Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

Για πείτε μου κι εσείς γιατί θα τρελαθώ...σηκώνομαι μόνο για να πάω τουαλέτα....όταν περπατάω δεν νιώθω απολύτως τίποτα....όταν κάθομαι έχω ενοχλήσεις στην κοιλιά και λέω μήπως είναι από το πολύ ξαπλα;;;;Σαν πιασιμο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Nefeliap είπε:

Μα θα μας τρελανουν αυτοι οι γιατροι βρε παιδί μου,τη ρωτησα ξεκαθαρα μεχρι ποτε κανουμε αντιπηκτικες αν ειναι θετικό το τεστ κυησης; Μηπως τσεκαρουμε αντι χα; Και μου λεει οχι κανουμε τσεκ εξετασεις την 8η βδομαδα και το αντιχα πλεον καταργηθηκε απο το 2012..και της ειπα μα το διαβαζω και κανει ο κοσμος και μου ειπε να μην το διαβαζετε γιατί δεν ισχυει και το κανουν χωρις λογο..

Εμένα κάθε 3 βδομάδες με βάζει να κάνω αντίχα για να είναι σίγουρη για τη δόση λόγω σχετικής αποβολής.. Γτ να καταργηθεί; κ άμα δεν έχεις τέτοιο θέμα και σου προκαλέσει κακό; κ πως ξέρεις ότι παίρνεις σωστή δόση αν έχεις όντως πρόβλημα; μυστήρια πράγματα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Lily94 είπε:

Κορίτσια μου επειδή διάβασα που λέτε για τις ενεσουλες απ την λίγη εμπειρία και απ αυτα που εχω ακούσει το φάρμακο θέλει μια και έξω! Οχι με διακοπή. 
μετα να περίμενε 2-3 δευτερόλεπτα και να την αφαιρείτε μετα για να φύγει όλο το φάρμακο σίγουρα 

Επίσης η γλυκια μου @dimitra.com 😍 

μου πρότεινε αυτη τη κρεμουλα για τις μελανιές! Να πάτε να τη πάρετε απο το φαρμακείο ισως σας βοηθήσει ❤️

image.jpg

Τις απορροφά ή δεν επιτρέπει να γίνουν; κορίτσια αν σας δείξω την κοιλιά μου θα σοκαριστείτε... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια, επειδή βλέπω ότι εσείς γνωρίζετε περισσότερα, μια και παρακολουθείστε από αιματολόγο, τις αντιπηκτικές όταν ΔΕΝ έχεις θρομβοφιλία τις κάνεις μέχρι να γεννήσεις ή τις κόβεις όταν μπεις στο μήνα σου, μην τυχόν σπάσουν τα νερά και πάθεις καμία αιμορραγία με την επισκληρίδιο;;; 
Εγώ έπαιρνα σαλοσπίρ και Ιβόρ ενέσεις από την αρχή (λόγω εξωσωματικής), μετά κόψαμε το σαλοσπίρ, αλλά η αυχενική έδειξε αυξημένο κίνδυνο για προεκλαμψία και το ξανάρχισα. Τώρα τα παίρνω όλα κανονικά, αλλά ο μαιευτήρας μου μου λέει να τα κόψουμε σε κανά δυο εβδομάδες όλα και ανησυχώ μην σχηματιστεί καμία θρόμβωση όσο περιμένουμε να γεννήσω.... 
(Και μου είπε όπως έγραψε μία κοπέλα παραπάνω, πως το σαλοσπίρ προστατεύει το μωρό κι οι ενέσεις εμένα).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η melodyy είπε:

Τις απορροφά ή δεν επιτρέπει να γίνουν; κορίτσια αν σας δείξω την κοιλιά μου θα σοκαριστείτε... 

Σου έστειλα πμ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εμένα μου περισσεύει ενα κουτί puregon 900 το φάρμακο ειναι άθικτο! Δεν πήγα με επιτροπή. Τι κανω σε αυτη την περιπτωση ; Ειχε 286€ το ενα κουτί 😓

εγω πίστευα οτι απλά θα περισσέψουν λίγες μονάδες αλλα τωρα μένει όλο το φάρμακο !! 😱

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Lily94 είπε:

Κορίτσια εμένα μου περισσεύει ενα κουτί puregon 900 το φάρμακο ειναι άθικτο! Δεν πήγα με επιτροπή. Τι κανω σε αυτη την περιπτωση ; Ειχε 286€ το ενα κουτί 😓

εγω πίστευα οτι απλά θα περισσέψουν λίγες μονάδες αλλα τωρα μένει όλο το φάρμακο !! 😱

Δεν θέλω να σε στεναχωρήσω αλλά είτε πήγαινες με επιτροπή είτε τώρα που δεν πήγες.....το κουτί σου έμεινε. Πίσω δλδ καθαρά και μόνο για λόγους υγιεινής και ασφάλειας δεν το παίρνει κανένα φαρμακείο! Το μόνο που μπορείς να κάνεις (όπως πολλές κοπέλες) είναι ή να το χαρίσεις σε κάποια που το έχει ανάγκη και ξεκινάει ή να το κρατήσεις για πιθανή μελλοντική χρήση! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η konstantinaVE είπε:

Κορίτσια, επειδή βλέπω ότι εσείς γνωρίζετε περισσότερα, μια και παρακολουθείστε από αιματολόγο, τις αντιπηκτικές όταν ΔΕΝ έχεις θρομβοφιλία τις κάνεις μέχρι να γεννήσεις ή τις κόβεις όταν μπεις στο μήνα σου, μην τυχόν σπάσουν τα νερά και πάθεις καμία αιμορραγία με την επισκληρίδιο;;; 
Εγώ έπαιρνα σαλοσπίρ και Ιβόρ ενέσεις από την αρχή (λόγω εξωσωματικής), μετά κόψαμε το σαλοσπίρ, αλλά η αυχενική έδειξε αυξημένο κίνδυνο για προεκλαμψία και το ξανάρχισα. Τώρα τα παίρνω όλα κανονικά, αλλά ο μαιευτήρας μου μου λέει να τα κόψουμε σε κανά δυο εβδομάδες όλα και ανησυχώ μην σχηματιστεί καμία θρόμβωση όσο περιμένουμε να γεννήσω.... 
(Και μου είπε όπως έγραψε μία κοπέλα παραπάνω, πως το σαλοσπίρ προστατεύει το μωρό κι οι ενέσεις εμένα).

Με το καλό το μωράκι σου! Εμένα μου τις έκοψε η αιματολόγος στις 37 εβδομάδες για να προλάβουμε τυχόν έκτακτο φυσιολογικό τοκετό που είναι πιθανός σε τέτοιες εβδομάδες. Γέννησα όντως φυσιολογικά μετά από 2 εβδομάδες και τις ξαναάρχισα την επομένη του τοκετού μέχρι να σαραντίσω. Το σαλοσπίρ μου το είχε κόψει αρκετά νωρίτερα γιατί από τις εξετάσεις έκρινε ότι δεν χρειαζόταν. Αν πήγαινα με προγραμματισμένη καισαρική θα έκανα τις ενέσεις μέχρι και 12 ώρες πριν το χειρουργείο (το σαλοσπίρ ξέρω ότι πρέπει να το κόψεις κάποιες μέρες τουλάχιστον πριν, όχι απλά ώρες). Για επισκληρίδιο δεν μου είπε κάτι αλλά υποθέτω ότι την είχε λάβει υπόψη γιατί έτσι είχα προγραμματίσει άσχετα αν τελικά γέννησα χωρίς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Antelope Σε ευχαριστώ πολύ πολύ!!! Με καθησυχάζεις!!! Εν τω μεταξύ δε βλεπω να ξεπερνάω τις 37-38 εβδομάδες, οπότε πιστεύω θα είναι μικρό το κακό της διακοπής των ενεσεων. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η dimsea είπε:

Δεν θέλω να σε στεναχωρήσω αλλά είτε πήγαινες με επιτροπή είτε τώρα που δεν πήγες.....το κουτί σου έμεινε. Πίσω δλδ καθαρά και μόνο για λόγους υγιεινής και ασφάλειας δεν το παίρνει κανένα φαρμακείο! Το μόνο που μπορείς να κάνεις (όπως πολλές κοπέλες) είναι ή να το χαρίσεις σε κάποια που το έχει ανάγκη και ξεκινάει ή να το κρατήσεις για πιθανή μελλοντική χρήση! 

Θα το χαρίσω αυτο που ειχα σκοπό να κανω είτε μου περίσσευαν και λίγες μονάδες ! 
οποια κανει puregon ή θα χρειαστεί  να μου στείλει. Σε 2-3ημερες πρώτα ο θεος Τελειώνω την διέγερση οποτε μεσα στην εβδομαδα θα μπορέσω και να το στειλω!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η konstantinaVE είπε:

@Antelope Σε ευχαριστώ πολύ πολύ!!! Με καθησυχάζεις!!! Εν τω μεταξύ δε βλεπω να ξεπερνάω τις 37-38 εβδομάδες, οπότε πιστεύω θα είναι μικρό το κακό της διακοπής των ενεσεων. 

Τώρα είδα ότι δεν έχεις καν θρομβοφιλία. Δεν έχεις να φοβάσαι τίποτα. Εγώ είχα και μια μετάλλαξη σε ετεροζυγωτία που είναι υπεύθυνη για αποβολές από θρομβώσεις. Κατ εμέ είναι πιο σημαντικό να βλέπετε με το γιατρό σου τις αντιστάσεις στις μητριαίες αρτηρίες και στην ομφαλική και εφόσον είναι εντάξει σημαίνει ότι αναπτύσσεται σωστά το μωράκι. Πάντως και η αιματολόγος δεν ανησυχούσε καθόλου προς το τέλος της κύησης. Πιο πολύ επέμενε για το μετά, δηλαδή στη λοχεία, γιατί εκεί είναι πιο επίφοβο (για μένα εννοείται). Να σου πω την αλήθεια τις είχα ξεχάσει μερικές φορές γιατί καλώς ή κακώς μετά τη γέννα βάζεις τον εαυτό σου σε δεύτερη μοίρα... για πάντα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε ευχαριστώ πολύ!!! Ξέμεινα από αντιδράσεις, αλλά ειλικρινά το εκτιμώ, γιατί δεν έχω κάποιον αιματολογο και περιμένω τον εξωσωματικο μου να με πάρει τηλέφωνο να δω κι αυτός τι λέει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Lily94 είπε:

Θα το χαρίσω αυτο που ειχα σκοπό να κανω είτε μου περίσσευαν και λίγες μονάδες ! 
οποια κανει puregon ή θα χρειαστεί  να μου στείλει. Σε 2-3ημερες πρώτα ο θεος Τελειώνω την διέγερση οποτε μεσα στην εβδομαδα θα μπορέσω και να το στειλω!! 

Απλά αν σου περίσσευαν λίγες μονάδες,γενικά δλδ όταν ανοιχτεί μια πένα το περιεχόμενο πρέπει να χρησιμοποιηθεί μέσα σε 28 ημέρες.(το γράφει και πάνω).Εγώ την πρώτη φορά δεν το ήξερα νόμιζα ότι ίσχυε η ημερομηνία λήξης του φαρμάκου κι έτσι πέταξα 300 μονάδες.... κάηκε η καρδιά μου!🤥

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η dimsea είπε:

Απλά αν σου περίσσευαν λίγες μονάδες,γενικά δλδ όταν ανοιχτεί μια πένα το περιεχόμενο πρέπει να χρησιμοποιηθεί μέσα σε 28 ημέρες.(το γράφει και πάνω).Εγώ την πρώτη φορά δεν το ήξερα νόμιζα ότι ίσχυε η ημερομηνία λήξης του φαρμάκου κι έτσι πέταξα 300 μονάδες.... κάηκε η καρδιά μου!🤥

Πω πω 

εγω αυτο το φυσίγγιο δεν θα χρειαστεί να το ανοίξω καν. Αλλα τα πήρα απ την αρχή οοολα τα φάρμακα να τα εχω να ειμαι καλυμμένη που να ήξερα οτι θα παω με 75 μονάδες 😓😓😓

δε πειραζει εύχομαι να το δώσω σε μια κοπέλα που θα εχει ανάγκη!🙏🏻

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Nefeliap είπε:

Κ εγώ τη λευκου εχω κ μου ειπε οτι καταργηθηκε η αντι χα.. οτι και να πω ειναι τρελα η κατασταση πραγματικα,αλλα ο ενας άλλα ο αλλος.τωρα για το σαλοσπιρ ειπε δε το κοβουμε με τιποτα μεχρι και την 13η βδομαδα( αναλογα βεβαια τη περιπτωση) γιατί προστατευουμε τη κυηση και ας μην εχουμε θρομβοφιλια και  οταν ρωτησα αν εχει διαφορα απο την ασπιρινη ειπε απλα οτι ειναι καλυτερο για το στομαχι , αν εχουμε θεματα με το στομαχι μας τιποτα αλλο.παντως γενικα εγω τη λευκου θα εμπιστευτω κ οτι πει εκεινη θα κανω κ οχι τον εξωσωματικο.

Σωστά....κ κορτιζονη παίρνω κ σαλοσπιρ..δεν το είπα στο γιατρό...απλα αυτη τη φορά για αλλαγη δεν εκανα αντιπηκτικη αφου κ ο γυναικολόγος δεν θελει....καμια φορα διαβασα δεν κάνει τοσο καλό στην εμφύτευση 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Lily94 είπε:

Πω πω 

εγω αυτο το φυσίγγιο δεν θα χρειαστεί να το ανοίξω καν. Αλλα τα πήρα απ την αρχή οοολα τα φάρμακα να τα εχω να ειμαι καλυμμένη που να ήξερα οτι θα παω με 75 μονάδες 😓😓😓

δε πειραζει εύχομαι να το δώσω σε μια κοπέλα που θα εχει ανάγκη!🙏🏻

Καλά έκανες κι εγώ έτσι έκανα αν και πέρασα επιτροπή τα άλλα φάρμακα όμως ανταγωνιστές κλπ (που σου γράφει ο γιατρός σου) τα πείρα όλα μήπως και κάτι δεν έφτανε από ότι μου είχε μείνει από την πρώτη πρισπαθεια και έψαχνα τελευταία στιγμή. Περίσσεψαν όμως λήγουν τέλος του μήνα, κι αφού δεν τα χρειάζεται κάποια εδώ, αύριο που θα πάω στο Μητέρα θα του τα δώσω με τόσες που έχει..... οχι μέχρι τέλος του μήνα θα τα έχει δώσει αλλά σε 3-4 μέρες. Καλά είναι αυτά όταν μπορούμε δλδ σε τέτοια να βοηθάμε! 😘😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η dimsea είπε:

Καλά έκανες κι εγώ έτσι έκανα αν και πέρασα επιτροπή τα άλλα φάρμακα όμως ανταγωνιστές κλπ (που σου γράφει ο γιατρός σου) τα πείρα όλα μήπως και κάτι δεν έφτανε από ότι μου είχε μείνει από την πρώτη πρισπαθεια και έψαχνα τελευταία στιγμή. Περίσσεψαν όμως λήγουν τέλος του μήνα, κι αφού δεν τα χρειάζεται κάποια εδώ, αύριο που θα πάω στο Μητέρα θα του τα δώσω με τόσες που έχει..... οχι μέχρι τέλος του μήνα θα τα έχει δώσει αλλά σε 3-4 μέρες. Καλά είναι αυτά όταν μπορούμε δλδ σε τέτοια να βοηθάμε! 😘😉

Εχεις δίκιο κοπέλα μου κι εγω αμα δε βρω κάποια κοπέλα απο εδω θα τα δώσω στη κλινική. Εύχομαι να τα δίνουν οντως καπου και να μη πηγαίνουν χαμένα :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο κορίτσια που κάνετε τέτοια κίνηση και δίνετε τα φάρμακα. Τις δικές μου gonal που είχαν περισσέψει τις είχα δώσει σε κοπέλα από το φόρουμ. Ηταν μεγάλη συγκίνηση όταν έμαθα ότι βοήθησαν να κάνει δίδυμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Antelope είπε:

Μπράβο κορίτσια που κάνετε τέτοια κίνηση και δίνετε τα φάρμακα. Τις δικές μου gonal που είχαν περισσέψει τις είχα δώσει σε κοπέλα από το φόρουμ. Ηταν μεγάλη συγκίνηση όταν έμαθα ότι βοήθησαν να κάνει δίδυμα!

😍😍😍 οντως μεγάλη συγκίνηση!🙏🏻🙏🏻🙏🏻

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Nefeliap ούτε εγώ έκανα αντί χα ποτέ!! απλά έκανα έλεγχο την 8η εβδομάδα κ βγήκα στην γκρίζα ζώνη για θρομβοφιλια κύησης οπότε κ συνέχισα μέχρι τέλους!!δεν είχα ποτέ θέμα με τις μετρήσεις στις μητριαιες αρτηρίες που ελέγχονται στους υπερήχους..φίλη μου σε άλλη αιματολογο το έλεγχε κάθε μήνα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Lily94 εννοείται και το πιστεύω αυτό. Εμένα την πρώτη φορά μου είχε δώσει 3 arvekap που περίσσεψαν σε άλλη κοπέλα. Όχι ότι εινσι κάνα ακριβό φάρμακα αλλά η κίνηση μετράει! Ειδικά σε αυτά τα φάρμακα που λέμε τώρα ... ξέρεις ότι πάντα πάνε κάπου για καλό! 

@Antelope πραγματικά φοβερό!!! 💕👶

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η dimsea είπε:

Απλά αν σου περίσσευαν λίγες μονάδες,γενικά δλδ όταν ανοιχτεί μια πένα το περιεχόμενο πρέπει να χρησιμοποιηθεί μέσα σε 28 ημέρες.(το γράφει και πάνω).Εγώ την πρώτη φορά δεν το ήξερα νόμιζα ότι ίσχυε η ημερομηνία λήξης του φαρμάκου κι έτσι πέταξα 300 μονάδες.... κάηκε η καρδιά μου!🤥

Ισχύει αυτό για τις 28 μέρες από το άνοιγμα. Εγώ δεν το ήξερα και χρησιμοποίησα σχεδόν ολόκληρη gonal (έλλειπαν 100 μονάδες) που είχα ανοίξει 4 μήνες πριν! Μάλιστα μου μείωσαν και τη δόση γιατί πήγαινε σφαίρα η διέγερση. Δεν λέω να το κάνετε, αλλά στην έσχατη αν λείπουν λίγες μονάδες και δεν μπορείτε να βρείτε, προκειμένου να πάει στράφι η διέγερση ρωτήστε το γιατρό σας για αυτό το ενδεχόμενο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Antelope είπε:

Ισχύει αυτό για τις 28 μέρες από το άνοιγμα. Εγώ δεν το ήξερα και χρησιμοποίησα σχεδόν ολόκληρη gonal (έλλειπαν 100 μονάδες) που είχα ανοίξει 4 μήνες πριν! Μάλιστα μου μείωσαν και τη δόση γιατί πήγαινε σφαίρα η διέγερση. Δεν λέω να το κάνετε, αλλά στην έσχατη αν λείπουν λίγες μονάδες και δεν μπορείτε να βρείτε, προκειμένου να πάει στράφι η διέγερση ρωτήστε το γιατρό σας για αυτό το ενδεχόμενο

Κοίτα τις τελευταίες μέρες κι εμένα μου μείωσε τη δόση και μου λέει η μαία του αν σου λείπουν μονάδες τύπου 50-100 μην ανοίξεις καινούργια πένα δεν χάλασε ο κόσμος δεν πάει δλδ στράφι η διέγερση. Τώρα για κάτι τέτοιο δεν ρώτησα γιατί δεν είχα και φάρμακο αλλά φαντάζομαι ότι δεν θα έλεγε όχι. Όπως δλδ κάθε φάρμακο που λήγει έτσι και σε αυτά της διέγερσης απλά μειώνεται η δραστικότητα τους! (έτσι λέω δλδ με βάση αυτά που ξέρω) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η dimsea είπε:

Κοίτα τις τελευταίες μέρες κι εμένα μου μείωσε τη δόση και μου λέει η μαία του αν σου λείπουν μονάδες τύπου 50-100 μην ανοίξεις καινούργια πένα δεν χάλασε ο κόσμος δεν πάει δλδ στράφι η διέγερση. Τώρα για κάτι τέτοιο δεν ρώτησα γιατί δεν είχα και φάρμακο αλλά φαντάζομαι ότι δεν θα έλεγε όχι. Όπως δλδ κάθε φάρμακο που λήγει έτσι και σε αυτά της διέγερσης απλά μειώνεται η δραστικότητα τους! (έτσι λέω δλδ με βάση αυτά που ξέρω) 

ακριβώς όπως τα λες. εμένα όταν το μάθαμε για το άνοιγμα (ήμουν ήδη έγκυος) μου έκανε πλάκα ο άντρας μου "θα μας βγει ληγμένο το παιδί" 😆 δεν έγινε τίποτα βέβαια αλλά αν το ήξερα πριν δεν θα τις χρησιμοποιούσα και ο λόγος θα ήταν για να μην νιώθω τύψεις ότι δεν τα έκανα όλα σωστά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ετσι ειναι!!! Κι αυτος ο ανθρωπος ησουν εσυ γ μενα!!❤️🫶 Μια κοπελα π δν ξερω καλα καλα κ π μου σταθηκε καλυτερα κ απο φιλη!! 😍 Δε λεω κ ο αντρας μου διπλα μου σε ολα! Βραχος... αλλα ειναι αλλιως οταν ο αλλος το εχει ζησει κ εχει τις ιδιες αγωνιες.. περναει τα ιδια σκαμπανεβασματα, εχει κ τις ορμονες να βαρανε κοκκινο, μπαινει στη θεση σου γτ το ξερει πως ειναι κ σε νιωθει με μια λεξη π θα πεις..  Σε ευχαριστω πααααααρα πολυ!!💞💞💞
    • Ευχαριστω Ραμ μου!!!! 🥰 με το καλο ολα!!! 🙏❤️ Καλη αρχη στη νεα προσπαθεια κ με το καλο να μεγαλωσετε την οικογενεια σας!!!💫
    • Γλυκο μου μισοφεγγαρο!!! 🫶❤️🫶 Σε ευχαριστω για ολες τις ευχες!!! 🥰 Μακαρι ο θεος ν μας αξιωσει να γινουμε γονεις!!! Ελπιζω να πανε ολα καλα σε αυτο το ταξιδι π μολις ξεκινησε μεχρι το τελος!!! 🥹
    • Η αλήθεια είναι ότι και εμένα μου φάνηκε κάπως όμως δεν μου έδωσε περιθώρια ο γιατρός να το επεξεργαστώ! Με κοίταξε μου λέει είναι όλα καθαρά ντύσουν και έλα να τα πούμε! Μας ξεκίνησε με τις έρευνες και μας διάβαζε διαφορα πράγματα που είχε μελετήσει και μας λέγε το θα κάνουμε και πως θα προχωρήσουμε όποτε δεν πρόλαβα να σκεφτώ την παλινδρομη! Ναι δεν υπάρχει λογος για εξωσωματικη για την ωρα! Θα δούμε και τις εξετάσεις και τι θα μου δώσει και μετά αν δεν είναι εδώ ο σύντροφος θα καταψηξουμε σπερμα και θα κάνω σπερματεγχυνση! Μου είπε ότι μπορεί να αργησει να έρθει η περίοδος λόγω ΣΠΩ όχι όμως ότι είναι απόλυτο! Απλά για να μην ανησυχήσω! Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου🙏
    • Τοκυο μου!!!! ❤️ Σε ευχαριστω κι εσενα για ολα!!! 🥰 Αληθεια αν δεν ησουν εσυ ν τα λεμε με dm κ να μου συστησεις αυτο τον τρομερο γιατρο (γενικα ειχα φτασει σ ενα σημειο π ειχα μπλοκαρει κ με ξεμπλοκαρες..), μπορει ακομα να εχανα χρονο κ να ημασταν στο μηδεν οπως τοσα χρονια π ψαχναμε ψαχναμε κ ακρη δε βγαζαμε!!!  Να εισαι καλα κ να χαιρεσαι την οικογενεια σου!!!😊 Με το καλο ν ερθει κ το 2ο παιδακι σας γερο και καλοτυχο!!!🙏💫🎈 Μακαρι κι εμας τα εμβρυακια μας να ερθουν στην αγκαλια μας καποια μερα!🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...