόνοι περιόδου συνεχίζονται κανονικά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Tokyo είπε:

Μία χαρά κολλάνε οι πόνοι. Οκ δεν έχω μαγική σφαίρα προφανώς αλλά να ξέρεις ότι είναι καλό! Επίσης εκείνες τις 2 μέρες είχα κ ναυτία κ κάπως αναθαρρησα αλλά γενικά ήμουν τόσο σίγουρη για το αρνητικό! 

Πάντως οι πόνοι περιόδου συνεχίζονται κανονικά! 

Κι εγώ όπως κι εσυ!!!!σιγουρη για το αρνητικό!!!!ςλπιζω να βγω ψεύτρα όπως κι εσυ!!!!😂😂😂ας είναι για καλό οι πόνοι κι ας τους έχω για το υπόλοιπο 9μηνο!!!!!😂😂😂😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Papadakis είπε:

Αλήθεια στο λέω είναι πλέον τόσο σύνηθες να έχεις τέτοιες εκκρίσεις τόσο στις φυσιολογικές όσο και στις εξωσωματικές !!!

απλα κάθε φορά σου κόβονται τα πόδια και λογικό είναι να φοβάσαι ..... και σήμερα το πρωί που είδα πάλι με διέλυσε ... είχα να δω και από την Δευτέρα και καταλαβαίνεις 

Η αλήθεια είναι ότι συνεχεια το ακούμε. Ειδικά σε κοριτσια από εξωσωματική μου φαίνεται πολύ συχνό. Δεν ξέρω γιατί.  

Ουφ θα σκάσω μέχρι τη χοριακη. Θα το πω αύριο όμως στο γιατρό και ελπίζω να είναι όλα καλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...