Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Sweetie79 είπε:

Τέλεια!!!!!! Μπράβο κοριτσάκι μου πολύ χαίρομαι με τα διδυμακια σου!!!!! Πόσων εβδομάδων είσαι δηλαδή σήμερα???? 

Ευχαριστώ πολύ γλυκιά μου!! Είμαι στην 6η εβδομάδα. 5 + 6 για την ακρίβεια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Maria2904 είπε:

Τι ευχάριστα νέα είναι αυτά!!!!!πραγματικά συγκινήθηκα!!!!!Πόσο χαρά μπορεί να περιγράψει κανεις!!!!!Όλα με το καλο εύχομαι!!!!!!😍😍😍😍

Σ ευχαριστώ πολύ!! Και στα δικά σου κορίτσι!!

στις πριν 2 λεπτά, ο/η dimsea είπε:

@annie! συγχαρητήρια κορίτσι μια υπέροχη και τελειόμηνη εγκυμοσύνη! Ξεκούραση, ηρεμία και σε λίγες μέρες ο αγγελικός ήχος!!!!👶❤️👶🥰

Σ ευχαριστώ παρα πολύ!! Σου εύχομαι μια τεράστια χοριακη να γελάσει το προσωπάκι σου!! 

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Omg 😳 congrats 🎈🍾🎊 kαι εγω ακριβως το ιδιο επαθα @misofeggaro τελειο!!! μια και εξω..αντε  με το καλό!!! 

Ποσό γουρλου όμως βρε κορίτσι μου;!;!; Ευχαριστώωωωωω!!! Άντε σε λίγο να μετράμε μέρες και για σένα και να έχουμε μόνο ευχάριστα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Ευχαριστώ πολύ γλυκιά μου!! Είμαι στην 6η εβδομάδα. 5 + 6 για την ακρίβεια.

Αννι συγχαρητήρια!!! Μπράβο, εύχομαι να πάνε όλα καλα ως το τέλος και να κρατήσεις σύντομα τα μωράκια σου αγκαλιά!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Ευχαριστώ πολύ γλυκιά μου!! Είμαι στην 6η εβδομάδα. 5 + 6 για την ακρίβεια.

Μπράβο βρε κορίτσι μου συγχαρητήρια!!!! Με το καλό!!!

👶👶👣👣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Tokyo είπε:

Αννι συγχαρητήρια!!! Μπράβο, εύχομαι να πάνε όλα καλα ως το τέλος και να κρατήσεις σύντομα τα μωράκια σου αγκαλιά!!! 

Σ ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!!! Μακάρι Παναγία μου!! Ας είναι μόνο αυτές οι λαχτάρες με το αίμα και τίποτα άλλο!! Με το καλό και σε σένα !!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η annie! είπε:

Σ ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!!! Μακάρι Παναγία μου!! Ας είναι μόνο αυτές οι λαχτάρες με το αίμα και τίποτα άλλο!! Με το καλό και σε σένα !!! 

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!!! 

Λογικά ήταν μικρή αποκόλληση, με τα δίδυμα θέλει προσοχή! Όλα καλά θα πάνε ομως αρκεί να προσέχεις!!! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Ευχαριστώ πολύ γλυκιά μου!! Είμαι στην 6η εβδομάδα. 5 + 6 για την ακρίβεια.

Ωραία!!!!! Άντε κοριτσάκι μου ξεκουράσου και να προσέχεις τα διδυμακια σου😘😘

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Μπράβο βρε κορίτσι μου συγχαρητήρια!!!! Με το καλό!!!

👶👶👣👣

Σ ευχαριστώ κορίτσι μου!!! Και στα δικά σου !!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Σ ευχαριστώ παρα πολύ!! Σου εύχομαι μια τεράστια χοριακη να γελάσει το προσωπάκι σου!! 

Μακάρι ευχαριστώωωωω!!!!!!🙏👶🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!!! 

Λογικά ήταν μικρή αποκόλληση, με τα δίδυμα θέλει προσοχή! Όλα καλά θα πάνε ομως αρκεί να προσέχεις!!! ❤️

Ναι ναι!!!💕💕💕 Πριγκίπισσα μ έχουν εδώ!! Όλα στο χέρι!! Τώρα που μπορώ... γιατί μετά κορίτσια χεσμενες θα μας έχουν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Κοριτσιααααααα διδυμαααααα!!!!!! Πήγα νωρίτερα γιατί είχα αίμα πάλι😞... Ψιλό αποκόλληση μου έδωσε κ utrogestan. Είδαμε 2 σάκους με 2 καρδούλες να πάλλονται!!!💕💕💕 Έβαλε να ακούσουμε και τη μια αλλά λέει πως είναι μη αξιολογησιμη ακόμα σε 2 βδομαδες. Είμαι λοιπόν συγκρατημένα τρελαμένη!!!! Να κάτσουν εκεί που είναι και τα 2 το καλό που τους θέλω !!! 

Συγχαρητήρια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η tzina819 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!!!🌹

Εύχομαι να είστε ολες σας καλά!!!

Υπάρχει καποια κοπέλα που να έχει κανει εξωσωματική με μικρογονιμοποιηση και βιοψια Ορχεων, στο Διαβαλκανικό Θεσσαλονίκης? Θα ηθελα πολύ να μάθω αναλογη εμπειρία και στο περίπου ,ένα συνολικό κόστος..

Ευχαριστώ πολύ..

 

Καλησπέρα κορίτσι, για Διαβαλκανικό δεν ξέρω να σου πω. Εμείς κάναμε εξωσωματική με μικρογονιμοποιηση στο new life. 2800€. Ούτε για τη βιοψία ξέρω κόστος. Γενικά να ξέρεις οι τιμές πάνω κάτω ίδιες είναι σε όλα τα κέντρα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η annie! είπε:

Κοριτσιααααααα διδυμαααααα!!!!!! Πήγα νωρίτερα γιατί είχα αίμα πάλι😞... Ψιλό αποκόλληση μου έδωσε κ utrogestan. Είδαμε 2 σάκους με 2 καρδούλες να πάλλονται!!!💕💕💕 Έβαλε να ακούσουμε και τη μια αλλά λέει πως είναι μη αξιολογησιμη ακόμα σε 2 βδομαδες. Είμαι λοιπόν συγκρατημένα τρελαμένη!!!! Να κάτσουν εκεί που είναι και τα 2 το καλό που τους θέλω !!! 

Αχ! Τι όμορφα νέα!!!! Όλα καλά να πάνε!!!!🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Xrisa127 είπε:

Πως πήγε η διέγερση σου ;Εκανες και έμβρυο μεταφορά;Εγώ έχω υψηλή ΑΜΗ και ο γιατρός μου φοβάται για υπερδιέγερση όποτε θα κάνω την διέγερση τον Ιούλιο και αν όλα πάνε καλά τη έμβρυομεταφορά μάλλον τον Αύγουστο.

Η διέγερση καλά, κάναμε 8 βλαστοκυστες. Εμβρυομεταφορα θα κάνω σε αυτόν τον κύκλο σε λίγες μέρες. Εμενα η ΑΜΗ είναι χαμηλή αλλά τελικά ανταποκριθηκα πολύ καλά στην αγωγή από ότι είπε ο γιατρός. Πήρε 13 ωάρια και από αυτά γονιμοποιηθηκαν τα 8 που έγιναν 8 βλαστοκυστες. Ο γιατρός μ πρότεινε εμβρυομεταφορα σε επόμενο κύκλο, μ είπε είναι καλύτερο για μένα οπότε άκουσα τις οδηγίες τ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η annie! είπε:

Κοριτσιααααααα διδυμαααααα!!!!!! Πήγα νωρίτερα γιατί είχα αίμα πάλι😞... Ψιλό αποκόλληση μου έδωσε κ utrogestan. Είδαμε 2 σάκους με 2 καρδούλες να πάλλονται!!!💕💕💕 Έβαλε να ακούσουμε και τη μια αλλά λέει πως είναι μη αξιολογησιμη ακόμα σε 2 βδομαδες. Είμαι λοιπόν συγκρατημένα τρελαμένη!!!! Να κάτσουν εκεί που είναι και τα 2 το καλό που τους θέλω !!! 

Συγχαρητήρια 🎊!!! Αχ συγκινήθηκα! Σου εύχομαι να πάνε όλα τέλει; κ σε λίγους μήνες να έχεις τα παιδάκια σου αγκαλιά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η annie! είπε:

Κοριτσιααααααα διδυμαααααα!!!!!! Πήγα νωρίτερα γιατί είχα αίμα πάλι😞... Ψιλό αποκόλληση μου έδωσε κ utrogestan. Είδαμε 2 σάκους με 2 καρδούλες να πάλλονται!!!💕💕💕 Έβαλε να ακούσουμε και τη μια αλλά λέει πως είναι μη αξιολογησιμη ακόμα σε 2 βδομαδες. Είμαι λοιπόν συγκρατημένα τρελαμένη!!!! Να κάτσουν εκεί που είναι και τα 2 το καλό που τους θέλω !!! 

Συγχαρητήρια κορίτσι μου!😃 Τι υπέροχα νέα! Με το καλό να φέρεις τα παιδάκια σου στον κόσμο!💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η sokola4 είπε:

Αχ! Τι όμορφα νέα!!!! Όλα καλά να πάνε!!!!🥰🥰🥰

Σ ευχαριστώ παρα πολύ κοριτσάκι μου!! Και συ μ ένα πόνο!!! 💕💕💕

στις πριν 24 λεπτά, ο/η nik_02 είπε:

Συγχαρητήρια 🎊!!! Αχ συγκινήθηκα! Σου εύχομαι να πάνε όλα τέλει; κ σε λίγους μήνες να έχεις τα παιδάκια σου αγκαλιά!!!

Να σαι καλά!!😍😍😍

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Συγχαρητήρια κορίτσι μου!😃 Τι υπέροχα νέα! Με το καλό να φέρεις τα παιδάκια σου στον κόσμο!💗

Ευχαριστώ πολυυυυυ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η nik_02 είπε:

Η διέγερση καλά, κάναμε 8 βλαστοκυστες. Εμβρυομεταφορα θα κάνω σε αυτόν τον κύκλο σε λίγες μέρες. Εμενα η ΑΜΗ είναι χαμηλή αλλά τελικά ανταποκριθηκα πολύ καλά στην αγωγή από ότι είπε ο γιατρός. Πήρε 13 ωάρια και από αυτά γονιμοποιηθηκαν τα 8 που έγιναν 8 βλαστοκυστες. Ο γιατρός μ πρότεινε εμβρυομεταφορα σε επόμενο κύκλο, μ είπε είναι καλύτερο για μένα οπότε άκουσα τις οδηγίες τ...

Συγχαρητήρια κοπέλα μου!!! Να έχεις σύντομα μια πολύ μεγάλη χοριακη!!! Καλά έκανε ο γιατρός σου κ στο προτεινε! Έχει περισσότερες πιθανότητες επιτυχίας! Ξέρω ότι είναι δύσκολη η αναμονή αλλά είναι η τελευταία! Με το καλό να τα δεχτείς!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η annie! είπε:

Κοριτσιααααααα διδυμαααααα!!!!!! Πήγα νωρίτερα γιατί είχα αίμα πάλι😞... Ψιλό αποκόλληση μου έδωσε κ utrogestan. Είδαμε 2 σάκους με 2 καρδούλες να πάλλονται!!!💕💕💕 Έβαλε να ακούσουμε και τη μια αλλά λέει πως είναι μη αξιολογησιμη ακόμα σε 2 βδομαδες. Είμαι λοιπόν συγκρατημένα τρελαμένη!!!! Να κάτσουν εκεί που είναι και τα 2 το καλό που τους θέλω !!! 

Να πω και από εδώ;;;; γιουπιιιι! Χάχα εκεί θα κάτσουν!! Ήρθαν για να μείνουν!!είπαμε πλέον μόνο κλάματα χαράς!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Bou30 είπε:

Δηλαδή και η ετεροζυγωτια μπορει προκαλεσει αποβολή; μετά από 1 χρόνο από αποβολή, έπειτα από εξωσωματική, έκανα εξετάσεις θρομβοφιλιας και μου βγήκε μετάλλαξη ετεροζυγωτια, τότε έπαιρνα και salospir. Δεν το έχω δείξει ακόμα στον νέο μου γιατρο, αλλά ήθελα να έχω μια ιδέα, γ αυτό σε ρωτάω. 

Εξαρταται σε ποιο γονίδιο έχεις τη μετάλλαξη. Κοιτάω τώρα το χαρτί από τα δικά μου αποτελέσματα και λεει επί λέξη: Η ετερόζυγη ή ομόζυγη φορεία της μετάλλαξης Factor V R2 (αυτή που έχω εγω) είναι πιο συχνή στις γυναίκες με καθ έξιν αποβολές. Η αιματολογος μου είχε πει είναι χαμηλού αλλά υπαρκτού ρίσκου. Ο γυναικολόγος δεν το αξιολόγησε καν. Μόνο το αντιφωσφωλιπιδικο τον ένοιαζε.  Δεν την έχω καταλάβει αυτή την κόντρα μεταξύ των ειδικοτήτων. Στην δική σου περίπτωση μπορεί να ήταν τυχαίο γεγονός και να μην επαναληφθεί ποτέ αλλά εφόσον το βρήκατε καλό θα ήταν να δεις και αιματολογο. Έκανες και αντιπηκτικες τότε ή μόνο σαλοσπιρ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η annie! είπε:

Κοριτσιααααααα διδυμαααααα!!!!!! Πήγα νωρίτερα γιατί είχα αίμα πάλι😞... Ψιλό αποκόλληση μου έδωσε κ utrogestan. Είδαμε 2 σάκους με 2 καρδούλες να πάλλονται!!!💕💕💕 Έβαλε να ακούσουμε και τη μια αλλά λέει πως είναι μη αξιολογησιμη ακόμα σε 2 βδομαδες. Είμαι λοιπόν συγκρατημένα τρελαμένη!!!! Να κάτσουν εκεί που είναι και τα 2 το καλό που τους θέλω !!! 

Απίστευτο !!!!!!! Αχ διδυμάκια τέλεια !!!!!

με το καλό αγάπη μου γλυκιά !!!δυστυχως πια το αίμα είναι πολύ συνηθισμένο ... το ακούω από παντού !! Υπομονή και όλα θα πάνε καλά .......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η melodyy είπε:

Να πω και από εδώ;;;; γιουπιιιι! Χάχα εκεί θα κάτσουν!! Ήρθαν για να μείνουν!!είπαμε πλέον μόνο κλάματα χαράς!

Melodyy εσύ έκανες υπέρηχο ή όχι ακόμα; μηπως είσαι κ συ για δίδυμα;;; θυμάμαι είχες κ συ υψηλή χοριακη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η annie! είπε:

 

@annie! Συγχαρητήρια 👏👏 κοπέλα μου 😍 Όλα καλά να πάνε έτσι ευχάριστα νέα να βλέπουμε να χαιρόμαστε. Μαζί σας 😍😍

Επεξεργάστηκε από dimitra.com 😍
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Melodyy εσύ έκανες υπέρηχο ή όχι ακόμα; μηπως είσαι κ συ για δίδυμα;;; θυμάμαι είχες κ συ υψηλή χοριακη! 

Και η @Anna32 επισης; Ή τα εχω μπερδεψει;; Βουρ για διδυμα ολες χαμος !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσι μου, δε μπορείς να ανεβάσεις φωτο γιατί είσαι δοκιμαστικό μέλος. Για τον ίδιο λόγο αργούν να ανέβουν οι αναρτήσεις σου. Μόλις συμπληρώσεις τις 20 αναρτήσεις θα φαίνονται κατευθείαν κ θα μπορείς να ανεβάσεις κ φωτο. Τί δείχνει το τεστάκι σου;
    • Ναι είναι κουραστικό και αυτό μωρέ τοση ώρα εκεί δεν σε αφηνουν να πας βόλτα για να μην επηρεάσει το αποτέλεσμα  Εσενα σου ειπα ποτε να την κανείς; Εμένα μου είπε μετά το Πάσχα 
    • Καλώς ήρθες αργούν να εμφανιστούν όπως είπες και katiana 1987 γιατί είσαι νέο μέλος οσο  σου επιτρέπει να γράφεις ώστε να φταστείς τα 20 μνμ για να εμφανίζονται αμέσως 😊
    • Καλημέρα και καλώς ήρθες στην παρέα με το καλό το μωρακι σας 😊 επειδη εισαι καινούργιο μέλος αργούν λίγο τα μνμ σου αλλά μόλις τα βλέπουμε θα σας απαντάμε  εμενα είναι το δεύτερο παιδάκι θα σου πω εγω τι έκανα γιατί κάθε κοπέλα θέλει και χρειάζεται διαφορετικά πράγματα  Στο ιδιωτικό που γέννησα εγω στο Ιασώ στο μαιευτήριο θα πάρεις ένα φορμάκι με το οποίο θα φύγει το μωρο από εκεί.. εγω την είχα βάλει κοντομάνικο φορμάκι και γέννησα τέλη Αυγούστου έχει πολύ ζεστη αλλά είχα μαζί μου άλλο ένα μακρυμάνικο καβάτζα το οποίο δεν χρειάστηκε..  εγω είχα πάρει νούμερο 1 το 0 είναι πολύ μικρό και γέννησα 3280γρ 49cm ήταν φαρδύ το ηθελα να είναι άνετο όλα τα είχα πάρει κοντομάνικα τα μωρά   θέλουν ελαφρυ ντύσιμο ειδικά το καλοκαίρι άσε που μεγαλωνουν πολύ γρήγορα.. από orchestra είχα πάρει  ήταν καλά γενικα τα πιο πολλά ρούχα ακόμα και τώρα που είναι 1,5 χρόνων ψωνίζω από εκεί  εγω είχα ένα μπιμπερό και μια πιπιλα κανονικά λένε η πιπιλα μπαίνει μετά που σαραντίσει το μωρο όχι νωρίτερα όποτε μάλλον η πιπιλα είναι άχρηστη στην αρχή αφού δεν επιτρέπεται αν θηλαζεις το παιδί για να μην πάθει σύγχυση θηλων.. εδώ να πω ότι εμένα πιπιλα το παιδί δεν πήρε ποτε..  τωρα ότι άλλο θες και μπορω να βοηθησω πες μου 😊
    • Καλημέρα και καλώς ήρθες κορίτσι μου. Κι εγώ τα σκέφτομαι αυτά. Αλλά όλες οι ήδη μανούλες μου είπαν να μην πάρω πολλά για αρχή και να το δω στην πορεία! Δηλαδή... 5-6 ζιπουνάκια, 5-6 φορμάκια κ.ο.κ. Το νούμερο θα το δούμε ανάλογα με τα κιλά του μωρού που θα έχει περίπου στο τέλος του 7ου φαντάζομαι! Δεν ξέρω αν λέω κάτι λάθος. Απλά κι εμένα ως πρώτο μωράκι, πάω ψάχνοντας!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...