Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 9 ώρες, ο/η Dimitra75 είπε:

Ησυχα..πρησμένο στηθος κ κοιλιά μπορώ να πω....τιποτα το ιδιαίτερο...ισως παρω ενα τεστ για την τρίτη οπου θα είναι η 12η μερα μου

Άστο άστο Πέμπτη κατευθείαν μιλάω εκ πείρας χαχαχαχαχα αν κι έχω άλλο ένα! Εμένα όμως Πέμπτη που μου είπε χωρική θα εινσι η 11η μου μέρα.... βρε μπας μου είπε νωρίς? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η dimsea είπε:

Άστο άστο Πέμπτη κατευθείαν μιλάω εκ πείρας χαχαχαχαχα αν κι έχω άλλο ένα! Εμένα όμως Πέμπτη που μου είπε χωρική θα εινσι 6η 11η μου μέρα.... βρε μπας μου είπε νωρίς? 

Πιστεύω είναι νωρις διοτι για εμβρυα 3ης μερας λενε σε 2 εβδομάδες......εγω εκανα Πεμπτη ετ κ οχι Κυριακή όπως εσυ

Επεξεργάστηκε από Dimitra75
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η dimsea είπε:

Άστο άστο Πέμπτη κατευθείαν μιλάω εκ πείρας χαχαχαχαχα αν κι έχω άλλο ένα! Εμένα όμως Πέμπτη που μου είπε χωρική θα εινσι 6η 11η μου μέρα.... βρε μπας μου είπε νωρίς? 

Εμενα μου ειχε πει αυστηρα σε 14 μερες να κανω και εκανα τη μαλακια και πηγα 12η και ειδα ψευδη απο την οβιτρελ ( 19 )και μετα ημουν σε αναμενα καρβουνα και φυσικα πηγα ξανα 14η και επεσε.αλλα εσυ δεν εκανες οβιτρελ οποτε ..αλλα αν σου ειπε 11η τοτε να πας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Εμενα μου ειχε πει αυστηρα σε 14 μερες να κανω και εκανα τη μαλακια και πηγα 12η και ειδα ψευδη απο την οβιτρελ ( 19 )και μετα ημουν σε αναμενα καρβουνα και φυσικα πηγα ξανα 14η και επεσε.αλλα εσυ δεν εκανες οβιτρελ οποτε ..αλλα αν σου ειπε 11η τοτε να πας!

Οβιτρελ κάνουμε για ωοληψια...Εσύ δηλ σε ποια φαση κάνεις 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Dimitra75 είπε:

Πιστεύω είναι νωρις διοτι για εμβρυα 3ης μερας λενε σε 2 εβδομάδες......εγω εκανα Πεμπτη ετ κ οχι Κυριακή όπως εσυ

Το θυμάμαι ναι.... και την πρ. φορά στις 11 μέρες ειχα κάνει..... ποίος ξέρει ίσως τότε ξεκινάει.... μήπως θέλει να δει κάτι.... θα ρωτήσω και την Τρίτη που θα πάω για να πάρω ένα χαρτί για την δουλειά αλλά στις οδηγίες......μερα χωριακης 11/06 μου γράφει! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Dimitra75 είπε:

Οβιτρελ κάνουμε για ωοληψια...Εσύ δηλ σε ποια φαση κάνεις 

Ειχα κανει και την τριτη  και την εκτη μερα εμβρυομεταφορας 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Ειχα κανει και την τριτη  και την εκτη μερα εμβρυομεταφορας 

Δεν το εχω ξανακούσει...Γιατί αν επιτρέπεται 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Dimitra75 είπε:

Δεν το εχω ξανακούσει...Γιατί αν επιτρέπεται 

Δε το συνηθιζουν η αληθεια ειναι ,για καλυτερη εμφυτευση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η dimsea είπε:

@peacock @melodyy @Papadakis   @Ginaak σας ευχαριστώ πολύ πολύ. Η αλήθεια είναι πως όταν πρόκειται για μένα  (σε οποιοδήποτε θέμα πόσο μάλλον για κάτι τέτοιο) πανικοβαλλομαι πολύ εύκολα ενώ για τους άλλους είμαι τέρας ψυχραιμίας και φυσικά δεν έχω ιδέα τους ρυθμούς που δείχνει η αυξάνεται η χοριακη στο αίμα! 

@Papadakis 31/05 είχα ΕΤ με έμβρυα τρίτης μέρας! 

 

Να ενημερώσω επίσης ότι πάλι τέλος τα like 😡😡😡

Καλημέρα κοριτσαρα! Καλά δεν θυμόμουν ότι έβαλες 3ων ημερών έμβρυα.. ούτε καν να το σκέφτεσαι.. ήταν πάρα πολύ νωρίς.. κι αυτό το IQ test που πήρες δεν το ξέρω και για τόσο αξιόπιστο! Μην στεναχωριέσαι , θα δεις θα είναι θετική η χοριακη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου τι κάνετε; Πολύ δύσκολη η αναμονή βρε κορίτσια! 

@Maria2904 μαζί κάναμε την εμβρυομεταφορα με βλαστοκυστες.. 

Ούτε εγώ νοιώθω κάτι ιδιαίτερο! Εκτός ένα πόνο έντονο δεξιά που ενοιωθα χθες και χτύπαγε στη μέση , τίποτα άλλο. Αλλά αυτό ήταν πιθανό από την οωθηκη.. Αλλά γενικά τίποτα το ιδιαίτερο ακόμα  και τρώγομαι κι εγώ !

Έχεις καθόλου υπνηλία; Εγώ έχω πολύ λόγω προγεστερόνης μάλλον! Συνέχεια κοιμάμαι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερααα και χρόνια πολλά κορίτσια! 

@Hope19 ναι 3ων ημερών και πραγματικά έκανα τρελή μ@λ@κι@ (δεν μπορώ να το πω πιο κόσμια 😜) με το τεστ εχθές. Τώρα είναι δεν είναι καλό πραγματικά δεν έχω εμπειρία σε αυτά μόνο τεστ ωορρηξίας έχω χρησιμοποιήσει πολλά κι από διάφορες εταιρείες όταν προσπαθούσα ακόμα με φυσική σύλληψη! Μακάρι να δω θετικό την Πέμπτη και χαλάλι και το κλάμα και όλα! Σε ευχαριστώ πολύ ❤️😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου τι κάνετε; Πολύ δύσκολη η αναμονή βρε κορίτσια! 

@Maria2904 μαζί κάναμε την εμβρυομεταφορα με βλαστοκυστες.. 

Ούτε εγώ νοιώθω κάτι ιδιαίτερο! Εκτός ένα πόνο έντονο δεξιά που ενοιωθα χθες και χτύπαγε στη μέση , τίποτα άλλο. Αλλά αυτό ήταν πιθανό από την οωθηκη.. Αλλά γενικά τίποτα το ιδιαίτερο ακόμα  και τρώγομαι κι εγώ !

Έχεις καθόλου υπνηλία; Εγώ έχω πολύ λόγω προγεστερόνης μάλλον! Συνέχεια κοιμάμαι..

Καλημέρα κορίτσι!! Μην αγχώνεσαι ούτε και γω είχα συμπτώματα.. Δε λες τι καλά που έχεις υπνηλία... Μπορείς να κοιμάσαι όλη μέρα κ θα δεις ποσό γρήγορα θα περάσουν οι μέρες!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου τι κάνετε; Πολύ δύσκολη η αναμονή βρε κορίτσια! 

@Maria2904 μαζί κάναμε την εμβρυομεταφορα με βλαστοκυστες.. 

Ούτε εγώ νοιώθω κάτι ιδιαίτερο! Εκτός ένα πόνο έντονο δεξιά που ενοιωθα χθες και χτύπαγε στη μέση , τίποτα άλλο. Αλλά αυτό ήταν πιθανό από την οωθηκη.. Αλλά γενικά τίποτα το ιδιαίτερο ακόμα  και τρώγομαι κι εγώ !

Έχεις καθόλου υπνηλία; Εγώ έχω πολύ λόγω προγεστερόνης μάλλον! Συνέχεια κοιμάμαι..

Καλημερα Κορίτσι μου!!!Καλή εβδομάδα....ουτε εγώ νιώθω τίποτα το ιδιαίτερο  εκτός από πόνους στην κοιλιά και στην μέση σαν πόνους περιόδου που και που...υπνηλια όχι ιδιαίτερη...ααα.και το στήθος που πονάει και είναι πρισμενο  αλλά αυτό απο πριν την εμβρυομεταφορα...προσπαθώ να μην σκέφτομαι αρνητικά....ας είμαστε ψύχραιμες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Καλημέρα κορίτσι!! Μην αγχώνεσαι ούτε και γω είχα συμπτώματα.. Δε λες τι καλά που έχεις υπνηλία... Μπορείς να κοιμάσαι όλη μέρα κ θα δεις ποσό γρήγορα θα περάσουν οι μέρες!!! 

Όντως αυτό είναι καλό γιατί τις ώρες που κοιμάμαι δεν σκέφτομαι! Χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Όντως αυτό είναι καλό γιατί τις ώρες που κοιμάμαι δεν σκέφτομαι! Χαχαχα

Αχ μακάρι να με έπιανε κι εμένα...Εγώ ξυπνάω και από τις 7 παρακαλώ...που ξυπνούσα με το ζόρι στις 9...Επίσης,ΑΣ ΜΟΥ ΚΛΕΙΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ...ψάχνω όλη την ώρα για συμπτώματα και τι είναι φυσιολογικό και τι όχι...🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Maria2904 είπε:

Καλημερα Κορίτσι μου!!!Καλή εβδομάδα....ουτε εγώ νιώθω τίποτα το ιδιαίτερο  εκτός από πόνους στην κοιλιά και στην μέση σαν πόνους περιόδου που και που...υπνηλια όχι ιδιαίτερη...ααα.και το στήθος που πονάει και είναι πρισμενο  αλλά αυτό απο πριν την εμβρυομεταφορα...προσπαθώ να μην σκέφτομαι αρνητικά....ας είμαστε ψύχραιμες...

Κι εγώ πρισμενο στήθος πριν την εβρυομεταφορα.   Πότε σου είπαν εσένα χοριακη; Γιατί εμένα μου έχουν πει περίπου πέντε μέρες μετά από το συνηθισμένο.. μόνο προγεστερόνη και οιστραδιόλη θα κάνω την Παρασκευή..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@ntinaki88 δεν ξέρω αν καλύφθηκες από τις απαντήσεις των υπόλοιπων κοριτσιών, πάντως κι εγώ άλλες μέρες τις κάνω τις ενέσεις χωρίς κόπο, πόνο, κάψιμο, αίμα, άλλες μέρες με πάει τόσο ανάποδα.... Πχ παρατήρησα πως αν, στην προσπάθειά μου να ρίξω το φάρμακο λίγο λίγο, χαλαρώσω το δάχτυλο από το έμβολο, κάνει αναρρόφηση, τραβάει αίμα και μελανιάζω. Επίσης, όσες φορές έχει ματώσει έχω βάλει χανσαπλάστ από πάνω, μετά έχει κάνει μελανιά κι έχει πρηστεί. Δεν έχω καταφέρει μετά από τόσους μήνες να βρω τη φόρμουλα. ΑΡχικά τις έκανα πιο μακριά δεξιά/αριστερά (στα πλάγια δλδ) γιατί ήταν πιο μαλακό. Τώρα τις κάνω πιο κοντά στον αφαλό, μία δεν πονάει, μία ματώνει. Στο μηρό δοκίμασα μία φορά, πόνεσα, μάτωσα, το αποφεύγω. Έχω κι ένα άγχος μην δεν είναι αποδοτική εκεί. Το μόνο που έχω να πω είναι ΥΠΟΜΟΝΗ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Hope19 είπε:

Κι εγώ πρισμενο στήθος πριν την εβρυομεταφορα.   Πότε σου είπαν εσένα χοριακη; Γιατί εμένα μου έχουν πει περίπου πέντε μέρες μετά από το συνηθισμένο.. μόνο προγεστερόνη και οιστραδιόλη θα κάνω την Παρασκευή..

Εμένα μου είπαν μετά από 12 μέρες.. οπότε γύρω στις 18 Ιουνίου...και θα προσπαθήσω να μην κάνω τεστ να πάω κατευθείαν για χοριακη...ελπίζω να κρατηθώ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Maria2904 είπε:

Αχ μακάρι να με έπιανε κι εμένα...Εγώ ξυπνάω και από τις 7 παρακαλώ...που ξυπνούσα με το ζόρι στις 9...Επίσης,ΑΣ ΜΟΥ ΚΛΕΙΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ...ψάχνω όλη την ώρα για συμπτώματα και τι είναι φυσιολογικό και τι όχι...🤣🤣

Αχ και εγώ το ίδιο. Λογικό ρε είμαστε αγχωμενες. Αλλά δεν πρέπει κάθε κοπέλα είναι διαφορετική!!

Εγώ ξυπνάω 7 ξανά κοιμάμαι μετά ξανά κοιμάμαι μεσημέρι και μετά από τις 8 τι βράδυ. Πολυυυ ύπνο 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Maria2904 είπε:

Εμένα μου είπαν μετά από 12 μέρες.. οπότε γύρω στις 18 Ιουνίου...και θα προσπαθήσω να μην κάνω τεστ να πάω κατευθείαν για χοριακη...ελπίζω να κρατηθώ...

Α και σένα αργά σου είπαν!! Εγώ έχω 19/6.. κοντά είμαστε!!

Ξέρεις τι πιστεύω θέλουν να είναι σίγουροι ώστε αν είναι θετικό να είναι ψηλά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Maria2904 είπε:

Αχ μακάρι να με έπιανε κι εμένα...Εγώ ξυπνάω και από τις 7 παρακαλώ...που ξυπνούσα με το ζόρι στις 9...Επίσης,ΑΣ ΜΟΥ ΚΛΕΙΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ...ψάχνω όλη την ώρα για συμπτώματα και τι είναι φυσιολογικό και τι όχι...🤣🤣

Συμβουλευτικά, από μία κολλημένη με το κινητό στο χέρι και την αναζήτηση Google φίλη μου καλή, ΜΗΝ το κάνεις. Άλλες έχουν κάποια συμπτώματα, άλλες όχι. Μπορεί να έχεις κάποιο σύμπτωμα τώρα και μετά να εξαφνιστεί και να απορείς. Μην μπαίνεις όμως στο τριπάκι. Προσευχήσου και πίστεψε πως όλα θα είναι καλά. Νιώσε το θετικό και διώξε τις αρνητικές σκέψεις. (Στα λέω και τα ακούω κι εγώ παράλληλα)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Hope19 είπε:

Α και σένα αργά σου είπαν!! Εγώ έχω 19/6.. κοντά είμαστε!!

Ξέρεις τι πιστεύω θέλουν να είναι σίγουροι ώστε αν είναι θετικό να είναι ψηλά! 

Α ναι όντως!!!κοντά είμαστε..Μακάρι!!!!Τι να πω!!!!απλά πολλές μέρες....άγχος!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Maria2904 είπε:

Α ναι όντως!!!κοντά είμαστε..Μακάρι!!!!Τι να πω!!!!απλά πολλές μέρες....άγχος!!!!!

Υπομονή θα περάσουν οι μέρες... Εγώ θέλω να κρατηθώ αλλά δεν ξέρω αν θα αντέξω μέχρι τότε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η konstantinaVE είπε:

Συμβουλευτικά, από μία κολλημένη με το κινητό στο χέρι και την αναζήτηση Google φίλη μου καλή, ΜΗΝ το κάνεις. Άλλες έχουν κάποια συμπτώματα, άλλες όχι. Μπορεί να έχεις κάποιο σύμπτωμα τώρα και μετά να εξαφνιστεί και να απορείς. Μην μπαίνεις όμως στο τριπάκι. Προσευχήσου και πίστεψε πως όλα θα είναι καλά. Νιώσε το θετικό και διώξε τις αρνητικές σκέψεις. (Στα λέω και τα ακούω κι εγώ παράλληλα)

Πραγματικά προσπαθώ να κάνω ο,Τι λες αλλά μου είναι τόσο δύσκολο!!!!!Τώρα που μου το είπες το ξαναδιαβάζω να τα ξανακούσω  ότι αυτό πρέπει να κάνω!!!🤔🤫🤔🤔🤔🤔🤔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Hope19 είπε:

Υπομονή θα περάσουν οι μέρες... Εγώ θέλω να κρατηθώ αλλά δεν ξέρω αν θα αντέξω μέχρι τότε...

Να κρατηθεις...Δεν γίνεται...πρεπειιιι!!!!!🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...